שיחת משתמש:נרו יאיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ShabatSign.jpg משתמש זה שומר שבת, ומבקש לא להשאיר לו הודעות בשבתות ובחגים

תוכן עניינים

החלבן[עריכת קוד מקור]

תחת "מיותר. הערך עוסק באדם אחד." הסרת המון מקורות לדברים על שמו וכינויו של הרב (שלקח לי זמן לאתר). למה להסיר את המקורות? בגלל שזה ספר על אדם אחר הוא לא מקור מהימן לשמו של הרב עצמו? לא ברור Dafuki - שיחה 00:51, 5 באוקטובר 2016 (IDT)

שלום. אין צורך במקורות לגבי שמו וכינויו של הרב, כבר יש מספיק מקורות לעניין זה בערך הקיים. אם לא השתכנעת אנא המשך את הדיון במקום המתאים. נרו יאירשיחה • ג' בתשרי ה'תשע"ז • 01:19, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
עד שלא חיפשתי את המקורות, התהיה נותרה בעינה. ובמקורות שהשארת הדברים לא מספיק ברורים, לכן, לדעתי, יש צורך בשאר המקורות Dafuki - שיחה 01:09, 19 באוקטובר 2016 (IDT)

אברהם צבי הירש פצנובסקי[עריכת קוד מקור]

האם תוכל לסייע לי להקים ערך על גאון חשוב שחי בערך לפני 200 שנים שמו רבי היה אברהם צבי הירש פצנובסקי רבה של פילץ ושל פיעטרקוב מחבר ספר ברית אברהם. יש הספדים בתחילת הספר אני אני לא מצליח לקרוא ולהבין ברור,

קישור לספרו ברית אברהם --זכרון משה - שיחה 09:45, 9 באוקטובר 2016 (IDT)

שלום רב. אכן יש מקום לערך, אבל זמני אינו בידי לטפל בזה. אנא קבל את התנצלותי. נרו יאירשיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ז • 11:43, 9 באוקטובר 2016 (IDT)

פתרון דחוף[עריכת קוד מקור]

מה עושים? קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּדכיצד חרבה ירושלים? 01:40, 13 באוקטובר 2016 (IDT)

"טיוטה פרטית" בטיוטות[עריכת קוד מקור]

בעיקרון, אתה צודק. אבל בתבנית רשום שזאת טיוטה פרטית של {{שם דף הבסיס}} מה שלא נכון בכלל.
אופציה א':
הסרת התבנית (כמו שאני עשיתי)
אופציה ב':
הוספת פרמטר לתבנית/יצירת תבנית חדשה והכנסתה לכל הדפים במרחב טיוטה.
אופציה א' לא דורשת דיון כלל, אך אופציה ב' צריכה לעבור יותר מדיון אחד. אם אני לא טועה היה על זה דיון לא מזמן. מה עושים? בברכה, ‏ אור/Dororשיחהתרומות@ • 11:38, 13 באוקטובר 2016 (IDT)

לא נכון להסיר את התבנית, כי צריך להיות ברור שלא מדובר בערך. בכל מקרה עוד לפני שראיתי את דבריך העברתי למקום הנכון, טיוטה במרחב המשתמש של מי שכתב. נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשע"ז • 11:58, 13 באוקטובר 2016 (IDT)
גם לא נכון להשאיר אותה כמה שהיא. אמנם מדובר בטיוטה, אבל לא בטיוטה פרטית. ‏ אור/Dororשיחהתרומות@ • 12:00, 13 באוקטובר 2016 (IDT)
למעשה היה מדובר בטיוטה פרטית, ובמידה רבה כל טיוטה היא פרטית, מישהו כתב אותה, ומן הסתם אין זה מקרה שהיא אינה במרחב הערכים. על כל פנים אני מקווה שהעניין נפתר לשביעות רצונך. נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשע"ז • 12:03, 13 באוקטובר 2016 (IDT)
אוקיי. ומה בנוגע ל{{שכתוב}} שיש בכמה טיוטות? ‏ אור/Dororשיחהתרומות@ • 12:07, 13 באוקטובר 2016 (IDT)
לכתחילה ראוי שטיוטות ייכתבו במרחב המשתמש, ואין הצדקה להשאיר לאורך זמן טיוטות במרחב כללי כלשהו. לגבי תבנית שכתוב - צריך לבדוק כל מקרה לגופו. נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשע"ז • 12:09, 13 באוקטובר 2016 (IDT)
לפעמים מעבירים למרחב טיוטה ערכים לא גמורים של אלמונים. בעיקרון, אם ערך במרחב טיוטה אז הוא צריך שישכתבו אותו כך שהתבנית לא ממש מועילה ורשומה בה המילה "ערך" מה שלא נכון. ‏ אור/Dororשיחהתרומות@ • 12:13, 13 באוקטובר 2016 (IDT)

זה חוקי?[עריכת קוד מקור]

האם כל זה חוקי? אני מניח שיש איזה היתר על כתיבת ערך עצמי, אך האם בכזו צורה כלל לא ויקיפדית? פניתי בדף השיחה ולא קיבלתי כל מענה, הערך המשיך לצבור תנופה... אני מאמין שאתה תדע יותר טוב איך להתנהל עם זה (אבל בבקשה, ברחמים...). תודה. קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּדכיצד חרבה ירושלים? 23:57, 13 באוקטובר 2016 (IDT)

כמעט התחיל מאדם הראשון. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 00:01, 14 באוקטובר 2016 (IDT)
לאחר התנגשות: בויקיפדיה:אוטוביוגרפיה כתוב שזה לא מומלץ, אבל גם אין איסור מוחלט. אין ספק שהערך צריך לעבור עריכה מסיבית, ובפרט קיצוץ מסיבי של הנושא המשפחתי. פנה לכותב בדף השיחה שלו והסבר את הבעיות בערך. לדעתי צריך להעביר למרחב המשתמש עד שיתוקנו לפחות הליקויים הבולטים. אם הוא יתעלם - פנה למפעילים. בהצלחה, נרו יאירשיחה • י"ב בתשרי ה'תשע"ז • 00:04, 14 באוקטובר 2016 (IDT)

ישיבות ארה"ב[עריכת קוד מקור]

נרו, כל אלו שמניתי הן בולטות במיוחד. אבל אתה צודק שאולי כדאי קודם לכתוב את הערכים עליהן. ביקורת - שיחה 01:28, 19 באוקטובר 2016 (IDT)

תאורטית אפשר לכתוב גם שלושים בולטות במיוחד, אבל זה יגרור ויכוחים מיותרים. אני מציע להזכיר שתיים-שלוש מכל זרם, כאלה שבאמת בולטות יותר, ואם יש ספק - להמעיט. נרו יאירשיחה • י"ז בתשרי ה'תשע"ז • 01:36, 19 באוקטובר 2016 (IDT)

ישיבת אור אלחנן[עריכת קוד מקור]

האנונימי לא דייק בתקציר העריכה וכתב "עדכון", אך הוא צודק בעריכתו. כפי הידוע לי ממלא המקום העיקרי הוא בנו (כך גם היה ברור ומוסכם בפטירתו של הרב משה מרדכי חדש ולפניה). אל תשכח שהעורך הוא אנונימי ומותר לו לא לדייק כל כך בהגדרת עריכתו. מה שכן, היה יותר חשוב שידווח שהוא לומד שם או משהו כזה. תודה. קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּד 14:21, 21 באוקטובר 2016 (IDT)

מועדים לשמחה, מדבריך לא ברור עד כמה אתה בטוח בדברים. אם אתה בטוח - אין צורך לכתוב לי כאן, פשוט תחזיר לעריכה שלו וכתוב בתקציר שאתה בטוח. מותר לאנונימי (ולכולם) לא לדייק, אבל מותר גם לאחרים לשחזר, בפרט כשאין בתקציר נימוק משכנע, ולמעשה התקציר אינו מתאים לעריכה. נרו יאירשיחה • י"ט בתשרי ה'תשע"ז • 14:27, 21 באוקטובר 2016 (IDT)
אני בטוח ברמת היכרות קרובה (לא רוצה לפרט עד כמה... אל תחשוב, זה לא אני בעצמי קריצה, אבל מכיר טוב את ענייני הישיבה). כבר בחייו העביר אט אט ר' משה מרדכי לבנו את העניינים של הישיבה. כתבתי "כפי הידוע לי", שזהו לשון יותר אנציקלופדית עובדתית. שלא יבוא מאן דהוא ויאמר שלמרות כי כך נראה בפני השטח, למעשה יש צוואה סודית שבה כתוב אחרת, ולפני ולפנים (מול הבנק...) חתנו הוא העיקרי, וכו' וכו'. אתה בטח מכיר את העניינים מסוג זה... אם אתה מסכים אשחזר את העריכה שלך. לגבי חוסר הנימוק (או דיווח ההיכרות) של האנונימי, אני מסכים אתך. א גוט מועד. קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּד 15:36, 21 באוקטובר 2016 (IDT)
כאמור, אם אתה בטוח - שנה. שבת שלום. נרו יאירשיחה • י"ט בתשרי ה'תשע"ז • 15:46, 21 באוקטובר 2016 (IDT)

איסור הרשות הפלסטינית על מכירת קרקעות ליהודים[עריכת קוד מקור]

פעלת בניגוד להנחיות בתבנית העריכה (אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה) ולכן העריכה שלך בוטלה. המשך יום נעים. ברעזרא - שיחה 14:39, 23 באוקטובר 2016 (IDT)

במקום להודיע לי כאן את ההודעה הזאת כדי שתבהיר דף השיחה שם מה אתה רוצה. נרו יאירשיחה • כ"א בתשרי ה'תשע"ז • 14:41, 23 באוקטובר 2016 (IDT)

המשך:עופר וינטר[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר שבוע טוב. ברוח השנה העברית החדשה, אתנצל על התלהמות המילים, ולהבא אברור מילותיי ביתר קפידה.

