שיחת משתמש:יוניון ג'ק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Sunset in Bat Yam, Israel 2011.jpg אני בחופשת ויקי עד ל־1 בפברואר 2020

שחר כהן[עריכת קוד מקור]

מה העניין שהערך הפך לפירושונים כשיש רק פירוש אחד כתוב? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:25, 9 בדצמבר 2019 (IST)

אין משמעות ראשית. מי שיצר את הערך על המוזיקאי - הפך מספר קישורים אדומים לקישורים שגויים. יוניון ג'ק - שיחה 21:17, 9 בדצמבר 2019 (IST)
אז היית צריך להעביר את הערך "שחר כהן (מוזיקאי)" ל"שחר כהן". התו השמיניהבה נשוחחתובנות 08:35, 11 בדצמבר 2019 (IST)
לא. הייתי צריך לעשות בדיוק ההיפך. וזה מה שעשיתי. יוניון ג'ק - שיחה 19:23, 11 בדצמבר 2019 (IST)

וק:רשימת מועמדים למחיקה/קטגוריה:דמויות בדיוניות לפי עיסוק מגדרי[עריכת קוד מקור]

שלום ותודה על הצבעתך,
עקב טעות, לא נוספה בגרסה המקורית של ההצבעה הקט' האם של הקט' הזו, קט:דמויות בדיוניות לפי מקצוע ומגדר. קט' זו מכילה רק את הקט' שתחתיה, המועמדת למחיקה, ועל כן מוצע למחוק גם אותה. למותר לציין שכל הנימוקים למחיקת הקט' הראשונה תקפים גם לגבי הקט' האם לענ"ד. הקט' האם נוספה לדף ההצבעה, ואני מיידע אותך כדי שתוכל לבחון מחדש את הצבעתך. בן עדריאלשיחה • י"ב בכסלו ה'תש"ף 23:28, 9 בדצמבר 2019 (IST)

כיתה ח[עריכת קוד מקור]

אני מניח שהעריכה הזו היא תקלדה, נכון? היא פשוט יוצרת שגיאה בהערה. שלוםמשא ומתן • י"ד בכסלו ה'תש"ף • 09:30, 12 בדצמבר 2019 (IST)

השקרן הטוב[עריכת קוד מקור]

הי יוניון,

אני אודה שאני ממש לא שש להגיע לכאן, סביר שאני לא בקיא בפרטים וכו', אבל אני בכל זאת מרגיש מחוייב לפנות אליך כי הבטחתי לאנונימי.

לפי מיטב הבנתי, הערך נכתב לפני מספר ימים. אתה הורדת את הפרק של העלילה מתוך פירוט-יתר, ולאחר שהאנונימי שיחזר את העריכה שלך, אני שיחזרתי את העריכה בחזרה מתוקף פעילות ניטור רגילה (זה הופיע בדף שינויים אחרונים). לאחר שיח קצר עם האונימי, ביקשתי ממנו שלא יפתח במלחמת עריכה (כפי שזה נראה אז) ויפנה לדף השיחה. מכאן אני לא מבין את הגישה שלך: האנונימי אכן פעל לפי כל הכללים, פנה לדף השיחה, וקיבל (כפי ש-Dovno ציין הבוקר) תמיכה של 5 בעלי זכות הצבעה להשארת פסקת העלילה. משום מה, ואני לא מצליח להבין את זה, אתה המשכת לשחזר (ולשלוח לפחות אזהרה אחת) רק את העריכות בעלי כתובת ה-IP האנונימיים, ולא אף עריכה של משתמש אחר, למרות שאני, כפית אלסטית, Tzafrir, קיפודנחש, Euro know ו-Liadmalone ערכנו הן את הערך והן את הפסקה הרלוונטית תוך כדי (ולא נראה לי שיש הבדל מהותי בין העריכות, תקן אותי אם אני טועה - מתוך 3 תבניות שהוצבו שם, 2 הוסרו הן על ידי האנונימיים והן על ידי העורכים הוותיקים - ובינתיים שוחזרו רק האנונימיים).

