שיחת מדיה ויקי:Gadget-Cat-a-lot

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


גאדג'ט Cat-A-Lot מיועד להעברת ערכים רבים מקטגוריה אחת לאחרת, הסרת ערכים רבים שנמצאים בקטגוריה מסוימת מהקטגוריה, או הוספתם לקטגוריה נוספת.

התקנה[עריכת קוד מקור]

התקנת הגאדג'ט מתבצעת על ידי בחירת "העדפות => גאדג'טים => קטגוריות => Cat-a-lot (לא לשכוח ללחוץ על "שמירה").

הפעלה בדף הקטגוריה[עריכת קוד מקור]

דף הקטגוריה לפני שמפעילים את האפשרות. כפתור ההפעלה מסומן בריבוע אדום בצדו הימני התחתון של המסך

כאשר אתם נמצאים בדף של קטגוריה, מופיעה בפינה הימנית התחתונה של המסך קישורית קטנה עם הכיתוב "Cat-a-lot". לחיצה על הקישורית משנה את התנהגות הדף: מרגע שלחצתם על הקישורית, לחיצה על אחד הדפים בקטגוריה לא מעבירה אתכם לאותו הדף, אלא מסמנת ברקע צהוב את הדף עליו לחצתם. לחיצה על דף מסומן מסירה את הסימון. בנוסף, נפתח תפריט שמפרט את האפשרויות לפעולות.

הסבר על התפריט[עריכת קוד מקור]
דף הקטגוריה אחרי שמפעילים את האפשרות. ניתן לראות בצדו הימני של המסך את התפריט שנפתח

בתפריט שנפתח מפורטת ההיררכיה של הקטגוריה: קטגוריות שמעל הקטגוריה הזו (עם חץ כלפי מעלה לידן), הקטגוריה עצמה (עם חץ שפונה לצד) והקטגוריות שמתחת לקטגוריה (עם חץ כלפי מטה).

ליד כל קטגוריה, יש שלושה סמלים: סימן המינוס (משמש להסרה של קטגוריות), חץ (המשמש להעברה של ערכים מקטגוריה אחת לרעותה) ופלוס (המשמש להעתקה של ערכים מקטגוריה אחת לאחרת).

מתחת לרשימת הקטגוריות יש שורה עם הכיתוב "סמן דפים". לחיצה על "כולם" תסמן (בחירת דפים לשם פעולה) את כל הדפים בקטגוריה; לחיצה על "קבצים" תסמן את כל הקבצים, אם יש; לחיצה על "קטגוריות" תסמן את כל הערכים והקטגוריות, אך לא קבצים – אם יש; לחיצה על "נקה" תבטל את כל הסימונים, ולחיצה על "הפיכה" תהפוך את הסימון: מה שמסומן לא יהיה מסומן, ומה שלא מסומן יהיה מסומן.

בהמשך יש אפשרות לסימון "Custom edit comment". אם תבחרו באפשרות זו, תוכלו להזין תקציר עריכה שיילווה לפעולות. אם לא תבחרו באפשרות זו, תקציר העריכה יהיה ברירת המחדל:

Cat-a-lot: העתקה מ[[:קטגוריה:מלחינים ישראלים]] ל[[:קטגוריה:מלחיני ג'אז ישראלים]].

סדר הפעולות[עריכת קוד מקור]

ריקון של קטגוריה מערכים, חלקם או כולם[עריכת קוד מקור]
 • סימון הערכים שברצונך להסיר. אם מדובר בכולם, יש ללחוץ על "כולם" בתפריט. אם מדובר על חלקם, יש לסמן את הערכים שאותם ברצונך להסיר (טיפ: אם יש יותר ערכים שאתם רוצים להסיר מאשר כאלו שאתם לא רוצים להסיר, אפשר פשוט לסמן את הערכים שאתם לא רוצים להסיר ואז ללחוץ בתפריט על "הפיכה"...)
 • אם ברצונכם לתת תקציר עריכה, יש לסמן V ב־Custom edit comment.
 • ללחוץ על סימן המינוס שליד שם הקטגוריה בתפריט.
 • (אם סימנתם V ב־Custom edit comment, ייפתח חלון שבו תתבקשו להזין תקציר עריכה).

הפעולה בוצעה בהצלחה!

