שיחת משתמש:יושב אוהל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, יושב אוהל, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
david7031שיחה • כ"ו באלול ה'תש"ף • 14:04, 15 בספטמבר 2020 (IDT)

תודה לך! יושב אוהל - שיחה 06:08, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

תחשוב שוב לגבי המינוח התעלמות בנוגע לגלגולים יש לזה התייחסות די רציפה (גם אם התנגדות) כבר מזמן רסג--נטרונאי - שיחה 06:24, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

יישר כח על ההארה, שים לב שבחרתי בנוסח "התעלמות יחסית או ההתנגדות" אני חושב שזה מאפיין די מדוייק של המצב, האינך מסכים? יושב אוהל - שיחה 06:26, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
אגב, נכנסתי כעת לדף המשתמש שלך, לראות מי אתה ואי מזה באת, ומצאתי שם חזות קשה, כאשר מחד מבואר שאתה מכונה "בייניש", ומאידך מפורש כי אתה יהודי חרדי, והלא זאת ידוע לנו, כי לא יכונה בייניש כי אם בן הציונות הדתית, ואילו ישיבע-בוחער חרדי יכונה שיבישער וכדו', הלא כן? יושב אוהל - שיחה 06:29, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

ראיתי ששיפרת את הניסוח (דוקא את המילה יחסית אני שיניתי לגבי השם בייניש אני ממש מתנצל על גניבת התואר פשוט הבוקר הוספתי לעצמי הרבה תבניות משתמש כשלאחת מהם קראו משתמש בחור ישיבה אתקן את זה במהירות (אא"כ תרשה לי בשם בני הציונות הדתית להשתמש בתואר הזה)--נטרונאי - שיחה 06:33, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

אופס, טעות שלי... פשוט תכף להערתך פניתי לראות מהו הניסוח, והנחתי שהניסוח שלנגד עיני הוא הניסוח שלך... איישר חילך. אך מדוע זה ולמה מיניתני לבן הציונות הדתית? אם כי אני מניח שמתוך וענוותנים הם, אכן ימחלו לך על השימוש בתואר.. יושב אוהל - שיחה 06:40, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

אגב, רבי נטרונאי, נהוג להזיח תגובות על ידי נקודותיים, כך שהדף הולך במדרג, ודו"ק. יושב אוהל - שיחה 09:27, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

דפוס עריכות מעניין[עריכת קוד מקור]

שלום רב. האם יכול להיות שיש לך עניין מיוחד בי ובעריכות שלי? זה מזכיר לי משתמש אחר שזה אפיין אותו בעבר. נרו יאירשיחה • י"ג בתשרי ה'תשפ"א • 13:16, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

אכן, שמתי לב שאתה עורך בהרבה ערכים של דתיים-חרדים-ימניים, ושאתה מתכתש עם השמאלנים (די בהצלחה, יש לציין), אז אני עובר מידי פעם על רשימת "תרומות המשתמש" שלך ובודק אם יש שם משהו שאני חושב שאני יכול להוסיף לו. לכן אתה רואה שהרבה ערכים שהיית בהם אני מגיע אליהם אחר כך. אין לי מושג לגבי משתמשים אחרים. יושב אוהל - שיחה 13:48, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
אתה מתקשה למצוא בעצמך ערכים בתחומי העניין שלך שבהם אתה יכול להוסיף משהו, ולכן עובר במקום זה על רשימת התרומות שלי? נרו יאירשיחה • י"ג בתשרי ה'תשפ"א • 13:55, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
אני חדש בעסק, התחלתי מלעבור על ה"הצעות למחיל" ועשיתי מה שמצאתי שם. אחר כך נתקלתי בעריכות שלך שהן מטבע הדברים גם כן בתחומי העניין שלי, ואני נעזר בהן להכוונה, זה מפריע לך? (אהמ, אני אשמח אם תפנה אותי לערכים שאתה חושב שזקוקים לשיפור, בתחומים האלו) יושב אוהל - שיחה 15:28, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
לא מפריע לי אם לא יתפתח למה שאתה מכנה "התכתשויות" בינינו, כפי שקרה עד מהרה עם ההוא. נרו יאירשיחה • י"ג בתשרי ה'תשפ"א • 17:02, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
אני כאן כבר כשלשה שבועות, התכתשתי איתך? למה אתה מטיל בי אשמה לחינם? (זה מאוד לא נחמד, ברצינות, תחשוב על הקבלת פנים שאתה מעניק) יושב אוהל - שיחה 17:04, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
לא מטיל כלום חלילה, וכפי שכבר כתבתי לא מפריע לי אם תערוך כראוי לפי השינויים האחרונים שלי, כנ"ל. אדרבה. נרו יאירשיחה • י"ג בתשרי ה'תשפ"א • 18:17, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

