שיחת משתמש:Gilgamesh

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף שיחת משתמש:גילגמש)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

Crystal Clear action editpaste.png
ברוכים הבאים לדף השיחה שליVergina sun.svg
Coffee croissants 10000000041824 001600 (15825297992).jpg

שלום לכל המבקרים בדף שיחתי! אני שמח לקבל מכם הודעות ומזמין אותכם לפנות אלי בכל נושא. אני מבקש לא לפנות אלי במייל בשאלות שקשורות לפעילותי בוויקיפדיה. שאלות אלה יש לשאול במקומות הבאים:

  • אם פניתי אליך בעניין ויקיפדי כלשהו, יש להשיב לפנייתי בדף שיחתך בלבד ולא לחזור אלי בדף שיחתי. נהוג להמשיך בשיחה במקום שבו היא החלה. לא אשיב על פניות בדף שיחתי שיתעלמו מנוהג זה.
  • במקרה של דיון על ערך ספציפי, יש לפתוח דיון בדף שיחת הערך הרלוונטי בלבד. אפשר לתייג אותי (כלומר, לכתוב את הכינוי שלי כמו שהוא מופיע במערכת: [[משתמש:Gilgamesh]]) אם רוצים לקבל התייחסות מפורשת ממני ויש סיכוי שלא אראה את הדיון שנפתח. לרב, אתעל מפנייה לגבי ערך ספציפי.
  • במקרה של שאלה אישית אלי או הערה כללית יש לפנות אלי בדף שיחתי. פניות חדשות יש לכתוב בסוף דף השיחה. תשובה לפנייה תינתן, כמקובל בוויקיפדיה העברית, בדף שיחתי. לכן, אני מצפה ממי שפונה אלי שיבדוק את התשובה לאחר זמן מה.
  • אין לערוך דיון ישן שהועבר לארכיון. אם לדעתך, הנושא טרם מוצה והדיון בכל זאת אורכב, יש לפתוח כותרת חדשה בדף שיחתי ולא לערוך את הארכיון או להוציא ממנו נושאים שאורכבו בו.
  • נא לחתום בסוף הפנייה. אני מקבל עשרות פניות ולעתים כמה פניות ביום. לעתים שואלים אותי למה ביצעתי פעולה זו או אחרת. אני לא יכול בדרך כלל להתייחס לשאלות כאלה בלי חתימה כי אני מבצע עשרות עריכות ביום. חותמים על ידי לחיצה ארבע פעמים על המקש ~
  • לעניינים פרטיים בלבד אפשר לשלוח לי מייל. אין לשלוח שאלות באי מייל שצריכות להתברר בדף שיחה גלוי. מייל שולחים על ידי לחיצה על הקישור "שלח דואר אלקטרוני למשתמש זה" המופיע בצד ימין. אם שלחת מייל ולא קיבלת מענה, סימן שהוא ככל הנראה לא הגיע (מיילים מוויקיפדיה נוטים להיכנס לתיבת הספאם מדי פעם) ויש להודיע לי על שליחתו בדף שיחתי או התעלמת מבקשתי ושלחת בכל זאת שאלה באי מייל במקום בדף שיחה.

תוכן ענייניםעוד חופשה??[עריכת קוד מקור]

מה יהיה? צריכים אותך כאן. Face-smile.svg ניב - שיחה 12:51, 25 ביולי 2017 (IDT)

מצטער. יש הרבה עיסוקים חוץ ויקיפדיים לאחרונה. אני מקווה לחזור לפעילות מלאה ומקיפה אבל זה יקרה כנראה רק עוד כמה חודשים. גילגמש שיחה 14:18, 25 ביולי 2017 (IDT)

Hair, ליידי גאגא[עריכת קוד מקור]

מאוד קל לבוא ולמחוק מידע. נחוץ או לא ברגע שאתה מוחק אותו אתה הורס את הדף. הכל מבולגן כרגע, וזה מחריד לעין. אם זה כל כך מפריע לך אולי אתה תהיה זה שיערוך את זה? אתה לא יכול פשוט לבוא ולהרוס ערך אנציקלופדי. ברגעים אלו אני יכול להביא לך אינספור ערכים אנציקלופדיים שמצבם, ניסוחם, והמראה שלהם יותר גרוע משל זה. למען הסר ספק אני אערוך את הדף מחר או היום בלי נדר. Hello513 - שיחה 21:29, 29 ביולי 2017 (IDT)

שחזור ערך שמחקת מוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום, אני משבט סער רחובות, והצלחתי למצוא שב16 באוקטובר 2004 מחקת את הערך בוויקיפדיה שמכיל מידע עליו, ורציתי לשאול האם ישנה אפשרות שתוכל לשחזר את הערך על מנת שנוכל להשתמש בו לכתיבת פעולות ובכלל לקבלת ההיסטוירה של השבט. תודה רבה שבט סער רחובות, 1.8.17 89.139.213.98 11:47, 1 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום,
לצערי, אין לי אפשרות לבצע את הפעולה הזאת. באופן עקרוני, עד כמה שאני זוכר, אין בוויקיפדיה ערכים על שטבי צופים. אני בספק שהתוכן יכול לסייע לכם, אבל באפשרותכם לפנות לויקיפדיה:בקשות ממפעילים ולבקש שם את שחזור הערך לדף טיוטה או לבקש שישלחו לכם את החומר שכתוב שם במייל. גילגמש שיחה 14:05, 1 באוגוסט 2017 (IDT)
אם תשאירו כתובת דוא"ל / תירשמו ותשאירו במערכת כתובת דוא"ל וכך תתאפשר שליחת דוא"ל דרך המערכת, אשמח לעזור לכם ולשלוח את תוכן הערך המחוק. ביקורת - שיחה 14:45, 1 באוגוסט 2017 (IDT)


שלום, אשמח אם תוכל לשלוח לי את הערך המחוק למייל shevet.saar2017-at-gmail.com 89.139.193.5 15:10, 4 באוגוסט 2017 (IDT)

נתייג לפה את משתמש:ביקורת. גילגמש שיחה 17:30, 4 באוגוסט 2017 (IDT)
שלחתי. תודה על התיוג. ביקורת - שיחה 18:43, 4 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום,[עריכת קוד מקור]

אני לא "אדם דיגיטלי" ומתקשה מאד בעריכה. אבי ביקש ממני לתקן את מה שכתבו עליו בויקיפדיה. אבי אמנם התעוור לאחרונה אולם עדיין כותב ספרים וחשוב לו המידע שרשום עליו. בתחילה חשבו שיש בעית זכויות יוצרים היות וחלק מהתוכן, רשום גם באתר ההוצאה לאור. אבי חתם על הצהרה שאלו זכויותיו ורק עכשיו התפננו לשנות.

לא ברור לנו מה לא בסדר. האם אפשר לשוחח על כך על מנת שאבין?

תודה רבה ערן מזרחי 054-3551029

שלום,
אני לא מעוניין ליצור קשר טלפוני. היית אמור לקבל התראה עם נימוק השחזור. התוספת שלך כתובה בצורה לא אנצקלופדית ולא נייטרלית. עליך להקפיד על הנהלים שלנו. תוכל לעיין במדריכי הכתיבה או בערכים אחרים כדי ללמוד מה היא דרך הכתיבה המקובלת אצלנו. גילגמש שיחה 20:17, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

שחזור[עריכת קוד מקור]

שלום רב. אני עורך מספר פעמים את הדף של ישיבת 'בני צבי' ואתה מוחק את הערך הזה שוב ושוב בטענה שזה 'לא נטרייאלי'. לענ"ד הצגת חזון הישיבה באופן הנקי ביותר הוא נטרייאלי לחלוטין והוגן ביותר. מותר לך לפקפק בכך אך בא נדבר בשיח מועיל ולא ע"י מחיקות שפוגעות בשעות עבודה רבות ובשינויים יסודיים. אם תרצה, אתה יכול לעיין בדפי ויקפדיה של ישיבות ומוסדות אחרים ולראות שגם בהם נכתב בהרחבה על חזון הישיבה ועל הפעולות שהיא עושה להגשמת חזונה ולהנחלתו לתלמידיה. בא נדבר כמו בני אדם, מספיק עם המחיקות האגרסיביות הללו. מקווה שנוכל להידבר כשווים. תודה!

