שיחת משתמש:Gilgamesh

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף שיחת משתמש:גילגמש)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

Crystal Clear action editpaste.png
ברוכים הבאים לדף השיחה שליVergina sun.svg
The 7 Breakfasts - Café Café.jpg

שלום לכל המבקרים בדף שיחתי! אני שמח לקבל מכם הודעות ומזמין אותכם לפנות אלי בכל נושא. אני מבקש לא לפנות אלי במייל בשאלות שקשורות לפעילותי בוויקיפדיה. שאלות אלה יש לשאול במקומות הבאים:

 • אם פניתי אליך בעניין ויקיפדי כלשהו, יש להשיב לפנייתי בדף שיחתך בלבד ולא לחזור אלי בדף שיחתי. נהוג להמשיך בשיחה במקום שבו היא החלה. לא אשיב על פניות בדף שיחתי שיתעלמו מנוהג זה.
 • במקרה של דיון על ערך ספציפי, יש לפתוח דיון בדף שיחת הערך הרלוונטי בלבד. אפשר לתייג אותי (כלומר, לכתוב את הכינוי שלי כמו שהוא מופיע במערכת: [[משתמש:Gilgamesh]]) אם רוצים לקבל התייחסות מפורשת ממני ויש סיכוי שלא אראה את הדיון שנפתח. לרוב, אתעלם מפנייה לגבי ערך ספציפי.
 • במקרה של שאלה אישית אלי או הערה כללית יש לפנות אלי בדף שיחתי. פניות חדשות יש לכתוב בסוף דף השיחה. תשובה לפנייה תינתן, כמקובל בוויקיפדיה העברית, בדף שיחתי. לכן, אני מצפה ממי שפונה אלי שיבדוק את התשובה לאחר זמן מה.
 • אין לערוך דיון ישן שהועבר לארכיון. אם לדעתך, הנושא טרם מוצה והדיון בכל זאת אורכב, יש לפתוח כותרת חדשה בדף שיחתי ולא לערוך את הארכיון או להוציא ממנו נושאים שאורכבו בו.
 • נא לחתום בסוף הפנייה. אני מקבל עשרות פניות ולעתים כמה פניות ביום. לעתים שואלים אותי למה ביצעתי פעולה זו או אחרת. אני לא יכול בדרך כלל להתייחס לשאלות כאלה בלי חתימה כי אני מבצע עשרות עריכות ביום. חותמים על ידי לחיצה ארבע פעמים על המקש ~
 • לעניינים פרטיים בלבד אפשר לשלוח לי מייל. אין לשלוח שאלות באי מייל שצריכות להתברר בדף שיחה גלוי. מייל שולחים על ידי לחיצה על הקישור "שלח דואר אלקטרוני למשתמש זה" המופיע בצד ימין. אם שלחת מייל ולא קיבלת מענה, סימן שהוא ככל הנראה לא הגיע (מיילים מוויקיפדיה נוטים להיכנס לתיבת הספאם מדי פעם), ויש להודיע לי על שליחתו בדף שיחתי, או שהתעלמת מבקשתי ושלחת בכל זאת שאלה באי מייל במקום בדף שיחה.

מדוע אתה מבטל את כל עריכותי?


חסימה[עריכת קוד מקור]

נחסמת לפי בקשתך. ברגע שיימאס לך, אל תהסס לבקש שחרור בדף זה. דוד שי - שיחה 10:36, 25 במרץ 2020 (IST)

תודה רבה! גילגמש שיחה 14:44, 25 במרץ 2020 (IST)
בס"ד ברוך השב מהחסימה, כיף שחזרת. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 20:47, 8 ביוני 2020 (IDT)
תודה רבה ליאת! גילגמש שיחה 20:48, 8 ביוני 2020 (IDT)
בס"ד תגיד, אפשר לשאול שאלה? ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 20:48, 8 ביוני 2020 (IDT)
ברוך החוזר, טוב לראות אותך כאן! ‏Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 20:49, 8 ביוני 2020 (IDT)
תודה רבה :) גילגמש שיחה 20:52, 8 ביוני 2020 (IDT)

הפארק הלאומי גרנד טיטון[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:הפארק הלאומי גרנד טיטון

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת - תחרות כתיבת ערכים • ראיון עם מפעיל מערכת • פורטלים • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם יחסי החוץ • מיזם בית ספר ויקיפדיה • מפגש חורף 2020 • קרב איגרוף • טור אישי • ויקימימז • תפזורת • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png


הארי פוטר 73 - שיחה - הטילדה הרביעית - מיזם העיטור השבועי 18:12, 31 במאי 2020 (IDT)

דעתך הפוליטית לא צריכה להשפיע על תיעוד ההסטוריה[עריכת קוד מקור]

בנושא לבנון השניה. אבקשך להבהיר למה הוספה של מידע עם 8 מקורות מצוטטים זאת "השחתה"

שלום,
אתה פועל בניגוד לנהלים שלנו. פעילות בניגוד לנהלים היא השחתה. פעל בבקשה בהתאם למקובל בוויקיפדיה העברית ועריכותיך לא ישוחזרו. גילגמש שיחה 08:40, 9 ביוני 2020 (IDT)

יפה שחזרת![עריכת קוד מקור]

Eitanbb - שיחה 19:59, 9 ביוני 2020 (IDT)

תודה רבה! גילגמש שיחה 20:08, 9 ביוני 2020 (IDT)

שמח תמיד לשמוע ממך. איש שלום - שיחה 22:40, 9 ביוני 2020 (IDT)

תודה רבה :) גילגמש שיחה 06:17, 10 ביוני 2020 (IDT)

מדוע ביטלת את עריכותי בדף מלחמת העצמאות?[עריכת קוד מקור]

כתבת שהניסוח הקודם היה עדיף, אבל לא ברור לי למה. מעבר לכך, לא רק שיניתי את הניסוח. אם תסתכל בהדלים תראה שזה מה שעשיתי:

שיניתי את הניסוח של הפליטים הערבים לניסוח שבערך הנכבה. ניסוח זה מכליל בתוכו את כלל הפלסטינאים שעזבו, ולא מתעלם מזה שרבים גורשו ונסו, ולא סתם עזבו.

שיניתי את המילה חרבו לסביל נחרבו. פה זה לא באמת משנה, אבל אני חושב שנחרב יותר מתאים כאן.

הוספתי שהדרדרות המצב של יהודי ארצות ערב הייתה ביוזמת הליגה הערבית (כתוב בערך על הנושא). הוספתי גם שההדרדרות הואצה, כדי שלא תהיה משמעות עקיפה למשפט שהתערערות החלה רק ב-47 או מתישהו במהלך המלחמה.

לא צריך לכתוב נאלצו ואולצו, עדיף רק אולצו, לא ברור לי למה כתוב את שניהם. במקום נאלצו כתבתי עודדו, מילה שביחד עם המילה אולצו מתארת בצורה קצרה וטובה את התהליך, שלא הייה כזה פשוט.

שיניתי את ערבים לערבים פלסטינים, כדי שהקישור הפנימי יתאים לכתוב, וכדי להבדיל שמדובר ב'ערבים (לא יהודים) ופלסטינים (מפלסטינה). ואם הסרת כי "אז לא הזדהו כפלסטינים", אז מעבר לכך שלאומיות הפלסטינית כבר הייתה קיימת מזמן, המלחמה הייתה מלחמה לאומית בעצמה. אם אתה מתעקש, אפשר פלסטינאים.

הוספתי את תבנית מקור למקום שצריך להיות הערה בתוך השורה (מניין ההרוגים היהודי וההרוד היהודי הצעיר ביותר).

