שיחת משתמש:נרו יאיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ShabatSign.jpg משתמש זה שומר שבת, ומבקש לא להשאיר לו הודעות בשבתות ובחגים

עובדיה יוסף[עריכת קוד מקור]

היי, אני סקרן איך בחרת את ראשון לציון, פתח תקווה, בית שמש? עדיף לא לציין אף עיר, הרשימה לא מתאימה לאנציקלופדיה (וקודם מחקתי אותה). חזרתישיחה 07:49, 26 במרץ 2020 (IST)

חשבתי שזה מובן מאליו: מספר התושבים. אני חושב שיש משמעות לציון כמה דוגמאות. למשל יש הבדל אם מדובר בתל אביב או בנתיבות. אפשר להמשיך לדון בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 12:53, 26 במרץ 2020 (IST)

שלום[עריכת קוד מקור]

שלום שלום. רק רציתי להגיד לך יום מקסים (: בברכה 90Desertboy - יום נעים - שיחה 20:06, 26 במרץ 2020 (IST)

גם לך, ברוך הבא לדף השיחה. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 21:11, 26 במרץ 2020 (IST)

על אף[עריכת קוד מקור]

אני כמובן יודע זאת, אבל ראה מה שכתבה לי בעבר מעיין ליברכט מהאקדמיה ללשון:

"עובדה מעניינת היא שההוראה היסודית של "אף" בצירופים "אף על פי ש־" ו"אף ש־" נבדלת מהוראת "אף" בצירוף "על אף". בצירופים "אף על פי ש־" ו"אף ש־" משמעות ה"אף" היא "גם". לעומת זאת בצירוף "על אף" היא ציינה מיסודה "כעס" כבלשון המקרא ("כִּי עַל אַפִּי וְעַל חֲמָתִי הָיְתָה לִּי הָעִיר הַזֹּאת", ירמיהו לב לא; "תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי", תהלים קלח ז). הבלשן יצחק אבינרי אף המליץ מסיבה זו שלא להפריז בשימוש ב־"על אף" במקום "למרות" שכן מתלווה לו נימה של כעס, אך נראה כי בימינו אין עוד זכר להשתמעות זו, ו"על אף" באה תמורת "למרות" בלא הבדל משמעות.

לצירוף "על אף ש־" אין אחיזה במקורות, ועל רקע זה פסלו מדקדקים רבים את השימוש בו. ואולם הצירוף השתרש בעברית החדשה והוא משמש לעיתים בשפה הכתובה. האקדמיה ממעטת להתערב בשאלות של סגנון וניסוח, ועל כן אין תקן מחייב בעניין זה. הרוצה לדבוק בלשון המקורות ודאי יעדיף להימנע ממנו. מבחינת הוראתו ומיקומו במשפט אין הצירוף נבדל מ"אף ש־" ומ"אף על פי ש־"."

בברכה, דגש חזק - שיחה 00:18, 30 במרץ 2020 (IDT)

אוקיי, תודה. נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 00:21, 30 במרץ 2020 (IDT)

מלחמת העריכה שלך עם נעם בדורון ידיד[עריכת קוד מקור]

(כיוון שרימון חוסם לי תא היכולת לערוך בדף השיחה שם, אני כותב פה, אתה מזומן להעביר את דבריי להיכן שתרצה). אני לא בטוח שהבנתי עד הסוף על מה אתם מתווכחים (האם לציין שהוא טילטל אותו או לא?) אבל בכל מקרה: א. מדובר כמובן בדורון זהבי. אין זה מתפקידה של ויקיפדיה לשפוט את מעשיו של אדם. תפקידנו הוא לנסות להביא את האמת על מה היה, וישפוט הקורא בעצמו את המעשים. ב.במקרה (כפי שאם הבנתי נכון קורה בערך המדובר) ולא ברורה המציאות עד הסוף, מה שרצוי לעשות הוא להבהיר מי אומר מה, ויחליט הקורא איזה מקור מהימן בעיניו.
בערך הספציפי הזה, מה שצריך לעשות זה להפריד בין ההקלטה לבין הראיון. לכתוב מה היה בהקלטה, ואז מה הוא אמר בראיון (או להפך, הסדר לא חשוב). מה שקורה כרע זה שכתוב "פורסמה הקלטה יחד עם ראיון שבו הוא אמר בהקלטה רואים (ההבדל בין הפונטים לצורך הצגת המקורות). מה שצריך לעשות זה להציג כל מקרה בנפרד. בהצלחה לכולנו, ובריאות טובה.david7031שיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 04:14, 30 במרץ 2020 (IDT)

יש שם ויכוח על כמה פרטים, ועוד לפני כן התעלמות שלו מכללי מלחמת עריכה וגירסה יציבה. הוא רוצה לקבוע שמדובר בעינויים המנוגדים לאמנת ז'נבה, וגם יוצר רושם שהאחריות על המתרחש הייתה על זהבי, בזמן שבסופו של דבר הוברר ללא ספק שזהבי לא היה החוקר הבכיר ולא עשה דברים על דעת עצמו. במקום היה גם מפקד היחידה, ולכן זהבי פוצה ב-800 אלף ש"ח. יש גם ויכוח מה משמעותי ומה לא. אני לא חושב שיש משהו משמעותי בראיון שלו שלא ידוע גם בלי זה, התוכנית פשוט עושה סדר בכל הפרשה. נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 11:27, 30 במרץ 2020 (IDT)

פנייה בלי קשר ל"השילוח"[עריכת קוד מקור]

היי נרו יאיר, למדתי כבר שאינך אוהב שאני פונה בדברים הקשורים להשילוח... הפעם משהו שבעיני מהווה כשל מהותי בנייטרליות של הערך ביקורת המקרא:

בגירסה היציבה של הערך (שכמובן לא אני כתבתי) חוקרים בולטים בתחום "ביקורת המקרא" אותודוכסיים מוזכרים בערך הזה כ"דתיים"/אורתודוכסיים" - ולעומת זאת חוקרים חילוניים אינם בערך הזה (או בערכים מקבילים דוגמת השערת התעודות) כ"חילונים"!
בעיני יש כאן פגיעה בנייטראליות: אם לגבי פרופסור דתי - שכתב מחקר מדעי ולא דתי - מוזכר בערך בצמוד להשקפתו הדתית, צריך להזכיר גם את השקפתו הדתית של חוקר חילוני או להיפך!
מה דעתך? בן נחום - שיחה 14:16, 30 במרץ 2020 (IDT)

על פניו נראה לי לקבל את עמדת אדמור. הוא בדרך כלל מאוזן. נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 14:19, 30 במרץ 2020 (IDT)

יצירת ערך חדש על "ההתיישבות היהודית בגולן"[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב "נרו", מה שלומך?

חשבתי ליצור ערך חדש ההתיישבות היהודית בגולן לצד הערך רמת הגולן, כפי שקיים ערך היישוב היהודי בחברון לצד הערך חברון.
הערך יתבסס על מגוון מקורות, ש"השילוח" רק אחד מהם.
מה דעתך על הרעיון? תסכם לסייע לי בזה? בן נחום - שיחה 10:00, 31 במרץ 2020 (IDT)

שלום רב. נראה לי שיש הצדקה לערך, אם יהיה ארוך דיו. קשה להאמין שאמצא זמן לסייע לך, מצטער. נרו יאירשיחה • ו' בניסן ה'תש"ף • 16:41, 31 במרץ 2020 (IDT)
תודה! התחלתי לכתוב במרחב שלי את משתמש:בן נחום/ההתיישבות היהודית ברמת הגולן.
אפשר רק להתייעץ אתך לגבי נקודה אחת שרלוונטית לערך? בן נחום - שיחה 17:29, 31 במרץ 2020 (IDT)
אפשר לנסות. נרו יאירשיחה • ו' בניסן ה'תש"ף • 17:42, 31 במרץ 2020 (IDT)

שלום עכשיו[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב נרו,
יש הרבה חומר שאני רוצה להוסיף על שלום עכשיו, כולל מחקר שמנתח את הפער בין ה"עדויות" שהם מציגים לבין המסקנות שהם מפרסמים.
בשל הרגישות הפוליטית, אני חושש שכל מה שאכתוב יוסר בידי שמאלני אחד (מן הסתם אתה מבין למי אני מתכוון) התירוץ כל שהוא.
האם תסכים שאכתוב את הדברים באופן ממוספר כאן, ואתה רק תגיד תוכן של איזה מספרים הוא לדעתך בעל שיבות אנציקלופדית? בן נחום - שיחה 00:17, 5 באפריל 2020 (IDT)

