שיחה:לאון בלום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כחלק מפרוייקט בית השיטה אני מתכוון למלא ערך זה בשבועיים הקרובים --משתמש:Sero0040_nov 04:05, 19 ספט' 2004 (UTC)

הערך הועלה בהצלחה. הערות - 1. בערך יש ציטוטים מהספר "לאון בלום" מאת אילן גריילסאמר בהוצאת דביר. אני מודע לסוגיית זכויות היוצרים, אך לאחר שב"הארץ" ציטטו חלקים בביקורת ספרים (ואני בטוח כי לא ביקשו לצורך כך רשות), מצאתי לנכון לעשות זאת גם בעצמי. מה גם שאני מפנה את הקוראים לקריאה נוספת בספר, ומזכיר את הכותב. קישור למאמר ב"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=423543&contrassID=2&subContrassID=12&sbSubContrassID=0 2. לא כתבתי לגבי מדיניות החוץ של ממשלת החזית העממית, מכיוון שכל המידע שיש באינטרנט (בעברית ובאנגלית, כולל ויקיפדיה באנגלית ובאינצי' העברית הוא חדגוני ומסתכם בארבע-חמש שורות. מכיוון שמדובר בנושא חשוב מאוד (היחס אל הנאצים, עתיד אירופה, עתיד היהודים, עתיד העולם בלה בלה) - אני מבקש לא לכתוב בנושא עד שיש למישהו מידע מבוסס וקצת יותר מקיף מפיסקא קצרצרה. שאלות - 1. מישהו יכול לסדר את התמונה העליונה בגודל המתאים? 2. אני לא יודע למה התמונה השנייה לא מופיעה, העליתי את הקובץ והעתקתי את שמו. אולי מדובר בבאג שיסתדר תוך כמה זמן, אבל במידה ולא אודה על הטיפול בעניין. 3. בחלק מהערכים, כמו לי הארווי אוסוואלד, יש תפריט מסודר ויפה עם רקע חום-בז' שנותן קישוריות לחלקים בטקסט. כתבתי בתוך הטקסט עצמו, במסגרת "הערות בלתי ניראות" את המקומות שאני רוצה שיהפכו לקישוריות כאלה ואת השם שאני מעניק להם (חוץ מלאחת שלא מצאתי לה שם). מישהו יכול לטפל בדבר?

--משתמש:Sero0040_nov 03:52, 21 ספט' 2004 (UTC)

גלעד - ערך טוב מאד.

איני מתייחס לתוכן (כאמור, ערך טוב מאד) את כל השינויים עשיתי בפורמט, רובם לבקשתך.

א. הקטנתי קצת את התמונה העליונה. אין לי מושג מה קורה עם התחתונה.

ב. יש לך בעיה עם הקישורים. תלמד קצת את הנושא.

ג. אינך יוצר קישורים לתאריכים וחבל.

ד. ביצעתי את בקשתך לגבי הקישורים הפנימיים. הבט בדף העריכה של הערך וראה איך עשיתי זאת.

ה. הערך דורש עוד קצת עריכה וויקיזציה. כרגע אין לי זמן, אני חושב שאתה יכול לשפר בעצמך. במיוחד יצירת קישור לתאריכים. אני גם חושב שקצת אנציקלופדיזציה (איזה מילה) של השפה תועיל. למשל הביטוי שהגרמנים "דילגו בקלילות מעל קו מאז'ינו", הוא טוב בשיחה או בהרצאה אבל כשהוא כתוב, הוא נותן אוירה פחות רצינית לערך.

