שיחה:פורטה-פיאנו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הסטוריה של הכלי[עריכת קוד מקור]

לדעתי חסרה באופן בולט התייחסות להסטוריה של הכלי, החל בכריסטופורי ודרך בוני הפסנתרים הגרמנים, האנגלים והצרפתים השונים. כך גם יהיה ברור יותר שמדובר בקבוצה של כלים שחלקם שונים מאוד זה מזה. אשתדל לתרום ולהרחיב בנושא. --Ishay 17:40, 20 בדצמבר 2006 (IST)

כסא[עריכת קוד מקור]

שלום רציתי לדעת האם גם הכסא שבתמונה אותנטי ??

קצת קשה לדעת, אבל לי עצמי יש כיסא כזה ממש, והוא איננו מן המאה ה-18:)שלומית קדם - שיחה 00:35, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

רק שאלה[עריכת קוד מקור]

מהערך אפשר להבין שהפסנתר המודרני הוא למעשה נסיגה מהפורטה-פיאנו, כלי הרבה פחות מוצלח ממנו בכל מובן ועניין. ורוב האנשים חושבים שהדבר איננו כך. צריך להסביר מה הביא לתכנון הפסנתר בצורתו המודרנית Jab-jab - שיחה 09:10, 19 בדצמבר 2008 (IST)

הסרת התייחסות בוטה משהו בפתיח[עריכת קוד מקור]

עברתי על היסטוריית הערך וראיתי, שאביעד 2001, שהיה עורך בויקיפדיה ועזב לצערי, לא ראה לנכון לתקן את המונח "פסנתר פטישים", המחליף לעתים את השם פורטפיאנו. כיון שאביעד שטיר הוא צ'מבליסט מקצועי ובעל נסיון וידע רב, אני מציעה לקבל את דעתו בנושא, אלא אם יבוא הוא עצמו ויפסוק אחרת.שלומית קדם - שיחה 00:33, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

תבנית שהתיישנה[עריכת קוד מקור]

על הערך מתנוססת תבנית עריכה מחמת חוסר אובייקטיביות. התבנית קיימת שם כבר שבע שנים ומכאן שחל עליה חוק ההתיישנות:). בכל מקרה, קראתי שוב את הערך ואינני מבינה למה הכוונה בחוסר אובייקטיביות. הערך מונה את יתרונות הפורטה-פיאנו בהשוואה לפסנתר המודרני, וכל עוד אין מומחה לנושא שיבוא ויפסוק אחרת, בלוויית מקורות מוסמכים, אינני רואה בכך חוסר אובייקטיביות. הרי אין כאן סוגיה של פרסומת, כותבי הערך אינם סוכנים של כריסטופורי עליו השלום ואינם מנסים לשכנע פסנתרנים לעבור לנגינה בפורטה-פיאנו. מדובר בעובדות בלבד, והיה לנו מומחה (אביעד) שעבר על הערך ואישר אותו. אני מציעה להסיר סוף סוף את התבנית המיותרת ואם יש באולם מומחה לפורטה-פיאנו של כריסטופורי, יקום ויאמר את דברו וכולנו נחכים.שלומית קדם - שיחה 17:11, 13 ביולי 2016 (IDT)