שיחת משתמש:קיפודנחש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


קיפודנחש ענה על ההודעה האחרונה בדף שיחתו בתאריך 20/1/2020 בשעה 20:30:37.
81,068

דף זה מאורכב (קצת לפני או קצת אחרי שמשקלו 200 קילו) על ידי העברה ולא ב"העתק הדבק". כתוצאה מכך מאורכבות לפעמים גם שיחות "צעירות". אם ברצונכם להמשיך שיחה שאורכבה, אנא צרפו קישור לחלק השיחה שאורכב, והמשיכו כאן.


בעיה בדף השוואה בין גרסאות (הבנתי שאתה מומחה בתחום...)[עריכת קוד מקור]

ר' כאן--שלום1234321אפצישיחה • ז' בתשרי ה'תש"ף 20:10, 5 באוקטובר 2019 (IDT)

סליחה[עריכת קוד מקור]

על הפעמים שעצבנתי/הטרדתי/תייגתי לחינם אותך.
גמר חתימה טובה--שלום1234321אפצישיחה • ח' בתשרי ה'תש"ף 14:59, 7 באוקטובר 2019 (IDT)

להביע דעה[עריכת קוד מקור]

היי קיפוד נחש היתי שמח אם היתה מביע את הדעה שלכה כאן פורטל ספורות ילדים אליה צמח ~ שיחה ~ הביעו את דעתכם 09:28, 11 באוקטובר 2019 (IDT)

שאלה קטנה[עריכת קוד מקור]

למרות שזה לא קשור אליך, יש מצב לאמלוק קצר של הפלישה הזו? חג שמח, דגש חזק - שיחה 11:44, 15 באוקטובר 2019 (IDT)

כששינוי כלשהו בתוכנת מדיה ויקי גורם לשבירת סקריפטים מקומיים, לפעמים אנשי הצוות נחמדים, ומתקנים את הסקריפטים המקומיים ומתאימים אותם כך שיעבדו אחרי השינוי. אם השאלה היא על השינוי הספציפי, אז זה לא ממש מוכר לי, וגם לא מאד מעניין. שונה שמו של האסימון מסיבה כלשהי, ואולי אוחדו כמה אסימונים לאסימון יחיד. קיפודנחש 14:55, 15 באוקטובר 2019 (IDT)
וכמובן, חג שמח גם לך (תגובות קצרות לאו דווקא מאפיינות אותי, אבל תגובתי הקודמת הייתה מהנייד). קיפודנחש 01:40, 16 באוקטובר 2019 (IDT)

הדסקטופ החדש[עריכת קוד מקור]

היי. בעקבות פרסום המבנה הצפוי של ויקיפדיה בדסקטופ בשנים הקרובות, יש סיבה לכך שההצעה להוסיף אייקון שלישי להודעות והתראות - אייקון רשימת המעקב, נראה בול כמו בסקריפט שלך? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:14, 16 באוקטובר 2019 (IDT)

לא הסתכלתי על הצעות חדשות. יש איזה סיפור עתיק בפבריקטור (יתכן, ואפילו סביר שיותר מאחד) שמבקש את זה, סיפור יותר ישן מסקריפט 88. הבחירה של כוכב כמסמל את רשימת המעקב נראית טבעית, אחרי הכל, יש סיבה שבחרנו בסמליל הזה... אבל לשאלתך, אם יש קשר בין התכנון החדש ל 88, אף אחד לא סיפר לי, ורוב הסיכויים שאין קשר כזה. קיפודנחש 16:32, 16 באוקטובר 2019 (IDT)
אבל אתה מבין שאתה יכול לחסוך להם זמן של כתיבת קוד מוכן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:45, 16 באוקטובר 2019 (IDT)

לא ממש. רוב הקוד בגאדג'ט הזה מוקדש למעקף המגבלות שנובעות מכך שהוא לא חלק מהעיצוב הסטנדרטי: 90% מההתבחבשות מסתובבת סביב "איך להציג את הכוכב כך שייראה אינטגרלי", בזמן שצוות הממשק יכולים פשוט לעשות אותו אינטגרלי באמת... לקרוא ל api כדי למצוא אם יש מה להציג זה שורה אחת, והם לא צריכים ללמוד את זה ממני - הם כבר יודעים (וכמובן, כשעושים זאת מובנה, אפשר לבצע את הקריאה הזו ישר מהקוד בפהפ , כשבונים את הדף - רק אנחנו מוגבלים ל-JS... נכון שהקוד של 88 "דינמי", ומתעדכן בזמן שהדף פתוח, אבל זה כבר סיפור אחר - כשה"הודעות" ו"התראות" יתעדכנו דינמית, אז גם זה, ועד אז, אפשר לנחש שמה שהצוות יעשה לא יהיה דינמי). את החלק שאולי היה יכול לעזור - תוכן החלונית שמוצגת כשלוחצים על הסמליל, חיפפתי: לוגית, היה צריך להציג בחלונית רק את מה שמופיע ברשימת המעקב מודגש, ואת זה לא מימשתי. קיפודנחש 16:54, 16 באוקטובר 2019 (IDT)

טיוטה:מונוטייפ[עריכת קוד מקור]

שלום קיפודנחש, לפני תשעה חודשים התחלת בכתיבת טיוטה:מונוטייפ, וההריון טרם הסתיים. אני מציע שתעביר את הטיוטה כפי שהיא למרחב הערכים, לטעמי יש בה מידע רב שחבל שלא יהיה זמין לקוראים. דוד שי - שיחה 17:19, 17 באוקטובר 2019 (IDT)

תודה. לא שכחתי את הטיוטה הזו, ואכן התלבטתי אם להעבירה למרחב הערכים במצבה הנוכחי. אנסה לקרוא אותה שוב, ולהחליט. על הדרך, הסיבה ששמתי את הטיוטה הזו במרחב טיוטה ולא במרחב המשתמש היא כדי שאחרים (רמז, רמז) יוכלו לשפרה לפני העברה למרחב הערכים. אנא התעלם מתבנית "בעבודה" שמוצבת שם כרגע, וראה אם תוכל לעשות ויש הגהה. אם לא תנוח עלי הרוח ממש בקרוב להמשכת העבודה, אנהג כעצתך ואעבירה למרחב הערכים כפי שהיא. שוב תודה - קיפודנחש 17:44, 17 באוקטובר 2019 (IDT)
הגהתי. דוד שי - שיחה 19:51, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
אין כמוך. תודה! קיפודנחש 20:25, 18 באוקטובר 2019 (IDT)
אני כמעט בטוח שהקישור לערך האנגלי נכון, אבל אנא בדוק. --‏Yoavd‏ • שיחה 09:44, 27 באוקטובר 2019 (IST)

שאלה בתחום אחר[עריכת קוד מקור]

שלום, אם תעיין בטבלה הבאה [1] תראה שמדובר בסך הכל על 6,442,487 ערכים. בעת כתיבת ההודעה הזו היו בויקיפדיה האנגלית 5,959,757 ערכים, מספר שונה אך קרוב למה שכתוב 5,944,656 בשורה Assessed. האם יש לך ידע מה ההבדל בין המספר שמוצג בטבלה שמציגה איכות הערכים לבין מספר הערכים הכולל בויקיפידה האנגלית? --‏Yoavd‏ • שיחה 09:40, 27 באוקטובר 2019 (IST)

לא הצלחתי להבין מה הטבלה בדיוק סופרת, וגם לא לגמרי ברור לי אם אין חפיפה בין השורות השונות בטבלה, כלומר אם אין מצב של ספירה כפולה. ניסיון לקידוח באחת משורות הטבלה מוביל לקטגוריה של קטגוריות, וקידוח נוסף מגיע לדף שיחה, כך שדי ברור שלא סופרים את הדפים במרחב הערכים דווקא. קיפודנחש 22:04, 27 באוקטובר 2019 (IST)
תודה! --‏Yoavd‏ • שיחה 08:08, 28 באוקטובר 2019 (IST)

הממשק הנייד של ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

אהלן, אני לא בטוח שאתה זוכר, אבל הבעיה שהייתה לי עם הכרום בטלפון הנייד הסתדרה כעת. עד עכשיו השתמשתי בדפדפן המובנה של הגלקסיה כפי שהמלצת. תודה.

לצערי בתצורה החדשה יש המון מלל בתחילת הדף וכל פעם שמרעננים צריך לגלול. אני מקווה שיהיה אפשר להסתיר את זה עם איזה חץ שפותח באופן ברירת המחדל, אבקש את זה בהמשך. ..