רק בשביל לסגור את הפינה הזו, אומר שאין בתחושתי שניהלתי עימך מלחמת עריכה, מכיון שעריכתי קדמה לשלך, אתה שינית אותה, ולכן נאלצתי לשחזר, ובהמשך כששיחזרתי לגירסה יציבה שקדמה ל"מלחמה" בינינו, גם את זה שיחזרת. עד כאן פינת ההיסטוריה. Face-smile.svg
כפי שכבר כתבתי בדף השיחה של "פרל" אין בכוונתי להאדיר את עופר וינטר, אלא ברצוני שהערך ישקף את המציאות לטוב ולרע, ומכיון שהיו אחרים שדאגו לחלק הרע, רצוני לדאוג לחלק הטוב. 1) כל מה שכתבתי בדף השיחה הנ"ל, לא בדמיוני עלה, וגם לא הייתי זבוב על קיר חדרו/אוהלו של וינטר. אלא נסמך על שלל כתבות/תחקירים שפורסמו מאז "מבצע צוק איתן". ורוב דבריי נסמכים על הסרט ביוטיוב "מורשת גבעתי בצוק איתן" סרט בן 50 דקות (מומלץ לצפייה). בו מתראיינים מספר קצינים בגבעתי לרבות קמ"ן החטיבה, שהיו שותפים לכל התהליכים. אשמח אם תצפה בסרט, ולאזן במעט את ה'ערך', על תפקודו של וינטר שעשה עוד דברים, חוץ מלכתוב מכתב שנוי במחלוקת (שנוי בין התקשורת שסובלת מפוביה מהדתה בצה"ל, ובין העם שראה קצין שרצה לרתום את חייליו בדרכו ואולי יכל לבחור את מילותיו אחרת) ולקבל הערה מהרמטכ"ל (שבה הרמטכ"ל בעצמו מסייג ומציין שמעורבותו של וינטר בעניין היתה מקצועית, ורק שלא הכיר מספיק את הנהלים והפקודות). 2) כפי שיש ב'ערך' של וינטר מקום לציין על חייליו שנהרגו בקרבות, ולא מחקו זאת בטענה שזה ראוי להיכתב ב'ערך' החטיבתי, כך חושבני שיש מקום לציין ב'ערך' שלו, שחייליו ויחידותיו צול"שו.
3) אני חושב שיש מקום לציין בתפקידיו של קצין את שנת תחילת תפקידו ואת שנת סיום התפקיד. ואסביר זאת: לא תמיד סיום התפקיד הוא לאחר שנתיים או בצמוד לכניסה לתפקיד הבא, לפעמים חוצץ בין התפקידים פרק לימודים וכדומה, וכשלא מציינים את סיום התפקיד עלול הקורא לחשוב שאולי הקצין המשיך במילוי תפקידו. לדוגמא: אבי רחמים שימש מג"ד שקד בשנים 2012-2010 סמח"ט גבעתי עד 2013 (לא ידוע לי מה תפקידו בשנה זו, אבל ידוע לי שמי ששימש בשנה זו 2014-2013 כסמח"ט גבעתי הוא סא"ל שמעון הרוש כולל ב"צוק איתן") קצין אג"ם עוצבת אדום מצוק איתן 2016-2014. ואם לא נציין שנת תחילת וסיום התפקיד, עלול הקורא לחשוב לתומו שאבי רחמים המשיך בתפקידו כסמח"ט עד מועד כניסתו לתפקיד קצין האג"ם, זה למה. אני חושב שכעורך ותיק בוויקיפדיה חשוב לך הדיוק גם ב"פרטים הקטנים" כפי שלי. בברכה, ובתודה. אודי.109.66.118.182 21:52, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
 • מכיון שבראשיתו של הפסקה, שלובה אמירה בנימה אישית, יותר מאשמח אם תשאיר את הפסקה בדף השיחה שלך, אף שהעדפת אחרת, וע"כ התנצלותי.
שבוע טוב, לפי דבריך אין לך מושג מהי מלחמת עריכה, וזה טבעי כשמדובר במשתמש בלתי מנוסה. מה שלא טבעי הוא הביטחון העצמי שאתה יודע מהם הכללים כאן, כשאינך יודע, וכשאומרים לך שאתה פועל בניגוד לכללים. גם אני רוצה שהערך ישקף את המציאות. אין לי אפשרות להשקיע את הזמן לראות את הסרט, ובשלב זה גם איני מבין מדוע זה נצרך. אם אתה מוצא שם עובדות רלוונטיות בעלות ערך אנציקלופדי - תוכל להוסיף בעצמך, אבל אני ממליץ שתחדד את חושיך הביקורתיים. מעבר לזה נוכל להמשיך לדון בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • כ"ז בתשרי ה'תשע"ז • 23:44, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
 • נרו יאיר שלום. ברשותך אענה לך כאן, מכיון שתשובותיי קשורות לתכתובת שניהלנו בשרשור זה.
עיינתי כרגע בהגדרות ויקיפדיה למלחמת עריכה, והן: 'מלחמת עריכה היא, כשקיימת מחלוקת על ניסוחו של ערך בין שני משתמשים, שבמהלכה כל אחד חוזר ומבטל את עריכתו של השני, במצב כזה יש לפנות לדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים, בכדי שאחד מהמפעילים יגן על הערך בגרסתו היציבה, והיא הגרסה שהייתה ב'ערך' קודם מלחמת העריכה, ולדון בדף השיחה במחלוקת, ואם לא מסתמן פתרון, כדאי להזמין בוררות מוסכמת על שני הצדדים במטרה לסיים את מלחמת העריכה'. מעיון בדברים שנינו לא התנהלנו כשורה בשלב מלחמת העריכה, מכיון ששנינו המשכנו לבטל אחד לשני את העריכות במקום לפנות לדף "בקשות ממפעילים", בהמשך אני לא התנהלתי כיאות כשלא הרמתי את הכפפה לדון בדף השיחה, ובהמשך אתה לא התנהלת כשורה בשעה ששיחזרתי לגרסה יציבה שקדמה למלחמת העריכה בינינו, ובמקום להשאיר את הגרסה היציבה, ולהזמין בוררות, מיהרת לנצל את נעילת הערך ולשחזר לגרסה שלך. יצאנו פיטים (שווים).
בהתייחס למה שכתבתי בהערה 1) בקשת סימוכין למה שכתבתי שבחים (מבחינתי כתבתי מציאות) על וינטר ולכן הפנתי אותך לסרט ההוא כמקור. אין צורך לצפות בסרט 50 דקות, אפשר לרפרף ולעמוד על הלך הדברים, (כמובן שמה שכתבתי על וינטר היה לאחר התרשמות מצפייה מלאה והצלבה עם עוד מקורות, ולא כתוצאה מרפרוף) מה גם שאני לא יודע איך להוסיף ב'ערך' את הסרט כמקור, לעריכה שהוסיף על וינטר, ולכן חוששני שיהיה מי שימחוק את מה שהוסיף. אשמח אם תוכל לרפרף, לעמוד על עיקרי הדברים, לתמצת ולהוסיף את הגישה לסרט כמקור (הגזמתי מן הסתם בבקשותיי). בקשר להערות 2 ו-3 לצערי לא קיבלתי מענה. בברכה, אודי.109.66.118.182 01:28, 30 באוקטובר 2016 (IDT)
לא חושב שביטלתי עריכה ספציפית שלך יותר מפעמיים ברצף, אולי לאחר זמן. בכל מקרה אלה דקדוקי עניות, הרבה יותר משמעותית היא ההבנה שאינך יכול להכניס גירסה חדשה בכוח, זה לב העניין. אני לא נוהג להכניס תוכן על סמך רפרוף, ובכל מקרה אולי בשלב הזה תכבד את בקשתי להמשיך את הדיון במקום המתאים. נרו יאירשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ז • 01:43, 30 באוקטובר 2016 (IDT)
נרו יאיר גם אני לא ביטלתי עריכה שלך יותר מפעמיים ברצף, ומעולם לא הכנסתי גירסה חדשה בכוח, הגירסה ההיא הייתה קיימת מלפנים, ומי שמחק אותה בכוח הוא אתה. אני ניסיתי רק לשמור על הגירסה. פשוט במלחמות אתה אוהב להיות הצד הצודק, ניתן לך. ועכשיו אכבד את בקשתך להמשיך את הדיון בדף השיחה של ה'ערך', בתקווה ששם תניח למלחמות (אני עם הפנים קדימה) ותענה לי על ההערות 2 ו-3 בצורה הגיונית ולא מתחמקת. תודה. אודי.109.66.118.182 01:00, 30 באוקטובר 2016 (IST)
זו דרך בלתי מוצלחת להיות עם הפנים קדימה, וגם עושה רושם שעדיין לא הבנת שהמשנה ידו על התחתונה. על כל פנים אני ממליץ לך, בכלל בחיים, לבחור אם אתה רוצה להתכתש או לשכנע, כי שניהם בבת אחת לא עובדים. נרו יאירשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ז • 01:35, 30 באוקטובר 2016 (IST)
 • נרו יאיר בתחילה כתבתי לך מתוך רוח מפויסת, התנצלות, ורצון להמשיך הלאה. כתבתי בשפה רכה ולגמרי לא מתלהמת ומתכתשת, גם במטרה לשכנע. מי שלא רוצה לעבור לאוירת השנה החדשה, ולהמשיך להתעסק עם ספיחי השנה שהייתה, לצערי הוא אתה. במקום לענות לגופם של הערות, בחרת להתנצח עימי ולענות לי בצורה מתלהמת (אולי זה שיח שיגרתי אצלך, לייעץ לאנשים לחדד חושים, ולומר להם שאינם יודעים את כללי "מלחמת עריכה", כשאתה בעצמך לא בדיוק מקיים את החוקים ככתבם וכלשונם, אלא שולה מהם את הנראה לך, ומשליך את השאר כלאחר יד), תקרא שוב את שכתבתי לך בתחילה בשפה עדינה, ואת שענית לי בשפה נוקשה ועוקצנית, ואולי תבין היאך צומח פירומן. כפי הנראה זה סיגנונך מימים ימימה, לרצות להיות צודק תמיד ובכל מצב, גם כשזה לא בדיוק המצב. ניסיוני להנמיך להבות, כנראה נועד מראש לכישלון, וגם לו יצוייר שהייתי מרים את הכפפה בזמנו ודן איתך בדף השיחה של וינטר, טוב לא היה צומח מזה.
הפכת את ה'ערך' הויקיפדי של וינטר ל"בייבי" שלך, ומן הסתם כשהוסיף עריכה, תמהר למחוק בעיניים עצומות, מבלי להבחין בין טוב לרע, בין עריכה נכונה לעריכה שאינה כזו. אין חפצך בלהגיש עזרה אלא בהתנצחות (ולכן אתה משתעשע איתי, בראשונה עונה/מתנצח עימי בבמה זו, רק על הערות שנוחות לך, ומסרב דרך אגב לענות על ההערות האחרות, באמירה שהן מיועדות לדף השיחה של וינטר. ולאחר מכן בדף השיחה הנ"ל מתעקש איתי על העתק-הדבק, כשאתה מכיר היטב את אותן הערות). התעקשותך לא לענות, מביאה אותי להבנה, שאין ברצונך לשמוע דעה (מנומקת) אחרת משלך בעניין, וכל שאוסיף ואכתוב לא ישנה את דעתך. ולכן אני פורש מהדו-שיח עימך. חבל על מוצ"ש שבוזבז, ועל 'ערך' שישאר "עירום" בחלקו. אודי 109.67.162.218 03:32, 30 באוקטובר 2016 (IST)
ניסיתי להסביר לך שאתה פועל בטקטיקה שמזיקה למטרה שלך וגם משכנע את עצמך שאני נגדך או נגד וינטר בזמן שזה רחוק מאוד מהאמת, אבל אני מרים ידיים. נרו יאירשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ז • 10:09, 30 באוקטובר 2016 (IST)

בריאת העולם (יהדות)[עריכת קוד מקור]

נרו שלום, יצא עכשיו מאמר המכיל הרבה מידע חדש בנוגע לסוגיות של בריאת העולם ביהדות. מהי הדרך הנכונה להביא מידע זה לוויקיפידה? תודה אלחי100 - שיחה 23:36, 30 באוקטובר 2016 (IST)

שלום רב. הרי כבר כתבתי לך בדף שיחתך. רוב המאמרים החדשים לא נכנסים לאף ערך. אתה הלכת לקיצוניות השנייה והכנסת את המאמר בכל מקום אפשרי, וגם אחרי שהורידו חזרת והכנסת, כך שכבר נקלעת למצב גרוע. זה מלבד הבעיה של זכויות יוצרים, כפי שכתבתי לך, לא מספיק שאתה שולח אותנו אל המחבר. כולם פה מתנדבים, אף אחד לא מחויב להתחיל לבצע תחקירים. כרגע אני מציע להמתין לכך שהמאמר יתפרסם בכתב עת חשוב, מה שיעיד על חשיבותו, ואז אולי נוכל למצוא לאיזה ערך הוא הכי מתאים. נרו יאירשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ז • 23:46, 30 באוקטובר 2016 (IST)

הרבי מליובאוויטש[עריכת קוד מקור]

כתבת - "כמדומני שהביעו התנגדות", וביטלת את עריכתי. כמדומני שעניתי על טענות המנגדים, ואתה היחיד שהשבת עליהם עם עובדות שהם פשוט לא נכונות. החב"דניקים כולם לא עושים מהלך משמעותי בחייהם בלי 'לכתוב לרבי', כל אחד בדרכו הוא. דבר שלא קיים באף חסידות אחרת (אפילו לא בכל החסידות שיש להם רבי ש"חי" לכו"ע) מ. פינחסי - שיחה 05:09, 3 בנובמבר 2016 (IST)

זה לא מספיק שענית, ההתנגדות בעינה קיימת. גם אני לא הייתי מחויב לענות. כל עוד יש התנגדות - אינך יכול להוסיף. גם אין טעם להעביר את הדיון לדף השיחה שלי. נראה לי שתצטרך להשלים עם כך שיש החולקים עליך. נרו יאירשיחה • ב' בחשוון ה'תשע"ז • 11:11, 3 בנובמבר 2016 (IST)

איתור טרול[עריכת קוד מקור]

יצא לך לבדוק את זה? קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּד 13:58, 3 בנובמבר 2016 (IST)

כן. נראה שהוא מנסה להתחכם (והיה בימים האחרונים לפחות עוד שם משתמש אחד המבוסס על השיר, ואני לא עוקב כמובן אחרי הכול), אבל בינתיים אני לא רואה מה צריך לעשות. באופן כללי כל עוד איננו בטוחים (או כמעט בטוחים) עדיף לתת לשמות משתמש חשודים לפעול, חבל לבזבז אנרגיה על מקרים מסופקים. נרו יאירשיחה • ב' בחשוון ה'תשע"ז • 15:23, 3 בנובמבר 2016 (IST)

שג"ר[עריכת קוד מקור]

שלום, מה זה רב דומיננטי, מה המדד, איך ומי מודד?שנילי - שיחה 20:33, 5 בנובמבר 2016 (IST)

שבוע טוב. זה ביטוי של האלמוני, לא שלי. הוא רצה לומר שהנ"ל אינו סתם ר"מ, אלא דומיננטי. אני השבתי שזה לא משנה, הוא עדיין לא עומד ברף. כבר יש שם כעשרים שמות של אנשים שקיבלו ערכים בקלות, או שיכולים לקבל בקלות. זה די והותר, ולכן אין הצדקה להוסיף עוד שמות של מי שקרוב לוודאי לא עוברים את הרף. נרו יאירשיחה • ד' בחשוון ה'תשע"ז • 20:39, 5 בנובמבר 2016 (IST)
עכשיו איבדתי אותך, אני הורדתי את הביטוי "דומיננטי" כי חשבתי שהביטוי כזה אינו אנציקלופדי ולא מסביר (לשאינם יודעי ח"ן) למה הכוונה. שחזרת את העריכה, ממה נפשך, אם זה לא משנה מדוע להשאיר ביטוי סתום זה? שנילי - שיחה 20:56, 5 בנובמבר 2016 (IST)
טוב ששמת לב. אין לי מושג למה שחזרתי אותך, הכוונה הייתה למחוק את כל השורה, כפי שתיקנתי עכשיו. סליחה מצדי על הבלגאן. נרו יאירשיחה • ד' בחשוון ה'תשע"ז • 21:04, 5 בנובמבר 2016 (IST)

בקשה לעזרה בהכנת ערך[עריכת קוד מקור]

היי נרו, הדף משתמש:בן נחום/חיים זיכרמן עומד לעלות למרחב הראשי.
אשמח לעזרתך בשיפורו.
בתודה --בן נחום - שיחה 12:55, 7 בנובמבר 2016 (IST)

לגבי מק"ג הכתר[עריכת קוד מקור]

כתבתי תגובה מפורטת בדף השיחה, אבל מעבר למישור הענייני רציתי להגיד כמה מילים אישיות. יש לי לפעמים נטייה להגיב אימפולסיבית, והדיון באתר עורר בי משום מה אמוציות על רקע הזיקה שלי לחקר המקרא. כידוע אהבה מקלקלת את השורה... רציתי להבהיר שאני מכבד מאוד את פעילותך בוויקיפדיה, ובפרט את עמידתך העקבית נגד חדירת השפעות של גורמים אינטרסנטיים למרחב האנציקלופדי, ומכבד את העובדה שיש חילוקי דעות ענייניים, ויש מנגנונים מסודרים ליישוב מחלוקות. בהקשר הספציפי, לא על זה תקום ותיפול ויקיפדיה, וכל החלטה שתתקבל בצורה מושכלת תהיה טובה בעיניי. בברכה, ראובן מ. - שיחה 13:10, 8 בנובמבר 2016 (IST)

תודה רבה, אני מעריך את זה. נרו יאירשיחה • ז' בחשוון ה'תשע"ז • 13:26, 8 בנובמבר 2016 (IST)

אלעזר מנחם מן שך[עריכת קוד מקור]

‏‏

- הועבר לדף שיחה:אלעזר מנחם מן שך
שלום רב. אנא העבר את הדיון לדף השיחה המתאים, ונדון שם. תודה, נרו יאירשיחה • ט' בחשוון ה'תשע"ז • 10:48, 10 בנובמבר 2016 (IST)
העברתי. תודה גם לך. קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּד 10:57, 10 בנובמבר 2016 (IST)

ישיבה ציונית[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר שלום,

העריכה שלך בערך ישיבה ציונית בוטלה, למרות זאת חזרת עליה - זאת פעולה אסורה. אם אתה חושב בכל זאת שהעריכה מוצדקת, כתוב נא זאת בדף השיחה. כלל אני רואה שהינך פועל בניגוד למקובל בויקיפדיה ולכן אבקשך לעיין בכללי ההתנהגות ולפעול לפיהם.

