שיחה:פילוסוף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מכיוון שהעברתי ערך זה לרשימת הפילוסופים נראה לי שכדאי לצמצם אותו לפילוסופים החשובים ביותר. בכל זאת, עם כל הכבוד לסרל או אנקסגוראס הם לא בקליבר של ראסל או אפלטון. לבצע?

ראה את הניקוי היסודי שעשיתי. כעת יש להרחיב את ההסבר על מהות עיסוקו של הפילוסוף, דרכי הכשרתו וכו', תוך הבאת דוגמאות, במידת הצורך, מפילוסופים חשובים.
אני לא בטוח שהפילוסופים בעצמם יודעים מה הם עושים... :) אבל נעבוד על זה Pasteran 22:54, 5 ינו' 2004 (UTC)

הייתי צריך לשאול לפני שעשיתי זאת, אך אם זה לא מאוחר מדי, אני אסביר עכשיו למה העברתי את המידע מפילוסופים לפה. לפי דעתי חיבור פילוסופים עם הערך פילוסוף יעיל ונגיש יותר מאשר שתי ערכים די קצרים שאחד מהם הוא בעצם חלק מהשני. אם הערברת המידע מקובלת אז צריך לטפל בכך שהערך פילוסופים זהה לחלק מערך זה. GilMoRe 13:47, 2 יוני 2005 (UTC)

זה לא מקובל. יש אלפי פילוסופים. מקומם בקט' הרלוונטית ולא בערך. במקרים מיוחדים, פותחים רשימה מיוחדת. גילגמש שיחה 19:13, 6 יוני 2005 (UTC)
אם החלטת להוריד את רשימת הפילוסופים מכאן, היה עליך להשלים צעד זה בהעברת הרשימה לערך פילוסופים, כי יש הבדל בין רשימה זו ובין הקטגוריה. ראה למשל רבנים. דוד שי 19:44, 6 יוני 2005 (UTC)
בסדר. צריך לערוך את זה בצורת טבלה עם עיקרי משנתם. אשים על זה תבנית שכתוב כי רשימה סתמית חסרת תועלת ממשית. גילגמש שיחה 19:45, 6 יוני 2005 (UTC)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 02:22, 16 במאי 2013 (IDT)

הסמכה בפילוסופיה, והתפלספות אודות מהות ההסמכה בפילוסופיה[עריכת קוד מקור]

חשוב שיתווסף מידע על שאלת "מיהו פילוסוף". הערך מציין שפילוסוף הוא אדם העוסק בפילוסופיה. לדעתי זה עמום מדי, ויש לפתח הגדרה זו עוד יותר, כמו גם לקשור אותה קשר הדוק לעניין ההסמכה בפילוסופיה ובסופו של דבר להציג תמונה רצינית שמניחה את הדעת לגבי מיהו פילוסוף, וכן, להפנות לערך יעוץ פילוסופי. הדבר חשוב למען הקוראים המחפשים ייעוץ כזה, למען לא ילכו לכל מיני יעני-פילוסופים שבפועל הם בורים בנושא ויכולים להטעות את קהלם... Ben-Natan - שיחה 15:32, 24 במאי 2013 (IDT)