לא טענתי שהתוספת שלך איננה נחוצה. היא שוחזרה כי נכתבה בצורה לא נייטרלית. תוכל לנסח מחדש, בצורה שלא מהללת את הישיבה וזה לא ישוחזר. גילגמש שיחה 17:31, 3 באוגוסט 2017 (IDT)

גדר המערכת של ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש. לגבי גדר המערכת של ישראל. אם חזרת מהחופשה, התוכל לעזור? תודה, יואב Yporat.gml

שלום,
תזכיר לי במה מדובר. גילגמש שיחה 17:27, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
בוצע דיון לגבי פיצול הערך לשניים. "גדר המערכת של ישראל" ו"מערכת יעל בגדר המערכת של ישראל" וזאת על מנת שאוכל לפרט יותר על פועלו של חיים פורת בערך השני. לחלופין, אם תוכל לתקן את הבעיות בערך הנוכחי ולהסיר את הודעת השכתוב יהיה מעולה...
אני לא יודע אם אוכל לתקן את הערך הראשון כי אני לא בקיא כל כך בנושא. מה בעצם אתה רוצה שאעשה? לא כל כך הבנתי מה אתה מבקש ממני. גילגמש שיחה 17:33, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
הבעיות אינן באמיתות התוכן אלא בסגנון הלא ויקיפדי להבנתי. אם אתה יכול לתקן את בעיות הסגנון כך שניתן להסיר את הודעת השכתוב, מה טוב. אם לא ניתן כך, אז האים תוכל לפצל הערך לשניים כאמור? וזאת בהנחה שאוכל "לנקות" את הערך הכללי ולשפר את הערך הנקודתי על מערכת יעל כך שבשניהם ניתן יהיה להסיר את הודעת השכתוב.
בעקרון אני יכול לערוך את הערך אבל כרגע אין לי תכניות כאלה. נסה לערוך אותו בכוחות עצמך תוך העזרות בדפי העזרה שלנו. לגבי פיצול: אני לא חושב שצריך לפצל. צריך להוסיף מידע כללי על הגדר עצמה כדי שמערכת יעל לא תשתלט על הערך. בסך הכל, לפי מיטב הבנתי, מערכת יעל היא חלק בלתי נפרד מהגדר. לכן, פיצול המידע לשני ערכים לא ישרת את הקורא. גילגמש שיחה 17:40, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
מסכים איתך. מותר לי להוריד את תבנית הפיצול? אולי הפתרון הוא לשנות את שם הערך ל"מערכת יעל בגדר המערכת של ישראל"? שוב תודה על העזרה
לא, אי אפשר לשנות את שם הערך כי "גדר מערכת" זה הנושא הכללי יותר. מערכת יעל היא רק חלק מהגדר ולא הגדר הוא חלק מהמערכת יעל. לגבי תבנית פיצול - צריך לראות מה קורה בדיון. אם יש רוב לפיצול אז אסור להוריד סתם ככה וצריך לחדש אותו. גילגמש שיחה 20:26, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
משתמש:Yporat.gml בדקתי את הערך פעם נוספת. נראה שכרגע בעיקר צריך להרחיב את החלקים שקשורים לגדר ולא למערכת יעל. הכי טוב שתנסה את כוחך בתחום זה. אחר כך נראה מה אפשר לעשות.

לא מבין את תגובתך[עריכת קוד מקור]

שלום אנחנו מנסים לפתוח דף לעמותת משרתי המילואים... נשמח אם תצלצל ונוכל לדבר בטלפון : שלום,

אני לא מעוניין ליצור קשר טלפוני. הערך צריך להכתב באופן אנציקלופדי. ראה ערכים אחרים לדוגמה. גילגמש שיחה 16:04, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

בנינו כבר דף של פורום מגדים מחטים באותה צורה, אנחנו לא מבינים מה לא בסדר נשמח שתפרט בשנית

הדף נראה כמו עלון פרסומי של העמותה. זה אמור להיות ערך אנצ' על העמותה ולא העתקה של הדף "אודות" מאתר העמותה. גילגמש שיחה 16:57, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

הטיות מכוונות בערך "איקיוטק"[עריכת קוד מקור]

הערך איקיוטק נערך באופן מגמתי ושקרי. יש לציין כי החברה פורקה, בעלי החברה נעצרו ומוגשים כנגדם כתבי אישום. כל הרשום בדף כיום מגמתי ואינו נכון.

באמת?[עריכת קוד מקור]

בהחלט יש (אמנם לא בהקשר של מ"ע), ראה שוב שמש:Levi-va (אם היא תראה היא תגיד שוב שאני רודף אותה, אבל נמאס מהזלזול שלה ב'חדשים'. אם כי לא הייתי רוצה להסיר את הרשאותיה אם יפגעו בפעילותה השוטפת הרבה בעיקר בOTRS. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ז באב ה'תשע"ז • 12:32, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

לא ראיתי שהיא כתבה שם שזה בגלל שהיא מפעילה אלא בגלל שהיא מכירה את הטרולים וותיקה. אפשר להתווכח האם ותיקות משפיע או לא אבל היא לא כתבה שזה בגלל שהיא מפעילה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:31, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
א. גילגמש לא התנה בכך, הוא אמר ממ"ע שחושב ששיקול הדעת שלו עדיף. ב. העדיפות היחידה שלה על צביה מבחינת היכרות היא ותק המפעילוּת, ולכן ניתן לקבוע בהחלט שזה נובע מכך. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ז באב ה'תשע"ז • 14:08, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
דעתו של מפעיל מערכת לא חורגת מדעתו של אף משתמש אחר. קולו לא שווה יותר בהצבעה. אין לו סמכות לקבוע דבר מה. יש רק הצבעה אחת שבה רשאי לקחת חלק מפעיל מערכת ולא רשאי לקחת חלק משתמש שאיננו מפעיל מערכת וזה חסימה ארוכת טווח (יתכן שגם במקרה של מחלוקת על בדיקה, אבל זה אני לא בטוח וצריך לבדוק) בכל יתר המקרים אין עדיפות לדעתו של מפעיל מערכת. בנוסף, יש למפעיל מערכת הרשאה לבצע כמה פעולות תחזוקה בסיסיות בוויקיפדיה ולהעניק הרשאות לא מאוד חשובות.
לגבי משתמשים ותיקים - כמו בכל ארגון - הוותיקים משמרים את זכרון המערכת. ככל שהמשתמש ותיק יותר כך סביר שיכיר יותר טוב את אופן פעילות המערכת. במקרה שלנו: זיהוי טרולים - יש משמעות לוותק אבל רק מבחינת זיהוי הטרול. כמובן שגם משתמש חדש יכול לזהות טרולים אבל זה בדרך כלל דורש ידע מעמיק במערכת עצמה. כיצד היא פועלת, מה הוא אופן הכתיבה של כל טרול וטרול וכיצד מזהים את עריכותיו. כמובן שכל אחד יכול ללמוד זאת. לא מדובר בתורת הנסתר. במקרה הנוכחי הייתה מחלוקת לגיטימית בין צביה לחנה. עמדתי הייתה קרובה יותר לזאת של צביה: חשבתי שאפשר לתת הרשאות בדוק עריכות. חנה חשבה שלא. אני לא רוצה להכנס לוויכוח הספציפי הזה. אמרתי כבר את דעתי בפורום המתאים ואני לא רוצה להרחיב כאן. גילגמש שיחה 14:17, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

משה קצב[עריכת קוד מקור]

עד כמה שידוע לי קצב לא אנס את קורבנותיו באלימות. לכן השארתי את הקטגוריה "מורשעים בעבירות אינוס" והשמטתי את הקטגוריה "מורשעים בעבירות אינוס אלימות". אגב, לא ברור לי מה ההגדה לעבירת אינוס אלימה. בדף השיחה של הקטגוריה נפתח דיון על מהות הקטגוריה ונראה שיש צורך לחדד ולהסביר את הקטגוריה. יוני דוד - שיחה 21:00, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

אתה מתרכך :)[עריכת קוד מקור]

"אני חושש שמחיקה בהצבעה היא פעולה דרסטית מדי" קראתי שלוש פעמים בשביל לוודא שאתה זה שכתב את המשפט. אני לתומי חשבתי שמחיקה היא השירות הטוב ביותר אותו אנו יכולים להתיע לקוראינו... Face-smile.svg Eladti - שיחה 13:36, 10 באוגוסט 2017 (IDT)

כן... אתה צודק. המחיקה היא באמת הפתרון... נראה מה נעשה כאן :) גילגמש שיחה 13:38, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
אני מזמן התחלתי לחשוד שמשהו קורה. • צִבְיָהשיחה • י"ח באב ה'תשע"ז 13:59, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
כן... המצב על הפנים. גילגמש שיחה 14:09, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
אם מישהו סוחט אותך או משהו תמצמץ פעמיים ונשלח אליך צוות חילוץ. • צִבְיָהשיחה • י"ח באב ה'תשע"ז 15:14, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
אזכור זאת! גילגמש שיחה 15:42, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
יש דברים שצריך לתעד קריצה Ranl-WMIL - שיחה 15:52, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
לכל זה מצטרפת התמיכה האפשרית שלך בבוט ערכים, התחלתי לחשוב שאולי אגסי פרץ לחשבון שלך. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ט באב ה'תשע"ז • 13:09, 11 באוגוסט 2017 (IDT)
לגמרי. Liad Malone - שיחה 13:22, 11 באוגוסט 2017 (IDT)

עיסוי תינוקות[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, מה שלומך? תודה על תשומת הלב לערך "עיסוי תינוקות". הבחנתי שהחזרת את הערך למצב טיוטה. עברתי על הטקסט וביצעתי ויקיזציה, הגהה ועריכה בהתאם להיכרותי עם הנורמות המקובלות. האם תוכל לעיין בו ולכתוב אם הוא בשל לדעתך?