אגב, מי עושה את השיפורים האלה בממשק? הייתי שמח לומר תודה רבה על ההשקעה. Shinaimm - שיחה 00:07, 31 באוקטובר 2019 (IST)

ברור שלא. הזיכרון שלי טוב מקסימום 45 דקות אחורה. שאל אותי מה אכלתי בארוחת בוקר היום (או אם בכלל אכלתי ארוחת בוקר) - נאדה.
לשאלתך: לא הבנתי. איזה "המון מלל"? בתחילת איזה דף? מה פירוש "כל פעם שמרעננים"?
לשאלה על השיפורים בממשק, יש הרבה אנשים שעושים הרבה דברים. אם אתה רוצה להודות למישהו, צריך לדעת על איזה שיפור מדובר. אנחנו כמעט לא עושים שום שינוי מקומי, כלומר ייחודי לוויקיפדיה בעברית, שבא לידי ביטוי בממשק הנייד (לא אפס, אבל לא הרבה: למשל, הוספת "דיווח על שגיאות" לממשק הנייד זה משהו שערן עשה). שינויים בממשק הנייד זה כמעט נטו המפתחים של קרן ויקימדיה. קיפודנחש 00:15, 31 באוקטובר 2019 (IST)
חחחח, אדע להבא. היום כאשר נכנסים לרשימת המעקב במחשב יש טבלה עם כל משימות התחזוקה ומיזמים כמעין סרגל כלים עליון מורחב. זה לא תופס הרבה מהדף ולא נורא למרות שלא משתמשים בזה בדר"כ. עכשיו כך הגוש הזה מופיע גם בנייד - לזה התכוונתי במילה "מלל". כאשר אני נכנס לרשימת המעקב בנייד ורוצה לרענן ולראות אם היו שינויים אז הדף נטען מחדש ובמצב כזה במקום שהשינויים החדשים שהתווספו יהיו למעלה אז יש את כל הגוש הזה וצריך לכלול למטה. Shinaimm - שיחה 07:39, 31 באוקטובר 2019 (IST)
הבנתי. זה תלוי ב"הגדרות": אחת ההגדרות היא "מצב מתקדם". בטל אותה אם זה מפריע. למצב המתקדם יש גם יתרונות, למשל בהצגת היסטואץריה של דפים. זה לא משהו שאנחנו עשינו כאן, ולהבנתי, "מצב מתקדם" בנייד זה סוגשל בטא. גם כלי העריכה משתנים משבוע לשבוע. שים לב שבנייד עכשיו יש את העיפרון, שמאפשר לדלג בין עורך חזותי לעורך קוד מקור (אולי רק כשמפעילים "מצב מתקדם"...). קיפודנחש 08:00, 31 באוקטובר 2019 (IST)
מעולה, אנסה זאת, תודה. אני אנסה אולי לחיות עם זה. אגב הכפתור היחיד שאני באמת מרגיש שחסר זה ביטול/ חזרה לגרסה מסוימת בנייד. אני רואה טרולים ולא יכול לטפל בנזקים שלהם מהנייד. Shinaimm - שיחה 08:18, 31 באוקטובר 2019 (IST)
ב"מצב מתקדם" יש כפתורי שחזור וביטול בדף גרסאות קודמות. שים לב שהקישורית/כפתור של גרסאות קודמות עבר במצב מתקדם לראש הדף (שעון שסביבו חץ נגד כיוון השעון). אם אתה משתמש במצב הזה, אל תצפה לעקביות מוחלטת: בגרסאות עתידיות של התוכנה אפשר לצפות לשינויים, הן בפונקציונליות והן בממשק. קיפודנחש 17:16, 31 באוקטובר 2019 (IST)

לגבי דיוניך במיזם הציטוט היומי[עריכת קוד מקור]

שלום. להבא אנא העתק את כל הפסקה מהארכיון במקום לקשר אליה. כך אוכל להגיב לתגובות הקודמות באופן רציף במקום שיווצר הרווח הזה בין הדיון המקורי לתגובות עכשיו. בקישור מדיון קודם גם איני יכול להעתיק את החלקים מהתרגום המקורי שאכן טובים/ להעתיק את התרגום המקורי בשביל לתקנו. תודה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:37, 3 בנובמבר 2019 (IST)

ההפך הוא הנכון. לא אעתיק קטעי דיון ממקום למקום - זה בלגן שאין דומה לו. אחר כך צריך לארכב את הדיון. דעתי היא שהמקום הנכון לדיון הוא בהמשך ישיר לדיון המקורי. מצדי אל תקראו לדפים הללו "ארכיון", ואז בדף הדיונים הראשי יהיה צורך לכל היותר להודיע שנפתח דיון בציטוט ישן. עשיתי זאת כך משום שדרור אמר שרק בעמוד הדיונים הראשי הוא מוכן לדון. אולי אפשר ליצור קישור מהדיון שיוביל לעריכת דף הארכיון. לא ב-100% ברור לי איך ההכללה הזו עובדת בדיוק. קיפודנחש 23:43, 3 בנובמבר 2019 (IST)
הדיונים הנ"ל יאורכבו ודאי בדף הדיונים האחרון שיהיה, ולא עם הדיון המקורי, כך שבלגן לא יהיה פה. עם זאת, הודעה שנפתח דיון בציטוט ישן עם קישור מקובלת עליי גם כן. נראה לי שאני מעדיף את המתכונת הנוכחית על קישור, כך לפחות כל הדיונים יופיעו בדף המיזם ולא בארכיונים, אבל תודה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 08:59, 4 בנובמבר 2019 (IST)
רק עתה ראיתי דיון זה. בנהלים החדשים ציינתי שרק יש לקשר לתבנית הציטוט עליו דנים - ואני אדאג לארכב עם הדיון המקורי (המטרה פה להקל על כולםׂ). דרור - שיחה 15:17, 8 בנובמבר 2019 (IST)

ציטוט יומי[עריכת קוד מקור]

אני יודע שאתה מתנגד למיזם זה, ואולם אני רוצה להאמין שאתה מאיר הערותיך בתום לב, מתוך כוונה לשפרו ולא להכשילו.
מכל מקום, לקחתי כל הערותיך לתשומת לב: ושיניתי את הנהלים בהתאם. כפי שהתחייבתי, לפני כל הצגת ציטוט ישן, נערכת בדיקה מחודשת של המקורות. דרור - שיחה 15:08, 8 בנובמבר 2019 (IST)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: תודה. קיפודנחש 15:11, 8 בנובמבר 2019 (IST)
(מצטער, התנגשנו). אם תרצה - אוכל לשלוח לך את הטלפון הנייד שלי, לטפל בחירום בדברים (כי אני לא בויקיפדיה 24 שעות ביממה). דרור - שיחה 15:12, 8 בנובמבר 2019 (IST)
אגב, גם דריה Daryag אחראית על המיזם, ואפשר לתייג גם אותה אם אני לא בסביבה. דרור - שיחה 15:13, 8 בנובמבר 2019 (IST)
ואני מקווה שנמשיך את עבודתנו יחד ברוח טובה, לטובת המיזם והציבור. דרור - שיחה 15:15, 8 בנובמבר 2019 (IST)

אין צורך בתקשורת טלפונית, ובדרך כלל הדברים לא דחופים. כשתייגתי בעבר, זה היה משום שהחמצתי את "מחר" ו"מחרתיים", ונתקלתי בציטוט שהיה לי מה להגיד עליו רק כשכבר הופיע בעמוד הראשי. אם אחראי המיזם (ו/או המשתתפים) יעברו פעם בחודש על כל הציטוטים שאמורים להופיע בחודש הבא, יקראו עבור כל ציטוט את הדיון בו נבחר, יוודאו שיש מקור טוב (שוב, הדוגמה הבוטה היא הציטוט של טולסטוי, בו התבקש מקור, אחד המשתתפים שגה והביא כ"מקור" אתר בו שאל מישהו מה מקור הציטוט ולא קיבל תשובה, וה"מקור" הזה התקבל על ידי משתתפי הדיון ואחראי המיזם כמספק), ואם מדובר בציטוט מתורגם, יבחנו את התרגום בעין ביקורתית, דייני. נראה שבמשך חיי המיזם רמת ההקפדה לא הייתה אחידה, ולכן כדאי לעשות "ויש נוסף" על ציטוטים שהולכים להופיע בקרוב, ולבדוק אם הדיון, המקור, ואיכות התרגום מתאימים לקריטריונים המוצהרים. בברכה - קיפודנחש 15:36, 8 בנובמבר 2019 (IST)

הסבר נוסף[עריכת קוד מקור]

שוב, אני מצטער אם אני נודניק היום אחרהצ. אני חייב לך הסבר נוסף על משהו אחר ששאלת ולא עניתי - אבל את זה תקבל רק בטלפון אם תרצה. דרור - שיחה 15:18, 8 בנובמבר 2019 (IST)

שחזור שערכת בערך שעון מטוטלת[עריכת קוד מקור]

שלום קיפודנחש, נעים מאוד!

ראיתי שביצעת לאחרונה שחזור בערך שעון מטוטלת, ובתקציר העריכה כתוב "אין מקום לקישור לשיר של coldplay בערך הזה". למיטב הבנתי התוספת שנמחקה היא למקור מידע קשיח שפורסם ע"י הוצאה אקדמית מכובדת, ולא קישור לשיר של coldplay. האם יכול להיות שנפלה פה טעות?

