שיחה:לורם איפסום (ספר)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לדעתי לא עומד בקריטריונים לחשיבות ספר דוד א. - שיחה 06:51, 14 בינואר 2020 (IST)

הוא כרוך בכריכה, יצא בהוצאה לאור, כתבו עליו ביקורות ספרים (יותר מחמש לדעתי), מה זה אם לא ספר?... בכל אופן, אשמח להבין מה עוד דרוש בערך כדי להעמיק את חשיבותו, אני אישית קראתי את הספר כמה וכמה פעמים וכאמור לא הייתי הראשונה להתלהב ממנו. הוא מציג שירה בצורה אחרת, ייחודית ומודרנית, מעוררת מחשבה ומשעשעת לעתים קרובות. דוד א. אם תוכל לפרט לעומק במה נמדדת חשיבות אוכל לענות לגופו של עניין, תודה. MoriCher - שיחה 09:22, 14 בינואר 2020 (IST)
יש לנו את ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/ספרים. על פניו, הביקורת על הספר ב"ידיעות אחרונות" מהווה עמידה בקריטריון השלישי. Lostam - שיחה 10:23, 14 בינואר 2020 (IST)
שם כתוב "הקריטריונים מתייחסים לספרי עיון ולספרי פרוזה בלבד" - האם מדובר בפרוזה? ספר עיון? דוד א. - שיחה 19:23, 14 בינואר 2020 (IST)
דוד א. גם כתוב "יש מקום לשיקול דעת בנושא", אני לדוגמה לא מצאתי עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערך שמתאר ספר שירה, אבל נראה לי הגיוני שטקסט פואטי שפורסם על ידי יוצר, הודפס בכריכה, יצא לאור והספיק לצבור ביקורות והערכות ספרותיות בכמה כתבי עת מוכרים ייחשב ספר. אשמח להפניה לעקרונות וקווים מנחים ליצירת ערך מסוג ספר שירה, כיוון שאם אין כזה - איני רואה סיבה לא להשתמש בעקרונות ובקווים המנחים הקיימים לערך מסוג ספר פרוזה או עיון. כמו כן, אשמח להבהרה מפורטת מהם הקריטריונים שבהם הספר אינו עומד לדעתך, תודה. MoriCher - שיחה 08:41, 15 בינואר 2020 (IST)
לדעתי האישית לא מדובר כלל ביצירה ספרותית, כמו ש"ספר ציורים" הוא לא יצירה ספרותית. יחד עם זאת, אם בסופו של דבר יוחלט שלערך זה יש חשיבות אנציקלופדית אין לי כוונה ליזום הצבעת מחיקה. דוד א. - שיחה 09:07, 15 בינואר 2020 (IST)
מסכים עם לאסתם. לא רואה סיבה לחלק בין ספר עיון או ספר שירה. שלוםמשא ומתן • י"ח בטבת ה'תש"ף • 10:31, 15 בינואר 2020 (IST)
לא לגמרי ברור לי אם דברי לאסתם נחשבים ל"הבהרת חשיבות", בעיקר בגלל ה"על פניו" - "על פניו", אפשר לחשוב שלאסתם מתכוון לומר שדברי דוד א. לא מוצדקים, בלי לטעון לכאן או לכאן בשאלת החשיבות. כדי להסיר ספק, אומר שלדעתי הספר חשוב מספיק לערך בוויקיפדיה, גם אם דף הקריטריונים המגוחך לא בא על סיפוקו (קצת מוגזם לומר שביקורות במדורי הספרות שלעיתונים, אפילו כשמדובר בעיתונים הגדולים והחשובים בישראל, מצביעות על "בעל חשיבות תרבותית או ספרותית יוצאת דופן", וקצת יומרני מצד ויקיפדיה לקבוע ש-10,000 עותקים זה חשוב ו-9,999 לא. החשיבות נקבעת לפי העולם שסביבנו, לא לפי "קריטריונים" מספריים שקבענו בעצמנו בצורה שרירותית). קיפודנחש 01:19, 18 בינואר 2020 (IST)
אנחנו נוטים לבחון ספרי שירה על פי אותם קריטריונים של ספרי פרוזה ועיון (אם הם לא מוצלחים צריך לשנות אותם, אבל כרגע זה מה שיש וזו המדיניות הרשמית). אבהיר שאני אכן מוצא חשיבות לערך, מאחר והוא עומד בקריטריונים. Lostam - שיחה 07:30, 18 בינואר 2020 (IST)