את כל הדברים הללו ביטלת, ואני לא חושב שההסבר שלך מספיק.Eladabudi - שיחה 13:35, 10 ביוני 2020 (IDT)

שלום,
אין חובת מתן נימוק ארוך ומסודר בשחזור. בשחזור מסתפקים בתקציר קצר. השחזור הוא תמיד לגרסה יציבה, כמקובל. דיון יש לפתוח רק בדף שיחת הערך ולא בדף שיחה אחר כלשהו. גילגמש שיחה 13:38, 10 ביוני 2020 (IDT)
אני מודע לכך, אבל עדיין אשמח להסבר. אתה בעל ידע בהיסטוריה, לכן גם אשמח לדעת אם טעיתי עובדתית בעריכותיי, שכן איני היסטוריון אלא רק חובב היסטוריה. Eladabudi - שיחה 13:41, 10 ביוני 2020 (IDT)
סברתי שעריכתך איננה נייטרלית. תבנית המקור הוסרה בגלל עניין טכני. אין לי טענות לגבי תבנית מקור. גילגמש שיחה 14:03, 10 ביוני 2020 (IDT)
הי, לבקשתך המשכתי את הדיון בשיחה:מלחמת העצמאות. Eladabudi - שיחה 14:19, 10 ביוני 2020 (IDT)

סליחה יש מקור לכך שפרופ גרוטו נתן אישור לא לשהות בבידוד לידי שגיא![עריכת קוד מקור]

למה סתם לבטל ולמחוק משהו שכותבים?!?!?! Kobiash - שיחה 21:57, 10 ביוני 2020 (IDT)

HIT מכון טכנולוגי חולון[עריכת קוד מקור]

שלום, כול השינויים שהכנסתי לערך הדף כגון מספר סטודנטים עדכני, עדכון פקולטות ומחלקות תיקון מידע לא מדויק, נמחק בטענה שמדובר בפרסומת. השתדלתי לכתוב נטרלי ככול האפשר, אם יש שורה או משפט לא מותאם לסגנון אדרבא אשמח לתיקון והנחייה אבל למחוק את כל המידע הרלוונטי בטענה שזו פרסומת?

אשמח כי תעבור על כך שוב באם תרצה אשלח לך את הטקסט מראש לעיון

שלום,
עדכונים זה לא הדבר היחיד ששינית. סגנון הכתיבה שלך היה לא נייטרלי. אין צורך לשלוח לי את הטקסט לעיון מראש. זה לא מקובל. עיין בבקשה במדריכי הכתיבה שלנו ובערכים אחרים בנושא דומה. ככה אמור להראות ערך אנציקלופדי ללא שמץ של שבח או תיאור עבר הירואי. רק טקסט יבש, אנציקלופדי ועובדתי ללא שבחים וללא מחמאות. גילגמש שיחה 10:30, 11 ביוני 2020 (IDT)

בדיקת העובדות לפני האשמה[עריכת קוד מקור]

אתה טענת שאני שחזרתי עריכה שביטלו לי. זה לא היה המצב ואתה האשמתי אותי בהאשמת שווא. משתמש:נרו יאיר, החליט למחוק את כל הפיסקה של הדיווח על השקיפות מהערך של זאב אלקין אני שחזרתי את המחיקה. לא שיחזרתי עריכות של עצמי. ראוי שתבדוק, בטח ובטח לפני שאתה מתחיל לאיים על אנשים בחסימה.

יתכן שנפלה טעות. אני מתנצל. גילגמש שיחה 10:57, 11 ביוני 2020 (IDT)
לא יודע למי ביטלו, כבר הבעתי התנגדות בעניין בדף השיחה והתעלמו מזה. נרו יאירשיחה • י"ט בסיוון ה'תש"ף • 10:59, 11 ביוני 2020 (IDT)

מדוע ביטלת את עריכותי?[עריכת קוד מקור]

אתה מבטל את עריכותי תוך שניות ללא סיבה יובל שמעונוביץ - שיחה 18:08, 11 ביוני 2020 (IDT)

הכל מוסבר בדפי שיחה רלוונטיים ובתקצירי עריכה. פעל בבקשה לפי הכללים שלנו. גילגמש שיחה 18:08, 11 ביוני 2020 (IDT)

דווקא לא מוסבר בכלל למען האמת יובל שמעונוביץ - שיחה 17:59, 12 ביוני 2020 (IDT)

אלה מוחק עריכות בלי שום סיבה ולא מסביר יובל שמעונוביץ - שיחה 17:59, 12 ביוני 2020 (IDT)

זה לא מדויק. כתוב בתקציר העריכה: "נהוג לקשר לבני משפחה שיש עליהם ערכים". חזרת על העריכה שלך מספר פעמים תוך הפרת הכללים שלנו. גילגמש שיחה

בערכיה זו אתה באמת נימקת . אבל בעריכות אחרות לא. אני ממליץ שתקפיד על הכללים שאתה בעצמך מעריך כל כך ותנמק לי את השחזור האחרון של העריכות יובל שמעונוביץ - שיחה 19:28, 12 ביוני 2020 (IDT)

אין חובת נימוק לשחזור עוקב לאותה עריכה. החזרה לגרסה יציבה היא על פי הכללים. גילגמש שיחה 19:34, 12 ביוני 2020 (IDT)

זה לא הייתה רוצה עריכה יובל שמעונוביץ - שיחה 19:50, 12 ביוני 2020 (IDT)

זו לא היתה אותה עריכה* יובל שמעונוביץ - שיחה 19:51, 12 ביוני 2020 (IDT)

נכון, אך הסרת הערת שוליים וחזרת על העריכה שגררה את השחזור המקורי. בכל מקרה, החזרה למצב שקדם לעריכה (המוכר כ"גרסה יציבה) היא הפעולה התקינה אצלנו, בוודאי כשעריכתך מסירה מידע חיוני. גילגמש שיחה 20:09, 12 ביוני 2020 (IDT)

מה אתה עושה?[עריכת קוד מקור]

למה אתה עובר על כל העריכות שלי ומשחזר אותן אחת אחת? בוא נתמקד בעריכה אחת ספציפית, נראה איך אתה מסביר אותה: מדוע ביטלת את עריכתי בערך איילת זורר?! עוד אחד - שיחה 10:28, 12 ביוני 2020 (IDT)

הקפד על כללי הגרסה היציבה ופתח דיון בדף שיחה אם תרצה. גילגמש שיחה 10:30, 12 ביוני 2020 (IDT)

איילת זורר, צבי דינשטיין[עריכת קוד מקור]

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
  עוד אחד - שיחה 10:31, 12 ביוני 2020 (IDT)

כדאי שתלמד את הכללים כאן לפני שתחלק הודעות כאלה. גילגמש שיחה 10:32, 12 ביוני 2020 (IDT)

אני מכיר את הכללים טוב ממך. אתה זה שנחסם לו משתמש, להזכירך. אני מודיע לך בצורה מסודרת, שאם הקישורים לא יחזרו בקרוב, אפעל לחסימתך. תוכל לפתוח שמות משתמש נוספים, גילגמש בעוד כל מיני שפות. עוד אחד - שיחה 10:36, 12 ביוני 2020 (IDT)