בתודה ובהערכה, Shai-WMIL - שיחה 12:45, 10 בנובמבר 2019 (IST)

העריכה ששחזרתי עשתה שני דברים: היא החליפה קישור פנימי לקישור לשיר של coldplay, ובנוסף, הוסיפה קישור חיצוני. הדבר הראשון נראה טעות או השחתה, ולכן שחזרתי, בלי להסתכל על החצי השני. קיפודנחש 16:14, 10 בנובמבר 2019 (IST)

תודה על התגובה המהירה ועל ההסבר. בעקבות ההסבר שלך ראיתי את הקישור הפנימי לשיר של coldplay. על בסיס היכרות אישית עם העורך, מדובר ללא ספק בטעות ולא בהשחתה. בכל אופן החזרתי באופן ידני את החלק המתאים מתוך העריכה ששוחזרה. תודה והמשך שבוע טוב עם שקט לכולנו. Shai-WMIL - שיחה 13:51, 12 בנובמבר 2019 (IST)

בקרת זהויות[עריכת קוד מקור]

שלום. יש לך מושג איך אני משנה את הקישור ל־NLI? האתר שם עובר תהליך שינוי והקישורים צפויים להישבר.

אם אין זה בידיעתך, בידיעת מי זה כן? דגש חזק - שיחה 18:49, 10 בנובמבר 2019 (IST)

לא מוכר לי. למיטב ידיעתי מש:ערן עוסק בזה. יש עוד כמה אנשים שמכירים. עיין בדף שיחתו - נדמלי יש שם דיונים בנושא, ותוכל לראות מי הם. קיפודנחש 20:46, 10 בנובמבר 2019 (IST)

אני בקשר עם אנשים מהספרייה הלאומית כדי לעזור בתיקון של זה. אני מבין מהם שקישור ישן מהצורה:
http://aleph.nli.org.il/F/?func=find-b&local_base=NNL10&find_code=SYS&request=000047377
יהיה בצורתו החדשה:
https://beta.nli.org.il/he/items/NNL_ALEPH000047377/NLI
אבל זה לא עובד עדיין. ערן - שיחה 08:55, 15 בנובמבר 2019 (IST)
סליחה, אחרי בדיקה נוספת נראה שלאנשים זה מתנהג באופן שונה. תיקנתי. ערן - שיחה 09:00, 15 בנובמבר 2019 (IST)
תודה, ערן. למה הדף "חיפוש קישורים חיצוניים" עדיין מציג 22K קישורים לקטלוג אלף? דגש חזק - שיחה 10:01, 15 בנובמבר 2019 (IST)
יש כעת כ-17 אלף קישורים, אבל הדפים ממשיכים להתעדכן ובהמשך זה ירד. יש עוד כללים נוספים שצריך לתקן בתבנית:אלף (שם זה מסובך יותר כי זה תלוי קטלוג) ובקישורים ישירים. אני אטפל בשניהם בזמן הקרוב. ערן - שיחה 10:32, 15 בנובמבר 2019 (IST)

סתירה?[עריכת קוד מקור]

נדמה לי שסקריפט ההצבעות והחתימה שלי סותרים האחד את השני, תוכל להעיף מבט? תודה מראש • חיים 7שיחה • 12:51, 14 בנובמבר 2019 (IST)

אנסה להציץ בהמשך, אבל לא בטוח בדיוק מתי. קיפודנחש 14:30, 14 בנובמבר 2019 (IST)

הצצתי בסקריפטים ולא ראיתי סיבה לבעיה שהזכרת, אבל שמתי לב ששני הסקריפטים פועלים נכון רק אחרי שהדף סיים להיטען, ולא ראיתי שהם אכן ממתינים (הסקריפט של קרינקל טיפלה מורכב, ולא קראתי אותו בעיון, אז אולי הוא כן מחכה). אם אתה טוען אותם רק אחרי גמר טעינת הדף אז כמובן אין בעיה, אבל אם לא, תוכל לנסות ולראות אולי זו הבעיה, ולא התנגשות (או "סתירה בין") סקריפטים כפי שאתה מתאר. קיפודנחש 23:32, 14 בנובמבר 2019 (IST)
היי תודה, הבעיה היא שכאשר הם נטענים יחד, החתימה לא פועלת כשורה (נוספים -- לפני החתימה), וכאשר סקריפט 40 לא נטען (וזה גם קורה לפעמים) החתימה עובדת כיאות • חיים 7שיחה • 10:18, 17 בנובמבר 2019 (IST)
לא נראה לי שאמשיך לחפור. אם תרצה להבין מה קורה, כנראה אפשר "לדבג" על ידי כתיבת הודעות מכל מיני נקודות בסקריפטים ל- console.log (את סקריפט 40 תצטרך כמובן להעתיק לסקריפט במרחב המשתמש שלך לתקופת החפירות). צר לי, אבל רק עד כאן ידי משגת. קיפודנחש 23:38, 21 בנובמבר 2019 (IST)

עזרתך באיתור ערך... ;-)[עריכת קוד מקור]

הבאג דווח בפבריקטור הבאג דווח בפבריקטור

T238285

היי,
קראתי בערך "רות פולצ'ק", בפתיח, את המשפט הבא:
מייסדת ויושבת ראש הדירקטוריון של She codes;.

אבל כשאני מנסה להגיע לערך She codes; בוויקיפדיה, משום מה - יוק. מה אני מפספס כאן? אלדדשיחה 23:42, 14 בנובמבר 2019 (IST)

