שיחת משתמש:Gilgamesh

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף שיחת משתמש:גילגמש)

Crystal Clear action editpaste.png
ברוכים הבאים לדף השיחה שליVergina sun.svg
The 7 Breakfasts - Café Café.jpg

שלום לכל המבקרים בדף שיחתי! אני שמח לקבל מכם הודעות ומזמין אותכם לפנות אלי בכל נושא. אני מבקש לא לפנות אלי במייל בשאלות שקשורות לפעילותי בוויקיפדיה. שאלות אלה יש לשאול במקומות הבאים:

  • אם פניתי אליך בעניין ויקיפדי כלשהו, יש להשיב לפנייתי בדף שיחתך בלבד ולא לחזור אלי בדף שיחתי. נהוג להמשיך בשיחה במקום שבו היא החלה. לא אשיב על פניות בדף שיחתי שיתעלמו מנוהג זה.
  • במקרה של דיון על ערך ספציפי, יש לפתוח דיון בדף שיחת הערך הרלוונטי בלבד. אפשר לתייג אותי (כלומר, לכתוב את הכינוי שלי כמו שהוא מופיע במערכת: [[משתמש:Gilgamesh]]) אם רוצים לקבל התייחסות מפורשת ממני ויש סיכוי שלא אראה את הדיון שנפתח. לרוב, אתעלם מפנייה לגבי ערך ספציפי.
  • במקרה של שאלה אישית אלי או הערה כללית יש לפנות אלי בדף שיחתי. פניות חדשות יש לכתוב בסוף דף השיחה. תשובה לפנייה תינתן, כמקובל בוויקיפדיה העברית, בדף שיחתי. לכן, אני מצפה ממי שפונה אלי שיבדוק את התשובה לאחר זמן מה.
  • אין לערוך דיון ישן שהועבר לארכיון. אם לדעתך, הנושא טרם מוצה והדיון בכל זאת אורכב, יש לפתוח כותרת חדשה בדף שיחתי ולא לערוך את הארכיון או להוציא ממנו נושאים שאורכבו בו.
  • נא לחתום בסוף הפנייה. אני מקבל עשרות פניות ולעתים כמה פניות ביום. לעתים שואלים אותי למה ביצעתי פעולה זו או אחרת. אני לא יכול בדרך כלל להתייחס לשאלות כאלה בלי חתימה כי אני מבצע עשרות עריכות ביום. חותמים על ידי לחיצה ארבע פעמים על המקש ~
  • לעניינים פרטיים בלבד אפשר לשלוח לי מייל. אין לשלוח שאלות באי מייל שצריכות להתברר בדף שיחה גלוי. מייל שולחים על ידי לחיצה על הקישור "שלח דואר אלקטרוני למשתמש זה" המופיע בצד ימין. אם שלחת מייל ולא קיבלת מענה, סימן שהוא ככל הנראה לא הגיע (מיילים מוויקיפדיה נוטים להיכנס לתיבת הספאם מדי פעם), ויש להודיע לי על שליחתו בדף שיחתי, או שהתעלמת מבקשתי ושלחת בכל זאת שאלה באי מייל במקום בדף שיחה.משה עקרון[עריכת קוד מקור]

אהלן, חשבתי שיהיה נכון שאולי תוכל אפילו לעזור לי לתאר הדף. אני מאוד שמח על התייחסותך ומודה לך על כך מקרב לב. המשפחה של מר עקרון מעריכה מאוד את עזרת הויקיפדים ובדגש על מי שמתעמק בנכונות לסייע להם.

אשמח לשלוח לך צילומי דפים מההסטוריה של מר עקרון כפי שתיאר אותם בספריו (משה כתב 2 ספרי אוטוביוגרפיה. הראשון מתאר את תקופתו עד להגעה לארץ, השני ממשיך ומתעד את תקופתו בישראל).

אולי כך תוכל לסייע לי בהחלטה ״מה חשוב ומה לא״. תודה רבה, ברק בשמה של לינוי. Linoy.ekron - שיחה 11:51, 23 בנובמבר 2020 (IST)

שלום,
אני לא רוצה להתעמק בערך עד כדי כך. מצבו הנוכחי סביר. עורכים ותיקים יתקנו את הדברים שצריכים תיקון ויסירו חלקים חסרי חשיבות אנציקלופדית. זה לא משהו שצריך להטריד אותך. אני כן מציע שתחפש מידע אודות חייו של מר עקרון בברית המועצות. מה שכתבת פשוט לא יכול להתקיים. הסברתי בדף שיחה בפירוט רב מדוע. ככלל, דיונים על ערכים יש לקיים בדף שיחת הערך הרלוונטי. דף שיחה אישי משמש לפנייה אישית. לכן, עדיף שתמשיך את הדיון בדף שיחת הערך ולא בדף השיחה שלי. גילגמש שיחה 13:53, 23 בנובמבר 2020 (IST)
כנראה שאני צריך עוד להשתפשף (: Linoy.ekron (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה
זה בסדר. כל יום לומדים. בינתיים איתרתי את היחידה שלו וצירפתי לינק לערך האנגלי אודות היחידה בדף השיחה. גילגמש שיחה 22:40, 23 בנובמבר 2020 (IST)

תודה רבה!! Linoy.ekron - שיחה 23:51, 23 בנובמבר 2020 (IST)

הקרב על נפח[עריכת קוד מקור]

עבר לדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 14:00, 23 בנובמבר 2020 (IST)

הצעה[עריכת קוד מקור]

שלום חן, אני כאן כבר קרוב לשנה ואתה אחד הויקיפדים הכי מקצועיים ונעימים שפגשתי Face-smile.svg, רציתי להציע לך להתנדב למען ויקיפדים חדשים שנמצאים בתחילת דרכים, האם תרצה להתנדב למיזם הזה? בברכה רבה ותודה מראש. דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 16:05, 23 בנובמבר 2020 (IST)

ערב טוב דזרט,
תודה על המחמאות, אך לצערי, עלי לסרב. אני לא יכול לקבל על עצמי תפקידים נוספים בשלב זה. גילגמש שיחה 17:42, 23 בנובמבר 2020 (IST)
הכל טוב, לפחות הייתה לי הזדמנות להחמיא לך Face-smile.svg. המשך ערב טוב דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 17:42, 23 בנובמבר 2020 (IST)
תודה רבה! גילגמש שיחה 11:31, 25 בנובמבר 2020 (IST)

דיון פיצול[עריכת קוד מקור]

שלום חן. עבר שבוע ולא הייתה התייחסות נוספת לפיצול הערך יורוקופטר AS-565 פנתר, מעבר להתייחסויות שלך ושל Lirdon. אפשר לפצל? לא יודע מה הנוהל בדיוק. קלונימוס - שיחה 08:39, 24 בנובמבר 2020 (IST)

בוקר טוב,
אם אין התנגדות מותר לפצל לאחר שהתבנית הונחה במשך שבוע. גילגמש שיחה 09:31, 24 בנובמבר 2020 (IST)
בוקר טוב. תראה את הערך: פרשת רכישת מסוקי העטלף. לדעתך זה קצרמר? קלונימוס - שיחה 10:18, 25 בנובמבר 2020 (IST)
בוקר טוב. בעיני לא. זה ערך בגודל ממוצע אצלנו. גילגמש שיחה 11:30, 25 בנובמבר 2020 (IST)
תודה. קלונימוס - שיחה 15:57, 26 בנובמבר 2020 (IST)

כוכב חרוץ![עריכת קוד מקור]

Barnstar of Diligence Hires.png כוכב החריצות
השארתי לך הודעה.

איזו חריצות ותגובה מהירה!! בברכה, בָּרוּךְ ה'דַּף שִׂיחָתִי 13:14, 29 בנובמבר 2020 (IST)

שלום לך.[עריכת קוד מקור]

את מסלפת את העובדות בכל הנוגע למאבק על הנחל האסי.

הצעת מחקר[עריכת קוד מקור]

הי גילגמש,

אני מקווה ששלומך טוב בימים אלה.

עורכת חדשה שהשתתפה בסדנה של ויקימדיה ישראל ערכה לאחרונה את הערך הצעת מחקר, והתוספת שלה נמחקה בשל בעיות סגנוניות. היא עדיין לא ידעה לעבוד עם דף גרסאות קודמות ולא הבינה מה קרה, לכן העלתה את התוכן בשנית - ללא כוונה ליצור, חלילה, מלחמת עריכה.

לאחר מכן צוות העמותה הסב את תשומת לבה להערות שקיבלה מהמוחקים, והיא אף יצרה קשר עם אחד מהם וקיבלה ממנו משוב. בעקבות כך היא לקחה על עצמה לתקן את הבעיות בטקסט שיצרה. התוכן הועלה שוב לאחר תיקונים, ולא חלילה מתוך התעלמות מדברי העורכים האחרים.