שבוע טוב. אני חושב שאתה ממוקד מדי בהשילוח, לא הייתי רוצה לעודד אותך להמשיך לערוך על פיו, למרות שזה מקור ראוי לא פחות מרבים אחרים, ופעמים רבות יותר. נרו יאירשיחה • י"א בניסן ה'תש"ף • 00:20, 5 באפריל 2020 (IDT)

פוליטיקה ופמיניזם במסווה אמנותי[עריכת קוד מקור]

אולי היה מקום להשאיר, ולו בכדי להוכיח לאיזה רמות של שפל וטמטום יכולה להגיע האמנות העכשווית (רק לא הבנתי איך רגב קשורה לעניין, או שפספסתי משהו אודותיה Im-yahoo.svg). חסר תקנה :-)שיחה • י"א בניסן ה'תש"ף • 14:02, 5 באפריל 2020 (IDT)

יש בזה משהו. מגוחך ש"אמנים" אשכרה מתארגנים לעשות מה שכל זב חוטם עושה כשהוא משועמם. אמנות עכשווית. נרו יאירשיחה • י"א בניסן ה'תש"ף • 14:09, 5 באפריל 2020 (IDT)

הוצאת דיבה כלפי[עריכת קוד מקור]

היי נרו, איך ההכנות לחג?
משתמש:Eman מוציא עלי דיבה כאילו ביצעתי הפרת זכויות יוצרים, גם בתבנית שהוא שם בראש הדף ההתיישבות היהודית ברמת הגולן, וגם בכותרת פיסקה פרובוקטיבית בדף השיחה שם.
האם תוכל לסייע לי להפסיק את זה? בן נחום - שיחה 18:42, 7 באפריל 2020 (IDT)

היי, קודם כל תודה רבה שהסרת את ההשמצה!
אבל גם הניסוח הנוכחי פשוט לא נכון.
אם תקדיש רגע אחד להעיף מבט בערך (ונראה לי שתיהנה ממנו), תראה שהערך מבוסס על עשרות מקורות שונים - ואותו מאמר אליו התייחסת בכיתוב שהצבת בתבנית - מהווה מקור לחלק רטן מאוד הערך!
בכל מקרה אחתום בתודה שוב ובאיחולי חג שמח! בן נחום - שיחה 18:51, 7 באפריל 2020 (IDT)
בשביל זה צריך להשקיע יותר זמן. חג שמח! נרו יאירשיחה • י"ג בניסן ה'תש"ף • 19:08, 7 באפריל 2020 (IDT)

מה הנוהל כשאני חושד שמשתמש הוא בובת קש?[עריכת קוד מקור]

היי נרו יאיר, מה שלומך?
שמתי לב שחלק ניכר מהעריכות של משתמש:Haparsi מהוות דומות באופן מטריד לעריכות של משתמש:Eman ואני חושד שהוא בובת קש שלו (Haparsi הכחיש אבל ממילא אין לדברים שלו כל אמינות בעיני).
אודה לעצתך מה לעשות עם זה.
תודה רכה ופסח כשר ושמח! בן נחום - שיחה 15:48, 8 באפריל 2020 (IDT)

ניתן לבקש בויקיפדיה:בדיקה (אבל לפני כן כדאי שתעיין בוק:בובת קש, כי אם אין הטיית דיונים או הצבעות כפולות אין בכך בעיה). חסר תקנה :-)שיחה • י"ד בניסן ה'תש"ף • 16:18, 8 באפריל 2020 (IDT)
ממליץ לחכות עם זה, לא דחוף. נרו יאירשיחה • י"ד בניסן ה'תש"ף • 16:19, 8 באפריל 2020 (IDT)

האם תסכים לתמוך בהצעה חדשה שלי?[עריכת קוד מקור]

מועדים לשמחה נרו יאיר,
חשבתי על יצירת הסדר חדש שיאפשר לי לתרום ביעילות רבה יותר לויקיפדיה, לפיו:

  1. אעשה עריכה שמבוססת על "השילוח" רק אחרי שויקיפד ותיק אחר יאשר שהעריכה ראויה בעיניו.
  2. אפנה לכל ויקיפד (שיסכים לכך) רק פעם או פעמיים בשבוע.
  3. כמובן אם ויקיפד עמו אתייעץ יחשוב שאין מספיק חשיבות אנציקלופדית, ארד מהעניין ולא אתייעץ עם ויקיפד נוסף
    מה דעתך? תסכים לתמוך בהצעה הזו? בן נחום - שיחה 17:07, 10 באפריל 2020 (IDT)
מועדים לשמחה, האם זה לא המצב כרגע? בחלק מהמקרים זה עובד היטב. חלק ממי שאתה פונה אליהם צריכים להפעיל יותר ביקורת. נרו יאירשיחה • ט"ז בניסן ה'תש"ף • 17:29, 10 באפריל 2020 (IDT)
חגים וזמנים לששון.
זה לא המצב כרגע (לגבי אף אחד מ-3 הסעיפים).
האם תסכים לתמוך בכך שזה יהיה המצב? בן נחום - שיחה 21:45, 11 באפריל 2020 (IDT)
מה ההבדל כרגע? נרו יאירשיחה • י"ז בניסן ה'תש"ף • 21:50, 11 באפריל 2020 (IDT)
ההבדל העיקרי הוא שבהסדר הנוכחי, גם אחרי שויקיפד ותיק אחר מאשר שהעריכה ראויה בעיניו - עלי לבקש ממנו שיבצע את העריכה בעצמו. וזה גורם לסרבול מיותר שסתם מכביד על כולנו.
ויש עוד משהו חשוב - יש שני ויקיפדים (ועוד אחד לגביו התייעצתי אתך אם הוא בובת קש) שלאחרונה תמיד מתווכחים איתי על ה-5 עריכות שמותר לי לעשות ללא התייעצות. ברגע שירד הסרבול הנ"ל של לבקש מהמתנדבים לעשות את העריכות בעצמם, אוכל להתייעץ גם לגבי ה-5 עריכות האם ואיך לבצע אותם בצורה הטובה ביותר ואולי זה יאיין או לפחות יפחית את הויכוחים עם אותם שני ויקיפדים ובובת קש. בן נחום - שיחה 22:02, 11 באפריל 2020 (IDT)


הרב בקשי דורון[עריכת קוד מקור]

נרו, לילה טוב. מכיוון שהערך מוגן הכנסתי לדף השיחה פיסקה על פסקים בולטים. תוכל להכניס לערך? תודה.

מיד אבקש ממך שם להוסיף מעט פרטים. נרו יאירשיחה • י"ט בניסן ה'תש"ף • 00:15, 13 באפריל 2020 (IDT)

תגובות בבקשות בדיקה[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר, אתה כמובן מוזמן להגיב שם לעניין בדיקות שעולות אבל בבקשה תנסה לא להפוך את הדף שם לעוד זירת התגוששות. לבקש שוב ושוב ממישהו להסכים לבדיקה זה לא מועיל וגם העובדה שאתה מסכים ידועה ואם לא, אז תרשום את זה פעם אחת. שוב פעם יש בקשת בדיקה שמתפזרת וזה גם בגלל התגובות החוזרות ונשנות שלך שם. בקיצור, בו ננסה להשאיר את הדף שם לדיון ענייני על בקשת הבדיקה ולא לעוד זירת התנגוששות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:24, 13 באפריל 2020 (IDT)

מבין, לעתים קשה לא לענות לפרובוקציות. נרו יאירשיחה • י"ט בניסן ה'תש"ף • 11:16, 13 באפריל 2020 (IDT)

109.66.222.214[עריכת קוד מקור]

שלום, אני מבין מעריכותיך שהוא משתמש חסום שעורך כאנונימי. למה האנונימי לא נחסם ולמה עריכותיו לא מבוטלות? חזרתישיחה 11:59, 14 באפריל 2020 (IDT)

