שיחה:תאוריית החלונות השבורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
    ‏
ערך זה נכתב או הורחב בשיתוף פעולה עם בית מורשת משטרת ישראל

ראו גם: מיזמי ויקיפדיה/אלף מילים/בית מורשת משטרת ישראל
Heritage House Israel Police.png

הדוגמה על הנער שלא מסדר את חדרו ממש אינה משל מתאים. משום שכאן מדובר על מעשה פעוט, שלאורו אחרים ממשיכים במעשי הזנחה ופשיעה, עד שהמצב מסלים. אצל הנער, זה הכל נובע מנער שלא מוכן/רוצה לסדר, וזה גם לא ממש מסלים, הכל נשאר דברים קטנים, רק הרבה מהם. בתיאוריה זו מדובר על כך שהעבירות הופכות לחמורות יותר, ולא רק שיש הרבה עבירות קטנות....

בנוסף הדוגמא על רמזור ממש אינה מתאימה פה (וכדאי לשנותה). רמזור לא פועל זו לא עבירה מלכתחילה. מדובר בעבירה קטנה שעקב הזנחה, ברור לאחרים שאפשר לבצע פורענויות במקום...F16 22:01, 15 ינו' 2004 (UTC)

  • מדרון חלקלק לא מוגדר כעת. הכוונה היא ל-en:Slippery Slope
  • האם יש מידע על המקור לתיאוריה? כלומר מי הגה אותה. אני תוהה על כך מפני שen:Broken window fallacy מתייחס למשהו אחר לגמרי ומעניין לבדוק את המקורות השונים. תרגומון 00:56, 22 ינו' 2004 (UTC)
במאמר האנגלי יש את תיאור מקור התיאוריה. APH 13:08, 7 נוב' 2004 (UTC)

הדוגמא לגבי החדר, לא נראית לי מדויקת, כיוון שהתוצאה היא סך הכל חדר מבולגן. אם כבר, אז מישהו משליך בגן ציבורי ניירות, ובהדרגה המקום מתמלא בזבל, חומרי בניין, וכן הלאה... לגבי חלונות שבורים - בעכו היה קרוואן אחד של חברת בנייה שפשטה את הרגל, והוא נשאר נטוש. בהדרגה נשברו החלונות בקרוואן, ולאחר מכן אנשים גנבו ממנו כל מה שיכלו, עד שלבסוף הקרוואן נעלם מהמקום.
יובל י. 20:00, 31 יולי 2006 (IDT)

תמונה[עריכת קוד מקור]

Pruitt-Igoe-vandalized-windows.jpg

בתמונה הישראלית לא ניתן כמעט להבחין בחלונות השבורים. התמונה שנמצאת בערך האנגלי ברורה יותר. הידרו - שיחה 22:47, 1 בספטמבר 2009 (IDT)