ויקיפדיה:בקשות ממפעילים - הינה הלינק כדי שלא תצטרך לחפש. גילגמש שיחה 10:38, 12 ביוני 2020 (IDT)
נושא הקישורים החיצוניים מוזנח בויקיפדיה באופן מטריד ואני מעריך את גילגמש שעשה את המהלך הלא פופולרי והנחוץ. חלק מהקישורים שעוד אחד מוסיף כן תורמים לדעתי, אבל כשמוסיפים בכל יום עשרות קישורים - ולא מסירים אחרים במקומם - שום דבר כבר לא תורם כי הפרקים הופכים לערימה חסרת שימוש של קישורים, ולאחר מספר שנים כשאף אחד לא מתקרב במקל לערימה המתפקעת הזו, חלקם כבר שבורים, ישנים ולא רלוונטיים וכדומה, וכך הרמה של הפרקים האלו יורדת עד כדי חוסר תועלת, וזה חבל גדול. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:14, 13 ביוני 2020 (IDT)
תודה על העידוד. גילגמש שיחה 22:21, 13 ביוני 2020 (IDT)

ביריונות[עריכת קוד מקור]

מבקשים ממך לשקול שוב שחזור קל-דעת או לפחות לנמק אותו ובמקום להשיב אתה הולך ומוחק עוד שני דברים.--Asafabir - שיחה 12:55, 12 ביוני 2020 (IDT)

HIT מכון טכנולוגי חולון[עריכת קוד מקור]

@Gilgamesh גיל, עברתי על העריכה שוב, הכתיבה היתה של פרטים נטו, כל דבר שיכול להתפרש כפרגון, מופיע במקור ולא ממה שאני כתבתי - אני הספתי היסטוריה של תאריכים, הוספת פקולטות עדכונים על הקמוס וכו הוספתי מלא קישורים, אם משהוא לא נראה לך ואני באמת ודאתי מול הכללים בוא תגיד מה תסביר מה, לא הגיוני שתמחוק את הכול. האם המטרה שלך היא באמת לשפר את ויקיפדיה וערך בוא יחד, -אתה יכול למחוק שורה או מילה שלא מוצאת חן אבל את כל המידע הרלונטי למה?

לא חשוב אם השבחים מופיעים במקור או לא. אין להוסיפם. אין להוסיף שבחים כלשהם לערך. ערך אנציקלופדי הוא לא עלון פרסומי. חזרה על ניסוחים פרסומיים ומלאי שבח תגרור את חסימת החשבון שלך. גילגמש שיחה 13:50, 14 ביוני 2020 (IDT)

אבל זה מה שמופיע בערך כרגע, אני הוספתי פרטים יבשים על מה שמופיע, אתה מחזיר את זה לדברים שיש בהם תשבולחות כהגדרתך אני לא הוספתי מילה כזו הכול מופיע כרגע בערך המקורי האם קראת מה מופיע כרגע? תקרא ותראה שאני לא הוסתי דבר וחצי דבר היכול להתפרש כתשבוחת

החייאת הערך 'יהודה פתאל'[עריכת קוד מקור]

עבר לדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 10:08, 23 ביוני 2020 (IDT)

השחזור שלך בערך אלכסנדר הגדול באגדות היהודיות[עריכת קוד מקור]

אני רוצה להפנות את תשומת לבך לכך שנראה שמדובר בסדרה של ערכים שפתאום היום החלה בהם עבודה תחת תבנית "בעבודה", על ידי משתמשים חדשים שנראה לי כי הם תלמידים. ברשימת המעקב שלי הופיעו היום תוספות "קשות" בערכים הללו: עזרא הסופר, מתתיהו הכהן, איסיים, הורדוס. אני מניח שישנם עוד כאלה, שאינם ברשימת המעקב שלי. יש לי תחושה שמדובר בתוצאה של איזו סדנה לתלמידים שהביאה את ה"יבול" הזה. מדובר בפסקאות גדולות שאין לי כרגע את היכולת לעבור עליהן. אבל לדעתי הן לא יכולות להישאר במצבן. Liad Malone - שיחה 14:15, 17 ביוני 2020 (IDT)

כן, ראיתי את זה. אני מטפל בנושא. רוב העריכות היו לא טובות אבל היו גם כמה דברים טובים. גילגמש שיחה 14:42, 17 ביוני 2020 (IDT)
Liad Malone, בדקתי את הערכים האלה. אחד מועתק (הורדוס), אחד מלא בספקולציות (איסיים) ומנוסח באופן לקוי ואולי מועתק אף הוא. שני האחרים נראים בסדר פחות או יותר. גילגמש שיחה 19:20, 18 ביוני 2020 (IDT)
תודה. מה לגבי מתתיהו? מלבד האיות "מתיתיהו", סעיף 4 נראה שלא קשור אליו. חג חנוכה נחוג לציון טיהור בית המקדש לאחר שחרורו בשנת 164 לפנה"ס, שנתיים אחרי מותו. Liad Malone - שיחה 00:41, 19 ביוני 2020 (IDT)
אתה צודק. בדקתי פעם נוספת את התוספת בערך "מתתיתהו" והורדתי שני סעיפים. גילגמש שיחה 03:34, 19 ביוני 2020 (IDT)

החברה הבינלאומית להיסטוריה של תכנון עירוני, הפורום העירוני העולמי[עריכת קוד מקור]

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.

לידיעתך, אני מודיע לך בצורה מסודרת להפסיק להסיר טבלאות ומושגים שמיועדים להרחיב ולהבהיר את הערך הנדון. ואל תפנה אותי לכללים כי אני מכיר אותם. Nova Stella - שיחה 20:55, 24 ביוני 2020 (IDT)

זאת תבנית שגויה אבל נניח לזה. עכשיו לאחר שעריכותיך שוחזרו על ידי משתמש נוסף אני מקווה שתפסיק עם מלחמת העריכה. ציינת שאתה מכיר את הכללים אז אני מקווה שתקפיד עליהם מעכשיו והלאה. את התבנית הזאת נשאיר כאן כדי להזכיר לכל עוקבי הדף את מעשיך. גילגמש שיחה 21:24, 24 ביוני 2020 (IDT)

חדשופדיה[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2020 – שבוע #25
עודכן ב־16 ביוני
לחתימה על מנוי לידיעון

בדף ויקיפדיה:מפגשים/מפגש קיץ 2020 מתקיים דיון בקשר לקיום מפגש קיץ השנה ובקשר לאופיו • בפרלמנט מתקיימת הצבעה בנושא חשיבות ערכים על מגפות.


יש לנו היסטוריה ארוכה[עריכת קוד מקור]

אני חושב ששנינו גדלנו והתבגרנו ב15 שנה האחרונות, ורציתי לומר לך שאני רואה את העבודה שלך פה. התמדה זה דבר מאוד מעורך, והרוב פה באים ונעלמים אחרי תקופה קצרה, או ממשיכים בקו אגרסיבי מעייף. ואתה (ואני מקווה שגם אני) התעדנת לעומת ההתחלה. ועל זה רציתי לומר לך שאני מעריך אותך אור פ - שיחה 08:12, 27 ביוני 2020 (IDT)

תודה רבה. גם אני מעריך מאוד את הכתיבה שלך. אני בטוח שנצליח לפתור את העניינים לגבי הערך אודות ד"ר וייסמן בצורה טובה. גילגמש שיחה 08:13, 27 ביוני 2020 (IDT)
אתה יודע שהתחלנו פה באותו השבוע? אור פ - שיחה 08:16, 27 ביוני 2020 (IDT)
אני לא חושב כך. התחלתי באפריל 2004. גילגמש שיחה 08:17, 27 ביוני 2020 (IDT)
הערך הראשון, עדיין תחת כתובת IP - בתאריך 5.4.04 מוחי א-דין א-שריף, עשיתי עוד כמה ערכים על טרור, וב10.4.04 נרשמתי והתחלתי לערוך תחת המשתמש, ב11.4.04 פתחתי את הערך הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני אור פ - שיחה 08:24, 27 ביוני 2020 (IDT)
וואלה. גילגמש שיחה 08:29, 27 ביוני 2020 (IDT)

עריכתך בערך יובל שטייניץ[עריכת קוד מקור]