זהו "יוסימגים". מעבר לזה אני לא חושב שצריך לדון בפומבי. נרו יאירשיחה • כ' בניסן ה'תש"ף • 16:35, 14 באפריל 2020 (IDT)

ביטול עריכה ללא נימוק בערך ספר הזוהר[עריכת קוד מקור]

מדוע ביטלת את העריכה בנימוק "טעות"? להביט לאופק - שיחה 14:01, 20 באפריל 2020 (IDT)

בראשית דבריך אתה כותב "ללא נימוק", כאן אתה כותב בנימוק "טעות". זו אכן טעות, והמקום לדון בכך הוא בדף שיחת הערך. דגש חזק - שיחה 14:09, 20 באפריל 2020 (IDT)
אני שאלתי את מבצע הביטול. יש סיבה טובה שאתה מגיב בשמו? להביט לאופק - שיחה 14:18, 20 באפריל 2020 (IDT)
יש סיבה טובה לכך שאתה מטריד אנשים בדפי שיחה? יש דף שיחה של הערך הגבת שם ושם אמורה להתנהל השיחה, הצורה שבה אתה מתנהל מרמזת על רדיפה אישית. הָאֶלְקֹשִׁישיחה • כ"ו בניסן ה'תש"ף 14:20, 20 באפריל 2020 (IDT)
אני לא מגיב בשמו, אני מגיב בשמי. דגש חזק - שיחה 14:21, 20 באפריל 2020 (IDT)
לדברי האלקושי – אכן; לפני פחות מ־24 שעות הוא יצא מחסימה על התנהגות זו. דגש חזק - שיחה 14:23, 20 באפריל 2020 (IDT)

פולמוס המשיחיות בחב"ד[עריכת קוד מקור]

הועבר אלשיחה:פולמוס המשיחיות בחב"ד

זאב אלון[עריכת קוד מקור]

שלום, קראתי את הפולמוס בינך לבין העורך האחר שעסק ב״פנייה לשקול מחדש״ וכו׳. הפניה שלי (הראשונה) הייתה בתם לב. אני רק חודשיים בויקיפדיה ואני לומד מכל אחד מכם הוותיקים. אז קבל את התנצלותי, יותר זה לא יקרה. Ronavni - שיחה 20:34, 23 באפריל 2020 (IDT)

תודה, אין בעיה. נרו יאירשיחה • כ"ט בניסן ה'תש"ף • 20:36, 23 באפריל 2020 (IDT)

טלוויזיות אצל חרדים[עריכת קוד מקור]

למר נרו יאיר. אני לא בטוח למה אתה מתכוון ב'סוביקטיביות' אבל אני בהחלט בא מסביבה חרדית מודרנית מאוד. גרתי בקהילה חרדית אמריקאית בירושלים ואז עברתי לסביבה עוד יותר פתוחה ומודרנית ברמת בית שמש א'. אין חרדי אחד שאני מכיר שמחזיק בביתו טלוויזיה. גם אם יש לקבוצה של חרדים טלוויזיות, זו קבוצה קטנה מאוד כי חרדים באופן כללי לא יחזיקו בבית דבר שמיועד כולו לבידור (ול"בזבוז זמן..") ואני לא יודע למה אתה מתעקש לכתוב את הדבר הלא-נכון הזה, מה גם שהקישור המדובר לא תקין. שלא תבין אותי לא נכון, אני רואה שיש לך מלא עריכות ותרומות בוויקיפדיה ואני מאוד מעריך את הזמן שאתה יכול להקדיש לפה, אבל בנושא הזה, אני מתעקש ואני מבטיח לך שפחות מאחוז מהחרדים מחזיקים טלוויזיה בבית. Bentzislater - שיחה 00:17, 24 באפריל 2020 (IDT)

אנא העבר את הדיון לדף השיחה של הערך. למיטב זיכרוני יש שם מקור אקדמי, ואם אני צודק - ההיכרות שלך ושלי פשוט לא רלוונטית. נרו יאירשיחה • ל' בניסן ה'תש"ף • 00:46, 24 באפריל 2020 (IDT)

ערך קוי נייעס[עריכת קוד מקור]

אם הורדת את ההוספה על קוי מידע ותוכן, כדאי 1. לפתוח ערך חדש תחת שם זה. 2. להוריד את כל הקטע על קוי מידע של קהילות שברובם אינם קוי חדשות.תודה על העבודה המסורה שלך. נתן טוביאס - שיחה 01:02, 26 באפריל 2020 (IDT)

שלום רב ותודה. אני מניח שברוב קווי הקהילה יש גם אלמנט של נייעס. קווי מידע אינם ייחודים לציבור החרדי. אם תרצה ניתן להמשיך את הדיון בדף השיחה של הערך, שם המקום. נרו יאירשיחה • ב' באייר ה'תש"ף • 01:12, 26 באפריל 2020 (IDT)

רעיון לפרוייקט חדש[עריכת קוד מקור]

היי 'נרו יאיר', מה שלומך?
כידוע לך, בעתיד הנראה לעין אני יכול לבצע מקסימום 5 תרומות שבועיות ע"פ תחום העניין המרכזי שלי ("השילוח") ולכן חיפשתי רעיון לפרויקט חדש.
את ההשראה קיבלתי מפרויקט אחר שאולי שמעת עליו, בו 3 הויקיפדים שמונו לבדוק את העריכות השבועיות שלי בודקים במקביל את כל התוכן שמבוסס על "השילוח" ואת כל הקישורים ל"השילוח", האם הם מספיק בעלי חשיבות אנציקלופדית (כדי להתרדם אתה מוזמן להציץ בדף משתמש:בן נחום/הצעות לתרומות ודיון על חשיבות תרומות ישנות ובדף שיחת משתמש:בן נחום/הצעות לתרומות ודיון על חשיבות תרומות ישנות.
לאור זאת חשבתי על רעיון לפרויקט חדש, בו אני ועוד כמה ויקיפדים שהרעיון מעניין אותם, נבדוק כסדר את כל התוכן שמבוסס על "הארץ" ואת כל הקישורים ל"הארץ" מהשנים האחרונות ואשר הכניסה אליהם פתוחה למנויים בתשלום בלבד.
את הסינון של הנ"ל נבצע - תוך התייעצות בין כולנו, על בסיס העיקרון שקובע שמקשרים לאתר בתשלום רק אם אין מקור חלופי חינמי, וכן על בסיס העקרונות לחשיבות אנציקלופדית שיקבעו בדפים משתמש:בן נחום/הצעות לתרומות ודיון על חשיבות תרומות ישנות ובשיחת משתמש:בן נחום/הצעות לתרומות ודיון על חשיבות תרומות ישנות.
מה דעתך על הרעיון? בן נחום - שיחה 16:38, 27 באפריל 2020 (IDT)

אני בעד. לא דווקא הארץ, כל האתרים שיש בהם חומת תשלום. נרו יאירשיחה • ג' באייר ה'תש"ף • 16:42, 27 באפריל 2020 (IDT)
תודה!
צריך להתחיל ממשהו, נתחיל איפה מ"הארץ".
יש לך רעיון לויקיפדים מסוימים שירצו אולי להיות שותפים לפרויקט? בן נחום - שיחה 16:52, 27 באפריל 2020 (IDT)
בן נחון, רעיון יפה, הבעיה היא שאתה לא יכול לבדוק את תוכן הכתבות, כי, כפי שנאמר, הן בתשלום.david7031שיחה • ג' באייר ה'תש"ף • 17:16, 27 באפריל 2020 (IDT)
אפשר להתחיל מדברים בסיסיים, ידיעות חדשותיות שיש להן חלופות. צריך להזמין שותפים בכיכר העיר. נרו יאירשיחה • ג' באייר ה'תש"ף • 17:18, 27 באפריל 2020 (IDT)

שמעון גרשון רוזנברג - פוסטמודרניזם טוב ליהודים[עריכת קוד מקור]

הועבר אל שיחה:שמעון גרשון רוזנברג

אי שם, לפני בר־מצווה[עריכת קוד מקור]

מצאתי היום, להפתעתי, נימוק השארה שלא האמנתי מי כתב אותו... (מיוחד:הבדל/3813288) Face-smile.svg דגש חזק - שיחה 19:55, 30 באפריל 2020 (IDT)

