שיחה:מבע משולב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

היי Harel,
למה הורדת את תבנית הקצרמר?

כי זה לא קצרמר (אפילו שהמקרה הספציפי הזה גבולי משהו). אנשים פה התאהבו בתבניות האלה של הקצרמרים לפי נושאים. קצרמר זה ערך שקצר באופן מובהק ממה שהיית מצפה למצוא בו. למשל אם בערך על הרצל היו 20 משפטים, הוא היה קצרמר, אבל אם בערך על שר התחבורה של איסלנד היו שני משפטים, הוא לאו דווקא היה קצרמר. אני לא חושב שהערך הזה באמת צפוי להיות מוגדל משמעותית, כי אין המון מה להרחיב, מעבר אולי למתן דוגמה או שתיים מספרים מוכרים. לפיכך, זה לא קצרמר. המדד לקצרמרות הוא מדד סוביקטיבי לפי הערך, ולא לפי אורכו המספרי הפשוט. --Harel 22:13, 6 פבר' 2005 (UTC)
וואלה. לא חשבתי על זה כך (ואתה חייב להודות שקצרמרים לפי נושאים זה מגניב לאללה). לגבי הערך הספציפי הזה, נראה לי שיש עוד מקום להרחיב אותו, אפילו בצורה ניכרת, אבל אין לי בעיה שהוא לא יהיה קצרמר. להפך, אפילו. Ravell 22:17, 6 פבר' 2005 (UTC)
יפה. מפתיע לפעמים שמסכימים פה. ערכים צריכים קטגוריות. אנשים התרגו לקטלג בעזרת סוג הקצרמר, זו לא הייתה כוונת המשורר. ודרך אגב, אם יש לך עניין בספרות גרמנית אני אשמח לעזור. חסרים לי מאוד ערכים על זרמים חשובים, במיוחד על הרומנטיקה, הסימבוליזם ואהקספרסיוניזם. עד עכשיו התמקדתי בכתיבת ערכי אישים בספרות הגרמנית, כי קשה לי יותר לכתוב ערכים על הזרמים עצמם. --Harel 22:20, 6 פבר' 2005 (UTC)
לגבי ספרות גרמנית. לרוב אני חש נוח יותר לכתוב על תיאוריה של ספרות מאשר על ספרות כשלעצמה. לצערי, אני עדיין מבין קטן מאוד בכל הנוגע לספרות גרמנית בכלל וזרמים בספרות בפרט. מצד שני, יש לי ספר משובח בבית בנושא ("מניפסטים של מודרניזם", בעריכת בנימין הרשב), ויכול להיות שאני אנסה לצלול פנימה. הכל תלוי בכמות הזמן הפנוי שתמצא. Ravell 22:26, 6 פבר' 2005 (UTC)

מאת[עריכת קוד מקור]

אמור לי, נינצ'ה, מדוע זה אינך אוהב את הביטוי "ל" והחלפת אותו בביטוי "מאת"? לא שזה משנה, אבל סתם מעניין אותי מה גרם לך לעשות עריכה רק בשביל לשנות את "סיפור פשוט לש"י ענגון" ל"סיפור פשוט מאת ש"י עגנון"? דוד נ. דוד 14:35, 13 באוגוסט 2007 (IDT)[תגובה]

עניין של דיוק, הביטוי "ל" הוא ביטוי, בעוד מאת זו הצורה המקובלת. אילו זה היה סתם טקסט בכלל לא היה לי איכפת, אבל כיוון שהמדובר באנציקלופדיה, כדאי לדייק. ד"א הביטוי "ל" הוא לרוב מדבר על מאמרים וכיוב' ולא בספרים פרוזיקנים. נינצ'ה 14:49, 13 באוגוסט 2007 (IDT)[תגובה]
הצורה "ל" היא קבילה לחלוטין, ודווקא לא במאמרים אקדמיים אלא ביצירות ספרות. אין שום בעיה להשתמש בצורה הזו, ולדעתי היא נאה יותר. עם זאת, היא יותר ספרותית, פחות "יבשה", ולכן אולי בכל זאת לא מתאימה לאנציקלופדיה. אדם נבו 19:13, 16 באוגוסט 2007 (IDT)[תגובה]

קישור לשפות אחרות[עריכת קוד מקור]

נדמה לי ש"מבע משולב" היא הגרסה העברית לfree indirect discourse. אם כן, מדוע אין קישור לערך באנגלית (http://en.wikipedia.org/wiki/Free_indirect_speech) ובשפות אחרות?