שיחה:טמפל גרנדין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה יותר נכון לכתוב: "טמפל גרנדין נמצאת על הקשת האוטיסטית", "טמפל גרנדין היא אשת הקשת האוטיסטית", או "טמפל גרנדין היא אשת קשת אוטיסטית"?Chen Gershuni 20:40, 22 בספטמבר 2006 (IDT)

אולי נסתפק בתיאור "אוטיסטית בתפקוד גבוה", שבו יש שיוך לקשת האוטיסטית? אני מקווה שבכוונתך להרחיב את הערך, כי כרגע הוא קצרמר שלא נעים לראותו. דוד שי 21:54, 22 בספטמבר 2006 (IDT)

עוול[עריכת קוד מקור]

חבל. טמפל גרנדין נודעת בעיקר בשל יחסה ההומני לחיות, ועל בסיס זה כל תכנוני המערכות שלה, למרות וכמעט בניגוד לשיקוליה הכלכליים תעשיית הבשר.

הצורה בה נכתבה ההערה האחרונה טוענת ההיפך, בצורה שעושה לה עוול.

צודק, המשפט האחרון נכתב ע"י אנונימי ללא סימוכין, הסרתי את החלק השיפוטי של המשפט והשארתי חלק אחר עם דרישה למקור; אם בתוך כמה שבועות לא יובאו סימוכין לעניין, יוסר גם המשפט הזה. תודה על תשומת הלב, Ravit - שיחה 06:56, 15 באפריל 2010 (IDT)
נמצאו מקורות. Ravit - שיחה 17:48, 19 באפריל 2010 (IDT)

טעות בערך[עריכת קוד מקור]

טמפל גרנדין אובחנה כאוטיסטית בגיל ארבע, ולא בגיל מאוחר, כפי שמצוין בערך בעברית.

ניתן לעיין בערך באנגלית לצורך השוואה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

צודק/ת, כך גם בראיון עימה בקישורים החיצוניים. תודה לך, תיקנתי. Ravit - שיחה 14:06, 19 באפריל 2010 (IDT)
דווקא טועה. היא אובחנה כבעלת לקות נוירולוגית בגיל 4. אבל זהותה של הלקות הובהרה בגיל מאוחר. עִדּוֹ - שיחה 17:41, 8 ביוני 2012 (IDT)

טיפול בלחץ[עריכת קוד מקור]

אולי מישהו יודע או יכול ליצור קישור לנושא הטיפול בלחץ שפיתחה גרנדין טמפל עד כמה שידוע לי היא השתמשה במכונה כזו שגרמה לה להרגיש טוב כתוצאה מהגברת לחץ על הגוף כוכבה ברכה (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

ראי למשל בקישור שצירפתי לכתבה של בועז גאון מ-nrg.‏ Ravit - שיחה 17:57, 23 באפריל 2010 (IDT)

"אוטיסטית בתפקוד גבוה"?[עריכת קוד מקור]

בכלל לא בטוח שהיא אוטיסטית בתפקוד גבוה. היא טוענת שמי שיבדוק היום אדם שמצבו זהה לזה שהיא הייתה בו, כשהיא הייתה לילדה, ייתן לאותו אדם את האבחון "אוטיסט בתפקוד נמוך". היא טוענת שכיום, יש מי שרואים בה אדם עם אוטיזם בתפקוד גבוה.

השאלה היא מה הוא בכלל "אוטיזם בתפקוד גבוה". אין הגדרה למושג הזה בDSM ולמעשה אין לו שום הגדרה בכלל. כל אחד משתמש בו כראות עיניו. יש מי שמגדיר אוטיסטים מבוגרים, שיכולים לחיות בהוסטל במקום באשפוז סגור, בכינוי "בעלי אוטיזם בתפקוד גבוה". בניגוד לזאת, יש אחרים, שאצלם "גבוה" זה רק מי שיכול גם לעבוד וגם להקים משפחה. גרנדין, אינה יכולה להקים משפחה.

אני מציע לא להיכנס למושג "גבוה" ו"נמוך". אני מציע פשוט לכתוב "אוטיזם". (אני מציע את זה גם מחוץ לערך.). עִדּוֹ - שיחה 17:50, 8 ביוני 2012 (IDT)

משוב מ-3 ביולי 2015[עריכת קוד מקור]

רציתי לראות את הסרט בעבאית איך אפשר? וכן על הסרט בעברית 95.86.75.153 09:07, 3 ביולי 2015 (IDT)