מה הקשר בין מחסום ווטש לרפורמים.[עריכת קוד מקור]

אתה יכול להסביר את העריכה התמוהה הזו שלך בערך "מחסום Watch"? מה הקשר בין "מחסום ווטש" לבין רפרומים? בכל מקרה, אל תחזור על עריכות כאלה ללא מקור. אי אפשר לכתוב סתם "עובדות" חסרות ביסוס. emanשיחה 02:14, 13 בדצמבר 2020 (IST)

כתבה שראיתי, לא המצאתי מהבטן, אשתדל למצוא אותה ולהביא את המקור.יושב אוהל - שיחה 02:53, 13 בדצמבר 2020 (IST)
א. אנחנו לא כותבים מהזכרון על "כתבות שראינו". מה שאנחנו חושבים שאנחנו זוכרים עלול להטעות. ואני אומר את זה מנסיון שלי.
ב. בכל מקרה זה צריך להיות שקוף. שכולם יוכלו לראות מה כתוב, האם המקור אמין, האם הבנת את זה נכון וכו'.
ג. מה שכתבת גם לא היה ברור. הרוב של מי רפורמיות? של הפעילות? וגם אם זה נכון, למה זה חשוב? ועוד כ"כ חשוב בשביל הלזכיר את זה בפתיח?
emanשיחה 14:36, 13 בדצמבר 2020 (IST)

עריכה מוטה[עריכת קוד מקור]

עמדותיך הפוליטיות ברורות, אבל ראוי שלא יבואו לידי ביטוי בצורה מוגזמת במרחב הערכים. יצירת ההפניה "רצח אהוביה סנדק" מעידה על שיקול דעת לקוי, ואני מקווה שתצליח להשתפר בעניין זה. דוד שי - שיחה 07:59, 27 בדצמבר 2020 (IST)

כמו שיש דף הפניה בשם "רצח ג'ורג' פלויד" כך צריך להיות דף הפניה גם כאן.יושב אוהל - שיחה 08:31, 27 בדצמבר 2020 (IST)
לא. אם יש לך בעיה עם רצח ג'ורג' פלויד תוכל לפתוח דיון שם. וכדאי גם שתפסיק להיכנס למלחמות עריכה. דוד שי - שיחה 09:09, 27 בדצמבר 2020 (IST)
זה הולך הפוך, אם אתה מעוניין למחוק דף שיצרתי אתה צריך לפתוח עליו דיון. ובכל מקרה - על כל פנים הוכח שעריכה מוטה זו לא, גם אם אתה חושב שיש חילוק בין המקרים - זה לא אומר שכולם צריכים לחזוב כמוך, אין כאן שום הטיה פוליטית, חוץ מההטיה שלך יושב אוהל - שיחה 02:18, 28 בדצמבר 2020 (IST)
אתרום את השקל שלי לדיון:
אולי דוד שי אינו מודע לכך, אבל יש לפחות 'טענה' לפיה הבלשים בצעו "הריגה מתוך אדישות" שהחקיקה החדשה רואה בה רצח. --בן נחום - שיחה 11:54, 1 בינואר 2021 (IST)

מלחמת עריכה[עריכת קוד מקור]

העריכה הזאת מהווה מלחמת עריכה (החזרה של מידע שאין עליו הסכמה. אודה לך אם תסיר בעצמך את התוספת, ולא אבקש את חסימתך. Eladti - שיחה 20:34, 31 בדצמבר 2020 (IST)

