שיחת תבנית:אסטריקס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האם יש טעם לכתוב ערכים על ספרים בסדרה שלא תורגמו לעברית? הרי לצערנו רוב הספרים הם כאלו וכנראה גם לא יתורגמו. אהרן - שיחה 16:15, 11 ביוני 2012 (IDT)

כמובן שיש טעם לכתוב בוויקיפדיה ערכים על ספרים בולטים שמעולם לא תורגמו לעברית. הסיבה העיקרית לכך שתורגמו עד היום רק קומץ ספרים לעברית הינה ששוק הקומיקס בישראל מעולם לא שגשג, אף על פי כן, מצב עגום זה בוודאי איננו מעיד על מידת הפופולריות של הספרים הללו בעולם. WikiJunkie - שיחה 21:46, 11 ביוני 2012 (IDT)
איך מגדירים "בולטים" ומהי מידת הפופולריות הדרושה לכך? (בהנחה שאין לכך עדות בערך עצמו) אהרן - שיחה 07:47, 12 ביוני 2012 (IDT)
ספרי הסדרה תורגמו לאורך השנים למעל ל-100 שפות ועד היום נמכרו מעל ל-325 מיליון עותקים של 34 ספרי הסדרה ברחבי העולם (!). (ראה קישור). כמו כן הצלחת הסדרה הובילה לאורך השנים להפקתם של 14 סרטים המבוססים על עלילת ספרי הסדרה, בהם 4 סרטי לייב אקשן, בנוסף למשחקי וידאו שונים ופארק שעשועים ליד פריז. כל מי שמתמצא בנושא יכול לאמת את דבריי ולאשר כי מדובר באחת מסדרות הקומיקס הפופולריות ביותר בעולם (אם אתה בכל זאת מתעקש, אני ממליץ לך לפנות למשתמש Arimis שמתמצא בנושא). האם אתה טוען למעשה שעל אף ההצלחה העצומה והבלתי ניתנת לערעור של ספרי הסדרה הספציפית הזו לאורך חצי המאה האחרונה, ויקיפדיה העברית צריכה לנצל הזדמנות זו כדי לנהל דיון עקרוני שבמהלכו חברי הקהילה ינסו להגדיר רף מסויים להצדקת השארת ערך לספר קומיקס במרחב הראשי? אם כך הדבר, אני מציע שתמתין עד שמישהו יצור ערך על ספר בסדרת קומיקס הרבה פחות פופולריות מאסטריקס. WikiJunkie - שיחה 10:46, 12 ביוני 2012 (IDT)
אתה גורר את הדיון למקומות רחוקים. אתה לא צריך לשכנע אותי בפופולריות של אסטריקס, בין השאר משום שאני מחזיק בביתי את כל הספרים בעברית. הדיון הוא לא על הסדרה אלא על ספרים מסוימים. דהיינו: ספר בסדרה שלא תורגם לעברית ולא יצא עליו סרט (ואפילו אין מידע לכמה שפות תורגם, שהרי כשם שלא תורגם לעברית, יתכן שלא תורגם ליותר משפה אחת-שתיים), חשיבותו מפוקפקת. אהרן - שיחה 11:27, 12 ביוני 2012 (IDT)
לא מצאתי שום היגיון לטענה שלך שישנה חשיבות מפוקפקת לספרי הסדרה שמעולם לא פורסמו בישראל בשפה העברית. למעשה מצאתי כי המסקנה שלך אתנוצנטרית במקצת. איננו מחוייבים להציג בויקיפדיה העברית רק ערכים/מידע אודות ספרים שיצאו לחנויות בישראל. הספרים של אסטריקס נמכרו לאורך עשרות שנים ברחבי העולם במליוני עותקים ולכן חשיבותם לא פחותה מכל השירים שבקטגוריה קטגוריה:שירי 2011 או מהסרטים שבקטגוריה קטגוריה:סרטי 2011 (חלק מאותם השירים והסרטים גם כן מעולם לא הופצו בישראל מסיבות שונות).
בכל מקרה, במידה שיש לך טיעונים יותר משכנעים ואולי הוכחות כולשהן לכך שספרים מסויימים בסדרת אסטריקס הופצו בכמות מצומצמת למדיי בהוצאה מקומית בלבד לאחר שהם נדחו על ידי ציבור הקוראים, אתה מוזמן להציב תבנית חשיבות/מחיקה בראש אותם הערכים ולפעול לפי הכללים המקובלים. WikiJunkie - שיחה 17:57, 12 ביוני 2012 (IDT)
אם הייתי רוצה להניח תבנית חשיבות, הייתי עושה זאת מזמן. מה שנסיתי לעשות, זה לפתוח דיון ענייני בשאלה שהתשובה אליה נועדה לשמש כתוספת לויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/ספרי פרוזה. יתכנו מגוון תשובות לשאלה ואתה הצגת את עמדתך בצורה ברורה: ספרים מסדרת אסטריקס ראויים לערך רק כי הם חלק מהסדרה. עמדתך מקובלת ותודה לך. אהרן - שיחה 22:51, 12 ביוני 2012 (IDT)