אבקש להודות לך על העריכה הזריזה והיעילה בערך הנ"ל. תיקנת בזריזות עריכה שפגעה בפתיח הערך, ושהושפעה ככל הנראה מהפרק האחרון של"היהודים באים" ;). שוב, תודה רבה על התיקון המהיר. בברכה, --Muhallebi 11:18, 27 ביוני 2020 (IDT)

שלום,
אני שמח לראות ששמים לב לפעולות תחזוקה אפורות :)
העריכה באמת הגיעה אלינו ככל הנראה בעקבות הפרק האחרון של "היהודים באים". גילגמש שיחה 11:53, 27 ביוני 2020 (IDT)

חזרתך מהחופשה[עריכת קוד מקור]

החזרה שלך מהחופשה בשבועות האחרונים מאוד משמעותית ומורגשת, ולי אישית נותנת תחושה טובה שיש עוד זוג ידיים טובות שנמצא פה (ווואלה, אין לנו מספיק כאלו, אולי אף פעם לא יהיו "מספיק"). רציתי לשתף Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - שיחה 00:29, 28 ביוני 2020 (IDT)

תודה רבה! כיף לשמוע! גילגמש שיחה 05:53, 28 ביוני 2020 (IDT)

חטיבה 679 במלחמת יום הכיפורים[עריכת קוד מקור]

אני מודה לך על תשומת הלב, אין לי מושג כיצד הנזק שביטלת השתרבב לעריכתי. אירוס הדור - שיחה 15:15, 28 ביוני 2020 (IDT)

אין על מה. לפעמים טקסט נמחק בטעות בגלל לחיצה על דבר מה או אם העריכה מבוצעת דרך אינטרנט רימון. המסנן שלהם לא יעיל ולפעמים עריכה מחסלת חלקים מהערך. גילגמש שיחה 15:18, 28 ביוני 2020 (IDT)

ממלכת החשמונאים[עריכת קוד מקור]

הוצבה תבנית בעבודה והערך משופץ במסגרת סדנה שמקיימת רותי אלסטר; החזרתי את העריכה כי שחזרת את כל השינויים למרות התבנית. --‏Yoavd‏ • שיחה 07:05, 30 ביוני 2020 (IDT)

בסדר גילגמש שיחה 10:01, 30 ביוני 2020 (IDT)
אני לא יודע מה זו הסדנה של רותי אלסטר, אבל חבל שהמשתמש לא המשיך לעבוד בטיוטה שפתח, משתמש:Seanprlv05/מדינת החשמונאים, במקום להוסיף טקסט לא אפוי במרחב הערכים, בערך חשוב שיש לו עשרות צפיות מדי יום. Liad Malone - שיחה 11:34, 30 ביוני 2020 (IDT)
ההנחיה לקורסים אקדמיים היא אכן עבודה בטיוטה, אבל משתמש:Yoavd רוצה לשחזר. אני גם מציע להחזיר את הערך לקדמותו ולהנחות את המשתמש לעבוד בטיוטה. גילגמש שיחה 12:01, 30 ביוני 2020 (IDT)
מתייג את Ruti-WMIL. --‏Yoavd‏ • שיחה 13:58, 30 ביוני 2020 (IDT)

ברכה לקראת פרישה[עריכת קוד מקור]

שמעתי בדף שיחה מסוים שאתה פורש זמנית בקרוב, אין לי שמץ למה וזה גם לא מקומי לדרוש תשובות לסיבת המעשה. אבל מקווה שזו מסיבה טובה והכל טוב. אאחל לך מראש - חופשה נעימה ומקווה שתחזור עם כוחות. בברכה Face-smile.svg --TheDesertboy - יום טוב - שיחה 16:42, 30 ביוני 2020 (IDT)

תודה. גילגמש שיחה 16:51, 30 ביוני 2020 (IDT)

נ.ב הדף [1] שעשע אותי מאוד. בברכה --TheDesertboy - יום טוב - שיחה 16:59, 30 ביוני 2020 (IDT)

נו, זאת אחת הפגיעות החמורות ביותר בציפור הנפש גילגמש שיחה 17:06, 30 ביוני 2020 (IDT)
אכן העמלקים הגרמנים לא ראויים להיות באותו משפט עם המסדר החשוב. חוץ מלהאכיל כבשים בשרונה או לגלות סליק בבני עטרות. --TheDesertboy - יום טוב - שיחה 17:10, 30 ביוני 2020 (IDT)
אכן. את אתר הקבורה לדג ראית? גילגמש שיחה 17:11, 30 ביוני 2020 (IDT)
חיובי, אל הדג ינקום דמו. --TheDesertboy - יום טוב - שיחה 19:35, 30 ביוני 2020 (IDT)

שלום, הוספנו הרחבה על ארגון ויצו למה נמחקה ההרחבה? אלמוג שריקי10 - שיחה 21:13, 1 ביולי 2020 (IDT)[עריכת קוד מקור]

שלום לך, כידוע לך נחטפו אלפי ילדי עולים מהמזרח, תימן, והבלקן, היו מספר ועדות חקירה ואחת מהן אפילו הייתה בכנסת ה20 בראשותה של נורית קורן. ישנן מאות עדויות שאתה יכול לשמוע בעמותת עמר"ם ובמקורות רבים נוספים. נשמח עם לא תוריד את ערך ההרחבה אשר הצטרפנו למספר למספר ועדות בכנסת ה20. תודה מראש, אלמוג.

הטריומווירט השני[עריכת קוד מקור]

שלום לך, בערך מוזכר שהטריומווירט החל ב-26 בנובמבר, ואילו בויקי האנגלית טוענים שהוא החל ב-27 (כיוון ש"לקס טיטיה" חוקק ב-27). לא הצלחתי למצוא מקור טוב בכדי לקבוע מה התאריך המדויק (וספריית העיון באיזור שלי סגורהבכי). אשמח אם תוכל למצוא מקור לכך. תודה מה, באמת? 01:35, 2 ביולי 2020 (IDT)

שלום,
תודה על הפניית תשומת לבי לעניין. אבדוק במקורות ואוסיף הערת שוליים ואתקן אם יש צורך. גילגמש שיחה 08:33, 2 ביולי 2020 (IDT)

עבור גיל[עריכת קוד מקור]

היי גיל, שמי הילה מנהלת הלשכה של עו"ד אוטמזגין, מעבר להיותו עורך דין, הוא יועץ תקשורת ומייעץ לפוליטיקאים בכירים, שרים וחברי כנסת. הוא משמש כיו"ר לשכת עורכי הדין בכפר סבא, וכן בתפקידים רבים במגזר הציבורי. פנינו אליכם לאחר פניות רבות של אנשים ולכן נשמח שתאשר את פרסום הערך שלו.

בברכה, Daniel Otmazgin - שיחה 02:36, 2 ביולי 2020 (IDT)

אני מתנגד לפרסום ערך אודות עו"ד אוטמזגין. גילגמש, אני מבקש שיתקיים דיון אודות חשיבותו של עו"ד אוטמזגין מחוץ לדף השיחה שלך, טרם יפורסם הערך. עלמה/יאירשיחה 02:47, 2 ביולי 2020 (IDT)
ראשית, שמי אינו גיל.
שנית, אני לא אחראי על דיוני חשיבות אנציקלופדיים. ציינתי את דעתי בדף העברות טיוטה. אם משתמש אחר יחליט להעביר למרחב ערכים, נקיים דיון חשיבות אך אני לא חושב שהערך ישאר. יתכן שראיתי את הטיוטה במצבה הלא סופי ויש פרטים נוספים שטרם נכתבו בטיוטה ויכולים להשפיע. גילגמש שיחה 05:42, 2 ביולי 2020 (IDT)

שיחת משתמש:Gilgamesh[עריכת קוד מקור]

התמונה שמתחת לכוכב ארגיד לא זמינה.

