שיחת משתמש:Gilgamesh

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף שיחת משתמש:גילגמש)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

Crystal Clear action editpaste.png
ברוכים הבאים לדף השיחה שליVergina sun.svg
Coffee croissants 10000000041824 001600 (15825297992).jpg

שלום לכל המבקרים בדף שיחתי! אני שמח לקבל מכם הודעות ומזמין אותכם לפנות אלי בכל נושא. אני מבקש לא לפנות אלי במייל בשאלות שקשורות לפעילותי בוויקיפדיה. שאלות אלה יש לשאול במקומות הבאים:

  • אם פניתי אליך בעניין ויקיפדי כלשהו, יש להשיב לפנייתי בדף שיחתך בלבד ולא לחזור אלי בדף שיחתי. נהוג להמשיך בשיחה במקום שבו היא החלה. לא אשיב על פניות בדף שיחתי שיתעלמו מנוהג זה.
  • במקרה של דיון על ערך ספציפי, יש לפתוח דיון בדף שיחת הערך הרלוונטי בלבד. אפשר לתייג אותי (כלומר, לכתוב את הכינוי שלי כמו שהוא מופיע במערכת: [[משתמש:Gilgamesh]]) אם רוצים לקבל התייחסות מפורשת ממני ויש סיכוי שלא אראה את הדיון שנפתח. לרוב, אתעלם מפנייה לגבי ערך ספציפי.
  • במקרה של שאלה אישית אלי או הערה כללית יש לפנות אלי בדף שיחתי. פניות חדשות יש לכתוב בסוף דף השיחה. תשובה לפנייה תינתן, כמקובל בוויקיפדיה העברית, בדף שיחתי. לכן, אני מצפה ממי שפונה אלי שיבדוק את התשובה לאחר זמן מה.
  • אין לערוך דיון ישן שהועבר לארכיון. אם לדעתך, הנושא טרם מוצה והדיון בכל זאת אורכב, יש לפתוח כותרת חדשה בדף שיחתי ולא לערוך את הארכיון או להוציא ממנו נושאים שאורכבו בו.
  • נא לחתום בסוף הפנייה. אני מקבל עשרות פניות ולעתים כמה פניות ביום. לעתים שואלים אותי למה ביצעתי פעולה זו או אחרת. אני לא יכול בדרך כלל להתייחס לשאלות כאלה בלי חתימה כי אני מבצע עשרות עריכות ביום. חותמים על ידי לחיצה ארבע פעמים על המקש ~
  • לעניינים פרטיים בלבד אפשר לשלוח לי מייל. אין לשלוח שאלות באי מייל שצריכות להתברר בדף שיחה גלוי. מייל שולחים על ידי לחיצה על הקישור "שלח דואר אלקטרוני למשתמש זה" המופיע בצד ימין. אם שלחת מייל ולא קיבלת מענה, סימן שהוא ככל הנראה לא הגיע (מיילים מוויקיפדיה נוטים להיכנס לתיבת הספאם מדי פעם), ויש להודיע לי על שליחתו בדף שיחתי, או שהתעלמת מבקשתי ושלחת בכל זאת שאלה באי מייל במקום בדף שיחה.ריצת מייל בפחות מארבע דקות[עריכת קוד מקור]

ערב טוב! האם לדעתך הערך ראוי להיות מומלץ? עברו עליו כמה וכמה עורכים. אם כן - אשמח שתסביר לי איך הופכים אותו למועמד למומלץ. בתודה מראש! התו השמיניבא ונדבר על זה... 00:44, 11 במרץ 2018 (IST)

שלום רב,
קראתי את הערך. הוא מעניין מאוד ובאופן עקרוני, מתאים לדיון המלצה. יש כמה דברים קטנים שצריך לתקן. ראשית, יש להסיר את כל הקישורים מהכותרות. יש להעביר הערות שוליים מהכותרת לגוף הערך. בנוסף, מספר הערות השוליים קצת נמוך ביחס לנושא. יש פרקים ללא הערות שוליים. אני מציע להוסיף עוד 5-10 הערות שוליים כדי לכסות פרקים שאין בהם הערות שוליים. מותר להשתמש באותו מקור כמה פעמים בשביל הערות שוליים. כמו כן, חסר פרק קריאה נוספת. אני מציע לחפש ספרים בגוגל (למשל בגוגל ספרים) לבדוק שהם בסדר פחות או יותר ולהוסיף אותם או להעביר את רשימת הספרים מהוויקי האנגלית אחרי בדיקה מדגמית בעזרת גוגל ספרים. גילגמש שיחה 05:31, 11 במרץ 2018 (IST)

ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:2018 בישראל[עריכת קוד מקור]

גילגמש שלום, אני חושב שצריכים להגביל בזמן את משך התקופה בה תהיה אפשרות להכניס אישים להצבעה. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 21:02, 13 במרץ 2018 (IST)