העברת ערכים מקטגוריה לקטגוריה, חלקם או כולם[עריכת קוד מקור]
 • סימון הערכים שברצונך להעביר. אם מדובר בכולם, יש ללחוץ על "כולם" בתפריט. אם מדובר על חלקם, יש לסמן את הערכים שאותם ברצונך להעביר (טיפ: אם יש יותר ערכים שאתם רוצים להעביר מאשר כאלו שאתם לא רוצים להעביר, אפשר פשוט לסמן את הערכים שאתם לא רוצים להעביר ואז ללחוץ בתפריט על "הפיכה"...)
 • אם ברצונכם לתת תקציר עריכה, יש לסמן V ב־Custom edit comment.
  1. אם הקטגוריה מופיעה ברשימה, לחצו על סימן ההעברה (חץ).
  2. אם אתם רוצים להעביר לקטגוריה שלא קיימת ברשימה, כתבו את שמה בשורת החיפוש שבתפריט (זו עם הכיתוב "שם קטגוריה להוספה לרשימה"), לחצו Enter, ואז לחצו על סימן ההעברה (חץ).
 • (אם סימנתם V ב־Custom edit comment, ייפתח חלון שבו תתבקשו להזין תקציר עריכה).

הפעולה בוצעה בהצלחה!

העתקה של ערכים מקטגוריה לקטגוריה, חלקם או כולם[עריכת קוד מקור]
 • סימון הערכים שברצונך להעתיק. אם מדובר בכולם, יש ללחוץ על "כולם" בתפריט. אם מדובר על חלקם, יש לסמן את הערכים שאותם ברצונך להעתיק (טיפ: אם יש יותר ערכים שאתם רוצים להעתיק מאשר כאלו שאתם לא רוצים להעתיק, אפשר פשוט לסמן את הערכים שאתם לא רוצים להעתיק ואז ללחוץ בתפריט על "הפיכה"...)
 • אם ברצונכם לתת תקציר עריכה, יש לסמן V ב־Custom edit comment.
  1. אם הקטגוריה מופיעה ברשימה, לחצו על סימן ההעתקה (פלוס).
  2. אם אתה רוצים להעתיק לקטגוריה שלא קיימת ברשימה, כתבו את שמה בשורת החיפוש שבתפריט (זו עם הכיתוב "שם קטגוריה להוספה לרשימה"), לחצו Enter, ואז לחצו על סימן ההעתקה (פלוס).
 • (אם סימנתם V ב־Custom edit comment, ייפתח חלון שבו תתבקשו להזין תקציר עריכה).

הפעולה בוצעה בהצלחה!

הערות[עריכת קוד מקור]

 • למניעת שימוש לרעה בכלי, הפונקציונליות שלו הוגבלה לעורכים שעריכותיהם בדוקות אוטומטית (במשמע – עורכים החברים באחת או יותר מקבוצות המשתמש הבאות: בדוקי עריכות אוטומטית, מנטרים, מפעילי מערכת)
 • מאחר שעריכות רבות מציפות את יומן השינויים האחרונים ורשימות המעקב, יש להימנע מביצוע פעולות שכוללות עריכת דפים רבים בזמן קצר. לביצוע העברות של קטגוריות המכילות דפים רבים, ניתן ליצור חשבון ייעודי להעברות אלו, ולבקש עבורו (בויקיפדיה:בקשות לדגל בוט) הרשאת בוט, המעלימה את השינויים האלו מהשינויים האחרונים ורשימת המעקב. למקרה שאין לכם כוונה ליצור חשבון כזה, או שברצונכם להעביר קטגוריות רבות בעלי מבנה אחיד, אפשר לבקש ממפעילי בוט לבצע את ההעברה, בדף ויקיפדיה:בוט/בקשות
 • פעולת הגאדג'ט מתבצעת דרך עריכת הדפים. לא ניתן להסיר בעזרתו קטגוריה אליה שייך הדף כאשר הקטגוריה לא כלולה בקוד המקור של הדף, למשל כאשר הקטגוריה נוספת בעזרת תבנית. מסיבה זו לא ניתן להסיר קטגוריות מדף מוגן, אם המשתמש שמפעיל את הגאדג'ט לא מחזיק בהרשאה המתאימה לעריכת הדף.