אכן לפני בר מצווה. מחלת ילדות. נרו יאירשיחה • ו' באייר ה'תש"ף • 21:13, 30 באפריל 2020 (IDT)
אוהו חומרה יתירה... חסר תקנה :-)שיחה • ז' באייר ה'תש"ף • 21:30, 30 באפריל 2020 (IDT)
צריך לדון בגדרי דין חינוך, ושמא יש כאן שני דרבנן להקל ואכמ"ל. נרו יאירשיחה • ו' באייר ה'תש"ף • 21:32, 30 באפריל 2020 (IDT)

מיזם חדש[עריכת קוד מקור]

היי נרו יאיר מה נשמע? פתחתי מיזם חדש על ערכים תורניים מיזם ערכים תורניים ורציתי להזמין אותך באופן אישי להצטרף, מה דעתך? Shlomo9080 - שיחה 22:54, 30 באפריל 2020 (IDT)

אני שמח על המיזם, אבל אני חושש שיהיה לי קשה להקדיש לו זמן. בהצלחה! נרו יאירשיחה • ו' באייר ה'תש"ף • 22:55, 30 באפריל 2020 (IDT)
תודה! (דרך אגב אם תתקל בנושא תורני שחסר בויקיפדיה אל תהסס לפנות והכניס אותו למיזם!) Shlomo9080 - שיחה 22:56, 30 באפריל 2020 (IDT)

בנימין נתניהו[עריכת קוד מקור]

כתוב בערך באופן מפורש שנתניהו נבחר ב-1988 בפריימריז בתנועת החרות, מדוע אינך מחשיב אותו כחבר חרות? peledy - שיחה 00:49, 1 במאי 2020 (IDT)

למיטב הבנתי זה לאחר האיחוד, ראה כאן: הליברלים סיימו את ההתארגנות לקראת האיחוד עם הרות, מעריב, 15 באפריל 1988. נרו יאירשיחה • ז' באייר ה'תש"ף • 01:00, 1 במאי 2020 (IDT)
לפי מה שאני מבין, אם הוא התמודד בחרות, הוא צריך להיות איש חרות. איחוד המוסדות היה קרוב לבחירות ולכן כנראה כל תנועה בחרה את מועמדיה בנפרד. peledy - שיחה 10:29, 1 במאי 2020 (IDT)
זה היה לאחר החלטת האיחוד, הליברלים התאחדו לתוך מרכז חירות וזמן קצר לאחר מכן שונה גם השם באופן רשמי למרכז הליכוד. לדעתי זה לא באמת איש חירות ולא מצדיק קטגוריה. נרו יאירשיחה • ז' באייר ה'תש"ף • 10:44, 1 במאי 2020 (IDT)

כוכב למחיקה נאותה![עריכת קוד מקור]

Eraser Barnstar Hires.png כוכב המחקנים
על כך שאתה מגן במקלדתך על הערך סלולרי כשר Face-smile.svg המלך הכחולשלח לי הודעה! 09:20, 1 במאי 2020 (IDT)

פולמוס המשיחיות בחב"ד[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף פולמוס המשיחיות בחב"ד בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, נפתלי - שיחה 13:39, 3 במאי 2020 (IDT)

כתב מי שמנהל מלחמת עריכה. מצחיק מאוד. נרו יאירשיחה • ט' באייר ה'תש"ף • 13:40, 3 במאי 2020 (IDT)

המשך הדיון הועבר למקום שבו החל, שיחת משתמש:Naftali.b.

אשמח אם תעבור שוב על פועלי בעבר[עריכת קוד מקור]

היי יאיר, עיינתי בויקיפדיה וראיתי שהם ממליצים לבעל הערך להשתתף בדיון האם הוא ראוי. אשמח להביע את דעתי בצניעות האפשרית. מצאתי כראוי להוסיף אומן שבאמתחתו 42 יצירות באקום, 2 אלבומים שיצאו כחבר להקה (מלכה באיה), 5 אלבומים בהם השתתף כמתופף, ייעוץ והפקה מוסיקאלית בשלושה אלבומים נוספים (אושיק לוי הינו אחד מהם). בהחלט הרגשתי שזה ראוי לערך. אני כותב זאת על מנת להאיר את תשומת ליבך ואולי לגרום לך להפעיל שיקול דעת קצת אחר למרות שכבר נתת את קולך. יום נפלא Johnbiryon - שיחה 15:46, 4 במאי 2020 (IDT)

שלום רב. כפי שראית, בניגוד לאחרים שם, שהפחיתו בחשיבות שלא בצדק, אני סבור שאתה קרוב לרף, אבל עדיין לא עובר אותו. חברות בלהקה לא מאוד מפורסמת אינה מספיקה, וגם השאר. נרו יאירשיחה • י' באייר ה'תש"ף • 16:12, 4 במאי 2020 (IDT)

מדליית כסף עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki silver medal.png כדי שיהיה כאן קצת יותר נעים, אני מודה לך על פעילותך בויקיפדיה. הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) - הטילדה הרביעית (לרכישת מנוי) 17:41, 6 במאי 2020 (IDT)
תודה! נרו יאירשיחה • י"ב באייר ה'תש"ף • 17:42, 6 במאי 2020 (IDT)

הרב זמרוני ציק[עריכת קוד מקור]

למה הסרת את זה שהוא היה חבר צא"ח ומקים את ועד כינוסי הקהל? ● קער א וועלטשיחה • ט"ז באייר ה'תש"ף • 12:50, 10 במאי 2020 (IDT)

חברות בצא"ח נשמע לי חסר חשיבות וכינוסים משמעותיים יותר שארגן מוזכרים בהמשך. אם תרצה להמשיך לדון אנא העבר את הדיון לדף השיחה של הערך, שם המקום. נרו יאירשיחה • ט"ז באייר ה'תש"ף • 13:02, 10 במאי 2020 (IDT)

עריכה לשונית בערך חסידות אמשינוב[עריכת קוד מקור]

לשאלתך 'מה היה רע?': לא היה רע. פשוט אריכות מדי וכל התוכן מובן במשפט קצר. בנו רבי אשר חיים 'מכהן' כאדמו"ר בב"ש, ובעז"ה עוד 'יכהן' רבות בשנים. סתם מחקת. סליחה.

בערך הנ"ל. הרב חיים אהרן קאופמן משמש כרב בית כנסת ר"מ, ומחבר ספרים תורנים שונים, ניתן לראות בטיוטה עליו בברכה בן-ימין - שיחה 21:09, 17 במאי 2020 (IDT)
לאלמוני, "בנו הגדול מ"מ" זה לא ממש מובן לרוב הקוראים, חוץ ממה שגיברס אומר שהוא עדיין בארץ. אם תרצה אפשר להמשיך לדון בדף השיחה של הערך, שם המקום. בן ימין, אם כך הוא אכן רב, אבל צריך להסביר מה הופך אותו לרב. נרו יאירשיחה • כ"ג באייר ה'תש"ף • 21:11, 17 במאי 2020 (IDT)

נחסמת לרבע שעה[עריכת קוד מקור]

בשל התבטאותך המכוערת כלפי עורך החלטתי לחסום אותך לרבע שעה. גם לפרובוקציות יש קווים אדומים. eli - שיחה 01:20, 18 במאי 2020 (IDT)