אני רואה שהסרת את התוכן שהועלה, ורציתי לשאול אם תסכים לשחזר אותו - זאת,מתוך כוונה שתוצב על הערך תבנית "בעבודה", והוא ימשיך לעבור שיפורים והתאמות בהדרכה צמודה של צוות העמותה כדי שישתלב בנורמות הכתיבה בצורה חלקה. מקריאת התוכן באופן מעמיק, נדמה לי שעל אף הצורך בעריכת התאמות, חבל להפסיד את כולו, משום שבבסיסו הוא איכותי ואף מבוסס על מקורות מידע מתאימים.

מה דעתך?

תודה והמשך יום נעים, Shai-WMIL - שיחה 14:32, 30 בנובמבר 2020 (IST)

לא. התוכן הזה לא אנציקלופדי. עליה לנהל דיון אם היא רוצה להוסיף תוכן דומה. גילגמש שיחה 14:41, 30 בנובמבר 2020 (IST)
תודה על המענה. באמת בתחילה התוכן היה כתוב בסגנון דף הדרכה מעשי, אך להבנתי מאז העורכת ניהלה דיון, יישמה את ההערות שקיבלה והסבה את התוכן לדיווח עובדתי בהתאם למקובל באנציקלופדיה. נכון שדרושות עוד התאמות, אך כאמור העורכת זוכה לליווי והערך נמצא בעבודה תחת הדרכה. האם תוכל לפרט מה לא אנציקלופדי בגרסה המאוחרת יותר שהועלתה ע"י העורכת? כאמר אשמח ללוות את העורכת עד לשילבו נאות של המידע בערך. בברכה, Shai-WMIL - שיחה 14:56, 30 בנובמבר 2020 (IST)
זה כתוב כמו הנחיות במדריך. ויקיפדיה איננה מדריך. גילגמש שיחה 15:32, 30 בנובמבר 2020 (IST)
גם אחרי השינויים שנערכו בתוכן (בגרסה המאוחרת יותר שהועלתה)? שים לב שהניסוח עבר שינויים משמעותיים. לדוגמה, המשפט "בפתיחת ההצעה עליך לכתוב מבוא הכולל הסבר כללי..." הוסב ל"מבוא כולל הסבר כללי". נדמה לי שכך גם לגבי כל ניסוח אחר שהיה קודם לכן בסגנון של עצה. לכן בשלב זה, באופן אישי, לא הייתי קוראת לזה מדריך למשתמש... תוכל לתת דוגמאות לניסוחים שנותרו בעייתיים? תודה שוב על תשומת הלב, Shai-WMIL - שיחה 15:41, 30 בנובמבר 2020 (IST)
כן. יש הצעות, המלצות והכוונה כיצד כדאי לכתוב הצעת מחקר ומה תפקיד החלקים השונים בהצעת המחקר הכל תוך שימוש בשפה לא אנציקלופדית. הינה דוגמה: "הכותרת היא צירוף המילים העוצמתי ביותר בכל הצעת המחקר, היא הדבר הראשון אשר הקוראים יראו, וההזדמנות הראשונה להראות כי מוצע משהו שונה, חדשני . על הכותרת להיות מותאמת לשאלת המחקר, תוך רמיזה לתרומתה מעבר לידע הקיים היום בתחום." גילגמש שיחה 15:45, 30 בנובמבר 2020 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: חשוב לי לציין שגם אני חושב שהגרסה האחרונה של הערך הייתה מנוסחת הרבה יותר טוב. עדיין היה מקום לשיפור, אבל כבר לא ברמת המדריך למשתמש שזה היה לפני כן, אלא רק ברמה ניסוחית. בעיני השינויים ראויים. GHA - שיחה 15:48, 30 בנובמבר 2020 (IST)
זה עדיין לא מספיק. במקרה של מחלוקת יש להחזיר לגרסה היציבה. גילגמש שיחה 15:49, 30 בנובמבר 2020 (IST)
תודה, גילגמש ו-GHA. גילגמש, אני מסכימה שהמשפט שציטטת בעייתי, אבל לדעתי הוא חריג ביחס למסה הכללית של הטקסט. אני מבינה שאתה חולק עליי, ומצד שני שיש עורכים אחרים (שהתבטאו כאן ובמקומות אחרים) שחושבים שכרגע התוכן מתאים להחזרה, במיוחד בהנחה שהעבודה עליו תמישך תחת הדרכה. בנסיבות כאלה, לאחר שהושבה הגרסה היציבה, איך אתה ממליץ להמשיך? בברכה, Shai-WMIL - שיחה 16:09, 30 בנובמבר 2020 (IST)
לא ראיתי שום תמיכה בדף שיחת הערך. המשתמשת יכול לערוך את הערך ובתנאי שהיא לא תחזור על עריכות דומות. היא יכולה לכתוב גם בטיוטה אישית (ארגז חול) ולקבל משוב. בשום פנים ואופן אסור להחזיר עריכה שבוטלה ולא חשובה סיבת הביטול. תבהירי לה בבקשה שזאת עבירה חמורה מאוד על הנהלים שלנו. גילגמש שיחה 16:14, 30 בנובמבר 2020 (IST)
הי גילגמש,
1) התמיכה הובעה על ידי Yoavd, כאן. למען ההגינות, אני מתייגת את שאר המשתתפים בדיון הנ"ל - HiyoriX, Dovno.
2) אני חולקת על דבריך שלפיהם העורכת החזירה עריכה שבוטלה. להבנתי היא יזמה דיאלוג, הזמינה משוב וביצעה עריכה שבה יושם המשוב שניתן לה. האם יש בכך משום עבירה חמורה על הנהלים? אם כן, אודה אם תוכל להפנות אותי לנוהל הרלוונטי ע"מ שאוכל להשתמש במידע זה בהדרכות שלי.
בברכה, Shai-WMIL - שיחה 16:47, 30 בנובמבר 2020 (IST)
אין צורך לתייג משתמשים נוספים. דף השיחה שלי הוא לא חלופה ראויה לדף שיחת הערך. מלחמות עריכה אסורות בוויקיפדיה וכל שחזור של השחזור הראשון יביא בסופו של דבר לחסימה. גילגמש שיחה 17:11, 30 בנובמבר 2020 (IST)
בסדר גמור, פתחתי דיון בדף השיחה. תודה על תשומת הלב. Shai-WMIL - שיחה 17:34, 30 בנובמבר 2020 (IST)

הזמנה לתחרות הכתיבה[עריכת קוד מקור]

מקצרמר למובחר.PNG

שלום Gilgamesh,

רציתי להזמין אותך להשתתף בהתחרות העשירית!

תחרות הכתיבה "מקצרמר למובחר" של ויקיפדיה העברית מתקיימת זו הפעם העשירית, לאחר שהוחלט לחדש אותה במסגרת מיזם ה-300 אלף. תחרות הכתיבה הראשונה בוויקיפדיה העברית נערכה בחודש מרץ 2006 ובמסגרתה נכתבו עשרות ערכים מעולים, שרבים מהם הפכו בהמשך לערכים מומלצים. בעקבותיה נערכו בשנים 2006-2013 עוד שבע תחרויות כתיבה שהניבו כולן רשימה ארוכה של ערכים ברמה גבוהה מאוד.

התחרות החלה ב-15 בנובמבר 2020 ותימשך עד 24 בפברואר 2021. ב-15 במרץ 2021 יפורסמו החלטות השופטים. במסגרת התחרות ניתן לכתוב ערכים חדשים, להרחיב ערכים שגודלם פחות מ-5K, או לבחור בהרחבת/שכתוב/עריכה של ערך שעליו מונחת תבנית שכתוב, תבנית עריכה או תבנית השלמה. על מנת לסמן ערך בתור ערך המשתתף בתחרות יש להוסיפו לטבלה של הבית המתאים בדף התחרות וגם להוסיף את התבנית {{מקצרמר למובחר}} בראש הערך.

הערכים שישתתפו בתחרות יזכו להיבחן על ידי חבר השופטים בשלושה בתים שונים:

  • מדעים מדויקים, מדעי הטבע ורפואה (שבו ישפטו יונה בנדלאק ועוזי ו.)
  • מדעי הרוח והחברה (שבו ישפטו ניב, שלומית קדם ודני)
  • היסטוריה, גאוגרפיה, דתות וישראל (שבו ישפטו ביקורת, נטעדי וקלונימוס)
  • כמו כן, תתקיים תחרות משנה על התמונה הטובה ביותר/האיור הטוב ביותר שהועלו לוויקישיתוף לצורך שילוב בערך שנכתב במסגרת התחרות (התמונות נשפטות בנפרד מהאיורים, אך מוכרז מנצח אחד כללי לשתי התחרויות שזוכה בפרס עבור שתי התחרויות).

לזוכי התחרות יוענקו פרסים שימומנו בידי ויקימדיה ישראל, כמתואר בדף התחרות.

אשמח לראותך משתתף. לפרטים נוספים, אני מזמין אותך להיכנס לדף התחרות.

