שיחת משתמש:נרו יאיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ShabatSign.jpg משתמש זה שומר שבת, ומבקש לא להשאיר לו הודעות בשבתות ובחגים

עובדיה יוסף[עריכת קוד מקור]

היי, אני סקרן איך בחרת את ראשון לציון, פתח תקווה, בית שמש? עדיף לא לציין אף עיר, הרשימה לא מתאימה לאנציקלופדיה (וקודם מחקתי אותה). חזרתישיחה 07:49, 26 במרץ 2020 (IST)

חשבתי שזה מובן מאליו: מספר התושבים. אני חושב שיש משמעות לציון כמה דוגמאות. למשל יש הבדל אם מדובר בתל אביב או בנתיבות. אפשר להמשיך לדון בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 12:53, 26 במרץ 2020 (IST)

שלום[עריכת קוד מקור]

שלום שלום. רק רציתי להגיד לך יום מקסים (: בברכה 90Desertboy - יום נעים - שיחה 20:06, 26 במרץ 2020 (IST)

גם לך, ברוך הבא לדף השיחה. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 21:11, 26 במרץ 2020 (IST)

על אף[עריכת קוד מקור]

אני כמובן יודע זאת, אבל ראה מה שכתבה לי בעבר מעיין ליברכט מהאקדמיה ללשון:

"עובדה מעניינת היא שההוראה היסודית של "אף" בצירופים "אף על פי ש־" ו"אף ש־" נבדלת מהוראת "אף" בצירוף "על אף". בצירופים "אף על פי ש־" ו"אף ש־" משמעות ה"אף" היא "גם". לעומת זאת בצירוף "על אף" היא ציינה מיסודה "כעס" כבלשון המקרא ("כִּי עַל אַפִּי וְעַל חֲמָתִי הָיְתָה לִּי הָעִיר הַזֹּאת", ירמיהו לב לא; "תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי", תהלים קלח ז). הבלשן יצחק אבינרי אף המליץ מסיבה זו שלא להפריז בשימוש ב־"על אף" במקום "למרות" שכן מתלווה לו נימה של כעס, אך נראה כי בימינו אין עוד זכר להשתמעות זו, ו"על אף" באה תמורת "למרות" בלא הבדל משמעות.

לצירוף "על אף ש־" אין אחיזה במקורות, ועל רקע זה פסלו מדקדקים רבים את השימוש בו. ואולם הצירוף השתרש בעברית החדשה והוא משמש לעיתים בשפה הכתובה. האקדמיה ממעטת להתערב בשאלות של סגנון וניסוח, ועל כן אין תקן מחייב בעניין זה. הרוצה לדבוק בלשון המקורות ודאי יעדיף להימנע ממנו. מבחינת הוראתו ומיקומו במשפט אין הצירוף נבדל מ"אף ש־" ומ"אף על פי ש־"."

בברכה, דגש חזק - שיחה 00:18, 30 במרץ 2020 (IDT)

אוקיי, תודה. נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 00:21, 30 במרץ 2020 (IDT)

מלחמת העריכה שלך עם נעם בדורון ידיד[עריכת קוד מקור]

(כיוון שרימון חוסם לי תא היכולת לערוך בדף השיחה שם, אני כותב פה, אתה מזומן להעביר את דבריי להיכן שתרצה). אני לא בטוח שהבנתי עד הסוף על מה אתם מתווכחים (האם לציין שהוא טילטל אותו או לא?) אבל בכל מקרה: א. מדובר כמובן בדורון זהבי. אין זה מתפקידה של ויקיפדיה לשפוט את מעשיו של אדם. תפקידנו הוא לנסות להביא את האמת על מה היה, וישפוט הקורא בעצמו את המעשים. ב.במקרה (כפי שאם הבנתי נכון קורה בערך המדובר) ולא ברורה המציאות עד הסוף, מה שרצוי לעשות הוא להבהיר מי אומר מה, ויחליט הקורא איזה מקור מהימן בעיניו.
בערך הספציפי הזה, מה שצריך לעשות זה להפריד בין ההקלטה לבין הראיון. לכתוב מה היה בהקלטה, ואז מה הוא אמר בראיון (או להפך, הסדר לא חשוב). מה שקורה כרע זה שכתוב "פורסמה הקלטה יחד עם ראיון שבו הוא אמר בהקלטה רואים (ההבדל בין הפונטים לצורך הצגת המקורות). מה שצריך לעשות זה להציג כל מקרה בנפרד. בהצלחה לכולנו, ובריאות טובה.david7031שיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 04:14, 30 במרץ 2020 (IDT)

יש שם ויכוח על כמה פרטים, ועוד לפני כן התעלמות שלו מכללי מלחמת עריכה וגירסה יציבה. הוא רוצה לקבוע שמדובר בעינויים המנוגדים לאמנת ז'נבה, וגם יוצר רושם שהאחריות על המתרחש הייתה על זהבי, בזמן שבסופו של דבר הוברר ללא ספק שזהבי לא היה החוקר הבכיר ולא עשה דברים על דעת עצמו. במקום היה גם מפקד היחידה, ולכן זהבי פוצה ב-800 אלף ש"ח. יש גם ויכוח מה משמעותי ומה לא. אני לא חושב שיש משהו משמעותי בראיון שלו שלא ידוע גם בלי זה, התוכנית פשוט עושה סדר בכל הפרשה. נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 11:27, 30 במרץ 2020 (IDT)

פנייה בלי קשר ל"השילוח"[עריכת קוד מקור]

היי נרו יאיר, למדתי כבר שאינך אוהב שאני פונה בדברים הקשורים להשילוח... הפעם משהו שבעיני מהווה כשל מהותי בנייטרליות של הערך ביקורת המקרא:

בגירסה היציבה של הערך (שכמובן לא אני כתבתי) חוקרים בולטים בתחום "ביקורת המקרא" אותודוכסיים מוזכרים בערך הזה כ"דתיים"/אורתודוכסיים" - ולעומת זאת חוקרים חילוניים אינם בערך הזה (או בערכים מקבילים דוגמת השערת התעודות) כ"חילונים"!
בעיני יש כאן פגיעה בנייטראליות: אם לגבי פרופסור דתי - שכתב מחקר מדעי ולא דתי - מוזכר בערך בצמוד להשקפתו הדתית, צריך להזכיר גם את השקפתו הדתית של חוקר חילוני או להיפך!
מה דעתך? בן נחום - שיחה 14:16, 30 במרץ 2020 (IDT)

על פניו נראה לי לקבל את עמדת אדמור. הוא בדרך כלל מאוזן. נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 14:19, 30 במרץ 2020 (IDT)

יצירת ערך חדש על "ההתיישבות היהודית בגולן"[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב "נרו", מה שלומך?

חשבתי ליצור ערך חדש ההתיישבות היהודית בגולן לצד הערך רמת הגולן, כפי שקיים ערך היישוב היהודי בחברון לצד הערך חברון.
הערך יתבסס על מגוון מקורות, ש"השילוח" רק אחד מהם.
מה דעתך על הרעיון? תסכם לסייע לי בזה? בן נחום - שיחה 10:00, 31 במרץ 2020 (IDT)

שלום רב. נראה לי שיש הצדקה לערך, אם יהיה ארוך דיו. קשה להאמין שאמצא זמן לסייע לך, מצטער. נרו יאירשיחה • ו' בניסן ה'תש"ף • 16:41, 31 במרץ 2020 (IDT)
תודה! התחלתי לכתוב במרחב שלי את משתמש:בן נחום/ההתיישבות היהודית ברמת הגולן.
אפשר רק להתייעץ אתך לגבי נקודה אחת שרלוונטית לערך? בן נחום - שיחה 17:29, 31 במרץ 2020 (IDT)
אפשר לנסות. נרו יאירשיחה • ו' בניסן ה'תש"ף • 17:42, 31 במרץ 2020 (IDT)

שלום עכשיו[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב נרו,
יש הרבה חומר שאני רוצה להוסיף על שלום עכשיו, כולל מחקר שמנתח את הפער בין ה"עדויות" שהם מציגים לבין המסקנות שהם מפרסמים.
בשל הרגישות הפוליטית, אני חושש שכל מה שאכתוב יוסר בידי שמאלני אחד (מן הסתם אתה מבין למי אני מתכוון) התירוץ כל שהוא.
האם תסכים שאכתוב את הדברים באופן ממוספר כאן, ואתה רק תגיד תוכן של איזה מספרים הוא לדעתך בעל שיבות אנציקלופדית? בן נחום - שיחה 00:17, 5 באפריל 2020 (IDT)

שבוע טוב. אני חושב שאתה ממוקד מדי בהשילוח, לא הייתי רוצה לעודד אותך להמשיך לערוך על פיו, למרות שזה מקור ראוי לא פחות מרבים אחרים, ופעמים רבות יותר. נרו יאירשיחה • י"א בניסן ה'תש"ף • 00:20, 5 באפריל 2020 (IDT)

פוליטיקה ופמיניזם במסווה אמנותי[עריכת קוד מקור]

אולי היה מקום להשאיר, ולו בכדי להוכיח לאיזה רמות של שפל וטמטום יכולה להגיע האמנות העכשווית (רק לא הבנתי איך רגב קשורה לעניין, או שפספסתי משהו אודותיה Im-yahoo.svg). חסר תקנה :-)שיחה • י"א בניסן ה'תש"ף • 14:02, 5 באפריל 2020 (IDT)

יש בזה משהו. מגוחך ש"אמנים" אשכרה מתארגנים לעשות מה שכל זב חוטם עושה כשהוא משועמם. אמנות עכשווית. נרו יאירשיחה • י"א בניסן ה'תש"ף • 14:09, 5 באפריל 2020 (IDT)

הוצאת דיבה כלפי[עריכת קוד מקור]

היי נרו, איך ההכנות לחג?
משתמש:Eman מוציא עלי דיבה כאילו ביצעתי הפרת זכויות יוצרים, גם בתבנית שהוא שם בראש הדף ההתיישבות היהודית ברמת הגולן, וגם בכותרת פיסקה פרובוקטיבית בדף השיחה שם.
האם תוכל לסייע לי להפסיק את זה? בן נחום - שיחה 18:42, 7 באפריל 2020 (IDT)

היי, קודם כל תודה רבה שהסרת את ההשמצה!
אבל גם הניסוח הנוכחי פשוט לא נכון.
אם תקדיש רגע אחד להעיף מבט בערך (ונראה לי שתיהנה ממנו), תראה שהערך מבוסס על עשרות מקורות שונים - ואותו מאמר אליו התייחסת בכיתוב שהצבת בתבנית - מהווה מקור לחלק רטן מאוד הערך!
בכל מקרה אחתום בתודה שוב ובאיחולי חג שמח! בן נחום - שיחה 18:51, 7 באפריל 2020 (IDT)
בשביל זה צריך להשקיע יותר זמן. חג שמח! נרו יאירשיחה • י"ג בניסן ה'תש"ף • 19:08, 7 באפריל 2020 (IDT)

מה הנוהל כשאני חושד שמשתמש הוא בובת קש?[עריכת קוד מקור]

היי נרו יאיר, מה שלומך?
שמתי לב שחלק ניכר מהעריכות של משתמש:Haparsi מהוות דומות באופן מטריד לעריכות של משתמש:Eman ואני חושד שהוא בובת קש שלו (Haparsi הכחיש אבל ממילא אין לדברים שלו כל אמינות בעיני).
אודה לעצתך מה לעשות עם זה.
תודה רכה ופסח כשר ושמח! בן נחום - שיחה 15:48, 8 באפריל 2020 (IDT)

ניתן לבקש בויקיפדיה:בדיקה (אבל לפני כן כדאי שתעיין בוק:בובת קש, כי אם אין הטיית דיונים או הצבעות כפולות אין בכך בעיה). חסר תקנה :-)שיחה • י"ד בניסן ה'תש"ף • 16:18, 8 באפריל 2020 (IDT)
ממליץ לחכות עם זה, לא דחוף. נרו יאירשיחה • י"ד בניסן ה'תש"ף • 16:19, 8 באפריל 2020 (IDT)

האם תסכים לתמוך בהצעה חדשה שלי?[עריכת קוד מקור]

מועדים לשמחה נרו יאיר,
חשבתי על יצירת הסדר חדש שיאפשר לי לתרום ביעילות רבה יותר לויקיפדיה, לפיו:

  1. אעשה עריכה שמבוססת על "השילוח" רק אחרי שויקיפד ותיק אחר יאשר שהעריכה ראויה בעיניו.
  2. אפנה לכל ויקיפד (שיסכים לכך) רק פעם או פעמיים בשבוע.
  3. כמובן אם ויקיפד עמו אתייעץ יחשוב שאין מספיק חשיבות אנציקלופדית, ארד מהעניין ולא אתייעץ עם ויקיפד נוסף
    מה דעתך? תסכים לתמוך בהצעה הזו? בן נחום - שיחה 17:07, 10 באפריל 2020 (IDT)
מועדים לשמחה, האם זה לא המצב כרגע? בחלק מהמקרים זה עובד היטב. חלק ממי שאתה פונה אליהם צריכים להפעיל יותר ביקורת. נרו יאירשיחה • ט"ז בניסן ה'תש"ף • 17:29, 10 באפריל 2020 (IDT)
חגים וזמנים לששון.
זה לא המצב כרגע (לגבי אף אחד מ-3 הסעיפים).
האם תסכים לתמוך בכך שזה יהיה המצב? בן נחום - שיחה 21:45, 11 באפריל 2020 (IDT)
מה ההבדל כרגע? נרו יאירשיחה • י"ז בניסן ה'תש"ף • 21:50, 11 באפריל 2020 (IDT)
ההבדל העיקרי הוא שבהסדר הנוכחי, גם אחרי שויקיפד ותיק אחר מאשר שהעריכה ראויה בעיניו - עלי לבקש ממנו שיבצע את העריכה בעצמו. וזה גורם לסרבול מיותר שסתם מכביד על כולנו.
ויש עוד משהו חשוב - יש שני ויקיפדים (ועוד אחד לגביו התייעצתי אתך אם הוא בובת קש) שלאחרונה תמיד מתווכחים איתי על ה-5 עריכות שמותר לי לעשות ללא התייעצות. ברגע שירד הסרבול הנ"ל של לבקש מהמתנדבים לעשות את העריכות בעצמם, אוכל להתייעץ גם לגבי ה-5 עריכות האם ואיך לבצע אותם בצורה הטובה ביותר ואולי זה יאיין או לפחות יפחית את הויכוחים עם אותם שני ויקיפדים ובובת קש. בן נחום - שיחה 22:02, 11 באפריל 2020 (IDT)


הרב בקשי דורון[עריכת קוד מקור]

נרו, לילה טוב. מכיוון שהערך מוגן הכנסתי לדף השיחה פיסקה על פסקים בולטים. תוכל להכניס לערך? תודה.

מיד אבקש ממך שם להוסיף מעט פרטים. נרו יאירשיחה • י"ט בניסן ה'תש"ף • 00:15, 13 באפריל 2020 (IDT)

תגובות בבקשות בדיקה[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר, אתה כמובן מוזמן להגיב שם לעניין בדיקות שעולות אבל בבקשה תנסה לא להפוך את הדף שם לעוד זירת התגוששות. לבקש שוב ושוב ממישהו להסכים לבדיקה זה לא מועיל וגם העובדה שאתה מסכים ידועה ואם לא, אז תרשום את זה פעם אחת. שוב פעם יש בקשת בדיקה שמתפזרת וזה גם בגלל התגובות החוזרות ונשנות שלך שם. בקיצור, בו ננסה להשאיר את הדף שם לדיון ענייני על בקשת הבדיקה ולא לעוד זירת התנגוששות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:24, 13 באפריל 2020 (IDT)

מבין, לעתים קשה לא לענות לפרובוקציות. נרו יאירשיחה • י"ט בניסן ה'תש"ף • 11:16, 13 באפריל 2020 (IDT)

109.66.222.214[עריכת קוד מקור]

שלום, אני מבין מעריכותיך שהוא משתמש חסום שעורך כאנונימי. למה האנונימי לא נחסם ולמה עריכותיו לא מבוטלות? חזרתישיחה 11:59, 14 באפריל 2020 (IDT)

זהו "יוסימגים". מעבר לזה אני לא חושב שצריך לדון בפומבי. נרו יאירשיחה • כ' בניסן ה'תש"ף • 16:35, 14 באפריל 2020 (IDT)

ביטול עריכה ללא נימוק בערך ספר הזוהר[עריכת קוד מקור]

מדוע ביטלת את העריכה בנימוק "טעות"? להביט לאופק - שיחה 14:01, 20 באפריל 2020 (IDT)

בראשית דבריך אתה כותב "ללא נימוק", כאן אתה כותב בנימוק "טעות". זו אכן טעות, והמקום לדון בכך הוא בדף שיחת הערך. דגש חזק - שיחה 14:09, 20 באפריל 2020 (IDT)
אני שאלתי את מבצע הביטול. יש סיבה טובה שאתה מגיב בשמו? להביט לאופק - שיחה 14:18, 20 באפריל 2020 (IDT)
יש סיבה טובה לכך שאתה מטריד אנשים בדפי שיחה? יש דף שיחה של הערך הגבת שם ושם אמורה להתנהל השיחה, הצורה שבה אתה מתנהל מרמזת על רדיפה אישית. הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ו בניסן ה'תש"ף 14:20, 20 באפריל 2020 (IDT)
אני לא מגיב בשמו, אני מגיב בשמי. דגש חזק - שיחה 14:21, 20 באפריל 2020 (IDT)
לדברי האלקושי – אכן; לפני פחות מ־24 שעות הוא יצא מחסימה על התנהגות זו. דגש חזק - שיחה 14:23, 20 באפריל 2020 (IDT)

פולמוס המשיחיות בחב"ד[עריכת קוד מקור]

הועבר אלשיחה:פולמוס המשיחיות בחב"ד

זאב אלון[עריכת קוד מקור]

שלום, קראתי את הפולמוס בינך לבין העורך האחר שעסק ב״פנייה לשקול מחדש״ וכו׳. הפניה שלי (הראשונה) הייתה בתם לב. אני רק חודשיים בויקיפדיה ואני לומד מכל אחד מכם הוותיקים. אז קבל את התנצלותי, יותר זה לא יקרה. Ronavni - שיחה 20:34, 23 באפריל 2020 (IDT)

תודה, אין בעיה. נרו יאירשיחה • כ"ט בניסן ה'תש"ף • 20:36, 23 באפריל 2020 (IDT)

טלוויזיות אצל חרדים[עריכת קוד מקור]

למר נרו יאיר. אני לא בטוח למה אתה מתכוון ב'סוביקטיביות' אבל אני בהחלט בא מסביבה חרדית מודרנית מאוד. גרתי בקהילה חרדית אמריקאית בירושלים ואז עברתי לסביבה עוד יותר פתוחה ומודרנית ברמת בית שמש א'. אין חרדי אחד שאני מכיר שמחזיק בביתו טלוויזיה. גם אם יש לקבוצה של חרדים טלוויזיות, זו קבוצה קטנה מאוד כי חרדים באופן כללי לא יחזיקו בבית דבר שמיועד כולו לבידור (ול"בזבוז זמן..") ואני לא יודע למה אתה מתעקש לכתוב את הדבר הלא-נכון הזה, מה גם שהקישור המדובר לא תקין. שלא תבין אותי לא נכון, אני רואה שיש לך מלא עריכות ותרומות בוויקיפדיה ואני מאוד מעריך את הזמן שאתה יכול להקדיש לפה, אבל בנושא הזה, אני מתעקש ואני מבטיח לך שפחות מאחוז מהחרדים מחזיקים טלוויזיה בבית. Bentzislater - שיחה 00:17, 24 באפריל 2020 (IDT)

אנא העבר את הדיון לדף השיחה של הערך. למיטב זיכרוני יש שם מקור אקדמי, ואם אני צודק - ההיכרות שלך ושלי פשוט לא רלוונטית. נרו יאירשיחה • ל' בניסן ה'תש"ף • 00:46, 24 באפריל 2020 (IDT)

ערך קוי נייעס[עריכת קוד מקור]

אם הורדת את ההוספה על קוי מידע ותוכן, כדאי 1. לפתוח ערך חדש תחת שם זה. 2. להוריד את כל הקטע על קוי מידע של קהילות שברובם אינם קוי חדשות.תודה על העבודה המסורה שלך. נתן טוביאס - שיחה 01:02, 26 באפריל 2020 (IDT)

שלום רב ותודה. אני מניח שברוב קווי הקהילה יש גם אלמנט של נייעס. קווי מידע אינם ייחודים לציבור החרדי. אם תרצה ניתן להמשיך את הדיון בדף השיחה של הערך, שם המקום. נרו יאירשיחה • ב' באייר ה'תש"ף • 01:12, 26 באפריל 2020 (IDT)

רעיון לפרוייקט חדש[עריכת קוד מקור]

היי 'נרו יאיר', מה שלומך?
כידוע לך, בעתיד הנראה לעין אני יכול לבצע מקסימום 5 תרומות שבועיות ע"פ תחום העניין המרכזי שלי ("השילוח") ולכן חיפשתי רעיון לפרויקט חדש.
את ההשראה קיבלתי מפרויקט אחר שאולי שמעת עליו, בו 3 הויקיפדים שמונו לבדוק את העריכות השבועיות שלי בודקים במקביל את כל התוכן שמבוסס על "השילוח" ואת כל הקישורים ל"השילוח", האם הם מספיק בעלי חשיבות אנציקלופדית (כדי להתרדם אתה מוזמן להציץ בדף משתמש:בן נחום/הצעות לתרומות ודיון על חשיבות תרומות ישנות ובדף שיחת משתמש:בן נחום/הצעות לתרומות ודיון על חשיבות תרומות ישנות.
לאור זאת חשבתי על רעיון לפרויקט חדש, בו אני ועוד כמה ויקיפדים שהרעיון מעניין אותם, נבדוק כסדר את כל התוכן שמבוסס על "הארץ" ואת כל הקישורים ל"הארץ" מהשנים האחרונות ואשר הכניסה אליהם פתוחה למנויים בתשלום בלבד.
את הסינון של הנ"ל נבצע - תוך התייעצות בין כולנו, על בסיס העיקרון שקובע שמקשרים לאתר בתשלום רק אם אין מקור חלופי חינמי, וכן על בסיס העקרונות לחשיבות אנציקלופדית שיקבעו בדפים משתמש:בן נחום/הצעות לתרומות ודיון על חשיבות תרומות ישנות ובשיחת משתמש:בן נחום/הצעות לתרומות ודיון על חשיבות תרומות ישנות.
מה דעתך על הרעיון? בן נחום - שיחה 16:38, 27 באפריל 2020 (IDT)

אני בעד. לא דווקא הארץ, כל האתרים שיש בהם חומת תשלום. נרו יאירשיחה • ג' באייר ה'תש"ף • 16:42, 27 באפריל 2020 (IDT)
תודה!
צריך להתחיל ממשהו, נתחיל איפה מ"הארץ".
יש לך רעיון לויקיפדים מסוימים שירצו אולי להיות שותפים לפרויקט? בן נחום - שיחה 16:52, 27 באפריל 2020 (IDT)
בן נחון, רעיון יפה, הבעיה היא שאתה לא יכול לבדוק את תוכן הכתבות, כי, כפי שנאמר, הן בתשלום.david7031שיחה • ג' באייר ה'תש"ף • 17:16, 27 באפריל 2020 (IDT)
אפשר להתחיל מדברים בסיסיים, ידיעות חדשותיות שיש להן חלופות. צריך להזמין שותפים בכיכר העיר. נרו יאירשיחה • ג' באייר ה'תש"ף • 17:18, 27 באפריל 2020 (IDT)

שמעון גרשון רוזנברג - פוסטמודרניזם טוב ליהודים[עריכת קוד מקור]

הועבר אל שיחה:שמעון גרשון רוזנברג

אי שם, לפני בר־מצווה[עריכת קוד מקור]

מצאתי היום, להפתעתי, נימוק השארה שלא האמנתי מי כתב אותו... (מיוחד:הבדל/3813288) Face-smile.svg דגש חזק - שיחה 19:55, 30 באפריל 2020 (IDT)

אכן לפני בר מצווה. מחלת ילדות. נרו יאירשיחה • ו' באייר ה'תש"ף • 21:13, 30 באפריל 2020 (IDT)
אוהו חומרה יתירה... חסר תקנה :-)שיחה • ז' באייר ה'תש"ף • 21:30, 30 באפריל 2020 (IDT)
צריך לדון בגדרי דין חינוך, ושמא יש כאן שני דרבנן להקל ואכמ"ל. נרו יאירשיחה • ו' באייר ה'תש"ף • 21:32, 30 באפריל 2020 (IDT)

מיזם חדש[עריכת קוד מקור]

היי נרו יאיר מה נשמע? פתחתי מיזם חדש על ערכים תורניים מיזם ערכים תורניים ורציתי להזמין אותך באופן אישי להצטרף, מה דעתך? Shlomo9080 - שיחה 22:54, 30 באפריל 2020 (IDT)

אני שמח על המיזם, אבל אני חושש שיהיה לי קשה להקדיש לו זמן. בהצלחה! נרו יאירשיחה • ו' באייר ה'תש"ף • 22:55, 30 באפריל 2020 (IDT)
תודה! (דרך אגב אם תתקל בנושא תורני שחסר בויקיפדיה אל תהסס לפנות והכניס אותו למיזם!) Shlomo9080 - שיחה 22:56, 30 באפריל 2020 (IDT)

בנימין נתניהו[עריכת קוד מקור]

כתוב בערך באופן מפורש שנתניהו נבחר ב-1988 בפריימריז בתנועת החרות, מדוע אינך מחשיב אותו כחבר חרות? peledy - שיחה 00:49, 1 במאי 2020 (IDT)

למיטב הבנתי זה לאחר האיחוד, ראה כאן: הליברלים סיימו את ההתארגנות לקראת האיחוד עם הרות, מעריב, 15 באפריל 1988. נרו יאירשיחה • ז' באייר ה'תש"ף • 01:00, 1 במאי 2020 (IDT)
לפי מה שאני מבין, אם הוא התמודד בחרות, הוא צריך להיות איש חרות. איחוד המוסדות היה קרוב לבחירות ולכן כנראה כל תנועה בחרה את מועמדיה בנפרד. peledy - שיחה 10:29, 1 במאי 2020 (IDT)
זה היה לאחר החלטת האיחוד, הליברלים התאחדו לתוך מרכז חירות וזמן קצר לאחר מכן שונה גם השם באופן רשמי למרכז הליכוד. לדעתי זה לא באמת איש חירות ולא מצדיק קטגוריה. נרו יאירשיחה • ז' באייר ה'תש"ף • 10:44, 1 במאי 2020 (IDT)

כוכב למחיקה נאותה![עריכת קוד מקור]

Eraser Barnstar Hires.png כוכב המחקנים
על כך שאתה מגן במקלדתך על הערך סלולרי כשר Face-smile.svg המלך הכחולשלח לי הודעה! 09:20, 1 במאי 2020 (IDT)

פולמוס המשיחיות בחב"ד[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף פולמוס המשיחיות בחב"ד בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, נפתלי - שיחה 13:39, 3 במאי 2020 (IDT)

כתב מי שמנהל מלחמת עריכה. מצחיק מאוד. נרו יאירשיחה • ט' באייר ה'תש"ף • 13:40, 3 במאי 2020 (IDT)

המשך הדיון הועבר למקום שבו החל, שיחת משתמש:Naftali.b.

