שיחה:מעסיק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

לא היה איזה חוק בכנסת שרצה להחליף את כל החוקים בהם מופיע המילה "מעביד" למילה "מעסיק"? כמדומני נטען כי למונח "מעביד" יש קונוטציות שליליות של עבד/עבדות, לעומת המונח "מעסיק" המעיד על העסקה. בין אם החוק עבר ובין אם לא, האם לדעתכם כדאי לעדכן את הערך ואת שמו בהתאם לאמור. ‏ Ramiy ( שיחה - תרומות ) 23:48, 7 במרץ 2013 (IST)

הייתה יוזמה שלא הושלמה. מעביד הוא מי שנותן עבודה, ועבודה אינה דבר בזוי. המושג "מעביד" מופיע באחדים מחוקי המדינה, והוא חלק מהמושג החשוב "יחסי עובד-מעביד", ולכן עדיף. דוד שי - שיחה 06:58, 8 במרץ 2013 (IST)
דוד, תודה על התגובה. לגבי יחסי עובד-מעביד, המושג הזה קרוי על שם החוק באותו השם. אפשר לפסוח על הערך הזה ולעדכן את שאר הערכים. ‏ Ramiy ( שיחה - תרומות ) 20:15, 27 במרץ 2013 (IST)
אין חוק שקרוי "יחסי עובד-מעביד" או משהו דומה. זהו מושג שמופיע בפסקי דין רבים, אך לא הוקדש לו חוק.
כיוון שבעיני המילים "מעביד" ו"מעסיק" שקולות, אינני רואה צורך להחליף אחת באחרת. דוד שי - שיחה 07:03, 28 במרץ 2013 (IST)

עדכון, ראשית קיים חוק כזה, שמו בישראל הוא חוק להחלפת המונח מעביד (תיקוני חקיקה), התשע"ד–2014 (קישור לחוק באתר הכנסת ממליץ לעבור על החוק ועל הביטויים ששונו). שנית, החוק עבר בקריאה ראשונה שנייה ושלישית ברוב של 40 חברי כנסת ללא מתנגדים או נמנעים. ודבר שלישי, המילים אינן שקולות, המחוקק של מדינת ישראל דן בנושא ובסופו של דבר החליט לשנות את לשון החוק בהתאם לרוח התקופה. אנציקלופדיה עוסק בידע ומידע, גם היא צריכה לתת ביטוי לנושא זה. ‏ Ramiy ( שיחה - תרומות ) 23:30, 9 באוגוסט 2014 (IDT)

בתחרות על החוק המטופש ביותר, החוק הזה נכנס בקלות לפיינל-פור. החוק אינו מחייב אותנו ככותבי אנציקלופדיה, אבל כיוון שהוא משפיע על שפתו של ספר החוקים, אין להתעלם ממנו. שיניתי את שם הערך. דוד שי - שיחה 06:57, 10 באוגוסט 2014 (IDT)