בתודה ובהערכה, Shai-WMIL - שיחה 20:17, 10 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום,
הדף לא מתאים להעברה. הוא מנסה לשכנע שעיסוי תינוקות זאת פרקטיקה טובה וחיונית ומשתמש בניסוחים שבאים להדגיש זאת. לכן, אינו מתאים למרחב הערכים. הערך צריך להיות נייטרלי. יש לדווח על הפרקטיקה בלי להציגה באור חיובי או שלילי. בנוסף, הקישורים החיצוניים הם לאתרים לא מקצועיים. אלה לא אתרים שנכתבו על ידי אנשי מקצוע בתחום ונתונים לביקורת אקדמית, אלא אתרים מסחריים. כמו למשל האתר הזה: [1] שמקושר מהערך פעמים רבות. זה לא מקור רציני. יש להשתמש בספרות אקדמית רצינית ולבדוק האם הפרקטיקה מומלצת על ידי המומחים בתחום או לא. מה התועלת שיש בה ולא דברים כלליים כמו: בהיותו ברחם אמו, העובר עטוף ומוגן וחש מגע גופני רציף. זאת הסיבה שהמגע האנושי לסוגיו (עיסוי, ערסול, ליטוף ונשיאה) הוא צורך חיוני של התינוק" - זה לא ניסוח שיכול להיות בערך אנציקלופדי. הערך מלא בניסוחים דומים. כמובן שאם הדבר הזה לא מומלץ זה לא גורע מחשיבות הערך. יש המון דברים שאינם מומלצים כמו למשל עישון ובכל זאת יש ערכים על העניין. גילגמש שיחה 20:47, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום גילגמש ותודה על המענה המהיר והמפורט! אני מעוניינת ללמוד את הנושא מעט יותר. ברשותך, אכתוב לך שוב בהמשך אם יהיה רלוונטי. ערב טוב וסופ"ש נעים, Shai-WMIL - שיחה 00:38, 11 באוגוסט 2017 (IDT)
בכיף. גילגמש שיחה 05:57, 11 באוגוסט 2017 (IDT)

בהמשך לשאלתך במזנון[עריכת קוד מקור]

היי. להלן התשובה: Ranl-WMIL. ‏Lionster‏ • שיחה 12:42, 11 באוגוסט 2017 (IDT)

תודה. גילגמש שיחה 15:29, 11 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום, היום מחקת את הפרט הכי חשוב בחייו של הבעש"ט. לפי רוב החסידים אין דבר יותר מתפילה , כוונות ויחודים. אצל מי אפשר להתלונן עליך?[עריכת קוד מקור]

! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אולי עדיף לפני שאתה מתלונן על ביטול עריכה לדון בדף השיחה למה הפרט הזה חשוב וצריך להוספיע בערך? מה שכן, תנסה למצוא טיעון טוב יותר ממה סוברים רוב החסידים כי במצטבר רוב החסידים אינם מהווים רוב מבין דוברי העברית (וכמובן צריך גם מקור לטענה שלך שלפיה רוב בחסידים סבורים שאין דבר יותר מתפילה). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:29, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

אופאלי[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש. לאחר שבדיון האחרון במזנון שהיה לפני שנה-שנתיים לא הגיעו להסכמה באשר לאחידות כלל-ויקיפדית במתן שמות ליחידות שלטוניות-מנהליות כמו מחוזות, המצב הוא ששומרים על אחידות בכל מדינה ומדינה בפני עצמה. כפי שתוכל לראות בקטגוריה:אירלנד: מחוזות, המצב באירלנד הוא ששומרים על תבנית "מחוז X". בהתאם לכך, אנא העבר מחדש למחוז אופאלי. Mbkv717שיחה • כ"א באב ה'תשע"ז • 13:11, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

זה ממש חדש עבורי. מתי הוחלט על דבר כזה? גילגמש שיחה 13:13, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
אני אנסה למצוא את זה, אם כי בהתחשב בזמן שזה נעשה בו זה יכול לקחת זמן. Mbkv717שיחה • כ"א באב ה'תשע"ז • 13:16, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
כאן נמצא הדיון מלפני שנתיים בדיוק שכאמור לא הצליחו להגיע בו להסכמה באשר לאחידות כלל-ויקיפדית. לא הצלחתי לאתר משהו בקשר לאחידות תוך-מדינית, אבל זו מדיניות סבירה למדי בכל מקרה. Mbkv717שיחה • כ"א באב ה'תשע"ז • 13:22, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
אוקי, תודה. אקרא את הדיון. גילגמש שיחה 13:27, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

לפי מה שאני רואה, החוק הושלם ועבר בקריאה שלישית ומכאן שאינו יוזמה בלבד[עריכת קוד מקור]

Lionesse1463 - שיחה 14:31, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

חזרה על עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום, סיבה כלשהי שאתה מחזיר לי לדף הודעות מהארכיון? חצי חציל 17:50, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

קרב גאוגמלה[עריכת קוד מקור]

הסרתי את תבנית "בעריכה" בערך כיוון ששהה שם מנובמבר 2016. Mysterion - שיחה 22:12, 14 באוגוסט 2017 (IDT)

תודה גילגמש שיחה 22:21, 14 באוגוסט 2017 (IDT)

הסיבה בגינה מחקת מהערך את החוקים שהעביר ח"כ פרופסור יוסי יונה[עריכת קוד מקור]

שלום לא ברור לי למה מחקת מהערך של חבר הכנסת פרופסור יוסי יונה את הצעות החוק שהוא יזם והעביר. לכולן שמתי סימוכין כולן עברו בכנסת בשלוש קריאות ואת כולן הוא יזם וקידם.

בוצע שחזור גורף לכל התוספת שלך כי היו בה חלקים לא נייטרליים רבים. מותר להוסיף חקיקה שבה השתתף פרופ' יונה והוא המציע הארשון או השני לחוק ולא חקיקה שהוא רק תמך בה בכנסת או רשום בין המציעים האחרים שאינם במקום הראשון או השני. גילגמש שיחה 06:51, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
תאמין לי שאני מכיר מקרוב את החוקים (ערכתי כבר כמה מאות ערכים תחת יוזרים שונים) ומה שכתבת פה זה בדיוק התצורה והתוכן של מה שעדכנתי בערך של ח"כ יונה ועדיין בחרת במקום למחוק נקודתית דברים שאתה טוען שהם לא נייטרלים פשוט לעשות מחיקה גורפת. אני חושב שבמינימום מגיעה לי התנצלות. אם תכנס כעת לערך לאחר שהייתי צריך לעמול על הכל מחדש תראה שחמשת החוקים שח"כ יונה הוא יוזם ראשון בכולם עודכנו בחזרה עם הערות שוליים מתאימות.The good angel - שיחה 07:55, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
נוסף גם תוכן אחר שהוא לא רק החקיקה ששיבח את מעשיו של פרופ' יונה או הציג את עשייתו באור מחמיא - זאת עריכה לא נייטרלית ואין לקבלה. באשר לחוקים שהוספת, אבדוק את העריכות האלה מאוחר יותר. גילגמש שיחה 07:58, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
אחסוך לך. אתה לא צריך לבדוק כלום. החוקים נכתבו בדיוק כמו שהם כתובים אצל חברי כנסת אחרים דוגמת יואל חסון, שלי יחימוביץ, איילת שקד (היום שרה) ועוד. אם תמחוק או תשנה אצל ח"כ פרופ' יונה תאלץ לעשות זאת גם אצל כל חברי הכנסת האחרים.The good angel - שיחה 08:22, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
אם אתה מוצא אצל ח"כים חוקים שהם לא ראשונים או שניים ברשימת המציעים - אנא ציין, ונוריד. נרו יאירשיחה • כ"ה באב ה'תשע"ז • 11:42, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

