שיחה:Tails

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חלק מהדף תורגם מהויקי האנגלית דני שלום - שיחה 10:57, 23 במאי 2016 (IDT)

בוט[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אכן ראיתי שינויים מסויימים שעשה הבוט אשר היו לגיטימיים לגמרי, אך ישנם מספר שינויים שהבוט עשה שהשחיתו חלקים מסויימים בערך למשל תמונה חשובה שנמחקה סתם כך. לכן החלטתי להוסיף את תבנית "ללא בוט". בתודה על ההבנה דני שלום - שיחה 19:42, 1 ביוני 2016 (IDT)

דרך אגב, בטעות הוספתי את התבנית לערכים שהבוט לא השחית, אסיר את התבנית שהוספתי לערכים שהבוט לא השחית. בסליחה על השגיאה דני שלום - שיחה 19:53, 1 ביוני 2016 (IDT)
הערכים שהבוט השחית הם Tails ו- Whonix משום מה הוא מחק תמונות חשובות בערכים אלה, לכן הוספתי את התבנית רק לשני הערכים. דני שלום - שיחה 20:01, 1 ביוני 2016 (IDT)
שים לב שמדובר בעריכה קריטית שכן הצבת תבנית שכזו תמנע את פעילות כל בוטים בערך! משום כך ממליץ להבא - ראשית לבחון לעומק את שינוי הבוט (כותבי הבוטים לרוב מאוד זהירים בכתיבתם). שנית אם יש צורך לפנות לכותב הבוט בבקשה לתקן אותו בהתאם. ורק במקרה שהבוט אכן פוגע לנסות למצוא פתרון נקודתי לפסקה או לתבנית. המשך עשייה פורה - ALPR - שיחה 20:07, 1 ביוני 2016 (IDT)
אני לא חושב שלמנוע מהבוטים לערוך את הערכים Tails ו- Whonix יגרום לנזק גדול, משום שמה שהבוטים עושים בדרך כלל זה לתקן שגיאות כתיב, והערכים Tails ו Whonix כבר עברו הגהה מספר פעמים, לכן אני חושב שהתועלת בחסימת הבוטים רק בשני ערכים אלו עולה על הנזק שחסימתם גורמת. דני שלום - שיחה 20:47, 1 ביוני 2016 (IDT)
מעניין, למרות ששיחזרתי את העריכות של הבוט בשני הערכים התמונות נעלמו שוב גם בגרסה המשוחזרת, וגם כשהסתכלתי על גרסאות קודמות מלפני שבועיים התמונות פשוט לא קיימות, אבל כששינתי את הפסקאות מ- "צילום מסך" ל- "תמונה", ומ- "תיאור צילום מסך" ל- "כיתוב" פתאום התמונות חזרו, כנראה זה באג בויקיפדיה. בשל כך הסרתי את התבנית "ללא בוט" משני הערכים, כנראה זה איזה שהיא תקלה בתוך ויקיפדיה וזה לא קשור לבוטים. בסליחה על החפירה דני שלום - שיחה 21:53, 1 ביוני 2016 (IDT)
זה לא „באג בוויקיפדיה״: ככה עובדת התבנית. היא מכירה פרמטרים עם שמות מסוימים. מדובר על שגיאה בהפעלת הבוט. מפעילו של הבוט שחזר ערכים רבים (ר' לדוגמה לינוקס (ליבה)). באופן כללי אם נגרמות שגיאות באופן אוטומטי עדיף לטפל בהן באופן אוטומטי, כדי לא לשכוח חלק מהערכים. אם היה כאן ערך שהיה אמור להיות מתוקן על ידי הבוט ולא תוקן, יכול להיות שיש גם ערכים אחרים (או שהערך הזה תוקן ידנית לפני התיקון האוטומטי. ואולי אילו בגלל התבנית. לא בדקתי). בכל מקרה, אין שום סיבה להגנה מפני בוט בערך רגיל. Tzafrir - שיחה 00:02, 2 ביוני 2016 (IDT)
נראה לי שמה שבלבל אותך זה העריכה [1] בתבנית. בורה בורה שינה את שם הפרמטר, במקום "צילום מסך" ל"תמונה" (או אולי ההיפך?) וגם הכין בוט שיתקן את כל הערכים בהתאם. אבל איפהשהוא בדרך הבוט גם אכן הוריד את התמונות בטעות אבל אח"כ הרצתי בוט שיחזור. אבל בוט השחזור לא עבד על הערך הזה בגלל שכבר תיקנת ידנית. ‏«kotz» «שיחה» 03:38, 2 ביוני 2016 (IDT)
מעולה - ALPR - שיחה 15:21, 2 ביוני 2016 (IDT)
אה, עכשיו הכל ברור, מסתבר שזו היתה בעיה בבוט וגם התבנית עצמה השתנתה, תודה רבה לכולם על ההסבר Face-smile.svg. דני שלום - שיחה 17:12, 2 ביוני 2016 (IDT)