אם תצטרך סיוע תוכל לכתוב בדף השיחה האישי שלי, בברכה ברעזרא - שיחה 01:39, 11 בנובמבר 2016 (IST)

זו הודעת קנטרנית של משתמש שמחפש דרכים לנקום. פרטים נוספים בדף השיחה שלו. נרו יאירשיחה • י' בחשוון ה'תשע"ז • 01:47, 11 בנובמבר 2016 (IST)
צר לי שהינך פונה לפסים אישיים, הייתי שמח אם פשוט הייתה עונה לגופו של עניין. בפעם הבאה פשוט הקפד על הכללים. ברעזרא - שיחה 02:14, 11 בנובמבר 2016 (IST)
באמת מצחיק מאוד. נרו יאירשיחה • י' בחשוון ה'תשע"ז • 11:19, 11 בנובמבר 2016 (IST)

עזרה בהבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תוכל לחוות את דעתך על הערכים אליהו בר חן ומכון חסדי דוד. הייתי גם ממליץ לעקוב אחר עריכותיו של כותב הערכים (וכן של אלו התומכים בו, כמופיע בדף השיחה של מכון חסדי דוד. אלו נראים כבבק"שים, משת"פים מוצהרים או שמהו כזה). אך נא, בעדינות... תודה Face-smile.svg קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּדהצטרפו לרשימת המומחים 16:30, 13 בנובמבר 2016 (IST)

שלום רב, אין חשיבות. נרו יאירשיחה • י"ב בחשוון ה'תשע"ז • 17:00, 13 בנובמבר 2016 (IST)

תודה על העריכה באלחנן דב מרוזוב[עריכת קוד מקור]

תודה על העריכה שלך. אוסיף בקרוב את מספרי העמודים ב'אוצר החסידים'. לא הבנתי מה דורש הבהרה באלחנן דב מרוזוב#לקריאה נוספת תולדות חב"ד בברית המועצות?ניתאי גלילי - שיחה 11:29, 14 בנובמבר 2016 (IST)

שלום רב. אם תשים את העכבר על בקשת ההבהרה תראה שביקשתי גם שם מספרי עמודים מדויקים. הרי לא כל הספר עוסק בו. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תשע"ז • 13:18, 14 בנובמבר 2016 (IST)
דווקא לא... ביקשת על הספר 'אוצר החסידים' מספרי עמודים. על תולדות חב"ד בברית המועצות כתבת 'יש לנסח משפט מחדש'. למה התכוונת?.. ניתאי גלילי - שיחה 20:26, 14 בנובמבר 2016 (IST)
אותו דבר גם ביחס לשני ("יש לנסח" הוא מה שכתוב כשלא מפרטים את הבעיה). הנחתי שנבון שכמותך יבין שאין לעניין זה הבדל בין שני הספרים. בהזדמנות זו אבהיר עוד שזה נכון גם בעתיד לגבי כל ספר שתציין. הכותר לא מספיק, תמיד ציין גם מספר עמוד, וכדאי גם מקום ושנת דפוס. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תשע"ז • 20:32, 14 בנובמבר 2016 (IST)

ניטור מושלם[עריכת קוד מקור]

האם בעריכתך היום בערך הכותל המערבי בדקת את כל העריכות שנעשו בו לפני כן? אם לא, אשמח אם תעיף מבט. קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּדהצטרפו לרשימת המומחים 18:57, 14 בנובמבר 2016 (IST)

בהחלט לא בדקתי הכול, תיקנתי פרט אחד, השאר מסובך יותר. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תשע"ז • 19:58, 14 בנובמבר 2016 (IST)
מסובך, לא מסובך, אפשר להשאיר כך? כדאי לעבור בכלל על כל תרומותיו. הייתי ממליץ חונך (ושוב, בעדינות. אם אתה סבור כמוני ואין לך כוח להצטעצע - תאשר לי את השערתי ואני אנסה לעשות את העבודה). תודה Face-smile.svg קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּדהצטרפו לרשימת המומחים 20:22, 14 בנובמבר 2016 (IST)
אי אפשר להשאיר, אבל איני יכול לעשות הכול לבד. יש משתמשים בעייתיים יותר שעוד אין להם חונך. בשלב ראשון נסה להסביר לו היכן עליו להשתפר בדף השיחה שלו. נרו יאירשיחה • י"ג בחשוון ה'תשע"ז • 20:24, 14 בנובמבר 2016 (IST)

לידיעתך - פתחתי "דיון שחזור"[עריכת קוד מקור]

אשמח מאוד לשמוע את עמדתך, כפי שמכיר את התחום - בשיחת משתמש:בן נחום/חיים זיכרמן#דיון שחזור. --בן נחום - שיחה 17:01, 17 בנובמבר 2016 (IST)

מה עושים עם גילמש?[עריכת קוד מקור]

היי נרו, סליחה שאני מטריד אותך אבל חשבתי כמוך שאפשר לשחזר את הערך בלי דיון, אבל גילמש מחק לי אותו וכתב בדף השיחה שלי שאסור לשחזר בלי דיון.
אולי אתה תצליח לשכנע אותו? בן נחום - שיחה 17:22, 17 בנובמבר 2016 (IST)

שאל את לאסתם, הוא המומחה בעניין. על כל פנים אין צורך באיסוף חתימות מעבר למה שכבר נאסף. נרו יאירשיחה • ט"ז בחשוון ה'תשע"ז • 18:28, 17 בנובמבר 2016 (IST)

עמונה ו איסור הרשות הפלסטינית על מכירת קרקעות ליהודים[עריכת קוד מקור]

שלום נרו.

ראיתי שאתה מצוי במידה מסויימת בערך על עמונה ולכן חשבתי לשאול אותך על הענין הבא. איני מציו בפרטי הסימוכין... ייתכן והבחנת במידע שבערך על עסקאות המכירה בעמונה אודות מידע הנוגע לערך איסור הרשות הפלסטינית על מכירת קרקעות ליהודים אשר אינו מופיע שם ? אני זוכר שישם משהו אבל אינו עולה לפניי כעת. לשיקולך. תודה. מי-נהר - שיחה 16:13, 21 בנובמבר 2016 (IST)

אגב באותו עניין, צריך לטפל עכשיו באיחוד הערכים האלה - האחד ששרד את הצבעת המחיקה וההוא הכללי יותר. גילגמש שיחה 16:15, 21 בנובמבר 2016 (IST)
לגילגמש, לפי שיחה:דיני מקרקעין (הרשות הפלסטינית)#איחוד הקהילה במבוכה. כמעט הזניחו את החלטת האיחוד. כעת לא סגורים מה השם של הערך המאוחד או האם למחוק את שניהם. ומה לכתוב בערך המאוחד. יש הרבה דרכים לגשת אל הנושא ויש גם את מעמד הקרקעות ביהודה ושומרון. והאמת היא כשמתעמקים בערך דיני מקרקעין (הרשות הפלסטינית) בכל הנוגע למידע מבוסס מחקרית אודות הטיעונים ההיסטוריים למה שאנו מציגים, אנחנו מביכים את עצמינו שלא לדבר על כתיבה לא ניטראלית. ואני לא רואה שהולך להיות למישהו מוטיביציה וכוח לעשות משהו עם האיחוד ועל זה אי אפשר להאשים אף אחד בוודאי לא בנושא כזה. אנחנו בפלונטר אחד גדול. ובינתיים עוד עורכים את הערך הבעייתי. מי-נהר - שיחה 16:54, 21 בנובמבר 2016 (IST)
מי נהר, אני לא מצוי במיוחד, ראיתי במקרה את דברי יהודה יפרח, שאני חושב שיש בהם חשיבות רבה, והבאתי את תמציתם בערך (מאז כבר נמחק לצערי). לא יודע הרבה מעבר לזה. נרו יאירשיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ז • 18:54, 21 בנובמבר 2016 (IST)
אינני מצוי מספיק בכללים של איחוד ערכים, וכעת גם דוד שי החליט שלדעתו בשלב זה מדובר רק על איחוד פרק. ורמז על דרך אחרת לגשת אל הטיפול בערכים הללו. אולי אם טוב הדבר בעיניך ומכיר אתה מי שלא יוטרדו מכך, תוכל לתייג/לכתב ויקיפדים שיסכימו לעסוק בכך? אני נלחמתי על הדבר עד כה כמידת יכולתי למרות שלא רציתי וקשה לי לעסוק בערכים הבעייתים הללו. מי-נהר - שיחה 20:16, 21 בנובמבר 2016 (IST)

שואת יהדות הונגריה[עריכת קוד מקור]

עליך השלום נרו יאיר,

התפלאתי לראות שמחקת מהערך שואת יהדות הונגריה פריט ביבליוגרפי שנתתי בו (מאמר מחקרי) ובנימוק (שהובא בתקציר) נטען שיש לתת בערך זה אך ורק ספרים ולא מאמרים כי מאמרים יש מאות.

ובכן, אין מאות מאמרים מחקריים על שואת יהדות הונגריה. ובהכירי את הנפשות העוסקות במחקר השואה, ידוע לי שהושקע עמל רב בכתיבת המחקר הזה כמו מחקרים אחרים, קל וחומר אלו שהתקבלו לפרסום בכתב עת מוכר וידוע (כמו זה שמחקת). כללו של דבר, איך הרבה מחקרים (בפורמט מאמר, וגם בכלל) שפורסמו על הסוגייה ההיסטורית הזו שבה עוסק הערך שואת יהדות הונגריה וכך גם העוסקים בסוגיות היסטוריות דומות לה; בוודאי שלא מאות.

אנחנו בוויקיפדיה עושים הכול כדי להנגיש מידע היסטורי חיוני על תולדות עם ישראל (ואין צורך כלל וכלל להסביר לך את חשיבות ההנגשה והנושא האמור) ולעתים בררנות וקפדנות כמו הקביעה שמאמר פחות מספר (שאינה נכונה מתודולוגית כשלעצמה) אינה עושה חסד עם רצוננו להנגיש מידע, מקורות ותובנות של חוקרים.

בקשתי לפניך היא להתיר לי לתת מאמר זה או כזה בערך שואת יהדות הונגריה או כמותו.

מחכה לתשובתך.

בברכה, Benadav - שיחה 11:18, 25 בנובמבר 2016 (IST)

שלום רב. אני חושש שלא ממש בדקת את הדברים לפני שכתבת. מיד אחרי העריכה שלי נוסף קישור למאמרים בנושא ברמב"י, ומדובר בלמעלה מ-700 מאמרים, מה שמעלה את השאלה למה בחרת מכל אלה מאמר קצר אחד. מן הסתם בכל המאמרים הנ"ל הושקעו מאמצים, ובכולם מידע היסטורי חיוני במידה זו או אחרת. זה לא התפקיד שלנו לאסוף אותם, רמב"י עושים את זה טוב יותר וללא העדפה של בעלי עניין. ומכאן בקשתי אליך להקפיד בעתיד לא להכניס מאמרים שאתה נתקל בהם במקרה וכדומה. אנא בחר היטב את המאמרים החשובים באמת, וכשיש ספרים רבים - אין צורך במאמרים, מספיק לקשר לרמב"י. אם לא השתכנעת - אנא המשך את הדיון בדף השיחה של הערך, שם היית צריך לפתוח אותו מלכתחילה. תודה, נרו יאירשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשע"ז • 11:52, 25 בנובמבר 2016 (IST)
נרו יאיר מכובדי,
אשמח לתקן ולהבהיר להלן נקודות אחדות שהעלית בתגובתך, אשר קשורות להתנהגותך ולא לדף השיחה של הערך. שם אעלה במידת הצורך דיון נפרד כבקשתך. ייתכן גם שחלק מהסוגיות שתעלנה בשיחתנו מקומן במזנון.
 1. "לקריאה נוספת" נועד לפריטים ביבליוגרפיים, מאמר או ספר.
 2. אין לי העדפה או עינין (אינטרס בלעז) מלבד הנגשה של ידע חופשי בוויקיפדיה.
 3. ייתכן ואיננו מסכימים על נקודה חשובה מאוד: האם להביא את הפריטים הביבליוגרפיים כלשונם, או שמא לקשר לספרייה הלאומית על פי נושא, או לקשר לכול מאגר ידע אחר לפי נושא או מילת חיפוש. לתפיסתי האישית יש להביא את הפריטים כלשונום ולא להטריח את הקוראים שלנו אל מילות החיפוש של המאגרים. אם יש בינינו מחלוקת בנקודה זו, אני רואה סיבה טובה להביא את הנושא אל המזנון.
 4. אני נוהג לבחור את המאמר/ים *החשוב* ואינני עושה מחקר מקורי מיהו "החשוב ביותר".
 5. אנו חולקים גם כנראה, כפי שהוזכר לעיל, על הבנת מעמדם של מאמר או ספר מחקרי אקדמי. זו גם כן נקודה שבהעדר הבהרה אחרת מצדך, אצטרך להביא למזנון.
 6. בכוונתי להחזיר את המאמר שמחקת מהערך שואת יהדות הונגריה. אם הפריט ישוחזר בשנית, אמצא כלי ויקיפדי מתאים לטפל בשיחזור כזה (שלתפיסתי הוא לא פחות מהשחתה).
שבת שלום וחודש טוב, Benadav - שיחה 12:43, 25 בנובמבר 2016 (IST)
אני לא רואה כיצד זה קשור ל"התנהגותי". נמשיך לדון במקום שבו היית צריך לפתוח את הדיון מלכתחילה. נרו יאירשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשע"ז • 12:55, 25 בנובמבר 2016 (IST)
"התנהגותך" - כי לדעתי המצאת כללים חדשים שאינם כתובים בדפי המדיניות של ויקיפדיה.
פתחתי דיון על הפריט שהסרת בדף השיחה של הערך.
בברכה, Benadav - שיחה 12:59, 25 בנובמבר 2016 (IST)
נו, ממש בעיה התנהגותית חמורה. בברכה ושבת שלום (חודש טוב - ייקח קצת זמן). נרו יאירשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשע"ז • 13:02, 25 בנובמבר 2016 (IST)