מוזר..[עריכת קוד מקור]

הגאדג'ט אמר שאין לו. בכל מקרה תודה ששמת לב Face-smile.svg YairMelamedשיחהמיזם ההיפ הופמיזם פרסי הגראמימיזם חברות התקליטים 20:58, 4 ביולי 2020 (IDT)

אני לא סומך על הגדג'ט הזה. היו לו כבר טעויות. הכי קל לספור ידנית. אני נכנס לתרומות במרחב העיקרי. אם חסר בודק מרחבים משיקים. זה לוקח זמן קצר. גילגמש שיחה 21:06, 4 ביולי 2020 (IDT)
זה כי המשתמש שינה את שמו לאחר שכבר הצביע. הגאדג'ט בודק לפי השם המופיע בחתימה (וכבר לא קיים משתמש בשם זה, רק דף הפניה). Dovno - שיחה 22:24, 4 ביולי 2020 (IDT)

ערכי מקרא[עריכת קוד מקור]

היי, מותר כבר לספר מה בדיוק היה הסיכום בינך לבין שן שש זעם לגבי ערכי מקרא? ואיך הוא נאכף? H. sapiens - שיחה 00:03, 5 ביולי 2020 (IDT)

בוקר טוב,
באותם הזמנים מספר הוויקיפדים הפעילים היה מצומצמם ביותר - לא יותר מ20-30. זעם היה בין הכותבים הדתיים הבודדים שהיו לנו בזמנו. לכן, היה קל להגיע להסכמות - בסך הכל שני אנשים. ההסכם נאכף רק על ידי ההסכמה ביננו. היות שלא היו כותבים קבועים נוספים, זה היה קל.
לגופו של עניין - המחלוקת העיקרית הייתה כיצד להתייחס לממצאים מדעיים (ארכאולוגיים, פיזיקליים, ביולוגיים וכו') בערכים מקראים פרופר. הכוונה רק לערכים שיש בהם פן מקראי בלבד ואין בהם תיאור של אירוע היסטורי מובהק. כך למשל הפשרה לא יכולה להתאים לערך כמו "הממלכה המאוחדת". הפשרה הייתה לרכז את הביקורת המדעית בערך "ביקורת המקרא" ולא לחזור על הביקורת פעם אחרי פעם בכל אחד מהערכים המקראיים. יש פה יתרונות מסיומים - למשל הקטנת חיכוך ובעיקר שמירה על ערכים מקראיים כדי לא להציף אותם בפרקים גדולים מאוד של ביקורת. בזמנו ערכים אלה היו קצרים יותר כך שמשקלו של פרק ביקורת יפה יכול היה להגיע לשליש או חצי מגודל הערך כולו. יש בזה בעיה כי זה מסיט את תשומת הלב מהערך המקראי לביקורות אודות הנושא. כמובן נוצרה גם בעיה - שמירה מלאכותית על הערכים האלה מביקורת. יתכן שהינו צריכים לחשוב על משהו יותר טוב כי עכשיו זה די מתפוצץ בפרצוף עם דיונים רבים שאין להם סוף. דעתי נותרה כשהייתה - יש צורך בגישור שיעשה אחד משלושה דברים - יכפה את עמדתו, יקרב בין הצדדים לפשרה או יצליח להביא את הדברים לכדי הצבעת מחלוקת מסודרת. גילגמש שיחה 05:34, 5 ביולי 2020 (IDT)
תודה, גם אני בעד גישור כנ"ל אך נראה שאף אחד מן הביורוקרטים איננו מעוניין.
הסיכום שלכם בסך הכל נראה לי סביר מאוד לזמנו. אך מכיוון שלא פורסם בכתב (גם לא כהמלצה נאמר? במקום הנחיה מחייבת), ועם השנים נוספו עורכים רבים "אשר לא ידעו את יוסף", כמובן שהוא לא נשמר.
האם הסיכום שלכם כלל גם התייחסות לארכאולוגיה? האם היא נכללה תחת "הסטוריה"? H. sapiens - שיחה 16:32, 6 ביולי 2020 (IDT)
היות שהינו רק שנינו אני לא זוכר איפה בדיוק נסגר הסיכום הזה. יתכן שזה היה בכלל בשיחה פרטית ביננו במסנג'ר או משהו כזה. ארכאולוגיה כלולה תחת היסטוריה. בזמנים ההם לא היה צריך משהו מתועד כי בלאו הכי לא היו עורכים נוספים. אתה צודק שהיום הזמנים שונים וצריך משהו רשמי וכתוב ולא די בהסכמה ידידותית בין שני ויקיפדים. הצעתי לשמש מגשר או בורר עדיין עומדת. אני לא זוכר מי התנגד למועמדותי אבל אם אין בירוקרט שמוכן לקחת על עצמו את העניין, אני עדיין מוכן לעשות זאת. גילגמש שיחה 16:38, 6 ביולי 2020 (IDT)
מי שהיה מעוניין בגישור ע"י ביורוקרט היה משתמש:איתמראשפר, אני מקווה שהוא מוכן לשנות את דעתו לאור המצב.
שאלתי לגבי הסיכום בגלל שלאורך השנים זכורים לי במעורפל מספר דיונים בערכי מקרא שבהם לא היו מעורבים אתה או שן שש זעם (שכנראה עזב עוד לפני שאני הגעתי), ובכל זאת התרשמתי באופן בלתי-תלוי (שהרי גם אני לא ידעתי על הסיכום) שישנה אצלנו הסכמה די רחבה שבערך מקרא יש מקום לפרק אחד של ביקורת המקרא אבל לא יותר מכך. האם העורכים האחרים הכירו את הסיכום? או אולי הם לקחו דוגמה מתקדימי ערכי המקרא הקיימים? H. sapiens - שיחה 16:16, 7 ביולי 2020 (IDT)
טוב, כידוע לך מה שנקבע בראשית קיומו של הפרויקט פשוט נמשך מכוח האינרציה. המנטרים התרגלו לשחזר את העריכות שלא עמדו בהסכם וכך זה המשיך. כמובן שהיום צריך לקיים דיון חדש ולהגיע להסכמה רחבה בקהילה. אני מקווה שאיתמר יסכים. אם לא, אז תפנו בבקשה לבירוקרט. המצב הזה לא יכול להמשיך. אני לא מבטיח לסיים את המחלוקת. אם זה יקרה אפתח הצבעת מחלוקת. גילגמש שיחה 16:21, 7 ביולי 2020 (IDT)
גילגמש, תודה על הנכונות לגשר. אני מבין שהיה איזה הסכם עקרוני בע"פ שהחזיק מעמד כל עוד ויקיפדיה היתה קטנה יותר, אבל העורכים החדשים יותר לא מודעים אליו. לדעתי זה מראה שהגיע הזמן לגבש מדיניות ויקיפדית ברורה, שתתפוס בכל הערכים המקראיים, ואני בספק שגישור בערך צדדי כמו תיבת נח יקדם את העניין הזה. אני גם בספק שאפשר לגשר בין גנדלף ובין כל אחד אחר ללא הסמכויות והמוניטין של ביורוקרט, כי כבר ראיתי אותו מסובב עורכים במעגלים של מילים והסחות דעת.
במאמר מוסגר, עצם העובדה שצריך לגבש מדיניות מיוחדת לערכים מקראיים היא תעודת עניות לויקיפדיה העברית, ופגיעה קשה בתדמית שלה כמקור מקצועי ואמין (תדמית שכבר עכשיו לא ממש מוצלחת). בברכה, איתמראשפר - שיחה 15:51, 8 ביולי 2020 (IDT)
אני לא רואה שום דבר פסול בגיבוש מדיניות מיוחדת לנושא מסוים. זה מקובל אצלנו. הינה: ויקיפדיה:מדריך לעיצוב דפים מספר דפי מדיניות שמסבירים מה צריך להופיע בערך בנושא מסוים. אפשר להוסיף לפה גם מדריך לערכים מקראיים. בכל אופן, אני מבין שאינך מעוניין בגישור. אני מקווה שתצליחו להגיע לפתרון שיחזיק מעמד. גילגמש שיחה 15:54, 8 ביולי 2020 (IDT)
נדמה לי שכתבתי כאן באופן מאד מפורש שאני בספק שגישור כזה יצליח - לא שאינני מעוניין בגישור. חבל שהבנת משהו שלא כתבתי. בכל אופן, אני מאד בעד גיבוש מדיניות רשמית לערכי מקרא,ואשמח לשמוע עוד על האפשרות הזאת (עברתי על המדריכים לעיצוב דפים שקישרת כאן, זו נראית כמו אפשרות טובה אבל לא הבנתי מי כותב אותם ומה מקור סמכותו). בברכה, איתמראשפר - שיחה 11:42, 12 ביולי 2020 (IDT)
צריך ליזום דיום במזנון ולקבל הסכמה קהילתית רחבה או אם אין הסכמה להעביר את העניין בהצבעה בפרלמנט. אני לא מתכוון לקחת את זה על עצמי, אבל אם תרצה - בבקשה. גילגמש שיחה 11:57, 12 ביולי 2020 (IDT)