כנ"ל לגבי התבניות: אתה ודאי יודע שתבנית שכתוב נועדה לערכים שכתובים איום ונורא (בעיקר בשל תרגום-מכונה) ולא בשביל קטעים בערך שאנחנו לא מסכימים עימם. תבנית "שכתוב העלילה עקב פירוט-יתר" הוצבה למרות שהתקיים דיון כמו שכתוב בספר, ובדיון נראה שיש רוב מוצק לפירוט-היתר, ולכן זה לא רלוונטי להציב תבנית שכתוב, כל עוד זה מצב-הדעת של הקהילה. כנ"ל לגבי תבנית הויקציה, שאני מסכים עם Liadmalone שאין בעיית ויקציה בערך. גם חיפוש מקורות, נו טוב, העלילה נכתבה ככל הנראה על ידי אדם שצפה בסרט (ולא נכתב דבר עד עתה על עצם הנכונות של הכתוב), ולגבי רשימת השחקנים, זה מופיע באתר IMDB המקושר מטה. אין בערך עמדה, "אמת" כלשהי או משהו אחר שניתן לקשר אותו למקור כלשהו.

בקיצור, אשמח אם הדיון יישאר ענייני בדף השיחה. עברו 3 ימים מאז בורה בורה כתב לך בדף השיחה של הערך, ובינתיים חוץ מהודעת התרעמות של האנונימי וההודעה של Dovno מהבוקר, נראה שהדיון ננטש לטובת הצבת תבניות בערך (לצד עריכה טובה כמובן. למשל בטבלת השחקנים). אנחנו דורשים מאנונימים לא לערוך בעצמם אלא לפנות לדף השיחה כשיש מחלוקת, וזה בוודאי עוד יותר מחייב עורכים ותיקים כמונו. עלינו לשמש דוגמה...

כל טוב! נילס אנדרסן - שיחה 14:44, 12 בדצמבר 2019 (IST)

דוקטור איקס[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "דוקטור איקס" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • כ' בכסלו ה'תש"ף • 10:17, 18 בדצמבר 2019 (IST)

דברים שלמדתי היום (ספר)[עריכת קוד מקור]

למה לשים תבנית חשיבות על ערך שיש עליו תבנית בעבודה ושהעבודה רק החלה עליו?--‏Yoavd‏ • שיחה 14:47, 23 בדצמבר 2019 (IST)

התבנית "בעבודה" נועדה למטרה אחת בלבד - מניעת התנגשויות בעבודה - ולא לשום מטרה אחרת. יוניון ג'ק - שיחה 23:12, 23 בדצמבר 2019 (IST)
אם הערך עוד בשלבי בנייתו, אין הגיון בלהניח תבנית חשיבות, שכן עשויה להתבהר בתום העבודה, סבלנות. Gennesect - שיחה 00:58, 24 בדצמבר 2019 (IST)
בויקיפדיה, למעשה, כל הערכים נמצאים בתהליך מתמיד של בנייה, כתיבה, שכתוב ושיפור. וערך שנמצא במרחב הערכים - חובה שיעמוד במספר תנאי סף מינימליים. היותו בעל חשיבות אנצילופדית הוא אחד מהם. ערך במרחב הערכים שחשיבותו האנציקלופדית איננה מובהרת - אין היגיון שלא להניח עליו תבנית "חשיבות". יוניון ג'ק - שיחה 01:38, 24 בדצמבר 2019 (IST)
אין כאן היגיון לוגי. תבנית העבודה מיידעת על היות הערך בבנייה, בשונה מערכים שאין עליהם את התבנית, ומכאן שלא ניתן לצפות מאיש להרחיב אותו כך שתובהר החשיבות (שזו גם טענה לגיטימית בערכים שאין עליהם את התבנית), והיות תבנית החשיבות על זמן רק מחזקת את הבעייתיות, אין סיבה להלחיץ את כותב הערך. ראשית, חכה שהעורך יסיים את עבודתו, ורק אז שפוט את הערך ונסה להתרשם מחשיבותו. אף אחד לא ייפגע אם הערך יחזיק עוד קצת זמן במרחב הערכים על מנת לאפשר לכותב לסיים לעבוד עליו. Gennesect - שיחה 10:27, 24 בדצמבר 2019 (IST)
כאמור, כל ערך בויקיפדיה נמצא בתהליך של בנייה. התבנית נועדה למנוע התנגשויות עריכה בלבד, ולא לשום מטרה אחרת. מי שרוצה שתבנית "חשיבות" לא תונח על ערך שהוא יוצר - שישלים את העבודה על הערך במרחב המשתמש שלו לפני שהוא מעלה את הערך למרחב ערכים. כל ערך במרחב הערכים חייב לעמוד בסטנדרטים המינימליים המקובלים בויקיפדיה, והיותו של ערך בעל חשיבות אנציקלופדית ברורה הוא אחד מהם. יוניון ג'ק - שיחה 01:43, 25 בדצמבר 2019 (IST)