אשמח אם תעבור שוב על פועלי בעבר[עריכת קוד מקור]

היי יאיר, עיינתי בויקיפדיה וראיתי שהם ממליצים לבעל הערך להשתתף בדיון האם הוא ראוי. אשמח להביע את דעתי בצניעות האפשרית. מצאתי כראוי להוסיף אומן שבאמתחתו 42 יצירות באקום, 2 אלבומים שיצאו כחבר להקה (מלכה באיה), 5 אלבומים בהם השתתף כמתופף, ייעוץ והפקה מוסיקאלית בשלושה אלבומים נוספים (אושיק לוי הינו אחד מהם). בהחלט הרגשתי שזה ראוי לערך. אני כותב זאת על מנת להאיר את תשומת ליבך ואולי לגרום לך להפעיל שיקול דעת קצת אחר למרות שכבר נתת את קולך. יום נפלא Johnbiryon - שיחה 15:46, 4 במאי 2020 (IDT)

שלום רב. כפי שראית, בניגוד לאחרים שם, שהפחיתו בחשיבות שלא בצדק, אני סבור שאתה קרוב לרף, אבל עדיין לא עובר אותו. חברות בלהקה לא מאוד מפורסמת אינה מספיקה, וגם השאר. נרו יאירשיחה • י' באייר ה'תש"ף • 16:12, 4 במאי 2020 (IDT)

מדליית כסף עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki silver medal.png כדי שיהיה כאן קצת יותר נעים, אני מודה לך על פעילותך בויקיפדיה. הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) - הטילדה הרביעית (לרכישת מנוי) 17:41, 6 במאי 2020 (IDT)
תודה! נרו יאירשיחה • י"ב באייר ה'תש"ף • 17:42, 6 במאי 2020 (IDT)

הרב זמרוני ציק[עריכת קוד מקור]

למה הסרת את זה שהוא היה חבר צא"ח ומקים את ועד כינוסי הקהל? ● קער א וועלטשיחה • ט"ז באייר ה'תש"ף • 12:50, 10 במאי 2020 (IDT)

חברות בצא"ח נשמע לי חסר חשיבות וכינוסים משמעותיים יותר שארגן מוזכרים בהמשך. אם תרצה להמשיך לדון אנא העבר את הדיון לדף השיחה של הערך, שם המקום. נרו יאירשיחה • ט"ז באייר ה'תש"ף • 13:02, 10 במאי 2020 (IDT)

עריכה לשונית בערך חסידות אמשינוב[עריכת קוד מקור]

לשאלתך 'מה היה רע?': לא היה רע. פשוט אריכות מדי וכל התוכן מובן במשפט קצר. בנו רבי אשר חיים 'מכהן' כאדמו"ר בב"ש, ובעז"ה עוד 'יכהן' רבות בשנים. סתם מחקת. סליחה.

בערך הנ"ל. הרב חיים אהרן קאופמן משמש כרב בית כנסת ר"מ, ומחבר ספרים תורנים שונים, ניתן לראות בטיוטה עליו בברכה בן-ימין - שיחה 21:09, 17 במאי 2020 (IDT)
לאלמוני, "בנו הגדול מ"מ" זה לא ממש מובן לרוב הקוראים, חוץ ממה שגיברס אומר שהוא עדיין בארץ. אם תרצה אפשר להמשיך לדון בדף השיחה של הערך, שם המקום. בן ימין, אם כך הוא אכן רב, אבל צריך להסביר מה הופך אותו לרב. נרו יאירשיחה • כ"ג באייר ה'תש"ף • 21:11, 17 במאי 2020 (IDT)

נחסמת לרבע שעה[עריכת קוד מקור]

בשל התבטאותך המכוערת כלפי עורך החלטתי לחסום אותך לרבע שעה. גם לפרובוקציות יש קווים אדומים. eli - שיחה 01:20, 18 במאי 2020 (IDT)

לא ברורה לי סיבת החסימה. לכל היותר הערה עם נטייה לאזהרה.
בגדול, האמירה המצוטטת הייתה תגובה לניסיון לשים דברים בפיו של המשתמש – משהו שאפשר לחיות איתו. החסימה הזו הזויה. דגש חזק - שיחה 02:25, 18 במאי 2020 (IDT)
חסימה מוצדקת בהחלט, חבל שלא ליותר זמן. בני משפחה הם קו אדום שלא חוצים - אפילו אם מאוד רוצים לעורר פרובוקציה. והוא המשיך במריו גם לאחר שנתבקש בנימוס על ידי כמה וכמה משתמשים לרדת מהעץ. החסימה שנתן אלי היא הקלה שבקלות, בייחוד לאור העובדה שרק לפני כמה שעות נחסמה פה משתמשת למשך שבוע על דברים חמורים לא פחות. בר 👻 שיחה 02:29, 18 במאי 2020 (IDT)
נראה כמו כשל בהבנת הנקרא – אף אחד לא קרא לפגיעה בבני משפחה. דגש חזק - שיחה 02:42, 18 במאי 2020 (IDT)
יותר מידי משתמשים ותיקים כשלו בקריאתם במקרה הזה. כבר מוטב לטעון שהרצפה עקומה. בר 👻 שיחה 02:49, 18 במאי 2020 (IDT)
נראה לי שרובם היו מתים מזמן שהוא ייחסם. אם אראה מישהו שלא בניגוד עניינים מולו – אשקול את עמדתי. דגש חזק - שיחה 02:53, 18 במאי 2020 (IDT)
החסימה אכן נעשתה בשיקול דעת לקוי. אין צורך להיות מצטיין בהבנת הנקרא, כדי להבין את מה שנכתב שם ולדעת שלא מדובר בהתבטאות חמורה המצדיקה סנקציות. Ronam20 - שיחה 03:06, 18 במאי 2020 (IDT)
חסימה לרבע שעה היא בבחינת הדלקת נורת לד אדומה קטנה. מה גם שההתנהלות של נרו יאיר לא מכבדת עורכים אחרים ולא מהיום. אני נחסמתי ליום על הרבה פחות, בבקשה בואו ניכנס לפרופרציות. להביט לאופק - שיחה 09:09, 18 במאי 2020 (IDT)
דבר אחד משותף לכל המגנים על החסימה: דעותיי מפריעות להם. להביט, אתה נחסמת על הרבה יותר, ואם תגיב כאן שוב אעתיק כמה פנינים שלך, להזכיר לכולם. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:11, 18 במאי 2020 (IDT)
אלו לא הדעות שלך אלא התנהלותך. אתה מוזמן לציין מה שנראה לך לנכון, אני מבטיח לציין את מה שנראה לי לנכון. להביט לאופק - שיחה 10:15, 18 במאי 2020 (IDT)
הנה ציטוטים של "להביט לאופק", מהדיון הראשון שבו השתתף בויקיפדיה העברית: "נרו יאיר אני מבין את עולמך הרוחני והדתי ואני מבין שזה משפיע על כתיבתך בויקיפדיה העברית באופן גורף. אני מזכיר לך שויקיפדיה העברית אינה רכושך הפרטי"; "יש כאן ממש השתלטות של אנשים מוטים ומושפעים ע"י אג'נדה מסוימת וזה גורם לחוסר מקצועיות"; "לגבי האג'נדה קראתי היום דיון בדפי שיחות בהשתתפותך ובהשתתפות משתמש נוסף בשם נרו יאיר וחשכו עיניי"; "אני סבור שתרומתך לויקיפדיה העברית זניחה והתנהלותך פוגעת במיזם. אין לי ספק בנכונות דבריי. ברור לי גם שנרו יאיר מתנהג כך בשל עולמו הדתי ובאופן אישי עולם צר"; "יצא לי לקורא דפי שיחה של הבחור הזה והייתי בהלם מהאינפנטיליות הרגשית".
כל זה רק בדיון הראשון. מאחר שהתנהלות זה מה שמפריע ללהביט לאופק, אביא בהמשך דוגמאות נוספות להתנהלותו הפגומה, אם ירצה להמשיך את הדיון. לא דברים שהיה רוצה שהקהילה תזכור. עכשיו תעשה חשבון מה יותר חשוב לך, האגו או המוניטין והרצון להציג את עצמך כאוהב שלום ורודף שלום. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:21, 18 במאי 2020 (IDT)
נרו יאיר, דעותיך, יהיו אשר יהיו, לא ממש מפריעות לי. בנוסף, אני לא חושב שהחסימה הייתה נכונה. ולמרות האמור לעיל אעיר, שלדעתי התגובה שכתבת הייתה נמוכה. נמוכה מידי. Eladti - שיחה 10:25, 18 במאי 2020 (IDT)
מקבל את הנזיפה שלך, כי אתה נייטרלי ומציג עמדה מאוזנת. רק אציין להגנתי שזו הייתה מלכתחילה תגובה לפרובוקציה. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:29, 18 במאי 2020 (IDT)
חבל שהבירוקרטים לא עצרו כבר מזמן את הפרובוקציה הזאת... Eladti - שיחה 10:40, 18 במאי 2020 (IDT)
חסימה על ביטוי ציני? מוגזם באופן קיצוני. אכן נראה כמו כשל בהבנת הנקרא. AddMore-III - שיחה 17:11, 18 במאי 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── די לראות בכמה ויכוחים אתה מעורב, אני בוודאי לא גאה שכתבתי שההתנהלות שלך היא בגדר אינפנטיליות רגשית, אפשר בהחלט לדון איך ניתן לכנות את ההתנהלות שלך שלא בביטוי פוגעני, או שעולמך צר או שאתה מונע מאג'נדה אני אכן מודה שכאשר קראתי את דפי השיחה איתך אכן חשכו עיניי. אני התלבטתי האם להכין חוברת על פעילותך בויקיפדיה העברית ועכשיו עזרת לי להחליט. בברכה, להביט לאופק - שיחה 10:30, 18 במאי 2020 (IDT)

"לא גאה", אבל הדגשת בכתב עבה. אוקיי, אז אולי כדאי לפרט מעט יותר כיצד להביט לאופק משקיע חלק ניכר מפעילותו בניסיונות לתקוף ולהציק לעורכים דתיים, במיוחד לי. את ההתקפות האישיות בדיון הראשון שפתח כבר ציטטתי. בהמשך חיפש דרכים נוספות להציק. השאיר הודעות תוקפניות בדף השיחה שלי והזדרז לסייע לטענות נגדי, למשל כאן, לטעון נגדי כשקשור ולא קשור וטרח אפילו להוסיף הודעות קנטרניות בדיונים ישנים שהסתיימו מזמן, ראו גם כאן. למעשה חלק ניכר מעריכותיו הוא מעקב אחריי (stalking).
אני מזמין את כולם לעבור על שיחת משתמש:להביט לאופק. לא דף המשתמש שכולו דבש, דף השיחה. מסמך מאלף. כבר בראשית פעילותו, השיחה הראשונה בדף השיחה שלו, היא הערה של מפעיל על כך שהוא חורג מכללי ההתנהגות, כמובן כלפיי. בהמשך מעירים לו על ההצקות בדף שיחתי, והוא שואל למה אסור לו. אחר כך אני דורש ממנו שיפסיק להציק לי עם תיוגים חוזרים, והוא שואל מה זה לתייג, כביכול אינו יודע, ומיד ממשיך לתייג שוב ושוב. הוא מפסיק (גם זה לא לגמרי) רק לאחר אזהרה מפורשת של מפעיל נוסף. מפסיק לתייג, אבל לא להציק, ומיד מעירים לו שוב על כך, כמה משתמשים, ושוב מפעיל. כמה ימים אחר כך פונה אליו עוד מפעיל וממליץ לו "להימנע מוויכוחים שמתדרדרים לחריגה מכללי ההתנהגות". הוא מקבל מיד את ההמלצה, אבל ממשיך כרגיל. ב-15 באפריל כותב לו מפעיל "אזהרה אחרונה" על יחסו לאחרים. כמה ימים אחר כך, עוד אזהרה של מפעיל. כמה ימים אחר כך פניתי למפעילים שיחסמו אותו, והוא אכן נחסם ליום, בתוספת אזהרה שבפעם הבאה החסימה תהיה ארוכה יותר.
מה משותף לערכים הבאים: יהדות, טרור יהודי בישראל, ירושלים, הרב קוק, עצת נפש, מזרח ירושלים, דיון המחיקה של תוחלת החיים של הציבור החרדי, נוער העבודה, ספר הזוהר, שיחת הקטגוריה בין דת למוסר, גל השרפות (2016), מרדכי אלון, רון יוסף, חיים דרוקמן? לדפי השיחה של כולם (בחלקם גם לערכים עצמם) הגיע להביט לאופק בעקבותיי, כדי לחלוק עליי, פעמים רבות בליווי התקפות אישיות.
בהמשך הסית להביט לאופק משתמש אחר נגדי וניהל מלחמת עריכה על פרט שתיקנתי בערך נאמני תורה ועבודה, פלוס האשמות בדף השיחה, וגם הגיע לדפי השיחה של פולמוס המשיחיות בחב"ד ומפלגת נעם כדי לחלוק עליי. כל ההספק המרשים הזה בפרק זמן של כחודש וחצי. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:35, 18 במאי 2020 (IDT)
נרו יאיר העתיק את דבריו מבקשת הבדיקה שביקש ממפעילים (טען שאני בובת קש או קבוצת בובות או בעל מפעל לבובות), הבדיקה כמובן לא העלתה דבר. אני מתכתב בהרבה כבוד עם מספר ויקיפדים דתיים והנה הוכחה שלדעותיו של נרו יאיר אין עלי השפעה אלא רק התנהלותו שרבים כאן מוצאים אותה בעייתית בלשון המעטה. אני מציע לקהילה לבדוק את התנהלותו של נרו יאיר לאורך השנים כולל דיונים/בקשות/שיחות שאורכבו. להביט לאופק - שיחה 10:41, 18 במאי 2020 (IDT)
אני מבין שהבעיה היחידה היא מניין העתקתי את זה, חוץ מזה הכול מדויק. לא דייקת לגבי תוצאות הבדיקה. שלושה בודקים שונים הגיעו למסקנה "שלא ניתן לשלול או להוכיח קשר בין המשתמשים". נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:45, 18 במאי 2020 (IDT)
סלחו לי, לתלונות על משתמשים יש פורומים אחרים. אני מבקש להפסיק את הדיון המלבב הזה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 10:47, 18 במאי 2020 (IDT)
אני רמזתי שניתן לאור הנתונים המדאיגים ששלחת לבירוקרט, שאגיע לקרן ויקימדיה עם המחשב האישי שלי והצהרה חתומה משפטית. מה אומר שנגיע ביחד? אני עם שלי אתה עם שלך, ככה שנינו נצא צדיקים. פתרון קלאסי. אם אתה חושש לאנונימיות אפשר להגיע במועדים שונים. אפשר להגיע עם מסכה. יש פתרונות, לא סיפור. לגבי האינפנטיליות הרגשית שלך שציינתי באחד הדיונים זה היה לא במקום! אסור לאף ויקיפד להתבטא כך. גם דעותי שעולמך צר או שאתה מזיק למיזם היה עדיף אם לא היו נכתבות. להביט לאופק - שיחה 10:52, 18 במאי 2020 (IDT)
גם עכשיו במקום להתנצל אתה חוזר על זה באות עבה, וגם לא מכחיש שאתה ממשיך לחשוב כך. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:55, 18 במאי 2020 (IDT)
אחזור על דבריי אם לא היו חד משמעיים, הביטויים הבאים שהתייחסו אליך, נרו יאיר: אינפנטיליות רגשית, עולם צר, האשמה שלי שאתה פוגע במיזם ושאתה מונע מאג'נדה אמונית היו לחלוטין לא במקום! אלו דברים מקוממים וחמורים שאסור היה לי להעלות ואני כמובן מתחרט שהתנהלתי בניגוד לכללים הנהוגים בויקיפדיה העברית! בברכה, להביט לאופק - שיחה 10:59, 18 במאי 2020 (IDT)
יפה, זו התקדמות, אם כי עדיין לא ברור לי למה אתה כותב באות עבה שנחשבת צעקה, לאחר שהערתי על כך כמה פעמים אפילו בדיון הנוכחי. מצד שני אתה ממשיך להתקיף אותי באופן אישי ובזה תיבחן כנות החרטה שלך. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 11:05, 18 במאי 2020 (IDT)
נרו יאיר, אני מנוע מלהתייחס ליכולות השמיעה שלך או ליכולות הקוגנטיביות. נאמר לי שזה בניגוד לכללים הנהוגים בויקיפדיה. להביט לאופק - שיחה 11:22, 18 במאי 2020 (IDT)
אם כך עושה רושם שאתה לא באמת מתחרט על מה שכתבת ואתה ממשיך לחשוב שהכול נכון, אתה רק לא רוצה להסתבך עם כללי ההתנהגות חלילה. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 11:23, 18 במאי 2020 (IDT)
זו דעתך. דעתי שונה. נסכים לא להסכים. בברכת התנהלות מכבדת, להביט לאופק - שיחה 11:24, 18 במאי 2020 (IDT)
יש לך הזדמנות נוספת להבהיר אם אתה מתחרט על עצם האמירות וחושב שאינן נכונות או שמא אתה פשוט לא רוצה להסתבך עם הכללים. אם תעדיף לא להבהיר גם זו תשובה לא רעה על השאלה. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 11:27, 18 במאי 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אני קורא לך להביע את התנצלותך בפני משתמש שהתייחסת לבני משפחתו ונחסמת עליה לרבע שעה. כולי תקווה שהתנהגות זו לא תחזור על עצמה. בברכה, להביט לאופק - שיחה 11:32, 18 במאי 2020 (IDT)

ניסיון חביב להתחמק מתשובה. אתה מתלונן כל הזמן על פיליבסטרים וויכוחים, אבל מתקשה מאוד, כמעט לא מסוגל, לוותר על המילה האחרונה. אתה מסוגל לחזור על אותה עמדה עצמה עשרות פעמים בדיון אחד, פשוט כי עוד מישהו ענה אז אתה חייב להגיב. אם גם עכשיו אתה לא שולט בזה - תיהנה, אתן לך את הבמה, אבל אני מזמין את הקוראים לשים לב האם אתה עונה על השאלה ששאלתי קודם: האם אתה מתחרט על עצם האמירות וחושב שאינן נכונות או שמא אתה פשוט לא רוצה להסתבך עם הכללים. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 11:37, 18 במאי 2020 (IDT)
משתמש:להביט לאופק, יתכן אולי שהתגובה הראשונה שלך כאן הייתה נצרכת, אם כי זה מוטל בספק. כל התגובות שלך שבאו אחריה, נראו כאילו נועדו ליצור פרובוקציה, להתסיס ולעקוץ מבלי לעבור את הקו האדום בתקווה שהצד השני ימעד קודם. עצתי לך, שחרר. עזוב את הדיון הזה, אמרת די והותר מבלי לקדם דבר, אז פשוט תפסיק. אם אתה ממש רוצה לצאת בסדר, תמחק מפה את כל התגובות המיותרות האלה. בריאן - שיחה 13:09, 18 במאי 2020 (IDT)

רב עיר[עריכת קוד מקור]

אתה יכול להביא לי דוגמא ל2-3 רבני ערים שלא קבלו ערך באופן אוטמטי ? לחיים • כ"ד באייר ה'תש"ף 12:57, 18 במאי 2020 (IDT)

בשליפה, רבני העיר דימונה, הרב יצחק אליפנט והרב שלום דיין. אם תרצה להמשיך את הדיון אנא העבר אותו למקום המתאים. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 13:05, 18 במאי 2020 (IDT)

קוויטל[עריכת קוד מקור]

גרמת לי לצחוק... המלך הכחולשלח לי הודעה! 13:54, 18 במאי 2020 (IDT)

Face-smile.svg נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 13:57, 18 במאי 2020 (IDT)
מה מצחיק בדיוק ? אני רוצה גם לצחוק לחיים • כ"ו באייר ה'תש"ף 00:36, 20 במאי 2020 (IDT)

ערך שכתבתי[עריכת קוד מקור]

שלום לך,

בתחילת השבוע פניתי אליך בקשר לערן ישן שכתבתי ונמחק בעבר, בחלוף הזמן אני סבור שחל שינוי נסיבתי מהותי שמצדיק את שחזור הערך. בזמנו היית מאוד פעיל בדיונים ואני אשמח להתייעץ איתך לגביו בטרם אפתח בדיון שחזור.--שעה טובה - שיחה 18:52, 19 במאי 2020 (IDT)

שלום רב, מתנצל שלא הגבתי מקוצר זמן. באיזה ערך מדובר? נרו יאירשיחה • כ"ה באייר ה'תש"ף • 18:55, 19 במאי 2020 (IDT)
על עו"ד עמית חדד. תרצה שנשוחח על זה במייל?--שעה טובה - שיחה 19:26, 19 במאי 2020 (IDT)

דוא"ל[עריכת קוד מקור]

שלום כבוד הרב נרו יאיר, האם אפשר לקבל הדוא"ל שלך? ברצוני לשאול אותך שאלה באישי. --Wikikipiki - שיחה 21:09, 19 במאי 2020 (IDT)

אפשר דרך הסרגל בצד ימין. נרו יאירשיחה • כ"ה באייר ה'תש"ף • 21:10, 19 במאי 2020 (IDT)
משום מה לא מופיע אצלי. קישור? --Wikikipiki - שיחה 21:34, 19 במאי 2020 (IDT)
כאן. Ronam20 - שיחה 21:38, 19 במאי 2020 (IDT)
אולי אתה לא יכול אם לא הכנסת בעצמך כתובת דואר, לא יודע. נרו יאירשיחה • כ"ה באייר ה'תש"ף • 21:53, 19 במאי 2020 (IDT)
נכון, עכשיו מסודר. ייש"כ לשניכם. --Wikikipiki - שיחה 22:06, 19 במאי 2020 (IDT)