המשך בעבודתך היפה אלמוג 04:34, 21 ספט' 2004 (UTC)תודה לכל מי שלקח חלק בעריכת הערך, התיקונים, הקטנת התמונות, הויקיזציה וכד'. הצלחנו ליצור ביחד את הערך המקיף ביותר אודות ליאון בלום בעברית. יותר מהאינצ' העברית, יבנה ובטח שידיעות אחרונות ו-Ynet...הערך גם יותר מפורט מאשר הערך המקביל בגירסא האנגלית, למרות שהם שמו רשימה של כל שריו. אעבור בעצמי על הטקסט שוב ואתקן טעויות, אקשר קישורים ואוסיף עוד פיסקה על הרחובות הרבים בישראל הקרויים על שמו, והיישוב כפר בלום. יש לי התלבטות עימה רציתי להיוועץ עמכם - בחלק מהטקסטים שקראתי אודות היהודי בלום נכתב על כך שהוא התחתן שלוש פעמים בחייו, שתמיד היה זקוק לאישה ואת נשותיו החליף לפי תקופות חייו - אינטלקטואלית לימיו בבוהמייה הצרפתית, סוציאליסטית לתקופתו הפוליטית-אינטסיבית ואשת חיקו "לימים הקשים" (ללא קשר לשואה נ.ב.) - יחד עם זאת, במקומות אחרים לא נכתב על כך דבר (דוגמאת האינצ' העברית) ובכל זאת, חייו האישיים לא היו בדיוק מרכז מעניינו. האם להוסיף פיסקה בנידון או לא?

שוב תודה, --משתמש:Sero0040_nov 22:02, 21 ספט' 2004 (UTC)


אני זוכר שראיתי תוכנית שבה עמנואל הלפרין ראיין מישהו עליו, ושם הזכירו את שלושת נשותיו, והזכירו ששלושתן היו יהודיות (אני רק מקווה שאני זוכר נכון). הקיצור, כן, למה לא?
אני רק רוצה להצטרף לדברי אלמוג שהתלונן על כך שאתה לא מציין תאריכים מדויקים של ארועים חשובים (כמו נתחון החזית העממית, התמנותו לראש ממשלה, התפטרותו, וכו'). אנא מצא אותם, ותעשה מהם קישור לדפי היום הרלוונטיים, כך שיהיה אפשר להכניס אותם אליהם, ואף לשורות היום בהיסטוריה, בעמוד הראשי. eman
לרגל ציון 70 השנים לFront populaire הוקרן השבוע סרט בטלוויזיה הצרפתית ("לאון ותרז"). ע"פ מה שנאמר בסרט, אשתו הראשונה של לאון בלום נפטרה בשנת 1931 אבל הוא היה קשור לתרז עוד לפני שהתאלמן. אח"כ נשא את תרז. תרז נפטרה אף היא, עוד הרבה לפני מלחמת העולם השנייה. לא בדקתי פרטים על השלישית. --Rebecca 03:25, 9 יוני 2006 (IDT)

העברת הערך[עריכת קוד מקור]

העברתי שם הערך ללאון בלום. על פי האיות Léon וההיגוי הצרפתי, זה התעתיק הנכון לעברית (ליאון זה בהיגוי אנגלי). Magister‏ 8 יולי 2005 23:00 (UTC)

פרטי הספר של אילן גריילסאמר[עריכת קוד מקור]

אני מעוניינת להוסיף את דבר קיום הספר של אילן גריילסאמר, לרשימת הביבליוגרפיה בערך המקביל בויקיפדיה הצרפתית. האם מישהו יכול להעלות כאן את כל הפרטים (שם הספר, וההוצאה בעברית ובצרפתית ומספרי הזיהוי ISBN).

האפיזודה המצוטטת בערך "בשבוע האחרון של 1943 החליטו הנאצים להוציאו להורג, אך החיילים בשטח לא הסכימו לבצע את הפקודה" מובאת מתוך ספרו של גריילסאמר? אגב, מאיזה לאום היו "החיילים בשטח"? --Rebecca 03:14, 9 יוני 2006 (IDT)

הסרת המלצה[עריכת קוד מקור]

אני מצרף כאן את דיון ההמלצה מספטמבר 2004, לנוחיות הדיון.

