שיחה:פרס ברית המועצות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ראיתי שהחלפת כל מילה "פרס" בערך זה למילה "אות". הדבר לא נכון. מדובר אכן בפרס כספי. בנוסף לפרס כספי, אנשים קבלו גם תג הפרס שתמונתו הובא בערך. לא היה בברית המועצות כלל מונח "אות ברית המועצות", למרות שהיו הרבה אותות - ראה בערך מתאים. אבקשך לשחזר לגירסה קודמת. דוד א. - שיחה 21:18, 4 בפברואר 2009 (IST)

למיטב ידיעתי ובדיקתי, הפרס היה חשוב, אבל העיטור והתעודה שצורפה לו היו חשובים יותר. גם הויקי האנגלית משתמשת במונח was the Soviet Union's state honour כלומר החשוב הוא עיטור הכבוד ולא הפרס. להבדיל מפרס לנין שבו הפרס היה החשוב והמדליה ייצגה אותו ובדומה ל"גיבור העמל הסוציאליסטי" שהיה עיטור. ליז'אנסק - שיחה 19:29, 6 בפברואר 2009 (IST)
לא ברור לי איפה בדקת, האם אתה יכול לציין. השם של הערך האנגלי הינו "prize" שזה פרס ולא אות. נכון, בתוך במלל הם משתמשמים במילה state honour שהתרגום לזה - "כבוד ממשלתי". תשים לב שהם לא משתמשמים במונך "state badge of honour" שזה יכול לסמן "אות" או "עיטור". גם בערך הרוסי מדובר בפרס ולא על אות.
לגבי "פרס לנין" אין להקביל אותו ל"עיטור על שם לנין". זה ממש שני דברים שונים. "גיבור העמל הסוציאליסטי" אכן היה עיטור ולא פרס.
לאור כל האמור לעייל אין סיבה לאחד את הערך לפי התבנית שהוצבה עתה וגם לתיקונים שלך שבצעת בנושא ה"אות". דוד א. - שיחה 09:59, 7 בפברואר 2009 (IST)
אכן מדובר בפרס המדינה, (בדומה ל"פרס ישראל" במדינת ישראל), והשם הנכון הוא פרס.Ewan2 - שיחה 03:07, 25 ביוני 2015 (IDT)