תיוג[עריכת קוד מקור]

מקווה שאתה סולח לי על זה שתייגתי אותך בערך של דוד ברודמן, פשוט יש כאלה שאם הייתי מניח תבנית חשיבות הם היו נלחמים בלי, אגב ראתי עוד כמה רבני ישובים שחשיבות שלהם לא ברורה לחיים • כ"ו באייר ה'תש"ף 00:17, 20 במאי 2020 (IDT)

טוב מאוד שתנכש את כל הרבנים (הלא-חשובים אנצ') ובכך תביא גאולה לעולם. ביקורת - שיחה 01:27, 20 במאי 2020 (IDT)
אתה מוכן לעזור לי בזה ? לחיים • כ"ו באייר ה'תש"ף 03:14, 20 במאי 2020 (IDT)
אני משתדל ואשתדל. כמובן שכוויקיפד יותר נחמד לי לעזור למי שלא במקביל מעלה ערכים אחרים בעלי חשיבות גבולית ביותר, כדי להימנע מלסייע להטיה. אבל כמפעיל מערכת בהחלט אשתדל לסייע בכל מקרה. ביקורת - שיחה 03:29, 20 במאי 2020 (IDT)

הרב אלישיב[עריכת קוד מקור]

שלום, אנא שים לב למה שכתבתי בדף השיחה שם. דגש חזק - שיחה 01:41, 20 במאי 2020 (IDT)

בקשה להפסקת האשמות חסרות שחר[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר שלום, האשמת אותי שאני מתסיס ויקיפד אחד נגדך. כאן. "אז אל תשכח להזכיר לנו שוב ושוב שגם בדיון הזה אתה חולק עליי (ומתסיס את נפתלי נגדי)". האשמות אלו חסרות שחר ומנוגדות לכללים הנהוגים בויקיפדיה העברית. אבקשך להפסיק האשמות אלו. בברכת יום קריר, להביט לאופק - שיחה 17:03, 20 במאי 2020 (IDT)

אמת דיברתי, ואם צריך אפשר ללכת עכשיו לבירור בנושא, האם התססת או לא התססת אותו נגדי, במסגרת מגוון הדרכים שבהן אתה מנסה להציק לי. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תש"ף • 17:04, 20 במאי 2020 (IDT)
אני את הבקשה שלי ביקשתי. מצער שאתה לא לומד דבר גם לאחר שהעירו לך ואף חסמו אותך. אם תמשיך כך אאלץ לבקש הגנה על דף השיחה שלי ואת חסימתך. בברכת שיקול דעת, להביט לאופק - שיחה 20:34, 20 במאי 2020 (IDT)
אם אתה לא רוצה שיאשימו אותך במשהו מומלץ שמלכתחילה פשוט לא תעשה אותו. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תש"ף • 20:56, 20 במאי 2020 (IDT)
הפוך נהפוך הוא, אם אתה לא רוצה להחסם אל תאשים האשמות שווא. להביט לאופק - שיחה 20:58, 20 במאי 2020 (IDT)
אני אומר חד משמעית שאתה משקיע מאמצים להציק לי בדרכים רבות ומגוונות, כולל התססה של נפתלי. אתה מנסה עכשיו לדחוף אותו להצביע. אתה יכול לבנות על זה שככל שתנסה להציק כך אומר לך את זה. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תש"ף • 21:00, 20 במאי 2020 (IDT)
אני אוהב דברים חד משמעיים וברורים לדעתי זה תמיד דבר טוב למעט מקרים באמת חריגים. להציק לך אני לא מחפש בכלל אם כי אין לי יכולת להעיד אחרת ממך על הרגשתך הפנימית, זה יהיה אבסורד וחוטא לאמת. אני אומר לך חד משמעית שאין ולא הייתה לי כוונה להציק לך וגם אם אנו חלוקים בדעות אין לי בעיה שיש לך דעות שונות. הבעיה שלי איתך כרגע זה האשמות חסרות שחר שאתה מתעקש לדבוק בהן ואילו אני מתעקש שתפסיק לדבוק בהן. בברכת הבנת הנקרא והפנמת המסר, להביט לאופק - שיחה 21:06, 20 במאי 2020 (IDT)
שום הרגשה, אני מדבר על עובדות שאת חלקן פירטתי למעלה, הכול מדויק וגם לא טרחת להכחיש. כשאתה ממשיך באותם דפוסים גם לא תוכל לומר שלא שמת לב. אם אתה שוב מרגיש מצוקה קשה כי לא הצלחת לומר את המילה האחרונה - בבקשה. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תש"ף • 21:20, 20 במאי 2020 (IDT)
בהן צדק שלא המילה האחרונה היא מה שאני מחפש אלא את ההבנה שלך שכבוד לחבר קהילה לא עובר דרך האשמות מכוערות וחסרות שחר. בברכת היגיון קל עד בינוני, להביט לאופק - שיחה 21:25, 20 במאי 2020 (IDT)

בקשר לעריכותיך בערך חסידות חב"ד[עריכת קוד מקור]

כפי שכתבתי לך בדף השיחה שלי, הסכמתי איתך (לעת עתה, עד שאברר במילון מקצועי) בקשר לתרגום, ואני גם מסכים איתך בקשר לאריכות הלא מתאימה לויקיפדיה שהוספתי על גזירת משקה, וגם בקשר לתיקוני הלשון שבפיסקה "עבודה" ו"התוועדות חסידית" וכן (במחשבה שנייה) על מחיקת הספרים "מנהגי חב"ד" של גרונר ו"תקנות הרבי" של קפלון, שהוא נקודתי ואינו מחקרי כדבריך (ועל כן אין לציינו בויקיפדיה);

אך בדבר אחד איני מסכים איתך ואף חושב שזה ממש לא מקובל ששינית אותו (וזה ממש לא משנה איזה תפקידים יש לך בויקיפדיה והזמן בו אתה נמצא בה כבר (ואף השתמשות בתפקידיך וההיסטוריה שלך בויקיפדיה כדי "לנצח", כביכול, משתמש יותר חדש ופחות מנוסה - מהוה עבירה על חוק 4 בדף כללי ההתנהגות של ויקיפדיה, עיין שם)); גם משתמש חדש (יחסית) יכול להיות צודק, ובזה אני בטוח שטעית: מדוע מחקת את י' כסלו מהתאריכים שלא אומרים בהם תחנון, וכתבת שזה רק בחלק מחגי הגאולה? מפורש בספר מנהגי חב"ד עמוד 16 שי׳ כסלו הוא בין התאריכים שלא אומרים בהם תחנון בחב"ד. כל חגי הגאולה של האדמו"רים מצויינים שם (וגם, בהגיון: למה שיהיה חילוק בין האדמו"רים לגבי חשיבות היום עד כדי לא לומר בו תחנון? בודאי שהדין שווה בכל חגי הגאולה! (מלבד בשחרורים ממאסר (כמו המאסרים הנוספים של האדמור הזקן, הצמח צדק, הריי"ץ והרבי) אשר מכמה טעמים לא מציינים אותם בחב"ד.)

להבא כדאי שתהווה דוגמה אישית למשתמשים יותר חדשים ממך, ולפני שאתה דורש מהם לברר לפני עריכה (ועוד כותב שזה לא מקובל) - תקיים זאת בעצמך.

תודה ויום טוב.מנדל אסולין - שיחה 19:13, 21 במאי 2020 (IDT)

אני גם רואה בדף השיחה שלך (ושל אחרים שאתה מוזכר בהם) את התנהלותך עם ויקיפדים נוספים, שלא ככללי ההתנהגות והנימוס של הקהילה. אין צורך לומר שבאם תמשיך בהנהגתך, אפעל (על ידי פניה לגורמים המתאימים, ובציון כל הפעמים שהתנהגת שלא כמתאים בויקיפדיה) - לחסימתך.מנדל אסולין - שיחה 19:16, 21 במאי 2020 (IDT)
נו נו. הסגנון שלך עובר במהירות מקצה לקצה, וזה מוכר לי. אם תרצה לדון בתכנים כלשהם אתה מוזמן לעשות זאת בדף השיחה של הערך, ואתה תמיד מוזמן לפעול לחסימתי. נרו יאירשיחה • כ"ז באייר ה'תש"ף • 20:48, 21 במאי 2020 (IDT)

הסגנון השתנה בגלל שהתברר לי על העריכות שלך. מבלי קשר לכלום, הסגנון שלך, ולכל הויקיפדים שבאים איתך במגע- הוא מזוויע.מנדל אסולין - שיחה 21:05, 21 במאי 2020 (IDT)

תוכל להדגים עד כמה התייחסתי אליך באופן "מזוויע"? נרו יאירשיחה • כ"ז באייר ה'תש"ף • 22:05, 21 במאי 2020 (IDT)
טוב, סליחה.מנדל אסולין - שיחה 06:03, 22 במאי 2020 (IDT)
בהמשך לדיונים בדף שיחתך, אם אתה עדיין חושב שהתייחסתי אליך באופן "מזוויע" אתה מוזמן להדגים את זה, כי אין לי מושג במה מדובר. נכון, מחקתי חלק מהעריכה שלך, משום שחשבתי שמדובר באריכות יתר ובכניסה לפרטי פרטים בלתי רלוונטיים בערך אנציקלופדי. משתמש:אבגד, משתמש ותיק שיש לו חלק נכבד מאוד בערכים של חב"ד, הודה לי על העריכה הזאת, כנראה שלא הייתה כה "מזוויעה". נרו יאירשיחה • כ"ח באייר ה'תש"ף • 09:47, 22 במאי 2020 (IDT)

בקשה קטנה[עריכת קוד מקור]

זה עתה ביצעתי עריכות בערך פולמוס המשיחיות בחב"ד. יש לי בקשה קטנה ממך, נימקתי כל עריכה בתקציר העריכה - אנא התבונן היטב בנימוק, וכן במהות העריכה, לפני שתגבש דעה. בקשה שניה - אם עריכה לא מוצאת חן בעיניך, אם תוכל לא לשחזר אלא קודם לפתוח דיון בדף השיחה, ואם יש פרטים שאינם תואמים את דעתך, אמחק אותם בעצמי לבקשתך, לאחר דיון קצר כמקובל. תודה רבה. נפתלי - שיחה 17:07, 27 במאי 2020 (IDT)

אנמק בהחלט. לגבי הבקשה השנייה - אני מוכן לצעוד לקראתך גם בעניין זה, אם מדובר בדיון קצר ואם תעשה מה שהבטחת מיד כשאבקש זאת. נרו יאירשיחה • ד' בסיוון ה'תש"ף • 17:15, 27 במאי 2020 (IDT)
אוקיי, תודה. מדובר בשתי עריכות שהן בעצם שיחזור (התנגדות לעריכה של שיע) ועוד 8 עריכות. אם ישנה התנגדות מצידך לאחת העריכות, תן לינק אליה ותפרט מה דעתך. אוהב אותך נפתלי - שיחה 17:25, 27 במאי 2020 (IDT)
כבר הגבתי, ראה שם. נרו יאירשיחה • ד' בסיוון ה'תש"ף • 17:41, 27 במאי 2020 (IDT)
אשמח אם נלבן יחד את הנקודות שכתבת עליהן. אם לא נגיע להסכמה תוך יום יומיים, אשחזר בעצמי את העריכות שבמחלוקת. נפתלי - שיחה 17:54, 27 במאי 2020 (IDT)
שיחזרת עריכה אחת שלי, לא שמת לב שהנוסח הקודם היה מבוסס על שקר. ראה בפסקה האחרונה של דף השיחה שם. אם אתה מסכים עם הדברים שכתבתי, תשחזר בחזרה לגרסה שלי. מדובר במקרה בודד ולא בתופעה נפתלי - שיחה 13:52, 31 במאי 2020 (IDT)
אבדוק. אין צורך להודיע לי שהגבת בדף השיחה שם. הוא ברשימת המעקב שלי ואגיע אליו בעז"ה. נרו יאירשיחה • ח' בסיוון ה'תש"ף • 14:15, 31 במאי 2020 (IDT)

היי נרו יאיר[עריכת קוד מקור]

אשמח ליצור קשר טלפוני לשאול מספר שאלות. אני רואה שאתה בעל ידע רב בענייני עריכה בויקיפדיה כיצד נוכל לשחוח אם זה בסדר מבחינתך? מקורות - שיחה 23:36, 30 במאי 2020 (IDT)

שבוע טוב, אתה יכול לשאול כאן או במייל. נרו יאירשיחה • ח' בסיוון ה'תש"ף • 01:16, 31 במאי 2020 (IDT)

סליחה[עריכת קוד מקור]

בהבאות קישור בדף של שאול אלתר מחקתי בטעות עריכה שלך, איך מחזירים את זה באופן שישאר הקישור? --Wikikipiki - שיחה 18:55, 31 במאי 2020 (IDT)

לא רואה שמחקת עריכה שלי. ערכתי אחריך. נרו יאירשיחה • ח' בסיוון ה'תש"ף • 19:48, 31 במאי 2020 (IDT)

בקשת עזרה בעיצוב[עריכת קוד מקור]

שלו 'נרו יאיר', מה שלומך?
תוכל בבקשה להסביר לי איך מחלק את רשימת הספרים בערך אילון ירדן לשני טורים? בן נחום - שיחה 16:43, 1 ביוני 2020 (IDT)

בגדול תבנית:שני טורים. לדעתי לא צריך במקרה הזה (אולי אם יהיו 30 ספרים). נרו יאירשיחה • ט' בסיוון ה'תש"ף • 16:57, 1 ביוני 2020 (IDT)
תודה!
ומעניין לעניין באותו עניין, מהו הרף המקובל אצלנו בויקיפדיה לערכים על סופרים? בן נחום - שיחה 17:05, 1 ביוני 2020 (IDT)
לא יודע. תלוי מאוד באילו הוצאות יצאו הספרים. נרו יאירשיחה • ט' בסיוון ה'תש"ף • 17:08, 1 ביוני 2020 (IDT)
יש מדיניות לגבי ספרים - ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/ספרים , אין לגבי סופרים. כעקרון אני מניח שסופר שספריו עונים על הקריטריונים (נמכרו במעל 10,000 עותקים, זכו בפרסים מוכרים, או הספר הוא בעל חשיבות תרבותית או ספרותית יוצאת דופן ) גם הסופר ראוי לערך. --‏Yoavd‏ • שיחה 19:25, 1 ביוני 2020 (IDT)

בקשה[עריכת קוד מקור]

תוכל לבטל עריכות אלו?, יש בהם השמטת תואר הרב, והסנן שלי חוסם. תודה. דרדק - שיחה 17:25, 1 ביוני 2020 (IDT)

הוספתי את התואר. נרו יאירשיחה • ט' בסיוון ה'תש"ף • 17:43, 1 ביוני 2020 (IDT)
תודה. דרדק - שיחה 17:47, 1 ביוני 2020 (IDT)

אתה לא אוהב שמתייגים אותך[עריכת קוד מקור]

אז בסוף הפסקה הזאת הזכרתי אותך ללא תיוג, ולא שמת לב למה שכתבתי שם (אחרי הכל, ים של מלל). לאחר מכן גם תייגתי אותך ועדיין לא שמת לב. כנראה שתיוג הוא בכל זאת דבר מועיל. נפתלי - שיחה 20:48, 1 ביוני 2020 (IDT)

מלחמת עריכה בערך יונתן ברנסקי[עריכת קוד מקור]

בהתאם לדברי בשיחה:יונתן ברנסקי#מטפל, אני חוסם אותך לשעתיים על השתתפות במלחמת עריכה. בריאן - שיחה 17:42, 11 ביוני 2020 (IDT)

מדובר בשתי עריכות, כאשר בשנייה התפשרתי ביחס לקודמת. אני סבור שזו פרשנות קיצונית מאוד למושג מלחמת עריכה. נרו יאירשיחה • י"ט בסיוון ה'תש"ף • 22:05, 11 ביוני 2020 (IDT)

כוכב חרוץ![עריכת קוד מקור]

Barnstar of Diligence Hires.png כוכב החריצות
על העבודה כמעט בלי הפסקה במיזם. שבת שלום 90Desertboy - יום נעים - שיחה 15:11, 19 ביוני 2020 (IDT)
תודה רבה! נרו יאירשיחה • כ"ז בסיוון ה'תש"ף • 15:13, 19 ביוני 2020 (IDT)
(: --90Desertboy - יום נעים - שיחה 15:13, 19 ביוני 2020 (IDT)

בקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

שלום. יש לי איזו התלבטות, מחפש ויקיפד ותיק שיוכל לעזור לי. תוכל לשמש בתור אחד כזה?

קיבלתי קובץ עם הגהות על ערך מסוים, מאת מושא הערך. סה"כ הדברים שם נראים לי הגיוניים, הוא לא מנסה לפאר ולשבח את שמו (אם כי כמובן שמדובר בניסוחים שנבחרו בדווקא, ולא סתם הגהות של שגיאות דקדוק).

יש לי שתי תהיות: א. אם חלקם צריכים מקור (למשל תיקון של פרט, במקום מנכ"ל הוא היה יו"ר או משהו דומה. יש לציין שגם כרגע אין מקור למה שכתוב, כמו שהרבה מהמידע מהסוג הזה שמופיע בויקי נטול מקור). ב. חיכיתי כל הזמן לפאנצ' והוא הגיע - לקראת הסוף יש איזו האשמה כנגדו, והוא מוחק את אחת השורות וטוען שאם נקרא את המסמך המשפטי הרלוונטי נגלה שהוא צודק. מתלבט איך להתייחס. מה דעתך? אברהם אליצור - שיחה 12:01, 23 ביוני 2020 (IDT)

שלום רב. דברים נייטרליים (כמו מנכ"ל לעומת יו"ר) - לא רואה בעיה. לגבי מחיקת ההאשמה - הוא אמור להביא מקורות משכנעים וכולנו צריכים לזכור שאנחנו לא נגדו אבל גם לא מטעמו ויש ברבים מערכי האישים בכל אנציקלופדיה גם פרטים שהם היו מעדיפים שלא יהיו שם. אתה יכול גם להפנות לערך הספציפי לאחר שתערוך אותו, אם תרצה. נרו יאירשיחה • א' בתמוז ה'תש"ף • 12:08, 23 ביוני 2020 (IDT)
שוב שלום. לקח לי קצת זמן...
עשיתי את זה עכשיו, ופיצלתי לשתי עריכות: ה"נייטרלית" שכוללת בעיקר עדכון פרטים, וזו שמוחקת דברים כנגד מושא הערך. הוספתי בתקציר את הנימוק שלו. מוזמן להסתכל בערך יצחק לקס. תודה. אברהם אליצור - שיחה 14:14, 1 ביולי 2020 (IDT)
שלום אברהם. לדעתי מה שחששת ממנו אינו בעיה. בערך שלו צריך להתמקד בביקורת כלפיו, לא כלפי החברה. קיצצתי אפילו מעט יותר. עם זאת, יש בערך שם בעיות אחרות, ורק בחלקן טיפלתי. ראה גם תבנית לשכתוב ששמתי שם. אולי תוכל לסייע בזה (זה אומר לקצץ, והרבה). נרו יאירשיחה • ט' בתמוז ה'תש"ף • 14:29, 1 ביולי 2020 (IDT)
קיצצתי. אשמח אם תסתכל. באופן כללי זה ארוך ומפורט יותר מערכים של אנשים דומים, אבל אני לא יודע אם זו בעיה (אדם החליט להשקיע בערך הויקי שלו בניגוד לאנשי עסקים אחרים, וזה סבבה כל עוד מדובר במידע רלוונטי). השתדלתי להוריד פירוטי יתר. מספיק בעיניך? אברהם אליצור - שיחה 15:12, 1 ביולי 2020 (IDT)
אנחנו לא מתלהבים מזה שאדם כותב על עצמו, כי באופן טבעי זה גולש לשפה יח"צנית ולפירוט יתר. להערכתי צריך להוריד עוד כמה אלפי בתים. כמו שכתבתי, הוא חבר בהרבה דירקטוריונים. אפשר להזכיר את החשובים שבהם בנשימה אחת, ואין צורך לתאר כלל מה הם עושים. לדעתי גם הייתי משמיט את כל ה"כיהן". אולי אפשר פעם אחת, מנכ"ל עמידר. נרו יאירשיחה • ט' בתמוז ה'תש"ף • 15:18, 1 ביולי 2020 (IDT)
השמטתי כמעט את כולם, אבל הגיע משתמש נוסף ושחזר את הרוב. אם תוכל לדבר איתו, אשמח. זה כבר יותר מעורבות ממה שהתכוונתי להשקיע בזה... אברהם אליצור - שיחה 15:20, 1 ביולי 2020 (IDT)
גם אני... Face-smile.svg נרו יאירשיחה • ט' בתמוז ה'תש"ף • 15:28, 1 ביולי 2020 (IDT)

מיותר?[עריכת קוד מקור]

לגבי העריכה הזאת. אני אשמח אם תוכל להבהיר למה, לדעתך, התגובת הפרקליטות שזה "הניסיון להטיל דופי ללא ביסוס" מיותרת? --Shaul5 - שיחה 10:46, 24 ביוני 2020 (IDT)

שלום שאול. תעשה לי טובה, פתח דיון בדף השיחה של הערך, שם המקום. נרו יאירשיחה • ב' בתמוז ה'תש"ף • 11:07, 24 ביוני 2020 (IDT)

קבלת החלטות במזנון[עריכת קוד מקור]

שלום נרו, בהמשך להודעתך מהיום, אשמח לעיין בתוצרי העבודה שעשית יחד עם אלעד. אולי באמת כדאי לקדם רפורמה באופן קבלת החלטות במזנון. אמירושיחה 13:04, 30 ביוני 2020 (IDT)

ממש שמח שאתה פונה. משתמש:Eladti/נוהל קבלת החלטות בסיום דיונים במזנון. בוא נקדם את זה! זה יהיה דבר גדול. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תש"ף • 13:21, 30 ביוני 2020 (IDT)
שלחתי לך הודעת דוא"ל בנושא, אשמח אם תסתכל על הצעה חדשה שגיבשתי, מתייג גם את משתמש:Eladti שעסק בנושא, אשמח לדעתכם, תודה רבה אמירושיחה 20:18, 5 ביולי 2020 (IDT)
מקווה להתפנות לזה בהקדם, למרות מחסור בזמן... תודה על התזכורת. נרו יאירשיחה • י"ג בתמוז ה'תש"ף • 20:23, 5 ביולי 2020 (IDT)

לתשומת ליבך[עריכת קוד מקור]

לבקשתך לא תייגתי אותך, אך כדי לוודא שתראה זאת ולא תוכל להתחמק אפנה אותך מפה לדף השיחת משתמש שלי... יהודה היהודי - שיחה 16:01, 30 ביוני 2020 (IDT)

גם ההודעה הזאת מיותרת לגמרי. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תש"ף • 16:09, 30 ביוני 2020 (IDT)

למה מחקת לי את מה שהוספתי על יום ירושלים?[עריכת קוד מקור]

גם אני לא מאמין לסקרים. אבל זה מדגם גדול של 3,000 נשאלים. בניגוד ל-600 הנשאלים שבדרך כלל נעשים בסקרים המוצגים בתקשורת. גם בניגוד לערכים אחרים שבהם משתמשים מביאים מסקנות סובייקטיביות ומציגים אותן כעובדות, נתתי את הקרדיט לעורכי הסקר בגוף הערך. בכדי להדגיש שזאת דעתם ולא לציין זאת כעובדה.