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


ליאון בלום

  • ליאון בלום ביוגרפיה טובה על חייו של המנהיג היהודי צרפתי, נכתב בעיקר על ידי נמרוד ברנע שן שש זעם 07:22, 22 ספט' 2004 (UTC)
    • אכן ערך מצוין. מצטרף להמלצה גילגמש 07:48, 22 ספט' 2004 (UTC)
הוסף

אין לי שום דבר רע לומר על הערך. ניסוחו תקין, היקפו סביר, המידע טוב ואפילו כולל ציון מקור בר-סמכא. עם זאת, הגם שבוודאי נראה מרשים ומקיף בתקופה בה נבחר למומלץ, במונחי היום מדובר בביוגרפיה סטנדרטית לחלוטין שכמוה לאלפים בוויקיפדיה העברית, ואין בו הייחודיות והערך המוסף ההופכים ערך למומלץ. מערך מומלץ של ימינו אנו הייתי מצפה שייתן, בצד הביוגרפיה, גם סקירה יותר מעמיקה של משנתו, כתביו, השפעתו וכדומה, ומספר מקורות נוספים מלבד גריילסאמר. מגיסטר 10:29, 7 באפריל 2007 (IDT)

מסכים. ‏ יוסאריאן‏ • שיחה 14:12, 7 באפריל 2007 (IDT)
המשך הדיון עובר לויקיפדיה:ערכים מומלצים/הסרת המלצה. מגיסטר 13:39, 14 באפריל 2007 (IDT)

דיון הסרה[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:ערכים מומלצים/הסרת המלצה 18:25, 29 במאי 2007 (IDT)

אין לי שום דבר רע לומר על הערך. ניסוחו תקין, היקפו סביר, המידע טוב ואפילו כולל ציון מקור בר-סמכא. עם זאת, הגם שבוודאי נראה מרשים ומקיף בתקופה בה נבחר למומלץ, במונחי היום מדובר בביוגרפיה סטנדרטית לחלוטין שכמוה לאלפים בוויקיפדיה העברית, ואין בו הייחודיות והערך המוסף ההופכים ערך למומלץ. מערך מומלץ של ימינו אנו הייתי מצפה שייתן, בצד הביוגרפיה, גם סקירה יותר מעמיקה של משנתו, כתביו, השפעתו וכדומה, ומספר מקורות נוספים מלבד גריילסאמר. מגיסטר 10:29, 7 באפריל 2007 (IDT)

מסכים. ‏ יוסאריאן‏ • שיחה 14:12, 7 באפריל 2007 (IDT)
כמובן, כל פתיחה של דיון כזה היא בבחינת אותו "קול קורא". למרבית הצער, בדר"כ נענה הקול הקורא בקול דממה דקה. מגיסטר 11:03, 21 באפריל 2007 (IDT)
  • Symbol support vote.svg בעד גילגמש שיחה 11:14, 21 באפריל 2007 (IDT)
  • אני מסכים עם מוטי, לא ניתנה הזדמנות מספקת. במיוחד אם הערך הוא, בסופו של דבר, סביר ומעלה - יש להקדיש יותר זמן לנסיונות לשפרו. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 11:43, 21 באפריל 2007 (IDT)
  • Symbol support vote.svg בעד. אף אחד לא שיפר את הערך מאז שהצעת ההסרה נפתחה. ‏אלוןשיחה 12:30, 5 במאי 2007 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד סקרלטשיחה הפתיעו אותי 21:52, 16 במאי 2007 (IDT)

  • Symbol support vote.svg בעד מאחר שלא זז כלום מאז ההצעה motyka שיחה 21:58, 16 במאי 2007 (IDT)
  • Symbol support vote.svg בעד מלמד כץ 23:57, 19 במאי 2007 (IDT)
  • בצער רב - Symbol support vote.svg בעד. ‏Danny-w‏ 12:10, 25 במאי 2007 (IDT)

הוסר

תודה[עריכת קוד מקור]

זה היה די טוב תודה שעזרתם לי 79.181.132.51 17:36, 20 בפברואר 2014 (IST)