שיחה:מעגל RLC

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערך זהה למעגל תהודה חשמלי. יש למחוק או לצרף.

תיקון[עריכת קוד מקור]

מעגל תהודה הוא מקרה פרטי של מעגל RLC, והוא סוג מעגל בפני עצמו. אגב, בויקיפדיה האנגלית יש ערך הן למעגל RLC והן למעגל תהודה. אם כבר יש לאחד בניהם. איך אני עושה את זה? Green Heart - שיחה 11:22, 9 ביולי 2008 (IDT)

באנגלית יש ערך אחד למעגל RLC כולל מעגל תהודה, וערך לתהודה בכלל, שזה לא מעגל בכלל...נלביא - שיחה 00:08, 15 ביולי 2008 (IDT)

שכתוב[עריכת קוד מקור]

תבנית השכתוב ששמתי אינה בגלל ש"יש קשר רב בין הערך מעגל תהודה חשמלי לבין ערך זה". במחילה מכותב הערך, הערך לא כתוב טוב והוא אינו מובן (זאת אני אומר בתור מישהו שלמד על הנושא בתיכון ובשנה א' באוניברסיטה, בילה מספר שבועות "מרתקים" במעבדה ב' בפיזיקה בניסוי זה ואף זכה לתרגל את הנושא בקורס חשמל לרוקחים). נסתכל לדוגמא על פסקת הפתיחה. המשפט הראשון בסדר, אבל זהו. ישר אחרי משפט זהו קופצים לנוסחאות של עכבות בסימונים לא מובנים (מאיפה בן אדם ממוצע+ אמור להבין מה זה ?) והגדרות לא ברורות במיוחד (מצב השראות?), וכן הלאה. עוד דבר שמפריע לי במיוחד הוא חוסר ההבחנה בין "גרסאות" שונות של המעגל על פי אפשרויות שונות למקור מתח (ללא מקור מתח, עם מקור מתח ישר, מקור מתח חילופין, מקור מתח אחר). ‏עדיאל‏ 18:57, 9 ביולי 2008 (IDT)

אתה יוכל לשנות נוסח אם כן[עריכת קוד מקור]

וגם יכול להסביר לי מה לא בסדר ואני אנסה לתקן זאת.

אולי צריך לשים את התבנית שכתוב כי הערך טכני מידי?

תגיד לי ואשנה. Green Heart - שיחה 23:21, 9 ביולי 2008 (IDT)

ניסיתי להסביר לעיל. ‏עדיאל‏ 16:11, 13 ביולי 2008 (IDT)
קודם כל הנוסחאות לא נכונות. הנוסחאות שהבאת נכונות למעגל RC ומעגל RL, והמעגל הכללי כולל את כל שלושת האיברים, רק כשסליל גובר על הקבל ערך ההיגב שלו גדול יותר (או להיפך). פרט לכך כדאי אולי להסתכל על הערך RLC באנגלית, שם הוא נראה לי מסודר יותר ולסדר לפיו. בינתיים זה. נלביא - שיחה 00:14, 15 ביולי 2008 (IDT)
לא יכול להיות, הנוסחאות הובאו הן מהערך באנגלית, ואני גם בדקתי אותם לפני כן, מה לא נכון בהן? Green Heart - שיחה 15:40, 15 ביולי 2008 (IDT)