שיחת ויקיפדיה:עמותת ויקימדיה ישראל/חוק זכויות יוצרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האין לעמותת ויקימדיה ישראל אתר מבוסס ויקי משלה בה תערוך קבוצתית את טיוטות הצעות הפעילות שלה? האם ויקיפדיה מספקת פלטפורמה לעבודה משותפת של עמותות שונות? מה זה עושה כאן? אורי שיחה 03:03, 29 באפריל 2010 (IDT)

זה קריאה לויקיפדים שאינם חברי העמותה ורוצים להשתתף בפעילות החקיקה לעזור ולסייע להכין את נייר העמודה לחברי הכנסת ולשרים. רק חברי העמותה יכולים לערוך את אתר העמותה (זה אתר ויקי פתוח לצפיה אך סגור לעריכה). דרור - שיחה 10:15, 29 באפריל 2010 (IDT)
פעילות החקיקה הזו היא מבורכת, אבל היא לא חלק מוויקיפדיה, ולכן אין לה מקום פה. את הקשיים הטכניים באתר העמותה יש לפתור (ואמור להיות קל מאוד לפתוח אתר ויקי לעריכה), לא להניח שוויקיפדיה היא אתר אירוח לתכנים של העמותה. ‏odedee שיחה 17:28, 29 באפריל 2010 (IDT)
העמותה רוצה לפעול עם ויקיפדים בניסוח נייר העמדה ולכן היא פונה לקהילה ומבקשת את עזרת הקהילה. דבר זה מקומו כאן ולא באתר העמותה. אם חברי הקהילה רוצים לעזור ולהפוך את זה למיזם קהילתי זה המקום. דרור - שיחה 17:57, 29 באפריל 2010 (IDT)
היא יכולה לבקש את עזרת הקהילה לנסח את המסמך, אבל המסמך לא קשור לוויקיפדיה ולא צריך להיות בוויקיפדיה. זה לא מיזם של ויקיפדיה. באותו האופן לא יהיו פה מיזמים לשינויי חקיקה שיציעו לאשר תמיכה ממשלתית לעמותות שעניינן מידע חופשי, מחשב לכל ילד או איפוס שכר הלימוד באוניברסיטאות. המטרה ראויה, המקום - לא. ‏odedee שיחה 18:53, 29 באפריל 2010 (IDT)
הניסיון לתקן את הצעת החוק נועדה לסייע לויקיפדיה. ולכן השינוי שמבקשים לעשות בהצעת החוק - ההצעה טובה, היא רק לא טובה מספיק לסייע לויקיפדיה ולויקישיתוף (איסור על שימוש מסחרי). לכן אני חושב שהמקום הוא כן כאן, וכן מדובר בפרוייקט שצריך לעניין את הקהילה והיא צריכה להשתתף בו. אבל אם לא תסכים - תרגיש חופשי למחוק את הדף. דרור - שיחה 19:11, 29 באפריל 2010 (IDT)
זה נכון שהפרויקט יכול לעניין את הקהילה ואולי יהיו מי שירצו להשתתף ("צריך" לא מתאים כאן), אבל זה עדיין לא חלק מוויקיפדיה. אני אחכה קודם שתעבירו לשם את הדף, אפשר אולי גם לעשות ייבוא עם כל ההיסטוריה. ‏odedee שיחה 13:38, 30 באפריל 2010 (IDT)
אי אפשר להעביר היסטוריה. אני לא מסכים איתך כמובן. אבל אני לא מתכוון להתווכח. אחר כך אם הקהילה תשאל למה לא מערבים אותה אפנה לדף שיחה זה. דרור - שיחה 18:52, 1 במאי 2010 (IDT)
חבל שאנשים לא מצטרפים לכתיבה, אבל מבחינתי לא כל כך משנה איפה הטקסט הזה נמצא, כל עוד מודיעים לי איפה אפשר לערוך אותו. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 21:22, 1 במאי 2010 (IDT)