קרב קרסי[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב,

שמתי לב שקרב קרסי מופיע ברשימת הערכים החסרים של המקבץ השבועי, ונזכרתי שיש לך אותו (מ-2010!!!) בארגז חול. מה דעתך להוסיף את מה שחסר ושיעלה למרחב הערכים? אלעדב. - שיחה 09:19, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום,
יש לי אכן ארגז חול שהתחלתי לכתוב בו על הקרב, אבל מדובר במשימה קשה. אני לא חושב שארצה להשלים את זה כרגע. זה ממש המון עבודה. אולי בהמשך. אבל אם אתה רוצה, אתה יכול להעביר את ארגז החול אליך ולעבוד עליו. אני יכול לעזור עם ספרות שאספתי בשביל כתיבת הערך. גילגמש שיחה 18:17, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

בוט כותב ערכים[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש. מסיבה שלא ברורה לי הדיון במזנון בנוגע להפעלת בוט לכתיבת ערכים הופסק לפתע מבלי להגיע לשום מקום. מקריאת דבריך בדיון הבנתי שאתה ביקורתי וחושש מכתיבת ערכים על ידי הבוט אבל לא שולל על הסף. מבדיקה לא מספיק מעמיקה אבל רצינית שעשיתי עולה שהבוט בויקיפדיה השבדית לא כותב ערכים שגויים, ככל שניתן היה להבין יש/היתה בעיה עם קורדינטות שהצביעו על מיקומים לא מדוייקים ככל הנראה מאחר ומסד הנתונים שהיה בשימוש סבל מאי דיוקים. ככל שבחנתי יותר את עבודת הבוט השתכנעתי שיש צדדים חיוביים ויש לנו מה להרויח מהפעלתו. אודה לך אם תשקיע מהיכולת שלך בבדיקה של הנושא אני מאמין שכתיבת ערכי גאוגרפיה למשל תקדם את הויקיפדיה העברית באופן משמעותי, למרות שאני מאמין בכל ליבי בתועלת אין לי את המשקל בקהילה לקדם את הנושא, הפסקה האחרונה שכתבתי בדיון לא זכתה למעשה לתגובה. כתבתי למשתמש בורה-בורה בדף השיחה שלו מאחר והוא הביע עמדה דומה לעמדה שלי הוא כתב שהוא בודק האם אפשר לקדם את הנושא. נטעדי - שיחה 12:46, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

כפי שראית, ההצעה הזאת זכתה לפתיחות ואף לתמיכה מפתיעה מצד ויקיפדים רבים. זאת תופעה לא חד פעמית בויקיפדיה שאני מאד שמח עליה, שאנשים לא נשארים בקבעונם אלא פתוחים לשנות את דעתם בהתאם לשינוייים בנסיבות. אבל הבעיה היא חוסר מידע מספק. בדיון הזה תהיתי לגבי תרגום המכונה. אם נתעלם מהענין הזה רגע, עדיין אני לא מבין, ואני בטוח שגם אחרים, מהו בדיוק מסד הנתונים שהבוט שואב ממנו. אני חשבתי עד היום שהבוט השוודי פשוט מתרגם ערכים קיימים מאנגלית. עכשיו אני מבין שמדובר במקורות חיצוניים לויקי. מהם? הם אמינים? הדיון והתמיכה נעצרו ברגע שקלקלו את המסיבה עם הידיעה על הערך השגוי שהבוט יצר והפסקת פעולתו. אתה עכשיו טוען אחרת, שהבוט הוחזר לפעולה אבל אתה לא בטוח מה קרה שם. אני חושב שהתחקיר שיש לעשות עכשיו הוא קודם כל לגבי השתלשלות הענינים בויקי השוודית. מה בדיוק קרה שם ומה המצב שם עכשיו, עוד לפני שמטילים על מתנדב כלשהו (כנראה בורה) להשקיע את זמנו על הענינים הטכניים. מצאת בשוודית מישהו לברר איתו את הענינים האלה? Liad Malone - שיחה 15:27, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום ליעד. בדיון במזנון כתבתי מספר פסקאות מפורטות המתייחסות להשקפתי בנושא הפעלת הבוט ופירטתי את כל הידוע לי על הבוט, מה שכתבתי נותר ללא תגובה, והייתי שמח לנהל את השיחה אתך במרחב הציבורי כך שחברים אחרים יוכלו לתרום. פניתי לבורה בורה כי הוא משתמש בעל משקל בקהילה ותומך ברעיון, פניתי לגילגמש כי הוא חקרן וספקן (בניגוד אלי - שמאוהב ברעיון של הבוט) ואני רוצה להבטיח נקודת מבט שקולה יותר, אני מרגיש שקולי חלש לא נשמע ולא נחשב ומעוניין שמשתמשים ששמים אליהם לב יכנסו לעובי הקורה.
מאחר ששאלת, לא פניתי לאיש מהויקיפדיה השבדית, קראתי את תרגום גוגל של המזנון ודפים העוסקים בבוט. למיטב הבנתי המוגבלת, הבוט לא עוסק בתרגום מכונה אלא בהכנסת נתונים ממסדי נתונים אל תוך תבניות גם גרפיות וגם לשוניות מה שיוצר ערכים בסיסיים וקריאים. מסיבה לא ברורה לחלוטין נבחרו מסדי נתונים פתוחים חיצוניים. למרות מה שנאמר בדיון, הבוט לא כותב ולא כתב ערכים שגויים, בחירת המילים הזו שהשפיעה על הדיון מצערת מאד. הבוט לא כתב ערכים שגויים הבוט הכניס בערכי גאוגרפיה מסויימים בעיקר של יישובים לחופי ים או אגם קורדינטות לא מדוייקות. בעיה נוספת היתה מספר לא גדול ולא ידוע של ערכים כפולים בעיקר בערכים טקסונומיים בתחום הביולוגיה. הבוט לא פעיל יותר בויקיפדיה השבדית, ככל הנראה מאחר והמפעיל שלו עזב את הויקיפדיה השבדית ועבר לויקיפדיה בסבואנו (שפת האם של אשתו). כמו שדברים עומדים בויקיפדיה השבדית הם מרוצים מהנקודה בה הם עומדים, מכל בחינה. הבנתי שיש רצון לתקן את הקורדינטות והערכים הכפולים הבנתי שתשומת הלב והתווית שהוצמדה לויקיפדיה השבדית כויקיפדיה שנכתבה על ידי רובוט גורמת להם אי נוחות שהיתה הבסיס לעזיבת כותב ומתחזק הבוט. השיקולים והדרך של הויקיפיה השבדית מעניינות עד לנקודה מסויימת, בסיכומו של דבר יש כלי בשל יחסית זמין ואמין שיכול לכתוב ערכים קצרמרים בסיסיים ברמה סבירה ויכול לפתור לסגור ולשפר חורים ענקיים בויקיפדיה העברית. נטעדי - שיחה 17:48, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום רב,
הדיון עדיין נמצא במזנון ואתה המגיב האחרון בו. כרגע זה נושא מספר 15 במזנון (יתכן שהמספור ישתנה עד שתקרא את הדברים). בכל אופן, אני בהחלט פתוח לבוט לאחר שהתרשמתי מהערכים בוויקיפדיה השבדית. אני חושב שהבוט ידרוש בקרה רבה והגבלה על תחום פעילותו. צריך להפנות אותו לערכים שלא סביר שיכתבו כמו מקומות יישוב לא חשובים, נהרות קטנים, אגמים לא גדולים וכיוצא באלה. אלה פרטים שיש להם מקום באנצ' שלנו אבל אני לא חושב שמישהו יכתוב בעתיד הקרוב כמה עשרות או מאות אלפי ערכים בנושאים כאלה. יתכן שצריך להציג לקהילה מוצר פחות או יותר מוגמר. להריץ ניסוי קטן מאוד - עשרה ערכים שיעלו במרחב טיוטה, אפילו מרחב טיוטה אישי. לראות אם יש בעיות, לראות אם יש בעיית תרגמת וכיוצא באלה. צריך לקרוא את הדיון ולראות את ההסתייגויות שעלו בו כדי להתאים את העניין לרוח הקהל. גילגמש שיחה 18:22, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

המרד האיוני[עריכת קוד מקור]

סטרפ הוא אומנם קרוב למונח היווני σατράπης אבל בעיקרו הוא המונח האנגלי ואני לא רואה סיבה להשתמש בו במקום העברי (או הפרסי), מחוז אפשר להחליף לאחשדרפנות.

