שיחה:תשר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כתוב בערך כי יש מעסיקים שלוקחים לעצמם את התשר. זה חוקי? אם לא יש לכתוב איתי פ - שיחה 22:37, 26 ביולי 2009 (IDT)

בפסק דין של בית הדין לעבודה משנת 2005 נקבע כי קיים דפוס חוקי של תשר בו "תשלום התשר נעשה באמצעות קופת המעסיקה, בדרך כלל על ידי הוספת דמי שירות לחשבון שניתן ללקוח. לפעמים המלצרים מקבלים את כספי התשר ומוסרים אותם למעסיקה." ([1], ראו סעיף 9) אגב, פסק דין זה הוא חיבור מקיף בנושא האספקטים החוקיים של נושא התשר כשכר. עם זאת, מצאתי הנחייה של משרד התמ"ס שאוסרת להוסיף בחשבון דמי שירות ([2]). כפי שכתוב בערך, החוק בישראל אינו חד משמעי בנושא זה, ובתי המשפט לא פוסקים בצורה אחידה. בשורה התחתונה, לפי הבנתי זה חוקי, אם המעסיק משלם שכר כחוק במקום הטיפים שלקח. יש בעיה בשיטה זו, כיוון שהיא מנתקת את הקשר בין שירות טוב לטיפ גבוה, שעומד בבסיס ההסכמה החברתית עליה התשר מושתת, אך לא מדובר בבעיה חוקית. (הבהרה: אין לי שום השכלה משפטית). בברכה, איתמר ק. - שיחה 00:08, 27 ביולי 2009 (IDT)

פסק דין נוסף בעניין[עריכת קוד מקור]

ראו כתבה זו ב-ynet. איתמר ק. - שיחה 11:54, 5 במרץ 2012 (IST)