ניסוח ההצעה לפרלמנט ומועד איסוף החתימות[עריכת קוד מקור]

כל כך רציתי להמנע מזה, אבל מסתבר שבלי הצבעה בפרלמנט אי אפשר להמשיך.
מבקש את הנחייתך. האם להסיר את הקישור לאיסוף חתימות? !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 18:11, 5 ביולי 2020 (IDT)

בשלב זה נראה לי שכן. צריך לעבוד על ההצעה. תחשוב אם הבירוקרטיה שווה לך את העניין. קח בחשבון שצריך להשיג רוב מיוחס להצעתך. גילגמש שיחה 18:16, 5 ביולי 2020 (IDT)

ויקיפדיה:רשימת_ערכים_במחלוקת/:אסיה_קייט_דילון[עריכת קוד מקור]

שלום רב. פתחתי את ההצבעה אחרי שחלפו 72 שעות מהצגת עמדות הצדדים, ולא הבנתי מדוע ביטלת את פתיחת ההצבעה ומחקת את דעת המצביעים כבר. בברכה, גיברס - שיחה 21:30, 5 ביולי 2020 (IDT)

לא פותחים הצבעת מחלוקת מעכשיו לעכשיו. גילגמש שיחה 04:55, 6 ביולי 2020 (IDT)
לא הבנתי. האם יש לחכות יותר מ-72 שעות מאז הצגת הטיעונים, בגלל שאף אחד לא טרח לעדכן את שעת פתיחת ההצבעה? אם כן - כמה זמן היה עלי לחכות? כלומר, היה מוטל עלי לרשום שעה שרירותית כלשהי שלא תהיה "מעכשיו לעכשיו"? יום? יומיים? שעתיים? (במקרה זה ישנם הצעות חדשות, אבל אני שואל שאלה להשכלה כללית.) בברכה, גיברס - שיחה 03:20, 7 ביולי 2020 (IDT)
מסיום הצגת הטעות - 72 שעות ובשום פנים ואופן לא להתחיל את ההצבעה מיד. גילגמש שיחה 05:19, 7 ביולי 2020 (IDT)

אשמח לחוות דעתך[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, אשמח לעיונך וחוות דעתך על הצעה חדשה שגיבשתי, תודה רבה, אמירושיחה 06:56, 6 ביולי 2020 (IDT)

שלום,
היתי בין מייסדי הפרלמנט (ביחד עם אפי ב). לא זוכר אם ההצבעה הזאת אורכבה אבל אתה יכול להגיע לגרסאות המוקדמות ביותר של הפרלמנט ולראות מה עשינו אז. מה שרצינו זה מה שאתה מציע - מסלול מהיר. לאפי היה אפילו רעיון שהפרלמנט יקלוט לתוכו הצבעות אחרות. עם הזמן הגענו למה שיש היום. אני מסכים גם לאמירתו של נרו. צריך להזהר עם שינויים מפליגים שלא קל להפוך לאחר מכן. בכל אופן, אתן תשובה מנומקת מאוחר יותר אחרי שתהיה לי הזדמנות לחשוב על העניין. אני לא רוצה לירות מהמותן. מדובר בעסק מורכב. גילגמש שיחה 07:29, 6 ביולי 2020 (IDT)

לגבי יו.גי קרישנמורטי, אני תרגמתי את הערך מאנגלית לעברית . זה הכל. אני יעשה לפי ההוראות שלך אשלח שוב לאישור.את[עריכת קוד מקור]

שלום גיל, קבילתי את ההנחיות שלך , לגבי כתיבה "לא אנציקלופדית" אני תרגמתי את הערך מאנגלית לעברית, לא ברור מדוע מבחניתך זה לא אנציקלפדי שהרי ביצעתי תרגום. שאר ההנחיות יתוקנו. ואשלח שוב.

תודה

שלום,
ראשית, שמי איננו גיל.
שנית, לא יודע מאיפה תרגמת וזה גם לא רלוונטי. הערך צריך לעמוד בקריטריונים שלנו. ראי בבקשה דפי עזרה. גילגמש שיחה 12:16, 7 ביולי 2020 (IDT)

שלום גילגמש,

תרגמתי מהערך של ויקיפדיה באנגלית.. למה זה לא רלוונטי? למה באנגלית זה כן ובתרגום לעברית זה לא עובר. אני יעבור שוב על הקריטריונים שלכם ואעשה בהתאם. רק אשמח ותענה לשאלתי לעניין התרגום.

תודה

יכולות להיות מספר סיבות: הערך המקורי עצמו הוא במצב לא טוב. יתכנו גם שגיאות בתרגום. זכור לי שגם לא הוספת קישורים פנימיים. גילגמש שיחה 12:52, 7 ביולי 2020 (IDT)

שלום, פנית אלי בעניין תכנים שהעלתי לויקיפדיה ושאלה האם הם בשתלום, כן הם בתשלום אשמח אם תוכלו לעזור לי בעניין תכנים אלו[עריכת קוד מקור]

שלום, העלתי 2 לקוחות לערך ויקיפדיה ושניהם נדחו אחד ישי בן פזי והשני אנטולי קוסוב פנית אלי בעניין תכנים שהעלתי לויקיפדיה ושאלה האם הם בשתלום, כן הם בתשלום אשמח אם תוכלו לעזור לי בעניין תכנים אלו תודה רבה

עליך לפעול לפי הנהלים שלנו לגבי כתיבה בתשלום. ראה: ויקיפדיה:עריכה בתשלום. גילגמש שיחה 14:22, 7 ביולי 2020 (IDT)

תיקון ערך "אסון הנ"ד"[עריכת קוד מקור]

