שיחה:קו עיתונות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

באיזה מובן הרשת דתית?[עריכת קוד מקור]

אני מבין שהעיתון בפתח תקווה תחת עורך דתי. אני מבין גם שהעיתונים מופצים בחלק מהשכונות הדתיות. אבל באיזה מובן הרשת דתית? האם יש עורכים וכותבים שאינם חרדים מלבד בפתח תקווה, ואם כן - כמה? נרו יאירשיחה • י"ד בחשוון ה'תשע"א • 12:27, 22 באוקטובר 2010 (IST)

העיתונים פונים לקהל יעד דתי ולקהל יעד חרדי, כמובן שבריכוז חרדי (רובם המהדורות, כמדומני) הדגש חרדי. אני לא מכיר את כל המהדורות המקומיות בכדי לדעת אם מחוץ לפ"ת יש גם מהד' עם חדשות ציוניות יותר. מה שבטוח, עיתוני הרשת לא יקראו למישהו במהד' יום העצמאות לשרוף את דגלי המדינה. ‏DGtal‏ 23:52, 23 באוקטובר 2010 (IST)
כמו שכתבתי, אני מודע לזה שהעיתון מופץ גם לדתיים. ובכל זאת, לפי השמות בערך - מלבד פ"ת - הכותבים חרדים כולם. נרו יאירשיחה • ט"ז בחשוון ה'תשע"א • 00:02, 24 באוקטובר 2010 (IST)
בערך מצויינים רק שמות בולטים, ולא נערכה כמדומני בדיקה של כלל השמות (אגב, חברון הוא דתי שהתחרד). לגופו של עניין, הרשת עברה תהליך של התחרדות בשנים האחרונות, אבל עדיין אפשר לקרוא לה "דתית-חרדית", במיוחד אם היה עצמה קוראת כך לעצמה. ‏DGtal‏ 07:00, 24 באוקטובר 2010 (IST)
ייתכן שאתה מתבלבל בין חברון לבין אחיו אהרן. לעצם העניין, אני מבין שהרשת רוצה להציג עצמה כך, מסיבות שיווקיות. אמנם זו לא סיבה שנקבל את ההגדרה הזאת אם בפועל רוב גדול (שלא לומר כל - מלבד פ"ת) של הכותבים והעורכים הם חרדים. נרו יאירשיחה • ט"ז בחשוון ה'תשע"א • 09:58, 24 באוקטובר 2010 (IST)
אכן, נראה שהתלבלתי בינם. לגופו של עניין, אני לא מבין מה הבעייה לכתוב שהרשת "דתית-חרדית", הרי זה נכון? אין באמירה כזו טענה לשיוויוניות, אלא רק לכך שיש לרשת מאפיינים "דתיים" ומאפיינים "חרדיים". ‏DGtal‏ 16:28, 24 באוקטובר 2010 (IST)
הניסוח הזה יוצר רושם שיש כאן שיתוף פעולה בין המגזרים. אם החלק הדתי במשוואה הוא רק הקוראים (והעיתון בפ"ת) - מן הראוי להבהיר זאת בערך. נרו יאירשיחה • ט"ז בחשוון ה'תשע"א • 22:23, 24 באוקטובר 2010 (IST)
לגבי העיתון בפתח תקווה חלה תמורה משמעותית מאז עזיבת מוטי זפט, והעיתון כבר יותר חרדי מדתי באופן די מובהק, שלא כבעבר. יש לי בעיה של חוסר היכרות עם חלק מהמקומונים ברשת - למשל, אין לי מושג קלוש על מאפייני "דתי צפוני", ובינתיים אני בחוסר מידע שלא מאפשר לי לענות כראוי. אולי אפשר לשנות את הנוסח ל"רשת מקומונים המיועדים לציבור היהודי-דתי והחרדי". ‏DGtal‏ 11:57, 4 בנובמבר 2010 (IST)