פּוֹלֵיס זה אותו הדבר כמו פולייס, רק שהקריאה שלו חד משמעית, מי שלא יודע מה הכוונה יכול לקרוא פולייס לדוגמא כpol'yas.
ארטפרנס היה האחשדרפן של לידיה שישב בסרדיס, בוודאי שלא של כל אסיה הקטנה או רק של סרדיס.
האיונים השתלטו על סרדיס אבל לא נשארו בה אלא החריבו אותה לכן לא מדויק לדעתי לכתוב 'כבשו'.
אילו עוד חלקים שגויים?--Nngnna - שיחה 13:26, 18 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום רב,
אם רק היית מתקן סטרפ לאחשדרפן לא היתי מתערב. אני מעדיף, אמנם, את המונח סטרפ אבל אפשר שיהיה אחשדרפן. כדאי להעלות את הנושא לדיון בפורום רחב יותר (יתכן שכבר נערך דיון כזה, צריך לבדוק). לגבי פוליס/פולייס בכל רחבי ויקיפדיה כתוב פולייס לכן יש להמשיך להשתמש בפולייס או להעלות את העניין לדיון כללי ולעשות שינוי רוחבי. אי אפשר לשנות בערך אחד - זה מפריע לקוראים. לגבי כבשו לעומת החריבו - כיבוש לא חייב לכלול ישיבה במקום הכבוש. אפשר לכבוש ולנטוש. אני חושב שחרבן הוא מילה גדולה מדי כי סרדס שרדה את האירוע הזה. לגבי לידיה לעומת סרדס יתכן שאתה צודק. מפת המחוזות של האימפריה הפרסית לא מולי כרגע ואני צריך לחפש (אולי שמנו אותה בערך הרלוונטי ואם לא אז צריך לשים). אני זוכר שראיתי אותה איפשהו כשכתבתי את הערכים הרלוונטיים. גילגמש שיחה 13:45, 18 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה על התגובה,
אם כן אשאיר את 'כבשו' ואת פולייס. בדף אחשדרפן בכל אופן מופיעות שתי הצורות ואין דף שיחה, כך שיתכן ולא נערך דיון.--Nngnna - שיחה 14:10, 18 באוגוסט 2017 (IDT)
אחפש אותו. גילגמש שיחה 14:47, 18 באוגוסט 2017 (IDT)

לבטי גרסאות בערך שמעון יוז'וק[עריכת קוד מקור]

שלום גלגמש. גרסתך לערך "שמעון יוז'וק" לקויה מכמה בחינות: א. בסימוכין לסיפור הסילוק מהישיבה (כלומר בראיון עם בילגורייר / בן ארצי) לא כתוב שזה נעשה בגלל התקרבות לחלוצים, אלא בגלל נוכחות בהרצאה של שרגאי. ב. הטענה בדבר הסילוק, כפי שהיא, היא תמוהה, כי היא קשה ליישוב עם המשך הקריירה של שמעון יוז'וק. בגרסה שלך הוא סולק מהישיבה הבני-ברקית בתרצ"ד, ומייד, ברצף, מתואר שקיבל סמיכות לרבנות מהרגב של בני ברק ושהיה מקורב לחזון איש. זה לא מתיישב. ג. בגרסתך יש לקונה בשנים תרצ"ד-תרצ"ז. ד. ידועות לי שתי עדויות שלפיהן נראה שהוא המשיך ללמוד בישיבת בית יוסף גם בתרע"ד-תרצ"ז. לפי כל זה נראה שהגרסה שלי היתה מדוייקת וזהירה יותר משלך. אני מציע שקודם כל תחזיר את גרסתי לתוקף. אח"כ אפשר לדון איך מעשירים נכון את התיאור של השנים תרצ"ד-תרצ"ז בערך המדובר. אנא טיפולך/הערותיך. yoelyar - שיחה 16:04, 18 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום,
אענה באופן חריג לפנייה זו היות שאתה חדש, אף על פי שאני נוהג להתעלם מפניות לגבי עריכות בערכים ספציפיים בדף שיחתי, כפי שכתוב למעלה. דיון חדש לגבי ערך ספציפי יש לפתוח בדף שיחת הערך. אם תרצה, באפשרותך לקיים דיון שם. אתה יכול להעתיק את דבריך לשם. ככה הדברים ישארו כתיעוד לדיון וישמשו עורכים עתידיים. כאן אני לא מתכוון להשיב לשום דבר הנוגע לתוכנו של ערך כזה או אחר או שחזור כלשהו. גילגמש שיחה 16:34, 18 באוגוסט 2017 (IDT)

גלגמש, עשיתי כדבריך. אנא ראה בערך המדובר. yoelyar - שיחה 18:25, 18 באוגוסט 2017 (IDT)

שחזור עריכות בדיור מוגן[עריכת קוד מקור]

זה אתר ללא כוונה מסחרית. עיינתי באתר וגם שוחחתי עם בעל האתר במייל. אנא קרא את דבריו בדף השיחה. אם היו קישורים טובים יותר לתחומים הללו הייתי מכניסה אותם. אבל כיוון שזה מידע שימושי בעברית ואין משהו חילופי - אני לא רואה סיבה להסיר. • צִבְיָהשיחה • כ"ו באב ה'תשע"ז 18:45, 18 באוגוסט 2017 (IDT)

מה זה חשוב אם יש שם כוונת רווח או לא? זה אתר שיווקי שמזמין ליצור איתם קשר. יש לקיים דיון מסודר בדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 19:06, 18 באוגוסט 2017 (IDT)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

אם לא תפסיק לנהוג בבריונות אפתח בעניינך דיון בבירורים. חדל לנצל לרעה את הרשאותיך -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

למה לחכות? עשה זאת כבר עכשיו. גילגמש שיחה 21:41, 22 באוגוסט 2017 (IDT)

שלחתי לך מייל[עריכת קוד מקור]

היי. ראית את המייל? ניב - שיחה 14:24, 23 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום ניב,
ראיתי את המייל אך טרם קראתי. אקרא ואשיב לך מאוחר יותר הערב או מחר בבוקר. גילגמש שיחה 18:43, 23 באוגוסט 2017 (IDT)

ערך מומלץ ל-26-27 באוגוסט[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, לא יודע אם אתה הכתובת, אבל אתה פעיל בתחום המומלצים, כך שוודאי תדע למי להעביר. שמתי לב שבדף זה נראה, לכאורה, כי אין ערך מומלץ להצגה בתאריכים 26-27 באוגוסט 2017. אם זה המצב, כדאי למהר ולשבץ שם ערך כלשהו. בברכה.אודי - שיחה 14:45, 23 באוגוסט 2017 (IDT)

תודה רבה ששמת לב. אטפל בזה. גילגמש שיחה 18:42, 23 באוגוסט 2017 (IDT)

מזל טוב לדוד בפעם הראשונה[עריכת קוד מקור]

🎂 🍻 מזל טוב! לדוד בפעם הראשונה, זה כיף בלתי רגיל. תינוק חדש במשפחה ועוד נכד ראשון במשפחה, אין כיף מזה. פרח חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 07:09, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! לדוד! ברכות ואיחולי החלמה מהירה ליולדת זר פרחים בשבילך גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 08:39, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! דוד חן! תהנה מהאחיין החדש, זה הצעצוע הכי טוב שיש! שפם אדום - שיחה 08:53, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
🎈🎉🎊🎂 🍻 מזל טוב! ענק להולדת האחיין! שועל - שיחה 09:08, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
הרבה נחת ושמחה! ‏עמיחישיחה 10:06, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! לדוד, להורים ולסבא וסבתא הגאים--היידן 20:06, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
🎂 🍻 מזל טוב! שירבו שמחות ובשורות טובות. מי-נהר - שיחה 20:10, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
המון מזל טוב! ‏Lionster‏ • שיחה 20:16, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! לדוד הטרי! המון הנאה מהאחיין החדש! אלדדשיחה 20:54, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

תודה רבה לכולם! גילגמש שיחה 21:09, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

בס"ד חן, מניסיון אין כמו אחיינים, איזה כיף לך! מזל טוב! ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 23:16, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
מזל טוב, חן, הרבה ברכות לדוד החדש. הנאה ושמחה לך באחיין ולהוריך בנכד, וכמובן להורים הטריים.פרחזר פרחים בשבילךפרח שלומית קדם - שיחה 00:47, 28 באוגוסט 2017 (IDT)
איך פספסתי את החגיגה? מזל טוב! ביקורת - שיחה 00:51, 28 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה רבה! גילגמש שיחה 05:39, 28 באוגוסט 2017 (IDT)

סחבת בדרך לתיקון הערך שמעון יוז'וק[עריכת קוד מקור]