בברכה, הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ ויקיפדיה חוגגת 300,000 ערכים 22:31, 30 בנובמבר 2020 (IST)

מרגיש לי מעט מיותר לצרף גם את ההזמנה הפורמלית בפנייה אליך, כמי שבוודאי בקיא בנהלים, אבל בכל זאת...
כפי שבוודאי שמת לב, תחרות הכתיבה החלה ואשמח לראותך משתתף בה! הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ ויקיפדיה חוגגת 300,000 ערכים 22:31, 30 בנובמבר 2020 (IST)
תודה גילגמש שיחה 22:32, 30 בנובמבר 2020 (IST)

חדשופדיה 2020 שבוע 49[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #49
עודכן ב־1 בדצמבר
לחתימה על מנוי לידיעון

דוד שי העמיד את המשך כהונתו כמפעיל להצבעת הקהילה פעם נוספת, והרשאתו הוארכה לשלוש שנים נוספות •
• פורסמו הזוכים בתחרות הצילום של "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת": במקום הראשון: Giladtop. במקום השני: מני עמרן. ניתן לראות את התמונות היפות כאן. במסגרת מסלול הנוער בתחרות, זכו משתמש:ויקי4800 ומשתמש:הארי פוטר 73
מיזם חודש אסיה, שהתקיים במהלך חודש נובמבר, הסתיים •

עזרה בנוגע לערך מתורגם[עריכת קוד מקור]

שלום חן, שמי אלון וסיימתי לתרגם את הערך ״השבעה משיקגו״ מוויקפדיה האנגלית. אני קצת חסר נסיון בוויקפדיה, ואם מתאפשר לך - אשמח מאוד אם תוכל לקרוא את התרגום שלי ולראות מה אפשר לשנות מבחינת התרגום עצמו ומבחינת הערך באופן כללי. אם זה מתאים לך, אצטרך גם שתסביר לי איך אני מעביר לך את התרגום, שכן כרגע הוא שמור בדף המשתמש שלי. תודה! AlonB5 - שיחה 00:26, 2 בדצמבר 2020 (IST)

שלום AlonB5,
אני לא זמין לליווי כותבים חדשים כרגע. פנה בבקשה לויקיפדיה:חממה. יש שם מתנדבים שישמחו לעזור לך. גילגמש שיחה 04:24, 2 בדצמבר 2020 (IST)

חדשופדיה 2020 שבוע 50[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #50
עודכן ב־6 בדצמבר
לחתימה על מנוי לידיעון

• בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא זוכי פרס נובל
• החלו הדיונים הראשונים סביב מפגש חורף 2021 של קהילת ויקיפדיה העברית •
• שינוי חדש שמוסבר כאן מאפשר להציג ברשימת המעקב גם שינויים ב"תיאור" בויקינתונים בערכים שאנו עוקבים אחריהם, במטרה להפסיק את ההשחתות המתמשכות "מתחת לרדאר" •
• במזנון מתקיים דיון לגבי מחיקת סיבה מס' 16 מרשימת הסיבות למחיקה מהירה

שאלה לי אליך[עריכת קוד מקור]

היי, מה קורה? נתקלתי במספר עריכות משונות של אנונימי/ת בערך אלימות במשפחה, כמו זו. חלק מהן שחזרתי אבל אני לא בטוח מה לעשות עם השאר, כי אולי יש מידע חשוב בתוך עריכות אלה. מה דעתך? ניב - שיחה 19:11, 7 בדצמבר 2020 (IST)

זה חסר ערך אנציקלופדי. שחזרתי לגרסה יציבה. גילגמש שיחה 20:12, 7 בדצמבר 2020 (IST)

אנדרה וייסמן[עריכת קוד מקור]

הגענו להסכמות בדף השיחה אחרי דיונים מתיישים, בבקשה שלא נתחיל עם זה שוב - אם יש טענה כזו או אחרת - יש גרסה יציבה - אפשר ללכת לדף השיחה, אבל אני אשמח אם לא תפתח את זה שוב, הספיק לי לכמה שנים אור פ - שיחה 09:59, 9 בדצמבר 2020 (IST)

אשקול מה לעשות במקרה הנ"ל. גילגמש שיחה 13:55, 9 בדצמבר 2020 (IST)

ויקיאישי[עריכת קוד מקור]

למה לא קשור לויקיפדיה. מדובר על אותם שרתים, ועל אותו גוף פילנתרומי שאמור לעמוד מאחוריו - ויקימדיה. אם זה נראה לך לא קשור למקום בו העליתי את הדיון, תעלה אותו במקום אחר ורלוונטי שנראה לך ראוי ומתאים. אשמח אם תעדכן אותי היכן העלית את ההצעה המדהימה והמהפכנית שכתבתי. נתן טוביאס - שיחה 01:43, 13 בדצמבר 2020 (IST)

שלום,
אין לי עניין להעלות את הדיון שלך במקום כלשהו. קיומו של אתר אחר כלשהו שמשתמש בטכנולוגיה דומה או זהה לא קשור לוויקיפדיה העברית או לקרן ויקימידיה. גילגמש שיחה 05:32, 13 בדצמבר 2020 (IST)

נראה לי שלא הבנת את הרעיון שכתבתי. לא מדובר באתר אחר כלשהו שמשתמש בטכנולוגיה דומה או זהה ולא קשור לוויקיפדיה העברית או לקרן ויקימידיה - ציטוט דבריך, אלא בהצעה חדשנית המיועדת למנהלי ויקימדיה, ומופנית לעורכי ויקיפדיה הוותיקים והמוכרים, שיציעו למנהלי ויקימדיה לאמץ את הרעיון הזה ולהופכו למשהו מציאותי, מהפכני ומשנה עולמות. משכך, אנא השב או מקם את הרעיון במקום הראוי והמתאים לו. תודה רבה. נתן טוביאס - שיחה 02:36, 14 בדצמבר 2020 (IST)

הצעות לקרן ויקימדיה גם כן יש לעשות במקום אחר. במזנון דנים בערכים שמופיעים בוויקיפדיה ולא בשום דבר אחר. אין בכוונתי לבצע פעולה אחרת כלשהי או לסייע לך עם הרעיון המהפכני שלך. די בכך שטיפלתי בהפרת הכללים שלך בשחזור התוספת שלך. אל תפנה אלי יותר בבקשה עם העניין הזה ואל תנסה להשיב את העריכה שלך למזנון. חזרה על עריכה היא פעולה פסולה הנקראת אצלנו מלחמת עריכה וגוררת חסימה. גילגמש שיחה 04:02, 14 בדצמבר 2020 (IST)

חדשופדיה 2020 שבוע 51[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #51
עודכן ב־13 בדצמבר
לחתימה על מנוי לידיעון

• בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא חוג הסרטן וחוג הגדי
• מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך מוזיקה קלאסית בתקופה המודרנית לרשימת הערכים המומלצים כאן
• כל המשתמשים מוזמנים להצביע בסקר משאלות הקהילה 2021, שבהן אוספים בקשות של משתמשים מכל רחבי העולם והופכים אותם לכלים חדשים ומשופרים. אתם יכולים להצביע מעכשיו ועד 21 בדצמבר לכמה משאלות שרק תרצו •

MediaWiki message delivery - שיחה 09:54, 13 בדצמבר 2020 (IST)

שלום למה אתם מפרסמים דברים כאלו אם אין חקירה במשטרה ? בית משפט מעורב או כל גורם אחר ? כל עיתונאי יכול לפרסם מה שבא לו ואתם מפרסמים את ב 33% מעמוד של האומן באופן בולט, מסית שמבצע שיימינג בלי שום היסוס ?[עריכת קוד מקור]

שלום למה אתם מפרסמים ומאשרים דברים כאלו אם אין חקירה במשטרה ? בית משפט מעורב או כל גורם אחר ? כל עיתונאי יכול לפרסם מה שבא לו ואתם מפרסמים את ב 33% מעמוד של האומן באופן בולט, מסית שמבצע שיימינג בלי שום היסוס ?

מי שמפרסם בפומבי דברים כאלה חושף את עצמו לתביעת דיבה ולכן יש להניח שבדק היטב את הדברים. זאת עובדה שהדברים פורסמו, ולא אנחנו פרסמנו אותם. לכן נהגנו גם כאן כפי שנהגנו במקרים דומים אחרים, כולל ההכחשה. אם לוי רוצה להגן על שמו הטוב מן הסתם יגיש תביעת דיבה, וגם את זה (ואת התוצאות) יהיה מקום לפרסם בערך. ולא, לא מדובר בשליש מהערך. אצלי במחשב זה שורה ושליש. נרו יאירשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשפ"א • 16:23, 14 בדצמבר 2020 (IST)

דעתך האישית על אתר המכלול[עריכת קוד מקור]

שלום לך,

מעניינת אותי דעתך האישית, בגלל הוותק והניסיון הרב שלך, על שאלת נחיצותו של אתר המכלול לקהל היעד שלו, על אף, ובמקביל לקיומה של ויקיפדיה העברית - אנציקלופדיית האם.

ככלל, אנציקלופדיה מנגישה את מכלול המידע האנושי, ואת מכלול המידע התרבותי.

