שיחה:רבקה גובר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לקראת מחיקת פסקה[עריכת קוד מקור]

אני מבקש למחוק את פסקת "המקרים הנוסים" בשלמותה מהטעמים הבאים:

  1. אינני רואה מקום להביא מקרה "דומה" נוסף מסויים ולא אחרים. בעיני הדבר דומה ברמה העקרונית לכלל שויקיפדיה איננה אתר הנצחה ולכללים לכתיבה על חללי צה"ל שנועדו להבטיח את חוסר השיוויון בכתיבה על מקרה אחד ולא על אחר.
  2. בכלל לא ברור לי מה "דומה" במקרים האחרים. לא מדובר בערך על "שכול שהיכה יותר מפעם אחת במשפחה" אלא עם אישיות מסויימת, רבקה גובר, שחלק מפרסומה בה לא מנסיבות טרגיות אלו וחלק ממעשיה האחרים ואימוצה לחיק הממלכתיות בידי בן גוריון.
  3. ה"מקרה הדומה" האמריקאי קשור לנושא בצורה כה רופפת, שאני מקבל את הרושם שהוא כאן רק כדי לקשר לסרט המדובר, וככזה הוא פרט טריוויה לא קשור.

למרות שמדובר בפעולת עריכה פשוטה, אני מעדיף לכתוב כאן ראשית כדי לוודא שאין התנגדות חריפה. בברכה, אורי שיחה 00:22, 12 במאי 2008 (IDT)

הסרתי את זה. על פניה, הפסקה אינה נותנת שום מידע לגבי רבקה גובר. ‏odedee שיחה 01:02, 12 במאי 2008 (IDT)

שינוי המילה איכרים ותהיה בקשר למקור[עריכת קוד מקור]

החלפתי את המילה איכרים במושבניקים בפיסקה על כך שהיא עודדה את חברי באר טוביה וכפר ורבורג להעסיק עובדים מהמעברה. כי המילה איכרים לא היתה מקובלת אז ונחשבה עלבון. בנוסף יש לי ספק גדול בקשר לפסקה עצמה. גילוי נאות אני בן באר טוביה ושתי הסבתאות שלי היו חברות קרובות מאד של רבקה גובר וגם הכרתי אותה באופן אישי מיום היוסדי. פשוט זה בלתי סביר שהיא בסוף שנות החמישים עודדה או דירבנה את חברי באר טוביה וכפר ורבורג להעסיק פועלים מהמעברה. באותם שנים היו במושבים רבים שהתנגדו כלל להעסקת פועלים ועל זה היו בעיקר בתחילת שנות החמישים מאבקים גדולים בתוך המושבים עצמם. לא היתה אף פעם התנגדות במושבים להעסקה של אנשים מהמעברה.מעניין מה היה המקור של מי שכתב את הערך תחילה.

עדי בן יעקב - שיחה 19:57, 1 בדצמבר 2016 (IST)