לא ברורה לי סיבת החסימה. לכל היותר הערה עם נטייה לאזהרה.
בגדול, האמירה המצוטטת הייתה תגובה לניסיון לשים דברים בפיו של המשתמש – משהו שאפשר לחיות איתו. החסימה הזו הזויה. דגש חזק - שיחה 02:25, 18 במאי 2020 (IDT)
חסימה מוצדקת בהחלט, חבל שלא ליותר זמן. בני משפחה הם קו אדום שלא חוצים - אפילו אם מאוד רוצים לעורר פרובוקציה. והוא המשיך במריו גם לאחר שנתבקש בנימוס על ידי כמה וכמה משתמשים לרדת מהעץ. החסימה שנתן אלי היא הקלה שבקלות, בייחוד לאור העובדה שרק לפני כמה שעות נחסמה פה משתמשת למשך שבוע על דברים חמורים לא פחות. בר 👻 שיחה 02:29, 18 במאי 2020 (IDT)
נראה כמו כשל בהבנת הנקרא – אף אחד לא קרא לפגיעה בבני משפחה. דגש חזק - שיחה 02:42, 18 במאי 2020 (IDT)
יותר מידי משתמשים ותיקים כשלו בקריאתם במקרה הזה. כבר מוטב לטעון שהרצפה עקומה. בר 👻 שיחה 02:49, 18 במאי 2020 (IDT)
נראה לי שרובם היו מתים מזמן שהוא ייחסם. אם אראה מישהו שלא בניגוד עניינים מולו – אשקול את עמדתי. דגש חזק - שיחה 02:53, 18 במאי 2020 (IDT)
החסימה אכן נעשתה בשיקול דעת לקוי. אין צורך להיות מצטיין בהבנת הנקרא, כדי להבין את מה שנכתב שם ולדעת שלא מדובר בהתבטאות חמורה המצדיקה סנקציות. Ronam20 - שיחה 03:06, 18 במאי 2020 (IDT)
חסימה לרבע שעה היא בבחינת הדלקת נורת לד אדומה קטנה. מה גם שההתנהלות של נרו יאיר לא מכבדת עורכים אחרים ולא מהיום. אני נחסמתי ליום על הרבה פחות, בבקשה בואו ניכנס לפרופרציות. להביט לאופק - שיחה 09:09, 18 במאי 2020 (IDT)
דבר אחד משותף לכל המגנים על החסימה: דעותיי מפריעות להם. להביט, אתה נחסמת על הרבה יותר, ואם תגיב כאן שוב אעתיק כמה פנינים שלך, להזכיר לכולם. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:11, 18 במאי 2020 (IDT)
אלו לא הדעות שלך אלא התנהלותך. אתה מוזמן לציין מה שנראה לך לנכון, אני מבטיח לציין את מה שנראה לי לנכון. להביט לאופק - שיחה 10:15, 18 במאי 2020 (IDT)
הנה ציטוטים של "להביט לאופק", מהדיון הראשון שבו השתתף בויקיפדיה העברית: "נרו יאיר אני מבין את עולמך הרוחני והדתי ואני מבין שזה משפיע על כתיבתך בויקיפדיה העברית באופן גורף. אני מזכיר לך שויקיפדיה העברית אינה רכושך הפרטי"; "יש כאן ממש השתלטות של אנשים מוטים ומושפעים ע"י אג'נדה מסוימת וזה גורם לחוסר מקצועיות"; "לגבי האג'נדה קראתי היום דיון בדפי שיחות בהשתתפותך ובהשתתפות משתמש נוסף בשם נרו יאיר וחשכו עיניי"; "אני סבור שתרומתך לויקיפדיה העברית זניחה והתנהלותך פוגעת במיזם. אין לי ספק בנכונות דבריי. ברור לי גם שנרו יאיר מתנהג כך בשל עולמו הדתי ובאופן אישי עולם צר"; "יצא לי לקורא דפי שיחה של הבחור הזה והייתי בהלם מהאינפנטיליות הרגשית".
כל זה רק בדיון הראשון. מאחר שהתנהלות זה מה שמפריע ללהביט לאופק, אביא בהמשך דוגמאות נוספות להתנהלותו הפגומה, אם ירצה להמשיך את הדיון. לא דברים שהיה רוצה שהקהילה תזכור. עכשיו תעשה חשבון מה יותר חשוב לך, האגו או המוניטין והרצון להציג את עצמך כאוהב שלום ורודף שלום. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:21, 18 במאי 2020 (IDT)
נרו יאיר, דעותיך, יהיו אשר יהיו, לא ממש מפריעות לי. בנוסף, אני לא חושב שהחסימה הייתה נכונה. ולמרות האמור לעיל אעיר, שלדעתי התגובה שכתבת הייתה נמוכה. נמוכה מידי. Eladti - שיחה 10:25, 18 במאי 2020 (IDT)
מקבל את הנזיפה שלך, כי אתה נייטרלי ומציג עמדה מאוזנת. רק אציין להגנתי שזו הייתה מלכתחילה תגובה לפרובוקציה. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:29, 18 במאי 2020 (IDT)
חבל שהבירוקרטים לא עצרו כבר מזמן את הפרובוקציה הזאת... Eladti - שיחה 10:40, 18 במאי 2020 (IDT)
חסימה על ביטוי ציני? מוגזם באופן קיצוני. אכן נראה כמו כשל בהבנת הנקרא. AddMore-III - שיחה 17:11, 18 במאי 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── די לראות בכמה ויכוחים אתה מעורב, אני בוודאי לא גאה שכתבתי שההתנהלות שלך היא בגדר אינפנטיליות רגשית, אפשר בהחלט לדון איך ניתן לכנות את ההתנהלות שלך שלא בביטוי פוגעני, או שעולמך צר או שאתה מונע מאג'נדה אני אכן מודה שכאשר קראתי את דפי השיחה איתך אכן חשכו עיניי. אני התלבטתי האם להכין חוברת על פעילותך בויקיפדיה העברית ועכשיו עזרת לי להחליט. בברכה, להביט לאופק - שיחה 10:30, 18 במאי 2020 (IDT)