אתר המכלול בא עם שתי מטרות: אחת היא לתת לקהל היעד שלו (=נתח שוק גדול בקרב הקהילה החרדית. ואולי עוד קצת אחרים) ערכי תרבות מפורטים יותר (אני מתכוון: ערכי תרבות, עם רף חשיבות על פי פרמטר שונה מויקיפדיה המיועדת לקהל יעד רחב הרבה יותר), כיום חלק זה הוא די קטן (אלף ערכים) אולם סביר שיתפתח משמעותית בעתיד כמקובל בפרויקטים שיתופיים. והמטרה השניה היא הנגשת המידע העולמי = הויקיפדי אל קהל היעד של המכלול, כשלכן הוא מצנזר תוכן אשר מונע מקהל היעד הזה את השימוש בערכי ויקיפדיה.

אני לא דן על אמת אבסולוטית, או על רמת הצדק של תרבות זו או אחרת, אני חושב שאנציקלופדיה שיתופית משרתת את האנשים ומנגישה להם מידע, ולא באה לחנך אותם, ולכן קהל יעד ש"משום מה" (-הגרשיים אומרים שלא משנה אם הסיבה היא "נכונה") אינו משתלב בין קהל קוראי האנציקלופדיה המושקעת והענקית הזו, כדאי שתהיה לו אנציקלופדיה שיתופית אחרת שתנגיש לו את החלקים הגדולים מאוד שהוא כן יכול לצרוך מכאן.

כמובן שאנציקלופדיה שיתופית נכתבת בצורה שיתופית, ולכן עורכי המכלול כותבים את 'עולם המידע' המקובל של קהל היעד של המכלול, - ושוב, הדיון אינו על האמת האבסולוטית, ולא על הכרעה בשאלה 'מי צודק' במקרים שיש הבדל בין התוצאה של כלל עורכי ויקיפדיה לערך המקביל במכלול, - כל עוד ויקיפדיה משקפת נאמנה את ה'סיכום' של הדעות המרכזיות של קהל היעד שלה, והמכלול ישקף נאמנה את סיכום הדעות של קהל היעד שלו. (ויכוח אידיאולוגי בין קהילות תרבותיות אינו נעשה על גבה של אנציקלופדיה שיתופית בידי מתנדבים, אלא בין הוגי דעות ובמאמרים בפלטפורמות מתאימות יותר..)

סליחה על האריכות, באמת מעניינת אותי דעתך האישית שלך...

בברכה

ובהוקרה כנה על פעילותך בויקיפדיה העברית מ.י.ש.הו 0 - שיחה 12:56, 15 בדצמבר 2020 (IST)

שלום,
אני חושב שהמכלול מציע שירות חשוב לקוראיו. הצעתי בזמנו שיתוף פעולה בין ויקיפדיה למכלול אבל לא הייתה הענות בשתי הקהילות והרעיון נגוז. גילגמש שיחה 12:59, 15 בדצמבר 2020 (IST)

שאלתכם לגבי הערך שפרה רין ותרומתה השווה לספר "עלילות האלים: כל שירות אוגרית"[עריכת קוד מקור]

בתשובה על שאלתך על הספר עלילות האלים: כל שירות אוגרית, צבי רין ושפרה רין שניהם היו חוקרים שווים בנושא, ושותפים לכתיבת הספר ולהוצאתו לאור. שני השמות מופיעים בשער-הספר כפי שניתן לראות בקטלוג של הספרייה הלאומית. לאור המידע הזה והקישורים החיצוניים שהוספנו, אנא אשרו שאכן יתפרסם הערך על שפרה רין. אנחנו בנותיהם ובנם של שפרה וצבי רין ויש לנו מידע אישי על כל קורותיהם וגם התעודות האקדמיות.כל מה שכתבנו ניתן לאימות במוסדות האקדמיים שהוזכרו בערך. רות רין,הדס רין, אדם רין.רות-איה1 - שיחה 01:11, 16 בדצמבר 2020 (IST)

שלום,
לא צריך לפנות אלי בדף שיחתי כדי להודיע לי דבר כזה. המקום הנכון לתגובה בדף שיחת הערך בלבד. לא חשוב אם אתם בנות של שרה וצבי רין או שאתם השכנים שלהם או כלל לא מכירים אותם. זה לא מעלה ולא מוריד. אין טעם גם להגיד שאפשר לבדוק דבר מה. יש לספק אישוש ברור לעניין בדף שיחת הערך. זה יכול להיות כתבה בעיתון, פרסומים עצמאיים, ביקורת נייטרלית שפורסמה בכתב עת אקדמי וכיוצא באלה. בכל אופן, כפי שאמרתי אין טעם לכתוב לי או למישהו אחר בדף שיחה אישי. דף שיחה אישי משמש לפנייה אישית ולא לדיון על ערך זה או אחר. גילגמש שיחה 04:48, 16 בדצמבר 2020 (IST)

חדשופדיה 2020 שבוע 52[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #52
עודכן ב־20 בדצמבר
לחתימה על מנוי לידיעון

מפגש החורף של 2021 נקבע לתאריך ב-17/1 בשעה 18:00 •
• נפתחה תחרות עיצוב לסמליל 300,000 ערכים לויקיפדיה העברית. ניתן להעלות הצעות לסמליל החגיגי כאן
• במזנון מתקיים דיון לגבי העברת ״אולטרה קצרמרים״ לטיוטה
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא חי, צומח, דומם
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך ג'ון שרמן לרשימת הערכים המומלצים כאן

הרקע למלחמת ששת הימים בערך הכיבוש[עריכת קוד מקור]

גילגמש, אבקש את רשותך להחזיר את המידע שהוספתי בפסקה על מלחמת ששת הימים. עורכים רבים באתר מנסים להיפטר מהערך הזה - שחשיבותו ברורה לשנינו - ומשתמשים בין היתר בטיעון שבפסקה על מלחמת ששת הימים אין מספיק קונטקסט. זהו כנראה אחד הטיעונים היחידים שבהם הם צודקים - ואבקש ממך להחזיר את המידע שהוספתי, כדי להוכיח בפניהם את הכנות לשפר את הערך. תזכורת - שיחה 14:30, 22 בדצמבר 2020 (IST)

אני לא מבין מדוע טרחת לפנות אלי בדף שיחתי בעניין זה. כל הדיונים אודות ערך מסוים מתנהלים בדף שיחתו. אין גם טעם לבקש ממני דבר מה. ההחלטות מתקבלות באופן קהילתי, כמקובל אצלנו. לא אגיב יותר לעניין זה בדף שיחתי. גילגמש שיחה 14:32, 22 בדצמבר 2020 (IST)

איוב קרא[עריכת קוד מקור]

השחזור שביצעת בדף אינו תקין. אם יש לך התנגדות לניסוח, אנא תקן (ולא לשחזר). קרא הינו חבר כנסת מכהן, מרגע כניסתם-ההתפטרות של שרן השכל לתוקף (כעבור 48 ש'). אנא החזר את המצב לקדמותו לבלוב 🎧 • י' בטבת ה'תשפ"א • מדינה במשבר • 12:59, 25 בדצמבר 2020 (IST)

החזרה לגרסה יציבה היא פעולה תקינה. תגלה בעצמך מה הטעות שלך. אני לא מתכוון לתקן. חזרה על עריכה כמובן תגרור חסימה. גילגמש שיחה 13:02, 25 בדצמבר 2020 (IST)

ביטול חסימה באופן זמני[עריכת קוד מקור]

שלום לך, מצאתי היום ערך על סדרת הטלוויזיה הבאר וראיתי שהוא לא כתוב נכון (חסרים סימני פיסוק, סימני הפיסוק ממוקמים לא נכון, ניסוח לא אנציקלופדי, הפרה של זכויות יוצרים, מחסור ענק בהפניות....) ואתה מוזמן לבדוק זאת כהוכחה, לראות, ולהביעה את דעתך האם צריך לתקן, אשמח אם אתה או Dovno תשחררו את חסימתי באופן ---זמני--- על מנת שאוכל לתקן את הטעויות ולנסחאותו בצורה יותר אנציקלופדית.