לפי הפרופיל שלך אני מבין שאתה אדם דתי. אבל מה לעשות שמחוץ לציבור הדתי לאומי היום הזה כמעט ולא מצויין. לא אצל החרדים ולא אצל החילונים. להוציא את השידור הציבורי ומערכת החינוך ביסודי שבה הם סוג של מחויבים לציין את היום. --HofEz96 - שיחה 09:07, 2 ביולי 2020 (IDT)

אין ויכוח על כך שזה לא בולט מחוץ לציבור הדתי, השארתי את זה בערך וכמדומני היה כתוב גם קודם. סקרים אינם חשובים אצלנו, כך למדתי מדוד שי ואחרים, גם כשהם תקפים זה רלוונטי לנקודת זמן אחת בלבד. מספיק לתת את הקרדיט בהערת שוליים. אם תרצה להמשיך לדון נא להעביר את הדיון לדף השיחה של הערך, המקום שבו היית צריך להתחיל אותו מלכתחילה. תודה. נרו יאירשיחה • י' בתמוז ה'תש"ף • 10:36, 2 ביולי 2020 (IDT)

עקיבא וינגרטן[עריכת קוד מקור]

שלום נרו, נתקלתי כעת בערך, זה קוריוז או משהו עם חשיבות? כמובן שאין חיה כזו "רבה הראשי של דרזדן", אבל בכל זאת. ביקורת - שיחה 13:58, 8 ביולי 2020 (IDT)

ראה עכשיו גם שיחה:עקיבא וינגרטן, וזו כנראה פרסומת מתוזמרת יחד עם שיחה:ישיבת בעש"ט דרזדן. ביקורת - שיחה 14:05, 8 ביולי 2020 (IDT)
מסכים. ערכתי, שמתי דרישות למקור והצבתי תבנית חשיבות. נרו יאירשיחה • ט"ז בתמוז ה'תש"ף • 14:18, 8 ביולי 2020 (IDT)
עכשיו אני חושב ששני הערכים הם פשוט יח"צ. עברתי על האתר של הרב ועל כל הקישורים בערכו. ראה גם הערתי בדף השיחה של הערך על הישיבה. ביקורת - שיחה 14:45, 8 ביולי 2020 (IDT)
טוב, חלקים ניכרים מויקיפדיה העברית הם יחסי ציבור מכל הסוגים. נרו יאירשיחה • ט"ז בתמוז ה'תש"ף • 15:11, 8 ביולי 2020 (IDT)
Face-sad.svg מה שנכון וחבל. ביקורת - שיחה 15:39, 8 ביולי 2020 (IDT)
בעבר ניסיתי יותר להילחם בזה, אבל לא קיבלתי הרבה גיבוי וחשתי מעט בודד במערכה. נרו יאירשיחה • ט"ז בתמוז ה'תש"ף • 15:49, 8 ביולי 2020 (IDT)

לא שמתי לב[עריכת קוד מקור]

מתנצל. אין מנהגי לבטל עריכות בלי לנמק, לא ראיתי אפילו עד שביטלת. דגש חזק - שיחה 22:08, 14 ביולי 2020 (IDT)

הערכתי כך, אין בעיה. נרו יאירשיחה • כ"ב בתמוז ה'תש"ף • 22:28, 14 ביולי 2020 (IDT)

הרב אליעזר זאב הגר[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהסרת את הסוגריים המתארים את שמו בעברית. אך אני תמה, זה שמו וכך הוא אמור להיות מתואר (בלי השם וולף); גם אם אתה סבור להשאיר את הכינוי הנפוץ - למה לא להשאיר את השם האמתי לפחות בסוגריים. שים לב שאפילו בוויקיפעדיע ביידיש הוא נקרא אליעזר זאב ולא אליעזר וואלף. הערך חסום לי, ואינני יכול לקרא את כולו או לערוך אותו, לכן אני פונה אליך כאן. איש גלילישיחה • כ"ד בתמוז ה'תש"ף • 20:02, 15 ביולי 2020 (IDT)

שלום רב. זה ערך שעוסק בחסידות שיש לה אדמו"רים רבים, הוא אינו העיקר שם. מוזכר בערך "אליעזר וולף", ולצדו, בגוף הטקסט, הקישור שהזכרת לויקיפדיה ביידיש שמשלים גם את האפשרות השנייה. לא חושב שיש צורך ביותר מזה. נרו יאירשיחה • כ"ג בתמוז ה'תש"ף • 20:14, 15 ביולי 2020 (IDT)
אני חושב שאם כבר עדיף לשנות את השם ל"אליעזר זאב", אבל שיהיה. לא כזה חשוב. איש גלילישיחה • כ"ד בתמוז ה'תש"ף • 22:30, 15 ביולי 2020 (IDT)
לדעתי משתמש:איש גלילי צודק, כדאי לשנות ל:אליעזר זאב F12f16 - שיחה 23:54, 15 ביולי 2020 (IDT)
אין לי התנגדות, וגם בעיניי לא כזה חשוב. נרו יאירשיחה • כ"ג בתמוז ה'תש"ף • 23:58, 15 ביולי 2020 (IDT)

איתרי[עריכת קוד מקור]

אולי בעולם היא פחות בולטת אבל באיתרי היא לא. קומפיוטר - שיחה 23:55, 15 ביולי 2020 (IDT)

יכול להיות. תוכל לפתוח דיון בדף השיחה, כי שם המקום. נרו יאירשיחה • כ"ג בתמוז ה'תש"ף • 23:57, 15 ביולי 2020 (IDT)
לא צריך על כל 2 מילים לפתוח דיון בדף השיחה, זה לא כזה חשוב. וגם אם אני אפתח דיון אז אני אגיד שכן אתה תגיד שלא (או שתגיד יכול להיות) והדיון יגמר. אני רק רוצה לדעת אם כשכתבת "טיפה פחות בולטת" התכוונת בעולם או בישיבה, כי אם זה בעולם אז זה לא רלוונטי ואם זה בישיבה אז זה לא נכון. קומפיוטר - שיחה 00:03, 16 ביולי 2020 (IDT)
אם שם לא - קל וחומר שלא כאן. מבקש לא להמשיך כאן את הדיון הזה, זה לא המקום. אולי עכשיו גם תקשיב לבקשתי. נרו יאירשיחה • כ"ד בתמוז ה'תש"ף • 00:05, 16 ביולי 2020 (IDT)

הצבעה על מדיניות ערכי שחקנים ושחקניות[עריכת קוד מקור]

שלום לך. בפרק "נוסח ההצעה" בהצבעה על מדיניות השחקנים חלה טעות טכנית ונשמט סעיף 5 (הוא הופיע בהמשך בגוף ההצבעה). לפיכך, הפרק "נוסח ההצעה" תוקן. אני מודיעה לך על כך למען הסדר הטוב, ואתה מזומן לשקול את הצבעתך.חברסודי - שיחה 10:34, 16 ביולי 2020 (IDT)

עריכה "טל דקל"[עריכת קוד מקור]

שלום, התיקון האחרון שלך מצוטט להלן: "מציגה דקל כיצד חושפת האמנות..." - אחרי הפועל מציגה צריך לבוא שם עצם כלשהו ולא מילת שאלה כמו כיצד, ולא פועל כמו חושפת. התחביר לקוי, ואני מציעה שתתקן. גילוי נאות: יש לי תואר אקדמי מהאונ' העברית בלשון עברית. הנה הצעה נוספת לניסוח:...מצביעה דקל על האמנות החושפת תפיסות... בברכה Oraruven 11:41, 16 ביולי 2020 (IDT)

זה נראה לי כלל תמוה. באתר האקדמיה ללשון העברית תוכלי למצוא למשל ניסוח כמו "התלבטה הוועדה כיצד ייקרא אחי הסב". "כיצד" אחרי הפועל התלבטה. אם את מעוניינת להמשיך לדון אנא פתחי דיון בדף השיחה של הערך, כאן לא המקום. נרו יאירשיחה • כ"ד בתמוז ה'תש"ף • 14:58, 16 ביולי 2020 (IDT)

מחאת הדגלים השחורים[עריכת קוד מקור]

לפני חודשיים וחצי היית בין התומכים במחיקת הערך על מחאת הדגלים השחורים, והעברתי אותו למרחב הטיוטה שלי. בפרק הזמן הזה חלו שינויים מהותיים בנסיבות: התנועה המשיכה בפעילות רציפה וביתר שאת, ובימים האחרונים (כולל היום) ערכה הפגנות רבות משתתפים מול מעון ראש הממשלה וברחבי הארץ. לפני שאני מציע לשחזר את הערך, רציתי לדעת מה עמדתך בנושא זה. תודה, -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 22:05, 16 ביולי 2020 (IDT)

שלום רב. למיטב הבנתי (תקן אותי אם אני טועה) הם רק קבוצה אחת מבין המפגינים (יש שם גם קריים מיניסטר, אין מצב, ולפחות עוד קבוצה ששכחתי את שמה). נרו יאירשיחה • כ"ד בתמוז ה'תש"ף • 22:23, 16 ביולי 2020 (IDT)
שלום גם לך. כן, גם אני שמתי לב שיש כמה ארגונים שונים שמשתפים פעולה בהפגנות, ולכל אחד מהם ניואנס משלו. אולי אפשר ליצור ערך נפרד בשם המחאה נגד ממשלת ישראל השלושים וחמש ולמנות בו את כל המחאות, כולל מחאות אחרות (עובדים סוציאליים, אמנים ועוד). נראה לי שזה מצדיק ערך, כי המחאה נגד ממשלות קודמות לא הייתה בולטת כמו זו. מה דעתך? -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 08:31, 17 ביולי 2020 (IDT)
מחאה תמיד הייתה, אבל יש כאן אכן משהו מעבר, בפרט ההפגנה האלימה שהייתה השבוע. לדעתי עובר את הרף, אבל צריך להשקיע מאמצים שזה ייראה כמו ערך אנציקלופדי, לא כמו רשימה כרונולוגית. זה קשה מאוד לכתוב ערך ראוי בנושא מתגלגל מעין זה. נרו יאירשיחה • כ"ה בתמוז ה'תש"ף • 12:54, 17 ביולי 2020 (IDT)
קשה אבל אפשרי. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 17:03, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
לא חולק, אבל כמעט תמיד זה המצב באירוע מתגלגל. נרו יאירשיחה • י"ג באב ה'תש"ף • 17:18, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
והנה, גם בערך החדש קרה מיד מה שהיה צפוי מראש: פירוט יתר. נרו יאירשיחה • י"ד באב ה'תש"ף • 21:27, 4 באוגוסט 2020 (IDT)

מיזם פוליטיקה[עריכת קוד מקור]

תבנית:הזמנה למיזם הפוליטי בישראל

 מגזין יהלוםשיחה 05:19, 17 ביולי 2020 (IDT)
שלום מגזין, זה מיזם ראוי, כל עוד מדובר בערכים שאין ויכוח על חשיבותם. להערכתי יהיה לי קשה להקדיש לזה זמן. בהצלחה! נרו יאירשיחה • כ"ה בתמוז ה'תש"ף • 12:55, 17 ביולי 2020 (IDT)
טוב. אם תחליט שאתה רוצה אתה תמיד יכול. מגזין יהלוםשיחה 12:57, 17 ביולי 2020 (IDT)

שלחתי מייל[עריכת קוד מקור]

שלום נ"י. שלחתי מייל, אשמח אם תוכל להתייחס. תודה, קלונימוס - שיחה 11:23, 20 ביולי 2020 (IDT)

הרב עמיאל שטרנברג[עריכת קוד מקור]

ערכתי שם ומייד ביטלתי. למה השארת לי אזהרה????????? --ישראל קלר - שיחה 16:30, 24 ביולי 2020 (IDT)

לא סתם "ערכת", נכנסת למלחמת עריכה. השארתי תבנית חזרה לפני שראיתי שביטלת. אני רואה שכבר מחקת בעצמך את האזהרה, מילא. בתקווה שתימנע מזה בעתיד. כשאתה רואה שיש התנגדות אתה לא יכול לחזור על עריכה. נרו יאירשיחה • ג' באב ה'תש"ף • 16:56, 24 ביולי 2020 (IDT)
לא נכנסתי למלחמת עריכה!! בהתחלה ביטלתי לפי מה שחשבתי, ואז ראיתי שמדובר במלחמת עריכה אז ביטלתי. --ישראל קלר - שיחה 12:48, 26 ביולי 2020 (IDT)
אוקיי, אם לא שמת לב שהעריכה שביטלת היא התנגדות לעריכה חדשה מילא. בעתיד כדאי לבדוק טוב יותר לפני שמבטלים עריכות של משתמשים ותיקים. נרו יאירשיחה • ה' באב ה'תש"ף • 12:51, 26 ביולי 2020 (IDT)
בסדר. --ישראל קלר - שיחה 16:21, 26 ביולי 2020 (IDT)

תאריך עברי[עריכת קוד מקור]

שלום נרו יאיר, שמתי לב שבחתימתך מתנוסס בגאון התאריך העברי, אשמח לשמוע ממך איך ניתן לעשות זאת שמיה רבה - שיחה 15:40, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

גם אני אשמח! --ישראל קלר - שיחה 15:45, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
שלום לשניכם, אנא ראו כאן. נרו יאירשיחה • י"ג באב ה'תש"ף • 16:06, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה רבה! --ישראל קלרשיחה • י"ג באב ה'תש"ף • 16:12, 3 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה רבה!שמיה רבהשיחה • י"ג באב ה'תש"ף • 17:00, 3 באוגוסט 2020 (IDT)

תודה f12f16שיחה • ל' באב ה'תש"ף • 19:24, 19 באוגוסט 2020 (IDT)

האם אפשר ומותר למחוק את התאריך הלועזי? f12f16שיחה • ל' באב ה'תש"ף • 19:24, 19 באוגוסט 2020 (IDT)

יש דרך כלשהי, אבל אין זה רצוי: הנחיצות בתאריך ובשעה בחתימה היא כדי לתת מידע לכותבים האחרים מתי נכתבה ההודעה, ואלו לאו בהכרח (או יותר נכון: בסבירות גבוהה שלא) בקיאים בתאריך העברי. דגש חזק - שיחה 19:49, 19 באוגוסט 2020 (IDT)
אשמח דעת מה הדרך להוריד את התאריך הלועזי--יאללה בלגןשיחה • ט"ו באלול ה'תש"ף 18:47, 3 בספטמבר 2020 (IDT)
דגש חזק ?--יאללה בלגןשיחה • י"ח באלול ה'תש"ף 18:40, 6 בספטמבר 2020 (IDT)

שיחזור[עריכת קוד מקור]

היי, בשיחזור שלך בפולמוס המשיחיות בחב"ד ביטלת שיחזור שביצעתי לאיזה משחית שהכניס שטויות לערך. אם תרצה לשחזר, תשחזר ספציפית את הדברים שהוספתי ואתה מתנגד להם (שהרבי התכחש בשיחה פרטית עם מזכירו?). יודע מה, אני בעצמי אשחזר זאת, ואפתח דיון בדף השיחה. נפתלי - שיחה 15:22, 9 באוגוסט 2020 (IDT)

שיחזרתי את העריכה שלי, מחקתי את הפרטים שהוספתי והחזרתי את הגרסה היציבה. אשמח שתגיב בדף השיחה. נפתלי - שיחה 15:26, 9 באוגוסט 2020 (IDT)
לא מדויק, אתה ממשיך במלחמת עריכה. כבר נחסמת במקרים דומים, ייתכן שגם עכשיו לא יהיה מנוס מפנייה למפעילים. נרו יאירשיחה • י"ט באב ה'תש"ף • 17:52, 9 באוגוסט 2020 (IDT)
לא מדוייק, שיחזרתי את מה שהוספתי, וזה נשאר בדיוק כמו שזה היה בגרסה היציבה. שיע שיחזר עוד פרט שלא שמתי לב אליו. לא פתחתי במלחמת עריכה כלשהי. אבל בשיחזור שלך, היו פרטים שהכניס אחד המשחיתים המשיחיסטים לערך, ואת זה שיחזרתי בחזרה. נפתלי - שיחה 18:44, 9 באוגוסט 2020 (IDT)
לפרוטוקול, בהמשך הודה נפתלי שאין קשר לעריכות של המשחיתים, ואמר שטעה (גם בזה, לצד טעויות נוספות). נרו יאירשיחה • כ"ט באב ה'תש"ף • 22:19, 19 באוגוסט 2020 (IDT)

ישיבת חברון[עריכת קוד מקור]

העובדה שזה דומה לישיבות אחרות לא אומר שזה לא חשוב. זה חלק משמעותי בהיסטוריה של הישיבה. אפשר לכתוב על זה בכל ישיבה אחרת באותה מידה, אז מה? אתה יודע כמה מלל נשפך על הקורונה במיליון היבטים שונים? אז זה היבט נוסף. זה לא מוגזם ככה פשוט למחוק בלי דיון? Purple table - שיחה 23:42, 9 באוגוסט 2020 (IDT)

בכל הישיבות היו התרחשויות חריגות בשל הקורונה, אבל די דומות למה שתיארת. גם בכל בתי הספר ובכל הבתים. כמעט לא נכנסנו לזה. אפילו לא ציינו ביחס למי שחלו ואושפזו, אלא אם נפטרו ל"ע וכדומה. אם לא השתכנעת אנא פתח דיון בדף השיחה של הערך, כי זהו המקום שאליו היית צריך להגיע מלכתחילה. נא לא להמשיך את הדיון כאן. נרו יאירשיחה • י"ט באב ה'תש"ף • 23:54, 9 באוגוסט 2020 (IDT)

תראה מה הולך עם זה[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. תראה שינויים בחסידות סדיגורה. שחזרתי אבל האנונימי מתעקש. משאיר לטיפולך. גילגמש שיחה 04:54, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

לצערי טעית, משתמש:Gilgamesh. הטקסט שהאנונימי הסיר היה (א) טסקט שהוסף במהלך הלילה ושוחזר (ב) הבל מוחלט (בקצרה: לא ניתן לתאר מה התרחש בלוויה של אי־מי כל עוד שהיא פשוט לא התקיימה). הסרתי את הטקסט. דגש חזק - שיחה 08:43, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

ברכות לרגל 120,000 עריכות[עריכת קוד מקור]

קבל את ברכותיי לרגל חצייתך (בקרוב) את סף ה120000 עריכות. F12f16 - שיחה 19:12, 19 באוגוסט 2020 (IDT)

מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Diamond Magazine מגזין יהלוםשיחה 19:25, 19 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה. לא ממש משנה לי המספר... נרו יאירשיחה • כ"ט באב ה'תש"ף • 22:18, 19 באוגוסט 2020 (IDT)
SMirC-congrats.svg מצטרף לברכותApplau.gifאיך באמת אפשר לראות כמות עריכות של משתמש אחר? ● קער א וועלטשיחה • 22:48 • כ"ט באב ה'תש"ף
מצטרף למברכיםApplau.gif נפתלישיחה • י"ג באלול ה'תש"ף 16:30, 2 בספטמבר 2020 (IDT)

שכתוב היסטוריה ומלחמת עריכה בשיחה:עצת נפש[עריכת קוד מקור]

שלום נרו יאיר,

לאחרונה הכנסת כותרת חדשה של שיחה בתוך שיחה קיימת ובכך הפכת שיחה אחת לשתי שיחות (בדיעבד). זאת מספר חודשים לאחר התגובה האחרונה בשיחה, וללא הסכמת העורכים שהגיבו תחת הכותרת החדשה.

איתמראשפר ביטל את עריכתך, אך אתה שחזרת אותה תוך כדי מלחמת עריכה. 

לאחר מכן ביטלתי אני את העריכה בטענה שזהו ניסיון לשכתב את ההיסטוריה, וגם אותה שחזרת.

אני רואה בחומרה את ניסיונך לשכתב את ההיסטוריה בדף השיחה באופן חד צדדי, ובנוסף לכך לאחר מכן נקיטתך במלחמת עריכה בדף השיחה.

בברכה, גילגול - שיחה 16:31, 21 באוגוסט 2020 (IDT)

מותר לי להכניס כותרת לדבריי כדי להבהיר שאיני מסכים עם הכותרת הבלתי מאוזנת שניתנה לדיון, ואני רואה בחומרה רבה את זה שבעיניך זו מלחמת עריכה. נרו יאירשיחה • ב' באלול ה'תש"ף • 22:50, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
אתה יכול להגיב שהכותרת מוטה, גם בלי להכניס כותרת ולהפריע למהלך הדיון. עקצת אותי לא פעם ולא פעמיים על דברים שאני מדגיש בתוך דבריי, אבל להכניס כותרת צעקנית באמצע דיון זה כנראה סבבה. נפתלישיחה • ה' באלול ה'תש"ף 21:32, 25 באוגוסט 2020 (IDT)

האונס הקבוצתי בראשון לציון[עריכת קוד מקור]

בס"ד

נראה שמנסים להסתיר את העובדה שמדובר במסתננים שביצעו את האונס. תוכל לעזור בנושא?

תודה!

חזרה על עריכה[עריכת קוד מקור]

אני רואה כרגע שחזרת על עריכה שלך מאתמול, בערך חסידות חב"ד, בכותרת "השלוחים ובתי חב"ד", כשאתה מוחק את הפצת היהדות. לא עשיתי מאומה בנדון (זכור זאת לפעם הבאה שאתה מקשקש על "נקמה"), אבל אני מתאר לעצמי כיצד היית פועל במקרה זה; מניח תבנית אזהרה בדף השיחה של העורך, פועל לחסימתו ומשחזר מיידית את העריכה שלו. נפתלישיחה • ה' באלול ה'תש"ף 21:27, 25 באוגוסט 2020 (IDT)

אתה? לנקום? מה פתאום. רק במקרה יש לך אובססיה לגבי. לעצם העניין, מדובר בעריכה חדשה שאינה בגירסה יציבה, כך שתצטרך לחפש דרכים יצירתיות יותר לנקום בי על שאני מפריע לך לעוות את הערך פולמוס המשיחיות בחב"ד. צר לי שאני שוב מאכזב אותך. נרו יאירשיחה • ו' באלול ה'תש"ף • 00:30, 26 באוגוסט 2020 (IDT)

סלמן חוגי עבודי[עריכת קוד מקור]

בעריכה זו השמטת פרטים כמו שמו של אביו, והעובדה שהיה דיין בפתח תקווה. האם זה במתכוון? הפרטים האלה לא נכונים? גם הושמט שרשור שעוסק אודותיו בפורום אוצר החכמה, איני מבין מדוע. נפתלישיחה • י"ג באלול ה'תש"ף 16:29, 2 בספטמבר 2020 (IDT)

מבקש שתפסיק להטריד אותי כדי להתנקם. נרו יאירשיחה • י"ג באלול ה'תש"ף • 19:54, 2 בספטמבר 2020 (IDT)
ביצעת עשרות ומאות עריכות, ואני נוגע רק באחת מהן. אינני רואה כאן סימני נקמה כלשהם. יש תגובה עניינית? נפתלישיחה • י"ד באלול ה'תש"ף 17:48, 3 בספטמבר 2020 (IDT)

אהלן[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:ניע זשוריצי כלופצי (ניגון)#אהלן

ארץ ישראל השלמה[עריכת קוד מקור]

קידוד הקישורים נעשה באמצעות בוט (AWB), הבוט לא בודק אם הקישור פעיל. אבל אני לא מבין מה מפריע לך שבמקום ג'יבריש יהיה שפה מעודנת יותר... בכל מקרה תודה על הערנות. עמד - שיחה 23:18, 3 בספטמבר 2020 (IDT)

לא בטוח שהבנתי. אני יודע שבעבר הקישור הקיים פעל, ואני לא בטוח שהקישור שלך זהה. לכן אני חושש שבקישור שלך לא יהיה אפשר למשל למצוא בארכיון האינטרנט. ודאי לא הועלת, כי נותר שבור. אם תרצה אפשר להמשיך לדון בדף השיחה, שם היית צריך לפתוח את הדיון מלכתחילה. תודה. נרו יאירשיחה • י"ד באלול ה'תש"ף • 23:21, 3 בספטמבר 2020 (IDT)
טוב, בררתי את העניין ואני נאלץ להגיד שאתה צודק, הדף אכן אינו קיים וההחלפה %20←‏_ הייתה שגויה. אני אתקן את המעוות גם בערכים אחרים בהם ביצעתי את השינוי. עמד - שיחה 00:04, 4 בספטמבר 2020 (IDT)

סטנדרט לערכי פוליטיקאים[עריכת קוד מקור]

מה נשמע נרו?
אני פונה רק אליך ספציפית ואשמח לדעתך.
אולי ראית, אני מנסה לגלגל עם עמיחי הסדרה, ולו ראשונית, של כללים שיהיו תקפים לגבי ערכים על פוליטיקאים מכל המחנות. בכמה דיונים זכור היה לי שאתה מתייחס לעיתים לחוסר שוויון בין ערכים מסוימים, וקיוויתי שאולי יקפצו לך לראש כמה נושאים שראוי יהיה להסדיר באופן זה.
הטויטה כרגע בשלב מאוד ראשוני. מלכתחילה בעיני רוחי התלבטתי אם לנסות לקדם קדימה רק כמה סעיפים בסיסיים שאני מניח שיתקבלו (ושאולי יהוו בסיס להתפתח ממנו יום אחד), או אם לנסות ללכת על הצבעה מורכבת יותר של בעד/נגד סביב אפשרויות יותר מתקדמות, כמו לנסות לקטול את תופעת פרקי "עמדותיו" ודברים בסדר גודל הזה. כרגע, מבחינת הרעיונות שאספנו, נראה שהכיוון הרבה יותר קרוב לאפשרות הראשונה. עם זאת, אשמח לרעיונות ממך בכל סדר גודל שהוא.
תודה מראש Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:28, 5 בספטמבר 2020 (IDT)

תודה על הפנייה, כבר הגבתי בדף השיחה שם ואמשיך לעקוב. כן, אני בעד כללים גם בנושא פרק עמדותיו, והצעתי בתגובתי האמורה קווי מתאר בנושא. נרו יאירשיחה • י"ז באלול ה'תש"ף • 01:22, 6 בספטמבר 2020 (IDT)

שאלה על עריכה עם מקור לא רשמי[עריכת קוד מקור]

דברתי עם בנו של נשוא ערך והוא הוסיף לי פרטים שלא נכתבו בערך, השאלה האם ניתן להכניסם לערך ע"פ מקור מידע זה, מצפה לתשובה, המאו"ר - שיחה 23:10, 8 בספטמבר 2020 (IDT)

תלוי מה. יש הבדל למשל בין מידע טריוויאלי (היכן נולד, מתי התחתן) ובין דברים רגישים יותר (למשל: שהחפץ חיים אמר עליו בגיל חמש שהוא יותר גדול ממשה רבנו). נרו יאירשיחה • י"ט באלול ה'תש"ף • 23:13, 8 בספטמבר 2020 (IDT)

תודה אני יעדכן, אם כן המאו"ר - שיחה 23:17, 8 בספטמבר 2020 (IDT)

מרכז אדוה[עריכת קוד מקור]

שלום רב. אני לא מבין למה אתה מתנהג בצורה גסה כלפי?