לא הבנתי מה זה להגביל את הזמן. ההצבעה לא אמורה להפתח בשלב זה. בשלב זה כותבים את עמדות הצדדים, אחר כך ממתינים 72 שעות ורק אחר כך פותחים את ההצבעה. בגלל שזאת הצבעה מורכבת, יקח כנראה שבוע - שבועיים רק לסיים את הדיונים סביב זה. גילגמש שיחה 21:03, 13 במרץ 2018 (IST)
הדיונים כבר היו, בדף השיחה וגם במזנון, אני לא חושב שצריכים יותר מ-3 ימים, הרי לא ידונו מחדש. בסה"כ צריכים להחליט איזה אישים יכניסו לרשימה. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 21:08, 13 במרץ 2018 (IST)
ככה זה בוויקיפדיה. אתה תראה שיקח זמן רב. אל תדאג, בסוף ההצבעה תצא לדרך. עכשיו צריך לבקש מכל התומכים השונים לכתוב את הטיעונים שלהם בזכות הטענה שלהם. גילגמש שיחה 21:12, 13 במרץ 2018 (IST)
תודה התחלתי לכתוב שם, אשמח אם תראה האם הכותרות בסדר, כי עפ"ז יבואו שאר הכותרות. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 21:16, 13 במרץ 2018 (IST)

איפה כן לשאול?[עריכת קוד מקור]

תודה! 2A01:6500:A042:D995:939D:7259:8D21:F00 20:23, 14 במרץ 2018 (IST)

בהכה את המומחה. גילגמש שיחה 20:26, 14 במרץ 2018 (IST)

הערך דחיק[עריכת קוד מקור]

אבקש לא למחוק את הפרק על מופעי הדחיק במקרא. מחקת את כל המופעים, כך שאין שום משמעות לערך ללא הפרק הזה. במסגרת כתיבת הערך הוכן מסד נתונים שלא קיים בשום מקום אחר לא ברשת ולא היה קיים מעולם בשום מקום אחר. מן הראוי שהתרומה הזו לא תימחק כלאחר יד כדי שתהא נגישה לטובת הציבור הכללי. איסוף הנתונים אינו קל כי הוא מצריך שליטה ויישום של כל הכללים תוך כדי מעבר על כל המקרא, וזאת כדי לזהות את מופעי הדחיק, היוצאים מן הכלל וכו' על הדרך מחקת גם הערות רבות שהיו בין המופעים.

תודה! מגדעוו ברמץגדעון ברמץ - שיחה 20:03, 15 במרץ 2018 (IST)

פרופסורה[עריכת קוד מקור]

מכון אייר שבראשו עומד פרופ' יקיר אהרונוב (שהיה המנחה של ד"ר אליצור) אינו מוסד אקדמי המעניק תארי פרופסורה. האונ' הפתוחה מבססת את התואר שנכתב במכון. ד"ר אליצור לא קיבל משום מוסד אקדמי פרופסורה כי לא הגיע לדרגה כזו כאשר לימד בבר-אילן (לפני פיטוריו). למכון אייר לא מופיעים אף פרסומים http://www.iyar.org.il/about-3.html David Gross123 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

כאן זה לא המקום לכתוב את הטענות האלה. אם ברצונך לשנות את הערך ויש התנגדות לעריכתך, עליך לפתוח דיון בדף שיחת הערך ולא באף מקום אחר. גילגמש שיחה 22:45, 15 במרץ 2018 (IST)
חן, אבשלום אליצור מעולם לא מונה לפרופסור חבר, הדרגה הגבוהה ביותר שהוא הגיע אליה היא מרצה בכיר מבר-אילן, ראה בכתבה כאן; יש הרבה מאוד אנשים שמתהדרים בתארים או הישגים שאינם זכאים להם או שמייחסים להם כאלה והם אינם דואגים להעמיד את השוגה על טעותו. צחי לרנר - שיחה 15:12, 16 במרץ 2018 (IST)

מתוך הכתבה: "אבשלום אליצור הוא סיפור מעניין של אדם שלמרות שסיים עשר כיתות, עשה דוקטורט אמיתי ומוכר בפיזיקה, וגם רשם לעצמו לא מעט הישגים בתחום. אליצור קורא לעצמו פרופסור. כמה אנשים פנו אלי טענו שכדאי לבדוק מהיכן הדרגה. שאלתי. אליצור שלח לי רשימה ארוכה של מוסדות בחו"ל בהם עבד בעבר. וגם כתב כי עד 2006 לימד בבר אילן, אך לא כפרופסור. על כך הוסיף: "מזה ארבע שנים אני מועסק במשרה חלקית כיועץ במכון הטכניון למצב מוצק. במכון זה לא קיימת דרגת פרופ'-חבר כדרגת ביניים בין חוקר בכיר ופרופ' מן-המניין. כשהציע לי פרופ' יקיר אהרונוב את המשרה, הבעתי בפניו את החשש שהיא תחושב מחדש כ'דרגה אחרונה' במוסדות הבאים בהם אלמד והוא הבהיר כי מדובר במקבילה לפרופ'-חבר. בעיקרון יכול מוסד לשנות דרגה בתואנה פורמלית מסוג זה אך בפועל לא נעשה הדבר. אנא פני בבקשה אל פרופ' אהרונוב לאישור כי דרגת חוקר בכיר במכון למצב מוצק היא שוות-ערך לפרופ'-חבר". בדקתי עם המוסד עצמו. מהטכניון נמסר כי הוא אכן יועץ במכון אך אינו פרופסור מטעם הטכניון.

