שיחה:יהודה לייב פישמן מימון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

סיבה לשחזור[עריכת קוד מקור]

שחזרתי כי התוספת נראתה לי הכפשה לא מבוססת. גילגמש שיחה 12:53, 8 מרץ 2005 (UTC)

מצאתי את ביסוס את הדברים מעיתון הצופה.כרם יהושע 18:34, 17 אפר' 2005 (UTC)

טענה שהופיעה בעיתון אינה שונה מכל ויקפד זוהי הערה לא ראויה שאין לה תימוכין היסטוריים נמיוט 21:08, 3 מאי 2005 (UTC)

גם לי נראה שהקטע: עמדתו הציונית היתה כה תקיפה עד כדי כך שכתב עליו ד"ר אריה מורגנשטרן (עיתון הצופה-בין העיתונים של התנועה הציונית דתית- יום שלישי ה' בסיון תשנ"ז 10.6.1997 עמ' 6) "הרב מימון היה ידוע כבעל דמיון פורה וכבעל תודעה דתית לאומית מפותחת ולא אחת נחשד ב"גיוס" סיפורים, וב"שיפוץ" אירועים הסטוריים, מתוך מגמה ברורה להאדיר את מעשיה של תנועת "המזרחי" ולפאר את תולדות ראשיה". אינו ראוי להופיע בערך - לא כל מה שמישהו כתב על מישהו אחר מתאים לכאן. אבינעם
לנמיוט: "אין לה תימוכין היסטוריים" זו טענה שאין לה ביסוס. אתה יכול להוכיח את זה? אם כבר היית צריך לבקש ממני תימוכין היסטוריים לזה ובמקרה שאין לי עדיין לא אומר שאין תימוכין היסטוריים אלא שאני לא הצגתי אותם. לגבי "טענה שהופיעה בעיתון אינה שונה וכו'" אתה מוזמן להסתכל בדיון בדף השיחה של חרדים וישיבת עטרת כהנים (דוגמאות לדבר)ואכמ"ל. לאבינעם:לא כל מה שמישהו כתב מישהו מתאים לכאן? הייתי יכול להרחיב את הסיבות למה הדברים כן לגטימים (דוג' - אני לא פותח את זה כאן לדיון אלא רק מציג נקודות- מי שכתב עליו הוא בעל תואר אקדמאי שיותר ניתן לברר את דבריו מאשר אלמוני ששמע שמועות. (מה גם שניתן ליצור איתו קשר וניסוחו אינו "אני סובר" אלא תיאורו של הרב מימון כ"ידוע" ככזה דבר שמצריך יותר בירור מאשר מהירות בקביעת רמת אמינות) הדברים נכתבו בעיתון מזוהה עם הצה"ד כך שלא ניתן לטעון כאן לביקורת מעמדה נגדית אלא ביקורת קיימת במחנה המדובר, הכתבה המדוברת שם היא על הרב ריינס והדברים הובאו בדרך אגב כך שלא מדובר בהכרח בביקורת מגמתית אלא כחלק מבירור העובדות שמציג הרב מימון על משפחתו של הרב ריינס, על כל פנים ניתן לדון על הדברים ולא למהר לשפוט (מה גם שלא הסתמכתי רק עליו אבל כיון שכבר אפי מחק ולא מנסים לברר את הדברים אלא למהר לקבוע עובדות אני מוותר על דיון בנושא ואני לא רואה שום בעיה בעריכת הדברים רק שיערכו אותם כמו שצריך כלומר שיהיה אפשר כבר להוריד את תבנית השכתוב)כרם יהושע 08:32, 5 מאי 2005 (UTC)

האם הערך עדיין דורש שכתוב?[עריכת קוד מקור]

ניסיתי לשכתב את הערך, נא לבדוק ולהצביע על נקודות הטעונות שכתוב אם עדיין יש מה לשנות. כרם יהושע.

מבחינת התוכן חסר בעיקר קורות חייו. סגנון הערך עדיין לקוי מאוד, אם יהיה לי זמן אתפנה לשכתב. נתנאל 12:20, 15 אפר' 2005 (UTC)

צמצום קטגוריות[עריכת קוד מקור]

הרב מימון לא שימש בארץ שיראל בתור רב, ולא היה רב ארצישראלי או ישראלי יותר משהיה רב רומני או בסרבי. מתוקף היותו שר בממשלת ישראל הוא ודאי מדינאי ישראלי ואין צורך בקטלוג כפול. אני הייתי מוריד אותו גם מציונות מאחר שהוא רב ציוני דתי. יעקב בויקי 13:39, 29 באוגוסט 2006 (IDT)