שלום גלגמש. בעניין הערך "שמעון יוז'וק" העברת אחריות אל נרו יאיר, אבל מאז 20/8 הוא לא מגיב שם. האחריות חוזרת אפוא אליף, כמי שדחה תיאור זהיר ומדוייק שלי לטובת תיאור מעורר תמיהה. אנא טיפולך, כך שתתפתח שיחה קולחת שם, בערך המדובר. כמו כן אני מבקש את עצתך איך לחסוך ממני את הצורך לכניסה יומית כדי לבדוק אם מישהו הואיל לענות. yoelyar - שיחה 11:55, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום yoelyar,
אם תשים את הדף ברשימת המעקב שלך ותסמן בהגדרות שלך שאתה מעוניין לקבל הודעה באי מייל על שינוי בדף אז לא יהיה צורך להכנס כל פעם מחדש. לדעתי, השירות הזה אמור לעבוד.
לגופו של עניין: תזכיר לי בבקשה במה מדובר. כמו כן, לא בטוח עד כמה אהיה זמין בזמן הקרוב. כפי שאתה רואה נולד לי אחיין (ראה כותרת אחת למעלה) ואני די עסוק עם זה. גילגמש שיחה 12:07, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
הצלחתי לסמן בהגדרות שלי את הבקשה לקבל אימיילים. תודה. לעומת זאת לא הבנתי איך "שמים" את דף רצוי אל תוך רשימת המעקב שלי. על עצתך אודה. לעניין שמעון יוז'וק אין כבר צורך בהתערבותך. נרו יאיר התעורר, והחל לתפקד. ולסיום, מזל טוב לדוד הטרי. yoelyar - שיחה 22:51, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה. לחץ על "מעקב" זה מופיע בשורת המשימות למעלה. לצד שיחה, עריכה וכו'. גילגמש שיחה 23:04, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

שחזור ההודעה בלוח המודעות[עריכת קוד מקור]

היי חן,

ראיתי את ההודעה ששחזרת עכשיו בלוח המודעות. מדובר בשתי מורות מאורט שכתבו בפעם הראשונה בוויקיפדיה ויצרו ערך, אותו העברת לדף הטיוטה בשל חוסר בשלות. לאחר מכן, המורות פנו אלינו וביקשו לדעת איך לפעול במצב זה. בתגובה, הסברתי להן על הנהלים בוויקיפדיה, והנחיתי אותן לפתוח דיון בדף השיחה כמקובל, ובמקביל להפנות מלוח המודעות, על מנת למשוך עורכים נוספים ולהבין בדיוק מהם השינויים הנדרשים.

עם זאת, ראיתי עכשיו ששחזרת את עריכתן בלוח המודעות, מבלי לעדכן אותן, או להעביר את הפנייה לדף הבקשות להעברה. גם אם הודעה כזו מקומה בדף העברות טיוטה ולא בלוח המודעות (למרות שזכורים לי לא מעט מקרים דומים, בהם נכתב אכן בלוח המודעות), לדעתי מן הראוי היה לפחות להעביר את ההודעה למקום המתאים, ובמיוחד מאחר ומדובר במשתמשות חדשות, שאינן בקיאות בנהלים בוויקיפדיה, ולא ממש בקיאות במשמעות של תקציר עריכה. אין לי ספק שלא מדובר בכוונה רעה מצדך, אבל כשמדובר במשתמשים חדשים, שבוודאות מנסים לפעול לפי הנהלים, עדיף לנקוט בעוד צעד לקראתם, על מנת שלא להבריח עורכים שמטרתם טובה, ללא סיבה ממשית.

תודה, Ranl-WMIL - שיחה 13:10, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום,
השארתי תקציר עריכה וחשבתי שזה מספיק. הן לא צריכות לפתוח דיון בדף שיחה כי אין על מה לדון (הערך בדף טיוטה). הן צריכות לבקש העברה בדף בקשת העברות ואם זה לא מאושר אז לבקש עזרה (אפשר בחממה). אין גם צורך להפנות לדיון בדף שיחה כי הוא מראש לא צריך להתקיים. אפשר, בעקרון, לפתוח דיון בדף שיחת הטיוטה אבל זה די חסר תועלת לדעתי, גם אם תהיה הפניה מלוח המודעות. אם הן בקורס שלך, אז הכי טוב שתנחה אותן באופן ישיר לגבי הטיוטה שלהם. גילגמש שיחה 13:13, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום חן וRanl-WMIL, Shai-WMIL ביקשה שאפתח דיון בויקיפדיה:העברת דפי טיוטה. בברכה אמא של גולן - שיחה 13:26, 27 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה רבה. נמשיך בדיון בדף ההעברה. Ranl-WMIL - שיחה 13:52, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

מבין בערכים בנושא הנצרות?[עריכת קוד מקור]

הערך ישו (יהדות), עבר בחודש האחרון שינויים רבים על ידי עורך בשם לוקיישן, עם הטייה ברורה לכיוון היהודי-דתי. שיחזרתי את העריכות שנעשו היום ומחקו כמעט חצי מהערך. האם תוכל להביע דעתך על הערך במצבו הנוכחי? לדעתי יש שם עוד עבודת שחזור גדולה. Eladti - שיחה 18:32, 30 באוגוסט 2017 (IDT)

שלום,
לצערי, אין לי מה לתרום לדיון. אני לא מכיר את הנושא. אני מציע לקרוא למשתמשים דתיים ותיקים כמו ביקורת או נרו יאיר לדיון. הם אמורים לדעת. יתכן שגם האדמור בקיא בסוגיה זו. גילגמש שיחה 18:38, 30 באוגוסט 2017 (IDT)
מסתבר שהבעיה בערך לא נוגעת לתוכן - אותו משתמש (אותו האישFace-smile.svg) מחק, העלים ושינה מקורות מחקריים מבוססים לטובת פרשנויות אישיות, כמובן שבאופן מאד מוטה. החזרתי את הערך לגרסה יציבה מתחילת החודש. Eladti - שיחה 06:59, 31 באוגוסט 2017 (IDT)
זה מעשה חמור מאוד. אבדוק את העניין הזה מאוחר יותר. תודה שאמרת לי. גילגמש שיחה 07:36, 31 באוגוסט 2017 (IDT)

הצעה לערך מומלץ[עריכת קוד מקור]

בחודשיים האחרונים הרחבתי את הערך מיכאל שומאכר - הערך גדל מ-12.7K לכמעט 71K ונוספו לו 50 מקורות. מדובר בנהג המרוצים המצליח בכל הזמנים ואחד מגדולי הספורטאים. האם לדעתך מתאים להיות ערך מומלץ? Eladti - שיחה 10:17, 31 באוגוסט 2017 (IDT)

אקרא ואשיב בהמשך. גילגמש שיחה 10:37, 31 באוגוסט 2017 (IDT)
Eladti, קראתי את הערך. לדעתי, הוא זקוק לעריכה לשונית קלה. בנוסף, חסרים לי מספר פרקים. הראשון הוא סגנון נהיגה. השני הוא השפעה/מורשת תרבותית. האם יש סרטים, שירים, או משחקים שבהם מופיע שומכר. גילגמש שיחה 12:03, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
לגבי עריכה לשונית, מקבל. הערך נכתב בשלבים ארוכים ולכן הוא עשוי טלאים-טלאים. אני אעבור עליו מההתחלה ועד הסוף במהלך השבוע.
לגבי הפרקים הנוספים - חשבתי לשלב פרק שאני עדיין מתלבט איך לקרוא לו שיעסוק באופי/בהתייחסות של נהגים אחרים אליו - סוג של יראת כבוד על ההישגים המעורבת עם סלידה מסגנונו האגרסיבי. בערך באנגלית זה לא מוזכר מספיק. אני צריך לגבש את זה מתוך כמה ספרים שיש לי בבית
לגבי השפעה בתרבות - לא חשבתי על זה, אבל בזכותך גיליתי שהוא השתתף בסרט "אסטריקס". Face-smile.svg. אני אוסיף התייחסות לזה. תודה על ההערות. Eladti - שיחה 08:08, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
בשמחה. גילגמש שיחה 08:50, 4 בספטמבר 2017 (IDT)

מקדוניה[עריכת קוד מקור]

מסכים אתך, בעניין זורן זאייב. :) אלדדשיחה 19:51, 31 באוגוסט 2017 (IDT)

תודה :) גילגמש שיחה 19:51, 31 באוגוסט 2017 (IDT)

מלון חיפה.[עריכת קוד מקור]

היום תשובה

פלחה"ן צנחנים[עריכת קוד מקור]

שלום. כתבתי בדף השיחה של חטיבת הצנחנים, מקור לכך שמשה פלד ייסד את פלחה"ן צנחנים, ושימש כמפקד היחידה הראשון. בברכה, אודי. 79.183.145.24 21:31, 2 בספטמבר 2017 (IDT)