עד כמה שאני רואה שם, מלחמת העריכה היא שלך, בהסירך שוב ושוב מידע שהכניסו עורכים שונים. עליך היה לפתוח דיון בדף השיחה, ואת אשר ייקבע בו - מובן שאקל אף אני על עצמי. יושב אוהל - שיחה 08:45, 1 בינואר 2021 (IST)
אקל עליך עוד יותר: אין חובה לנהל דיון לפני הסרה של מידע. במקרה ויש חוסר הסכמה, מי שרוצה להוסיף את המידע מחוייב בקיום דיון וקבלת הסכמה רחבה. אבל זה לשיקולך. Eladti - שיחה 08:54, 1 בינואר 2021 (IST)
האם יש לך מקור לכלל זה? באם תביא מקור (ושים לב שמדובר במקרה שאין בו גירסא יציבה) - אכן אמחק את הדברים.יושב אוהל - שיחה 09:26, 1 בינואר 2021 (IST)
יושב אהל, כידוע לך אני מעריך מאוד את פועלך.
ענייני "מלחמת עריכה" הם סוגיה רגישה בויקיפדיה. ממליץ לך במקרה הזה למחוק את העריכה שלך ולכתוב את עמדתך בדיון שכבר קיים בנושא בדף השיחה.
גם להבא אם יש לך ויכוח עם שמאלן זה או אחר שמנסה להטות את הערך שמאלה, ממליץ לך בחום לכתוב את עמדתך בדך השיחה (אם יש כבר דיום בנושא תוספיף את עמדתך, ואם לא תפתח דיון חדש).
מניסיון שלי, כשפותחים דיון בדף השיחה פעמים רבות 'השמאלן' שניסה להטות את הערך מתבייש לכתוב בו, ואפילו אם כן, פעמים רבות יש רוב מובהק נגדו והשמאלן נשאר בבדידות מזהירה ואז אחרי שעבר זמן סביר מפתיחת הדיון אתה יכול לבצע את העריכה בלי חשש! --בן נחום - שיחה 11:58, 1 בינואר 2021 (IST)
יישר כח, אמלא את עצתך. יושב אוהל - שיחה 12:01, 1 בינואר 2021 (IST)
כשאין גרסה יציבה זה אומר שאי אפשר להוסיף תוכן במחלוקת. נרו יאירשיחה • י"ז בטבת ה'תשפ"א • 12:24, 1 בינואר 2021 (IST)
ייש"כ, ביטלתי. יושב אוהל - שיחה 12:32, 1 בינואר 2021 (IST)
הי יושב אוהל, הכללים לכיצד להתנהל ומה נחשב מלחמת עריכה מצויים פה. אתה מוזמן לעיין בהם כשאתה בספק לגבי מה נכון, והאם אתה או מישהו אחר עוברים על הכללים. במידה ואתה עדיין בספק, אתה יכול פשוט לשאול מישהו מהוותיקים שאתה סומך עליו או שנראה לך כבר סמכות בנושא שאתה מתלבט לגביו.
ברצוני להביע את התנגדותי לעצה הגרועה שהשיא לך בן נחום מספר פסקאות למעלה כאן. אם תנקה מעצתו את הכינוי "שמאלן", וההנחה המקדמית של בן נחום ששמאלנים צריכים להתבייש בעצמם - העצה שלו די סבירה. אבל היא נגועה בחוסר כבוד על גבול הבוז לצד השני של המפה הפוליטית - וזה משהו שאי אפשר לקבל כאן. מותר להתנגד על רקע אידיאולוגי, ומותר שיהיו דיעות שונות, מה שאסור זה לכרסם בלגיטימציה של קיומו של צד כזה או אחר כטקטיקה בדיון על תוכן באתר.
יש לנו המון עורכים מימין ומשמאל, שמתווכחים על בסיס יומיומי, בצורה מכובדת, ומבלי לרמוז שהצד השני צריך להתבייש בעצמו. בכלל, תמיד עדיף להיות ענייני וממוקד בתוכן שבמחלוקת ולא לגלוש לטיעונים לגופו של עורך - שרק יובילו למהומה ובקשות חסימה. מאחל לך בהצלחה בהמשך דרכך גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 07:28, 11 בינואר 2021 (IST)
