שיחת משתמש:Iddaniel

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Kindness Barnstar Hires.png

שמתי לב לתרומתך הרבה לערך צוערים לשירות המדינה, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!
בברכה, ‏david 1‏ • שיחה 20:52, 19 בפברואר 2019 (IST)

צוערים לשירות המדינה[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף צוערים לשירות המדינה. הסיבה לכך היא: פירוט מיותר, בנוסף לכך שגם התמונות וגם הטקסט מפירים זכויות יוצרים. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, Dovno - שיחה 21:47, 7 במרץ 2019 (IST)

שלום רב Dovno, מכיוון שמחקת את העריכה, אבקש שתסביר מדוע בעינייך מדובר בפירוט מיותר. בנוגע להפרת זכויות יוצרים לכאורה - אינני מבין מדוע מדובר בהפרת זכויות יוצרים, שכן החומרים מופיעים ברשת והם מיועדים להפצה. --Iddaniel - שיחה 22:30, 7 במרץ 2019 (IST)
הפרת זכויות היוצרים אינה "לכאורה", אלא אם אתה אישית כתבת את הטקסט וצילמת את התמונות. זה לא משנה אם זה מופיע ברשת - לוויקיפדיה אין רשות להכיל חומרים בלי אישור מפורש של בעלי זכויות היוצרים לשחרר את החומר בהתאם לרשיון חופשי בו משתמשת ויקיפדיה. יש לכך חריגים מסויימים של שימוש הוגן, אולם זה לא חל במקרה זה. בפרט, גם בשימוש הוגן אסור להעלות תמונות לוויקישיתוף - שם מותר לאחסן רק חומר ברשיון חופשי עם אישור יוצריו. ראה עוד כאן: ויקיפדיה:זכויות יוצרים.
לגבי הטקסט, אפשר לתמצת אותו ולהביא ניסוח אישי שלך שאינו העתקה של המקור, תוך הפניה בהערת שוליים למקור (כפי שציינת - החומר מופיע ברשת ואין מניעה לקשר אליו). לגבי התמונות, כאמור לא ניתן להוסיפן לערך, אולם גם אם היתה אפשרות חוקית לכך, זה מיותר כי אין שום סיבה אנציקלופדית להוסיף בערך את שמותיהם ותמונותיהם של בוגרי מחזור מסויים של התוכנית. Dovno - שיחה 23:21, 7 במרץ 2019 (IST)
תודה על ההסבר המפורט Dovno. מקווה שהתיקון שביצעתי כעת הוא לשביעות רצונך ובהתאם לכללי ויקיפדיה. שבת שלום --Iddaniel - שיחה 13:52, 8 במרץ 2019 (IST)