אתר ויקיסוגיה[עריכת קוד מקור]

משתמש בשם ‏Betmidrash הוסיף עכשיו למגוון ערכים קישורים לאתר ויקיסוגיה. (לדוגמא:לא תחמוד, טרפה ועוד). האם אתה מכיר את האתר? האם יש טעם להוסיף את הקישורים? או שמדובר רק בפרסום עצמי לאתר? Eladti - שיחה 11:30, 28 בנובמבר 2016 (IST)

שלום רב וברוך הבא. לא הכרתי עד היום, זה נראה רציני ומועיל. נרו יאירשיחה • כ"ז בחשוון ה'תשע"ז • 11:32, 28 בנובמבר 2016 (IST)
תודה על התייחסותך. Eladti - שיחה 13:24, 28 בנובמבר 2016 (IST)

רבי מאיר מזוז[עריכת קוד מקור]

שלום,

רציתי לשאול מדוע מחקת את שמו של רבי ניסן פנסו מהערך. רבי ניסן פנסו היה דמות משמעותית מאוד בחייו של רבי מאיר מזוז.

תודה

שלום רב. איני זוכר את הפרטים. מה שעליך לעשות הוא להביא בדף השיחה של הערך, סימוכין אמינים לדבריך (לא ידע אישי שלך, מקורות כתובים וכדומה). מן הסתם אם היה כה משמעותי עבור הרב מאזוז תמצא בקלות סימוכין כאלה. נרו יאירשיחה • כ"ח בחשוון ה'תשע"ז • 10:17, 29 בנובמבר 2016 (IST)

שלום, מצאתי מספר סימוכין, למשל בקישור הבא http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=38134

לא התרשמתי שיצא מגדרו לתאר אותו, ובכל מקרה, למרות ההדגשה כנראה לא שמת לב לבקשתי שתדון בזה במקום המתאים, בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • כ"ח בחשוון ה'תשע"ז • 16:14, 29 בנובמבר 2016 (IST)

עזרת תורה[עריכת קוד מקור]

לאור הדיונים, ומכיון שלאורך השיחה הובהר לי מעל לכל ספק שמטרתו של משתמש זה היא אינה כתיבה אנציקלופדית-אובייקטיבית, אשמח שתעבור על זה. חלקו בוודאי נגוע בסובייקטיביות. ניתאי גלילי - שיחה 15:15, 29 בנובמבר 2016 (IST)

אריה אברהמ'ס[עריכת קוד מקור]

בתוך החוג הוא לא פחות בולט, הוא במידת מה 'הרב' והפוסק בייחוד בתחומים כמו ריבית ודברים סבוכים אחרים. עם זאת, יש היום כוחות חזקים בדור שאחריו והקהל הכללי יותר זורם איתם. אבל טוב עשית שהורדת, גם הוא וגם ר' אברהם גניחובסקי ור' יחזקאל ברטלר הם יותר "תלמיד-חבר" מאשר תלמידים שלו, בניגוד לשאר האנשים ברשימה. ביקורת - שיחה 15:27, 1 בדצמבר 2016 (IST)

ג'ארד קושנר[עריכת קוד מקור]

למה למחוק את המידע אודות אביו? --213.151.39.127 01:44, 4 בדצמבר 2016 (IST)

שלום רב. מה שמחקתי לא עוסק באביו אלא בסבא ובסבתא שלו (אגב, למה רק מצד אחד, מה עם השני?). זה לא נהוג אצלנו בדרך כלל. אם אתה רוצה ניתן להמשיך לדון בדף השיחה של הערך (בעתיד אנא פתח מלכתחילה את הדיון שם, כי זה המקום). נרו יאירשיחה • ד' בכסלו ה'תשע"ז • 10:30, 4 בדצמבר 2016 (IST)

משה שילת[עריכת קוד מקור]

יש הצבעה על מחיקת הערך של משה שילת פה, יש לך זכות הצבעה‏ נתי 770 - שיחה 19:47, 8 בדצמבר 2016 (IST)

כל הכבוד[עריכת קוד מקור]

רציתי לברך אותך על פעילותך הנהדרת בויקיפדיה. בזכות אנשים כמוך האינציקלופדיה העיברית מציגה תמונה ערכית ופטריוטית יותר ומהווה משקל שכנגד התעמולה האנטי-ישראלית בתקשורת ובעולם. תודה רבה, רבה.

שבוע טוב, תודה גם לך. כמובן כולנו כאן מביאים איתנו את מטען הערכים שלנו, ובכל זאת איני מנסה להראות תמונה פטריוטית יותר וכדומה. אני משתדל, ככל האפשר, שדברים יוצגו באופן הוגן, מאוזן ושוויוני. נרו יאירשיחה • י' בכסלו ה'תשע"ז • 18:45, 10 בדצמבר 2016 (IST)

הרב יצחק גולדשטיין[עריכת קוד מקור]

מנין? קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 21:24, 10 בדצמבר 2016 (IST)

מההספדים. ואתה כבר יודע היכן צריך לדון בזה... נרו יאירשיחה • י' בכסלו ה'תשע"ז • 21:25, 10 בדצמבר 2016 (IST)
במפורש נאמרו בהספדים חלקו באנצ"ת, אם כי ודאי שלא כמו בשוטנשטיין. ז"א שהוא היה בלוט בשני יותר מבראשון, אך עדיין לא אומר שלא היה בולט בראשון. שמעתי מכמה שהוא דווקא כן היה מיוחד באנצ"ת, לאלו שהכירו אותו, עוד בחייו. אנסה לברר זאת עוד בהמשך. אגב, מעניין למה משה שלמה כשר, שכתב רשימת ערכים נכבדת (מעבר לממוצע), לא מופיע ברשימה שבערך. בנוגע למקום הדיון, טרם גיבשתי בעצמי השערה לתופעה, אבל נראה שיש לך איזושהי אובססיה שלא לנהל דיונים בדף שיחתך. ברעיון, ניתן אף לפנות באופן פרטי למייל של כל משתמש. בשביל זה יש אפשרות שליחת מייל לרשומים. אלא שעדיף שכל הדיבורים ייעשו בפומבי. אופיה של שיחה בשיחת משתמש שונה מאשר בדף השיחה של הערך, כך גם שרידותו. דף שיחת משתמש מאורכב לעתים תכופות, בשונה מדף שיחה של ערך. לפעמים זה לטובת ותועלת הפונה, ולפעמים לתועלת מקבל הפנייה. למשל, במקרה זה, חששתי לתת את הקישור לעיני כל ולמזכרת נצח, לוּ יתברר ששגית בכך. אף אם תאמר שלא אכפת לך מכך, זכותי להעדיף לא לפנות בצורה שנראית לי כעלולה לפגוע, והרי "הכל לפי המבייש והמתבייש". כאשר אני רואה לנכון, אני מעצמי פותח דיון בדף השיחה של הערך, וייתכן שאעשה זאת גם במקרה זה, בהמשך. אך מראש, העדפתי כך כנ"ל. נא כבד את רצוני, וכאשר אני פונה אליך בדף שיחתך, אל תדחני על דף שיחת הערך. במקרים רבים בהם פתחתי או השתתפתי בדיון שבדף שיחה פרטי והדיון התארך תוך שיש בו דברי טעם הראויים לדף השיחה, ביצעתי העברה. כך נהוג ומקובל ובכלל לא מסובך (דבריי אלו אמורים גם ביחס לשאר הפונים אליך כאן שזוכים לתגובה דומה, ונדחים אל דף שיחת הערך. אולם אני מתמקד בעיקר בפניותיי שלי). אם יש לך בכל אופן איזה טעם מהותי, לפחות לדעתך, בין אם אתה מעוניין לפרט אותו ובין אם לא - הריני מושך את דבריי. בתקווה להבנה. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 22:10, 10 בדצמבר 2016 (IST)
זה נראה לי מובן מאליו שהמקום לדון בפרטים ביחס לערך הוא בדף השיחה של הערך, ושם גם סיכוי רב יותר שהמתעניינים בנושא יביעו את עמדתם. דף השיחה של משתמשים נועד לדברים אחרים. כמובן לא הצעתי שתפנה לאימייל פרטי בעניין זה. ואדרבה, אם לדעתך יש לי אובססיה בעניין - עוד יותר לא ברור למה אתה פונה לכאן. אני בהחלט מכבד את רצונותיך, אך בעניין הזה אתה כבר מכיר את רצוני, כך שאיני מבין מה מקום לבקשה מעין זו. לדעתי גם אם אתה חושש שפלוני שוגה ואינך רוצה לפגוע בו עדיף שהדברים לא יהיו בדף השיחה או בארכיון שלו, אבל במקרה שלי ודאי אין בעיה, אם אני טועה אשמח שתתקן אותי, רק במקום הנכון. נרו יאירשיחה • י' בכסלו ה'תשע"ז • 22:29, 10 בדצמבר 2016 (IST)

שבוע טוב[עריכת קוד מקור]

סולח ומוחל. זה בסדר גמור. אם הבחנת הדברים נאמרו ברוח עליזה. מיד זיהיתי שזה טעות. ככל הנראה פספסת שורה, רצית להזהיר את המשחית (שאגב, קיבל מיד אזהרה ממני) ובטעות אזהרת אותי. שבוע טוב. אני מקווה שכעת לא הייתי אמור לכתוב את הדברים בערך אלעזר מנחם מן שך או אחר קריצה. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 23:10, 10 בדצמבר 2016 (IST)

לא, זו דוגמה לדברים שדף השיחה כן מיועד להם. תודה. נרו יאירשיחה • י' בכסלו ה'תשע"ז • 23:10, 10 בדצמבר 2016 (IST)

אודות הערך: פנחס מונדשיין[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר, ערב טוב. תוכל להסביר לי בבקשה מה היה שגוי בהגהה שעשיתי ובתוספת המידע שהוספתי? מדוע מחקת את הכל בבת אחת? בברכה, עמיחירושלים - שיחה 17:57, 13 בדצמבר 2016 (IST)

ערב טוב. עברתי על העריכה שלך ולא מצאתי תוספת מידע בעל חשיבות. אמנם שינית ניסוחים, אלא שהניסוח הקודם היה מוצלח יותר (למשל: הדגשה שלמד בישיבת שעלבים בצעירותו. מן הסתם הקורא יודע שהוא לא למד שם בזקנותו). אם עדיין לא השתכנעת אנא העבר את הדיון לדף השיחה של הערך, שם היית צירך לפתוח אותו מלכתחילה. נרו יאירשיחה • י"ג בכסלו ה'תשע"ז • 18:50, 13 בדצמבר 2016 (IST)

חסידות נדבורנה[עריכת קוד מקור]

הערך זקוק לניעור רציני, אשמח אם תנסה קצת לעבוד עליו. כתיב אידישאי, עריכות מפוקפקות, וניסוחים לא אנציקלופדיים. ניתאי גלילי - שיחה 19:57, 13 בדצמבר 2016 (IST)

שלום רב. שחזרתי את העריכות מהימים האחרונים, רובן ככולן מיותר או שגוי. אם אתה מוצא שם משהו מועיל אשמח אם תחזיר. נרו יאירשיחה • י"ג בכסלו ה'תשע"ז • 21:28, 13 בדצמבר 2016 (IST)


הרב יהושע שמידט[עריכת קוד מקור]

הוספתי (לאחר בדיקת ויקיפדים אחרים) את ההתפתחויות הדרמטיות שאירעו ביישוב שבי שומרון לגבי תפקידו של הרב שמידט. חלק מתלמידיו-תומכיו כנראה לא אוהבים להראות לכל העולם את הדברים והם נכנסים ומוחקים את זה. האם יש מה לעשות בנידון? --Margema - שיחה 21:20, 15 בדצמבר 2016 (IST)

שלום רב, שם מעניין בחרת לך. ניהלת שם מלחמת עריכה ארוכה מאוד, אני מופתע שאינך חסום. לעצם העניין יש לדון בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • ט"ו בכסלו ה'תשע"ז • 21:42, 15 בדצמבר 2016 (IST)

עדינה בר שלום[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:עדינה בר-שלום

הלל גרשוני[עריכת קוד מקור]

ראיתי שאתה התומך היחיד בהשארת הערך. אני מציע לך לחסוך מהלל ומהקהילה את הצבעת המחיקה ולחזור בך מהבהרת החשיבות. יזהר ברקשיחה • י"ח בכסלו ה'תשע"ז • 14:46, 18 בדצמבר 2016 (IST)

רבי נחמן מברסלב[עריכת קוד מקור]

