שיחה:עוזיאל וכסלר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום רב,

קראנו בעיון את השינויים שביצעת בטקסט של עוזיאל וכסלר. מספר שינויים שביצעת אינם ברורים לנו ונשמח לקבל הבהרות. ראשית, מדוע לכותרת "מנהל מקרקעי ישראל" בחרת להוסיף ככותרת את "ופרשת קרקעות תעשיות המלח" ? אין לנו שום בעיה כמובן עם אזכור הנושא, אך לא ראינו ברור לנו מה הנחיצות בהוספת קטע זה בכותרת ? בנוסף, ראינו שציינת את עניין מבקר המדינה בנוגע למכללה אך לא ציינת מסמך רשמי של מבקר המדינה מתאריך 24 בנובמבר 2008 בו נכתב: "....הוחלט על דעת מבקר המדינה, להשמיט את ייחוס הפגיעה בטוהר המידות לפעולותיך." מצורפת לשיחה זו, הפסקה המלאה מתוך מסמך מבקר המדינה. כמו כן, איננו מבינים מדוע תחת "המכללה האקדמית להנדסה ירושלים" מחקת תכנים חשובים ורלוונטיים הנוגעים לפעילות המכללה ולתרומתו של עוזי וכסלר להקמתה ולפעילותה. להלן הטקסט המקורי שהעלנו, השארת מתוכו רק מתי הוקמה, כמה התחילו וכמה לומדים כיום. ואת תמיכתו של אהוד אולמרט בהקמת המכללה. במהלך שנות פעילותו בעירייה וברשות לפיתוח ירושלים, הבין וכסלר שקיימת בירושלים בעיה חמורה של מחסור בכוח אדם טכנולוגי ובמהנדסים לתעשייה המתקדמת עתירת הידע והטכנולוגיה בעיר. וכסלר לקח על עצמו את המשימה להביא לשינוי פני הדברים מאחר וראה את ההשלכות העתידיות של המחסור בכ"א טכנולוגי לירושלים ותושביה. בשנת 1996 יזם את הקמת "המכללה האקדמית להנדסה ירושלים". הקמת המכללה האקדמית להנדסה ירושלים לוותה בקשיי צמיחה וחוסר שיתוף פעולה מצד גורמים מכריעים שונים אך בתמיכתו של ראש העיר ירושלים דאז, אהוד אולמרט, יצאה המכללה האקדמית להנדסה ירושלים לדרך כאשר עוזי וכסלר מכהן כנשיאה עד היום (2010). המכללה האקדמית להנדסה ירושלים הגיעה להישגים גבוהים במהלך אחת עשרה שנות קיומה. <המכללה האקדמית להנדסה ירושלים החלה את דרכה עם 72 סטודנטים ובשנה"ל הנוכחית, תשע"א, לומדים בה 1,800 סטודנטים לתואר ראשון B.Sc. בהנדסה. עד כה הכשירה המכללה שבעה מחזורים ובוגריה משתלבים היטב בתעשייה הטכנולוגית ובשוק העבודה כמו גם בתארים מתקדמים במיטב האוניברסיטות בארץ, אחוז משמעותי של בוגריה לומד לתארים שניים ושלישיים. בכך, הגשים עוזי וכסלר את חזונו להכשרת הון אנושי טכנולוגי בעיר ירושלים ולחיזוק כלכלת העיר. המכללה האקדמית להנדסה ירושלים שמה דגש על מצויינות ללא פשרות, תוך כדי שימת לב ותמיכה בצרכי הסטודנטים, כאשר % 75 מתלמידיה באים מאזור ירושלים המצויה ברמה סוציו-אקונומית נמוכה.

נודה מאוד לביאור בנושא.