אני מבין (ייתכן שאני טועה, אבל זה נראה לי הפתרון הסביר ביותר לתעלומה) שהבעיה במציאת הערך היא ששמו מכיל נקודה-פסיק, והמערכת לא מסוגלת להביא אותנו אל שמו, ולכן היא מדווחת שאין דף כזה. איך "מפתים" את המערכת להסכים להביא אותנו לערך, בכל זאת? Face-smile.svg אלדדשיחה 23:50, 14 בנובמבר 2019 (IST)
מצאתי עכשיו את הערך, והגעתי לתוכו... אבל אני לא מצליח להגיע אליו כמו אל שאר הערכים, על ידי כתיבת שמו בחלון החיפוש ולחיצה... אלדדשיחה 00:09, 15 בנובמבר 2019 (IST)
(קיפודנחש: כתבתי את ההודעה במקור בשיחת משתמש:דגש חזק ותייגתי אותך שם, אנא התעלם מהתיוג הנ"ל)
סליחה שאני נדחף, אבל אם המערכת לא סובלת נקודה-פסיק בכותרת הדף, היא לא אמורה לאפשר יצירה של דפים כאלה מלכתחילה. אני לא מבין הרבה בבאגים, אבל על פניו זה הולך ומבגבג כמו בגבג נבזי. ראובן מ. - שיחה 00:10, 15 בנובמבר 2019 (IST)
@Eldad, @ראובן מ., @דגש חזק: : אין ספק שזה בג, אבל זה נראה כסוגשל הייזנבג: מעשר לחיצות על הקישור, תשע הביאו לדף, ואחת הביאה ל"מצטערת אדוני, אין" (אחרי השמירה אריץ עוד סיבוב - אולי יש הבדל בין "תצוגה מקדימה", ממנה ביצעתי את הניסוי, לקישור מדף אחרי השמירה). כדאי גם לשים לב שהקישור אינו אדום, ובהצפת העכבר רואים את מה שמצפים לראות. אפשר לפתוח בג בפבריקטור, אבל לא בטוח שזה כדאי. בואו נפתח את הקופסה עוד שבוע , ונראה אם החתול החליט בינתיים אם הוא חי או מת - אולי יתברר שבעצם כבר אין חתול. קיפודנחש 00:37, 15 בנובמבר 2019 (IST)
עדכון: זה נראה יותר ויותר חמקמק. כשהדיון החל, לא התקשיתי לקבל את "אין בוויקיפדיה", אבל מניסוי לניסוי שחזור הבעיה נהייה נדיר יותר ויותר. מי שנוהג להתפלל לפורטונה אולי יראה יותר "ברכה" בעמלו. כרגע, כמעט כל לחיצה מביאה לערך, וצריך לנסות עשרות פעמים כדי להגיע לכישלון. כמובן שזה יכול להתהפך עוד שמונה דקות למצב שצריך להקיש שלושים פעם כדי להגיע להצלחה. אם זה יקרה, תעירו אותי. קיפודנחש 00:49, 15 בנובמבר 2019 (IST)
אצלי זה עבד רק פעם אחת.david7031שיחה • י"ז בחשוון ה'תש"ף • 00:53, 15 בנובמבר 2019 (IST)
זה נראה כמו בעיה בהגדרה של שמות מקוצרים לURLים. בינתיים אפשר להשתמש ב https://he.wikipedia.org/w/index.php?title=She_codes; אבל זו לא דרך סטנדרטית. ערן - שיחה 08:34, 15 בנובמבר 2019 (IST)
תודה, ערן. אלדדשיחה 10:13, 15 בנובמבר 2019 (IST)
@ערן, @IKhitron: (בזמן כתיבת הדברים, נראה שפבריקטור שוכב עם הגבות בחול) אם ידוע מה הסטטוס של הבג, ואם נראה שזה ייקח עוד הרבה זמן, אמליץ לעשות כמה דברים: (1) להריץ quarry או חיפוש אחר ולאתר את כל הערכים בוויקיפדיה בעברית ששמם מכיל נקודהפסיק (2) לסרוג תבנית קטנה (אם עוד אין) שמקבלת את שם הערך, מייצרת קישור פנימי רגיל בתוך span מוסתר (כך שבסיס הנתונים יידע לנהל נכון את "דפים המקושרים לכאן וכל כת דיליה), ובמקביל תייצר קישור "חיצוני", שחסין לבג, כמו שערן תיאר. (3) להחליף את הקישורים הפנימיים לכל הערכים שהופיעו ב(1) בתבנית. אם מדובר במספר גדול, אפשר לגייס בוט שיעשה זאת.
מתווה הפעולה הזו דורש לא מעט התעסקות, עבודה, ובדיקה, ויש לשקלו רק אם יש סיבה לחשוב שהבג במערך הניתוב של השרתים לא במהרה יתוקן. קיפודנחש 19:27, 15 בנובמבר 2019 (IST)
לא מכילים נקודה פסיק. נגמרים בה. סך הכל 9 דפים, מתוכם 2 ערכים, זה וגם ;, גם דף שיחה של הראשון ושישה דפי משתמש. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:32, 15 בנובמבר 2019 (IST)
לא בטוח שאתה צודק לגבי "נגמרים בה". לפי הדיון בפבריקטור, יכול להיות ש-ATS מפשל גם כשהנקודהפסיק באמצע. ה"ערך" ; הוא בסך הכל הפניה לנקודה ופסיק, עם קישור יחיד ממרחב הערכים. כשמקישים ; בתיבת החיפוש, ההייזנבג מביא לפעמים את העמוד הראשי (בג), ולפעמים את הערך נקודה ופסיק, אבל זו בעיה שולית, ובכל מקרה ה"פתרון" שהצעתי לא יעזור למקרה הזה. יגאל, האם יש ערכים נוספים בשמם יש נקודהפסיק, אבל לא בסוף? אם יש כאלו, האם תוכל לקשר לכמה מהם? כדאי לוודא שקישורים כאלו עובדים בלי בעיה - משומה אני לא שותפה לבטחונך שהבעיה מופיעה רק כשהנקודהפסיק ממש בסוף (אם כן, אולי אפשר לוותר על המתווה המסובך שהצעתי, ולהשתמש ב"טריק" יותר פשוט, למשל להוסיף # בסוף הקישור הפנימי: מש:David7031, התוכל לנסות להקיש תריסר פעמים על She codes;, ולראות האם באמת הוספת # מצליחה לעקוף את הבג? (למעשה, הוספתי #ז, לא רק #, כי נראה שמישהו בדרך מנקה # עירום). קיפודנחש 20:12, 15 בנובמבר 2019 (IST)
הרשימה כולה היא: 2) ID; Peace B, ‏3) Steins;Gate (תוכנית טלוויזיה), ‏4) אמ;לק, וגם הפניות 6) ID;Peace B, ‏7) ארוך מדי; לא קראתי. אצלי עם נקודה פסיק באמצע אין בעיה, אבל זה לא אומר כלום. יש אנשים שאצלם זה עובד גם בסוף השם, אבל רק מחוץ לחשבון, או רק בנייד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:20, 15 בנובמבר 2019 (IST)
לפי פבריקטור זה לא אמור להיות קשור לחשבון/מחוץ לחשבון, אלא בפרוקסים שמנתבים את הבקשה לאחד השרתים. הטופולוגיה לא מוכרת לי, אבל להבנתי הבקשה עוברת בדרך כמה נקודות ניתוב לפני שהיא מגיעה לשרת, והבעיה היא שבמסלולים מסוימים, אחת מנקודות הניתוב (כנראה (Apache Traffic Server) סטויה, וגורמת נזק לבקשה. השאלה אם ATS מתעלל בבקשות שמסתיימות בנקודה פסיק או בבקשות שמכילות נקודה פסיק מעניינת, והתשובה לא ידועה לי. לפי השיחה בפבריקטור חשבתי שהבעיה יכולה לצוץ גם כשהנקודהפסיק באמצע, אבל אולי הצדק אתך. כנראה במסלולים שונים אפשר "להיתקל" בפרוקסים שונים, כך שלמשל אם הבקשה נשלחת מאמסטרדם היא תעבור תמיד או כמעט תמיד דרך פרוקסי "רע", בקשה שנשלחת מפירנצה תעבור רק דרך פרוקסים "טובים", ובבקשות שנשלחות מחיפה יש הסתברות של 37.12% לפרוקסי "רע". משהו כזה. בהנחה שהבנתי נכון, אז אם הנייד שלך מחובר דרך הרשת הסלולרית והמחשב דרך שירות הכבלים, יכול להיווצר מצב שכל הבקשות מהנייד לא נתקלות בבעיה, ומהמחשב כן, אבל להבנתי, ברגע שהנייד משתמש באותה רשת כמו המחשב (נגיד דרך wifi), הסיכויים להיתקל בבעיה מהנייד ומהמחשב זהים. קיפודנחש 21:40, 15 בנובמבר 2019 (IST)
בקשה לבאי הדף: פתחו עשרים שלושים פעם את הקישורים הפנימיים שהביא יגאל, וראו אם הגעתם לבעיה (בניסוי שלי - לא). דיווח חלקי: לא הצלחתי להגיע לבעיה כשהנקודהפסיק באמצע השם, רק בסופו, אבל כן הגעתי לבעיה בקישור ל"She codes;#ז, כלומר הוספת #משהו אחרי הנקודהפסיק לא שינתה דבר, והבעיה מופיעה בתדירות דומה לתדירות הופעה בלי #ז. קיפודנחש 23:37, 15 בנובמבר 2019 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── קיפוד, הקישור שלך לא עבד ולו באחד מ12 הפעמים (וגם עוד כמה מחוץ לחשבון), הקישורים של יגאל עבדו בלי בעיות.david7031שיחה • י"ט בחשוון ה'תש"ף • 19:27, 16 בנובמבר 2019 (IST)

חידה: מה יקרה אם נהפוך את She codes להפניה ל-she codes; ? המממממ... קיפודנחש 20:27, 16 בנובמבר 2019 (IST)

Tech7-בקשה להסרת תבנית "שכתוב הערך"[עריכת קוד מקור]

שלום קיפודנחש, תודה על שקראת את הערך שכתבתי. מאז כניסתך בחודש אוגוסט אני תיקנתי את רוב הליקויים שהיו, הגהה, קישורים חיצוניים וניסוחים. כמו כן ויקיפדים אחרים תיקנו גם נושאים שנראו להם לא מתאימים. לאור השינויים שנערכו בערך, נראה לי שהוא ראוי לפרסום ללא התבנית הדורשת שכתוב. אודה לך מאוד אם תוכל להסיר את התבנית "שכתוב" שהצבת ברא הערך שיצרתי. בברכה, Carmellabaranga - שיחה 20:35, 18 בנובמבר 2019 (IST)

@Carmellabaranga: . תודה.
כשפונים לעורך אחר בדף השיחה בעניין שקשור בערך ספציפי, כדאי לתת קישור לערך בו מדובר. בדרך כלל זה לא נחוץ: דף השיחה של הערך הוא בדרך כלל המקום העדיף לדון בנושא, שם כמובן ברור באיזה ערך מדובר, ואין צורך לומר זאת.
באופן כללי, בדרך כלל עדיף להשתמש בדף השיחה של הערך לכל עניין שקשור בערך - דפי השיחה של עורכים שמורים בדרך כלל לדברים שלא קשורים בהכרח בערך מסוים (כמו למשל הערה על התנהגות העורך, בקשת עזרה, ולפעמים אפילו עניינים אישיים).
כשמתבקשת תגובתו של עורך מסוים עבור ערך ספציפי, אפשר "לזמן" את אותו עורך לדף השיחה של הערך בעזרת "אזכור" (בוויקיפדיה בעברית נהוג גם המונח "תיוג"). אזכור נעשה על ידי קישור לדף המשתמש של העורך שרוצים "לזמן", בהודעה חתומה (חשוב! דף המשתמש, לא דף השיחה או דף משנה כלשהו). במילים אחרות, כדי לזמן אותי יש לקשר למשתמש:קיפודנחש, ואם רוצים לזמן אותך, אז משתמש:Carmellabaranga. יש מספר תבניות שמיועדות לצורך זה ממש, ביניהן {{א}} ו{{תגובה ל}}, אבל אין הכרח להשתמש בהן, והדרך הפשוטה להזמין מישהו לשיחה היא בעזרת קישור פשוט לדף המשתמש.
חשוב גם לציין שהאזכור (או התיוג) יישלח רק בהודעה חתומה (אי אפשר למשל להוסיף את הקישור לדף המשתמש, או להוסיף את החתימה, בעריכה נפרדת: הקישור והחתימה צריכים להתבצע באותה עריכה).
אפשר לקבל "אישור" על שליחת אזכור, בעזרת סימון "אזכור שנכשל" ו-"אזכור שהצליח" ב-העדפות => הודעות - יתכן שההעדפות הללו מסומנות כברירת מחדל. כדאי לשים לב שקישור לדף משתמש של מישהו בהודעה לא חתומה, שלא שוחח אזכור, גם לא יתריע על "אזכור שנכשל" - מבחינת המערכת לא ניסית לשלוח אזכור, ולכן אין כאן "כישלון". במילים אחרות, האינדיקציה ל"חשבת ששלחת אזכור אבל זה לא קרה", היא כאשר לא קיבלת הודעה על "אזכור שהצליח" כשה מסומן בהעדפותיך.
אמ;לק: דף השיחה של הערך הוא המקום הנכון לנושא כזה. כשפונים לעורך בדף שיחתו בנושא שקשור בערך מסוים, רצוי לקשר לערך. בדרך כלל אין בכך צורך (פניה לעורך בדף השיחה כשמדובר בערך ספציפי), וכשיש, כמעט תמיד קישור הוא הדבר היחיד שנחוץ - כל השאר יש לנהל בשיחת הערך. קיפודנחש 22:07, 18 בנובמבר 2019 (IST)