אינני מבין מדוע מחקת את הפסקה שאמר רבי נחמן על שמה של החסידות ש"ברסלהב זה ר"ת "בסר לב" ... תודה רבה על הערה הלל יערי - שיחה 01:37, 23 בדצמבר 2016 (IST)

שלום רב. אתה הרי לא אומר שצריך להכניס לערך כל מה שרבי נחמן אמר אי פעם, נכון? לכן אתה צריך להסביר למה כן צריך להכניס את זה, למה זה פרט קריטי בחייו של רבי נחמן. תוכל לעשות זאת בדף השיחה של הערך, שם המקום. בהזדמנות זו אבקש ממך שוב לחשוב היטב לפני עריכות שלך, כי רבות מהן משוחזרות. אל תערוך אם אתה לא בטוח לגמרי שזה נצרך. נרו יאירשיחה • כ"ג בכסלו ה'תשע"ז • 10:00, 23 בדצמבר 2016 (IST)

עזרה בעריכה גרפית[עריכת קוד מקור]

שלום, אבקש עזרה בעימוד של הטבלה שהוספתי בערך "מועצת הביטחון של האו"ם". הטבלה נמצאת במרכז העמוד ואני רוצה שתהה בצד שמאל, ותאפשר גלישה חופשית של טקסט...תוכל לסייע? תודה, Meir138 - שיחה 19:33, 24 בדצמבר 2016 (IST)

שבוע טוב וחנוכה שמח. אני לא בקיא גדול בדברים האלה. מציע שתפנה לויקיפדיה:דלפק ייעוץ. בהצלחה, נרו יאירשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשע"ז • 19:59, 24 בדצמבר 2016 (IST)
אוקי תודה. זה בטיפול של גילגמש. Meir138 - שיחה 20:41, 24 בדצמבר 2016 (IST)

ישראל בונדהיים[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה. ראיתי שמחקת אותו מרשימת הרמי"ם בקול תורה. לענ"ד הוא יותר בולט משמות אחרים שמופעים שם (בלי לפגוע באף אחד אבל כדוגמא: על הרב גבריאל בולק ועל הרב אלכסנדר דינקל לא שמעתי מימי). אני לא מכיר אותו אישית אבל הוא דמות מפורסמת בעולם הישיבות, הוא היה ר"מ כ 50 שנה ויש לו אלפי תלמידים. (בשונה מסתם ר"מ שהתלמידים לא תמיד רואים בו רב - אצלו רובם ראו בו כרב ומחנך) --213.151.45.129 16:28, 27 בדצמבר 2016 (IST)

שלום רב. איני זוכר במה מדובר, אנא כתוב בדף השיחה המתאים ואתייחס שם. תודה, נרו יאירשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ז • 10:54, 28 בדצמבר 2016 (IST)
כתבתי בדף השיחה של ישיבת קול תורה. תודה, --213.151.45.129 13:12, 1 בינואר 2017 (IST)

אברהם רומנו (רב)[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תבדוק את העריכות האחרונות בערך. אני לא רוצה שהאנונימי יקבל תחושה שאני מרגיש 'בעלות' על הערך או משהו דומה. ביקורת - שיחה 12:10, 28 בדצמבר 2016 (IST)

ערכתי. נרו יאירשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשע"ז • 12:45, 28 בדצמבר 2016 (IST)

יצירת קשר[עריכת קוד מקור]

רציתי לדעת אם אפשר לקבל כתובת מייל או משהו דומה כדי ליצור איתך קשר שלא על גבי ויקיפדיה? בעניין פעוט שנוגע לוויקיפדיה, פשוט נראה לי שעדיף שזה לא יהיה בפומבי (ולא זה לא דרמטי כמו שזה נשמע) Dafuki - שיחה 02:19, 2 בינואר 2017 (IST)

שלום רב. יש אפשרות שליחת הודעה בסרגל בצד ימין. מכיר? נרו יאירשיחה • ד' בטבת ה'תשע"ז • 09:35, 2 בינואר 2017 (IST)
שליחת דוא"ל למשתמש? קטע, אני כאן יותר מעשור ולא השתמשתי בזה מעולם :) Dafuki - שיחה 11:29, 2 בינואר 2017 (IST)
אכן. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 12:28, 2 בינואר 2017 (IST)
תודה רבה. שלחתי את המייל. שאלה נוספת, זה חושף את כתובת המייל שלי בשליחה? Dafuki - שיחה 00:52, 3 בינואר 2017 (IST)
אכן, זה "חושף" את כתובת המייל שלך • חיים 7שיחה • 01:18, 3 בינואר 2017 (IST)
למיטב הבנתי שליחת הודעה מתוך ממשק ויקיפדיה לא חושפת כתובת מייל. כמובן אם עונים אחר כך מכתובת המייל - המקבל רואה מניין שלחו לו. נרו יאירשיחה • ה' בטבת ה'תשע"ז • 10:07, 3 בינואר 2017 (IST)
ZZZZ שלח את הדוא"ל הזה למשתמש YYYY באמצעות התכונה "שליחת דוא"ל למשתמש" באתר ויקיפדיה. התשובה שלך תישלח ישירות לשולח המקורי, והיא תחשוף בפניו את כתובת הדוא"ל שלך. וכמובן שמופיעה כתובת השולח • חיים 7שיחה • 20:24, 5 בינואר 2017 (IST)
קראתי פעם ופעמיים ונדמה לי שניסחת את מה שכתבתי במילים אחרות, וגם לדבריך עצם שליחת הודעה כנ"ל, ללא צעדים נוספים, לא חושפת את האימייל של השולח המקורי. אני טועה? נרו יאירשיחה • ח' בטבת ה'תשע"ז • 01:32, 6 בינואר 2017 (IST)
כן חושפת. זו הסיבה שכשאתה לוחץ 'השב' בתיבת הדוא"ל, שרת הדוא"ל שלך יודע למי להחזיר את התשובה לא דרך ויקיפדיה. ביקורת - שיחה 10:17, 6 בינואר 2017 (IST)

מה החשיבות של כל הערכים דלהלן???[עריכת קוד מקור]

סטערנא, דבורה לאה אלטשולר, שלום שכנא אלטשולר, חנה שניאורסון. אנחנו הופכים לחב"דפדיה עם או בלי לשים לב. ביקורת - שיחה 14:56, 9 בינואר 2017 (IST)

שלום רב. צריך כמובן לדון בכל מקרה לגופו, ביחס לחלקם ייתכן שכבר היה דיון. נרו יאירשיחה • י"א בטבת ה'תשע"ז • 14:57, 9 בינואר 2017 (IST)
גם תוכן הערכים מתאים לחב"דפדיה ותודה על המענה הקר והברור. ביקורת - שיחה 14:58, 9 בינואר 2017 (IST)
(מתערב ו)מצטרף על פקפוק בחשיבותם של הערכים. בשלב זה יש לפחות להציב עליהם תבנית חשיבות. ככה ודאי שלא. על כל רבנית של איזה אדמו"ר יש מרחב סיפורי אגדה ומסורת אצל החסידים, ולאף אחת מהן אין ערך. מה השתנה גורלן של רבניות האדמו"רים מחב"ד? קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 15:01, 9 בינואר 2017 (IST)
ביקורת, מתנצל על הטון הענייני, זה כמובן לא מתוך זלזול או משהו... רבנית שהוציאו עליה ספרים ושמה מונצח במפעלים בולטים - נראה שעומדת ברף (אלה אם תאמרו לי שכל רבנית ממוצעת זוכה לזה). נרו יאירשיחה • י"א בטבת ה'תשע"ז • 15:08, 9 בינואר 2017 (IST)

הצבתי תבניות לפי ההצעה. חב"ד תופסת את עצמה כממלכה אם לא כממלכת העולם. בהתאם לזה מתאים מאד הערך יחסי אוסטרליה-חב"ד ויחסי חב"ד-קטר, וחשיבות אוטומטית לכל מי שהיה אחראי על הקשרים בין הרבי למלכת שבא או לנשיא ארצות הברית. יש לחלק מהם כבר ערכים אצלנו. בהתאם לתפיסתה העצמית של התנועה נכתבו ספרים על הרבנית האחרונה מחב"ד ועל אמא של הרבי האחרון וכדומה. ממה שמובא בערכים לא עולה חשיבות כלשהי, אפילו לא פעילות ציבורית של דרשות וקבלת קהל מסגנון שרה רוקח ובת-שבע קניבסקי. למרות זאת לא הצבתי חשיבות על חיה מושקא, כי היא כבר חיה בתקופת העיתונות ועוד בחייה זכתה לפרסום, לכן אני לא רואה זכות להתערב בשאלת המניעים לפרסום ומניח חשיבות אנציקלופדית. ביקורת - שיחה 15:16, 9 בינואר 2017 (IST)

ההבדל הוא רק מחמת הפתיחות של חב"ד שנותנת להם להוציא ספרים על נשים, מה שאין כן בשאר חסידויות. באופן דומה כך הוא גם לגבי הנצחתן. עם זאת בחלק מהחסידויות גם כן יש הנצחה לרבניות במידה מסוימת. מעבר לכך, המושג הנצחה תופס מקום יתר בחב"ד. מה שאומר שמה שבמקום אחר לא היה צריך לחפש לו שם, בחב"ד כבר הנציחו אותו. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 15:49, 9 בינואר 2017 (IST)
גם אצל החזונאישניקים האולטרה שמרנים, נוסח ר' חיים קניבסקי, הדפיסה בתו ספר על אמא שלה, וזה לא הספר החמישי עליה. המושג "תעמולה" תופס מקום יתר בחב"ד. ביקורת - שיחה 16:04, 9 בינואר 2017 (IST)

שיחה:רוני אהרון בורנשטיין[עריכת קוד מקור]

שלום רב. הגשתי בקשה לבחינה מחודשת של הערך שנמחק לפני שנה ומשהו - הוא שוכתב ונמצא בטיוטה כאן. האם תוכל לחוות את דעתך? בתודה, yinonk - שיחה 09:12, 10 בינואר 2017 (IST)

ישראל משקלוב[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה, תוכל לעזור לי בבקשה? ערכתי את הדף הנ"ל ובתאריך פטירה כתוב כך: שגיאת לואה: wrong date. אני לא יודע מה זה ואני לא מצליח לתקן. תוכל לעזור לי בזה? תודה רבה--213.151.45.129 13:48, 12 בינואר 2017 (IST)

שלום רב, טיפלתי. נרו יאירשיחה • י"ד בטבת ה'תשע"ז • 13:57, 12 בינואר 2017 (IST)
תודה רבה!--213.151.45.129 14:02, 12 בינואר 2017 (IST)

ניר בן ארצי[עריכת קוד מקור]

אשמח לבדיקת העריכה הזאת. אורשיחה@ • 20:31, 12 בינואר 2017 (IST)

שלום אור. זה קצת גבולי, אין לו סמיכה לרבנות וגם לא נחשב תלמיד חכם מובהק, אבל יש לו תלמידים שמחשיבים אותו כרבם. זה דומה למקרה של הרב אמנון יצחק שזכה בתואר (אצלנו) בהצבעה. נרו יאירשיחה • י"ד בטבת ה'תשע"ז • 20:36, 12 בינואר 2017 (IST)
תודה. אורשיחה@ • 20:42, 12 בינואר 2017 (IST)

מצביע פעמיים? מרוויח כפליים[עריכת קוד מקור]

הצבעת בטעות פעמים בהצבעה זו, הסרתי את השניה • חיים 7שיחה • 23:16, 15 בינואר 2017 (IST)

שלום חיים, תודה על תשומת הלב, ואני מתנצל על הטעות. נרו יאירשיחה • י"ח בטבת ה'תשע"ז • 09:50, 16 בינואר 2017 (IST)

משפחת המקובלים[עריכת קוד מקור]

נראה לי שמדובר בסתם נודניק, הצץ בתרומתו האחרת. ביקורת - שיחה 23:31, 18 בינואר 2017 (IST)

פרשות השבוע[עריכת קוד מקור]

מה לעשות בנושא? שוב נמחקו כל הקישורים החיצוניים. --‏Yoavd‏ • שיחה 21:14, 19 בינואר 2017 (IST)

שלום יואב, וברוך הבא לדף השיחה. הייתה כאן אי הבנה. אני מחקתי את הקישורים החיצוניים שלו לאתר "הכתר" מהתבנית שבראש הערך. לזה אין תקדים ואין הצדקה. מלבד זה הוא הוא הוסיף, בתיאום עם דוד (ככל שהבנתי) תבנית "קישורי פרשה" לערכים, שעונה על הדרישות שלי ושל אחרים בנושא. אמנם הוא קידם שם את "הכתר" לפני קישורים אחרים שהיו לפניו, אבל הבלגתי על זה, שלא יאמר שאני מחפש אותו (לא שזה עזר לי). נראה לי שכרגע המצב תקין. נרו יאירשיחה • כ"א בטבת ה'תשע"ז • 21:18, 19 בינואר 2017 (IST)
אני מצטער אבל לא הבנתי. קח לדוגמא את פרשת מטות. ראה כמה קישורים הוא מחק. הוא עשה כך בכל יתר הפרשות. אם זה מקובל עליך אין לי בעיה בנושא. --‏Yoavd‏ • שיחה 21:42, 19 בינואר 2017 (IST)
ובנימה אישית, ה"דרשות" באתר בר אילן הרבה יותר מענינות מחלק מהקישורים הקיימים, אבל די ברור שקישור כזה יימחק. --‏Yoavd‏ • שיחה 21:43, 19 בינואר 2017 (IST)
הבנתי. הוא מחק שם שני קישורים, שבינתיים דוד החזיר. מה הכוונה הדרשות בבר אילן? נרו יאירשיחה • כ"א בטבת ה'תשע"ז • 22:18, 19 בינואר 2017 (IST)
אם הבעיה קיימת עדיין בערכים אחרים יש לדרוש ממנו שיתקן אותה - ולא פשוט נשחזר אותו. עם כל הכבוד לרצון שלו לקדם את "מקראות גדולות הכתר" - הוא לא יכול לדרוש מאחרים לנקות אחריו למען המטרה העליונה שלו. נרו יאירשיחה • כ"א בטבת ה'תשע"ז • 22:23, 19 בינואר 2017 (IST)

התנגדות לספורי מעשיות ברסלב[עריכת קוד מקור]

את התוספת שלי על התנגדותו של ה'אוהב ישראל' מחקת בתחילה בטענה שלא הבאתי מקור. אחר כך הבאתי מקור אקדמי ספציפי ואז מחקת לי שוב, הפעם בתואנה שזהו מקור פנימי עלום, ושוב בתואנה נוספת שיש לך ספק בחשיבות האם להקדיש לכך סעיף שלם בערך. ליתר בטחון מחקת את התוספת הזו כולה. תרנגולהודו

שלום רב גם לך. א. המקום לדון בזה הוא בדף השיחה של הערך. ב. הייתי עונה לך בכל זאת כאן, אם היית נותן אמון רב יותר ולא מדבר על "תואנות". אם זאת הרמה - אין כל כך טעם בתשובה שלי. נרו יאירשיחה • כ"ד בטבת ה'תשע"ז • 14:32, 22 בינואר 2017 (IST)

עצתך בנושא כפייה אנטי-דתית[עריכת קוד מקור]

אני מתלבט אם להוסיף בערך על כפייה אנטי-דתית את התופעה שבה מוסלמים במסעדות וסופרמרקטים נאלצים לנגוע בבקבוקי יין ואלכוהול, דבר שהוא אסור על פי אמונתם.