תודה על דבריך המנוסחים בנעימות, אכן בפרשה המסויימת הזו שחזרתי את עצמי לפי מה שהסבירו לי עורכים ותיקים. באופן כללי - אני כמובן לא בז לאף אחד, ומנהל דיונים ענייניים, עם זאת לצערי אני רואה מקרים של התנהלות דוסנית ומבזה מצד עורכים שאכן מזוהים עם השמאל, לצערי. כולל, לדוגמה - בקשת חסימה שהגיש נגדי כעת משתמש, בטיעון של מלחמת עריכה בניגוד לרוב בדף השיחה, זאת בשעה שהוא היה חלק מהדיון ואין ספק שלא נעלם ממנו שבשעה ששיניתי הרוב היה בעד השינוי, ולאחר ששיניתי המצב השתנה, מה שאומר שהוא שיקר ביודעין כדי לגרום את חסימתי. יושב אוהל - שיחה 17:43, 11 בינואר 2021 (IST)
רוב עוזר להכריע בדיונים כשהוא לא אקראי, ועומד יציב במשך לפחות שבוע. במקרה כזה מותר לשנות.
האם במקרה שאתה מדבר עליו היה רוב בעד עמדתך שהוא מובהק (נגיד 4 מול 1), או שמדובר בפער קטן במספר קטן של אנשים (נגיד 4 מול 3)? כמו כן; כמה זמן הדיון מתקיים? יותר משבוע? מס' ימים? ולבסוף - האם השחזור שלך היה שחזור מס' 3? (כלומר - עשית שינוי - מס' 1, מישהו שיחזר אותך - מס' 2, ואז אתה שיחזרת אותו - מס' 3)? במידה והתשובה לאחד מהסעיפים היא כן - אתה פעלת לא נכון. אני לא בטוח שצריך לחסום אותך, במידה ואתה מנסה באמת ובתמים להבין איך פועלים הנהלים כאן, ומוכן להתדיין. אבל אם אתה נכנס למלחמת שחזורים אחרי שהעירו לך במקום אחר על התנהלות דומה - אתה הולך בדרך לא טובה, ואולי כדאי שתעשה עצירה מללכת לערכים פוליטיים לתקןפה הקרובה. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 18:00, 11 בינואר 2021 (IST)
הרוב היה אכן רוב של קול אחד, אבל עמד יציב שבועיים, ולמרבה הפלא - בשניה שערכתי - נחתו עוד שניים לצד שכנגד... אכן זה היה שחזור מס' שלוש - אבל הדיון בדף השיחה התקיים בין השחזורים, ורק לאחר שהדיון שמם שבועיים עם רוב לצד שלי שיחזרתי. יושב אוהל - שיחה 19:15, 11 בינואר 2021 (IST)
אוקי. אני לא נכנס לעומק של הדיונים, במידה ואתה צודק, המקרה הזה מלמד אותך כמה שברירי הוא רוב אקראי של 1-2 קולות.
בין אם הקולות שנוספו גויסו כפי שאתה רומז, או פשוט הגיעו כי ראו שינוי בערך שהם עוקבים אחריו, הם עדיין קולות שיש להחשיב.
לפעמים ויכוחים נזנחים בוויקיפדיה בלי שיש סיבה חד משמעית לכך. זה לא אומר שהעורכים המעורבים הפסיקו לעקוב אחר הערך.
במידה ותיאור המקרה שלך מדויק, אין סיבה לחסום אותך. יכול להיות שזו היתה תגובה אמוציונלית או פירוש לא נכון של מעשיך. בכל מקרה, מי שביקש לחסום אותך משך את הבקשה, כך שהכל בסדר.
אני ממליץ לך באופן כללי, לנסות לערוך ולתרום לערכים מתחום שונה מפוליטיקה לחודש הקרוב. זה יכול להזכיר לך שזה נחמד לתרום לאתר בלי ויכוח על כל פסיק :) גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 19:31, 11 בינואר 2021 (IST)
גם אני בעד לא להתווכח על כל פסיק (לא תמיד מצליח) אבל זו אינה סיבה להמליץ למישהו לא לערוך בתחום כלשהו. מתווכחים אצלנו בכל התחומים. נרו יאירשיחה • כ"ז בטבת ה'תשפ"א • 19:46, 11 בינואר 2021 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