בנוסף כתב אליצור: "מזה למעלה מעשר שנים אני מרצה-אורח בקורס "מין, מיניות ומה שביניהם" בתכנית ללימודי המשך בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. גם הפקולטה לרפואה מציינת בסילבוסים שלה את דרגתי כפרופסור". בדקתי . מדוברות האוניברסיטה נמסר: "אבשלום אליצור אינו חבר סגל באוניברסיטת תל אביב. לדבריו, יש לו מעמד של פרופסור אורח באוניברסיטאות בחו"ל. בעקבות פנייתך, האוניברסיטה ביקשה מאליצור להמציא המסמכים הדרושים".

עוד טען אליצור: "השנה אני מלמד בדרגת פרופסור (הכוונה להרצאות בנוכחות, עם מגורים וכו') קורס בפיזיקה במכון איימס African Institute for Mathematical Studies בקמפוס קיגאלי, רואנדה. על הפרק עומדת הרחבת המינוי לסניף איימס המרכזיי בקייפטאון". אליצור אכן מלמד שם, ולדבריו קיבל לאחרונה "מינוי במכון לפיזיקה תיאורטית באוניברסיטת צ'פמן בדרגת פרופ'-חבר נלווה". אם כך הדבר הוא יכול להשתמש בדרגה גם כשהוא מציג את עצמו בישראל. לא ברור עם זאת, מדוע הוא מזכיר שני מוסדות מוכרים ומכובדים, שדווקא לא נתנו לו את הדרגה." עד כאן הציטטה מתוך כתבתה של טלי חרותי-סובר

האמנם אליצור קיבל מינוי קבוע באונ' צ'פמן (הוא אינו מופיע בין חברי הסגל, וגם לא כאן, כלומר הוא לא קיבל מנוי, או שלא חיפשתי נכון) או שעל סמך זה שהעביר פעם אחת קורס באוניברסיטה ברואנדה צריך לקרוא לו פרופ' בישראל ? ככל הנראה הוא מעולם לא קיבל משרה קבועה עם דרגה שהיא מקבילה לפרופסור חבר ומעלה במוסד אקדמי מוכר בארץ או בעולם, אתה מוזמן להעמידני על טעותי, אבל נראה לי שאני צודק. צחי לרנר - שיחה 19:44, 16 במרץ 2018 (IST)

צחי לרנר,
אני מופתע שאתה כותב לי בדף השיחה שלי בפעם השנייה אחרי שהתעלמתי מהפנייה הראשונה. אתה אמור להכיר את הכללים שלנו. כל מה שיש לך לכתוב על הערך - בדף שיחת הערך בלבד. אין לי כל כוונה לענות פה על פניות מסוג זה. באופן חריג ויוצא דופן אני מגיב לך ולא מתעלם פעם נוספת. אתעלם מכל פנייה עתידית שתעשה בצורה לא תקינה. אם תרצה, תוכל להעתיק את דבריך לדף שיחת הערך או לכתוב אותם מחדש או לעשות כל פעולה אחרת על פי הכללים שלנו. כאן אין לי שום כוונה להגיב. גילגמש שיחה 20:29, 16 במרץ 2018 (IST)
חן, במהלך 11 שנותיי בוויקיפדיה הרבה פעמים כתבו לי וכתבתי לאחרים בקשר לערכים שונים בדפי השיחה של העורכים השונים או שלי, לא זכור שאי-פעם איש התלונן על כך או שאני התלוננתי על כך, לא ידעתי שאלה כללים חקוקים בסלע שניתנו על ידי משה כשירד מהר סיני. לגבי הסוגייה - אלה דברים מאוד מאוד פשוטים, לא צריך להיות גאון הדור או מומחה מהמעלה הראשונה בשביל לדון בכך ולהגיע לעומק העניין - למיטב ידיעתי הוא מעולם לא קיבל מינוי קבוע של פרופסור בשום מוסד שהוא בארץ או בעולם, אולי (בסבירות מאוד-מאוד נמוכה) שיטוט ממושך שלך בגוגל יוכיח שאני טועה, אתה מוזמן לעשות זאת. פרט לכך כתבתי לך מייל שמסביר משהו נוסף.
כתבתי בדף השיחה של הערך, אני מבין שהיחס המשפיל שלך כלפיי בשיחה הנוכחי הוא בגלל שנעלבת עד עמקי נשמתך מכך שסירבתי לקבל ממך אותות הצטיינות וכבוד ? אני מאוד מעריך אותך, אבל אני לא אוהב כבוד ופרסום בלשון ההמעטה ונראה לי שנפגעתי הרבה יותר ממך, מכיוון שכפי שראית נכנסתי מעט מאוד לוויקיפדיה בזמן האחרון בעקבות המקרה. צחי לרנר - שיחה 06:44, 17 במרץ 2018 (IST)