ראיתי את התבנית שהצבת, בדקתי בערך וראיתי שלמעט פסקה אחת כל שאר הפסקאות מדברות על שינויים שאריות. מאחר וכך חשבתי שניתן להוריד את התבנית והסברתי את טענתי בתקציר עריכה. אם לדעתך זה לא עונה אתה יכול להחזיר את התבנית ולהידבר איתי. אתה לא צריך למחוק את כל התוספת שהוספתי ולבטל במחיר יד עבודה של שעות. אני חושב שזה לא מנומס ולא יפה להתנהג כך כלפי עורך אחר.

אשמח שתחזיר את התוספת שהוספתי ואם לדעתך עדיין יש צורך בתבנית אתה יכול להציב אותה, אם כי לדעתי היא מיותרת. בתודה מראש. בברכה. על הטוב - שיחה 22:29, 9 בספטמבר 2020 (IDT)

התוספת שלך ארוכה באופן מוגזם, למשל זה שהגו תוכנית ואפילו הציגו אותה לחברת כנסת, ביקורות שמתח הארגון, הצעות מפורטות לרפורמה ותיאורים מופרזים באריכותם בעניין פרסומים. התלבטתי מה לעשות איתה, ובסוף הסתפקתי בתבנית. כשפשוט הסרת את התבנית לא הותרת לי ברירה. עיינתי עכשיו שוב בתוספת שלך, וברור לי שצריך לקצץ כשליש לפחות. אין לי התנגדות שתחזיר את התוספת עם התבנית, אבל עדיף שתקצץ מעט, למשל בדוגמאות שהעליתי. אם תרצה להמשיך את הדיון אנא העבר אותו לדף השיחה של הערך, כי שם המקום. נרו יאירשיחה • כ' באלול ה'תש"ף • 22:35, 9 בספטמבר 2020 (IDT)
אני שומע את טענותיך. אשתדל לערוך את התוספת כך שתהיה מקובלת גם עליך. בברכה. על הטוב - שיחה 22:37, 9 בספטמבר 2020 (IDT)
צמצמתי את הערך לפי טענותיך. אשמח אם תאשר לי להוריד את התבנית אם אין לך טענות נוספות. בברכה. על הטוב - שיחה 22:43, 9 בספטמבר 2020 (IDT)

ערך חדש[עריכת קוד מקור]

שלום נרו יאיר! אשמח לדעת אם לדעתך יש חשיבות אינציקלופדית מספיקה לרב ד"ר נעם סמט, ראש ישיבת שיח יצחק, והאם כדאי ליצור ערך אודותיו. (הרב סמט הוא ראש ישיבת שיח יצחק שבארפת, וראש התוכנית לתואר שני בתושב"ע במכללת הרצוג) כל טוב, --KodN555 - שיחה 18:33, 10 בספטמבר 2020 (IDT)

שלום רב. גבולי לדעתי, צ"ע. נרו יאירשיחה • כ"א באלול ה'תש"ף • 18:37, 10 בספטמבר 2020 (IDT)
את מי לדעתך כדאי לשאול?--KodN555 - שיחה 20:23, 10 בספטמבר 2020 (IDT)
לא יודע. לא חושב שמישהו יוכל להתחייב שהערך ישרוד. השאלה האמיתית היא אם אתה מעוניין בכל זאת לנסות. נרו יאירשיחה • כ"א באלול ה'תש"ף • 22:19, 10 בספטמבר 2020 (IDT)

אסתר חיות[עריכת קוד מקור]

תוכל בבקשה להרחיב בערך על ניגודי העניינים החמורים שלה (לפי הכתבה של ליבסקינד) ומה הייתה התגובה הלא עניינית שלה (למעשה היא לא הכחישה את הטענות שלו). כרגע זה מסתכם באיזה משפט וחצי. אני מניח שבכל מדינה מתוקנת היא הייתה מתפטרת לאחר החשיפה הזאת או מודחת בבושת פנים. אני מעדיף שאתה תעשה את זה כי נראה לי שאני "סדין אדום" אצל חלק מהמשתמשים פה. תודה! משתמש חוזר - שיחה 16:28, 15 בספטמבר 2020 (IDT)

מקווה להתפנות לזה. נרו יאירשיחה • כ"ו באלול ה'תש"ף • 16:36, 15 בספטמבר 2020 (IDT)
גם אני אשמח אם תתפנה לזה. בברכה, גיברס - שיחה 14:13, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
גם אתה נראה לי מתאים למשימה... נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תש"ף • 14:19, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
חסומים לי המקורות שהבאת בדף השיחה. אולי תשלח לי במייל. בברכה, גיברס - שיחה 15:20, 16 בספטמבר 2020 (IDT)
ליבסקינד על הטיוח של שוהם? הוא פשוט מציין שחיות היא הבוסית שלו לשעבר ופעלה למינויו. מה שנקרא ניגוד עניינים, האשמה חמורה מאוד כאשר מדובר בפוליטיקאים. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תש"ף • 16:59, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

יותר מדיי?[עריכת קוד מקור]

שלום נרו יאיר,

האם תוכל בבקשה לעבור על פרקי "ראו גם", "לקריאה נוספת" ו"קישורים חיצוניים" בערכים יהדות לוב וחיה אוסטרובר? בתודה, ידידיה צבאןשיחה • כ"ז באלול ה'תש"ף • 19:39, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

מתנצל, זמני אינו בידי לזה, אבל זיהית היטב שמדובר בפירוט יתר קיצוני. מציע שתדלל באופן דרמטי (לפחות 50%), ואם תהיה התנגדות אנא תייג אותי. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תש"ף • 19:47, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

טעות שלי[עריכת קוד מקור]

לא שמתי לב לדיון שהתנהל שם, חיפשתי מלמעלה וזה נעלם מעיני. אתה צודק לחלוטין בתגובתך בבקשות ממפעילים ובהתנהלותך בנושא. סליחה, טעיתי. מעריך מאוד את ההתחשבות בברי פלוגתא. eli - שיחה 20:16, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

תודה, מעריך את זה. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תש"ף • 21:39, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

יואווו אתה עוד כאן[עריכת קוד מקור]

היית מאלו שקיבלו את פני ב-2008, כל הכבוד על ההתמדה. אני בצוק העתים נאלמתי. חזרתי לעריכה אחת ואני רואה שאתה עוד פעיל. ישר כח --גששון - שיחה 23:22, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

שלום! יש ותיקים ממני. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תש"ף • 23:38, 16 בספטמבר 2020 (IDT)

הוספת מידע לא ניטרלי ללא מקורות ועריכה חסרת נימוק[עריכת קוד מקור]

שלום משתמש:נרו יאיר,
בעריכתך זו בערך צבי ישראל טאו:
1. הוספת למשפט "מנחה את תלמידיו להימנע מצריכת תקשורת ותרבות חילונית" את המילה "נמוכה" - מילה לא ניטרלית, לא צירפת סימוכין ובחיפוש לא מצאתי כאלה. בנימוק עריכתך כתבת "מה לעשות, זאת עמדתו". נראה לי לא ראוי להכניס לוויקיפדיה מידע לא מעוגן ולנמקו במשיכת ידיים.
2. החלפת את הניסוח "טאו נולד בווינה בשם הגרמני הנס" אל "נולד בווינה, שמו הגרמני הוא הנס" אך לא נימקת זאת. אם חוסר הנימוק נעשה בשוגג, אשמח אם תסביר כעת מדוע. אם במכוון לא נימקת (תוך ביטול של עריכה קודמת שלי) - תוכל להסביר את צעדיך?
תודה רבה ושנה טובה, גילגול - שיחה 09:29, 18 בספטמבר 2020 (IDT)

אלה טענות סרק שתוכל להעלות בדף השיחה. נרו יאירשיחה • כ"ט באלול ה'תש"ף • 12:10, 18 בספטמבר 2020 (IDT)
הי, אני חושב שהמקום לשאלות אלו הוא דווקא כאן כי מדובר בעיקר בהתנהלות וויקפדית שלך ולא בתוכן. אך לבקשתך פתחתי דיון בדף השיחה של הערך. בברכה, גילגול - שיחה 17:30, 18 בספטמבר 2020 (IDT)
כן, אם ממש רוצים תמיד אפשר לטעון שמדובר ב"התנהלות". אם תרצה אוכל להדגים את זה בדף השיחה שלך. נרו יאירשיחה • ג' בתשרי ה'תשפ"א • 15:45, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
גילגול הטריד גם אותי בדף שיחתי במקום לעסוק בנושאים בדפים המתאימים לכך. זו התנהלות ויקיפדית בעייתית. AddMore-III - שיחה 19:13, 21 בספטמבר 2020 (IDT)

שלום נרו, אני מסכם, תקן אותי בבקשה אם אני טועה: קיבלתי תשובות לגבי התוכן של העריכות, אך לא קיבלתי תשובות לשאלות לגבי התנהלותך. בדיון מכאן, בתקווה שראית את הערתי האחרונה.
לגבי הערתו של אדמור, אני מניח שהוא מתכוון לפנייתי אליו בדף שיחתו בדיון בעניין דבריך: סימון משתמשים פוליטיים. ישפוט הקורא אם מדובר בהטרדה.
בברכת חג שמח, גילגול - שיחה 19:49, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

שוב טענות סרק, מלבד מה שלא שמתי לב שהגבת שם. עניתי עכשיו, ובפעם הבאה אם אני לא מגיב אחרי יומיים נא לתייג אותי שם. נרו יאירשיחה • י"ג בתשרי ה'תשפ"א • 19:58, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

הי נרו, מסכם שוב (ושוב, תקן אותי אם אני טועה):
לגבי 1: הכנסת לערך מחקר מקורי ללא מקורות מספקים. מעבר לנימוק במשיכת ידיים בתקציר העריכה "מה לעשות, זאת עמדתו", בדיון בדף השיחה של הערך בין היתר כתבת כהמשך הנימוק לכך: "יש אצלנו הרבה דברים ללא מקור".
לגבי 2: נמנעת מלענות על השאלה ("אני כופר בכלל שהמצאת ולכן אין על מה לענות"), ולכן אני נאלץ להניח שחוסר הנימוק של השחזור היה במכוון.
בברכה וחג שמח, גילגול - שיחה 17:33, 8 באוקטובר 2020 (IDT)

מסכם שוב: זו הטרדה קטנונית, וכבר עניתי על הכול שם. נרו יאירשיחה • כ' בתשרי ה'תשפ"א • 17:45, 8 באוקטובר 2020 (IDT)

הנהלת בתי המשפט[עריכת קוד מקור]

בס"ד

תוכל לעזור? חג שמח וגמר חתימה טובה! משתמש חוזר - שיחה 15:22, 21 בספטמבר 2020 (IDT)

שלום רב. לא אוכל לעשות את זה במקומך. מציע שתתחיל עם דיון בדף השיחה. נרו יאירשיחה • ג' בתשרי ה'תשפ"א • 15:46, 21 בספטמבר 2020 (IDT)
התחלתי שם דיון כפי שהצעת. משתמש חוזר - שיחה 19:30, 22 בספטמבר 2020 (IDT)

עריכה שלי שבוטלה, לא הבנתי למה[עריכת קוד מקור]

אני מדבר על העריכה הזאת. תקציר העריכה הוא "חסום". מה הקטע? מחקת הפניה לדיון בפורום אוצר החכמה על נשוא הערך. למה? נפתלישיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א 14:50, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

נראה לי שזה ברור. מי שהוסיף את המידע הוא משתמש חסום, ולפי הכללים אין לקבל תרומות של משתמשים חסומים. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 14:53, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
איזו היתממות, עריכה "שלי". נפתלי, בפעם הבאה שאתה רוצה להגיב כאן נא להקפיד להגיב בפרק הדיון הקודם שפתחת, כפי שריכזת את כל דבריי בדף שיחתך בפרק אחד. אל תגיב יותר בפרק הזה או בכל פרק חדש, רכז הכול בפרק הקודם שפתחת, כפי שעשית בדף שיחתך. אתה לא יכול להחזיק את המקל בשני קצותיו. נרו יאירשיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א • 15:50, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

We sent you an e-mail[עריכת קוד מקור]

Hello נרו יאיר,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery - שיחה 21:51, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

שינוי סדר הקישורים החיצוניים בערך 'כתר ארם צובא'[עריכת קוד מקור]

אתה ביטלת את קידום הקישור לכתר ארם צובא באתר מקראות גדולות הכתר לעומת אתר מכון בן צבי. הקישור באתר של מכון בן צבי כבר לא עובד זמן רב ולא ניתן לראות את כתב היד דרכו. כמו כן הקישור ב'מקראות גדולות הכתר' נוח מאוד לשימוש, יש בו סימון של הפסוקים בכל עמודה של כתב היד, וניתן לראות את נוסח המקרא והמסורה, מול כתב היד. לכן ראוי להחזיר אותו למיקום הראשון או השני. Noli1001 - שיחה 10:02, 29 בספטמבר 2020 (IDT)

אנא כתוב זאת בדף השיחה של הערך, שם המקום. נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשפ"א • 14:03, 29 בספטמבר 2020 (IDT)

ראה מה כתבתי בדף הבדיקות[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה:בודק/בקשות_לבדיקה#אנשים_שונים_או_אותו_אדם? יאצקין52 - שיחה 08:36, 30 בספטמבר 2020 (IDT)

הגבתי שם. נרו יאירשיחה • י"ב בתשרי ה'תשפ"א • 14:47, 30 בספטמבר 2020 (IDT)

תעבירו את זה הלאה[עריכת קוד מקור]

Wikilove2 new.png תעבירו את זה הלאה
סיבת העיטור: בהחלט קיבלתי בזכותך כמה תובנות על כתיבה אנציקלופדית לאורך הדרך, ואני גם מעריך את שיפורי הניסוח שאתה עושה לפעמים בטקסטים שאני מכניס.
העיטור מוענק במסגרת המיזם "תעבירו את זה הלאה". נשמח אם תצטרף לשרשרת הפרגונים, ותעביר הלאה את התבנית לשני עורכים נוספים (או יותר) שאתה מעריך, באמצעות העתקת טקסט זה לדף השיחה שלהם והוספת סיבה: {{תעבירו את זה הלאה|סיבה=*יש להזין סיבה כאן*}}

איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול מחלוקות 15:01, 4 באוקטובר 2020 (IDT)

תודה רבה! מעריך את זה, והעברתי הלאה. נרו יאירשיחה • ט"ז בתשרי ה'תשפ"א • 15:50, 4 באוקטובר 2020 (IDT)

משתמש חסום[עריכת קוד מקור]

מה אתה חושב? פופ - שיחה 19:07, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

שלום רב. לא טעית. נרו יאירשיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 19:57, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

אינוקנטיוס השני[עריכת קוד מקור]

מועדים לשמחה, זכרתי מסיפורי הרב מאיר להמן שהיה איזה אפיפיור יהודי, מחיפוש הגעתי לכאן, אני מתלבט אם להוסיף את זה לערך וכיצד(הכנסתי כבר מקור בדף השיחה), אשמח לשמוע את דעתך, גוט מועד שמיה רבהשיחה • י"ח בתשרי ה'תשפ"א • 23:32, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

יש ספר מחקרי על אגדת האפיפיור היהודי. לגבי אינוקנטיוס, אני לא בטוח למה משייכים את זה דווקא לו וממתי. נרו יאירשיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 23:43, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
ואוו, איך הגעת לשם? אני מקווה להספיק לקרוא את זה בחג, תודה רבה על המקור - בויקיפדיה זה ודאי נחשב יותר מאשר "האפיפיור היהודי" של להימן, אם כי זה לגבי גירסא דינקותא ומקור נאמן, מועדים לשמחה ולילה טוב שמיה רבהשיחה • י"ח בתשרי ה'תשפ"א • 00:43, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
שים לב שכדי לקרוא את כל הספר בכותר יש צורך במנוי. ליהמן הוא סופר, הוא כלל לא התיימר לדייק מבחינה היסטורית. נרו יאירשיחה • י"ח בתשרי ה'תשפ"א • 00:56, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
שמתי לב, זה יכול להיות רעיון מצוין לתקופת הסגר המתמשך והולך - יש לי כבר מנוי לספרייה מקוונת אחרת, ו"כל המוסיף יוסיפו לו..." לגבי להימן - אכן כך, ככל הנראה רוב הסיפורים הם פרי עטו ותו לא שמיה רבהשיחה • י"ח בתשרי ה'תשפ"א • 01:06, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
זו היתה טעות קשה כי אחרי שיש לי מנוי אני לא רואה צורך לקרוא את הספר המשעמם הזה בזמן שיש לי אפשרות לקרוא ספרים אחרים קריצה, למעשה אני נכנס היום לישיבה וככל הנראה לא אצא עד חנוכה, ירדתי מהרעיון של אינוקנטיוס המסכן וחשבתי לכתוב ערך 'האפיפיור היהודי' שיהיה בו גם פן אקדמאי וגם את הפן הפולקלורי, וכמובן קישור לאפיפיורים שמשערים שזה הם, אשמח אם תוכל לקדם את הרעיון או לפחות לסייע במציאת מקורות איכותיים - כמו שעשית עד עכשיו, יום טוב שמיה רבהשיחה • ז' בחשוון ה'תשפ"א • 13:24, 25 באוקטובר 2020 (IST)
נדמה לי שלא תצטרך הרבה מלבד המקור הנ"ל... נרו יאירשיחה • ז' בחשוון ה'תשפ"א • 14:10, 25 באוקטובר 2020 (IST)
(נראה לי שכבר כתבתי שזה ממש משעמם) כיוון ששלחת אותי לספר כלשהו אני רואה צורך להמליץ לך על ספר אחר - אם תקרא אותו תקבל פרסקריצה חידת סמירנוב, בהנאה. שמיה רבהשיחה • ח' בחשוון ה'תשפ"א • 19:33, 25 באוקטובר 2020 (IST)
לא אחראי על השיעמום, אבל גם אם לא תרצה לקרוא אני מניח שתוכל ללמוד הרבה מהביבליוגרפיה שם. נרו יאירשיחה • ז' בחשוון ה'תשפ"א • 20:03, 25 באוקטובר 2020 (IST)
טוב, אני מקווה שאפיק מזה תועלת, מקווה גם שעדיין לא קראת את הספר שהמלצתי לך לעיל ושיש לי עד חנוכה לחשוב על פרס... שמיה רבהשיחה • ח' בחשוון ה'תשפ"א • 20:04, 25 באוקטובר 2020 (IST)

חיים וולקין[עריכת קוד מקור]

הוא אכן סיני? (עיין ויקינתונים או תצוגת ניידים)

כבר הרבה זמן שם, כנראה כי נולד בשנחאי. תיקנתי. ויקינתונים יוצר גם הרבה בעיות. נרו יאירשיחה • כ' בתשרי ה'תשפ"א • 20:20, 8 באוקטובר 2020 (IDT)

לילה טוב, בערך אברהם יהושע סולובייצ'יק#מתלמידיו תראה את הקטע אודות ישיבת ברית יעקב.

שלום רב. לא הבנתי. נרו יאירשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשפ"א • 12:33, 13 באוקטובר 2020 (IDT)
האלמוני שינה עכשיו את שם הערך, ותיקנתי שם. בפעם הבאה נא לתקן בתגובה חדשה כדי למנוע בלבולים. נרו יאירשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשפ"א • 14:29, 13 באוקטובר 2020 (IDT)

הרב ישראל לנדא[עריכת קוד מקור]

שלום,

מה דעתך, האם הרב ישראל לנדא זכאי לערך? אורןגבע - שיחה 18:58, 14 באוקטובר 2020 (IDT)

חושב שכן, בגלל סדרת פיתוחי חותם. נרו יאירשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשפ"א • 22:15, 14 באוקטובר 2020 (IDT)

ציטוט לקישור[עריכת קוד מקור]

בערך על פרשת ילדי תימן הוספתי ציטוט לפי ההמלצה ב{{קישור כללי}} (לא יופיע בערך ומיועד לעזור במציאת הדף במקרה שיזוז או יעלם). האם זה מיותר? בכל מקרה תודה על העריכות שם. Tzafrir - שיחה 16:29, 16 באוקטובר 2020 (IDT)

מקבל ותיקנתי. פספסתי את הכלל הזה כי נדיר שמקפידים עליו. נרו יאירשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשפ"א • 16:40, 16 באוקטובר 2020 (IDT)

עריכתך בחסידות לעלוב[עריכת קוד מקור]

אני חושב שאין סיבה למחוק את תאריך העליה לארץ, אם הנתון ידוע בבירור, אמנם לפי מה שערכת ניתן להבין מתי בערך הוא עלה . אבל חבל למחוק לבלוב הלשכה לפניות הציבור • א' בחשוון ה'תשפ"א • מי שמאמין לא מפחד 18:50, 18 באוקטובר 2020 (IDT)

שלום רב. יש לו ערך, זה רלוונטי שם. פחות בערך של החסידות (אלא אם, נניח, הם מקפידים לחגוג את זה מדי שנה, חוק ולא יעבור). אם אתה רוצה להמשיך את הדיון, או בפעם הבאה שיש לך הערה הנוגעת לעריכות בערך ספציפי, אנא פתח דיון בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • ל' בתשרי ה'תשפ"א • 18:52, 18 באוקטובר 2020 (IDT)

שחזרת את התגובה שלי בדלפק הייעוץ, למה?[עריכת קוד מקור]

תסביר בבקשה. אלעדב. - שיחה 13:14, 19 באוקטובר 2020 (IDT)

זו כמובן טעות, אין לי מושג איך זה קרה. מתנצל. נרו יאירשיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א • 13:54, 19 באוקטובר 2020 (IDT)

לייק לכוכב![עריכת קוד מקור]

SMirC-Barnstar.svg כוכב לייק
היי, מזמן לא פירגנתי לעריכות שלך! קבל כוכב לייק :-) ‏גבי(שיחה | תרומות) 19:47, 20 באוקטובר 2020 (IDT)
תודה רבה, במה זכיתי? נרו יאירשיחה • ב' בחשוון ה'תשפ"א • 22:18, 20 באוקטובר 2020 (IDT)

קידוד קישורים[עריכת קוד מקור]

איך אתה עושה את זה שבקישור יופיע העברית במקום הקוד הארוך? Eladti - שיחה 12:22, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

העדפות => גאדג'טים => "הוספת כפתור לבדיקת בעיות סגנון ולשון נפוצות, להחלפות של בוט ההחלפות, תיקון קישורים לפירושונים ועוד". דגש חזק - שיחה 12:26, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
דגש חזק, תודה על המענה המהיר. נרו יאיר, תודה על האירוח Face-smile.svg. Eladti - שיחה 12:43, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

שלום נרו אשמח לשוחח קצת על הדרכה בויקיפדיה בכמה עניינים של עריכות וכו' שראיתי שערכת אחרי (כגון גב' פיוטרקובסקי), לא הבנתי איך לפתוח פניה חדשה אליך אז הוספתי זאת כאן, (כמו כן האם אפשר לשלוח הודעות כאן בפרטי או רק במייל? אם רק במייל אשמח לקבל מייל שלך) מקוה שזה בסדר, בברכה [[משתמש:|ofer737]] - שיחה