בתודה מראש 2547119nirniki - שיחה 17:15, 25 בדצמבר 2020 (IST)

שלום, אני לא זמין בזמן הקרוב באתר. פנה בבקשה לגארפילד או לדובנו או המתן עד שאשוב. גילגמש שיחה 04:37, 26 בדצמבר 2020 (IST)

בסדר 2547119nirniki - שיחה 09:46, 27 בדצמבר 2020 (IST)

חדשופדיה 2020 שבוע 53[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #53
עודכן ב־28 בדצמבר
לחתימה על מנוי לידיעון

• במזנון מתקיים דיון לגבי עיצוב וקטור חדש
• במזנון מתקיים דיון לגבי הוספת מעמד ביניים בין ערכים מומלצים לערכים רגילים, ערכים טובים
• במפעיל נולד מתקיים דיון לגבי אשרור כהונתו של קובץ על יד כמפעיל מערכת. הדיון עתיד להסתיים ב-14:38, 28/12/2020. לאחר מכן תתקבל החלטה בידי הביורוקרטים
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא מיליארדרים יהודים
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעת אשרור לגבי הוספת הערך ויאהב אומן לרשימת הערכים המומלצים כאן

Happy new year[עריכת קוד מקור]

2020 הייתה שנה לא קלה ובמהלכה השפיות שלנו די התקלקלה... התחילה בשריפות ענק ונגמרה במגפה אבל היי מי אמר ש2021 לא תהיה יותר יפה, אחרי הכול החיסון לקורונה כבר הגיע אז לגבי מגפה חדשה, ככל הנראה אפשר כבר להרגיע, הרבה אנשים נכנסו לבידוד אבל היי המצב עדיין לא לגמרי אבוד, אז אחרי 2020 החיים שלנו בהחלט נראים אחרים אבל היי לפחות עכשיו יש חיסון ואולי השנה כבר נוכל להיפגש אם אחרים, הקורונה ובכללי 2020 הציבה לנו הרבה אתגרים אבל אל תשכח שאנחנו קהילת הוויקיפדים אף פעם לא מוותרים, אז נקווה לשנה טובה יותר ושווירוס הקורונה ייכנע ויותר. אז נכון אף אחד לא אוהב את 2020 יותר ונקווה שהשנה הצרה הכי גדולה שלנו תהייה שלא הייה לנו מה לנטר. אז שתהייה לך שנה רעננה וחסרת מגפת קורונה. מ 2547119nirniki - שיחה 10:39, 1 בינואר 2021 (IST)

תודה רבה! גם לך! גילגמש שיחה 15:59, 1 בינואר 2021 (IST)

חדשופדיה 2021 שבוע 1[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #1
עודכן ב־20 בינואר
לחתימה על מנוי לידיעון

• במזנון מתקיים דיון לגבי קריטריון האלבום
• במזנון מתקיים דיון לגבי העלאה של הרף הדרוש לקבלת זכות הצבעה
Tomer T יצר סקריפט לניקוי דף הבקשות ממפעילים. מתקיים דיון על הסקריפט ועל נושאים דומים בשיחת דף הבקשות ממפעילים ובמזנון
• לאחר דיון במפעיל נולד אישרו הביורוקרטים את המשך כהונתו של קובץ על יד כמפעיל מערכת
מפגש יום הולדת 20 לוויקיפדיה ייערך ב־17 בינואר בשעה 18:00. ההרשמה תעשה באמצעות גוגל פורמס בקישור הזה והקישור לזום ישלח לנרשמים בסמוך למפגש. •
• את הערך האחרון לשנת 2020 (הפארק הלאומי צפון מזרח גרינלנד) כתב Ofek j, ובכך ביצע את העריכה האחרונה בשנה זו. 123banba ביצע את העריכה הראשונה של שנת 2021(עריכה זו). מיד אחריה פורסם הערך 'Tis the Damn Season שכתב Hello513. שנה אזרחית טובה ומוצלחת לכולם! •
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא שרה
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך Perfume לרשימת הערכים המומלצים כאן

MediaWiki message delivery - שיחה 17:32, 3 בינואר 2021 (IST)

שינוי שם הערך המלחמה הפלופונסית[עריכת קוד מקור]

שלום לך. דיברנו בדף השיחה של המלחמה הפלופונסית על הצורך (לטעמי) לשנות את שם הערך. משום מה לא חזרתם לענות לי על אף שיש במה לדון שם לטעמי. אשמח אם נוכל להכריע בסוגייה משום שהמדובר בנקודה חשובה מאוד. בוקר אור קסנופיליוס לאבגוד - שיחה 05:53, 5 בינואר 2021 (IST)

שלום קסנופיליוס, אין טעם לפתוח את זה גם בדף השיחה של גילגמש. אם אתה רוצה להפנות את תשומת לבו של עורך מסוים, ניתן לתייג אותו באמצעות כתיבת שם המשתמש שלו, כפי שתייגתי אותך כאן בתחילת המשפט, והוא יקבל התרעה על כך. אם אתה מעונין לפתח את הדיון, אני ממליץ שתפרסם מודעה נייטרלית על כך בויקיפדיה:לוח מודעות, שמזמינה את העורכים להביע את דעתם בדף השיחה של הערך. Liad Malone - שיחה 11:05, 5 בינואר 2021 (IST)
שלום,
כפי שניתן להתרשם מהתבנית המוצגת בדף שיחתי אני לא פעיל כרגע בוויקיפדיה. עמדתי המעודכנת כתובה כבר בדף שיחת הערך. אני מציע שתפעל לפי המצלתו של ליעד. גילגמש שיחה 11:25, 5 בינואר 2021 (IST)
תודה רבה
Liad Malone אשמח שתסביר לי מה הכוונה במודעה נייטרלית וכיצד לעשות זאת. קסנופיליוס לאבגוד - שיחה 20:52, 5 בינואר 2021 (IST)

חדשופדיה 2021 שבוע 2[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #2
עודכן ב־14 בינואר
לחתימה על מנוי לידיעון

• בפרלמנט מתקיימת הצבעה על קריטריון האלבום
• במזנון מתקיים דיון לגבי הגדרה של עורכים שחשבו לקבל תשלום על כתיבת ערך ובסוף לא קיבלו אותו
מפגש יום הולדת 20 לוויקיפדיה ייערך ב־17 בינואר בשעה 18:00. ההרשמה תעשה באמצעות גוגל פורמס בקישור הזה והקישור לזום ישלח לנרשמים בסמוך למפגש. •
תחרות הכתיבה העשירית תסתיים בעוד כחודש וחצי. מהרו להירשם! •
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא ניו אינגלנד
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך אפילפסיה לרשימת הערכים המומלצים כאן

חדשופדיה 2021 שבוע 3[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #3
עודכן ב־20 בינואר
לחתימה על מנוי לידיעון

• ביום רביעי ה-20.1.2021 בין השעות 16:00-17:30, יתקיים מפגש זום אקדמי במטרה לנתח את האפקטיביות של המודל הארגוני של ויקיפדיה. לפרטים וקישור
מפגש יום הולדת 20 לוויקיפדיה נערך ב־17 בינואר בשעה 18:00, באמצעות Zoom Video Communications
• בעקבות הצבעה בפרלמנט, הוחלט שהקריטריון לרף חשיבות למוזיקאים, שעוסק בהפקה מסחרית של אלבום, הופך מתנאי הכרחי לתנאי מספיק
• בעקבות החלטת קהילה בדיון במזנון, נוצרה קטגוריה חדשה לערכים שמועמדים להעברה לטיוטה, על פי הנוהל החדש של העברה לטיוטה
• במזנון מוצעת הצעה לחנינה כללית למשתמשים שנחסמו בעבר לצמיתות •
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא משקאות
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך הפארק הלאומי ביג בנד לרשימת הערכים המומלצים כאן

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • על שני ערכים וארבע אנציקלופדיות • השתתפות בתחרויות כתיבה בויקיפדיה • מדור המומלצים • Wiki Talk 2021 • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם חדשופדיה • קורס עריכה בויקיפדיה לגמלאים • מוזיקה בויקיפדיה • קרב איגרוף • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png

ברוך שובך![עריכת קוד מקור]

Cleanup Barnstar Hires.png כוכב המנטרים
תודה רבה על התמיכה בשיפור רמת הכתיבה וחידוד העובדות! אסף טל דורון 317 - שיחה 21:01, 19 בינואר 2021 (IST)
תודה גילגמש שיחה 22:14, 19 בינואר 2021 (IST)

שמח ששבת[עריכת קוד מקור]

.

Wikipedia mug-2.png שמח שחזרת מהחופשה שלקחת omer abcd דף השיחה שלי חתול חמוד ~ 22:32, 19 בינואר 2021 (IST)
תודה רבה! גילגמש שיחה 22:36, 19 בינואר 2021 (IST)

טעות בערך "פיניקים"[עריכת קוד מקור]

שלום, Gilgamesh

רציתי לציין\לשאול שני דברים: 1. לדעתי, אחרי המילה פיניקים אפשר להוסיף בסוגריים את שמם המקראי, יש הרבה מאד ערכים שבהם שמות (בעיקר של מקומות) שכותבים את השם שלהם הרגיל, הנפוץ או העיקרי ואז בסוגריים את הגרסה השנייה של השם 2. הפיניקים הם עם כנעני וכידוע, העמים הכנעניים הם לא עמים שמיים ולכן זו טעות. אם ללכת לפי גרסת התנ"ך - הפיניקים (צידונים או צורים) הם עם כנעני וכידוע, בתנ"ך כנען היה בן של חם ולא של שם. ואם ללכת לפי גרסת החוקרים שהם הגיעו מחצי האי ערב (אני אישית לא מאמין בזה) - סבירות נמוכה שהם עם שמי מכיוון שסביר שהם לא היו ערבים (או דאז ישמעאלים). למרות שהפיניקים מדברים בשפה שמית - הם לא עם שמי, אלא עם כנעני (בני כנען בן חם).

