שיחה:כסית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הדף עדיין לשכתוב, בדיוק בגלל אותה סיבה, אשר מתועדת ביומן השינויים של הערך - הערך משאיר את לאה חצקל בת 91 לנצח, מכיוון שלא כתוב נכון למתי הייתה בת 91 וישבה בקפה.ladypine 16:36, 19 אוקטובר 2005 (UTC)

בית הקפה הוא מיתולוגי. הוא לא קיים יותר, ונודע בשל הסיפורים עליו. די לווכחנות המיותרת.

נמתין אלף שנה, ואם עדיין יספרו על בית הקפה הזה, ובמיוחד אם חצקל יוכרז כאל, הוא יהיה מיתולוגי. דוד שי 15:27, 29 באוגוסט 2006 (IDT)

קפה כסית.[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש לכם טעות לגבי כסית הראשונה והשניה. השם כסית הוא עברות השם וינשטיין, באמת ע"י המשורר שלונסקי. בשנת 1950 (יש לי מסמך מתעד)עוברת השם ויין שטיין = אבן יין וכסית בעברית זו האבן קורל שאנו מכירים שעשויה מאלמוג אדום. כך שכסית היא אבן בצבע יין. ואם זה עברות שם המשפחה, לא יתכן שהשם ניתן קודם לכן. לפיכך, לקפה, מהסיפורים ששמעתי מבעלי משה איש-כסית, לא היה שם.

תודה. רותי איש-כסית.

שלום לך ותודה. המונח "כסית הראשון" כמתייחס לבית הקפה שנפתח ב-35 בבן יהודה מופיע במספר מקומות, הקשורים לחבורת "יחדיו" למשל בספרה של בתיה כרמיאל, בתי הקפה של תל-אביב, 1980-1920, במאמר ב"הארץ" כאן, כאן, כאן ובועוד מקומות. אין לי ספק בנכונות דברייך אבל גם אין לי ספק שאכן התקיים מוסד בשם "כסית" ברחוב בן יהודה בשנות השלושים לפי ריבוי המקורות. לפיכך אודה לך אם תוכלי לשפוך אור על התעלומה. Ranbar - שיחה 21:58, 18 בינואר 2009 (IST)

כסית[עריכת קוד מקור]

שלום רב, היות ואינני טובה בהתכתבות בויפיקדיה, אשאיר את מספר הטלפון שלי למספר תיקונים, שהם מוטעים מיסודם. 050-7215585 רותי ליאור איש-כסית.

כפי הנראה, מספר הטלפון הרשום עבר לאדם אחר. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת 10 ביוני 2015, 14:40

הועבר מהערך[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף כסית#כסית הראשון

צר לי שאחרי פניות חוזרות אינכם מתקנים את הטעון תיקון: לא היה "כסית הראשון", השם כסית הוא עיברות של שם המשפחה-ויינשטיין. אבן יין=כסית. בעברית כסית זה סוג של אלמוג אדום, כמו ויינשטיין אבן בצבע יין. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

פרטים נוספים אודות "כסית"[עריכת קוד מקור]

1. בית הקפה שברחוב דיזנגוף 117 עבר לניהולו של חצקל ב - 1944 או 1945 אך עד אז ניהלה אותו "ליובה השחורה", יתכן שהמדובר בליובה גולדברג.עם הגיעו של חצקל עברה "ליובה השחורה" לנהל את בית הקפה שהוקם אז בגן החיות בת"א. "ליובה" אחרת אשר שמשה כמלצרית בבית הקפה בדיזנגוף הייתה "ליובה הלבנה" (כך נקראה משום היותה בלונדינית), היא המשיכה לעבוד בבית הקפה בדיזנגוף גם אחר בואו של חצקל.

2. בית הקפה שבדיזנגוף 117 עבר מספר הרחבות. באמצע שנות הארבעים פעלה "כסית" רק בחלק מחזית דיזנגוף 117, בחלק האחר פעלה הסנדלריה של מר ניימן.זמן מה אחר בואו של חצקל עזב מר ניימן את הסנדלריה וחצקל שינה את תוכה וסיפח אותה ל"כסית". בחזית הבניין בצמוד לסנדלריה הייתה חצר קטנה, ברוחב של כ 3 מטרים,לימים דאג חצקל לכסותה בגגון,לרצף אותה וכך סיפח אותה לכסית, התוספת הזו שרתה את פרלמנט כסית שהתכנס כל שבת החל משעות הצהריים. 3.בתום מלחמת העצמאות הקים חצקל סניף של "כסית" בבאר שבע, הסניף נקרא "כסית אשל" ופעל כמה שנים עד סגירתו. 87.69.248.201 19:58, 12 ביולי 2018 (IDT)