שיחה:מכון מופ"ת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

משרד החינוך או לא[עריכת קוד מקור]

בעקבות המחלוקת בעריכות האחרונות, קראתי את הפרסום של המכון, וממנו מתברר כי המכון אכן הוקם ע"י האגף להכשרת עובדי הוראה במשרד החינוך, אך איננו חלק ממנו. ‏עמיחי 20:29, 4 במרץ 2009 (IST)

השאלה היא איך אתה מגדיר את מילת המפתח "חלק". שים לב לתיאור באתר של האגף להכשרת מורי הוראה:
"משרד החינוך משמש לגבי המכללות להכשרת עובדי הוראה כגוף התכנון, התיקצוב והבקרה (ות"ת) והוא מעניק את תעודות ההוראה והרישוי."
אז נכון שלמכון מופ"ת יש עמותה עצמאית כביכול, אבל התכנון, התיקצוב, הבקרה של המכון נעשים על ידי האגף להכשרת מורי הוראה. אז הוא חלק ממנו או לא? גם תעודות ההוראה והרישוי הן של משרד החינוך. במצב של זיקה כל כך חזקה, נראה לי שהניסוח "המכון הינו עמותה עצמאית ולא חלק ממשרד החינוך" הוא יומרני ומטעה.
-- ‏גבי‏ • שיח 10:34, 5 במרץ 2009 (IST)
משרד החינוך אכן מעניק גם את תעודות ההוראה הנלמדות באוניברסיטאות ובמכללות. האם זה הופך את האוניברסיטאות לחלק ממשרד החינוך? לדעתי לא. ‏עמיחי 10:41, 5 במרץ 2009 (IST)
זה נכון. כדי לדייק בעובדות, אוסיף את המידע הנ"ל לערך. -- ‏גבי‏ • שיח 10:44, 5 במרץ 2009 (IST)
יפה מאד. הוספתי עוד הבהרה קטנה. אם אהיה איתם שוב בקשר - אבקש מהם לעיין ולומר אם מה שכתבנו כולנו יחדיו הגיע אל האמת הצרופה. ‏עמיחי 11:03, 5 במרץ 2009 (IST)

הכנסת המדורים לתוך תיאור פעילות הערוצים (מחיקת סעיפים 2 עד 5 ועדכונם בתוך תיאור פעילות הערוצים השונים)[עריכת קוד מקור]

הסעיפים 2-5 שמתארים את פעילות המדורים של מכון מחפת לא מעודכנים או מכילים כפילות לפעילות הערוצים המתוארת בסעיף הקודם של הערך (1. מסגרות הפעילות של המכון). אני מתכנן למחוק אותם ולהוסיף תחת זאת תיאור נרחב יותר לפעילות הערוצים השונים. לדוגמה: למחוק את סעיף 5 "מערכות מודל ללמידה מרחוק" ולהרחיב תחת ערוץ המו"פ לפיתוח טכנולוגי כי ביחידה זו פועלים לקידום ההוראה במכללות לחינוך באמצעים מקוונים, בעדזרת קורסים מקוונים. היחידה מקיימת ייעוץ ופיתוח של תשתיות בתוכנת מודל ותוכנת אדקס - להעברת קורסים מקוונים.

בנוסף הפעילות תחת הערוצים לא מעודכנת. לדוגמה תחת ערוץ הלימודים ישנן 10 תוכניות שונות, ולא רק 2 כפי שמוצג.

האם יש התנגדויות? Asaf St - שיחה 16:31, 30 בדצמבר 2018 (IST)

מחקתי הפסקה עקב העדר רלוונטיות לערך: מערכת מודל ללמידה/הוראה מרחוק מערכת Moodle ללמידה/הוראה מרחוק מאפשרת למורים לייצר קורסים (מרחבי למידה) מקוונים, לשתף תכנים ולתקשר עם התלמידים באופן אישי או קבוצתי. סביבת המודל מבוססת על קוד פתוח המאפשר המציג מגוון רכיבים (צד-שלישי) גדול המפותחים על ידי חברי קהילת הקוד הפתוח, מרחבי העולם. יתרונות המערכת באים לידי ביטוי בגמישות הרבה והיכולת להתאים אותה לצורכי המשתמש, בריבוי הרכיבים הטכלונוגיים/פדגוגיים המופצים על ידי חברי הקהילה בהלימה למגמות חדשניות בחינוך העולמי. על מנת לקדם את הנושא הוקם פורום משתמשי מודל וניתן להירשם אליו באתר מרכז התקשורת. מרכז התקשורת מספק שרותי הקמה ותמיכה עבור רוב המכללות לחינוך בארץ. Asaf St - שיחה 11:09, 1 בינואר 2019 (IST)