שיחה:סעדיה עדני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

נדמה לי כי חשיבות ערך זה הובהרה היטב בערך עצמו,המומחה.

אני לא מומחה, אבל נראה לי שהוא צודק (אם כי אשמח לביבליוגרפיה מינימלית). DGtal 21:18, 20 בנובמבר 2006 (IST)
הורדתי את תבנית החשיבות, ומצטרף לבקשה לביבליוגרפיה. לא כי זה חובה, אלא סתם כי זה מסקרן אותי. Mort 23:23, 20 בנובמבר 2006 (IST)
אני כמעט דורש ביבליוגרפיה. מעט כתבי היד שרשומים במכון תצלומי כתבי היד בבית הספרים הלאומי הם של ספרים שונים מאלו שברשימה (למעט פירוש על משנה תורה, שכתב היד המקורי של המחבר [אוטוגרף] וגם העתקה מצויים בספריית אוניברסיטת אוקספורד). כל שאר הכותרות שונות. אגב, בקטלוג הוא נקרא: אלעדני, סעדיה בן דוד. DGtal 23:34, 20 בנובמבר 2006 (IST)

התוכל לציין אלו ספרים של הרב עדני שרדו,בברכה.המומחה.

הועבר מדף השיחה של המומחה: רשימת ספריו של הרב עדני נמצאת בספר "תורתן שלבני תימן" לפרו' רצהבי (אין לי את הספר כדי לציין לך את העמ'),וכן באנציקלו' לחכמי תימן של ד"ר גברא עמ' 428.אשמח אם תיידע אותי ואת שאר הסקרנים אלו מבין הספרים של הרב עדני שרדו בספריות ובאוניברסיטאות השונות.בברכה.המומחה.

הרשימה היא לפי המכון לתצלומי כת"י שטוען להקיף 99% מכתבי היד העבריים. בסוגריים מס' מערכת במכון. בנוסף יש ספרים נוספים שהוא רשום כמעתיק שלהם.
  • שירים: "סבחאן רבי דו אל גלאלי" (ערבית), "שמחי יחידתי וצורך בקשי" (57218)
  • מבוא התשוקות (מתורגם מערבית ע"י מנשה סיטון, כת"י חלקי, הנושא: אסטרונומיה) (105023)
  • פירוש על משנה תורה בערבית: לא מצויין חלק (162525, 162524); הלכות קידוש החודש (קטע, 105023); טהרה (אוטוגרף, 162526)
בנוסף יש שם כתבים שהוא העתיק. ביניהם "‫מקאצד אלפלאספה" שאותו, לפי שטיינשניידר, יחס המעתיק לעצמו, תחת השם "זכאה אלנפוס". DGtal 10:17, 21 בנובמבר 2006 (IST)

תודה לך.רציתי רק להעיר,רבים מחכמי תימן הגדירו את חיבוריהם כהעתקה וכיו"ב וזה לרוב ענוותנותם,למרות שברור לנו שהם חיברו את הספר מראשיתו ועד סופו,אלא כיון שהם הסתמכו על מחברים קודמים (ואיזה מחבר לא מסתמך על קודמיו?) הם העדיפו להגדיר את יצירותיהם כהעתקה או איסוף.אם אמנה לך את אותם חכמים אחד לאחד,הזמן יכלה והמה לא יכלו.לסיכומו של עניין,אודה לך אם תוכל גם ליידע אותנו מה הם החיבורים שאותם "העתיק" רבי סעדיה עדני,כיוון שאין לי ספק שלפחות בחלקם הם חיבוריו שלו כפי שהסברתי לעיל.בברכה,המומחה.

רוב הכתבים שם בוודאות לא שלו (יש רק 8 כת"י של העתקותיו). גם לאתר של בית הספרים הלאומי, כנס לקטלוג המקוון, בחר בקטלוג כתבי היד וחפש לפי מחבר "עדני סעדיה בן דוד". כל התשובות שם, כולל הפניות לספרות מחקית במקצת המקרים. רשימת העתקות זו כבר לא רלוונטית לערך, אלא לידע כללי של המעוניינים. DGtal 14:19, 21 בנובמבר 2006 (IST)