שיחת קטגוריה:רונלד רייגן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

היגיון בקטגוריזציה[עריכת קוד מקור]

קטגוריזציה היא מלאכה מורכבת וקשה לעתים להגדרה ובכל זאת: הסכם פירוק נשק גרעיני לטווח בינוני, שביתת פקחי הטיסה בארצות הברית, יוזמת ההגנה האסטרטגית, נראים לי מעבר לגבולה של הקטגוריה:רונלד רייגן. אשמח אם תיתן הסבר מדוע בחרת לכלול את אלה בקטגוריה זו. הרי ברור שלא כל מה שרונלד רייגן נגע בו, ואפילו נגיעה משמעותית, לאורך חייו צריך להיכלל בקטגוריה על שמו. Oyשיחה 17:41, 9 בנובמבר 2013 (IST)

בהחלט לא כל מה שרונלד רייגן נגע בו צריך להיכלל בקטגוריה שכאן. אני מניח שעיינת בערכים אלו. מי שמעיין בהם רואה מתוך תוכנם שיש לרונלד רייגן זיקה חזקה לכל אחד מהם (למשל, מתוך הערך על השביתה, שנשברה על ידי רייגן: "הפרשן הכלכלי נחמיה שטרסלר כתב על האירוע, מנקודת מבט היסטורית: "מאותו רגע הכל התייחסו אליו ברצינות. לא עוד שחקן מהוליווד, אלא מנהיג."). רק בשל הזיקה הזו החלטתי לכלול את הערכים בקטגוריה. יואב ר. - שיחה 21:13, 9 בנובמבר 2013 (IST)
אני מתלבט, אולי קטגוריה:נשיאות רונלד רייגן היה מתאים יותר. הייחוס של אירועים כאלה לאינדיבידואל נראית לי לא מתאימה. Oyשיחה 12:02, 10 בנובמבר 2013 (IST)
אתה מציע פתרון כמו בויקיאנגלית - שם יש קטגוריות על נשיאי ארצות הברית ובתוכן תת קטגוריות Presidency of X. זה אפשרי אבל לא הכרחי (ובעיניי גם לא חיוני), כי אין הרבה ערכים לשים שם. כדאי להבין שהקטגוריות על רייגן ונשיאים אחרים לא מתייחסת רק לאינדיבידואלים אלא גם לתקופת נשיאותם. בתוקף תפקידם הם הרי לא היו כאחד האדם. יואב ר. - שיחה 12:43, 10 בנובמבר 2013 (IST)
כאמור, תיוג אירועים ומסמכים, דוגמת אלה שלעיל, תחת הקטגוריה של האישיות, רונלד רייגן, נראה לי שגוי. קטגוריה היסטורית המתייחסת לתקופת נשיאות נראית נכונה יותר. הנימוק ולפיו "אין הרבה ערכים לשים שם" אינו רלוונטי כמובן אם כרגע הם בקטגוריה שגויה. Oyשיחה 20:53, 10 בנובמבר 2013 (IST)
אפשר להתווכח על זה עוד הרבה. סיכום הדיון עד כה הוא שאתה ואני חלוקים בדעותינו. יואב ר. - שיחה 21:12, 10 בנובמבר 2013 (IST)
כדי שלא תסכם דברים בינינו, הבאתי השיחה לתשומת לב הקהילה בלוח המודעות. אולי יש חברים נוספים שיביעו דעה. Oyשיחה 22:03, 10 בנובמבר 2013 (IST)
לא צריך להקיש מתוך שם הקטגוריה שהתוכן חייב להיות מוגבל. שלושת הערכים שהבאת למעלה מאד מתאימים לקטגוריה הזו. קיפודנחש 22:12, 10 בנובמבר 2013 (IST)
איך אפשר להתווכח עם קביעה נחרצת שכזו? אמרת, אמרת. Oyשיחה 06:44, 15 בנובמבר 2013 (IST)