שלום,
תזכיר לי בבקשה למה אמרת לי את זה. גילגמש שיחה 21:32, 2 בספטמבר 2017 (IDT)
מכיון שבעקבות אותו מקור, ערכתי שינויים ב'ערך' המשנה של פלחה"ן צנחנים, והשינויים שוחזרו על ידך. אשמח לשחזרם חזרה. תודה. אודי. 79.183.145.24 21:37, 2 בספטמבר 2017 (IDT)
לא הגבת לי בדף השיחה של חטיבת הצנחנים. כתבתי שם שמשתמש אחר איזכר את שמו של משה פלד כמפקד הראשון, ואני הוא שדרש בזמנו מקור לכך, ובעקבות כך שדף הפייסבוק של בוגרי פלחה"ן צנחנים מאזכר אותו כמפקד הראשון, הסרתי את דרישתי למקור. בברכה, אודי. 79.183.145.24 23:10, 2 בספטמבר 2017 (IDT)
לא הגבתי כי אין לי משהו מסוים לומר. הסרתי את דרישת המקור. גילגמש שיחה 06:07, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה, אודי. 109.65.104.45 06:39, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

ללא כותרת[עריכת קוד מקור]

מכיר מונח עברי לזה? עמית - שיחה 18:59, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

שלום,
אני לא מכיר מונח מסודר, אבל יש לי את הספר הזה: [2]. התרגום "עד הסוף המר" נשמע לי סביר. גילגמש שיחה 19:28, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
סליחה על הפלישה מעוז אחרון נשמע כמו תרגום סביר ובוודאות נעשה בו שימוש, מילולית יותר מתאים מוצב אחרון. נכון Eldad? ביקורת - שיחה 19:54, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
ראיתי את השאלה של עמית, אבל אני לא בטוח מה מתאים כאן. ההצעות שלך, ביקורת, יפות וטובות, אבל אני לא בטוח עד כמה הן זהות אחד לאחד למונח המצוין בתוכן הערך בוויקיפדיה האנגלית. אלדדשיחה 19:58, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
הלכתי לגוגל לחפש מעוז אחרון, ומצאתי מישהו מתחום אחר שהקדים אותי עם התרגום הזה בהקשר הזה: "אלבום קונספט שמספר על קרבות היסטוריים שנערכו ברובם במלחמות גדולות וחשובות, אולם מתרכז הפעם בקרבות שהיוו "מעוז אחרון" (Last stands)...". נראה לי מתאים לגמרי עם המונח המתואר שם. ביקורת - שיחה 20:01, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
לפי זה, זה אכן נראה תואם. אלדדשיחה 20:05, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה, ביקורת. השכלתי. אלדדשיחה 20:27, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
צר לי אך אני לא מרוצה :). חיפוש גוגל מראה שלמונח "מעוז אחרון" בעברית נותנים משמעות שונה לגמרי. לדוגמה: "בית הדין לעבודה הוא המעוז האחרון בפני דורסנות של מעסיקים". ברור שאף אחד לא חושב ששופטי בית הדין לעבודה הולכים אל מותם. מה עושים? עמית - שיחה 14:55, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
"קרב אחרון", "קרב כנגד כל הסיכויים", "עמידה אחרונה"? את הביטוי האנגלי הזה אני מכיר משמו של השיר של לד זפלין (Achilles Last Stand). אני לא יודע אם השם מתיחס לאירוע ספציפי בתולדות אכילס, או שמדובר במשחק מילים בלבד. Liad Malone - שיחה 16:51, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
עמית, זה שמישהו השתמש בניב לשוני לא בצורה המיטבית שלו, זו לא סיבה לא להיות מרוצה מהניב. בדוגמה שהבאת הכוונה למעוז האחרון שאחריו כבר לא תישאר הגנה, וגם בהקשר שעליו מדבר הערך האנגלי מרכיב המוות לא הכרחי. ביקורת - שיחה 19:47, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
הבעיה שלי שלכתוב ערך בשם מעוז אחרון זה להמציא מושג יש מאין. אני לא חושב שלי יש את המנדט הזה, וגם לא לנו כקהילה. אני רוצה לכתוב ערך על המושג Last stand, אבל מישהו שאינו אני צריך להחליט איך זה נקרא בעברית. עמית - שיחה 21:37, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
לא חייב להיות המצאת מושג חדש, גם המהות הרעיונית יכולה להספיק. למשל: "עד חייל אחרון"? "עד אחרון החיילים"?--כ.אלון - שיחה 21:47, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
עד הסוף המר נשמע לי הכי טוב בינתיים. אני לא רואה את קרב תרמופילאי תחת אף שם אחר. בורה בורה - שיחה 21:53, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
ברשימה הזאת מופיעים גם המצור על מצדה ומרד גטו וארשה. Liad Malone - שיחה 00:15, 5 בספטמבר 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

משתמש:עמית אבידן: יתכן שאין אפשרות לכתוב ערך בעברית על המושג הזה כי הוא לא קיים בעברית. אני מציע לפנות לאקדמיה ללשון העברית. פניתי אליהם כמה פעמים והם עזרו לי. הם עונים די מהר. גילגמש שיחה 19:40, 6 בספטמבר 2017 (IDT)

גם אני חושב כמו חן, אני מניח שהאקדמיה תתן לך משהו דומה, אבל חשוב לשאול. "עד הסוף המר" זה תיאור (חלקי) ולא מונח. ביקורת - שיחה 19:53, 6 בספטמבר 2017 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

גילגמש תודה רבה על עזרתך הרבה במימוש מעמד מומלץ לחטיבת ירושלים. חטיבה ראויה ותרומה צנועה ליצירת מורשת.(בנבנשתי רפאל - שיחה 20:43, 7 בספטמבר 2017 (IDT))

שמחתי לעזור, בנבנשתי רפאל. גילגמש שיחה 20:45, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

מחיקת עריכתי לגבי מלחמת סין יפן הראשונה[עריכת קוד מקור]

עבר לדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 14:50, 8 בספטמבר 2017 (IDT)

מחקת בעזות מצח את השינויי שהכנסתי בערך "ניכור הורי"[עריכת קוד מקור]

- מבלי לפגוע בזכויות-

אשמח להסבר מדוע מחקת, בעזות מצח וגסות רוח, את השינויים שהכנסתי בערך "ניכור הורי". אם רצית דיון- יכולץ להציע לנהל אותו מבלי לפגוע בעבודתי.

מדוע אתה מבכר את האיוולת שהיתה שם קודם על עבודתי?

הערך כתוב כרגע באופן מוטה, אינטרסנטי, לא אקדמי, שטחי ושגוי. ניכר שהוא נכתב ע"י בעלי עניין, נטולי כל השכלה מתאימה. החלטתי לחלוק את הידע האקדמי של עם הציבור, על מנת להיטיב עמו. השקעתי בכך שעות מזמני היקר. לרוב, משלמים לי על כתיבה, ולא מעט... ביקשת לנהל דיון. איזה דיון מסודר אתה מעוניין לנהל? לא ממש מעניין אותי מה דעותייך הפוליטיות, אותן פירטת למכביר, אך כיוון שמחקת את הערותי ותיקוני אשמח לדעת מה הרקע הקליני שלך ומה הרקע האקדמי? כמה מאמרים קראת על הנושא?

מה הרקע האקדמי הרלוונטי שלך? מאילו מוסדות? אילו תארים?
כמה שנים עשית סטאז' קליני? היכן? מי היה המדריך שלך? באילו ציונים סיימת?

לי יש תשובות מצויינות לכל אלו.

לך יש?

כפי שציינתי : בקהילת בריאות הנפש נטען, שהתיאוריה משרתת בעיקר את מי שמנצלים אותה כלכלית- עורכי דין ועדים מומחים והדבר נעשה בניגוד מוחלט לטובת הקטינים: "At its best, adopting PAS or PAD as a formal diagnosis in the DSM-5 serves only to further confuse mental health practitioners and the courts. At its worst, it lines the pockets of both attorneys and expert witnesses by increasing the number of billable hours in a given case…. " We believe PAS(D) has neither the empiric support nor the clinical relevance to justify its adoption as a mental illness" (Houchin, Ranseen, Hash & Bartnicki, 2012, p.112)

נראה שהערך נכתב ע"י אחד מאלו. הוא כתוב באופן חובבני ממש ומביך אפילו. סטודנט שהיה כותב כך, לא היה עובד אצלי....

אשמח למייל. העניין מייגע ובמייל אוכל להזדהות- על שלל תארי וכן להפנות מכתב מעורכת דיני.