"לא גאה", אבל הדגשת בכתב עבה. אוקיי, אז אולי כדאי לפרט מעט יותר כיצד להביט לאופק משקיע חלק ניכר מפעילותו בניסיונות לתקוף ולהציק לעורכים דתיים, במיוחד לי. את ההתקפות האישיות בדיון הראשון שפתח כבר ציטטתי. בהמשך חיפש דרכים נוספות להציק. השאיר הודעות תוקפניות בדף השיחה שלי והזדרז לסייע לטענות נגדי, למשל כאן, לטעון נגדי כשקשור ולא קשור וטרח אפילו להוסיף הודעות קנטרניות בדיונים ישנים שהסתיימו מזמן, ראו גם כאן. למעשה חלק ניכר מעריכותיו הוא מעקב אחריי (stalking).
אני מזמין את כולם לעבור על שיחת משתמש:להביט לאופק. לא דף המשתמש שכולו דבש, דף השיחה. מסמך מאלף. כבר בראשית פעילותו, השיחה הראשונה בדף השיחה שלו, היא הערה של מפעיל על כך שהוא חורג מכללי ההתנהגות, כמובן כלפיי. בהמשך מעירים לו על ההצקות בדף שיחתי, והוא שואל למה אסור לו. אחר כך אני דורש ממנו שיפסיק להציק לי עם תיוגים חוזרים, והוא שואל מה זה לתייג, כביכול אינו יודע, ומיד ממשיך לתייג שוב ושוב. הוא מפסיק (גם זה לא לגמרי) רק לאחר אזהרה מפורשת של מפעיל נוסף. מפסיק לתייג, אבל לא להציק, ומיד מעירים לו שוב על כך, כמה משתמשים, ושוב מפעיל. כמה ימים אחר כך פונה אליו עוד מפעיל וממליץ לו "להימנע מוויכוחים שמתדרדרים לחריגה מכללי ההתנהגות". הוא מקבל מיד את ההמלצה, אבל ממשיך כרגיל. ב-15 באפריל כותב לו מפעיל "אזהרה אחרונה" על יחסו לאחרים. כמה ימים אחר כך, עוד אזהרה של מפעיל. כמה ימים אחר כך פניתי למפעילים שיחסמו אותו, והוא אכן נחסם ליום, בתוספת אזהרה שבפעם הבאה החסימה תהיה ארוכה יותר.
מה משותף לערכים הבאים: יהדות, טרור יהודי בישראל, ירושלים, הרב קוק, עצת נפש, מזרח ירושלים, דיון המחיקה של תוחלת החיים של הציבור החרדי, נוער העבודה, ספר הזוהר, שיחת הקטגוריה בין דת למוסר, גל השרפות (2016), מרדכי אלון, רון יוסף, חיים דרוקמן? לדפי השיחה של כולם (בחלקם גם לערכים עצמם) הגיע להביט לאופק בעקבותיי, כדי לחלוק עליי, פעמים רבות בליווי התקפות אישיות.
בהמשך הסית להביט לאופק משתמש אחר נגדי וניהל מלחמת עריכה על פרט שתיקנתי בערך נאמני תורה ועבודה, פלוס האשמות בדף השיחה, וגם הגיע לדפי השיחה של פולמוס המשיחיות בחב"ד ומפלגת נעם כדי לחלוק עליי. כל ההספק המרשים הזה בפרק זמן של כחודש וחצי. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:35, 18 במאי 2020 (IDT)
נרו יאיר העתיק את דבריו מבקשת הבדיקה שביקש ממפעילים (טען שאני בובת קש או קבוצת בובות או בעל מפעל לבובות), הבדיקה כמובן לא העלתה דבר. אני מתכתב בהרבה כבוד עם מספר ויקיפדים דתיים והנה הוכחה שלדעותיו של נרו יאיר אין עלי השפעה אלא רק התנהלותו שרבים כאן מוצאים אותה בעייתית בלשון המעטה. אני מציע לקהילה לבדוק את התנהלותו של נרו יאיר לאורך השנים כולל דיונים/בקשות/שיחות שאורכבו. להביט לאופק - שיחה 10:41, 18 במאי 2020 (IDT)
אני מבין שהבעיה היחידה היא מניין העתקתי את זה, חוץ מזה הכול מדויק. לא דייקת לגבי תוצאות הבדיקה. שלושה בודקים שונים הגיעו למסקנה "שלא ניתן לשלול או להוכיח קשר בין המשתמשים". נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:45, 18 במאי 2020 (IDT)
סלחו לי, לתלונות על משתמשים יש פורומים אחרים. אני מבקש להפסיק את הדיון המלבב הזה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 10:47, 18 במאי 2020 (IDT)
אני רמזתי שניתן לאור הנתונים המדאיגים ששלחת לבירוקרט, שאגיע לקרן ויקימדיה עם המחשב האישי שלי והצהרה חתומה משפטית. מה אומר שנגיע ביחד? אני עם שלי אתה עם שלך, ככה שנינו נצא צדיקים. פתרון קלאסי. אם אתה חושש לאנונימיות אפשר להגיע במועדים שונים. אפשר להגיע עם מסכה. יש פתרונות, לא סיפור. לגבי האינפנטיליות הרגשית שלך שציינתי באחד הדיונים זה היה לא במקום! אסור לאף ויקיפד להתבטא כך. גם דעותי שעולמך צר או שאתה מזיק למיזם היה עדיף אם לא היו נכתבות. להביט לאופק - שיחה 10:52, 18 במאי 2020 (IDT)
גם עכשיו במקום להתנצל אתה חוזר על זה באות עבה, וגם לא מכחיש שאתה ממשיך לחשוב כך. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 10:55, 18 במאי 2020 (IDT)
אחזור על דבריי אם לא היו חד משמעיים, הביטויים הבאים שהתייחסו אליך, נרו יאיר: אינפנטיליות רגשית, עולם צר, האשמה שלי שאתה פוגע במיזם ושאתה מונע מאג'נדה אמונית היו לחלוטין לא במקום! אלו דברים מקוממים וחמורים שאסור היה לי להעלות ואני כמובן מתחרט שהתנהלתי בניגוד לכללים הנהוגים בויקיפדיה העברית! בברכה, להביט לאופק - שיחה 10:59, 18 במאי 2020 (IDT)
יפה, זו התקדמות, אם כי עדיין לא ברור לי למה אתה כותב באות עבה שנחשבת צעקה, לאחר שהערתי על כך כמה פעמים אפילו בדיון הנוכחי. מצד שני אתה ממשיך להתקיף אותי באופן אישי ובזה תיבחן כנות החרטה שלך. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 11:05, 18 במאי 2020 (IDT)
נרו יאיר, אני מנוע מלהתייחס ליכולות השמיעה שלך או ליכולות הקוגנטיביות. נאמר לי שזה בניגוד לכללים הנהוגים בויקיפדיה. להביט לאופק - שיחה 11:22, 18 במאי 2020 (IDT)
אם כך עושה רושם שאתה לא באמת מתחרט על מה שכתבת ואתה ממשיך לחשוב שהכול נכון, אתה רק לא רוצה להסתבך עם כללי ההתנהגות חלילה. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 11:23, 18 במאי 2020 (IDT)
זו דעתך. דעתי שונה. נסכים לא להסכים. בברכת התנהלות מכבדת, להביט לאופק - שיחה 11:24, 18 במאי 2020 (IDT)
יש לך הזדמנות נוספת להבהיר אם אתה מתחרט על עצם האמירות וחושב שאינן נכונות או שמא אתה פשוט לא רוצה להסתבך עם הכללים. אם תעדיף לא להבהיר גם זו תשובה לא רעה על השאלה. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 11:27, 18 במאי 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אני קורא לך להביע את התנצלותך בפני משתמש שהתייחסת לבני משפחתו ונחסמת עליה לרבע שעה. כולי תקווה שהתנהגות זו לא תחזור על עצמה. בברכה, להביט לאופק - שיחה 11:32, 18 במאי 2020 (IDT)

ניסיון חביב להתחמק מתשובה. אתה מתלונן כל הזמן על פיליבסטרים וויכוחים, אבל מתקשה מאוד, כמעט לא מסוגל, לוותר על המילה האחרונה. אתה מסוגל לחזור על אותה עמדה עצמה עשרות פעמים בדיון אחד, פשוט כי עוד מישהו ענה אז אתה חייב להגיב. אם גם עכשיו אתה לא שולט בזה - תיהנה, אתן לך את הבמה, אבל אני מזמין את הקוראים לשים לב האם אתה עונה על השאלה ששאלתי קודם: האם אתה מתחרט על עצם האמירות וחושב שאינן נכונות או שמא אתה פשוט לא רוצה להסתבך עם הכללים. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 11:37, 18 במאי 2020 (IDT)
משתמש:להביט לאופק, יתכן אולי שהתגובה הראשונה שלך כאן הייתה נצרכת, אם כי זה מוטל בספק. כל התגובות שלך שבאו אחריה, נראו כאילו נועדו ליצור פרובוקציה, להתסיס ולעקוץ מבלי לעבור את הקו האדום בתקווה שהצד השני ימעד קודם. עצתי לך, שחרר. עזוב את הדיון הזה, אמרת די והותר מבלי לקדם דבר, אז פשוט תפסיק. אם אתה ממש רוצה לצאת בסדר, תמחק מפה את כל התגובות המיותרות האלה. בריאן - שיחה 13:09, 18 במאי 2020 (IDT)

רב עיר[עריכת קוד מקור]

אתה יכול להביא לי דוגמא ל2-3 רבני ערים שלא קבלו ערך באופן אוטמטי ? לחיים • כ"ד באייר ה'תש"ף 12:57, 18 במאי 2020 (IDT)

בשליפה, רבני העיר דימונה, הרב יצחק אליפנט והרב שלום דיין. אם תרצה להמשיך את הדיון אנא העבר אותו למקום המתאים. נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 13:05, 18 במאי 2020 (IDT)

קוויטל[עריכת קוד מקור]

גרמת לי לצחוק... המלך הכחולשלח לי הודעה! 13:54, 18 במאי 2020 (IDT)

Face-smile.svg נרו יאירשיחה • כ"ד באייר ה'תש"ף • 13:57, 18 במאי 2020 (IDT)
מה מצחיק בדיוק ? אני רוצה גם לצחוק לחיים • כ"ו באייר ה'תש"ף 00:36, 20 במאי 2020 (IDT)

ערך שכתבתי[עריכת קוד מקור]

שלום לך,

בתחילת השבוע פניתי אליך בקשר לערן ישן שכתבתי ונמחק בעבר, בחלוף הזמן אני סבור שחל שינוי נסיבתי מהותי שמצדיק את שחזור הערך. בזמנו היית מאוד פעיל בדיונים ואני אשמח להתייעץ איתך לגביו בטרם אפתח בדיון שחזור.--שעה טובה - שיחה 18:52, 19 במאי 2020 (IDT)

שלום רב, מתנצל שלא הגבתי מקוצר זמן. באיזה ערך מדובר? נרו יאירשיחה • כ"ה באייר ה'תש"ף • 18:55, 19 במאי 2020 (IDT)
על עו"ד עמית חדד. תרצה שנשוחח על זה במייל?--שעה טובה - שיחה 19:26, 19 במאי 2020 (IDT)

דוא"ל[עריכת קוד מקור]