דנתי בנושא בדף שיחת משתמש:Eladti, וחשוב לי לשמוע מה דעתך:

 1. האם זו נחשבת לכפייה אנטי-דתית או לא?
 2. אם כן, האם להוסיף את זה לערך, אף על פי שאין סיקור של התופעה בכלי התקשורת בעברית?

תודה, -- ‏גבי‏ • שיח 15:51, 25 בינואר 2017 (IST)

לא, זו לא כפייה אנטי דתית, כל עוד זה חלק הגיוני ואינטגרלי מהעבודה. ניקח לצורך העניין קופאית בסופר שמגיע אליה לקוח עם יין. מה אתה מצפה שיקרה? זה כמו שיהודי דתי לא יכול להיות מציל בברכה מעורבת. הרי לא תדרוש בגלל המציל שייכנסו למתחם רק גברים, נכון? כשעצם ההגדרה של העבודה כוללת דברים שעובד אינו יכול לעשות בגלל דתו - זו לא כפייה דתית אלא הדת שלו מונעת ממנו את העבודה הזאת (אם אכן אין פתרון אחר). נרו יאירשיחה • כ"ז בטבת ה'תשע"ז • 20:18, 25 בינואר 2017 (IST)
בסדר. --‏גבי‏ • שיח 21:35, 25 בינואר 2017 (IST)

אמנון אברמוביץ[עריכת קוד מקור]

שלום, עדיין לא מופיע שהערת שוליים 4 הקלטת הדיון מובילה ל-HTTP 404, דהיינו קישור שבור. אנא בדוק. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:50, 5 בפברואר 2017 (IST)

שלום יואב, אתמול בדקתי וראיתי שהקישור בהערה תקין. עכשיו אני מבין שיש שם שני קישורים והכוונה הייתה לשני. תיקנתי, ואני שוב מתנצל. נרו יאירשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ז • 09:10, 5 בפברואר 2017 (IST)
תודה! --‏Yoavd‏ • שיחה 12:01, 5 בפברואר 2017 (IST)

בצד השני[עריכת קוד מקור]

הועבר אל המחלוקת בציבור הליטאי

מיקומו של סימוכין[עריכת קוד מקור]

שחזרת עריכה שלי בערך שבת הגדול שבו הזזת את הסימוכין להיות לפני הנקודה. רציתי לשאול איפה קבוע הסטנדרט הזה? בכל הערכים שכתבתי וקראתי עד היום הסימוכין היו אחרי הנקודה. תודה אגם רפאלי - שיחה 13:30, 6 בפברואר 2017 (IST)

כנראה ראית מעט מאוד, או שראית תחומים שבהם הגישה הזו שולטת. הייתה על זה הצבעה בפרלמנט, והוחלט על אחידות בערך הספציפי. נרו יאירשיחה • י' בשבט ה'תשע"ז • 13:32, 6 בפברואר 2017 (IST)
האם אפשר לינק להחלטה הזאת? אגם רפאלי - שיחה 13:39, 6 בפברואר 2017 (IST)
סמוך עליי, ואם לא מספיק חפש בארכיונים. זה שם. נרו יאירשיחה • י' בשבט ה'תשע"ז • 13:42, 6 בפברואר 2017 (IST)

תהיה בנוגע לעריכה שביצעת בתבנית בנימין נתניהו[עריכת קוד מקור]

אשמח להבין מדוע לדעתך אין להציג את הערכים העוסקים בפרשת בר-און חברון, עמדי וביבי טורס בתבנית הנ"ל? במה הם שונים מיתר הפרשיות שהשארת בתבנית? אני בכוונה שם כרגע בצד את הפרשיות החדשות מכיוון שהם נמצאות בשלבי חקירה ולא יצאו הודעות רשמיות המציגות את התמונה המלאה בכל אחת מהן. Nimrodbr - שיחה 14:54, 10 בפברואר 2017 (IST)

שלום רב. לדעתי אין בכלל צורך בשורת "פרשיות" בתבנית שעוסקת באישיות כמו ראש ממשלה, המעורב בהרבה מאוד דברים (אולי ב"תבניות אישיות" בכלל). אם כבר יש - ודאי אין למלא את השורה בפרשות שלא השפיעו באופן דרמטי על חייו ובפרט כאלה שלא הגיעו אפילו לכתב אישום. אני שמח שאתה מבין לגבי שאר הפרשיות, ובפרט שהצלחתי לשכנע שלא היה נכון להכניס לשם את הפרשה המפורסמת בשם "תיק 4000" (וגם תיק 3000, שבו נתניהו כלל אינו חשוד), למרות השמועות בתקשורת. נרו יאירשיחה • י"ד בשבט ה'תשע"ז • 15:02, 10 בפברואר 2017 (IST)
הבנתי. יחד עם זאת, אני חושב שפרשת ביבי טורס כן צריכה להיכלל בתבנית גם אם היא לא הגיעה לידי כתב אישום. מדובר בפרשה שנתניהו נמצא במרכזה. אני לא יודע להגיד אם היא השפיעה באופן דרמטי על חייו או לא. אבל היא בהכרח העסיקה אותו לא מעט. החל מתביעת הדיבה שהוא הגיש בזמנו נגד דרוקר, התצהירים שהוא הגיש למבקר המדינה, כולל בקשה חריגה מצידו לעריכת שימוע בפני המבקר ודרישה כי יועמ"ש למשרד המבקר לא ינכח בשימוע לאור היותו חבר של רביב דרוקר. Nimrodbr - שיחה 15:21, 10 בפברואר 2017 (IST)
מאות או אלפי נושאים העסיקו אותו בחייו, עם או בלי תצהירים. ביביטורס היא יחסית אחת הפרשיות הפחות משמעותיות. זה לא שלא הגיעה לכתב אישום, פחות מזה: היועמ"ש החליט שאין אפילו סיבה לפתוח בחקירה פלילית. לדעתי לא הייתה אפילו הצדקה לפתוח ערך בנושא הזה, אבל מילא. נרו יאירשיחה • י"ד בשבט ה'תשע"ז • 16:07, 10 בפברואר 2017 (IST)

נרו, זה פשוט נראה שהגנתך כלפי נתניהו לא נייטרלית ואתה מתעקש למחוק סקנדלים אמיתיים מהתבנית שלו. פרשת בר און-חברון הייתה פרשת שחיתות גדולה שנקשרה בשמו, והמשטרה המליצה להעמידו לדין. היועמ"ש רובינשטיין אמר שזה על הגבול הדק, אבל מסריח, ולא העמיד אותו לדין. בדקתי למשל בוויקי האנגלית וסקנדלי שחיתות/אתיקה נמצאים בתבנית מעצם היותם סקנדלים ציבוריים, גם אם לא הגיעו לכתב אישום. אולי אתה חושב שמחיקה שלהם תעזור ציבורית לראש הממשלה, אבל זה לא רלוונטי. גורלו יקבע בחדרי החקירות והפרקליטות. ‏Archway שיחה 04:05, 15 בפברואר 2017 (IST)

ולי נראה שאתה בלתי נייטרלי נגדו, אם תמשיך להאשים ברמה אישית אפרט יותר. המשטרה תפקידה לחקור, מי שתפקידו לשקול שיקולים משפטיים הוא היועמ"ש. נתניהו אפילו לא היה החשוד העיקרי בפרשה הזו ונקבע שהוא בכלל לא ידע על הקשר בין דרעי לבר-און. לא, אני לא חושב שזה יעזור לנתניהו בפרשות הנוכחיות. זה יעזור לנו להיות נייטרליים, וזה העיקר. נרו יאירשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ז • 10:19, 15 בפברואר 2017 (IST)
"לא היה החשוד המרכזי"? אוקיי. מה לגבי פרשת עמדי שמחקת? הוא היה החשוד המרכזי בה. למה להסיר אותה? ולמה להסיר את תיק 1,000, בו הוא גם החשוד המרכזי? ‏Archway שיחה 10:33, 15 בפברואר 2017 (IST)
עניתי על זה למעלה. פוליטיקאי, ובמיוחד ראש ממשלה, מעורב בהרבה מאוד דברים ופרשיות מכל הסוגים. לדעתי תבנית המוקדשת לראש ממשלה לא צריכה בכלל לכלול "פרשיות", אבל מילא. אין חשיבות בקנה מידה היסטורי לחקירות שלא הבשילו לכתב אישום או להתפטרות וכדומה. נרו יאירשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ז • 10:36, 15 בפברואר 2017 (IST)
פרשת איראן-קונטראס הייתה סקנדל חמור שלא הוביל להתפטרות רייגן וגם לא לתהליכי אימפיצ'מנט (בניגוד ללוינסקי, לדוגמה). בכל זאת הוא מצוין בתבנית על רייגן. אז אני לא מסכים עם הגישה שלך. צריך הצבעה בנושא. ולעניין הגישה עצמה, תיק 1,000 יכול בהחלט להבשיל לכתב אישום. מדווחים שהמשטרה תמליץ, ואז נראה מה תחליט הפרקליטות ואז היועמ"ש. אני חושב שלפחות 1,000 צריכה להיות שם -- פרשה רלוונטית מאוד לפוליטיקה הישראלית של 2017. ‏Archway שיחה 10:58, 15 בפברואר 2017 (IST)
איראן קונטראס זו פרשה עם עשרות בין ויקי, שערוריה אדירה עם השלכות מעשיות בינלאומיות שנזכרת עד היום. לחלוטין לא דומה למה שאנו עוסקים בו. הרבה דברים יכולים להבשיל, או לא להבשיל. לא מזמן דוד שי התנגד לציין בערך של יצחק הרצוג שהיועמ"ש בכלל מתח עליו ביקורת, בנימוק שזה לא תפקידו. אני חולק על דוד, כן צריך לציין דברים כאלה אצל פוליטיקאים מכל המפלגות, אבל ודאי אין צורך להפריז במשקל של המלצות משטרה. תפקידה הוא לחקור, לא לשקול שיקולים משפטיים מסוג זה. קל וחומר שאינך צריך להתרגש מדיווחים עיתונאיים שכבר יודעים מה המשטרה תעשה בעוד כמה שבועות. אין צורך לרוץ לעדכן את הערך בעקבות דיווחים ידעניים על מה שעוד לא קרה. נרו יאירשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ז • 11:05, 15 בפברואר 2017 (IST)

סגפנות[עריכת קוד מקור]

ראה כאן - בקשר לזה, בברכה מקוה לטובשיחה • י"ח בשבט ה'תשע"ז • 11:56, 14 בפברואר 2017 (IST)

שלום רב. הייתי מעדיף שתשתמש במילונים קלסיים יותר, למשל אבן שושן. בכל מקרה, גם לפי המילון הזה לא יהיה נכון לומר שהרב שטינמן סגפן. פשוט אורח חייו פשוט וצנוע מאוד. נרו יאירשיחה • י"ח בשבט ה'תשע"ז • 12:02, 14 בפברואר 2017 (IST)

שמעון התימני ומחוז תימנה[עריכת קוד מקור]

הועבר אל שיחה:שמעון התימני

שינוי עריכתך[עריכת קוד מקור]

היי נרו,
ברצוני להביא לידיעתך את העריכה הזו ששיחזרה את השינוי שביצעת.
בברכה, בר הראלשיחה 12:20, 16 בפברואר 2017 (IST)

שלום וברוך הבא. החזרתי למה שהיה כתוב קודם. איני בטוח אם נכון להגדירה "פעילה למען זכויות נשים", אבל ודאי לא "זכויות אדם". נרו יאירשיחה • כ' בשבט ה'תשע"ז • 12:23, 16 בפברואר 2017 (IST)
לא מכיר אותה אז לא יכול לשפוט Face-smile.svg סופ"ש נעים, בר הראלשיחה 14:34, 16 בפברואר 2017 (IST)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

(Sorry for writing in English)

התייעצות באשר לשם משתמש חדש[עריכת קוד מקור]