- מבלי לפגוע בזכויות-

פיגועי התאבדות בישראל[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בערך פיגועי התאבדות בישראל לא הבנתי מה עשית ומה כוונתך. שיחזרתי עריכה של משתמש שהוריד מהפתיח פיגועים שבוצעו בישראל וביו"ש את "וביו"ש וחבל עזה. הופיעה לי הודעה ששיחזרת את העריכה שלי ועכשיו בערך מופיע בישראל בלבד, למרות שהסברת שהשטח לא סופח (שזו גם הייתה הכוונה שלי בשיחזור), כלומר יש סתירה בין ההסבר שלך למה שמופיע עכשיו בערך Nirvadel - שיחה 22:28, 18 בספטמבר 2017 (IDT)

שלום,
אתה צודק - התבלבלתי. גילגמש שיחה 22:47, 18 בספטמבר 2017 (IDT)

התנגדותך להצעה לציטוט היומי[עריכת קוד מקור]

אפשר נימוק מדוע אתה מתנגד ? נראה לי שזה ציטוט יפה שנכון לכל הזמנים, ועוד מפי מלך מצרי שחי לפני יותר משלושת אלפים וחמש מאות שנה. חבל למחוק. 84.108.120.180 08:08, 20 בספטמבר 2017 (IDT)

בדוקי עריכות אוטומטיות[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה, אשמח לדעת כיצד מקבלים אישור להיחשב: "בדוק עריכות אוטומטיות"? תודה רבה Yarkor (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום. הרשאה זו יש לבקש מהמפעילים. גילגמש שיחה 05:42, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
יותר מדויק - הרשאה זו מבקשים המנטרים מההמפעילים. ביקורת - שיחה 08:20, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
ביקורת, למרות שכתוב כי "המפעילים יפעילו שיקול דעת ויתבססו על בקשתם של המנטרים בבואם לשקול סימון של משתמש", בפועל גם משתמשים שאינם מנטרים פונים בבקשה זו למפעילים והיא תמיד נשקלת ללא התחשבות בסוג ההרשאה של הפונה. אילי - שיחה 08:28, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
אני לא מחפש מנטר במובן הרשמי, אלא שהמשתמש עצמו לא יבקש את ההרשאה. זו לא אמורה להיות משאלה שלו. ביקורת - שיחה 09:05, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
ובכל זאת יש משתמשים שמבקשים את ההרשאה לעצמם, למרות שלהם זה לא משנה הרבה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:12, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
זה לא טוב, על גבול ה"חשוד". זה נובע מהצורך לעדכן את ה'בדוקים' שהם בדוקים כדי שיקפידו על עריכותיהם ביתר שאת, אבל בפועל הפך את זה לסמל סטטוס, זה לא טוב לוויקיפדיה. ביקורת - שיחה 11:34, 27 בספטמבר 2017 (IDT)
אם זה היה בשליטתי, הייתי שמח אם הבקשות לבדוק אוטומטית של המשתמש עצמו היו נדחות אוטומטית. מישהו אחר אמור לעשות את זה. ואם זה בוער לך - תמצא מנטר שיסכים להגיש בשבילך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:32, 27 בספטמבר 2017 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

מה קורה כאן? דרור - שיחה 09:31, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

שחזור גורף לעריכות הטרול סתרה. ביקשתי כבר את חסימתה בבקשות ממפעילים. אודה לך אם תחסום את הכתובת. גילגמש שיחה 09:32, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
הינה לינק לפרופיל משתמשת:Setareh1990. לדעתי, דיון החסימה מאורכב בארכיון דף השיחה שלה. גילגמש שיחה 09:56, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
חסמתי הכתובת. דרור - שיחה 10:53, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

שחזוריי האנונימי, מדוע?[עריכת קוד מקור]

היי גילגמש. תוכל לנמק בבקשה את השחזור הגורף של האנונימי בערכים אנטישמיות מוסלמית, אנטישמיות נוצרית ושנאת זרים. עברתי על עריכותיו ולא נפל בהם רבב. eli - שיחה 10:53, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

ראה את שאלתו של דרור אבי לעיל. גילגמש שיחה 13:23, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
ראיתי זאת לפני ששאלתי. אני מתכוון שהתרומות האלה מעולות, אז מה הטעם לשחזרן? eli - שיחה 13:44, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
בגלל שתי סיבות שכל אחת מהן מספיקה לצורך השחזור: הן נעשו על ידי טרול ולכן דינן לפח אפילו אם זה הדבר המעולה ביותר שנכתב בוויקיפדיה ושנית הן גרועות בזכות עצמן ולא מעולות כמו שכתבת. גילגמש שיחה 13:46, 13 באוקטובר 2017 (IDT)
אז מה עם כל העריכות הלא בדוקות שלו? מה לגבי מה שנעשה בזמר של להיט אחד ? אמא של גולן - שיחה 12:23, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
יתכן שחלק מהעריכות חמקו מהשחזור. אם את מגלה עריכה בעייתית של טרול אז צריך לשחזר או להתחיל לבדוק את העריכה. אם זה משהו קטן (תיקון טעויות כתיב וסגנון) אני משאיר לפעמים ואם זאת עריכה גדולה אני תמיד משחזר. אני לא מאמין לטרולים. יש סיבה שבגללה הם נחסמו. גילגמש שיחה 13:07, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

הצטרפות לרובה והמקלדת[עריכת קוד מקור]

שאלה: איך אני יכול להצטרף למועדון "הרובה והמקלדת"? אני ממש הייתי שמח להצטרף. אני כותב על כלי נשק שונים (בעיקר מיפן העתיקה והאימפריה הרומית) --Hod246 - שיחה 13:21, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

שלום רב Hod246,
לצערי, המועדון לא פעיל ולא מקיים מפגשים או פעילות אחרת כשלהי. גילגמש שיחה 13:25, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

עדיין, אני רוצה לדעת איך אפשר ליצור מועדון משלך.--Hod246 - שיחה 00:21, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

קל ליצור מועדון. פשוט כותבים את המטרות של המועדון בדף שמיועד לכך ומנסים לגייס משתתפים. אני מציע שתבדוק איזה מועדונים פעילים כרגע ואולי תצטרף לאחד מהם. עד כמה שידוע לי, החלק הזה לא כל כך הצליח אבל אולי יש מועדון שכן עובד. גילגמש שיחה 06:49, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

איזה מין דף? אתה יכול\יכולה לשלוח לינק? --Hod246 - שיחה 09:52, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

אין דף מיוחד. ראה דוגמה ממועדונים אחרים. גילגמש שיחה

יחסי ישראל-פקיסטן[עריכת קוד מקור]

ראית שפתחתי דיון המלצה? אשמח לתגובתך בכלל ולהערות ולתבניות הבהרה בפרט בכדי לשפר את הערך. ניב - שיחה 15:30, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

שלום,
עוד לא יצא לי להסתכל על הערך, אם כי ראיתי ברשימת המעקב שפתחת דיון. אבדוק מאוחר יותר, כנראה בשבוע הבא. גילגמש שיחה 15:51, 13 באוקטובר 2017 (IDT)

מדליית זהב עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal.png תודה על העזרה! Hod246 - שיחה 12:26, 14 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה רבה! גילגמש שיחה 13:16, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

אלאור אזריה[עריכת קוד מקור]

היי. ב{{הארץ}} שם הכותב מקושר אוטומטית, לכן אם כתוב שם רק גילי כהן, אפילו בלי סוגריים מרובעים, יהיה קישור לדף הפירושונים גילי כהן. אולי ניתן לוותר על זה כשיש כמה כותבים לאותה כתבה, אבל לא מעבר לזה. Mbkv717שיחה • כ"ז בתשרי ה'תשע"ח • 19:35, 17 באוקטובר 2017 (IDT)

מקשרים רק פעם אחת. אתה קישרת מספר פעמים. גילגמש שיחה 19:36, 17 באוקטובר 2017 (IDT)
הפואנטה היא שאפילו אם לא יהיו סוגריים מרובעים בכלל, כלומר המצב הנוכחי בערך - עדיין יהיו 3 קישורים בלתי נמנעים לדף הפירושונים, לכן צריך להפוך אותם לקישורים לערך הרלוונטי. Mbkv717שיחה • כ"ז בתשרי ה'תשע"ח • 19:38, 17 באוקטובר 2017 (IDT)

ערך שרון אייזן[עריכת קוד מקור]

היי Gilgamesh האם תוכל לעזור לי עם הערך שרון אייזן ולאפשר לי להציג את חשיבותו כשדרנית רדיו בברכה יריב עדין Yarivadin - שיחה 00:08, 18 באוקטובר 2017 (IDT)