שיחה:סקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

מכיוון שהקישור שהוסיפו לאתר YNET קישר לכתבה שאני כתבתי שם, הרשיתי לעצמי למחוק אותו ולקשר לכתבתי המקורית, כפי שהיא מופיעה באתר בו אני כותבת ועורכת. כתבתי ב YNET, שפורסמה בשנה שעברה, לא זוכה לעידכונים, בעוד הכתבה באתר שלי זוכה לעידכונים כאלו במידת הצורך. YNET לא שילמו לי על הכתבה ואיני רואה שום סיבה שהקישור יעשה אליהם ולא אלי, מה גם שהכתבה באתר שלנו מוצגת בצורה המקורית, עם תמונות גדולות יותר ועם כותרות נכונות יותר (לא אהבתי את הכותרות שהוסיפה עורכת YNET, במיוחד לא את אלו של התמונות). אני מקווה ששינוי זה שלי יתקבל בהבנה. carmit - שיחה 23:13, 15 בינואר 2010 (IST)

הקישור החיצוני הראשון [1] הוא לקובץ מאמרים שפורסמו ב-gotravel, ביניהם גם הקישור למאמר ההוא. ‏Danny-w‏ 06:49, 16 בינואר 2010 (IST)
אכן כך, ועדיין הקישור ל YNET היה למאמר שלי, ולכן מן הראוי היה לשאול אותי אם אני מסכימה לכך. אם קראת היטב את כל מאמרי הסקי ב YNET אתה בוודאי יודע שחלק ניכר מהן הן שלי, ובמידת הצניעות הראויה אני יכולה לומר בוודאות שהם גם כמעט היחידים הרציניים שם בתחום הסקי. את הכמעט הוספתי כי אני לא מתימרת שקראתי את כולם, אבל אלו שקראתי שאינם שלי היו ממש לא רציניים. ניכר בעליל שכותביהם לא עלו על מגלשי סקי מעולם וכתבו משהו כדי למלא את העיתון. אני לא חושבת שראוי להפנות לאוסף מאמרים שכאלו, ולא סתם הפנית לכתבה משלי ב YNET. לעומת זאת כל הכתבות באתר GOTRAVEL הן של מדריכי סקי וגולשים ותיקים מאד, והן ארוכות, ממצות ורציניות. בנוסף לכך יש שם אוסף קישורים מומלצים והפנייה לפורום מומחי סקי (בו משיבים מספר אנשי מקצוע בתחום), כך שזה נותן פתרון הרבה יותר שלם ומקצועי. carmit - שיחה 08:54, 16 בינואר 2010 (IST)
אין לי מחוייבות לאתר ynet. הנחתי שצירוף הכתבות שם ישרת את הקורא המזדמן, ולכן הוספתי את ההפנייה. אם את סבורה שהקישור לצירוף הכתבות ב-ynet עלול לפגוע באופן נקודתי בזכויותייך ככותבת - נסיר אותו. ‏Danny-w‏ 09:15, 16 בינואר 2010 (IST)
אם הכתבות זהות, איני רואה סיבה שלא לכבד את בקשת הכותבת ולקשר למקור ה"מקורי" יותר, מבחינתה. שימי לב כרמית שתיקנת את הקישור, אבל בעריכה הבאה החזרת את המצב לקדמותו - כלומר לכתבת ynet (כנראה מבלי משים תוך ביצוע עריכה אחרת). Magisterשיחה 09:53, 16 בינואר 2010 (IST)
הוסר. ‏Danny-w‏ 09:59, 16 בינואר 2010 (IST)
דני, אני חושב שלא הבנת את בקשתה: היא רצתה להחליף את הקישור, לא להסיר אותו. ראה הגירסה הראשונה שלה. עמית - שיחה - האלבומים 10:17, 16 בינואר 2010 (IST)
החזרתי את הקישור הישיר למאמרה של כרמית וייס באתר gotravel. לדעתי יש בכך משום כפילות שאין בה צורך, מאחר שבשורה אחת מעל הקישור הנ"ל, אנו נותנים קישור לכלל המאמרים בנושא סקי באתר gotravel, כולל המאמר הספציפי של כרמית. אך אם רצון העם בכפילות - כך יהיה. אני מסיים בזאת את התערבותי בעניין הקישורים החיצוניים לערך "סקי". ‏Danny-w‏ 10:45, 16 בינואר 2010 (IST)