שלום כבוד הרב נרו יאיר, האם אפשר לקבל הדוא"ל שלך? ברצוני לשאול אותך שאלה באישי. --Wikikipiki - שיחה 21:09, 19 במאי 2020 (IDT)

אפשר דרך הסרגל בצד ימין. נרו יאירשיחה • כ"ה באייר ה'תש"ף • 21:10, 19 במאי 2020 (IDT)
משום מה לא מופיע אצלי. קישור? --Wikikipiki - שיחה 21:34, 19 במאי 2020 (IDT)
כאן. Ronam20 - שיחה 21:38, 19 במאי 2020 (IDT)
אולי אתה לא יכול אם לא הכנסת בעצמך כתובת דואר, לא יודע. נרו יאירשיחה • כ"ה באייר ה'תש"ף • 21:53, 19 במאי 2020 (IDT)
נכון, עכשיו מסודר. ייש"כ לשניכם. --Wikikipiki - שיחה 22:06, 19 במאי 2020 (IDT)

תיוג[עריכת קוד מקור]

מקווה שאתה סולח לי על זה שתייגתי אותך בערך של דוד ברודמן, פשוט יש כאלה שאם הייתי מניח תבנית חשיבות הם היו נלחמים בלי, אגב ראתי עוד כמה רבני ישובים שחשיבות שלהם לא ברורה לחיים • כ"ו באייר ה'תש"ף 00:17, 20 במאי 2020 (IDT)

טוב מאוד שתנכש את כל הרבנים (הלא-חשובים אנצ') ובכך תביא גאולה לעולם. ביקורת - שיחה 01:27, 20 במאי 2020 (IDT)
אתה מוכן לעזור לי בזה ? לחיים • כ"ו באייר ה'תש"ף 03:14, 20 במאי 2020 (IDT)
אני משתדל ואשתדל. כמובן שכוויקיפד יותר נחמד לי לעזור למי שלא במקביל מעלה ערכים אחרים בעלי חשיבות גבולית ביותר, כדי להימנע מלסייע להטיה. אבל כמפעיל מערכת בהחלט אשתדל לסייע בכל מקרה. ביקורת - שיחה 03:29, 20 במאי 2020 (IDT)

הרב אלישיב[עריכת קוד מקור]

שלום, אנא שים לב למה שכתבתי בדף השיחה שם. דגש חזק - שיחה 01:41, 20 במאי 2020 (IDT)

בקשה להפסקת האשמות חסרות שחר[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר שלום, האשמת אותי שאני מתסיס ויקיפד אחד נגדך. כאן. "אז אל תשכח להזכיר לנו שוב ושוב שגם בדיון הזה אתה חולק עליי (ומתסיס את נפתלי נגדי)". האשמות אלו חסרות שחר ומנוגדות לכללים הנהוגים בויקיפדיה העברית. אבקשך להפסיק האשמות אלו. בברכת יום קריר, להביט לאופק - שיחה 17:03, 20 במאי 2020 (IDT)

אמת דיברתי, ואם צריך אפשר ללכת עכשיו לבירור בנושא, האם התססת או לא התססת אותו נגדי, במסגרת מגוון הדרכים שבהן אתה מנסה להציק לי. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תש"ף • 17:04, 20 במאי 2020 (IDT)
אני את הבקשה שלי ביקשתי. מצער שאתה לא לומד דבר גם לאחר שהעירו לך ואף חסמו אותך. אם תמשיך כך אאלץ לבקש הגנה על דף השיחה שלי ואת חסימתך. בברכת שיקול דעת, להביט לאופק - שיחה 20:34, 20 במאי 2020 (IDT)
אם אתה לא רוצה שיאשימו אותך במשהו מומלץ שמלכתחילה פשוט לא תעשה אותו. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תש"ף • 20:56, 20 במאי 2020 (IDT)
הפוך נהפוך הוא, אם אתה לא רוצה להחסם אל תאשים האשמות שווא. להביט לאופק - שיחה 20:58, 20 במאי 2020 (IDT)
אני אומר חד משמעית שאתה משקיע מאמצים להציק לי בדרכים רבות ומגוונות, כולל התססה של נפתלי. אתה מנסה עכשיו לדחוף אותו להצביע. אתה יכול לבנות על זה שככל שתנסה להציק כך אומר לך את זה. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תש"ף • 21:00, 20 במאי 2020 (IDT)
אני אוהב דברים חד משמעיים וברורים לדעתי זה תמיד דבר טוב למעט מקרים באמת חריגים. להציק לך אני לא מחפש בכלל אם כי אין לי יכולת להעיד אחרת ממך על הרגשתך הפנימית, זה יהיה אבסורד וחוטא לאמת. אני אומר לך חד משמעית שאין ולא הייתה לי כוונה להציק לך וגם אם אנו חלוקים בדעות אין לי בעיה שיש לך דעות שונות. הבעיה שלי איתך כרגע זה האשמות חסרות שחר שאתה מתעקש לדבוק בהן ואילו אני מתעקש שתפסיק לדבוק בהן. בברכת הבנת הנקרא והפנמת המסר, להביט לאופק - שיחה 21:06, 20 במאי 2020 (IDT)
שום הרגשה, אני מדבר על עובדות שאת חלקן פירטתי למעלה, הכול מדויק וגם לא טרחת להכחיש. כשאתה ממשיך באותם דפוסים גם לא תוכל לומר שלא שמת לב. אם אתה שוב מרגיש מצוקה קשה כי לא הצלחת לומר את המילה האחרונה - בבקשה. נרו יאירשיחה • כ"ו באייר ה'תש"ף • 21:20, 20 במאי 2020 (IDT)
בהן צדק שלא המילה האחרונה היא מה שאני מחפש אלא את ההבנה שלך שכבוד לחבר קהילה לא עובר דרך האשמות מכוערות וחסרות שחר. בברכת היגיון קל עד בינוני, להביט לאופק - שיחה 21:25, 20 במאי 2020 (IDT)

בקשר לעריכותיך בערך חסידות חב"ד[עריכת קוד מקור]

כפי שכתבתי לך בדף השיחה שלי, הסכמתי איתך (לעת עתה, עד שאברר במילון מקצועי) בקשר לתרגום, ואני גם מסכים איתך בקשר לאריכות הלא מתאימה לויקיפדיה שהוספתי על גזירת משקה, וגם בקשר לתיקוני הלשון שבפיסקה "עבודה" ו"התוועדות חסידית" וכן (במחשבה שנייה) על מחיקת הספרים "מנהגי חב"ד" של גרונר ו"תקנות הרבי" של קפלון, שהוא נקודתי ואינו מחקרי כדבריך (ועל כן אין לציינו בויקיפדיה);

אך בדבר אחד איני מסכים איתך ואף חושב שזה ממש לא מקובל ששינית אותו (וזה ממש לא משנה איזה תפקידים יש לך בויקיפדיה והזמן בו אתה נמצא בה כבר (ואף השתמשות בתפקידיך וההיסטוריה שלך בויקיפדיה כדי "לנצח", כביכול, משתמש יותר חדש ופחות מנוסה - מהוה עבירה על חוק 4 בדף כללי ההתנהגות של ויקיפדיה, עיין שם)); גם משתמש חדש (יחסית) יכול להיות צודק, ובזה אני בטוח שטעית: מדוע מחקת את י' כסלו מהתאריכים שלא אומרים בהם תחנון, וכתבת שזה רק בחלק מחגי הגאולה? מפורש בספר מנהגי חב"ד עמוד 16 שי׳ כסלו הוא בין התאריכים שלא אומרים בהם תחנון בחב"ד. כל חגי הגאולה של האדמו"רים מצויינים שם (וגם, בהגיון: למה שיהיה חילוק בין האדמו"רים לגבי חשיבות היום עד כדי לא לומר בו תחנון? בודאי שהדין שווה בכל חגי הגאולה! (מלבד בשחרורים ממאסר (כמו המאסרים הנוספים של האדמור הזקן, הצמח צדק, הריי"ץ והרבי) אשר מכמה טעמים לא מציינים אותם בחב"ד.)

להבא כדאי שתהווה דוגמה אישית למשתמשים יותר חדשים ממך, ולפני שאתה דורש מהם לברר לפני עריכה (ועוד כותב שזה לא מקובל) - תקיים זאת בעצמך.