שלום עופר. אתה יכול לשאול כאן או לשלוח מייל, אבל אני מאמין שתקבל שירות טוב ויעיל יותר בויקיפדיה:דלפק ייעוץ או בויקיפדיה:חממה. נרו יאירשיחה • ג' בחשוון ה'תשפ"א • 13:22, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

תודה Ofer737 - שיחה 00:57, 22 באוקטובר 2020 (IDT)

משנתית - משנה בשנה[עריכת קוד מקור]

הועבר אל שיחה: מפעל לימוד משנה יומית והלכה יומית

אפשר הסבר??[עריכת קוד מקור]

אפשר הסבר על המחיקה הזאת?? אני לא רואה שום הסבר הגיוני למחיקה הזאת. שטעטל - שיחה 16:41, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

הסברתי בתקציר, וכמובן זכותך להחזיק בהיגיון שונה משלי. נרו יאירשיחה • ו' בחשוון ה'תשפ"א • 19:41, 24 באוקטובר 2020 (IDT)

אני רוצה להבין אותך[עריכת קוד מקור]

כאן היה דיון שמקומו בשיחה:דונלד טראמפ. עניתי בפירוט, וביקשתי שבמידת הצורך נמשיך במקום שבו היה המקום לדון מלכתחילה. המשתמש שפנה אליי התעלם באופן בלתי מנומס מבקשתי והתעקש להמשיך כאן. אני מעביר עכשיו את הדיון למקומו הראוי. נרו יאירשיחה • י"א בחשוון ה'תשפ"א • 09:45, 29 באוקטובר 2020 (IST)

דוד לייבל[עריכת קוד מקור]

שלום רב. לפני כמה ימים מחקת חלק מהעריכה שלי בערך בטענה שאין מקור לפסקה. בעקבות כך שיניתי את הנוסח והבאתי מקור לעריכה שביצעתי, אולם חסר תקנה שיחזר את עריכתי וטען כי לא עניתי על טיעוניך. אשמח אם תוכל לראות את הגירסה שלי ולומר לי האם היא טובה בעיניך. בברכה. על הטוב - שיחה 19:18, 27 באוקטובר 2020 (IST)

לא חושב שטענתי שהבעיה היא חסרון מקור. הבעיה היא סגנון סובייקטיבי ויח"צני ("יצרה הדים רבים") ולכן אני מסכים עם חסר תקנה. אם תרצה להמשיך את הדיון נא לעשות זאת במקום שאליו היית צריך לפנות מלכתחילה, דף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • ט' בחשוון ה'תשפ"א • 19:43, 27 באוקטובר 2020 (IST)

אתה ובר נחסמתם לרבע שעה[עריכת קוד מקור]

גם אתה וגם משתמש:בר פה מספיק זמן כדי לדעת שלא נכנסים למלחמת עריכה. אני לא רוצה ולא מעוניין להכנס לדיון מי צודק, ומה קרה. אני חסמתי אותך וגארפילד אותו. דברו כמו בני אדם, או שתתרחקו אחד מהשני. בתקווה שהאווירה באתר הזה תשתפר. מתניה שיחה 15:02, 28 באוקטובר 2020 (IST)

נו באמת, דין שווה למי שדוחף בכוח תבנית קנטרנית לדף שיחה של אחר, ולמי שמוחק אותה? נרו יאירשיחה • י' בחשוון ה'תשפ"א • 15:37, 28 באוקטובר 2020 (IST)
דין שווה למי שנכנס למלחמת עריכה. מתניה שיחה 16:00, 28 באוקטובר 2020 (IST)
לא כשמדובר בקטנרנות לשמה בדף שיחה של אחד הצדדים, זו לא באמת מלחמת עריכה. נרו יאירשיחה • י' בחשוון ה'תשפ"א • 16:02, 28 באוקטובר 2020 (IST)
אני מסכים שנרו יאיר דחף בכוח תבנית קנטרנית לשמה בדף שיחתי, ועל כן הייתם אמורים לחסום רק אותו. בר 👻 שיחה 17:18, 28 באוקטובר 2020 (IST)
רק לך מותר? נרו יאירשיחה • י' בחשוון ה'תשפ"א • 17:19, 28 באוקטובר 2020 (IST)
כעת משנחשפה צביעותך אתה תתעקש על לומר את המילה האחרונה? אם כן הבה, תן הכי חזק שלך, מבטיח לא להגיב. בר 👻 שיחה 17:25, 28 באוקטובר 2020 (IST)
"נחפשה צביעותי"?! נו נו. את המילה האחרונה שלך קיבלת בדף שיחתך, גם זה משהו. נרו יאירשיחה • י' בחשוון ה'תשפ"א • 17:34, 28 באוקטובר 2020 (IST)

התנהגות מינית בלתי הולמת מצד דונלד טראמפ[עריכת קוד מקור]

לפני כשבוע ביטלת את עריכתי בנושא בטענה ש"כשתשקיע באופן דומה בביידן כמה ימים לפני הבחירות". עכשיו אנחנו אחרי הבחירות. מדוע לא לכלול מידע חשוב ואמין על אחד האנשים החזקים כיום? אשמח לדעת אם תוכל להחזיר את הפיסקא, או לפחות לא למחוק לי אותה שוב, תודה.

AsimovsDream - שיחה 18:37, 4 בנובמבר 2020 (IST)

הנושא הוזכר בערך עוד לפני העריכה שלך, באופן מאוזן יותר. עיקר העריכה שלך עסק בהאשמות, חלקן זניחות. על כל פנים, יש דיון בדף השיחה שם, ושם המקום לדון בזה, אם תרצה. אגב, מאחר שהזכרת את ביידן, גם נגדו יש האשמות בדבר התנהגות מינית בלתי הולמת. האם אתה מעוניין להוסיף דברים כאלה גם בערך שלו? נרו יאירשיחה • י"ז בחשוון ה'תשפ"א • 18:40, 4 בנובמבר 2020 (IST)
אולי לפני שאתה זורק כהרגלך השוואות היפוטתיות, תשקיע את המאמץ המינימלי להכנס לערך על ג'ו ביידן, ולראות שיש שם פסקה ג'ו ביידן#טענות בדבר תקיפה מינית? emanשיחה 00:28, 5 בנובמבר 2020 (IST)
ההשוואה היא העיקר, נדמה לי שגם אתה מאמין בשוויון ומתנגד להעדפה של צד פוליטי מסוים, אפילו אם הוא קרוב אליך. גם אצל טראמפ יש מקום לתיאור בהיקף דומה, וכבר יש. לא לפרט כל טענה בדבר משיכת שיער או תביעה שלא ברור מה עלה בגורלה אם בכלל. נרו יאירשיחה • י"ח בחשוון ה'תשפ"א • 10:04, 5 בנובמבר 2020 (IST)
אצל ביידן יש פירוט של כל הטענות על התנהגות כזו. לפי ההגיון בתגובה שלך גם אצל טרמפ צריך תיאור של כל הטענות. זה היה הרבה הרבה הרבה יותר ארוך ממה שלא נתת להכניס. (באנגלית יש על זה ערך שלם).emanשיחה 20:00, 5 בנובמבר 2020 (IST)
ברשותך ארשה לעצמי להשתמש בסגנון שבו נקטת כאן: אולי לפני שאתה טוען דברים שאין להם שחר תשקיע את המאמץ המינימלי להראות מה כתוב בפסקה שציינת? כתוב שם: "בחודש לאחר מכן, שש נשים טענו שביידן נגע בהן באופן בלתי-ראוי". תוכל להביא לי את הפירוט של כל הטענות האלה? אם אין פירוט כזה - כדאי שתחשוב מחדש על מה שכתבת. נרו יאירשיחה • י"ח בחשוון ה'תשפ"א • 22:16, 5 בנובמבר 2020 (IST)
הטענות מוזכרות ויש קישור למקום שאפשר לקרוא אותן. אתה מונע מאיזכורים דומים לגבי הרבה יותר טענות כלפי טראמפ. כולל טענות הרבה יותר חמורות. emanשיחה 03:18, 6 בנובמבר 2020 (IST)
אתה מתחיל לתקן את עצמך. גם אצל טראמפ היו טענות והיה קישור למקומות שאפשר לקרוא אותן. אפשר להוסיף עוד טענה או שתיים בולטות במיוחד. נרו יאירשיחה • י"ט בחשוון ה'תשפ"א • 10:53, 6 בנובמבר 2020 (IST)

שאלה לפני יצירת ערך חדש[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב נרו יאיר, מה שלימך?
מה דעתך על יצירת ערך "הטענות נגד כשרות הבחירות לנשיאות ארה"ב 2020"?
נראה לי שריבוי הטענות מגורמים רשמיים - נשיא ארה"ב ואחרים - לזיופים, הטיות וכשלים חוקתיים (כגון קבלת פתקים שהגיעו לאחר הבחירות) וההחלטה של שר המשפטים בארה"ב לפתוח בחקירה, מצדיקים ערך על התופעה אף אם בסוף יתברר שאין לטענות אלו השפעה על זהות הנשיא.
מה דעתך?בן נחום - שיחה 09:08, 11 בנובמבר 2020 (IST)

בוקר טוב, אני לא בטוח. אולי יש מקום לערך על הפולמוס בנושא (לא רק הצד של הטענות נגד). נרו יאירשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשפ"א • 11:22, 11 בנובמבר 2020 (IST)
אציין רק שלא היתה החלטה כזו של שר המשפטים (היתה החלטה של התובע הכללי - לא שר המשפטים - שהוא מאשר לתובעים של המדינות השונות לפתוח בחקירות אם יגלו ראיות להטיות, אולם עדיין איש מהם לא פתח בחקירה כזו). בנוסף ריבוי הטענות הוא רק מטראמפ והקמפיין שלו. אין טענות לזיופים וכשלים מגורמים רשמיים נוספים - לא מושלים, לא תובעים, לא אף סוכנות פדרלית או משרד ממשלתי. למעשה, משרד ביטחון המולדת (ששייך לממשל טראמפ, כמובן), הודיע שהבחירות הפעם היו המאובטחות ביותר אי פעם והודיעו רשמית שמבחינתם "אין ראיות שהבחירות הוטו בכל דרך שהיא". Dovno - שיחה 23:11, 14 בנובמבר 2020 (IST)
אני לא בטוח מה הכוונה "המאובטחות ביותר". בבחירות הפעם הייתה הצבעה נרחבת בעזרת מעטפות דואר, כשלא ברור מי מילא את המעטפה ועד כמה כל המעטפות הגיעו ליעדן. בחלק מהמקומות הייתה אפשרות של הצבעה כפולה (בדואר ובקלפי). בעיניי זה לא מאובטח במיוחד. נרו יאירשיחה • כ"ז בחשוון ה'תשפ"א • 23:16, 14 בנובמבר 2020 (IST)
לא טענתי שבעיני זה מאובטח. הגבתי רק לטענה שכביכול יש טענות מגורמים רשמיים רבים על זיופים והטיות, ולמעשה למעט טראמפ אישית (והקמפיין שלו), שאר הגורמים הרשמיים - גם בממשל טראמפ וגם במדינות השונות - לא טוענים שהיו כשלים כאלו, אלא אם כבר מציינים במפורש שלדעתם כלל לא היו. (בין אם הם צודקים או לא). Dovno - שיחה 23:30, 14 בנובמבר 2020 (IST)

שלום 2[עריכת קוד מקור]

תודה על הערתך בדף מועדון הירח האדום, נא כתוב דעתך שם - אם הערך כולו שיישאר. חודש טוב. Daliask - שיחה 01:41, 17 בנובמבר 2020 (IST)

שלום רב, מקווה להגיע לזה בהמשך. נרו יאירשיחה • א' בכסלו ה'תשפ"א • 10:24, 17 בנובמבר 2020 (IST)

תיוג להבעת דעה[עריכת קוד מקור]

שלום לך, תגיד, אם יש לי ויכוח עם מישהו בדף שיחה של ערך כלשהו, ואני רוצה שתאמר את דעתך, ניתן לתייגך שם? יושב אוהל - שיחה 16:39, 23 בנובמבר 2020 (IST)

שלום רב, כן. מה שמפריע לי (וכנראה לא רק לי) הוא תיוג כשאני ממילא בדיון שוטף. נרו יאירשיחה • ז' בכסלו ה'תשפ"א • 17:05, 23 בנובמבר 2020 (IST)
תודה. יושב אוהל - שיחה 17:07, 23 בנובמבר 2020 (IST)

לגבי הדיון אצל הרב מלמד.[עריכת קוד מקור]

שלום נרו יאיר ובוקר טוב, כמה ימים לא הייתי כאן, כעת נכנסתי שוב.. אני רואה שהגעת (סוף סוף..) לדיון בדף השיחה שם, אבל אני פונה אליך ספציפית לכן אני כותב שם, אני טרם מכיר היטב את נבכי הויקי, אבל זה נראה שהעסק שם ממש לא תקין, היה רוב בדף השיחה, החזרתי את הדברים בעקבותיו (ללא רשימת הרבנים, כפי שאמר יאיר דב) אבל גילגמש ביטל זאת שוב ושוב במלחמת עריכה בוטה, כתבתי שאפנה בבקשה לחסימתו בעקבות כך, אבל היות שלא נכנסתי אח"כ לא עשיתי זאת, ובכן, האינך חושב שעליו להחסם? הדיון היה דומם משך יומיים שלמים, ומשעשיתי כתוצאתו - הוא התעורר, ביטל אותו, וכנראה סחב אנשים לבא לצד שלו, כשדי ברור, כנראה, מה האינטרסים שלהם... (בכלל, כל השיח על "מחלוקת שולית" נראה לי יהיר ויומרני, הרי כל אדם בעולם הדתי יודע כמה זה עשה בלגן, מהם אמות המידה שלהם, כאנשים שלא מכירים כלל את העסק, לטעון שזה שולי? דוד שי שכ"כ חשוב לו לדחוף את תמיכת חב,ד בביבי אע"פ שעבר איסורי תורה, פתאום נזעק להוציא דברים "שוליים"??) קיצר, כל העסק שם מסריח, אבל אני לא מספיק מומחה כדי לדעת איך בדיוק להתנהל.. מה אתה אומר? יושב אוהל - שיחה 05:25, 29 בנובמבר 2020 (IST)

שלום רב, אם אני מבין נכון גילגמש שחזר אותך לפני 5 ימים, בתחילת הדיון, וזה סביר. אני לא לגמרי מבין מה קרה אחר כך, למה נשארו רק התומכים ולא המתנגדים. האם אפשר לשלוח לך מייל? נרו יאירשיחה • י"ג בכסלו ה'תשפ"א • 13:20, 29 בנובמבר 2020 (IST)
האמת שטרם חיברתי לכאן חשבון מייל, אחבר בע"ה היום. יושב אוהל - שיחה 08:22, 30 בנובמבר 2020 (IST)

"פרויקטים" מבית מכרה ותיקה[עריכת קוד מקור]

https://www.facebook.com/482515056474459/?comment_id=483375706388394

"אני מנהלת פרויקטים בנושא" – זה באמת חשוד או שאני סתם פרנואיד? בברכה, ידידיה צבאןשיחה • י"ז בכסלו ה'תשפ"א • 22:20, 3 בדצמבר 2020 (IST)

עניין של אמונהקריצה. חסר תקנה :-)שיחה • י"ח בכסלו ה'תשפ"א • 23:05, 3 בדצמבר 2020 (IST)
ידידיה, לא חושב שאתה פרנואיד. נרו יאירשיחה • י"ח בכסלו ה'תשפ"א • 10:13, 4 בדצמבר 2020 (IST)

הרב ערוסי בערך דרדעים[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי שמחקת את הפסקה על הרב ערוסי בערך דרדעים.

לפי דעתי, על פי מה שמוסבר בערך עצמו המחלוקת על הזוהר היא לא הדבר היחיד בהשקפתם של הדרדעים (למרות שזה הרעיון המרכזי) ולכן יש כאלה שיחשיבו את הרב ערוסי כדרדעי למרות שהוא מצהיר שהוא מאמין בספר הזוהר, בגלל הנטיה שלו אחרי שיטת הרמב"ם, השאיפה לחזור אל הההלכה האותנטית וההתנגדות למנהגים חדשים.

גם אם זה לא מוסכם אני עדיין חושב שזה ראוי לציון בערך.

לא מחקתי את העריכה שלך כי רציתי לשמוע את דעתך וגם כי אני עדיין חדש כאן ומתלמד.. :) תודה --Vikimike - שיחה 06:08, 11 בדצמבר 2020 (IST)

שלום רב. לדעתי לא מספיק ללכת אחרי הרמב"ם כדי להיות דרדעי. אם מישהו מספיק חשוב יאמר בפומבי שלכן הרב ערוסי דרדעי אז יהיה אפשר לציין שלדעתו כך וכך. אם תרצה להמשיך את הדיון אנא עשה זאת בדף השיחה של הערך, שם המקום. נרו יאירשיחה • כ"ו בכסלו ה'תשפ"א • 20:36, 12 בדצמבר 2020 (IST)
הרב ערוסי בעצמו אומר שאין כבר דרדעים כמו שהיו בעבר. וגם הרב יוסף קאפח עצמו, הראיון איתו מובא באתר של מכון מש"ה. נראה שאין שייך לקטלג את הרב ערוסי כדרדעי, אם הוא לא מסכים להגדרה. Snfdfk - שיחה 15:44, 22 בדצמבר 2020 (IST)

ד"ש חם[עריכת קוד מקור]

וחנוכה שמח[1] מידיד ותיק, בברכה שמיה רבהשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשפ"א • 22:57, 14 בדצמבר 2020 (IST)

  1. ^ בתבנית ויקי-אהבה כמובןקריצה
תודה רבה וחנוכה שמח! נרו יאירשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשפ"א • 12:51, 15 בדצמבר 2020 (IST)

רמת אשכול[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, ראיתי ששחזרת לא מזמן עריכה זהה, רק שעכשיו האלמוני הזה גם נרשם. אותו דבר גם בשמואל הנביא (שכונה). מה הסיפור שלו? אלעדב. - שיחה 08:35, 22 בדצמבר 2020 (IST)

שלום אלעד. זהו משתמש:אברהם במחזה. נרו יאירשיחה • ז' בטבת ה'תשפ"א • 11:01, 22 בדצמבר 2020 (IST)

שיחה בקטגוריה שהשתרבבו בה קודי ויקי[עריכת קוד מקור]

שיחת קטגוריה:רבנים תימנים בפסקה "נא להוסיף את הרב [חיים חג'בי][עריכת קוד מקור]", הוספתי תגובה שעובדים על ערך. ואז שמתי לב שיש שם המשך של מידע ויקי שנראה שמישהו בטעות העתיק לשם. לא יודע לטפל בזה מבחינת נהלים. הערתי שם. יכול להתייחס? (בטעות כתבתי את ההודעה הזאת בארכיון שיחה 8) Snfdfk - שיחה 15:40, 22 בדצמבר 2020 (IST)

שלום רב. מי שהכניס את זה עבד גם על טיוטה, העברתי את זה לטיוטה שלו. נרו יאירשיחה • ז' בטבת ה'תשפ"א • 16:23, 22 בדצמבר 2020 (IST)
תודה. אתה מתכוון שהעברת את מה שהשתרבב אל הטיוטה שלו? או שאת הטיוטה שלי? יצרתי את הטיוטה אצלי ביחד איתו, ועם עוד כמה חברים שרצו לתרום לערך. Snfdfk - שיחה 00:36, 23 בדצמבר 2020 (IST)
העברתי הכול למשתמש:יישי/המקובל רבי חיים בן רבי משה חג'בי זצ"ל. נרו יאירשיחה • ח' בטבת ה'תשפ"א • 00:56, 23 בדצמבר 2020 (IST)
תבורך. אנחנו עובדים על זה ביחד כעת, כאן משתמש:Snfdfk/טיוטה/חיים חג'בי Snfdfk - שיחה 15:22, 23 בדצמבר 2020 (IST)

שוב נפלתי קרבן לפעילות היתר שלך[עריכת קוד מקור]

בהצלחה. מאן דאמר - שיחה 20:54, 27 בדצמבר 2020 (IST)

תודה. נרו יאירשיחה • י"ב בטבת ה'תשפ"א • 21:06, 27 בדצמבר 2020 (IST)

גדעון סער#בכנסת השבע עשרה[עריכת קוד מקור]

שלום, בעריכה הזו יצרת ארבע שגיאות פרמטריות בהע"ש 7–10. חזרתישיחה 11:56, 31 בדצמבר 2020 (IST)

שלום חזרתי. אני לא בטוח מה כוונתך. הלבשתי קישורים ערומים ובדקתי שהם לא שבורים. אמנם לא מילאתי את כל הפרטים והקישורים עדיין לא היו תקניים, ועדיין נראה לי פשוט שזה עדיף על פני קישורים ערומים. נדמה לי ששגיאה פרמטרית זה משהו אחר. נרו יאירשיחה • ט"ז בטבת ה'תשפ"א • 17:00, 31 בדצמבר 2020 (IST)
ראה את הערות השוליים לפני עריכתך ואחריה. לפני היה רק כתובות, ואחריה הכתובות הפכו לקישורים כאלו: [1] [2] [3] [4], שזה 4 שגיאות פרמטריות ("שגיאות פרמטריות בתבנית:קישור כללי פרמטרי חובה [ כותרת ] חסרים"). חזרתישיחה 20:00, 31 בדצמבר 2020 (IST)
ראיתי קודם וראיתי שוב עכשיו את הקישורים שלך, ועדיין ברור לי שזה הרבה יותר טוב אחרי העריכה שלי. נכון שלא שמתי כותרת, אבל גם בקישור ערום אין כותרת, כלומר זה לא השתנה ובעניין הכותרת אתה צריך לבוא בטענות למי שהכניס קישור ערום. אולי בדפדפן שלך זה נראה אחרת, לא יודע. נרו יאירשיחה • ט"ז בטבת ה'תשפ"א • 20:19, 31 בדצמבר 2020 (IST)
אין קשר לדפדפן; ראה ויקיפדיה:מערכת בדיקת פרמטרים/תיקון שגיאות (מופעל מהעדפות ⟸ גאדג'טים ⟸ ניטור ⟸ הראה הודעות שגיאה ממערכת בדיקת הפרמטרים). חזרתישיחה 01:50, 2 בינואר 2021 (IST)
א. חבל שהגבת בשבת למרות בקשתי (בראש עמוד זה) להימנע מכך. ב. אעתיק את מה שכבר כתבתי: נכון שלא שמתי כותרת, אבל גם בקישור ערום אין כותרת, כלומר זה לא השתנה ובעניין הכותרת אתה צריך לבוא בטענות למי שהכניס קישור ערום. אולי תרצה להתייחס לזה. נרו יאירשיחה • י"ח בטבת ה'תשפ"א • 18:08, 2 בינואר 2021 (IST)
סורי, אני בכלל לא מגיע לראש הדף אלא ישירות לפסקה. חזרתישיחה 23:52, 2 בינואר 2021 (IST)

לא ברור לי[עריכת קוד מקור]

איך אתה וצבאן פספסתם את זה. הצצתי מלמעלה, נראה לי יוסימגים. דגש חזק - שיחה 23:44, 3 בינואר 2021 (IST)

אני לא מנטר את דף הבקשות... נרו יאירשיחה • כ' בטבת ה'תשפ"א • 00:37, 4 בינואר 2021 (IST)

כתבה מעניינת - שאולי תרצה להכניס לערך על מות אהוביה[עריכת קוד מקור]

היי נרו, יש כרגע הגנה גבוהה על הערך ולכן אינני יכול לבצע בו עריכות (מבחינתי, גם זו לטובה...)
כעת פורסמה בישראל היום כתבה מרתקת בה מפורט כיצד סגן ראש מח"ש מותח ביקורת נוקבת ומפורטת כל כשלים חמורים בחקירת החשדות כלפי השוטרים.
זו הכתבה - אולי תרצה להכניס חלקים ממנה לערך. --בן נחום - שיחה 17:07, 4 בינואר 2021 (IST)

מתנצל, לא פנוי לזה. אולי תשים את הקישור בדף השיחה. נרו יאירשיחה • כ' בטבת ה'תשפ"א • 18:54, 4 בינואר 2021 (IST)

אברהם במחזה במכלול?[עריכת קוד מקור]

שלום נרו יאיר, שמתי לב לטרול במכלול בעל השם אביאל, האם נראה לך שקיים קשר בינו לבין אברהם במחזה? גם הרבה מבובות הקש שלו שם חולקות את אותו השם של חלק מבובות הקש של אברהם במחזה... Omer abcd - שיחה 18:23, 5 בינואר 2021 (IST)

שלום רב. לא חושב שצריך לעסוק בטרולים בפומבי. נרו יאירשיחה • כ"א בטבת ה'תשפ"א • 19:13, 5 בינואר 2021 (IST)