אני אשמח להסבר ותודה מראש

שלום,
לא נהוג לדון על עריכה בערך מסוים בדף שיחה אישי אבל אחרוג ואענה.
חלוקה לעמים שמים ולא שמים (נניח גרמניים או קלטיים) לא קשורה לתנ"ך, אלא מבוססת בדרך כלל על קרבה לשונית ואתנית.
השימוש במילה "צורים" לתיאור פיניקים שגוי. אמנם, הפיניקים מעולם לא קראו לעצמם "פיניקים" (זה כינוי שהיוונים הדביקו להם) ואזרח צור אכן היה קורא לעצמו "צורי" אם היו שואלים אותו מי הוא, אבל השימוש בביטוי "צורים" או "צידונים" חוטא פה לעיקר כי היו הרבה ערים פיניקיות. ההתיישובות הפיקנית הגיעה מאזור החוף הארץ ישראלי עד החוף הסורי (לא כולל מושבות מעבר לים). לכן, נהוג במחקר לכנותם בשם הקיבוצי "פיניקים". גילגמש שיחה 16:17, 20 בינואר 2021 (IST)
מתעניין בשיח, מה היה השם הקולקטיבי שאיתו הפיניקים כינו את עצמם? אסף טל דורון 317 - שיחה 17:02, 20 בינואר 2021 (IST)
עד כמה שידוע לי לא היה כזה. גילגמש שיחה 17:03, 20 בינואר 2021 (IST)
הבנתי, תודה. אסף טל דורון 317 - שיחה 17:07, 20 בינואר 2021 (IST)

ויקיפדיה:העברת דפי טיוטה[עריכת קוד מקור]

אשמח לביטול העריכה הזאת, העברתי לטיוטה ורימון חוסם לי. מושך בשבטשיחה • ט' בשבט ה'תשפ"א • 22:32, 21 בינואר 2021 (IST)

אני רואה שמישהו אחר עשה את זה כבר. גילגמש שיחה 22:36, 21 בינואר 2021 (IST)

מלחמותיו של נאדיר שאה[עריכת קוד מקור]

שלום,

אני מתכנן לכתוב ערך מומלץ על מלחמותיו של נאדיר שאה ורציתי לוודא האם אנציקלופדיה איראניקה (שאני משתמש בה די הרבה לערכים שלי) היא מקור מידע מהימן? אם תוכל, אשמח שתבדוק את רמת הערך כאשר יהיה מוכן ומה הם השיפורים שיידרשו בשביל להפוך אותו למומלץ. אסף טל דורון 317 - שיחה 11:43, 22 בינואר 2021 (IST)

זה מקור מידע מהימן מאוד אבל לא מתאים כמקור עיקרי לערך על מלחמה מסוימת. המקור הזה לא מעמיק די הצורך. עליך לאתר מקורות ספציפיים למלחמה הספציפית וגם מקורות לגבי כלי הנשק, הטקטיקה המקובלת בזמנו, מקורות אודות כל הצדדים היריבים, מקורות לגבי השפעה פוליטית ומורשת וכו' כמקובל בערך מומלץ על מלחמה. אתה יכול לעיין בערכים מומלצים אודות מלחמות שהתקבלו בשנים האחרונות כדי להתרשם מהרמה הנדרשת. גילגמש שיחה 15:34, 22 בינואר 2021 (IST)
הבנתי, אני אבדוק על ערכים מומלצים בנושא (רציתי להיות בטוח ספציפית על המקור הזה), בינתיים אני בעיקר צריך מידע נוסף אודות מדיניות הלחימה, האסטרטגיות הצבאית והנשקים ששומשו בצבאות הודו והמזרח התיכון באותה העת. אסף טל דורון 317 - שיחה 16:29, 22 בינואר 2021 (IST)
ראה בינתיים את ויקיפדיה:המדריך לעיצוב דפים (קרבות). גילגמש שיחה 16:33, 22 בינואר 2021 (IST)

חדשופדיה 2021 שבוע 4[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #4
עודכן ב־24 בינואר
לחתימה על מנוי לידיעון

• פורסם גיליון חדש של הטילדה הרביעית
Eldad פרש מתפקיד הביורוקרט. תתקיים הצבעה על בחירת ביורוקרט חדש בדף ויקיפדיה:מפעיל נולד. המעוניינים בתפקיד, רשאים להציע מועמדות עד ה-29 בינואר, בתנאי שהם מפעילי מערכת בהווה או שהיו מפעילי מערכת בעבר. נאחל בהצלחה לאלדד, ולכל המועמדים! •
• ביום רביעי ה-27.1.2021 בין השעות 20:00-21:00, תתקיים הרצאת Wiki Talk בנושא פייק ניוז ואמינות ברשת ובוויקיפדיה בפרט. לפרטים נוספים ולהרשמה
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא האוקיינוס ההודי
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הסרת הערך הבחירות המיוחדות לראשות הממשלה – 2001 מרשימת הערכים המומלצים כאן
במזנון מתקיימים מספר דיונים, ביניהם: הצעה להצבעה חוזרת לגבי חשיבות ערכי מפלגות, משאל לגבי פרמטרים לערכי פעולות איבה, דיון לגבי הצגת רשימות ארוכות של פרסים בתבניות אישים

סוף סוף חזרתי לוויקיפדיה וכבר הספקתי לסיים טיוטה לערך חדש[עריכת קוד מקור]

היי גילגמש

יש לי חדשות טובות בשבילך, קיבלתי אישור לחזור סופית לוויקיפדיה וזה אומר שכל עוד אתה מאשר אתה תוכל לחזור להיות החונך שלי!!! (: :) בנוסף לכבוד זה שחזרתי כתבתי ערך חדש על סדרת הטלוויזיה "לבד בבית" ווידאתי לפני וראיתי שאין ערך על הסדרה, ישבתי 3 שעות על הערך ועכשיו כל מה שחסר זה רק אישור פרסום ממך, אני אשלח לך עכשיו העתק הדבק של הטיוטה (: 2547119nirniki - שיחה 21:16, 26 בינואר 2021 (IST)

שלום ניר, אני שמח על חזרתך לוויקיפדיה. השיטה של כתיבת הטיוטה בדף שיחתי איננה נוחה. פתח בבקשה טיוטה בדף משנה במרחב המשתמש שלך ואעבור על זה. את ההערות אכתוב בדף שיחת הטיוטה או על גבי הטקסט אם יהיו כאלה. גילגמש שיחה 21:26, 26 בינואר 2021 (IST)
אני לא ממש יודע איך עושים את זה, אתה יכול בבקשה להראות לי?
נ.ב גם התחלתי לעבוד על ההזחה ואני שמח להודיע שסוף כל סוף אני יודע להזיח כמו שצריך(: 2547119nirniki - שיחה 06:38, 27 בינואר 2021 (IST)
כל הכבוד.
ראה: ויקיפדיה:דף משנה. גילגמש שיחה 07:58, 27 בינואר 2021 (IST)

משום מה זה לא עובד לי באני לא מצליח לטפל בזה, אחה"ץ אני אנסה לטפל בזה (אני לא יכול עכשיו כמ יש לי שיעורים בזול וגם מחוץ איליו) (:😉 2547119nirniki - שיחה 08:38, 27 בינואר 2021 (IST)

בסדר. גילגמש שיחה 09:00, 27 בינואר 2021 (IST)

הצלחתי למצוא דרך!😁 תיכנס לוויקיפדיה דרך המחשב ותתנתק מהמשתמש שלך,תעשה חיפוש של משתמש:2547119nirniki/טיוטה ואתה תמצא את זה! 2547119nirniki - שיחה 10:44, 27 בינואר 2021 (IST)

בסדר גמור. אבדוק את הטיוטה שלך ואגיב. גילגמש שיחה 11:05, 27 בינואר 2021 (IST)

תודה(: 2547119nirniki - שיחה 13:08, 27 בינואר 2021 (IST)

אגב (סליחה שבהודעה האחרונה לא הזחתי, פשוט שכחתי מזה בטעות) אני עכשיו סיימתי את השיעורים אז אפשר לחזור לדון בזה (ההודעות הקודמות היו כי הצלחתי לפלח את הטלפון בלי שהמור תראה(: ) דרך אגב אם משתמש:ויקי4800 יבקש ממך לחסום אותי אל תקשיב לו, הוא ערך את הטיוטה בלי אישור אז שלחתי לו הודעה שבה אני מבקש ממנו לא לערוך את הטיוטה את שהיא תתפרסם ואמרתי לו שאנחנו כרגע עובדים עליה ביחד אבל הוא כבר חסם אותי פעם לפניי בערך שנה (כשעוד היתי בכתובת אידי אנונימית) על שטות אז לייתר בטחון. 2547119nirniki - שיחה 13:19, 27 בינואר 2021 (IST)
@2547119nirniki איזה חוצפה יש לך לבוא ולומר שאני רוצה לחסום אותך אתה מעליל פה עלילות תיקנתי לך טעות שאתה לבד הייתה אמור לראות וחבל שלא ראית אותה בעצמך, אני דורש שתתנצל על כך. אני לא יודע על איזה כתובת אנונימית אתה מדבר כי אני מנטר יחסית הרבה ואני בממוצע מבקש לחסום כול יום לפחות כתובת אחת רוצה לרשום לי איזה כתובת מדובר ואני יראה אם טעית? ויקי4800 - שיחה 13:25, 27 בינואר 2021 (IST)