תודה ויום טוב.מנדל אסולין - שיחה 19:13, 21 במאי 2020 (IDT)

אני גם רואה בדף השיחה שלך (ושל אחרים שאתה מוזכר בהם) את התנהלותך עם ויקיפדים נוספים, שלא ככללי ההתנהגות והנימוס של הקהילה. אין צורך לומר שבאם תמשיך בהנהגתך, אפעל (על ידי פניה לגורמים המתאימים, ובציון כל הפעמים שהתנהגת שלא כמתאים בויקיפדיה) - לחסימתך.מנדל אסולין - שיחה 19:16, 21 במאי 2020 (IDT)
נו נו. הסגנון שלך עובר במהירות מקצה לקצה, וזה מוכר לי. אם תרצה לדון בתכנים כלשהם אתה מוזמן לעשות זאת בדף השיחה של הערך, ואתה תמיד מוזמן לפעול לחסימתי. נרו יאירשיחה • כ"ז באייר ה'תש"ף • 20:48, 21 במאי 2020 (IDT)

הסגנון השתנה בגלל שהתברר לי על העריכות שלך. מבלי קשר לכלום, הסגנון שלך, ולכל הויקיפדים שבאים איתך במגע- הוא מזוויע.מנדל אסולין - שיחה 21:05, 21 במאי 2020 (IDT)

תוכל להדגים עד כמה התייחסתי אליך באופן "מזוויע"? נרו יאירשיחה • כ"ז באייר ה'תש"ף • 22:05, 21 במאי 2020 (IDT)
טוב, סליחה.מנדל אסולין - שיחה 06:03, 22 במאי 2020 (IDT)
בהמשך לדיונים בדף שיחתך, אם אתה עדיין חושב שהתייחסתי אליך באופן "מזוויע" אתה מוזמן להדגים את זה, כי אין לי מושג במה מדובר. נכון, מחקתי חלק מהעריכה שלך, משום שחשבתי שמדובר באריכות יתר ובכניסה לפרטי פרטים בלתי רלוונטיים בערך אנציקלופדי. משתמש:אבגד, משתמש ותיק שיש לו חלק נכבד מאוד בערכים של חב"ד, הודה לי על העריכה הזאת, כנראה שלא הייתה כה "מזוויעה". נרו יאירשיחה • כ"ח באייר ה'תש"ף • 09:47, 22 במאי 2020 (IDT)

בקשה קטנה[עריכת קוד מקור]

זה עתה ביצעתי עריכות בערך פולמוס המשיחיות בחב"ד. יש לי בקשה קטנה ממך, נימקתי כל עריכה בתקציר העריכה - אנא התבונן היטב בנימוק, וכן במהות העריכה, לפני שתגבש דעה. בקשה שניה - אם עריכה לא מוצאת חן בעיניך, אם תוכל לא לשחזר אלא קודם לפתוח דיון בדף השיחה, ואם יש פרטים שאינם תואמים את דעתך, אמחק אותם בעצמי לבקשתך, לאחר דיון קצר כמקובל. תודה רבה. נפתלי - שיחה 17:07, 27 במאי 2020 (IDT)

אנמק בהחלט. לגבי הבקשה השנייה - אני מוכן לצעוד לקראתך גם בעניין זה, אם מדובר בדיון קצר ואם תעשה מה שהבטחת מיד כשאבקש זאת. נרו יאירשיחה • ד' בסיוון ה'תש"ף • 17:15, 27 במאי 2020 (IDT)
אוקיי, תודה. מדובר בשתי עריכות שהן בעצם שיחזור (התנגדות לעריכה של שיע) ועוד 8 עריכות. אם ישנה התנגדות מצידך לאחת העריכות, תן לינק אליה ותפרט מה דעתך. אוהב אותך נפתלי - שיחה 17:25, 27 במאי 2020 (IDT)
כבר הגבתי, ראה שם. נרו יאירשיחה • ד' בסיוון ה'תש"ף • 17:41, 27 במאי 2020 (IDT)
אשמח אם נלבן יחד את הנקודות שכתבת עליהן. אם לא נגיע להסכמה תוך יום יומיים, אשחזר בעצמי את העריכות שבמחלוקת. נפתלי - שיחה 17:54, 27 במאי 2020 (IDT)
שיחזרת עריכה אחת שלי, לא שמת לב שהנוסח הקודם היה מבוסס על שקר. ראה בפסקה האחרונה של דף השיחה שם. אם אתה מסכים עם הדברים שכתבתי, תשחזר בחזרה לגרסה שלי. מדובר במקרה בודד ולא בתופעה נפתלי - שיחה 13:52, 31 במאי 2020 (IDT)
אבדוק. אין צורך להודיע לי שהגבת בדף השיחה שם. הוא ברשימת המעקב שלי ואגיע אליו בעז"ה. נרו יאירשיחה • ח' בסיוון ה'תש"ף • 14:15, 31 במאי 2020 (IDT)

היי נרו יאיר[עריכת קוד מקור]

אשמח ליצור קשר טלפוני לשאול מספר שאלות. אני רואה שאתה בעל ידע רב בענייני עריכה בויקיפדיה כיצד נוכל לשחוח אם זה בסדר מבחינתך? מקורות - שיחה 23:36, 30 במאי 2020 (IDT)

שבוע טוב, אתה יכול לשאול כאן או במייל. נרו יאירשיחה • ח' בסיוון ה'תש"ף • 01:16, 31 במאי 2020 (IDT)

סליחה[עריכת קוד מקור]

בהבאות קישור בדף של שאול אלתר מחקתי בטעות עריכה שלך, איך מחזירים את זה באופן שישאר הקישור? --Wikikipiki - שיחה 18:55, 31 במאי 2020 (IDT)

לא רואה שמחקת עריכה שלי. ערכתי אחריך. נרו יאירשיחה • ח' בסיוון ה'תש"ף • 19:48, 31 במאי 2020 (IDT)

בקשת עזרה בעיצוב[עריכת קוד מקור]

שלו 'נרו יאיר', מה שלומך?
תוכל בבקשה להסביר לי איך מחלק את רשימת הספרים בערך אילון ירדן לשני טורים? בן נחום - שיחה 16:43, 1 ביוני 2020 (IDT)

בגדול תבנית:שני טורים. לדעתי לא צריך במקרה הזה (אולי אם יהיו 30 ספרים). נרו יאירשיחה • ט' בסיוון ה'תש"ף • 16:57, 1 ביוני 2020 (IDT)
תודה!
ומעניין לעניין באותו עניין, מהו הרף המקובל אצלנו בויקיפדיה לערכים על סופרים? בן נחום - שיחה 17:05, 1 ביוני 2020 (IDT)
לא יודע. תלוי מאוד באילו הוצאות יצאו הספרים. נרו יאירשיחה • ט' בסיוון ה'תש"ף • 17:08, 1 ביוני 2020 (IDT)
יש מדיניות לגבי ספרים - ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/ספרים , אין לגבי סופרים. כעקרון אני מניח שסופר שספריו עונים על הקריטריונים (נמכרו במעל 10,000 עותקים, זכו בפרסים מוכרים, או הספר הוא בעל חשיבות תרבותית או ספרותית יוצאת דופן ) גם הסופר ראוי לערך. --‏Yoavd‏ • שיחה 19:25, 1 ביוני 2020 (IDT)

בקשה[עריכת קוד מקור]

תוכל לבטל עריכות אלו?, יש בהם השמטת תואר הרב, והסנן שלי חוסם. תודה. דרדק - שיחה 17:25, 1 ביוני 2020 (IDT)

הוספתי את התואר. נרו יאירשיחה • ט' בסיוון ה'תש"ף • 17:43, 1 ביוני 2020 (IDT)
תודה. דרדק - שיחה 17:47, 1 ביוני 2020 (IDT)

אתה לא אוהב שמתייגים אותך[עריכת קוד מקור]

אז בסוף הפסקה הזאת הזכרתי אותך ללא תיוג, ולא שמת לב למה שכתבתי שם (אחרי הכל, ים של מלל). לאחר מכן גם תייגתי אותך ועדיין לא שמת לב. כנראה שתיוג הוא בכל זאת דבר מועיל. נפתלי - שיחה 20:48, 1 ביוני 2020 (IDT)