שיחה:טירת צבי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הכנסתי שינוי קטן[עריכת קוד מקור]

בערך הנ"ל. הנוסח המקורי כתב שהקרב גבה קורבנות כבדים משני הצדדים, דבר אשר אינו נכון היסטורית. מקרב חברי קיבוץ טירת צבי היה הרוג אחד בלבד, נפתלי פרידלנדר. מקווה שהשינוי יתקבל בברכה על ידי הכותב. כמו כן, רציתי להתלבט - האם כתיבת ערך על ההרוג מהקרב הזה עומד בסטנדטרים של כתיבה על חללי מלחמות וקורבנות פיגועים? נדמה לי כי זהו חלק משמעותי מן התולדות של יישובי חומה ומגדל. אשמח לדעתכם. Yedatal - שיחה 14:07, 14 בדצמבר 2008 (IST)


אתה מתייחס לפסקה:

"מיקומו המבודד בלב אזור מוכה כנופיות פורעים ושודדים ערביים הביא עליו במהרה, ב-28 בפברואר 1938, התקפה אלימה מצד המון ערבי מצויד ומאורגן היטב. ההתקפה נהדפה תוך אבידות כבדות לצד ההמון הערבי, והרוג אחד בלבד מקרב חברי הקיבוץ, נפתלי פרידלנדר. רישומו של הקרב על הערבים היה עז, ובעקבותיו עלה כח ההרתעה של היישובים היהודיים ופחתה נכונותם של הערבים לבצע התקפות ישירות על יישובים יהודיים."

שכעת לא נשמעת מאוד קוהרנטית - מצד אחד הכוח הערבי היה "מצויד ומאורגן היטב" מצד שני נחל תבוסה לא מוסברת. כמו כן המינוח לא נייטראלי - במה נבדל "המון ערבי מצוייד ומאורגן היטב" מכוח צבאי, מיליציה או ארגון מחתרת? כדאי להביא מקורות היסטוריים אמינים לסיפור. יוסאריאןשיחה 14:24, 14 בדצמבר 2008 (IST)

המשך דיון בנוגע לקרב על טירת צבי[עריכת קוד מקור]

יוסאריאן - אני רוצה להבהיר, השינוי שאני הכנסתי לא נגע כלל לשאלת המוכנות של הכוחות הערביים, וכלל לא נגע בשאלת השימוש במונחים "כח צבאי" "מיליציה" "המון פורע" וכו'. השינוי היחיד שאני הכנסתי (השווה בין הגרסאות בהיסטוריה) נגע לכמות ההרוגים בצד של הקיבוץ, שלא מתאים להגדרה של "אבדות כבדות", מכיוון שהיה הרוג אחד בלבד. אתה כותב שזה משאיר מצב לא מובן שבו הכוחות הערביים היו מצוידים ומוכנים ובכ"ז נחלו הפסד, אך אין לי תשובה על כך, לאלהים פתרונים. זה היה המצב בקרב הזה. אפשר רק להעלות השערות לסיבות להצלחת הקיבוץ הקטן בהגנה על עצמו לנוכח כמות כזו של תוקפים, אך נדמה לי כי אף אחד מהם לא יוכל להיות מבוסס על מקור היסטורי חד משמעי. מסכימה כי יש מקום להוסיף סימוכין לערך. אני אחפש. מה דעתך על השאלה של האם ראוי לכתוב ערך על ההרוג מצד הקיבוץ בקרב הזה? Yedatal - שיחה 21:10, 14 בדצמבר 2008 (IST)

אני מבין, לא התכוונתי לבוא אלייך בטענות, רק הבעתי את דעתי על הפסקה האמורה. באשר לשאלתך - נראה כי אין מקום לערך כזה - ויקיפדיה אינה אתר הנצחה ואם אין חשיבות אנציקלופדית מעבר להיותו חלל בקרב אין מקום לכתוב ערך כזה. בברכה, יוסאריאןשיחה 21:17, 14 בדצמבר 2008 (IST)

נפתלי פרידלנדר[עריכת קוד מקור]

בערך יש טעות חמורה שאף אחד לא עמד עליה. בהתקפה הראשונה על טירת צבי ב-1938 לא נהרג איש מאנשי הקיבוץ. נפתלי פרידלנדר נהרג בהתקפה על טירת צבי ב-פברואר 1948.

תיקנתי את הטעות.

Avi1111 - שיחה 13:02, 19 באוגוסט 2009 (IDT)

ממש לא!!!!!!!![עריכת קוד מקור]

רמת הכתיבה מאוד נמוכה לא מספרים על כל טירת הצבי ואפילו שכולם לא יודעים איך למה עוד אין את זה וגם בויקיפדיה אין את כל המידע 79.181.213.12 15:15, 7 במרץ 2013 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 09:08, 4 במאי 2013 (IDT)

מדוע הקיבוץ הדתי התיישב דווקא בעמק בית שאן - כדאי להוסיף פיסקה לתוכן[עריכת קוד מקור]

הקיבוץ הדתי וראשית היאחזותו בעמק בית-שאן - בתמצית המאמר שפורסם אופקים בגאוגרפיה כרך 63 - 2005, עמקי הצפון - אונ יברסיטת חיפה

Daniel Ventura - שיחה 05:54, 29 באוקטובר 2014 (IST)

השורה האחרונה בפסקה הראשונה :([עריכת קוד מקור]

הטמפרטורה שנמדדה בטירת צבי הייתה! הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנמדדה באסיה עד שנמדדו באיראן 70 מעלות לערך. אז אני שיניתי אז זה...

חבל ששינית, כי לא עיינת בקישור. בורה בורה - שיחה 20:06, 18 במאי 2015 (IDT)

תיקון טעות[עריכת קוד מקור]

מחקתי משפט שממנו ניתן להבין שהטמפרטורה שנמדדה בטירת צבי היא הטמפרטורה הכי גבוהה שנמדדה באסיה. במדבר לוט באיראן נמדדה ב-2,005 טמפרטורה של 70.7 מעלות צלזיוס שהיא הטמפרטורה הכי גבוהה שנמדדה בפני השטח של כדור הארץ. --ברנש דטור - שיחה 12:45, 11 בספטמבר 2019 (IDT)