שיחה:מבצע דינמו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הסירטון בערך[עריכת קוד מקור]

הסירטון הזה אינו מוסיף דבר לידע שבערך, ומאידך הוא תוקע נורא את הדפדפן. אפשר להחליף אותו במשהו יותר סביר או אפילו למחוק כליל? 74.120.113.47 12:30, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

מה תוקע? זה קובץ GIF פשוט. חגי אדלר 12:32, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

דנקירק[עריכת קוד מקור]

בויקיפדיה מופיע 30 פעם "דנקירק" ו-7 פעמים "דנקרק". מה הנכון מבין השניים? האם אפשר להסכים על תצורה אחידה לקראת הערך על דנקירק/דנקרק (העיר בצרפת) שאני מתעתד לכתוב? 74.120.113.47 12:30, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

אני חושבת שדווקא דנקרק הוא הנכון לפי ההגייה הצרפתית. בנוסף, אני מציעה שתירשם לויקיפדיה ותהפוך למשתמש. זה לא יפגע בפרטיות שלך (להיפך, פחות מעכשיו כשכולם רואים את כתובת ה-IP), וזה יאפשר דיאלוג קבוע איתך בנושאים להם אתה תורם. --‏Karpada‏ 13:01, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

תיקון חשוב[עריכת קוד מקור]

למעשה לא ידוע עד היום מה מנע מהגרמנים לכבוש את דנקרק בזמן הפינוי. הסברה הרווחת היא שהצבא הגרמני לא עמד בשעתו על גודל הפינוי וחשיבותו ועצר כדי להיצטייד ולהתארגן מחדש. לאחר המילחמה טען אחד הגנרלים הגרמנים שהיטלר הורה לעצור כדי להגיע להסדר עם אנגליה אך לכך אין סימוכין משום מקום אחר.Ranpar (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

מה המקור למידע על התנגדותו של צ'רצ'יל?[עריכת קוד מקור]

לאחרונה שמעתי הרצאה מפי קצין בכיר, שטען שביצע עבודה מקיפה על המבצע בלימודיו באנגליה, ואחת הטענות שלו הייתה שצ'רצ'יל היה דווקא תומך של הפינוי, ואפילו מאלה שיזמו אותו. זה לא מה שמתואר בערך. הייתי רוצה להבין - מה מקור המידע שנכתב כאן? על סמך מה נאמר שצ'רצ'יל התנגד?