נעלמת?[עריכת קוד מקור]

לא משיג אותך במייל יושב אוהל - שיחה 14:48, 7 בינואר 2021 (IST)

יצירת קשר[עריכת קוד מקור]

היי, יש לך מייל שאני יכול לדבר איתך?--נרשמתי כמה פעמים!! - שיחה 20:31, 9 בינואר 2021 (IST)

שבוע טוב, כן. כדי לשלוח לי הודעה אתה צריך להכניס בעצמך כתובת מייל לחשבון. נרו יאירשיחה • כ"ה בטבת ה'תשפ"א • 20:35, 9 בינואר 2021 (IST)

בעקבות חסימת הערך למי שאינו "בדוק עריכות אוטומטי" - הערך מוטה בצורה מזעזעת[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב ושבוע טוב נרו יאיר,
הערך פרשת מותו של אהוביה סנדק נחסם למי שאינו "בדוק עריכות אוטומטי", וכתוצאה מכך הערך מוטה בצורה מזעזעת נגד תומכי אהוביה.
למשל:

  1. אין בכלל אזכור לכך שמח"ש עצרה את אחד השוטרים המעורבים בהריגת אהוביה.
  2. טענת השוטרים, השנויה במחלוקת ושטרם התבררה, לפיה כביכול "שנהגו [של רכב הנערים] נהג ללא רישיון" - מוצגת בפתיח כאילו זו עובדה ברורה, למרות שזו טענה שנויה במחלוקת שטרם התבררה.
  3. למרות האזכור הנרחב לכל טענות המשטרה, נמחקה לחלוטין גרסת הנערים לפיה הם חששו שרודף אחריהם רכב של פלסטינים שרוצים לפגוע בהם, וכן נמחקה גרסת הנערים לפיה הם דיווחו מיד לשוטרים שיתכן ונער נוסף לכוד ברכב. גם גרסת הנערים - שגובתה במקורות - לפיה הבלשים רדפו אחריהם "ברכב אזרחי", הוסרה מהערך!
  4. בפתיח כתוב שבהפגנות היו "אלפים" למרות אינסוף מקורות שבהפגנות השתתפו "רבבות" (במצטבר).
האם תוכל לפעול כדי לשחרר את הערך? --בן נחום - שיחה 08:50, 10 בינואר 2021 (IST)
בירוקרט החליט להגן, מה אתה מצפה שאעשה? נרו יאירשיחה • כ"ו בטבת ה'תשפ"א • 15:27, 10 בינואר 2021 (IST)

תזכורת לעצמי[עריכת קוד מקור]

הנושאים שהעלית בדיון בבירורים שאינם קשורים בבן נחום, בהחלט הפריעו לי גם כן כשראיתי אותם. לא טיפלתי בהם בגלל שלא רציתי להיכנס לעובי הקורה, בתקווה שמישהו אחר יטפל בהם ומכיוון שאני מאד עמוס בימים אלו. אני בהחלט ארצה להתייחס אליהם בכובד ראש, כיוון שהאווירה הקהילתית חשובה בלי קשר לזהות או השיוך של הפוגע או הנפגע. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 16:49, 10 בינואר 2021 (IST)

אני שמח לשמוע שזה בכלל הפריע למישהו חוץ ממני. כבר פעמים רבות המלצתי למפעילים שמזוהים עם דעות פוליטיות (וזה בסדר, גם אני מזוהה) להתערב דווקא מול בעלי דעות דומות לשלהם, בטח לא מול המחנה היריב. כאשר מפעיל בעל דעות דומות חוסם משתמש בעייתי - זה מן הסתם לא בגלל הדעות הפוליטיות, אלא נטו בגלל ההתנהגות. נרו יאירשיחה • כ"ו בטבת ה'תשפ"א • 16:58, 10 בינואר 2021 (IST)
אפשר גם לא לחסום, אלא לבקש לחסום. זה פחות יעיל למפעילים, אבל נותן פתח חשוב לשיקוף של עמדת הקהילה להאם שיקול הדעת שלך היה מדויק או שההטיות שלך (ולכולנו יש הטיות, השאלה היא האם אנו מצליחים לנטרל או לשאוף לנטרל את ההטיות שלנו) השפיעו לרעה.
אבל אי אפשר רק לחכות עם אצבע בפה בזמן שמשהו קורה מול עיניך בטענה של "לא אני לא יכול להתערב כי יש לי דיעות בנושא". מי כמוך יודע עד כמה חשובה בוויקיפדיה זריזות התגובה כדי למנוע התדרדרות במצב. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 17:08, 10 בינואר 2021 (IST)
ככל שאני מבין, ראית את ההתבטאויות (החמורות יותר) של פארטירה ושל יואב, אבל לא פעלת, בגלל שאתה מאד עמוס בימים אלו, אבל אז ראית את ההתבטאות (החמורה פחות) של בן נחום, והשקעת את מעט הזמן שאין לך בפתיחת דיון בבירורים. לו היית שומע לעצתי, היית פועל דווקא בשני המקרים האחרים. לא היה אפילו צורך בפתיחת בירור. היית יכול להזהיר אותם, ובפעם הבאה לחסום. לו נהגת כך גם היית חוסך זמן וגם מונע אפשרות של רושם שהדברים קשורים להעדפות פוליטיות. אותו דבר נכון גם לגבי מפעילים המזוהים עם הצד האחר (אף שכמדומני אינם רבים). נרו יאירשיחה • כ"ו בטבת ה'תשפ"א • 17:20, 10 בינואר 2021 (IST)
יואב מחק את דבריו עד שאני הגעתי למקום; ולגבי פארטירה לא שמתי לב לדבריה עד שהעלית אותם כאן.
אני חושב שאני עוסק רבות בהערות גם לעורכים מצד שמאל של המפה (אתה יכול להסתכל בדף השיחה של הפסל גיבור ישראל כדוגמה עדכנית לכך). כך שחורה לי שאתה מציג זאת כאילו אני לא מתערב בעניינים של "שמאלנים" ורק בנוגע ל"ימנים". יכול להיות שלא התכוונת לכך, ובמקרה כזה - אני מצטער אם הנחתי כוונה רעה. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 17:28, 10 בינואר 2021 (IST)
יואב לא מחק. כתב מלכתחילה עם מחיקה, כביכול הוא יכול לכתוב כל גסות כי זה בכלל מחוק. פטנט גאוני. פארטירה - הנה, עכשיו ראית. זה סגנון קבוע אצלה, לא משהו חריג. לא אמרתי שאתה לא מתערב בענייני שמאלנים. כן אמרתי שזה המקום שבו אתה צריך להתערב, שם תרומתך חשובה באמת. שיקול הדעת של כולנו נקי הרבה יותר כשאנחנו מנטרלים הבדלי עמדות. נרו יאירשיחה • כ"ו בטבת ה'תשפ"א • 17:36, 10 בינואר 2021 (IST)
הבעיה שאתה מציג עם בן נחום היא רחבה הרבה יותר. בן נחום מדבר כמו שהוא מדבר כי זו פחות או יותר הנורמה כאן. ברגע שהנורמה תשתנה, ובן נחום לא ישתנה, אפשר יהיה לדון בחסימתו. יורי - שיחה 17:00, 10 בינואר 2021 (IST)
במקרה הספציפי מדובר בהתבטאות חמורה פחות מאחרים, אבל ממילא כבר כתבנו את עמדותינו אלה בדף הבירורים. נרו יאירשיחה • כ"ו בטבת ה'תשפ"א • 17:06, 10 בינואר 2021 (IST)
זו שאלת הביצה והתרנגולת בבחינתמה צריך לבוא קודם? האם הנורמה תשתנה בגלל שנתחיל לאכוף עם בן נחום, או שאין מה לדרוש מבן נחום עד שלא נדרוש מכולם ונצהיר על כך מראש.
אני חושב שזו שאלה מצוינת, אבל זו לא היתה מטרתי כשפתחתי את הדיון לגביו. בעיני, במקרה שלו ספציפית, הוא נופל תחת דין ה"צוננין". הוא קיבל המון ביקורות, במסגרתם הודה לא פעם על הפרת כללי הקהילה, נחסם לא מזמן, הוצמדו לו חונכים - וזה פשוט לא סביר שהוא ירשה לעצמו לדבר בצורה הזו אחרי העבר הספציפי שלו. אבל כפי שהסביר נרו, טענו כולנו את כל דברינו אלו בדף הבירורים שם מתקיים הדיון גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 17:20, 10 בינואר 2021 (IST)

הבהרה[עריכת קוד מקור]

כשמשתמשים מתנהלים טקטית מול משתמש אחר באופן לא מכבד, גם אם לא במוצהר, אך טבעי שהוא יגיב בתוקפנות. זה אנושי. מה שלא-אנושי זה שבאופן סיסטמטי הוא תוקף את כולם, גם אלה שלא ברי פלוגתא שלו. במקרה הנוכחי המשתמשת התחילה ברגל שמאל מהבחינה הזו, בהמשך לדבריי בדף שיחתה, ולכן אני נוטה לנהוג עמה בחסד. זה כמובן לא אומר שאנחנו מצדיקים שימוש במילים בוטות, אבל ניתנה לנו שיקול הדעת לבחון את הסוגיה באופן הרחב ביותר. כך, כשפונים אליה בעניין שמות משתמש ישנים בזמן שהפונה מצוי איתה בניגוד עניינים, אין זה פלא שזו התוצאה. eli - שיחה 20:07, 11 בינואר 2021 (IST)

"מצוי איתה בניגוד עניינים"? אז מי יחשוד בה אם לא מי שהיא מתעמתת איתו, ואולי גם בעבר בשמות משתמש אחרים? הרי ברור שלא מדובר במשתמשת חדשה, והיא מודה בזה. אלי, כבר כתבתי לך, אני מעריך את הרצון שלך לעזור, הכוונה שלך טובה, אבל לא חושב שיש לך שיקול דעת ראוי בתור מפעיל ואני מעדיף שלא תעסוק בבקשות שלי, לא בעדן ולא נגדן. נרו יאירשיחה • כ"ז בטבת ה'תשפ"א • 20:10, 11 בינואר 2021 (IST)
אני לא זוכר שנועצתי בך על סדרי העדיפויות שלך. בכל אופן, אתה יכול להיות בטוח שאנהג כלפיך בהגינות ובמקצועיות כפי שאני נוהג עם כולם. eli - שיחה 20:51, 11 בינואר 2021 (IST)
כתבתי רק מה אני מעדיף, תוכל כמובן להתעלם מבקשתי. יש הרבה בקשות ממפעילים, אתה לא חייב להתייחס דווקא לבקשות שלי. נרו יאירשיחה • כ"ז בטבת ה'תשפ"א • 20:55, 11 בינואר 2021 (IST)

אבקש הסברים[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר ״מלבד האשמה הכללית שיש בעריכות שלי פרסום לעסקיי שלפי מיטב הבנתי האשמה לא נכונה אבקש להבין למה פעלת נגדי בצורה כל כך אגרסיבית? למה העמדת את הערך משוב גרופ למחיקה לפי הבנתי בניגוד להנחיות ויקפדיה אני מצטט מחיקה היא פעולה קיצונית בוויקיפדיה - היא מונעת גישה לגרסאות קודמות של הערך, ואינה ניתנת לביטול על ידי משתמש רגיל. לכן הצעת ערכים להצבעת מחיקה היא אופציה אחרונה, שלפני יישומה יש לשקול את כל החלופות שאינן דורשות מחיקה - שילוב תוכנו של ערך בערך אחר, אם נשואו אינו מצדיק ערך, או כתיבת קצרמר טוב במקום ערך ארוך וגרוע הדורש שכתוב, הן שתיהן פעולות שאינן דורשות הצבעה (אם כי כדאי לדון עליהן בדף השיחה), ולכן הן קלות יותר וגורמות פחות טרדה לקהילה.

ניתן להעלות ערך להצבעת מחיקה רק לאחר שהתקיים דיון חשיבות (כולל הנחת תבנית {{חשיבות}}) על הערך ותבנית החשיבות הוסרה, בתקופה של עד ארבעה חודשים שקדמו לפתיחת הצבעת המחיקה. במקרה שבו השיקולים נלקחו בחשבון ומוצו עד תום, ודיון החשיבות שהתנהל לא שינה את דעתכם, ועדיין הערך ראוי להימחק לדעתכם, אפשר להציע את הדף למחיקה. רק משתמש בעל זכות הצבעה יכול לפתוח הצבעה או להוסיף תבנית חשיבות״. חיים בן אברהם - שיחה 05:56, 16 בינואר 2021 (IST)

שבוע טוב. לא פעלתי באופן אגרסיבי. איזנתי את הניסיון שלך להשתמש בויקיפדיה לצורך קידום עסקיך, זה הכול. אתה הוא שחייב הסברים, לא אני. אינך צריך לצטט לי את הכללים, גם משום שאני מכיר אותם, וגם משום שזה לא רלוונטי למה שכתבתי לעיל. לא אני הצבתי תבנית חשיבות על הערכים שלך, על אף שהוצבה בצדק. מעבר לזה - אם תרצה להמשיך בדיון (על אף שאני מסופק עד כמה זה יועיל למטרתך), ניתן להמשיך אותו במקום שבו התחיל, בדף שיחתך. אל תטרח לענות כאן, אם תענה אעביר את זה לשם. אמליץ לך שוב, אל תלך בכוח. אתה תפסיד מזה ובסופו של דבר תצטער שלא הקשבת. נרו יאירשיחה • ג' בשבט ה'תשפ"א • 18:53, 16 בינואר 2021 (IST)

תבנית שכתוב בערך אברהם אזולאי (מרקש)[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר ערב טוב,

הערך שוכתב, ההערות קוצרו ואף הוסרו כמה מהן. למען התיאום הנכון אני מודיע כי הצעתי להסיר את התבנית, אך קודם לכן אתה מוזמן לעבור עליו.

בברכה עמנואל בן חיים - שיחה 22:05, 17 בינואר 2021 (IST)

יצירת קשר[עריכת קוד מקור]

שלום עליכם נרו יאיר, אני אשמח לדעת האם יש דרך לדבר איתך בפרטי, במקום שלא מפורסם לכולם. אולי בטלפון או משהו כזה. כאדם לאדם, לא כויקיפד לויקיפד. ברוך תהיה Itay tayri - שיחה 19:53, 18 בינואר 2021 (IST)

שלום רב, אתה יכול לכתוב לי מייל, קישור בסרגל בצד ימין. נרו יאירשיחה • ה' בשבט ה'תשפ"א • 19:54, 18 בינואר 2021 (IST)

אשר וייס[עריכת קוד מקור]

היי, שאלה. בפרק הביוגרפיה, האם פירוט השיעורים, באלו ימים ואיפה לא נראה לך כמו פירוט יתר? אלעדב. - שיחה 10:19, 20 בינואר 2021 (IST)

שלום רב. כשמדובר בשיעור שבועי קבוע לציבור אני בעד ציון המקום. לגבי היום - לא קריטי. לדעתי כדאי להעביר את הדיון לדף השיחה של הערך כדי לשמוע דעות נוספות. נרו יאירשיחה • ז' בשבט ה'תשפ"א • 10:23, 20 בינואר 2021 (IST)

ביקורת על ימ"ר שי בערך מחוז יהודה ושומרון (משטרה)[עריכת קוד מקור]

היה לי דיון עם כמה ויקיפדים לגבי האם צריך להזכיר את הביקורת שיש על ימ"ר ש"י. הדיון בדף השיחה הגיע למבוי סתום. אשמח לדעת מה אמורים לעשות כשדיון נתקע. נ.ב: נפגשנו פעם בעבר. הייתי שבת אצל "סנסן ליאיר" והוא הפגיש אותנו... הישלצניק - שיחה 15:09, 20 בינואר 2021 (IST)

לא חושב שנפגשתי גם עם "סנסן ליאיר". אסתכל שם. נרו יאירשיחה • ז' בשבט ה'תשפ"א • 15:11, 20 בינואר 2021 (IST)
העניין לא חשוב לי במיוחד. אם תערוך יותר ותשיג זכות הצבעה תוכל לפתוח הצבעה בעניין, ובמקרה זה אמליץ לך להציע נוסח קצר ומתון. נרו יאירשיחה • ז' בשבט ה'תשפ"א • 15:21, 20 בינואר 2021 (IST)

שינוי שם לערך[עריכת קוד מקור]

שלום. אני לא כ"כ בקי לגבי דרכי ההתנהלות בקהילה, ע"כ רציתי לשאול מישהו שאני חושב שיודע; מהי המדיניות לגבי שינוי שמות ערכים? באופן ספציפי אבהיר שאני מתכוון לערך נחום ווידנפלד, על פניו הערך צריך להיות נחום וידנפלד, עם וי"ו אחת, וגם אם לא אז ערכים אחרים צריכים להשתנות להיות עם שני וי"ו. בכל מקרה, נראה שמדובר בשגיאת כתיב ובערך יחסית זניח, האם במקרה כזה נכון פשוט להעביר את הערך לשם אחר או שיש פרוצדורה מורכבת יותר? בתודה אמש - שיחה 15:55, 21 בינואר 2021 (IST)

שלום רב וברוך הבא לדף השיחה. עניתי שם. נרו יאירשיחה • ח' בשבט ה'תשפ"א • 15:58, 21 בינואר 2021 (IST)

אלימות מתנחלים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב נרו יאיר,
בערך פרשת מותו של אהוביה סנדק (שאני לא יכול לערוך אותו בגלל ההגנה המוגברת שיש עליו) קיימת פסקה עם הצביעות הפרובוקטיבית "אלימות המתנחלים".
מניח שלא צריך להסביר לך את הבעייתיות שבניסוח הזה, שהרי בערכים אחרים דוגמת פרשת מותו של סלומון טקה, אין כותרת דומה!
מה דעתך? בן נחום - שיחה 21:21, 23 בינואר 2021 (IST)

מחקתי את הפסקה שהוספה בניגוד להסכמה. בן נחום אני מניח שתרצה להגיב בדף השיחה שם לדרישה להוספת הפסקה. (נרו סליחה על הפלישה לדף השיחה) דרדקשיחה • י"א בשבט ה'תשפ"א • 21:43, 23 בינואר 2021 (IST)

זה[עריכת קוד מקור]

במחזה? הצורב - שיחה 15:46, 25 בינואר 2021 (IST)

כמובן. נרו יאירשיחה • י"ב בשבט ה'תשפ"א • 17:12, 25 בינואר 2021 (IST)

אודה לחוות דעתך[עריכת קוד מקור]

לילה טוב נרו יאיר, מה שלומך? אודה לחוות דעתך על התבנית דלהלן: תבנית:הסכמי השלום של ישראל.

בתודה, בן נחום - שיחה 22:46, 27 בינואר 2021 (IST)
רואה שכבר נמחק, ראיתי בדף השיחה. שאלה מורכבת, לדעתי זה כלול בהסכמי שלום. נרו יאירשיחה • ט"ו בשבט ה'תשפ"א • 00:00, 28 בינואר 2021 (IST)

הערך הפגנה. חבל שהורדת מהערך חומר תיאורטי שהיה חסר בערך[עריכת קוד מקור]

כרגע הערך הוא דל מדי בהשוואה למושג המרכזי שהוא מייצג. והוא כולל רק דוגמאות, ותנאים למתן הפגנות בישראל. חסר בו חומר תיאורטי שניסיתי להכניס אליו. והדברים שהכנסתי לערך לי לפחות לא נראים טריוויאליים וזניחים, ויש להם חשיבות אנציקלופדית.

בנושא אחר, בזמנו מחקת נתונים סטטיסטיים שהכנסתי בטענה שויקיפדיה העברית לא מציגה סקרים. מצד שני, אני נתקל ביותר מדי ערכים שמציגים סקרים, שנערכו במקרה הטוב על כמה מאות אנשים, עם אחוזים והכל, ומנסים דרכם לבטא את עמדות הציבור הרחב בנושאים שונים. אז או שמוחקים את כל סקרי דעת קהל המופיעים בויקיפדיה העברית, או שיש מקום להכניס נתונים ממפקדים וסקרים.

בברכה --HofEz96 - שיחה 00:40, 29 בינואר 2021 (IST)

שבוע טוב. אתה מוזמן לפתוח דיון שם. לא המצאתי את עניין הסקרים, למדתי את זה מדוד שי, ואני מסכים. לא איסור גורף, תלוי עד כמה זה משמעותי וכמה השפיע מעבר לעצם פרסום הסקר. אני מניח שגם אתה לא סבור שזה או אפס או מיליון, או שמכניסים את כל הסקרים בעולם ללא יוצא מן הכלל, או שלא מכניסים אפילו רבע סקר. לכן גם כאן יש צורך לדון בדף השיחה הרלוונטי. נרו יאירשיחה • י"ז בשבט ה'תשפ"א • 18:42, 30 בינואר 2021 (IST)

אברהם במחזה[עריכת קוד מקור]

יש מצב שזה אברהם במחזה? 46.31.101.35 (שיחה | תרומות | מונה)--נריה קלרלפניה בדף השיחהאו במייל • י"ח בשבט ה'תשפ"א • 20:54, 30 בינואר 2021 (IST)

שבוע טוב, בהחלט. נרו יאירשיחה • י"ז בשבט ה'תשפ"א • 20:59, 30 בינואר 2021 (IST)
סתם שאלה, איך אני מגלה שזה הוא? נריה קלרלפניה בדף השיחהאו במייל • י"ח בשבט ה'תשפ"א • 21:09, 30 בינואר 2021 (IST)
מי שעוקב מזהה די בקלות. מעבר לזה מעדיף לא לעסוק בפומבי בטרולים וחסומים כרוניים. נרו יאירשיחה • י"ז בשבט ה'תשפ"א • 21:10, 30 בינואר 2021 (IST)
אוקיי. בכל מקרה תודה רבה! נריה קלרלפניה בדף השיחהאו במייל • י"ח בשבט ה'תשפ"א • 21:11, 30 בינואר 2021 (IST)

אולי תעניין אותך הצבעת המחיקה הזו[עריכת קוד מקור]

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA_%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%9D_%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A7%D7%94/:%D7%91%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9C_%D7%94%D7%A0%D7%A9%D7%9E%D7%94

אריק1111 - שיחה 22:21, 30 בינואר 2021 (IST)

משתמש חסום[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים,

שיחזרתי את עריכותיו של אברהמי2 (שיחה | תרומות | מונה) על פי הערכתך שהוא משתמש חסום, אני לא מבקש חסימה כי אין לי מושג איזה משתמש זה. למה אתה לא מבקש חסימה על עורכים חסומים? קומפיוטר - שיחה 13:30, 1 בפברואר 2021 (IST)

(אברהם במחזה) דגש חזק - שיחה 13:35, 1 בפברואר 2021 (IST)
כן, זאת הייתה ההשערה. ההתעניינות בעינה עומדת. קומפיוטר - שיחה 13:53, 1 בפברואר 2021 (IST)
עדיף לא לעסוק בפומבי בטרולים וחסומים כרוניים. נרו יאירשיחה • י"ט בשבט ה'תשפ"א • 14:31, 1 בפברואר 2021 (IST)
טוב... אם יש לך כוח יש לי אימייל. קומפיוטר - שיחה 15:06, 1 בפברואר 2021 (IST)

אודה לעזרתך[עריכת קוד מקור]

היי נרו, מה שלומך?
אודה לך מאוד אם תוכל לקרוא בדיון שיחה:התנחלות#שחזור מידע מטעה לערך את מה שכתבתי, ואת מה שגילגמש כתב, ולהגיד לי מה אתה חושב על זה. בן נחום - שיחה 18:30, 1 בפברואר 2021 (IST)

