שיחה:טיפוס הובלה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יש כאן בלבול קשה בין טיפוס "הובלה" "ספורטיבי" לבין טיפוס הובלה באופן כללי שיכול להיות כל אחד מבין האפשרויות הבאות:

א. טיפוס ספורטיבי - הובלה על "בולטים" (עגינות שנקדחו בסלע מראס או תוך כדי הטיפוס) בקיר טיפוס או בטבע.

ב. טיפוס מסורתי - הובלה על אבני עיגון אותם ניתן לשלוף מהסלע לאחר הטיפוס.

ג. טיפוס מלאכותי- הובלה תוך שימוש באמצעי עיגון קבועים או נשלפים.

כל אלו מהוים "טיפוס הובלה" שהוא כשלעצמו מושג פיקטיבי ואני אסביר:

אין טיפוס שאיננו טיפוס הובלה. [טיפוס TopRope] היא שיטה לאימון המטפסים ואיננה שיטת טיפוס נפרדת בכל אופן שהוא.

ממליץ לבטל את הערכים [טיפוס הובלה] ו [טיפוס TopRope] ולמזג לערך אחד - טיפוס.

אשמח לעזור בעניין בהמשך.

כמו כן ניתן למצוא מידע רב בWIKI נפרד הנבנה לטובת העניין : אנציקלופדית הטיפוס של המועדון האלפיני הישראלי

בועז

ניכר שאתה מתמצא היטב בנושא. אני מזמין אותך להירשם לשרת ולבצע את האיחוד שהצעת. גילגמש שיחה 04:51, 16 אוגוסט 2005 (UTC)

קישור לוויקי פרטי[עריכת קוד מקור]

קישורים לוויקי פרטי לא מקובלים. אתה יכול להעתיק החומר לכאן או לבטל הקישורים. חגי אדלר 11:26, 21 במאי 2007 (IDT)

הא?! הידרו 23:58, 29 ביוני 2007 (IDT)

הי הידרו, אתה בעצמך מחקת בשעות האחרונות, אז מה אתה מתמם? - או שזה מקובל או שלא, תחליט

מה הבעיה עם ויקי פרטי? ממתי זו בעיה? במקרה הזה (הויקי של האלפיניסטים), התרשמתי שמדובר במוקד ידע מרשים, מקצועי וענייני. יוספוסשיחה 00:23, 30 ביוני 2007 (IDT)
אני לא מוצא שום פסול בקישור לויקי פרטית. מה גם שהחומר בויקי הספציפית הזו מוגש תחת רשיון -GFDL מה שאומר שניתן להעתיק אותו לכאן בשלמותו (תוך קישור לרשימת התורמים שם כמובן) ואחר כך לערוך בהתאם לנדרש באנציקלופדיה כללית. ‏ costello • ‏ שיחה 00:31, 30 ביוני 2007 (IDT)
זה לא בדיוק מה שכתבתי? הם מקשרים לכלל הוויקי. אם רוצים לתרום ידע, שיעתיקו לכאן על הערך הספציפי. למה אני צריך ללכת שם לדף הראשי ולהתחיל לחפש? למה זה נשמע לי כמו הזמנה לשוטט באתר שלהם. חגי אדלר 02:56, 30 ביוני 2007 (IDT)

שלום חגי, אנציקלופדיית הטיפוס של המועדון האלפיני נועדה לטובת העמקת הערכים ברמה שלא סבירה במסגרת הויקיפדיה הרגילה, יותר מידע למומחים בתחום וכדומה. הקישורים שהוספו הינם בד"כ קישורים "עמוקים" לתוכן הספציפי שנוגע לערך. כאשר מדובר בתחום כולו (טיפוס למשל) לא רואה פסול בהפניה כללית לויקיפדיה של הטיפוס. לטעמי הגישה של חגי מדגימה את הגישה הרווחת כאן - ראשית נמחק ואחר כך נחשוב. המשמעות היא שהפניות למקורות מידע חשובים אובדים ומה שנשאר הם הפניות למידע רדוד. בנוגע ספציפית למערכת של המועדון האלפיני - מדובר במערכת פתוחה המנוהלת ע"י עמותה מוכרת ללא כוונות רווח (המועדון האלפיני הישראלי) עמותה שקימת כ-30 שנה ותשאר עוד 30 ככל הנראה, זה לא אתר של חפר שיעלם מחר בבוקר. מעבר לכך - חגי, אם אתה רוצה אתה כמובן מוזמן להעתיק את החומר לויקיפדיה אם אתה רוצה ולהוסיף את מראה המקום, אבל למה למחוק את הקישור כולו (הילד + המים)???? מעבר לכך חגי, אם נבהלת מהביקורת ואתה חוזר בך לגבי מה שכתבת קודם: "קישורים לוויקי פרטי לא מקובלים" אתה מוזמן לערוך את מה שכתבת ולחזור בך. אם בכל זאת משהו רוצה להחזיר את הקישור למידע הרלוונטי לערך, אני מצרף כאן קישור עמוק למידע הרלוונטי: שיטות הובלה

תודות boazsa

שלום בעז, הרשה לי להתייחס לנקודות:
  • הערתי הראשונה "קישורים לוויקי פרטי לא מקובלים" לא הובנה כראוי ולכן הבהרתי שוב. אם יש ערך, מקשרים למקום המתאים לערך. אין מבחינתי הבדל בין אתר עמותה הכתוב בוויקי או אתר אחר הכתוב HTML. אתר מרחיב ידע - כשר.
  • הקישור שהיה הפנה לכלל האתר, ולא לערך הספציפי. לכך לא אסכים. כל המטרה היא לתרום לקורא בערך הספציפי. זה כמו שנפנה גם לאנציקלופדיה בריטניקה. יחפש הקורא... אם יש לך קישור ספציפי המתאים לערך - הפנה לשם.
  • אם "המועדון האלפיני הישראלי" קיים 30 שנה, פתח לו ערך. אם יהיה ערך בעל תוכן ראוי, לא פרסומי ואנציקלופדי, אני אישית אגן עליו. בערך כזה, אתה יכול להפנות לדף הראשי שלך.
  • אם באמת טובת קוראי ויקיפדיה לנגד עיניך, קשה לי להבין למה אתה לא מעתיק את החומר לכאן. למה אתה מפיל את זה עלי? למה להתמם?
  • את הקישור העמוק הוספתי, כי הוא כן רלבנטי. חגי אדלר 06:18, 1 ביולי 2007 (IDT)

תודה חגי, שמח מאד על ההבהרה. לגבי העתקת החומר - ראשית אני כמובן מאמין גדול בויקיפדיה בפורמט שלה כרגע. יש כאן כמה שאלות ביניים - מדוע לפתוח בכלל "אנציקלופדיית טיפוס" ולא להעלות את החומר ישירות לויקיפדיה באופן מלא. המענה לשאלה זו ברור - לא כל התוכן תואם להגדרה של תוכן אינציקלופדי ולכן הוחלט בזמנו על מערכות נפרדות. ברור שאפשר להעתיק ולהעביר את החומר בין המערכות, אולם יש עבודה רבה לטובת עריכה באופן שיתאים למי שאיננו מומחה בתחום. Boazsa 14:37, 1 ביולי 2007 (IDT)

החזרתי את הקישורים לערך המקביל באנציקלופדיית הטיפוס. חגי אדלר 20:49, 1 באוגוסט 2007 (IDT)