רשימת תפוצה "חדשופדיה"[עריכת קוד מקור]

היי, רציתי להזמין אותך לצרף את עצמך לרשימת התפוצה של מיזם "חדשופדיה", (בקישור הזה) שמטרתו לתת תקציר של ידיעות חשובות בויקיפדיה (לערך המלא). הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) 20:37, 21 בנובמבר 2019 (IST)

תודה. קיפודנחש 20:46, 21 בנובמבר 2019 (IST)

שאלת תם[עריכת קוד מקור]

מה זה סקריבונטו? דגש חזק - שיחה 19:24, 24 בנובמבר 2019 (IST)

זו הרחבה של מדיה ויקי שמספקת תמיכה בשפת תכנות "לואה. יכולנו לומר פשוט "לואה", אבל סקריבונטו מציין לא את שפת הלואה באופן כללי, אלא ספציפית את ההסבה והאינטגרציה שלה למדיה ויקי, כולל ערימה גדולה ונאה של ספריות לממשק עם מדיה ויקי, ויקינתונים, וכן הלאה. כל התוכן של מרחב השם "יחידה" (למשל, יחידה:String) זה קוד בלואה או תיעוד שלו. חלק גדול והולך של התוכן של ויקיפדיה נעזר ב"תבניות חכמות" שיודעות, למשל, למשוך נתונים מוויקינתונים ולאכלס תבניות, בלי שיהיה צורך למלא את התוכן בקוד המקור עצמו. גם מערכת בדיקת הפרמטרים נשענת על סקריבונטו. אם יש לך עוד שאלות, או אם ההסבר לא מובן, אל תתבייש. בכבוד - קיפודנחש 20:31, 24 בנובמבר 2019 (IST)

האם אפשר להעתיק את תגובתך בנושא הבוטים למזנון?[עריכת קוד מקור]

מש:ערן - הקרבות הללו הם נזק אמתי. אם אף אחד לא עושה את העבודה כשהבוטים מושבתים, יש לשקול שוב נזק מול תועלת, ולשחרר אותם. גם אם נקודתית קורות טעויות שגורמות נזקים, הנזק בהשבתה גדול בהרבה.

מהשיחה בקטגוריית שגיאות פרמטריות בתבניות. אני רוצה לסכם את הדיון לאחר שבועיים וקיוותי שיהיו תגובות של כמה שיותר משתמשים בנושא... תודה. Shinaimm - שיחה 17:12, 28 בנובמבר 2019 (IST)

הדיון במזנון ארןך, ולא קראתי אותו בעיון, או ליתר דיוק, לא קראתי אותו. אם אתה מעתיק את תגובתי לשם, אנא עשה זאת באופן שברור ממנו שהדברים נאמרו בדיון אחר ומועתקים משם, ולא נכתבו כחלק מהדיון במזנון. קיפודנחש 17:38, 28 בנובמבר 2019 (IST)

סבבה. אשמח אם כן תמצא זמן לקרוא, אולי תמצא פיתרון טכני טוב לבעיה. Shinaimm - שיחה 19:38, 28 בנובמבר 2019 (IST)
למיטב ידיעתי אין בעיה טכנית, ולכן קשה לתאר "פתרון טכני". קיפודנחש 20:26, 28 בנובמבר 2019 (IST)

משתמש:בורה בורה/common.js[עריכת קוד מקור]

שלום לקיפוד. בקשר לבעיה שדיווחתי בדלפק הייעוץ על לינק לא לחיץ, מחקתי את כל דף הסקריפטים, רעננתי ועדיין לא עובד. מה זה יכול להיות? מעצבן ומפריע ברמות. בורה בורה - שיחה 20:14, 2 בדצמבר 2019 (IST)

כתבת בדלפק הייעוץ "כאנונימי זה לא קורה". שתי שורות מעל זה הצעתי לך לנסות גלישה אנונימית. לא לגמרי ברור לי אם כשכתבת "כאנונימי" התכוונת לגלישה בדפדפן במצב נורמלי מחוץ לחשבון, או לדפדפן במצב "גלישה אנונימית". אם הראשון, זה מסקרן, משום שגם אחרי שטענתי את ה-common.js שלך, עדיין הקישור לחיץ. לפני המשך חפירה, ספר לי האם מדובר בגלישה אנונימית או בגלישה רגילה מחוץ לחשבון. קיפודנחש 20:56, 2 בדצמבר 2019 (IST)
רק יצאתי מהחשבון והנה זה עובד. 174.86.43.209 21:12, 2 בדצמבר 2019 (IST)
מעניין. כלומר משהו בחשבון שלך, אבל לא common.js. (גם טעינת common.js שלך בחשבון שלי לא יוצרת בעיה). אולי אחד הגאדג'טים? זה הרבה האסל, אבל נסה אולי לבטל חלק מהגאדג'טים. כמו כן, ראיתי שרוקנת לניסוי את common.js. עד כמה שראיתי, אין לך vector.js (ההנחה היא שאתה משתמש בעיצוב וקטור). אם שגיתי, ובעצם יש לך, נסה לרוקן גם אותו. נשאר common.css שלך, גאג'טים, ודפי העדפות גלובליים. לא מצאתי דף סקריפטים גלובלי שלך (ודא זאת דרך הקישור בהעדפות => מראה), אבל אולי יש לך css גלובלי? לגבי גאדג'טים, קצת קשה לנחש, משום שלא ידוע לי אילו גאדג'טים מופעלים אצלך. נסה אולי לרשום, ואז לבטל את כל אלו שאינם ברירת מחדל, ולהפעיל את כל אלו שכן (כדי להגיע לתוצאה זהה למצב מחוץ לחשבון - הגאדג'טים הדיפולטיים נטענים לאנונימים). אם זה פותר את הבעיה, החל להחזיר את המצב לקדמותו גאדג'ט אחרי גאדג'ט - אם צריך לבטל דיפולטי או להפעיל גאדג'ט שאינו דיפולטי, וראה מתי הבעיה חוזרת.
חשוב (ואם לא עשית זאת, זה רלוונטי גם לריקון common.js): אחרי כל שינוי כזה, בצע "רענון אגרסיבי" לפני שאתה בודק אם הקישור בכותרת לחיץ (בכרום, זה לחיצה בעכבר על כפתור הרענון תוך החזקת שיפט או קונטרול במקלדת, לא זכור לי איזה מהם - ההכי הבטוח זה שניים אחד אחרי השני, אחד עם שיפט ואחד עם קונטרול). קיפודנחש 23:42, 2 בדצמבר 2019 (IST)
קיפוד זה כבר ממש מסתורין. הנה אני ב-IE11 והכל עובד סוכר. מה לא ניסיתי...? זה משהו שקשור לכרום. בורה בורה - שיחה 21:35, 12 בדצמבר 2019 (IST)
יש כמה דברים בכרום שהופכים קישורים ללא לחיצים. ראה למשל עריכה זו, בה ערן תיקן בעיה דומה בקואורדינטות. תוכל לנסות אם זה דומה, בעזרת הוספה ל-css האישי משהו כזה:
h2, h3, h4 {
display: inline-block;
}
לא בטוח אם יש קשר, אבל אולי מופעל אצלך איזה גאדג'ט או סקריפט שלא מופעל אצלי, שמשנה משהו בכותרות (יש כמה כאלו, למשל הוספת קישורית "הוספת סעיף" אחר "עריכה" ו"עריכת קוד מקור" לסעיף האחרון בדף שיחה), וגורם להבדל בינינו. קיפודנחש 22:04, 12 בדצמבר 2019 (IST)
הוספתי ל-CSS. נאדה. אם יש לי סקריפט הוא אמור להפריע גם ב-IE ועובדה שלא מפריע... בורה בורה - שיחה 22:19, 12 בדצמבר 2019 (IST)
גם אצלי אחרי העדכון האחרון אני לא יכול ללחוץ על דיונים בדפי שיחה בנייד, רק כאשר אני לוחץ על כפתור לקרוא בתור דף ויקי זה מאפשר לי לראות. ובכלל שוב יש לי בעיות עם תפריט הצד שקופץ בצדדים במצב המתקדם בכרום לנייד. חזרתי להשתמש בדפדפן המובנה של סמסונג כפי שקיפודנחש הציע לי פעם קודמת שהיה שינוי עד שהסתדר... בורה, נדמה לי שהcss שלי מועתק משלך מלפני שנה ומשהו... Shinaimm - שיחה 22:27, 12 בדצמבר 2019 (IST)