ערב טוב,
כפי שאתה יודע, אני נוהג לחסום שמות משתמש שנפתחים בניגוד לכללים המקובלים אצלנו, לפי עקרונות שונים (בין אם מדובר בשמה של אישיות מוכרת מאוד מחוץ לוויקיפדיה, בין אם מדובר בשם משתמש שמזכיר משתמש מוכר בוויקיפדיה, בין אם מדובר בשמות פוגעניים, וכו') – ומבקש בתקציר העריכה מן הנרשם להירשם בשם חדש. לפני מספר דקות נרשם אצלנו משתמש חדש תחת השם "ליובאוויטשער". לטעמי, זה שקול לכך שמישהו יירשם תחת שם המשתמש "הרבי מליובאוויטש", ולכן סברתי שיש לחסום אותו, ולבקש שיירשם בשם אחר. אבל ייתכן שאני טועה, ולכן אודה על עצתך בעניין. אלדדשיחה 20:15, 25 בפברואר 2017 (IST)

שבוע טוב וברוך הבא לדף השיחה. מילולית המשמעות היא אמנם גם "הרבי מלובביץ'", אבל גם "חסיד חב"ד" סתם. אני לא הייתי חוסם. נרו יאירשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ז • 21:18, 25 בפברואר 2017 (IST)
שבוע טוב. תודה. קיבלתי. אלדדשיחה 21:35, 25 בפברואר 2017 (IST)
מפנה לשיחת משתמש:ביקורת. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 21:37, 25 בפברואר 2017 (IST)

חרם דרבנו גרשום[עריכת קוד מקור]

אהלן! ביטלת את תבנית המקור בתחילת הפסקה "ויש החולקים על העובדה" וכו'. נראה לי יותר אנציקלופדי לסמן את המקור בהתחלה. זה לא ברור לעין אם צריך לעיין בהמשך המאמר. לא יודע לגבי הנוהל אבל נראה לי שערך אנציקלופדי צריך להיות בנוי בצורה שאפשר גם להבין דברים ברפרוף בלי צורך לעיין ולהעמיק. זה לא ההבדל בין אנציקלופדיה לערימת מאמרים אקדמאיים? בברכה Dafuki - שיחה

שלום רב. לדעתי מתאים יותר לשים מקורות מפורטים בגוף הערך ולא בפתיח, ברור שהפתיח הוא רק תמצית והתיאור המפורט בהמשך. זה כמובן לא פוגע כהוא זה בהבנה של הקורא. הוא יבין מצוין, ואם ירצה מקור ימצא בהמשך. על כל פנים, זה לא נוגע לעריכה שלי, שביטלה תבנית מקור מיותרת, שהרי המקור נמצא בהמשך. אם תרצה אנא המשך את הדיון בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • ב' באדר ה'תשע"ז • 11:02, 28 בפברואר 2017 (IST)

בג"ץ ניר[עריכת קוד מקור]

שלום משתמש: נרו יאיר

המאמר של מדינה וסבן פורסם לפני ימים אחדים, וזהו מראה המקום שלו: ברק מדינה ואילן סבן "על "עם", קרעיו ושאיפת איחוי: פסק הדין בעניין חוק החנינה למפרי חוק על רקע התנגדותם לתכנית ההתנתקות" במשפט, מיעוט וסכסוך לאומי ראיף זריק ואילן סבן עורכים, נבו 2017) 275.

אשמח אם תשיב את הטקסט למקומו (בלווית מראה המקום המדויק). אני יכולה לעשות זאת בעצמי כמובן אבל אני לא רוצה שייווצר רושם של מחלוקת מחיקות והחזרות שלא לצורך.

אשר למאמרו של סנג'רו - נכון שהוא מתייחס לחוק ולא לפסק הדין, אבל כיוון שהשיח החל עוד לפני מתן פסק הדין, ועמדתו של סנג'רו מנוגדת לשל מדינה וסבן, נראה לי שלמען עושר התמונה כדאי לכלול גם אותה.

תודה,

YR on wiki - שיחה 13:56, 28 בפברואר 2017 (IST)

נו, אז למה אתה לא מציין את המקור? אחזיר את זה. נרו יאירשיחה • ב' באדר ה'תשע"ז • 14:02, 28 בפברואר 2017 (IST)
חן חן משתמש: נרו יאיר! לא ציינתי את המקור כי הערך נכתב על ידי סטודנטית שלי לפני שנתיים, והספר התפרסם לפני יומיים. מזל שלא מחקת קודם, כי אז לא היתה לי תשובה הולמת :) (ואני אישה, כמובן!).YR on wiki - שיחה 14:07, 28 בפברואר 2017 (IST)
סליחה, לא ידעתי. אולי אפשר להרחיב מעט גם את דעתו של סנג'רו. נרו יאירשיחה • ב' באדר ה'תשע"ז • 14:09, 28 בפברואר 2017 (IST)

יצחק שלמה זילברמן[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי מדוע אתה מוחק שוב ושוב את העובדה שדגל שהבית לא ייראה נחות בעיני הילדים. למיטב ידיעתי זה היה קריטי במשנתו החינוכית, ושמעתי זאת כמה פעמים מתלמידיו. הרואהשיחה • ז' באדר ה'תשע"ז 03:25, 5 במרץ 2017 (IST)

שלום רב. עשית שתי טעויות. א. חזרת על עריכה שיש לה התנגדות, מה שנקרא מלחמת עריכה. ב. פנית לדף השיחה שלי במקום להעלות את הנושא בדף השיחה של הערך. פתח דיון שם ואסביר. נרו יאירשיחה • ז' באדר ה'תשע"ז • 09:26, 5 במרץ 2017 (IST)

הרב יצחק ונה ביטול גרסה 19347197 של 213.57.62.182 (שיחה) אינו חיבור[עריכת קוד מקור]

אהלן! ראיתי שביטלת את הגרסא. המידע שהוא הוסיף חיוני מאוד. לא ידעתי ולא שמעתי אף פעם על ההגהות האלה של הרב. למה מחקת את זה בטענה שזה אינו חיבור? הרי בהמשך במפורש מצויין שיש לו הגהות על ספרים שונים (דבר חשוב מאוד בעולם התורני), אז למה שהפירוט על הגהה לדוגמא, שהיא בוודאי מקור חשוב, נמחקת? בברכה, Dafuki - שיחה 04:42, 5 במרץ 2017 (IST)

שיפרתי את הערך והוספתי מקורות, אשמח אם תעבור על זה אחר-כך בהתעלם מההערה הנ"ל. בברכה Dafuki - שיחה 06:16, 5 במרץ 2017 (IST)
שלום רב. לרבנים רבים מאוד (לדעתי רוב) יש הגהות על גבי ספרים בספרייתם. זה לא חיבור ולא מציינים זאת ברשימת החיבורים, מה גם שבמקרה שלו כבר כתוב בערך שיש לו הגהות על ספרים, וכאמור גם את זה איננו עושים בדרך כלל. גם אותך אני מזמין להמשיך, במידת הצורך, את הדיון בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • ז' באדר ה'תשע"ז • 09:29, 5 במרץ 2017 (IST)

קטגוריה:שגיאות פרמטריות בתבנית מדרש[עריכת קוד מקור]

יורה באפלה... אתה יודע איך מתקנים את הקישור בשני הערכים שם? אם לא, מי כן? בורה בורה - שיחה 20:40, 5 במרץ 2017 (IST)

Done טופל. סך הכל היה שם פרמטר מיותר. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 20:59, 5 במרץ 2017 (IST)
אתה בטוח? כי למשל בקישור זה אין כלום. בורה בורה - שיחה 23:37, 5 במרץ 2017 (IST)

אריה זאב רסקין[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תשים עין על מה שהולך שם. ביקשתי מקור והבהרה, בשל העובדה שעל פניו עולה מהערך תמונה של שליח נמרץ שהגיע למדינה שיש בה קהילה יהודית מזערית, מינה את עצמו פחות או יותר לרב הקהילה היהודית (שזה כנראה אומר בית כנסת מינימלי ואתר אינטרנט), ומופיע אצלנו בקטגוריה רבנים ראשיים לצד הרב הראשי לישראל, לאנגליה ולצרפת וכדומה. לי זה נראה תלוש. העורך שבא אחרי, מחק את דרישת המקור ובמקום הבהרה לשאלה "האם יש גוף יהודי קיים שאיננו הרב רסקין עצמו ושמכיר בו" הכניס קישור לאתר חב"די שסיקר את טקס "המינוי" (הוא מונה בידי חמיו והרב מצגר ובנוכחות שר קפריסאי שאמר שהממשלה מברכת את היהודים או משהו כזה). לטעמי אין חשיבות אנציקלופדית לערך, לא מדובר ברב ראשי אלא בשליח חב"ד למדינה שכל יהודיה, גם בהנחה המפליגה שכולם רואים עצמם קשורים לקהילתו, אינם עולים לכדי עיירה בינונית. ביקורת - שיחה 21:14, 14 במרץ 2017 (IST)

שלום רב. בפשטות כשיש רב אחד במדינה הוא גם הרב הראשי, בפרט שהן שר בממשלת קפריסין והן שגריר ישראל היו בטקס המינוי. ייתכן שאין חשיבות אנציקלופדית, איני בטוח. על כל פנים ערכתי את הערך והפכתי אותו לקצת יותר מאוזן. נרו יאירשיחה • ט"ז באדר ה'תשע"ז • 23:00, 14 במרץ 2017 (IST)
תודה רבה (הוא יכול להיות בהגיון הזה גם הרב הראשי לכל פזורת הים התיכון Face-smile.svg). ביקורת - שיחה 11:56, 15 במרץ 2017 (IST)
בהחלט. במקום שיש רבנות מסודרת - איננו צריכים לשתף פעולה עם מי שיחליט למנות את עצמו ל"רב של צפון תל אביב". כשאין גוף ממנה רשמי - מי שמוכר בפועל כנושא תפקיד מסוים הופך לכזה. נרו יאירשיחה • י"ז באדר ה'תשע"ז • 12:40, 15 במרץ 2017 (IST)

אהלן[עריכת קוד מקור]

אתה ידוע כימני ותומך של נתניהו פה, אם אני לא טועה... (טועה ?) אז אני רוצה שתדע שכל האטמוספירה הפוליטית די בטוחה שעוד מעט (אולי אחרי פסח) המשטרה תמליץ להעמיד אותו לדין על פרשת המתנות. אני די בטוח בזה. אולי הוא ילך לבחירות בזק בקרוב כדי לטעון למנדט מהעם ואז להישאר ראש ממשלה עם כתב אישום. אולי ? אני לא יודע. אבל זה לא משנה... המלצה מהמשטרה תהיה וכתב אישום כנראה (כנראה, אין ליועמש סיבות טובות לסרב) יוגש בעוד שנה בערך. רציתי שתדע כי משום מה רבים בסביבת נתניהו לא יודעים את זה וחושבים שהם הולך לבחירות על שטויות כמו תאגיד... חלק בהכחשה וחושבים שלא יהיה כתב אישום בכלל. יהיה. זה מה שרציתי להגיד לך... ערב טוב! 109.253.192.97 00:48, 19 במרץ 2017 (IST)

שלום רב. אני לא תומך של נתניהו ויש לי הרבה ביקורת כלפיו. אם עבר על החוק באופן שאחרים היו נשפטים - גם הוא צריך להישפט. אני רק סבור שמגיע לו, אצלנו ובכלל, אותו יחס שמקבלים אחרים, למשל אולמרט והרצוג (לא האתרוג של שרון וכדומה, זה כבר מוגזם). ייתכן שיוגש כתב אישום, אבל אל תתאכזב אם לא, כבר ראינו פעמים רבות את כוחו של הווישפול ת'ינקינג. לפי השמועות בתקשורת הוא מעולם לא היה ראש ממשלה וכבר יושב שנים בכלא. נרו יאירשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ז • 00:56, 19 במרץ 2017 (IST)
מעניין, חשבתי שאתה תומך שלו ולא ימני מהבית היהודי (אתה אולי מאוכזב כמו רבים מהפקרתם המצערת של מפוני עמונה). מתנצל על הטעות בזיהוי. בכל מקרה... בניגוד לווישפול ת'ינקינג של האם המועמד שלי יזכה בבחירות (חסידי יאיר לפיד שבטוחים שהוא ראש הממשלה הבא), פה אני חושב שיש סיכוי גבוה לכתב אישום בגלל מקורות מהמשטרה שמספרים כמה שהחומר שלהם מושלם לכתב אישום (מוטי גילת: https://www.facebook.com/mt.gilat/photos/a.936223606387709.1073741827.936206146389455/1524147557595308). "מה חסר כאן בדיוק להגשת כתב אישום בפרשה הזאת?

לא חסר – כלום, ממש כלום. לכן מי שנחשפו לראיות האלה מדברים על תיק בלתי סגיר."