בהתייחס לתיקון שהכנסת לערך של אסון הנ"ד - לא מדובר באירוע זניח. למעשה זו מעין שיטה של הממשלות מאז תחילת תהליך אוסלו, להציג את "גבעת הנ"ד" כקלף מיקוח במו"מ עם הפלסטינים. כזכור, הסכם אוסלו היה "עזה ויריחו תחילה". לבקשת ערפאת לקבל "עוד משהו" בנוסף ליריחו, נוצרה רצועה צרה שבסופה הכפר עוג'ה. לכאורה העברת הגבעה לרש"פ תרחיב את הרצועה הזאת. לאורך השנים היו פניות למשפחות עם הצעות "תמימות" להעביר את האנדרטה לאתרים שיהיו "נוחים" יותר להורים השכולים המזדקנים, וזה הרקע לאירוע הנוכחי ולכן לדעתי אין להגדירו "זניח". Nyerushalmi - שיחה 11:50, 8 ביולי 2020 (IDT)

ביטול עריכת שינויים בערך ניצולת[עריכת קוד מקור]

אם כן לא אוסיף ערכים בלשון בערך של כימיה, אך לא נופל מכך שההגהה דורשת תיקון. אם ברצונך לראות את ההתכתבות בנושא עם האקדמיה ללשון אתה מוזמן לשלוח לי כתובת מייל. לצערי אני סטודנט ואין לי כרגע את האפשרות לפתוח בדיונים בנושא, מה גם שאיני יודע עם מי ומה ההליכים, אתה מוזמן לבדוק את העניין בעצמך לפני שתחזיר ערך שגוי שמטעה את הקוראים. Jacubvrev - שיחה 00:24, 9 ביולי 2020 (IDT)

Jacubvrev, אתה מוזמן ללכת לדף השיחה של הערך ולפתוח שם בקשה לשינוי שם במטרה ליצור דיון ובנוסף לכך להביא אסמכתאות מתאימות. כדי להסב את תשומת לב יתר העורכים, אתה יכול להשתמש בתבנית {{שינוי שם}} בתחילת הפסקה שאתה פותח בדף השיחה. מלחמות עריכה הן לא פתרון עבור אף אחד. TheStriker - שיחה 00:27, 9 ביולי 2020 (IDT)

שאלה חשובה - אשמח למענה ממך[עריכת קוד מקור]

היי, אני רוצה להתייעץ איתך לגבי משהו כי אני יודע שאתה מודרטור בויקיפדיה, בעל 15 שנות ניסיון באתר, בודק כל ערך אפשרי באתר ומכיר היטב את נהלי הכתיבה וההתנהגות באתר כאן:

באופן כללי, כל קישור (בין אם כקישור חיצוני ובין אם כהערת שוליים) שמפרסמים באיזשהו ערך בויקיפדיה, למעשה מהווה במידה מסוימת פרסומת חסויה אבל הכותב (Author) של התוכן של הקישור - היה זה ספר/מאמר/בלוג/כתבה באתר חדשות/מחקר וכו'. כל הדברים האלה ניזונים מטראפיק, ולכן לשים אותם בויקיפדיה, לא משנה לאיזה מטרה, מהווה פרסומת מסחרית סמויה

למעשה כשאני חושב על זה, אי אפשר בויקיפדיה לשים קישור חיצוני/הערת שוליים שאיננה במידה מסוימת פרסומת מסחרית סמויה. אני ויקיפד מזה 4 שנים ובכל פעם ששמתי הערת שוליים או קישור חיצוני, הרגשתי כאילו אני בלית ברירה שם פרסומת.

אני בדיוק חשבתי על זה, בגלל שמשתמש כלשהו מחק כליל כמעט את כל מה שכתבתי בערך על הספקטרום האוטיסטי בטענה שמדובר בתוכן שיווקי (פרסומת). ואז הוא השאיר לי הודעה בדף השיחה: "בבקשה אל תכניס פרסומות לערכים.". אבל דקות ספורות אחר כך הוא מחק הודעה זו וגם שחזר חזרה לעריכה שלו (כלומר ביטל את כל המחיקה הענקית שלו).

אז: א. האם אני צודק? ב. האם יש דרך לכתוב ערך טוב נטול פרסומות לחלוטין בכל זאת?

השארתי הודעה על הנושא גם בדף השיחה של המשתמש הנ"ל, מקווה שהוא יענה לי כי לדעתי אנחנו חייבים להסדיר חוקים מסודרים בנושא הפרסומות. אחרת ימשיכו להיות מלחמת עריכות רבות בנושא וחבל.. AThinker - שיחה 01:37, 9 ביולי 2020 (IDT)

שלום,
באופן עקרוני, כל הפניה למקור מהווה כמובן סוג מסוים של פרסומת, בין אם מדובר במקור מקוון ובין אם מדובר במקור מודפס. עם זאת, חשוב להעריך את התועלת מול הנזק. אם רוב התוכן הוא מחקרי (כמו למשל ספר שפורסם בהוצאה שיש לה ביקורת עמיתים ועוסק בנושא של הערך) והפן הפרסומי הוא זניח - אפשר להשתמש בו בשמחה. אם לעומת זאת מדובר במקור שמזמין לקנות מוצר מסוים (למשל קישור לאתר של עו"ד שמסביר על נושא הערך אבל גם מציע להתקשר עם המשרד) זה בעייתי וכאן הפן המסחרי גובר על התועלת ומדובר בפרסומת שאין להשתמש בה. לגבי העריכה ששוחזרה - היות שהמשתמש ביטל מיד את השינוי שלו, סביר שהעריכה בוצעה בטעות. יתכן שהוא רצה לבטל עריכה בערך אחר או שהכפתור נלחץ בטעות. גילגמש שיחה 05:14, 9 ביולי 2020 (IDT)

אוקיי, נשמע הגיוני סה"כ. תודה על ההסבר המעולה (רק עונה כדי לאשר שראיתי את התשובה). AThinker - שיחה 05:32, 9 ביולי 2020 (IDT)

בשמחה. גילגמש שיחה 06:20, 9 ביולי 2020 (IDT)

חדשופדיה - שבוע 28 2020[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2020 – שבוע #28
עודכן ב־9 ביולי
לחתימה על מנוי לידיעון

מפגש קיץ 2020: חגיגת יום הולדת ה-17 לוויקיפדיה העברית, תתקיים הפעם בצורת מפגש ZOOM ביום ראשון 12 ביולי, בשעה 18:00. לפרטים נוספים ראו כאן.


חשיבות[עריכת קוד מקור]

חשבתי שבמקרה של אנשים שמתו מוות טראגי, ושמשפחותיהם ושחבריהם עשויים להיזקק לוויקי העברית, נהוג להציג תבנית חשיבות בדף השיחה ולא בדף הערך כדי למעט בעוגמת נפש. הלא כן? Ronam20 - שיחה 17:09, 9 ביולי 2020 (IDT)

צודק. גילגמש שיחה 17:11, 9 ביולי 2020 (IDT)
זה לא קשור ל"מוות טרגי" - המוות הוא תמיד טרגי למשפחות ולחברים. לפי ויקיפדיה:חשיבות_אנציקלופדית#דיון_עמידה_בקריטריונים_והצבעת_מחיקה:
 • "ככלל, תבנית עמידה בקריטריונים אנציקלופדיים מוצבת על הערך עצמו, אולם במקרה של דיון אודות חייל צה"ל, חלל צה"ל, נפגע פעולת איבה או קורבן רצח יש להוסיפה לדף השיחה ולא לערך עצמו, על מנת לצמצם את האפשרות לפגיעה ברגשות"
במקרה הנוכחי, הוא מת במהלך שירותו כחייל צה"ל, אולם המוות לא היה קשור לשירותו הצבאי (וגם לא הערך - החשיבות האנציקלופדית היא בשל מעשיו בחיים האזרחיים לפני גיוסו), אז לדעתי זה פתוח לפרשנות ואפשר כך או כך. Dovno - שיחה 17:14, 9 ביולי 2020 (IDT)
זה אכן עניין של חללי צה"ל. בכל אופן שחזרתי. גילגמש שיחה 17:23, 9 ביולי 2020 (IDT)
תודה לשניכם. Ronam20 - שיחה 17:24, 9 ביולי 2020 (IDT)
שכחתם לכתוב כי מדובר על פאדי כיוף. 141.226.63.154 14:10, 11 ביולי 2020 (IDT)

לא הבנתי למה שיחזרת את העריכה שלי ביואב גלנט - האופן בו זה היה מנוסח קודם משתמע ל- 2 פנים. למעשה, הדרך בה הבנתי את זה היא הלא נכונה ווידאתי במקורות את האמת.[עריכת קוד מקור]

141.226.63.154 12:49, 11 ביולי 2020 (IDT)

תודות למשתמש:דוד שי שזרק את עריכתך לכלבים. מזל שלא כולם כמוך. 141.226.63.154 13:01, 11 ביולי 2020 (IDT)

יו.גי' קרישנמורטי לאישור[עריכת קוד מקור]

בהמשך לשיחתנו, עברתי על כל ההנחיות, ביצעתי הפניות, ערכתי בצורה אנציקופדית, כפי שביקשתך.