אל תבלבל. הדיון הזה לא קשור לתצוגת ניידים, וגם אם כן, אז הכוונה כדף ויקי. בורה, כיוון שזה לא קורה כאלמוני, זה כנראה או דף הסקריפטים, או דף העיצוב, או בחירת הגאדגטים. אאלט, אמרת שריקון דף הסקריפטים לא עשה הבדל. מה עם ריקון דף העיצוב? אם גם זה לא, רשום את כל הגאדגטים המופעלים, וכבה את כל אלו שאינם ברירת מחדל והדלק את כל אלו שכן, וראה אם זה עוזר (יותר דרסטי זה להגיד להעדפות לחזור לברירת מחדל באופן כללי, אבל זה משפיע על כל ההעדפות, לא רק הגאדגטים, ואת זה יהיה יותר מייגע להחזיר להעדפות הנוכחיות שלך אחרי שהמשחקים ייגמרו). אולי זה לא יעזור, אבל זה הכי טוב שיש לי. תתחיל מדף העיצוב, אם יש לך (גם הכללי וגם של וקטור), ואולי תחזור על הניסוי עם דף הסקריפטים (גם כאן: גם הכללי וגם וקטור, אם יש לך). 22:56, 12 בדצמבר 2019 (IST)~~

הערך התבטאות גנים[עריכת קוד מקור]

ניסחתי והשלמתי את הערך התבטאות גנים, האם תוכל לעבור על הניסוח, וכן להסיר את התבנית 'להשלים'?. תודה מראש. מקורות בבקשה - שיחה 01:01, 4 בדצמבר 2019 (IST)

@מקורות בבקשה: אכן הוספתי את התבנית לפני שנים, אבל זה לא משום שיש לי הבנה בנושא. הסברתי זאת בשיחה:התבטאות גנים - אנא קרא את הדברים ופעל לפי שיקול דעתך. בברכה - קיפודנחש 04:12, 4 בדצמבר 2019 (IST)

תעלומה שנראה לי שתשמח לסייע בפתרונה[עריכת קוד מקור]

שלום קיפוד. ראה את הדף הזה: (בכוונה קישרתי URL, כי ניטרלתי הפניות והכללות) הוא מספר לי שהדף שיחה:לוגיקה מקשר אל דף המשתמש שלי. בחיפוש מדוקדק אני לא מוצא שם שום קישור אליי, ומעולם לא ערכתי את הדף הזה. כמובן יש דפים נוספים שהאני לא מופיע אך הדף מספר לי שכן – דגמתי עבורך רק אחד. תוכל להסביר לי מה קורה כאן? דגש חזק - שיחה 19:40, 11 בדצמבר 2019 (IST)

שיחה:לוגיקה מקשר לדף המשתמש שלך משום שבתחילת הדיון נעשה שימוש בתבנית בעלי ידע, ואתה מופיע בתבנית. באופן כללי, מי שמופיע ב"בעלי ידע ב", ימצא את דף המשתמש שלו מקושר מדפי דיון בהם לא השתתף. להודות על האמת, היה עוזר הרבה פעמים לו יכולנו לשאול "למה תבנית x מוכללת בדף y" כשאין הכללה מפורשת בקוד המקור: במרחב ה הערכים עומק ההכללה יכול להגיע די עמוק, ואין (לפחות לא מוכרים לי) כלים לחפור. בדומה, "למה דף x מקושר", כשזה מתבנית. דפי משתמש זה יחסית קל - חזור על החיפוש והגבל אותו למרחב השם "תבנית:". פרט ל"בעלי ידע" ותבניות דומות שמשמשות לתיוג (חברי מועדון, בעלי הרשאה), דף משתמש לא צריך להיותמקושר ממרחב זה. קיפודנחש 20:13, 11 בדצמבר 2019 (IST)

אבל ניטרלתי הכללות... קרא את דבריי בשנית. דגש חזק - שיחה 20:15, 11 בדצמבר 2019 (IST)

ביטול הכללות אומר לא לרשום דפים שדף המשתמש שלך מוכלל בהם. דף המשתמש שלך לא מוכלל בדיון, הוא מקושר ממנו. אם תייצר דף (אתה יכול למשל לעשות ניסוי באיזה ארגח) ודף המשתמש שלך יוכלל בו, בעזרת {{משתמש:דגש חזק}}, אז הדף הזה יופיע ברשימה, ויפסיק להופיע אם תבקש "בלי הכללות", אבל הקישורים מופיעים תמיד (אלא אם תבקש בלי קישורים), ואין נפקא מינה אם הקישור נעשה ישירות או דרך הכללה. קיפודנחש 20:25, 11 בדצמבר 2019 (IST)

תודה רבה לך. דגש חזק - שיחה 20:29, 11 בדצמבר 2019 (IST)

User Datagram Protocol[עריכת קוד מקור]

שלום, שבוע טוב, תוכל לבדוק את העריכה האחרונה (או מוטב: להכניס את הערך לרשימת המעקב)? ביקורת - שיחה 20:40, 14 בדצמבר 2019 (IST)

זו לא הייתה השחתה, אלא עריכה שנעשתה בכוונה טובה, אבל עדיין שגויה. שחזרתי. קיפודנחש 01:03, 15 בדצמבר 2019 (IST)

בנוגע לדבריך במקום אחר[עריכת קוד מקור]

למה אצלי יש את האפשרות "הסתר קטגוריות ריקות", אבל היא לא ברירת המחדל? איך אני מתקין את זה כך שיהיה ברירת המחדל? דגש חזק - שיחה 18:50, 23 בדצמבר 2019 (IST)

כנראה "ברירת מחדל" זה לא מה שאתה מתכוון, וכנראה כוונתך להפעלה אוטומטית, כלומר שבפתיחת דף קטגוריה, הסקריפט לא יחכה ללחיצה בתפריט, אלא יסתיר את הקטגוריות הריקות מיד. כדי לעשות זאת, עליך להוסיף לדף הסקריפטים האישי שלך, לפני טעינת הסקריפט (סקריפט 94. למעשה זה לא חייב להיות "לפני", אבל זה עוזר אם שמים את הדברים הללו סמוכים, כך שעוד שנתיים תוכל בקלות לאתר את השורה שמשפיעה על ההתנהגות, ליד טעינת הסקריפט עליה היא משפיעה) את השורה
window.auto_hide_empty = 1;
בברכה - קיפודנחש 19:56, 23 בדצמבר 2019 (IST)

יש לי תגובה[עריכת קוד מקור]

לדבריך בדף הארכיון של כפית אלסטית, אבל איני בטוח שדף ארכיון הוא המקום הנכון לנהל בו דיונים. היכן תרצה שאענה לך? דגש חזק - שיחה 20:15, 12 בינואר 2020 (IST)