אבל אתה צודק שההחלטה בידי הדרג הגבוה ביותר (מנדלבליט) ומתנגדי נתניהו עדיין לא צריכים לפתוח שמפניות. ובנוסף, כל הכבוד שאתה אומר שאם עבר על החוק... דינו כמו כל בן אדם. כי אני שומע ימנים שמאתרגים ואומרים שהוא צריך להישאר ראש ממשלה עם כתב אישום וכו' או שלא צריך להגיש בממניעים פסולים (איתרוג). 109.253.192.97 01:14, 19 במרץ 2017 (IST)

משה אשכנזי (רב)[עריכת קוד מקור]

יש חשיבות במצטבר? ביקורת - שיחה 12:42, 19 במרץ 2017 (IST)

נראה שכן, בפרט שהרף לרבנים נמוך למדי. נרו יאירשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ז • 14:03, 19 במרץ 2017 (IST)
הרף לרבנים שנפטרו ב-2007, ממש לא נמוך. לא מכיר תקדים לערך על רב קהילת חב"ד בעיר כלשהי. מה שכן יש פה זה חברותו בבי"ד רבני חב"ד שמלמדת על מעמד חשוב, אך הייתה קצרה. לכן הסתפקתי. ביקורת - שיחה 14:08, 19 במרץ 2017 (IST)
לא יודע ב-2007, כוונתי לרבנים בכלל, כולל כאלה שעדיין חיים, עד 120. אכן יש משמעות לחברות הקצרה בביה"ד. לסבר את האוזן, זה לא רחוק מחברות במועצת גדולי התורה של דגל. נרו יאירשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ז • 14:11, 19 במרץ 2017 (IST)
זה נכון ועל זה דיברתי. אכן 'מועצת' אבל בשינוי משמעותי של גודל קהל היעד, זו 'מועצת' שמשרתת חסידות אחת. ביקורת - שיחה 16:39, 21 במרץ 2017 (IST)
חסידות אחת גדולה ומשמעותית. ב'דגל' גם הרבה פחות מחברות במועצת מספיק לקבל ערך. נרו יאירשיחה • כ"ג באדר ה'תשע"ז • 20:01, 21 במרץ 2017 (IST)
ודאי ודאי, התמקדתי רק במשקלה של המועצה (תמיד מועצה של אנשים שאינה הרבי עצמו במועדון שבו הרבי הוא המילה האחרונה היא פחות 'מועצת' כמובן). לא משנה. ביקורת - שיחה 20:22, 21 במרץ 2017 (IST)
מבחינה זו ביה"ד של חב"ד היום משמעותי יותר מחברות במועצת. נראה לי שגם פעם היו דברים שהרבי הפנה אליהם, שהם יחליטו. נרו יאירשיחה • כ"ג באדר ה'תשע"ז • 20:24, 21 במרץ 2017 (IST)

כמות המשתתפים בהלווית הרב יעקב אדלשטיין, וערך אביו הרב צבי יהודה אדלשטיין[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי שהחזרת את זה לכ-5,000 משתתפים. אז דע לך שבמוסף שבת של עיתון ידיעות השרון של רמת השרון (מבית ידיעות אחרונות) ואין את זה באינטרנט, נכתב בפירוש למעלה מכ-10,000 איש. אתה יכול לבקש מהארכיון שלהם, אני כתבתי זאת על סמך זה. כך גם כתוב באתר קוקר.

מלבד זאת לאחרונה נכנסו הרבה פרטים חדשים והיסטוריים על הרב צבי יהודה אדלשטיין ממליץ לכל החברים והמשתתפים בערך הרב יעקב אדלשטיין, לערוך את הערך כי יש שם המון מידע נחוץ וחשוב שצריך עריכה לשונית.shlomio (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

שלום רב. א. בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן חשוב להקפיד עליה. ב. ודאי איני יכול לנהל מחקר מה נכתב במקומון של רמת השרון. כל הנושא הזה של מספר המשתתפים מיותר, גם המשטרה וגם העיתונאים לא באמת יודעים כמה אלפים בדיוק היו שם, מי היה גם פה וגם שם ומי רק בחלק מהמסע. גם לשיטתך, למה שנעדיף את ידיעות רמת השרון? אם המצב היה להפך, והם היו כותבים 5000, גם אז היית מעדיף אותם? מספיק לכתוב אלפים. אם תרצה להמשיך לדון בזה אנא העבר את הדיון למקום המתאים, דף השיחה של הערך. ג. אעבור בעז"ה על הערך של האבא. נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ה'תשע"ז • 12:37, 23 במרץ 2017 (IST)

{{מקור}}[עריכת קוד מקור]

נהוג לבקש מקורות, ולא למחוק (כמו שעשית כאן). טבעת-זרם - שיחה 14:04, 23 במרץ 2017 (IST)

אני רואה שהבאת מקור, יפה. נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ה'תשע"ז • 14:08, 23 במרץ 2017 (IST)

הרב צבי יהודה אדלשטיין[עריכת קוד מקור]

הבאתי מקור למה ששאלת, ואם צריך יש עוד מקור הספר "גאון יעקב". בנוסף הוספתי מידע רב, ואני חושב שסיפקתי את כל המידע שיש ברשותי על הרב צבי יהודה אדלשטיין.

צבאות השם[עריכת קוד מקור]

נרו, אם אתה כבר כאן - למה שלא תעשה סדר גם בדף השיחה של צבאות השם? אינני יודע את הכללים, אבל מתי אוכל לשחזר את עריכתי אם שיע לא עונה? יומיים? שבוע? חודשיים??--א. קיסרשיחה • כ"ה באדר ה'תשע"ז • 21:51, 23 במרץ 2017 (IST)

לדעתי אתה יכול להוסיף מידע בסיסי בערך, ואם יש גירסאות חולקות נזכיר את שתיהן. נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ה'תשע"ז • 23:00, 23 במרץ 2017 (IST)

אפשר פשוט לעשות הצבעה בכזה מקרה ולראות לאיזו גרסא יש רוב? ד"ר ווטסוןלמדו אותי לערוך בויקיפדיה! • כ"ח באדר ה'תשע"ז •

זה הליך מסורבל. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 01:06, 26 במרץ 2017 (IDT)

הגדרת גופים ואישים כ"שמאל קיצוני"[עריכת קוד מקור]

לא מובנת לי ההערה שלך "אולי כשתכניס גם לערכי שמאל את כל מי שהימין מגדיר "שמאל קיצוני" וכדומה".

הרי יש כבר שלל גופים ואישים שעל פי הערך בוויקיפדיה הוגדרו "שמאל קיצוני" על ידי גופי ימין, בהם מחסום Watch, שלום עכשיו, שי ניצן, אילנה דיין, ניצן אלון, טליה ששון ועוד - בכל הערכים האלה מצוינים ארגוני ימין שכינו אותם "שמאל קיצוני". האם לדעתך צריך למחוק את כל האזכורים האלה, כדי לגזור גזירה שווה על גופי ימין וגופי שמאל? אולי אתה סבור שיש לנקוט במדיניות של איפה ואיפה, אוהדת ל"אם תרצו" ועויינת לשאר. -- ‏גבי‏ • שיח 11:17, 26 במרץ 2017 (IDT)

זה יפה שמצאת שיש אזכור כזה בכמה ערכים (אם כי לפי ההמשך עושה רושם שהגעת לזה בחיפוש מילולי ולפחות לחלקם לא טרחת להיכנס פנימה). מה עם כל שאר השמאלנים שמישהו קרא להם פעם "שמאל קיצוני", ובכל זאת זה לא נכנס לערך? גם זה מטריד אותך? לעצם העניין, הכול תלוי בנסיבות ובהקשר, ובפרט מיהו המכנה. במקרה של שלום עכשיו - אופנהיימר עצמו אמר שכך הם נחשבים. במקרה של אילנה דיין - לא פחות מראש הממשלה. ניצן אלון - כמובן לא היינו טורחים לציין שמישהו קרא לו כך, זה מסביר מדוע הפגינו מול ביתו. אצל שי ניצן זה לא מופיע כלל בערך, אלא רק בכותרת של מקור בהערת שוליים. אם לא השתכנעת - אנא העבר את הדיון לדף השיחה של הערך (עדיף: למזנון), שם המקום. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 15:23, 26 במרץ 2017 (IDT)
במקום להתבדר (תרתי משמע) בוא נחזור לערך של "אם תרצו", שכבר כתוב בו שהוא נחשב לארגון ימין. למה יש התנגדות לכך? הרי העובדה היא שרבים כינו אותו כך, בין אם הוא רואה את עצמו כך ובין אם לא. -- ‏גבי‏ • שיח 15:39, 26 במרץ 2017 (IDT)
אז תעביר את הדיון לדף השיחה שם. לא אמשיך אותו כאן. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 15:41, 26 במרץ 2017 (IDT)

השחזורים שלך בערכים חגי סגל וסיפוח יהודה ושומרון למדינת ישראל[עריכת קוד מקור]

השחזורים שלך בערכים חגי סגל וסיפוח יהודה ושומרון למדינת ישראל נעשו ללא נימוק וללא דיון. בשני המקרים מדובר במידע רלוונטי, בעל חשיבות ובעל סימוכין, ואין לך עילה למחוק אותו. אנא השאר את הפסקאות ופתח דיון בדף השיחה. -- ‏גבי‏ • שיח 11:19, 26 במרץ 2017 (IDT)

לגמרי לא נכון. נימקתי. אתה חזרת על עריכות שיש להן התנגדות, אתה הוא שצריך לפתוח דיון, וזהו דפוס פעולה חוזר אצלך. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 11:39, 26 במרץ 2017 (IDT)
אלה לא עריכות שיש להן התנגדות, אלא עריכות שרק אתה מתנגד להן, ומוחק אותן באגרסיביות. השיטה שלך "לפתוח דיון" גורמת לסחבת מיותרת. -- ‏גבי‏ • שיח 12:32, 26 במרץ 2017 (IDT)
באותה מידה יכולתי לומר שרק אתה תומך בהן, ולמעשה אתה הוא שמחזיר באגרסיביות, שהרי אתה מנהל מלחמת עריכה. לא מזמן ראינו בערך אוכלוסיות מוחלשות שפתיחת דיון השאירה אותך בבידוד מזהיר. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 13:05, 26 במרץ 2017 (IDT)
זה לא מעיד על הכלל, ובכל מקרה היד שלך קלה על המקלדת בבואך למחוק עריכות. אף אחד אחר כאן לא אגרסיבי כמוך. -- ‏גבי‏ • שיח 13:20, 26 במרץ 2017 (IDT)
זכורות לי גם דוגמאות נוספות מהעבר. לא אנקוט בלשון כה פסקנית כמוך, אבל לדעתי אדייק אם אומר שמעטים כאן כה מוטים פוליטית כלפי שמאל כמוך, ממילא מישהו צריך גם לשחזר. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 13:21, 26 במרץ 2017 (IDT)
רוב העריכות שלי הן נייטרליות, ואני מסרב להיות מתויג. -- ‏גבי‏ • שיח 14:52, 26 במרץ 2017 (IDT)
אמרת את דעתך עליי, ואמרתי את דעתי עליך. אם מפריע לך תיוג כמי שמנסה להטות את ויקיפדיה העברית שמאלה - כדאי שתשים לב טוב יותר לעריכותיך. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 14:56, 26 במרץ 2017 (IDT)
אני רואה את הדברים אחרת. ואם כבר מדברים על תיוגים, אנא הגב בדיון לעיל. -- ‏גבי‏ • שיח 15:15, 26 במרץ 2017 (IDT)
מרוב פניות שלך אליי לא שמתי לב. עניתי עכשיו. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 15:24, 26 במרץ 2017 (IDT)

הבנת הנקרא[עריכת קוד מקור]

בהודעת המחלוקת המוצבת מעל לערך נכתב: "לא לשנות את הקטע השנוי במחלוקת בזמן שההצבעה נערכת."

לא צריך להיות בית שמאי ולאסור על שינוי פסיק בקטע, אלא להבין שהכוונה היא לא לבצע שינוי שהוא רלוונטי להצבעת המחלוקת. ולא רק זאת, אלא לא לבצע את השינוי בזמן שההצבעה נערכת - ההודעה לא ממש חלה על פרק הזמן של הדיון, שמתקיים לפני ההצבעה.

מכיוון שיש הסכמה, די מובנת מאליה, להוספת התיאור "עורך מקור ראשון", ולא זה נושא המחלוקת - ראוי להחזיר את המילים האלה לערך, ולאפשרויות ההצבעה.

בברכה, -- ‏גבי‏ • שיח 16:10, 28 במרץ 2017 (IDT)

שלום רב. כמו שאתה רואה - פשוט אין הסכמה. אם תרצה להמשיך לדון - אנא עשה זאת במקומות המתאימים. אני רואה שאתה מחבב את הדף הנוכחי, אבל הוא בהחלט אינו תחליף למקומות שבהם יש לדון. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תשע"ז • 16:59, 28 במרץ 2017 (IDT)

שאלה על נוהל פתיחת הצבעת מחלוקת[עריכת קוד מקור]

סליחה שאני שוב פונה אליך בדף השיחה, אבל מדובר פה בשאלת נהלים כללית, ולא בערך ספציפי.

מעולם לא פתחתי דיון מחלוקת או הצבעת מחלוקת, וזאת הפעם הראשונה שאני עושה זאת. לא ברור לי מדפי ההסבר מתי מתחיל פרק הזמן של 72 שעות, ומתי אפשר לפתוח את ההצבעה.

אני אשמח להבין מתי אפשר לפתוח את ההצבעה בדף. תודה, -- ‏גבי‏ • שיח 18:03, 29 במרץ 2017 (IDT)

ככל שאני מבין - 72 שעות לאחר הצגת טיעוני הצדדים. השאלה פה היא כמה צדדים יש לנו, איני יודע. נרו יאירשיחה • ב' בניסן ה'תשע"ז • 20:16, 29 במרץ 2017 (IDT)
מה זה משנה כמה צדדים יש? בין אם יש רק צד אחד, ובין אם יש מאה, צריך להמתין עד שכל מי שיש לו דעה יגמור לומר את דבריו, ורק אחר כך אפשר להתחיל את 72 השעות שעד ההצבעה. בהחלט יכול אחד הצדדים למתוח את הזמן עד לפתיחת ההצבעה (ובינתיים לגייס עורכים חדשים שיוכשרו להצבעה עד פתיחתה. הקהילה אוהבת את זה. זה כלי טוב להרחבת מעגל התורמים). קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 20:28, 29 במרץ 2017 (IDT)
לא ממתינים שכל מי שיש לו דבר מה לומר יאמר את דבריו. זאת דרישה לא סבירה שלא התקיימה מעולם. בקצב כזה ההצבעה תמשך במשך חודשים רבים. מונים 72 מסיום כתיבת טיעוני הצדדים. משתמשים נוספים יכולים להביע את עמדתם במהלך הדיון אם טרם עשו את זה בדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 22:04, 29 במרץ 2017 (IDT)
גילגמש - תודה על תגובתך. עיינתי בהצבעות מחלוקת קודמות וזה נכון. אודה לך אם תפתח את הצבעת המחלוקת. תודה, -- ‏גבי‏ • שיח 08:44, 30 במרץ 2017 (IDT)