איך אני שולחת עוד פעם על מנת שתאשר לי במרחב הערכים?

אני לא כל כך מבינה איך לשוחח איתך במרחב הערכים ושתראה את הערך האחרון לאישור.

תודה

שלום,
אני רואה שהעברת את הערך למרחב הכללי. בדקתי אותו ומצבו סביר והוא לא דורש אישור העברה. הסרתי הדגשות מיותרות (אין להגדיל את הכותרות או לבצע הדגשות רבות בטקסט). הסרתי הערות שוליים לא תקינות. אין להשתמש בוויקיפדיה בשפה כלשהי בתור מקור. אין להשתמש בגוגל בתור מקור. אין להוסיף קישור חיצוני (גם אם הוא לוויקיפדיה בשפה אחרת) בגוף הערך. הערך עדיין זקוק לעריכה אבל מצבו, כאמור, סביר. גילגמש שיחה 18:14, 11 ביולי 2020 (IDT)

אסיה[עריכת קוד מקור]

סלח לי גלגמש, אבל מותר להכניס שינויים בדיון. לא שיניתי את הקטע של הצגת האפשרויות. בסך הכול החזרתי את הכותרת לנוסח שהיה שם עד לפני כמה ימים סמי20 - שיחה 21:37, 11 ביולי 2020 (IDT)

ראיתי כבר את ההודעה הזאת בתקציר. אני לא בטוח שאתה צודק, אבל ויתרתי, נניח לזה. קח בחשבון שיתכן שעריכתך תשוחזר על ידי משתמש אחר. היית צריך לחשוב על שינויים מהותיים בסעיף זה לפני תחילת ההצבעה. גילגמש שיחה 21:40, 11 ביולי 2020 (IDT)
האמנם הייתי (כלשונך) "צריך לחשוב על שינויים מהותיים בסעיף זה לפני תחילת ההצבעה"? נכון, ובאמת חשבתי, ותיכננתי להכניס אותם בזמן. אבל מה, אחרי שבוטל מועד ההצבעה הישן, המועד החדש על תחילת ההצבעה הוכרז תוך פחות מיממה מאז שהיא התחילה בפועל, וזה בטח לא זמן שמספיק כדי להתארגן (למשל לפתוח את ויקיפדיה כדי לראות האם כבר הוכרז מועד חדש להצבעה). לכן הנהלים דורשים 72 שעות, מה שלא נעשה הפעם, באופן מאד לא הוגן לטעמי. סמי20 - שיחה 21:59, 11 ביולי 2020 (IDT)
יתכן שנפלו פגמים באופן ניהול ההצבעה הזאת. לא עקבתי אחרי מקרוב. בכל זאת ההצבעה התחילה ולא עצרת אותה ורק התחלת לערוך את האופציה. יש פה בעיה גדולה. גם הכללים אוסרים על הסופת אופציות (מכאן במשתמע גם עריכתן) וגם יש משתמשים שתמכו כבר באופציה שהוצגה או לחלופין דירגו אותה נמוך בכך שלא כתבו אותה (כמוני למשל). מצביעים על האופציה, כפי שהיא מופיעה. בכל אופן, אני מנסה לעשות סדר בבלגן של הצבעות המחלוקת. ראה בבקשה דיון במזנון (אחד האחרונים שם שעוסק בהצבעות ובפיליבסטר). גילגמש שיחה 22:02, 11 ביולי 2020 (IDT)
אני רואה שכעת (בתגובתך השניה) אתה חוזר לדון על הנושא הראשון (האם היה מותר לי לבצע שינויים אחרי שההצבעה התחילה - ועל כך כבר עניתי לך בפיסקה הראשונה). אבל בתגובתי השנייה אני דיברתי על הנושא השני שהעלית ("היית צריך לחשוב על שינויים מהותיים בסעיף זה לפני תחילת ההצבעה"), שזה נושא אחר שמנותק מהראשון. אני רושם לפניי את דבריך: "יתכן שנפלו פגמים באופן ניהול ההצבעה הזאת". סמי20 - שיחה 22:16, 11 ביולי 2020 (IDT)
"יתכן" פירושו "אולי כן ואולי לא". כפי שכתבתי לא בדקתי את העניין לעומק. גילגמש שיחה 22:19, 11 ביולי 2020 (IDT)
לדעתי, בתגובתי הקודמת ציטטתי באופן מדוייק (כולל המילה "יתכן") את דבריך הראשונים שאותם כאמור רשמתי לפניי.
לגופו של עניין, אמנם אתה (לפי עדותך) לא בדקת את העניין לעומק, אבל אני כן: תיעוד ההיסטוריה מוכיח כי אכן: המועד החדש על תחילת ההצבעה הוכרז תוך פחות מיממה מאז שהיא התחילה בפועל. סמי20 - שיחה 22:31, 11 ביולי 2020 (IDT)
אוקי, אני מבין את התסכול. כמו שאמרתי, אני מנסה לטפל בזה על ידי קביעת חוקים ברורים יותר לפתיחת הצבעת מחלוקת. אני מפנה אותך שוב למזנון. גילגמש שיחה 22:35, 11 ביולי 2020 (IDT)
בכל מקרה, לפי ויקיפדיה:ערכים במחלוקת: "אין לאסור פתיחת אפשרויות חדשות גם לאחר התחלת ההצבעה אולם יש לשאוף להימנע מכך". לאור הנסיבות המצערות - שתיסכולי מהן מובן גם לך (לפי עדותך), אני נאלץ - לנהוג הפעם לפי ההרשאה הנתונה לי לפי נהלי ויקיפדיה - ולהוסיף את אפשרות י' במהלך ההצבעה עצמה. סמי20 - שיחה 02:35, 12 ביולי 2020 (IDT)
טוב, לא הכרתי את הסעיף הזה גילגמש שיחה 04:28, 12 ביולי 2020 (IDT)

הצבעת המחיקה על תבנית "למחוק"[עריכת קוד מקור]

אנא ראה את מה שכתבתי בדף השיחה לפני דקות ספורות. זה מייתר את הצורך בהצבעת מחיקה. דגש חזק - שיחה 14:05, 12 ביולי 2020 (IDT)

אני לא חושב כך. אני לא רוצה שום שימוש בתבנית. גם לא במרחב קובץ, תמונה או כל מקום אחר. זאת תבנית רעה ומזיקה. לפח. כמה שיותר מהר וכמה שיותר רחוק. אני מעוניין בהצבעה בתקווה שהתבנית הארורה תמחק. גילגמש שיחה 14:11, 12 ביולי 2020 (IDT)