לא אמרתי שאתה רוצה לחסום אותי ולא עיללתי עלילות אמרתי שאם תבקש לחסום אותי (כי כל אחד מגיב אחרת ויש כאלה שחוסמים גם על זה) שלא יסכים כי זו לא סיבה נורמטיבית או הגיונית, אם נפגעת אז סליחה מה שעוד אמרתי היה שאתה כבר חסמת אותי וזה באמת קרה, אני לא אומר לך כאן ועכשיו את כתובת האידי שנחסמה כי זה היה ממכשיר אחר (קיבלתי גנים מאבא שלי ואחד מהם זה זיכרון יותר קצר מזיכרון של דג(: ) וגם אם היה לי אותה והייתי יודע מהי לא ההיתי אומר לך מהי כי.. מה לעשות אני לא בעניין שיבוא לפה איזה האקר מסריח ויפרוץ לי מכשירים אבל אני כן יכול להגיד לך שאתה חסמת אותי על עריכה מסוימת שלדעתי לגמרי לגיטימית (יכול להיות שאני טועה והיא לא הייתה לגיטימית אבל כל אחד חושב משהו אחר על חוקי ויקיפדיה ואף אחד לא באמת יודע את כולם) אם נפגעת סליחה נ.ב אני לא חצוף, כשאני מתנהג בחוצפה אני עושה את זה רק אם משהו קורה לי באי צדק, כי במציאות אם היתי חצוף כלפך היתה הרבה יותר כועס כי כשאני באמת חצוף אם חוצפה כמו שלי אני מסוגל להזיז הרים(: אז סליחה אם נפגעת אבל בנוסף אני גם דורש התנצלות כי אני לא התנהגתי בחוצפה לא בכוונה לפחות ואם התנהגתי בחוצפה זה לא בכוונה וכנראה שלא שמתי לב אז סליחה ושהיה לך ט"ו בשבט שמח(: 2547119nirniki - שיחה 13:43, 27 בינואר 2021 (IST)

אין בעיה הכול טוב! מבקש גם סליחה ממך אם נפגעתה סתם שתדע אני לא מפעיל מערכת אז כך שאין לא אפשרות לחסום אותך וכול מה שאני יכול לעשות זה לפנות למפעילים בדף בקשות ממפעילים (תהיה בטוח שאני לא יעשה את זה) והם יכולים לחסום אותך. בכול מקרה ט"ו בשבט שמח Face-smile.svg ויקי4800 - שיחה 13:57, 27 בינואר 2021 (IST)
אתה יכול להיות רגוע. אף אחד לא יחסום אותך ללא האישור שלי. גילגמש שיחה 13:58, 27 בינואר 2021 (IST)
הוספתי הערות בדף הטיוטה שלך. גילגמש שיחה 14:05, 27 בינואר 2021 (IST)

ראיתי את ההערות תודה עליהן, אבל העלילה והדמויות לא היה העתק מאף אתר, זה ניסוח שלי, אם אתה רוצה אתה יכול גם לבדוק באתר ממנו מצאתי את המידע ולראות שלא רשום שם שום דבר ממה שכתבתי חוץ משמות השחקנים, למקרה ואתה רוצה לבדוק שם האתר הוא "אדיבי" 2547119nirniki - שיחה 14:26, 27 בינואר 2021 (IST)

וזה מקור אמין, האתר הזה הוא אתר שמבוסס על מידע שהוא מקבל מחברות הפקה של סדרות טלוויזיה,ובנוסף יש לי את המידע גם כי אני כבר ראיתי את שני הפרקים הראשונים (שווה להתקין את האפליקציה של חינוכית(: ) 2547119nirniki - שיחה 14:35, 27 בינואר 2021 (IST)

ניר, עליך לתקן את הערך בהתאם להערותיי. אתה לא חייב להשתמש בניסוח שלי אבל אם אתה רוצה שהערך יעבור למרחב הערכים עליך לתקן אותו. גילגמש שיחה 16:49, 27 בינואר 2021 (IST)
תיקנתי את הערך, איפה שאמרת לי לתקן סימני פיסוק תיקנתי ואיפה שאמרת לי לתקן ניסוח תיקנתי, לא תיקנתי רק את מה שאמרת שלקחתי ניסוח מאתרים כי אני לא עשיתי את זה אני כתבתי את זה בניסוח שלי שלא לקחתי מאף אתר מה עוד יש לעשות כדי להוכיח לך שזה ניסוח שלי ולא של אף אתר! זה כבר התחיל להיות לא נעים שאני צריך "לרדת לברכיים" כדי שתאמין לי ותבין שזה ניסוח שלי. 2547119nirniki - שיחה 17:23, 27 בינואר 2021 (IST)
לא צריך להתרגש כל כך. אבדוק את התיקונים מאוחר יותר. גילגמש שיחה 17:27, 27 בינואר 2021 (IST)

תודה על ההבנה 2547119nirniki - שיחה 17:52, 27 בינואר 2021 (IST)

בדקתי את פרק העלילה. חשבתי שהוא מועתק כי הניסוח שלו עיתונאי. פרק עלילה צריך להכתב באופן אנציקלופדי ולא פרסומי. ראה בבקשה ערכים אחרים בנושא דומה ונסה ללמוד מהם איך נהוג לכתוב פרקי עלילה. בעיקרו של דבר, עליך לכתוב את פרק העלילה כאילו היה פרק היסטוריה בערך אודות מדינה מסוימת. מה קרה ולמה קרה ללא לשון ציורית וללא תיאור מלא רגש של הדבר. גילגמש שיחה 17:56, 27 בינואר 2021 (IST)

תודה, אתה יכול בבקשה לסמן לי את טעויות הניסוח ולומר לי מה עדיף לכתוב במקום, זה הרבה יותר נוח לי ככה שאני יודע בדיוק איך לנסח. 2547119nirniki - שיחה 18:01, 27 בינואר 2021 (IST)

בסדר אבל מאוחר יותר. גילגמש שיחה 18:07, 27 בינואר 2021 (IST)

תודה 2547119nirniki - שיחה 18:11, 27 בינואר 2021 (IST)

לא משנה זה בוטל, מישהו העתיק את מה שכתבתי, שינה קצת את הנראות והניסוח והעלה את זה): ); 2547119nirniki - שיחה 18:35, 27 בינואר 2021 (IST)

ראיתי את זה עכשיו וחטפתי את הרייג' של הלייף 2547119nirniki - שיחה 18:36, 27 בינואר 2021 (IST)

ישבתי על זה במשך יומיים שלמים ובסוף בא מישהו שיודע לנסח יותר טוב וסיים כבר את החונכות, עשה כנראה העתק הדבק, שינה קצת ניראות וניסוח כדי שלא יוכלו לומר שהוא גנב את זה ופרסם): 2547119nirniki - שיחה 18:38, 27 בינואר 2021 (IST)

אני מוחק את הטיוטה, זה כבר לא יעיל 2547119nirniki - שיחה 18:52, 27 בינואר 2021 (IST)

לא צריך להתרגש כל כך. התוכן בוויקיפדיה לא שייך ליוצר. לכן, הפעולה הזאת מותרת. לא היתי מעודד התנהגות כזאת אבל זה יכול לקרות. אם זה מפריע לך אתה יכול לשלוח לי בפעם הבאה את הטיוטה לאי מייל שלי. גילגמש שיחה 18:59, 27 בינואר 2021 (IST)

זה לא קשור לעובדה שהוא עשה העתק הדבק, שינה קצת ניסוח וניראות כדי שלא ידעו שזה מועתק והעלה (והוא גם ניסח את זה בצורה ממש לא אנציקלופדית ויש שם גם קצת תוכן מסחרי) זה העובדה שישבתי על זה ואני ואתה סליחה על הביטוי אבל "קרענו על זה את התחת" בשביל שאני אפתח וויקיפדיה ואראה שמישהו העתיק ממני ושסתם אני ואתה ישבנו על זה במשך יומיים ועבדנו קשה כדי לגלות שאיזה ילד אחד עשה העתק הדבק ושינה את הנראות כדי שלא נוכל לומר שהוא העתיק מאיתנו, אם ההיתי יכול לחסום אנשים ולא היתה מדיניות חסימה מדויקת בוויקיפדיה היתי חוסם אותו לזמן בלתי מוגבל, הוא עשה שם מהלך ממש מסריח וזה ממש מרגיז. 2547119nirniki - שיחה 19:08, 27 בינואר 2021 (IST)

אני מבין שזה יכול להרגיז. לכן הצעתי לך לשלוח לי בפעם הבאה את הטיוטה באי מייל. גילגמש שיחה 19:14, 27 בינואר 2021 (IST)
אפשרות נוספת היא הצבה של תבנית עבודה בערך ריק כדי לתפוס מקום. גילגמש שיחה 19:19, 27 בינואר 2021 (IST)

