שיחה:BRICS

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

את המונח MRIC מצאתי רק בכתבה בדה-מרקר שמאזכר את חברת ההשקעות שטבעה אותו וכן באתר של החברה עצמה ובאתר של סוכנות ידיעות רוסית שכמו דה-מרקר פרסמה כתבה בנושא השואבת מידע מאותה חברת השקעות. מרקושיחה 08:42, 14 בדצמבר 2008 (IST)

על כן, בגלל הספק, אני מציע למחוק את אזכורו. וקוריוז בעניין - נשיא ברזיל לולה נשמע לאחרונה מדבר על גורמים המעוניינים מאוד בכך שברזיל "תאכל אותה" ותשבר (ממש במילים אלה. "לשבור את ה-BRIC?" אמרנו). מרקושיחה 08:59, 14 בדצמבר 2008 (IST)
הערך האנגלי, ממנו נלקח חלק מהמידע, מדבר על מספר מושגים "BRIMC", "BRICK" "BRIMCK" כאשר ה-M מסמל את מכסיקו והK את קוריאה הדרומית. המונח MRIC הוא נגזרת של מושגים אלו מוטי - שיחה 17:02, 14 בדצמבר 2008 (IST)
מוטי, לדעתי יש בעיה עם הבאת מידע זה, ללא סייגים מתאימים (אולי כדאי אפילו למוחקו). את המושג MRIC מצאתי רק באתר חברת ההשקעות שטבעה אותו, בכתבה זו שהבאת כאסמכתא מדה מרקר ובאתר סוכנות ידיעות רוסית, שככל הנראה שאבה מידע מאותו מקור ממנו שאב דה-מרקר. הכתבה פורסמה בחודש אוגוסט ומאזכרת חברת השקעות בודדת, בעיצומו של המשבר הכלכלי הנוכחי. לא מצאתי שום אינדיקציה אחרת שהמושג אכן הפך שגור בידי גורמים אחרים בכלכלה העולמית. מה דעתך? מרקושיחה 18:44, 17 בדצמבר 2008 (IST)
בנוסף, אני מוחק את הטענה ש"המשבר הכלכלי הנוכחי השפיע יותר מכל על ברזיל". הכתבה שהבאת לא רק שאינה טוענת כך, אלא בנוסף, למיטב הבנתי, אין כרגע סימני האטה משמעותיים בברזיל וצמצום בצרכנות. מרקושיחה 19:00, 17 בדצמבר 2008 (IST)
עתה, מחיפוש בגוגל לפי "MRIC" ו-"Mexico" , לא מצאתי שום התייחסות למונח MRIC בהקשר זה - [1]. מרקושיחה 19:07, 17 בדצמבר 2008 (IST)