פתחתי בשבילך givonvikipedya-at-gmail.com תצרף את זה איפה שצריך. גבעון - שיחה 19:56, 3 בינואר 2021 (IST)

סליחה שאני מתערב (הגעתי לפה תוך כדי ניטור), אבל גבעון, ידוע לך שאנו נמצאים במיזם ששמו מאויית באופן שונה מזה שציינת - wikipedia. נכון? הגיית ה-W כ-Y בשם המיזם (בטעות) אופיינית בעיקר לדוברי שפות סלאביות... Ldorfmanשיחה 20:13, 3 בינואר 2021 (IST)

מה לעשות אני ישראלי... גם קוראים לי יהודה אז המייל שלי זה yuda... גבעון - שיחה 21:55, 3 בינואר 2021 (IST)

יצחק שלמה זילברמן[עריכת קוד מקור]

אין שום הגיון לחזור על קישור פנימי פעם שניה, שורה אחר הפעם הראשונה. זו הסיבה שהסרתי את הקישור הפנימי. אנא בטל את השחזור שלך. --‏Yoavd‏ • שיחה 10:18, 10 בינואר 2021 (IST)

שים לב, דקה אח"כ כבר ביטלתי אותו, וכתבתי שזו היתה טעות - רציתי להודות לך, ובפיזור הדעת לחצתי על ביטול במקום על תורה, אז שוב תודה ושוב סליחה.. ואני שמח לגלות שיש אנשים נחמדים במרחב הויקי, שלמרות שתיאורטית יכלת להתחיל להאשים אותי במלחמת עריכה, ולדרוש חסימה ובלה בלה, באת לכאן והערת בנימוס כ"כ, אתה ראוי להערכה רבה! יושב אוהל - שיחה 10:21, 10 בינואר 2021 (IST)
יואב ראית את תשובתי? חשוב לי שתראה. יושב אוהל - שיחה 23:52, 10 בינואר 2021 (IST)
תודה על ההבהרה, ודאי שראיתי. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:37, 11 בינואר 2021 (IST)

בקשה[עריכת קוד מקור]

שלום לך. אמנם המתנתי עם הבקשה זמן רב מדי, אבל אקווה שעדיין תועיל. לעתים לא מעטות מצאתי שאתה עורך ערכים בצרורות, כלומר עריכות רבות בזו אחר זו. בנוסף, על פי רוב אינך מפרט בתקציר העריכה אודות מהותה. כל אחד משני אלה, מקובל ונעשה לעתים. שניהם יחד, ובשגרה - מקשים על עורכים נוספים לעמוד בפשטות על השינויים שנעשו בערך (במקרים של עריכות רבות ברצף, מקשה גם לערוך את האמצעיות במידת הצורך). קל וחומר, כשמדובר בך, עורך בעל מרץ וזריזות, שמצודתו פרוסה במרחב ערכים גדול. הקיצור, אבקש שתשתדל אחת מן השניים - או לאגד את עריכותיך, או לפרט בתקצירי עריכה. כל טוב, צור החלמיש - שיחה 19:20, 20 בינואר 2021 (IST)

אשתדל, תודה על הפניית תשומת הלב. יושב אוהל - שיחה 19:22, 20 בינואר 2021 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלום יושב אוהל,

קיבלתי ממך מייל. אתה מוזמן לשלוח את התמונה יחד עם האישור למייל permissions-he@wikimedia.org. אני אדאג להעלות את התמונה. Geagea - שיחה 12:03, 22 בינואר 2021 (IST)

שלחתי כעת בשני מיילים נפרדים (התמונה והאישור), תודה רבה לך! יושב אוהל - שיחה 12:36, 22 בינואר 2021 (IST)