שיחה:סונולוגיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבות[עריכת קוד מקור]

מונח שהגדיר ומשתמש מכון בודד למיטב הבנתי. אין חשיבות. בנוסף הסרתי קישור חוטפני לאתר המכון.

‏Setresetשיחה 15:24, 8 במאי 2011 (IDT)

בקרתי באתר המכון לסונולוגיה, ובשום שלב לא הרגשתי שמנסים לחטוף אותי. המכון עושה רושם של מוסד רציני להפליא, ומקיים תוכניות לימודים, בעיקר בתחום המוסיקה האלקטרונית, לתואר ראשון (ארבע שנתי) ושני (דו שנתי). יש לו גם סדנאות לציבור ועשרים קונצרטים בערך בשנת הלימודים הנוכחית. ראשיתו של המכון במעבדות המחקר של פיליפס בשנת 1956, והמשכו באוניברסיטת אוטרכט, מוסדות רציניים ומכובדים לכל הדעות. כמעט שהתפתיתי להכניס את המכון עצמו לרשימת הערכים המבוקשים. לפי ויקיפדיה האנגלית, המושג סונולוגיה קיים בארבעה מוסדות אקדמיים. לדעתי יש חשיבות --א 158 - שיחה 17:58, 8 במאי 2011 (IDT)

לדעתי, רצוי שנקבל חוות דעת של מוסיקולוג/ית. אשאיר הודעה לשלומית. ALC • ז' באייר ה'תשע"א • 09:17, 11 במאי 2011 (IDT)
לצורך שקיפות וגילוי נאות, אינני מוזיקולוגית, רק חובבת בעלת ידע והתמצאות בנושא. ולעצם העניין - בדקתי במילון גרוב למוזיקה ומוזיקאים. המכון באוטרכט נזכר שם ב-18 מאמרים שונים, של בוגרים, מנהלים וכתבי-עת, כולם בתחום המוזיקה האלקטרונית. אינני בקיאה בתחום ייחודי זה, אבל אין ספק שהמכון רציני וחשוב. אשמח אם יבוא מישהו שמתמצא בנושא המוזיקה האלקטרונית וירחיב את הערך הקיים, או יכתוב ערך נפרד למכון.שלומית קדם - שיחה 10:19, 11 במאי 2011 (IDT)
לאור חוות דעתה של שלומית, נראה לי שאין ספק לגבי התקיימותו של המכון ומכאן של המושג ולכן ראוי לדעתי שיהיה לו ערך בויקיפדיה שיסביר את מהותו ומשמעותו, וכמובן שככל שהערך יורחב וישופר, על ידי בעלי הידע הרלוונטי, כך ייטב. ALC • ז' באייר ה'תשע"א • 10:30, 11 במאי 2011 (IDT)

כיצד ניתן להרחיב על הערך כדי למנוע את מחיקתו?[עריכת קוד מקור]

בתור מי שכתב את הערך , אני לא מבין מדוע המערכת לא מאשרת אותו? כפי שציינו פה משתתפים קודמים בשיחה, מדובר במוסד בעל ביסוס ובערך שהגדרתו היא מילה חדשה. בדיוק כמו המונח ויקי. בנוסף , אני חושב שיותר ראוי להוסיף את הקישור לאתר הרשמי של הסונולוגיה ולא לאתר sonology.net אני אישית בקשתי את עזרתו של מתמכה במוסיקה אלקטרונית לצורך העשרה ואימות של הערך , אך בסופו של דבר אני לא יודע על סמך דעתו של מי ניתן לאשר כי דבר הוא כך ולא כך. מקווה מאד שהערך יוכיח את עצמו לפני שהוא יימחק משום שלקח לי זמן די רב לכתוב אותו והשקעתי בו מאמץ. אולי תמונה תפתור את הבעיה

ככל שתוכל לפרט יותר, להוסיף מידע, להוסיף מקורות לדברים שנכתבים (כגון ספרים רלוונטיים, מאמרים, כתבות, וכדומה) - כך ישתפר הערך... ALC • ז' באייר ה'תשע"א • 11:03, 11 במאי 2011 (IDT)


'Sonology' was a term coined when the institute was part of Utrecht University, as an umbrella phrase to describe the sound, signal processing, composition and music research activities undertaken at the department. In fact the roots of the institute go back to the mid 1950's with the establishment of the Philips Research Laboratories in Eindhoven, Netherlands. This was the first institute to carry the Sonology title. Recent graduate projects form the Institute of Sonology, at the Royal Conservatoire, Den Haag have been featured in the Leonardo Music Journal (volume 19, 2009, MIT Press). In the introduction, Nicolas Collins, the editor-in-chief of Leonardo, comments that the Institute of Sonology is "one of the world's most important academic programs in experimental sound and music research". I am currently teaching at the institute and find the Hebrew wiki entry a welcome development, especially considering the history of past Israeli graduates from our department (R.G. May 16, 2011)