אותה שאלה עצמה שאלתי את עצמי כשרשמתי את הדברים בדף הארכיון. כפי שאפשר להבין מהעובדה ששם כתבתי את הדברים, התשובה הטובה ביותר שמצאתי (הגם שאינה תשובה טובה) הייתה: "שם". עברו כמה ימים מאז. אבל תשובה טובה יותר אין לי. עשה כרצונך, ואם אין לך סיבה טובה ממש לחשוב שמדובר בדף שברשימת המעקב שלי (כמו למשל דף שיחתי), ואם תרצה תשובה, אזכר אותי. בברכה - קיפודנחש 20:34, 12 בינואר 2020 (IST)
במחשבה שנייה, ואחרי קריאה חוזרת של הדברים (זה היה לפני שבוע - בגילי אני שמחה אם אני זוכרת מה היה היום בבוקר), בוא נעשה את החיים פשוטים - אם אתה רוצה להמשיך לדון בנושא, בוא נעשה את זה כאן. קיפודנחש 21:08, 12 בינואר 2020 (IST)
אוי לא. היום היה יום ראשון, והתיוג שלך היה ביום שישי בצהריים (UTC+2). צר לי לקלקל את השמחה בעניין הזכרון...
מה שרציתי לומר היה זה שאכן התקציר שליווה את החסימה לא היה מדויק (ואני לא כותב שגוי – כי הכינויים שהיא הדביקה לעבר משתמשים תמימים אחרים יכולים איכשהו להיכנס במטריית ה"הטרדה"), אבל לצערי זו לא פעם ראשונה שאני רואה שמפעילים לא מדייקים בתקצירי פעולות. אם נהיה ספציפיים – אותי חסמו ב־2 באפריל האחרון תחת הכותרת "בריונות כלפי אנונימיים". להד"ם. ביורוקרט חסם אותי כי נכנסתי מולו למלחמת עריכה (שימוש פסול בהרשאות מדרגה ראשונה), ובגלל שהעריכה הראשונה שגרמה את מלחמת העריכה הייתה עריכה של משתמש שזוהה כטרול (אז, וגם חצי שנה לאחר מכן) הוא חסם אותי לרבע שעה (לא נורא, אבל חוצפה) עם תקציר מטעה "בריונות כלפי אנונימיים". יתכבד ויראה איפה הייתה בריונות, מי הם האנונימיים (היה מדובר בעורך רשום, כך שלקרוא "אנונימי" זו שגיאה במקרה הטוב, הטעיה במקרה הגרוע ושקר במקרה היותר גרוע) ומה עילת החסימה. הטעיה כל כך מכוערת, עד כדי כך שבדיון מפעיל נולד שלי היו כאלו שהשתמשו בחסימה ההזויה הזו כראיה לכך שאני מציק לאנונימיים. שקר וכזב ומי שמכיר את פועלי יודע שאני רחוק משלחזר באופן גורף ללא הבחנה. אבל ככה זה, למפעיל ההוא מותר הכול, ומפעילים אחרים לא מעזים לצפצף מולו.
למה אני כותב לך את זה? כי יש לי הרגשה שאתה קצת מחפש את אלי בפעולות שלו. אם המטרה האמתית שלך היא שמפעילים ידייקו בתקצירי חסימה, צריך להתחיל מהמקרים הברורים יותר, או להעלות את זה לדיון באופן ציבורי ולעדכן את דף המדיניות בעניין. בב"ח, דגש חזק - שיחה 21:36, 12 בינואר 2020 (IST)
(לכל מה שאכתוב בהמשך יש להוסיף את ההסתייגות "לדעתי". לטובת הפשטות הדברים נכתבים בניסוח עובדתי, למרות שלא מדובר ב"עובדות"). אני מוחה על הביטוי "מחפש". לא "חיפשתי" את אלי, אלא נתקלתי בו כמה פעמים שלא בטובתי. יש מפעילים שלא צריכים להיות מפעילים, משום שהם מפגינים שיקול דעת לקוי באופן עקבי. במקרים המוכרים לי, מדובר על אנשים טובים, שטובת ויקיפדיה עומדת בראש מעייניהם, בעלי רצון טוב, שאינם פועלים בחוסר יושר, נקמנות, או "היטפלות" לעורכים אחרים (יוצא מהכלל לגבי "היטפלות" הוא משתמש:Ldorfman, שאופי האינטראקציה שלו עם משתמשת:אלה עלי אדמות כן עונה להגדרה של היטפלות, או בלשונך "חיפוש" - לירון הוא כנראה מקרה מיוחד). נכון שכאשר נתקלתי (בלי לחפש!) בפעולות שגויות של משתמש:אלי גודין, וקצת פחות מכך משתמש:התו השמיני, הזכרתי להם, אולי גם שלא לצורך, שלדעתי אינם צריכים להיות מפעילים. לגבי אלי, הדבר נובע לא רק משיקול הדעת הלקוי, אלא גם, או בעיקר, מהאופן בו הוא הגיב כאשר עורכים אחרים ניסו להעיר לו ואמרו לו שהוא שוגה: במקום לומר משהו כמו "דעתי שונה, אבל לאור הביקורת אשאיר את הטיפול למישהו אחר", אלי מתחפר בשגיאותיו ומתעקש עליהן, והדברים הגיעו לידי כך שמש:דוד שי אפילו אמר לו "אינך ראוי לשמש מפעיל". ההתחפרות של לירון במקרה של אלה הייתה בוטה אפילו יותר - בדיון (אותו אפשר למצוא בארכיון הבירורים) עשרות עורכים אחרים, כולל מפעילים וביורוקרטים למעשה אמרו לו שהוא שוגה והורו לו להניח לה, והמקסימום שאפשר היה לחלץ ממנו, בצבתות ובמלחציים הייתה הבטחה חסרת משמעות "לשקול". מספר פעמים הצבעתי בפני מפעילי מערכת על טעויות שעשו, ביניהם למשל חנה, התו, ומשתמש:Yoavd. יואב והתו לקחו את ההערות באופן ענייני, הודו בטעות והמשיכו הלאה, לעומת חנה, לירון, ואלי שמעולם לא זכיתי לראותם מודים בטעות. בוויקיפדיה בעברית המצב הוא שכשמפעיל לא מוכן להודות בטעות ולתקן את דרכיו, אין למעשה לקהילה שום דרך שפויה "ליישר" אותו - המקרה של לירון הוא המקרה הבוטה ביותר שראיתי עד היום: נראה שלירון פשוט לא מסוגל, פיזית, להודות בטעות, אפילו כשהדבר נאמר על ידי מפעילים אחרים וביורוקרטים. אדם ששוגה כדרך שגרה ולא מסוגל להודות בטעות, כמו חנה, לירון ואלי, פשוט לא צריך להחזיק בהרשאות מפעיל, והעובדה שהרוב המכריע של פעולותיו טובות ונכונות לא משנה זאת. התקציר של אלי בחסימה של הכפית זה הדובדבן על הקצפת ("התנהגות מאיימת"? ברצינות? כאן אלי לא "התחפר", אלא פשוט התעלם מדברי). אולי זכורה לך התנהגותו אחרי שחסם אותי -החסימה עצמה הייתה מופרכת, ואחרי שבוטלה על ידי דוד שי הוא חזר על הטעות תוך הפגנת שיקול דעת לקוי, והתעלמות מופגנת מכל העורכים האחרים שאמרו לו שהוא שגה. זו דוגמה קלסית של התחפרות, בגלל שהאירוע נגע לי אישית, אפשר לפקפק בשיקול דעתי בנדון, אבל בוויקיפדיה בעברית מקובל כן לקבל את שיקול דעתו של דוד שי, ויש לכך סיבה טובה. אם זה מעניין אותך, תוכל לקרוא משהו שהתחלתי לכתוב פעם ולא המשכתי: משתמש:קיפודנחש/פיקוח על המפעילים.
ולסיכום, אתייחס עניינית לדבריך: אין לי "מטרה" שמפעילים ידייקו בתקצירים כאשר הם חוסמים. זו דרישה מובנת מאליה, ואין זה תפקידי להקפיד, לפקח, להשגיח, או לפתוח דיון עליה. במקרה הזה, נכתב תקציר רדיקלי בחסימה, ופניתי לאלי בבקשה שיצביע על ההתנהגות המשתמעת ממנו ("הטרדות" ו"איומים"). ניסיתי להסביר לאלי מה שכל מפעיל צריך לדעת לפני שהוא חוסם בפעם הראשונה - תקצירי החסימות מהווים את המקבילה הוויקיפדית למה שבחיים האזרחיים קוראים "התיק במשטרה", ואי אפשר להפריז בחשיבות הדיוק בהם, דבר שלא נראה שהוא מבין. למרות שפניתי אליו אישית תוך תיוגו לפחות פעמיים אם לא יותר, הוא לא קיבל את בקשתי/דרישתי, וגם לא דחה אותה, הוא פשוט התעלם ממנה. קיפודנחש 23:45, 12 בינואר 2020 (IST)

(לא קראתי את דבריך בעיון, אבל למיטב זכרוני מי שהתקוטט עם אלה היה דרור ולא לירון. תוכל למחוק את הודעתי לאחר מכן. תגובה תבוא בהמשך) דגש חזק - שיחה 23:53, 12 בינואר 2020 (IST)