כתוב שם "קיים כמעט קונצנזוס בין המומחים למשפט בינלאומי על פיו יהודה ושומרון מהווים שטח כבוש וחולקים על תביעת הריבונות של ישראל". נראה שטעית, אבל זו לא סיבה לחסום אותך. נרו יאירשיחה • י"ט בשבט ה'תשפ"א • 19:55, 1 בפברואר 2021 (IST)
במחילה נרו,
::Theshumai, ערבב לגמרי (כנראה בלי כוונה) בין שאלת הריבונות של ישראל על השטחים והיותם שטח כבוש - שזו שאלה אחת, לבין השאלה האם "ההתנחלויות מנוגדות למשפט הבינלאומי" - שזו שאלה נפרדת לגמרי!
המשפט שציטטת מתייחס לשאלה הראשונה, אבל אתה הבאת אותו כמקור לתשובה לשאלה השנייה!
יתר על כן, המקור שהבאת מתייחס בנפרד לשאלה השנייה, ולגבי זה כותב את מה שציטטתי שם בדף השיחה: "יש המפרשים את הדין הבינלאומי של דיני הכיבוש כאוסר על התנחלויות באופן כללי". בן נחום - שיחה 21:16, 1 בפברואר 2021 (IST)
ואחדד בניסוח ברור יותר, גם אם אין לישראל תביעת ריבונות של יו"ש וגם אם יו"ש נחשב "שטח כבוש", זה עדיין זה לא מוביל בהכרח למסקנה שההתנחלויות מנוגדות למשב"ל, שזו סוגיה מורכבת ונפרדת!
לכן, בעוד עמיחי כהן כותב לגבי הסוגיה הראשונה "קיים כמעט קונצנזוס בין המומחים למשפט בינלאומי...", לגבי הסוגיה השניה הוא כותב רק "יש המפרשים את הדין הבינלאומי..." בן נחום - שיחה 21:21, 1 בפברואר 2021 (IST)
אתה צודק. נרו יאירשיחה • י"ט בשבט ה'תשפ"א • 21:25, 1 בפברואר 2021 (IST)

אשמח לשמוע את דעתך[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב נרו יאיר, מה שלומך?
אשמח לשמוע את דעתך בנושא שיחה:מיאנמר#קישור חיצוני חשוב שהוסר מהערך בן נחום - שיחה 08:21, 3 בפברואר 2021 (IST)

זה בעייתי כשאתה מזמין אותי לחוות דעה במקרה של ויכוח. לדעתי שני הקישורים מתאימים בהערות שוליים לטקסט מתאים ולא בפרק הקישורים החיצוניים. נרו יאירשיחה • כ"א בשבט ה'תשפ"א • 11:19, 3 בפברואר 2021 (IST)

מחיקת אזכרה לפיגוע בל' בשבט[עריכת קוד מקור]

שלום, חשוב לציין לציבור שבשנה לא מעוברת התאריך לאזכרה הוא ל' בשבט. בערך לא מצאתי שזה מצוין מבט למציאות - שיחה 19:57, 3 בפברואר 2021 (IST)

שלום. לדעתי לא משנה באיזה תאריך חל כל שנה, באיזה שעה, מי הדוברים וכמה השתתפו באירוע של תשע"ו. לפעמים יוצא בששי, לפעמים בשבת, מספיק לציין שמקיימים אזכרה. אם אתה ממשיך לחשוב אחרת אפשר לדון בדף השיחה שם, זה המקום. נרו יאירשיחה • כ"א בשבט ה'תשפ"א • 23:38, 3 בפברואר 2021 (IST)

עריכה בתשלום[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב,
האם משתמש:Hazan100 הוא עורך בתשלום? אתמול הוא אישר בדף שיחתו שהוא עובד הספרייה הלאומית. בברכה, דוריאןDGW – Talk 05:58, 4 בפברואר 2021 (IST)

בוקר טוב. אם אני לא טועה, יש הגדרה מיוחדת של "גלאם", זה מוזכר כמדומני גם בכללים של עורכים בתשלום. זה לא מקרה של מישהו שמנסה לקדם אינטרסים, המטרה שלהם להפיץ ידע. כמובן גם הם צריכים לעמוד בשאר הכללים. נרו יאירשיחה • כ"ב בשבט ה'תשפ"א • 11:13, 4 בפברואר 2021 (IST)

רחוב השוהדא[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב נרו יאיר,
האם ראית את הערך רחוב השוהדא?
לטעמי הוא כתוב באופן חד-צדדי שמשקף את הנרטיב האנטי-יהודי, אבל לאור בקשת גארפילד אני משתדל להימנע כעת מעריכות בדפים על התנחלויות וכו'.
אולי אתה תוכל קצת לשפר את המצב שם? בן נחום - שיחה 08:59, 4 בפברואר 2021 (IST)

עריכה בדף שעל הרב כהנא[עריכת קוד מקור]

שלום נרו יאיר! ראיתי שהיה דיון בדף שיחה של הדף על הרב כהנא, והיתה שם הצעה לשינוי בפיסקה "החלפת פיסקה", ראיתי שהסכימו שם לשנות אבל בסוף לא שינו, מכיוון שהיית שם אני שואל אותך: מה הייתה הסיבה שלא שינו והאם אני יכול לבצע את השינוי שהוצע? נ.ב אני רוצה להגיד יישר כוח שכתבת לא לשלוח לך הודעות בשבת, זה רעיון יפה, אני חושב גם לכתוב כמוך. עורך א.ע - שיחה 16:53, 4 בפברואר 2021 (IST)

שלום רב. הייתה הסכמה בכפוף למקורות אמינים, ולא הובאו המקורות. בוא נמשיך את הדיון שם, אחרי שתביא מקורות. נרו יאירשיחה • כ"ב בשבט ה'תשפ"א • 19:44, 4 בפברואר 2021 (IST)

סתיו שפיר[עריכת קוד מקור]

בתור זה שמחק את העריכות הקודמות, תתחיל דיון על מה היו הבעיות לדעתך בדף השיחה בערך. --Derekangels - שיחה 22:29, 8 בפברואר 2021 (IST)

זה עובד להפך. מי שרוצה לשנות ונתקל בהתנגדות צריך לפנות לדף השיחה ולהסביר את עמדתו. אמנם במקרה הזה כבר יש משתמש שלישי בדף השיחה שכבר כתב שהוא תומך במחיקות שעשיתי. נרו יאירשיחה • כ"ו בשבט ה'תשפ"א • 22:31, 8 בפברואר 2021 (IST)
זה שהוא תומך אומר שהוא המכריע? גם אני יכול להביא לך תומך... חוץ מזה בכדי למנוע את כל המצב המיותר הזה יכולת לפתוח דיון עוד לפני המחיקות שלך, ואם זה כלכך קריטי לך מי יפתח אז הייתי פותח רק שאני לא יודע איך, כי אני לא מתעסק בויכוחים מיותרים אלא בעריכות. לכן אני אומר לך שתעשה זאת. נ.ב זה ברור שהעריכות שלך הן נטו פוליטיות, הרי זה ברור שאתה מתנגד לסתיו שפיר ולאידיאולוגיה שלה לכן אתה רוצה שיהיה כמה שפחות בתים בדף שלה, אחרת היית מוחק גם באותה הצורה בערכים של איילת שקד ונפתלי בנט שזו היא העמדה הפוליטית שלך לפי שפיטה של הכיוון של עריכותך הקודמות - אם זה פירוט יתר זה פירוט יתר לכולם ולא רק לבן אדם איקס. --Derekangels - שיחה 22:37, 8 בפברואר 2021 (IST)
לא, זה אומר שבמובן מסוים הדיון כבר נפתח. מאחר שפתחת כאן דיון יש לי רושם שאתה יודע איך עושים את זה. בדיוק מה שעשית כאן, רק שם. סליחה שאני הורס לך האשמות אישיות, אבל רק היום למשל מחקתי שבחים בלתי אנציקלופדיים מהערך של הרב קוק, ואני מקווה שאתה מאמין שאין לי עמדה פוליטית נגדו. מציע שתתמקד שם בטענות ענייניות כי אד הומינם הוא חרב פיפיות ועלול ליצור רושם שגם אתה טיפ טיפה פוליטי. נרו יאירשיחה • כ"ו בשבט ה'תשפ"א • 22:43, 8 בפברואר 2021 (IST)
אני לא מדבר כבר על המחיקות שלך לגבי השדולות והעניינים האחרים, בעריכה האחרונה שלי צירפתי את השורות שאתה אין לי מושג למה הפרדת והוספתי כותרת לגבי העמדות שלה והפרדתי אותן אחת מן השנייה בכדי שיהיה ברור על מה כל נושא מדבר, מה שאתה לא עשית. וגם את זה מחקת, ככה שזה ברור שהמקום שלך הוא נטו פוליטי אחרת מה היו הסיבות? ומה הסיבות שאתה גם לא עושה את זה בערכים של איילת שקד ונפתאלי בנט כמו שציינתי לדוגמא? בדקתי במיוחד להוכיח לך וערכת שם בעבר משום מה לא הפריע לך נכון? אז למה כאן כן? ולגבי הדיון העורך השלישי לא רלוונטי, זה ברור שקראת לו במיוחד שיתמוך בך אחרת איך הוא הגיע לשם יותר מהר ממהירות הקול לתמוך בך? פתאום? לכן אני לא אתאמץ להשתתף בדיון הזה בכלל כשידוע שהוא מוכן כבר מראש. --Derekangels - שיחה 22:50, 8 בפברואר 2021 (IST)
משתמש בן שתי דקות הקפיד לכתוב מעל השורה. משתמש אחר, מתכנת ועורך ממשק, קצת פחות שם לב, ואין לי טענה אליו. דוריאןDGW – Talk 01:40, 9 בפברואר 2021 (IST)
מי קורא למי?
לשיטתך, דעתו של דזרט איננה נחשבת יותר בערך זה. דוריאןDGW – Talk 01:48, 9 בפברואר 2021 (IST)
לא קראתי לו, ביקשתי שיביע את עמדתו מכיוון שהוא בקיע בנושאי הפוליטיקה, מה חשבת שלא ידעתי שישר תלך לבדוק? אבל הנושא הסתיים, אין לי עניין בלדבר איתך מאחר ולא היית קשור בנושא מלכתחילה. העריכות היו פוליטיות נקודה, אחרת היו נעשות גם בחברי הכנסת שציינתי שאתם משום מה מתעלמים מהם מעניין למה... --Derekangels - שיחה 17:39, 9 בפברואר 2021 (IST)
אתה ממשיך להטריד כאן, עם האשמות שקריות החורגות מכללי ההתנהגות. כבר עברת את הקו האדום. אם רצונך שאפנה למפעילים אתה מוזמן להגיב כאן שוב. נרו יאירשיחה • כ"ז בשבט ה'תשפ"א • 18:15, 9 בפברואר 2021 (IST)

רבי מאיר לנדא[עריכת קוד מקור]

הועבר אל שיחת משתמש:מי האיש החפץ חיים

רחוב השוהדא[עריכת קוד מקור]

שלום, אבקש את התייחסותך לעריכות בנושא האפרטייד. Bustan1498 כתב על זה בפתיח ומחקתי שם בהמשך הערך ומחקתי וביקשתי דיון והצבעה בנושא איתמראשפר החזיר וטען שהנושא אנציקלופדי על אף היותו פרשנות. בברכה.--מאגמה - שיחה 18:31, 17 בפברואר 2021 (IST)

נוסח מרוקו ותפלת החדש[עריכת קוד מקור]

שלום, הבעיה של הרב יצחק יוסף עם הסידורים שלפי נוסח מרוקו אינה בסידור ספציפי, אלא הוא מתנגד לשלל הסידורים לפי נוסח מרוקו. ההפנייה לתפלת החדש מתאימה, משום שמדובר בשלל סידורים המייצגים את נוסחו של תפלת החדש (השונה בהרבה מהסידורים המזרחיים הנפוצים. אני יכול לפרט אם יש צורך). בברכה. עמנואל בן חיים - שיחה 21:07, 18 בפברואר 2021 (IST)

בבקשה תעביר את הדיון לדף השיחה של הערך, שם המקום. אגיב שם בעז"ה. נרו יאירשיחה • ו' באדר ה'תשפ"א • 21:09, 18 בפברואר 2021 (IST)
חוזרני בי, כי כעת עברתי על כמה מהסידורים ונוכחתי לדעת כי על אף שבדרך כלל הם כמעט הם שווים לנוסחו, ומן הסתם הם מתבססים עליו, משום שהוא הנפוץ ביותר ממשפחת אותם נוסחים, הם שווים בכך לעוד מספר סידורים, ולכן אי אפשר לזהות אותם בהכרח עם תפלת החדש. אני כבר מתקן זאת בתפלת החדש. תודה רבה. עמנואל בן חיים - שיחה 21:30, 18 בפברואר 2021 (IST)

מנחם מענדל שניאורסון שבע המצוות[עריכת קוד מקור]

מתי יבינו שזו היא ויקיפדיה העיברית ולא היהודית?
הרבי פרץ דרך בנושא זה, והיה היחיד לעסוק בנושא זה שנידון בתנ"ך בתלמוד וברמב"ם. מה הקשר שהשלוחים כיום לא עוסקים בזה כמו שהם עוסקים ביהדות וכו. הרבי בשנות השמונים פעל רבות בכך (כנראה ממכתביו) עד שזה הגיע להחלטה בקונגרס האמריקאי. זה שאותך זה לא מענין כי בתור יהודי יותר הכפת לך מהשפעתו בעולם היהודי (אורתודוקסי בעיקר), לא אומר שאין זה פרט חשוב עליו. מצפה לשיחזור --יונתן770י - שיחה 14:21, 21 בפברואר 2021 (IST)

מתי יבינו שהמקום לדון בפרטים הוא בדף השיחה של הערך? אנא פתח דיון שם, ונסה לכבד אחרים ולהאמין שלא כולם נגדך או נגד הרבי. אולי אפילו פספסת משהו במרוצתך. נרו יאירשיחה • ט' באדר ה'תשפ"א • 14:24, 21 בפברואר 2021 (IST)
דיון? אני לא חושב שהנושא לדיון, חוץ מלהסביר לך אבל בסדר.--יונתן770י - שיחה 14:40, 21 בפברואר 2021 (IST)
אז אל תפתח. ודאי לא אנהל את הדיון כאן. נרו יאירשיחה • ט' באדר ה'תשפ"א • 17:40, 21 בפברואר 2021 (IST)

הצבעה על המאחזים[עריכת קוד מקור]

שלום נרו.

ראה בבקשה פעם נוספת את ההצבעה: ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:מאחז ובפרט את אופציה ג שזכתה: ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:מאחז#עמדת צד ג - במשפט הפתיחה יכתב שהמאחזים הם "בלתי מאושרים". החלק לגבי הבניה הלא חוקית מופיע בהצעה. גילגמש שיחה 15:09, 24 בפברואר 2021 (IST)

צודק, תיקנתי. יש שם כפילות וסרבול, כי הבנייה לא חוקית באותה מידה שהמאחז לא מאושר ושאין לגביו החלטה, אבל מה לעשות, כך הוחלט. נרו יאירשיחה • י"ב באדר ה'תשפ"א • 15:15, 24 בפברואר 2021 (IST)
תודה. גילגמש שיחה 15:47, 24 בפברואר 2021 (IST)

חסום ומיותר[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב,

ראיתי שביטלת חלק מהעריכות של אנונימי 79.178.30.40 בטענה שהוא חסום ושהמידע מיותר. לטעמי מדובר במידע בעל חשיבות אנציקלופדית, ואולי צריך לנסח אותו קצת אחרת או לשלב אותו בפסקאות אחרות בערכים, ובכוונתי לשחזר חלק מהעריכות הללו. לא פחות חשוב, לא מופיעה ביומן החסימות הוכחה כלשהי שהאנונימי חסום - אולי פספסתי משהו? תודה, -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 20:23, 27 בפברואר 2021 (IST)

שבוע טוב, זה יוסימגים. אל תאכיל אותו. אם מצאת משהו חשוב במיוחד אתה יכול להחזיר לאחר עריכה, לא שחזור וודאי לא באופן גורף, לזה אני מתנגד. נרו יאירשיחה • ט"ו באדר ה'תשפ"א • 21:13, 27 בפברואר 2021 (IST)
אני לא מכיר את יוסימגים, תוכל בבקשה להפנות אותי לדף מידע שמפרט איזה נזקים הוא גרם? העריכות של האנונימי נראות לי תקינות, ולא ברור לי על סמך מה הוא זוהה כמשתמש חסום. אני אבדוק כל מקרה לגופו ולא באופן גורף. תודה, -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 21:48, 27 בפברואר 2021 (IST)
משתמש:Yossimgim. אבהיר שוב: "לא באופן גורף" לא מספיק. אני מתנגד אפילו לשחזור אחד. אתה יכול לערוך מחדש (כלומר לעשות שינוי משמעותי בתוכן) במקרים נצרכים במיוחד. נרו יאירשיחה • ט"ו באדר ה'תשפ"א • 21:50, 27 בפברואר 2021 (IST)
ראיתי עכשיו כמה השחתות של היוסי הזה תחת שמותיו השונים, ודפוס ההתנהגות של 79.178.30.40 לא דומה לו בכלל. לא ברור לי איך הגעת למסקנה שזה אותו אדם. בקשר לעריכות, אני אבדוק כל מקרה לגופו ואבצע שינויי תוכן תוך הפעלת שיקול דעת. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 22:05, 27 בפברואר 2021 (IST)
אני עוקב אחריו שנים ומכיר אותו היטב, שזה כנראה קצת יותר מבדיקת "כמה השחתות". פירטתי פעמים רבות במיילים למפעילים ולבירוקרטים את מאפייניו, וקיבלתי את ברכתם. כשאני לא בטוח בסבירות גבוהה מאוד שזה הוא אני לא משחזר. מעבר לזה - אני סבור שהאכלת אותו מספיק. נרו יאירשיחה • ט"ו באדר ה'תשפ"א • 22:10, 27 בפברואר 2021 (IST)

שלום,

ראיתי ששוב ביטלת עריכות של אנונימים שונים בטענה שהם חסומים, אבל הסתכלתי על העריכות שלהם והן נראות תקינות, ולא מופיעה ביומן החסימות הוכחה כלשהי שהם חסומים. אשמח להבין מה המניע למחיקות. למשל, התמונה של יגאל אלון משנת 1968 מוסיפה לערך, והאנונימי שהוסיף אותה לא נראה לי מזיק ולמיטב הבנתי הוא לא חסום. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 19:53, 2 במרץ 2021 (IST)

זה אברהם במחזה, הוא חסום בעשרות או מאות שמות משתמש. אין צורך לפנות אליי בכל מקרה כזה, התשובה אותה תשובה. נרו יאירשיחה • י"ט באדר ה'תשפ"א • 01:14, 3 במרץ 2021 (IST)
אז למה הוא לא חסום? -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 07:57, 3 במרץ 2021 (IST)
כי אין בזה צורך. כמובן לא אפרט בפומבי, מעבר למה שכבר עניתי בפעם הקודמת ששאלת. נרו יאירשיחה • י"ט באדר ה'תשפ"א • 09:46, 3 במרץ 2021 (IST)
אני לא מבין כלום. אם אפשר, אשמח לקבל הסבר במייל. תודה, -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 21:39, 3 במרץ 2021 (IST)

יתכן[עריכת קוד מקור]

שים לב שכתבתי רק שייתכן, אפילו אם ייתכן מאוד. זה עדיין לא ודאי. היה חשוב לי להעמידו על כך שהוא *ודאי* פועל באופן בלתי חוקי. לגופו של עניין, קורה יותר מפעם שחלק מהעריכות שלך נראות כהתעקשות בשימוש בטיעון של גרסה יציבה, באופן שיכול להיראות להרבה משתמשים כהטרחה או אף כניסיון התשה. לא הערתי לך על כך באופן ישיר, משום שכל עוד שזה חוקי מבחינת ויקיפדיה, אין מקום להערה. אולי להמלצה. לרוב בקריאת ידיד זה יכול לפעול יותר. מה גם שכמובן יש שלא יראו זאת כהתעקשות והתשה, וברור שהכמות גם משתנה בין עורך לעורך אחר וכו'. אני אישית גם מבין שבניטור מסיבי של ערכים רבים, בהיקף שלך, קשה יותר להתנחמד ולפעמים הפרקטי הוא הביטול הגורף. המשך עריכה פורה, מועיל ונעים, לך ולו. קובץ על ידשיחה • 19:49, 28 בפברואר 2021 (IST)

משתמש:קובץ על יד, המילה "ייתכן" לא לגמרי פותרת את הבעיה, גם אתה לא תאהב אם יאמרו לך שייתכן שאתה פועל בחוסר הגינות (ומדובר בהמחשה בלבד). אכן, מי שמנטר הרבה ערכים רגישים באופן טבעי יחזיר לא מעט מקרים לגירסה יציבה. במקרים שבדיון, למיטב זיכרוני, השארתי לא מעט מהעריכות של כנראהשאין. אחר כך הוא התעקש להחזיר גם דברים שבמחלוקת, ובשלב זה החזרתי לגירסה שכוללת גם הוספות שלו, וכבר הפכה ליציבה. כלומר, ייתכן שטעית כשייחסת לי כאן (לפחות ברמז) ביטול גורף, התעקשות והתשה. בינתיים כנראהשאין נעלם וכנראה שאיננו, את הבקשה שלי כבר מחקו, ונשארה הגירסה שבה הוא מעוניין בשני הערכים. במקרה של מתקן חולות - הוא חזר בפעם הרביעית על פרטים שיש להם התנגדות. אני נחסמתי פעם על חזרה בפעם השנייה (וגם זה בשינוי מסוים). האם יזכה גם הוא לחסימה או אולי להערה כלשהי בדף שיחתו, או שרק לי שמור הכבוד? נרו יאירשיחה • ט"ז באדר ה'תשפ"א • 20:14, 28 בפברואר 2021 (IST)
המילה ייתכן באה במקום שבו יש לי אכן ספק כזה, גם אם ספק קל. אם אתה סבור כך לגבי פעולתי, זה בהחלט יהיה מוצדק לכתוב כך. גם אם לא נעים לי הדבר. בערך בית יתיר ראיתי עריכות טובות שלו ששוחזרו, והיה חבל לי עליהן. כעת אני רואה את טענתך כי ניסית לפני כן להשאיר חלק מהן. למעשה, אכן ייתכן שטעיתי בייחוס הנ"ל אליך. שחזרתי לגרסה האחרונה בשני הערכים. הערתי לו על הדברים בדף שיחתו. מקווה שבזה יצאתי ידי חובתי מכל הצדדים, ושכעת הכול תקין. מתנצל על צד הספק, אם חשדתיך ואין בך. קובץ על ידשיחה • 11:49, 1 במרץ 2021 (IST)
לא, מה שכתבתי למעלה שגם אתה לא תאהב לא נועד לרמוז על טענות נוספות מעבר למה שכתבתי. לגבי בית יתיר, ייתכן שהיית שוקל שוב את עמדתך אם היית שומע את נימוקיי, וייתכן שהיינו נותרים חלוקים, אבל זה עניין לדף השיחה הספציפי. אכן במקרים האלה נראה שחשדת לחינם כי השארתי חלק מעריכותיו. מעבר לזה, תודה. נרו יאירשיחה • י"ז באדר ה'תשפ"א • 14:47, 1 במרץ 2021 (IST)

עמוס עוז[עריכת קוד מקור]

ערב טוב! אנונימי ריכז בדף השיחה שם את המידע על ההתעללות בבתו, כולל מקורות. יש לך כוח לשבץ חלק ממנו בערך עצמו? (פשוט אין לי כל כך זמן פנוי לזה בקרוב). תודה! אבי גדור - שיחה 23:52, 28 בפברואר 2021 (IST)

מתנצל, אין לי זמן כרגע. אתמוך בהרחבה מאוזנת של כמה משפטים. נרו יאירשיחה • י"ז באדר ה'תשפ"א • 00:57, 1 במרץ 2021 (IST)

מפלגת נעם[עריכת קוד מקור]

לא מצאתי את הסימוכין שטענת שחזרתי עליו. אנא מקד אותי בערך. --‏Yoavd‏ • שיחה 11:04, 3 במרץ 2021 (IST)

ראשית אתה צודק, סמכתי על זכרוני ולא דייקתי. העמדות בסרטון מוזכרות בערך, יש ויכוחים על זה בדף השיחה. זה ודאי לא מצדיק קישור חיצוני. רציתי להוסיף את זה בהערת שוליים, אבל אז שמתי לב שמדובר בדף שיווקי (שחתום לכן "ערוץ 7", בלי שם כתב). זה מסביר גם את הכותרת המאוד חריגה עבור ערוץ 7. כנראה שילמו להם יפה. חיפשתי סימוכין אחרים, ומצאתי אותם באתרים כיפה וסרוגים. להפתעתי - גם שם בשם המערכת. בקיצור, נראה כמו קמפיין באתרי האינטרנט הדתיים לאומיים. אין לי התנגדות להוסיף קישור לידיעה חדשותית סטנדרטית בהערת שוליים. נרו יאירשיחה • י"ט באדר ה'תשפ"א • 11:22, 3 במרץ 2021 (IST)
אם כך אני מציע שתוסיף את הקישור בצורה שנראית לך. --‏Yoavd‏ • שיחה 11:29, 3 במרץ 2021 (IST)
כאמור, אני לא מוצא מקור שאינו שיווקי (לכאורה). נרו יאירשיחה • י"ט באדר ה'תשפ"א • 11:35, 3 במרץ 2021 (IST)