רפובליקת הפיראטים[עריכת קוד מקור]

העברת את שם הערך ולא תיקנת את הקישורים בערכים המקשרים לשם הקודם. אנא אל תשכח לעשות זאת. המשך יום נפלא. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 13:15, 11 בינואר 2020 (IST)

מחיקה מהירה - {{למחוק}}[עריכת קוד מקור]

תזכורת, על עניין שדיברנו עליו מספר פעמים. פגשתי הערב שלא נהגת כך בדף מדינה מייצגת, וגם לא בדפים ‏שיחה:סטורי טלינג (סיפור סיפורים) ושיחה:משפחת אדמס. שים לב שיש לזה גאדג'ט פשוט שאף הופך את הבקשה הרגילה בוק:במ לקלה יותר מהאופן בו אתה נוהג לבקש את המחיקה. קובץ על ידשיחה • 23:40, 11 בינואר 2020 (IST)

היי, צריך את עזרתך[עריכת קוד מקור]

שלום. אני מבין שיש לך מומחיות מסוימת בויקיפדיה ואני צריך את עזרתך בעניין מלחמת עריכה.
הם מכניסים מידע לא נכון (לא חוקי כיום באופן פורמלי) לערך "קשירה רפואית" ומורידים מידע חשוב במכוון. הם משנים סך הכל משפט אחד ונלחמים על כך בחירוף, זה מאד חשוד, הם פועלים ביחד כצוות, כנראה חברים מאחורי הקלעים.
אני רוצה להכריז על מלחמת עריכה, אני לא מוחק את מה שהם רשמו כי זה חסר טעם, אבל אני רוצה שיחזירו את הערך לאיך שהיה כתוב קודם (לא נוסח שלי, אבל יותר אמיתי ונכון ממה שהם רושמים) ועד שהם לא יקבלו הסכמה ויוכיחו שמה שאמרו בכלל נכון, שלא ישנו סתם את הערכים. הם לא יכולים לשנות ערך ללא הסכמה על כך, זה הכללים של מלחמת עריכה כפי שהבנתי.
אך אני לא מבין איך לדווח על כך למפעילים, יש פה הרבה דפי הוראות בויקיפדיה ועל כן אשמח לסיועך בכך שערך אמיתי זה ישאר נכון ואמיתי ולא משונה מסיבות מגמתיות לא ברורות של קבוצה שפועלת יחד (היו 3 אנשים). נא צור קשר איתי או פעל לתקן את העניין כשתחזור בבקשה מהחופשה שלך מויקיפדיה (מקווה שהיתה מרעננת וזה). בברכה, צל לילה - שיחה 16:31, 16 בינואר 2020 (IST)

צל לילה, המקום לדון בכך הוא בדף השיחה של הערך, ולא כאן. אני מציע שתפתח בדיון בדף השיחה של הערך, ותייג שם את מי ששיחזרו אותך, ותבקש מהם שיסבירו מדוע עשו זאת, ונסה להסביר מדוע העריכות שביצעת הן לגטימיות. כדאי תמיד שתבסס את דבריך באמצעות המצאת מקורות מהימנים, ותתייחס בצורה ישירה לתכנים של הערך, ולא לתיאוריות קונספירציה כאלו ואחרות. יוניון ג'ק - שיחה 23:07, 16 בינואר 2020 (IST)

הנדסת המרחב[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "הנדסת המרחב" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • כ"ג בטבת ה'תש"ף • 15:35, 20 בינואר 2020 (IST)

כמו כן בערך "תרומה". בברכה, ידידיה צבאןשיחה • כ"ג בטבת ה'תש"ף • 16:56, 20 בינואר 2020 (IST)

קטגוריה:ויקיפדיה: הצעות לשינוי שם דף[עריכת קוד מקור]

מה האינפלציה הזו? קבל החלטות עם פטיש. בורה בורה - שיחה 02:15, 24 בינואר 2020 (IST)