אם אתה צודק אז התנצלותי למשתמש:Ldorfman. קפיצה קצרה לארכיון הבירורים, תיכף אשוב... קיפודנחש 00:29, 13 בינואר 2020 (IST)
אוקיי.. כמו שציינתי, זיכרוני זה לא משהו שאפשר לסמוך עליו. לגבי משתמש:Ldorfman, בלבלתי שני עניינים: מדובר אכן בלירון, אבל לא בתקל עם אלה. כפי שתוכל לראות בויקיפדיה:בירורים/ארכיון 19, עלו שם שני מקרים בהם לירון פעל שלא כשורה ולא בסמכות (מחיקת דף משתמש, ועניין סבוך יותר מול גיאה). הבעיה שמפריעה לי, יותר משיקול הדעת הלקוי שהופגן בשני המקרים (גם שיקול הדעת הלקוי הוא בעיה), היא תגובותיו של לירון. יש שם שני דיונים בהם הקהילה, כולל מפעילים וביורוקרטים אומרים ללירון "שגית בפעולותיך", בלי שהוא למעשה הודה ולו פעם אחת בדיון הזה שפעל לא נכון, ובלי שהצהיר, כמתבקש, שלא יחזור על פעולות דומות בעתיד. מה שהקהילה הצליחה לסחוט ממנו, וגם זה היה קשה כקריעת ים סוף, זה איזו הצהרה חלבלבית "לקחתי לתשומת לבי". לקיחה לתשומת הלב זה מוצי, אבל לא זה מה שנדרש. לכן כתבתי כאן, אולי בהפרזה מסוימת, שנראה שלירון משולל את היכולת הפיזית להודות בטעות. התנצלותי על ערבוב העניינים, אבל בבסיסה, ביקורתי על התנהלותו כמפעיל בעינה עומדת. כעת איחפז לי להמשיך בחפירות כדי לרענן את זיכרוני הנקוב בסיפור של אלה. לא שיש לי תאווה לחפור בדברים עוד ועוד, ולהטיח האשמות, אבל עשיתי טעות והתפתיתי לענות לדגש תשובה ארוכה ומפורטת הרבה יותר ממה שהיה בעצם נחוץ או רצוי, וכעת עלי לשלם את הקנס... לירון: אנא קבל התנצלותי על שהאשמתי אותך האשמת שווא ב"היטפלות" ו"חיפוש" - האשמה בטעות כולה שלי. סליחה. קיפודנחש 00:45, 13 בינואר 2020 (IST)
אכן, הצצה בויקיפדיה:בירורים/ארכיון 17 מעלה שמה שקרה עם אלה היה מול דרור, לא מול לירון. שוב, התנצלותי ללירון. למרות שמשתמש:Deror avi פעל כאן שלא כשורה, באופן שנראה לי כהיטפלות, או בלשונו של דגש "חיפוש" (אלה כינתה זאת "התנכלות"), אעדיף לא להוסיף את הדיון בהתנהגותו של דרור לאוסף היבבות והקיטורים שלי על התנהלות המפעילים, משום שעומדת וקיימת בינינו מחלוקת מתמשכת בקשר לפעולתו כאחראי מיזם הציטוט היומי (לא כמפעיל! אין קשר בין פעילותו במיזם זה להרשאות המפעיל שלו!), ולמרות שיש לי ביקורת קשה על האירוע מול אלה, אם זה יעלה לדיון אי פעם, מישהו אחר צריך להעלות זאת. אז עוד פעם התנצלותי ללירון - אין ספק שהיה עלי לבדוק לפני כתיבת האשמות לא קלות אלו, שלא הגיעו לך, ולמרבה הצער אין לי תירוץ טוב. קיפודנחש 00:58, 13 בינואר 2020 (IST)
קיפוד, התנצלותך מתקבלת. הטעות הזו היא משהו שבהחלט נסלח. היה מרתק לקרוא את הסקירה הזאת. תמיד כיף לקרוא שאנשים חוזרים לדיונים ישנים ושבים ומפשפשים ודשים במה שכבר מזמן שמת מאחוריך. לקחתי את הדברים לתשומת ליבי ובאמת ש-No hard feelings. אני עדיין רואה בה שותף לפעילות, ששווה לפנות ולהתייעץ עמו כשצריך וניתן לפנות אליו בבקשות מקצועיות, ואף רואה בך חבר ולא רק חבר-לדרך - גם אם לעיתים יש בינינו מחלוקות, או שאני רואה שאתה מבין דברים באופן שונה מזה שבו אני רואה אותם. הזכרון שלי באמת גרוע משלך, אז אתקשה לכתוב רשומה כמו זו שלך. למען הבריאות שלי, הפיזית והנפשית, וגם כדי להמשיך לפעול פה באופן שייסב לי הנאה, גם אם אתה לא מאמין לי, אני לומד מהערות, אבל שם דברים מאחורי וממשיך הלאה. No hard feelings כבר כתבתי. תודה גם לחבר הקפדן דגש, שלטעמי לפעמים הינו קפדן יתר על המידה, אבל גם הוא חבר, על שהביאוני הלום. Ldorfmanשיחה 20:13, 13 בינואר 2020 (IST)
כדי שדבריי פה לא יובנו שלא כראוי, אבהיר שרק חלק קטן מהם נכתב בציניות. אותיר לכם לבחור אילו מהם. Ldorfmanשיחה 20:26, 13 בינואר 2020 (IST)
תודה על קבלת ההתנצלות. הצדק עמך שזו אכן חפירה בדברים שקרו, אם כי לא עד כדי כך רחוק בעבר כפי שאפשר להתרשם מדבריך - חוץ מחנה, שנראה שפרשה, ואותה הזכרתי רק אגב אורחא, שאר המפעילים שהזכרתי לא רק שהם עדיין מפעילים, אלא אפילו מדובר באותה קדנציה - קצת קשה לטעון שאירועים מהקדנציה הנוכחית הם עד כדי כך רחוק בעבר שיש "להשאיר מאחור ולהמשיך ללכת". הסיבה שיש טעם לדוש בדברים היא שאין בעצם סיבה טובה לחשוב שאיזו מהבעיות (כלומר מה שנראה לי כ"בעיות") שהוזכרו נפתרה, והחפירה הזו אינה בתלים ארכאולוגיים עתיקים של דברים שהיו ונשכחו (או צריכים להישכח), אלא דיון בדפוסים שעדיין שרירים בהווה. בברכה - קיפודנחש 21:10, 13 בינואר 2020 (IST)

הבחירות לכנסת העשרים ושלוש[עריכת קוד מקור]

ראה את הרשימות לכנסת שם ובכל ערכי הבחירות הקודמות. הרשימות האלה היו בשני טורים במסגרת ועכשיו רשימות אינסופיות... זה קורה לדעתי מהשינוי האחרון שעשית בתבנית. אנא בדוק ותקן. בורה בורה - שיחה 00:40, 16 בינואר 2020 (IST)

ברור. כשמגדירים "מספר=2" או כלום לא, ברירת המחדל היא רוחב=26em. במסך רגיל זה יוצא שניים או שלושה טורים, אבל כשהרשימה מוצגת במסגרת ברוחב שהוא פחות מ-52em (למעשה טיפלה יותר, כי תבנית טורים מבקשת גם מרווח מסוים בין הטורים - תוכל לראות זאת בקוד התבנית), אז אין מקום לשני טורים. מה התרופה? כרגיל: להגדיר רוחב ולא מספר. שמתי כרגע רוחב של 8em, מה שמשפריץ שלושה טורים. ברוב המפלגות אין בעיה, אבל בכמה מהן יש מועמדים עם שמות טיפלה ארוכים, אז 8m גורם לשבירתם לשתי שורות. לשיקולך להשאיר כך (לדעתי טוב מספיק), או אם חייבים בדיוק שני טורים, שנה זאת ל-12em. (לא ביגדיל - בפינה השמאלית של סרגל "מתקדם" יש סמליל חיפוש והחלפה - "החלפת הכל" מ- 8em ל- 12em, ואתה מסודר). זה ייצור רשימות יותר ארוכות, וזה בדיוק מה שהיה קודם.
לגבי "ובכל ערכי הבחירות הקודמות" - לא נרלי שאתקן עכשיו עשרות ערכים. לשיקולך בוט ("מספר=2 => רוחב=8em" או משהו דומה), או שיש מתנדב/ים שיתקנו ידנית, או השארת המצב.
אפשר להניח שתופעות דומות תקרינה בכל מקום אחר בו יש תב:טורים עם מספר=X (יותר מדויק: בלי פרמטר רוחב - אם לא מגדירים לא רוחב ולא מספר, כזכור לך אנחנו לוקחים 26em כברירת מחדל) שמוצגת בתוך מסגרת צרה. צרה. בב"ח - קיפודנחש 01:25, 16 בינואר 2020 (IST)
נראה לי אכתוב את הבוט בקרוב. תודה. בורה בורה - שיחה 01:44, 16 בינואר 2020 (IST)
חדשות טובות! קטגוריה:שגיאות פרמטריות בתבנית טורים. אנא הסר את הפרמטרים צר ומספר מהתבנית ועדכן את התיעוד. בורה בורה - שיחה 20:01, 20 בינואר 2020 (IST)

פרמטר צפוף[עריכת קוד מקור]

תוכל להטמיע גם בתבנית:סינגל באלבום? ראה מה קורה בדיסקוגרפיה של שלמה ארצי#סינגלים. בורה בורה - שיחה 23:12, 19 בינואר 2020 (IST)

@בורה בורה: בוצע, אבל קצת חיפפתי - הוספתי לתבנית ול-TD (כולל התיאור - זה היה פשוט יחסית, עם העתק/הדבק), אבל לא עדכנתי את התיעוד. בוא נראה כמה כאלו עוד יהיו לנו - אם נגיע לארבעה חמישה ננסה לעשות את מה שכתבתי לך במקום אחר - להמציא אריזה מתאימה במקום "טורים". קיפודנחש 23:38, 19 בינואר 2020 (IST)
ראה גם הערך רגלים כפולים ןמסתמא עוד כאלה עם תבניות שחמט. בורה בורה - שיחה 12:11, 20 בינואר 2020 (IST)
למעשה אין. מיוחד:חיפוש/hastemplate:טורים AND hastemplate:"לוח שחמט מ-FEN" (זה מה שהיה ברגלים כפולים) מוצא רק אחד, ושם הטורים לא כוללים לוחות שחמט, ו-מיוחד:חיפוש/hastemplate:טורים AND hastemplate:שחמט לא מוצא כלום. בטח יש עוד מקומות בעייתיים- מתברר שדפדפנים מסוימים (לפחות כרום. עד כמה שהצלחתי לפענח, אין בעיה כזו בפיירפוקס. על אכספלורך/אדג' לא הסתכלתי, וגם לא על ספארי, או אף דפדפן אחר) מחליטים שזה בסדר לפצל טבלה, או אלמנט מסוג div על פני מספר טורים. לי זו נראית פרוורסיה נוראית, בייחוד אחרי שהוספתי לתבנית אטריבוטה שאומרת במפורש לא לשבור, אבל על כרום אנחנו לא יכולים. הם יתקנו את הבגים שלהם בזמנם החופשי, אבל עד אז, צריך להציג יפה גם בדפדפנים בגויים.
הסרתי כל זכר ל"צר" ו"מספר" מהתבנית ומהתיעוד, והגליתי את התיעוד לדף משנה, כמקובל. אם תוכל לעבור על מה שעשיתי ולראות שלא ביצעתי שגיאה אווילית, מה טוב. אם תמצא שעשיתי משהו טיפשי, תקן אם זה פשוט וקל, וקרא לי לפתור את הבעיה אם לא. בשני המקרים חוש חופשי לגעור בי. בברכה - קיפודנחש 20:30, 20 בינואר 2020 (IST)