בברכה,

שילה המכללה האקדמית להנדסה ירושלים

הקסט המודגש איננו אנציקלופדי. משפטים כמו "המכללה האקדמית להנדסה ירושלים שמה דגש על מצויינות ללא פשרות, תוך כדי שימת לב ותמיכה בצרכי הסטודנטים" פשוט לא מתאימים לערך.
בקשר למכתב המבקר, האם יש דוח רשמי שלו? בכל מקרה לא ברור שזה חשוב במיוחד. Dangling Reference - שיחה 00:26, 26 באוקטובר 2010 (IST)
למכתב המבקר, שבו נאמר "...הוחלט על דעת מבקר המדינה, להשמיט את ייחוס הפגיעה בטוהר המידות לפעולותיך", יש חשיבות רבה בערך זה, אך נחוצה אסמכתא לקיומו. דוד שי - שיחה 06:50, 26 באוקטובר 2010 (IST)


חסרות אסמכתאות להרבה מהקביעות שבערך, ומייחסים לו את כל הפעילות של הגופים שבראשם עמד\אותם הקים, ואת ייזום כל הפרוייקטים שיצאו לפועל בתקופתו, מה שנותן תחושה של קרדיט יתר (זה חלק מאותו עניין - אסמכתאות יש רק לביקורות, ולא לדברי השבח הרבים). יוסאריאןשיחה 09:44, 26 באוקטובר 2010 (IST)

בבעיה זו כבר עסק ברכט בשירו "שאלות של פועל שקורא". אני מציע שלא נפתור אותה דווקא על גבו של וכסלר. דוד שי - שיחה 20:46, 26 באוקטובר 2010 (IST)

שלום רב,

לעניין מנהל מקרקעי ישראל -אנו מודים על ההתייחסות לעניין הכותרת שהוסרה בהמשך לפנייתנו. לעניין הטקסט המופיע כעת תחת עבודתו של עוזי וכסלר כמנכ"ל ממ"י, אנו חושבים כי קיים חוסר פרופורציה משמעותי בין ההתייחסות בפסקה ל"תעשיות המלח" לבין עבודתו כמנכ"ל ממ"י. עוזי וכסלר כיהן כמנכ"ל ממ"י כשנתיים וחצי, במהלכן העביר מאות החלטות ומבצע היוון שהיה הסיגנאל הראשון של רפורמה בקרקע, יזם מהלכים רבים שתרמו משמעותית להרגעת שוק הנדל"ן בתקופת כהונתו, "תעשיות המלח" היתה המלצה אחת מתוך מאות החלטות, האם נכון שתחת כהונתו בממ"י יתפוס נושא זה את מרבית הכתוב בפסקה ? מה גם שעוזי וכסלר מעולם לא נדרש להסברים מטעם מבקר המדינה, לא נתקבלו מסקנות אישיות לגביו. גם עם פרסום הנושא בחודשים האחרונים, לא הובאה שום טענה כלפי התנהלותו של עוזי וכסלר.מן הראוי שחלק זה יקבל בטקסט את הפרופורציה הנכונה.

לגבי ההתייחסות למכללה האקדמית להנדסה ירושלים ולעניין המבקר - מצ"ב המסמך המלא מטעם מבקר המדינה, מתאריך 24 בנובמבר 2008 שבו הוחלט על דעת מבקר המדינה להשמיט את ייחוס הפגיעה בטוהר המידות לפעולותיו של עוזי וכסלר בעניין המכללה האקדמית להנדסה ירושלים. לאור המסמך המצורף והחד משמעי, אנו חושבים כי עניין המבקר קיבל שוב נוכחות מוגזמת ושגויה תחת המכללה האקדמית להנדסה ירושלים ועל כן מבקשים שנושא זה יעודכן בהתאם למסמך המצורף כעת ויוכנס לפרופורציה הראויה.

עוזי וכסלר פעל ועדיין פועל רבות למען העיר ירושלים, עמד בראשות גופים חשובים ובצירים מרכזיים, קיבל החלטות רבות והיה יוזם ושותף לתהליכים רבים ורבי משמעות. בשנים שכיהן בתפקידים רגישים, עבד תחת כהונתם של 5 מבקרי מדינה, ליקויים קיימים כחלק מהעשייה וביקורת היא לגיטימית בהחלט, החלק הרלוונטי והמשמעותי ביותר לנושאים שהועלו הוא "טוהר המידות". כלפי עוזי וכסלר לא תמצאו ולו מילה אחת על פגיעה ב"טוהר המידות"

בברכה,

שילה

תקלה טכנית אינה מאפשרת לי לצרף את מסמך מבקר המדינה המדובר. אשמח לשלוח אותו לכתובת מייל רלוונטית.

תודה, שילה

נא לשלוח את המסמך לכתובתי שבראש הדף שלי. דוד שי - שיחה 20:16, 27 באוקטובר 2010 (IST)

שלום דוד, המסמך נשלח לכתובתך.