מה זאת אומרת לתפוס מקום? 2547119nirniki - שיחה 19:32, 27 בינואר 2021 (IST)

אבל אי אפשר לחסום אותו על גנבה? 2547119nirniki - שיחה 19:33, 27 בינואר 2021 (IST)

ראשית, כלל לא בטוח שגנב דבר מה. יתכן שעבד על הערך ללא קשר אליך. שנית, לא אי אפשר לחסום, הרי אי אפשר לדעת בוודאות שהעתיק ללא רשות. לגבי "תפיסת מקום" תבנית בעבודה מודיע לכולם שיש עבודה על הערך והם מתבקשים להמנע מכתיבה בנושא. קורה לפעמים ששני אנשים שונים כותבים על אותו הדבר וכך נוצרת עבודה מיותרת. גילגמש שיחה 19:34, 27 בינואר 2021 (IST)

בכל מקרה זה מהלך ממש מסריח מצידו, אגב יש דיון חשיבות על ערך מסוים ואני רוצה להשתתף בו, אתה יכול בבקשה לשחרר לי ל3 דקות את החסימה כדי שאוכל להצביע ואז תחזיר לי אותה? 2547119nirniki - שיחה 19:36, 27 בינואר 2021 (IST)

אין לך כרגע זכות הצבעה אבל אבקש לשחרר לך את מרחב שיחה. גילגמש שיחה 19:40, 27 בינואר 2021 (IST)

תיכנס לערך על לבד בבית אתה תראה שרוב הניסוחים שם הם או לא אנציקלופדיים או כתובים בדיוק כמו אצלנו ואני כבר ראיתי ערכים של אותו המשתמש וראיתי שהניסוח בהם הוא לא אנציקלופדי באותה רמה חוץ מזה יש שם חלק שהוא הפר זכויות יוצאים כשהוא רשם את שמות הפרקים בסדרה כאילו זה ניסוח שלו 2547119nirniki - שיחה 19:40, 27 בינואר 2021 (IST)

ובכל מקרה זה ממש מרגיז 2547119nirniki - שיחה 19:40, 27 בינואר 2021 (IST)

יומיים שלמים שהלכו לתימייון 2547119nirniki - שיחה 19:41, 27 בינואר 2021 (IST)

ראיתי ששיחררת לי את החסימה, תודה רבה לך(: 2547119nirniki - שיחה 19:43, 27 בינואר 2021 (IST)

משום מה מופיע לי ששיחררת את החסימה אבל בפועל היא לא שוחררה 2547119nirniki - שיחה 19:47, 27 בינואר 2021 (IST)

אין לי הרשאת מפעיל מערכת מזה שנים רבות אבל ביקשתי את הסרת החסימה והיא תוסר כשהמפעילים יראו את הבקשה. המתן בבקשה בסבלנות. גילגמש שיחה 19:51, 27 בינואר 2021 (IST)

טוב, תודה רבה 2547119nirniki - שיחה 19:53, 27 בינואר 2021 (IST)

מרחב השיחה שוחרר מהחסימה. אתה יכול להגיב. עשה זאת בבקשה בצורה מנומסת ובהתאם לכללים שלנו. גילגמש שיחה 19:56, 27 בינואר 2021 (IST)

אגב יש לי רעיון למיזם חדש בוויקיפדיה שבו יש מעין שירונים ומי שרוצה למצוא מילים לשיר כלשהו יכול פשוט להיכנס לוויקיפדיה ויש לו את כל מילות השיר בנוסף תהיה אפשרות לכתוב בפלטפורמה שירים ולפרסמם וכל יום שישי תערך הצבעה מהו השיר שהכי הרבה וויקיפדים אהבו והשיר הזוכה יושמע ברדיו או יופיע בים שבת דף הבית בנוסף כל השירים שיכתבו ישמרו בארכיון כך שכל מי שירצה יוכל לקרוא או לשמוע אותם, מה דעתך? 2547119nirniki - שיחה 19:58, 27 בינואר 2021 (IST)

תודה!(: 2547119nirniki - שיחה 19:58, 27 בינואר 2021 (IST)

תציע את זה להארי פוטר. יתכן שהוא ירצה לעשות עם זה משהו. גילגמש שיחה 20:02, 27 בינואר 2021 (IST)

אשכרה! פעם ראשונה שהרעיונות שלי זה לא משהו שכבר יש בוויקיפדיה (: (תדמיין שהסמיילי מת מצחוק) 2547119nirniki - שיחה 20:05, 27 בינואר 2021 (IST)

אני שמח שאתה מרוצה. גילגמש שיחה 20:06, 27 בינואר 2021 (IST)

מסתבר שגם זה קיים כבר, יש מיזם שעוד לא קיים בוויקיפדיה?): זאת כבר הפעם החמישית שזה קורה לי. 2547119nirniki - שיחה 20:42, 27 בינואר 2021 (IST)

באסה): 2547119nirniki - שיחה 20:43, 27 בינואר 2021 (IST)

אני לא מכיר. תתייעץ עם הארי פוטר יתכן שהוא מכיר. גילגמש שיחה 20:57, 27 בינואר 2021 (IST)

אז אפשרי לעשות במקום את זה את אותו הדבר רק במקום שירים זה היה סיפורים, מה אתה חושב על הרעיון הזה? הוא טוב?(: 2547119nirniki - שיחה 20:57, 27 בינואר 2021 (IST)

לימור עציוני[עריכת קוד מקור]

תראה את הערך לימור עציוני. לא ערך פרסומי? קלונימוס - שיחה 15:03, 27 בינואר 2021 (IST)

יש אפילו קישור מתוך הערך לאתר שלה... קלונימוס - שיחה 15:06, 27 בינואר 2021 (IST)

סליחה על ההתערבות אבל אני לגמרי מסכים עם קלונימוס, זה הערך הכי מסחרי שראיתי עד היום, אני לא אתפלא אם נגלה שמי שכתב את הערך זו לימור עציוני או אחד מאחראי היח"ץ שלה. 2547119nirniki - שיחה 15:14, 27 בינואר 2021 (IST)

ברור שזה מטעמה. קלונימוס - שיחה 15:29, 27 בינואר 2021 (IST)
קלונימוס, לא. זה לא ערך פרסומי. הערך הושחת בפרסומת אך ההשחתה שוחזרה. גילגמש שיחה 16:48, 27 בינואר 2021 (IST)

פשוט תפתח דיון חשיבות, בקול שלי אתה כבר יכול להיות בטוח, אני אנסה להצביע כי לפעמים אני לא מצליח להיכנס לדיוני חשיבות 2547119nirniki - שיחה 15:40, 27 בינואר 2021 (IST)

משתמש:גילגמש, למה זה לא ערך פרסומי? לפחות יחצ"ני. קלונימוס - שיחה 17:28, 27 בינואר 2021 (IST)

כי כנראה שזה היה ערך משמעותי בהתחלה על מישהו שבאמת תרם לחברה ושהגיע לו ערך בוויקיפדיה ואז בא איזה טרול והשחית את הערך, דרך אגב נראה לי שאני יודע מי המשחית, אני חושד במשתמש:Shanysch, תסתכלו על העריכות שלו בערך הזה, רואים בבירור שהוא זה שהוסיף את המידע המסחרי. אני בעד לשלוח לו אזהרת חסימה. 2547119nirniki - שיחה 17:35, 27 בינואר 2021 (IST)

אחרי שקראתי את הערך המתוקן, חוזר בי. עכשיו נראה נורמלי. קלונימוס - שיחה 17:36, 27 בינואר 2021 (IST)

עדיין אסור לתת לטרולים ומשחיתנים להחליק לנו ככה בין הידיים כאילו הם מגלשה, יש כאן חשד לטרולינג וזה לא משנה איך הערך נראה צריך לטפל בזה כאן ועכשיו לא ללטף אותם ולתת להם לברוח ככה 2547119nirniki - שיחה 17:51, 27 בינואר 2021 (IST)

לא צריך לדאוג. ההשחתה טופלה והכל בסדר. גילגמש שיחה 17:52, 27 בינואר 2021 (IST)

הוא נחסם לפחות? 2547119nirniki - שיחה 18:06, 27 בינואר 2021 (IST)

לא. זאת הפרה בודדת ואין צורך לחסום כרגע. גילגמש שיחה 18:07, 27 בינואר 2021 (IST)

כן אבל לפחות תזהירו אותו, חוץ מזה הוא ביצע 4 השחתות ולא רק השחתה אחת או יותר נכון 3 השחתות יצר 2 השחתות ו"תיקן" אותן כדי להראות עורך לגיטימי ואז הוסיף את התוכן המסחרי. 2547119nirniki - שיחה 18:10, 27 בינואר 2021 (IST)

אם יחזור על הפעולות הפסולות נזהיר אותו. גילגמש שיחה 18:58, 27 בינואר 2021 (IST)

טוב 2547119nirniki - שיחה 19:09, 27 בינואר 2021 (IST)