שיחה:מונה מדיד

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

  אני חייב לציין כי איני מרוצה מהשימוש במונח הלועזי "אקסיומת הקונסטרוקטיביליות" עבור V=L . אשמח לקבל הצעות עבור מונח עברי חלופי ("אקסיומת הבניה"?).

  כמו כן, אילו ערכים נוספים כדאי לדעתכם להוסיף?

  אני מתכוון להתחיל לעבוד בקרוב על הערכים:

  • L/אקסיומת הקונסטרוקטיביליות/עקביות CH+AC
  • מונה קומפקטי
  • מונה בלתי נגיש
  • עקרון יהלום
  • מונים גדולים

  כפי שציינתי קודם, כל סוג של עזרה יתקבל בברכה.

  בתור התחלה, כדאי לכתוב את הערך מונה (תורת הקבוצות)... :) לירן (שיחה,תרומות) 13:58, 9 באוקטובר 2007 (IST)[תגובה]
  ברגע זה גיליתי שהערך "מונה" עדיין לא קיים. אוסיף גם אותו לרשימת המטלות, למרות שערך כל כך כללי ידרוש השקעה גדולה יותר, ולכן, אולי כדאי להתמקד עכשיו בערכים הפחות תובעניים (אה, ואני פשוט כותב על מה שמעניין אותי כרגע, זה הכל ;-)).
  שימו לב גם לקיומם של מספר מונה (הפניה לעוצמה) ומספר סודר. עוזי ו. 14:20, 9 באוקטובר 2007 (IST)[תגובה]

  הקטגוריה "מונים" בשורה התחתונה עלולה להטעות. תורת הקבוצות המודרנית מסווגת למספר תת-תחומים, כאשר אחד מהם עוסק במונים גדולים. התחום שעוסק במונים גדולים מכיל בחובו רשימה ארוכה של מונים, אך הוא גם עוסק במונחים כגון zero sharp, עקרון וופנקה, AD וכו'. לכן, אולי כדאי כבר עכשיו לשייך את הערך לקטגוריה "מונים גדולים".

  אולי שם הקטגוריה אינו מוצלח: במקום "מונים", זו צריכה להיות "תורת המונים". אין טעם לצמצם ל"תורת המונים הגדולים" עד שיהיו מספיק ערכים בקטגוריה הראשית. (זה רמז). עוזי ו. 15:04, 9 באוקטובר 2007 (IST)[תגובה]

  מונה מנא תקל ופרסין[עריכת קוד מקור]

  אם תגדירו מהו מונה אולי גם בורים מעולמם "מדעי" הרוח יוכלו להבין על מה אתם מדברים. למה לא תכתבו איזה קצרמר לא ממצה רק כדי שיהיה לנו סיכוי? --פלבאי צהוב 08:01, 18 באוקטובר 2007 (IST)[תגובה]