שיחת משתמש:WikiJunkie

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Nuvola filesystems folder cool.png
ארכיונים

1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6

עדכון בתבנית:מיזמים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, כמי שדואג לקישוריות לויקימסע וכמי שהיה הטריגר לעדכון התבנית בעקבות שרשרת עריכות בסגנון הזה, רציתי לעדכן אותך שהתבנית עברה שדרוג במסגרתו עם אתר אחות (כמו ויקימסע) מקושר לוויקינתונים, הוא יופיע אוטומטית בתבנית (לעיתים יש צורך ברענון הערך על ידי שמירת עריכה ריקה). לידיעתך, אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:01, 10 בפברואר 2020 (IST)

אוקיי. תודה על העדכון. WikiJunkie - שיחה 13:16, 10 בפברואר 2020 (IST)

צמחונות וטבעונות[עריכת קוד מקור]

מה הקשר לדיאטה? זה אורח חיים מוסרי, שיש כאלו שאפילו לא יושבים על ספות מעור. זה לא דיאטה בדיוק כמו שהקפדה על כשרות אינה דיאטה. דגש חזק - שיחה 02:58, 12 בפברואר 2020 (IST)

את התבנית הזו ביססתי על התבנית המקבילה בויקיפדיה האנגלית (עם שינויים קלים שונים). אני עדיין עובד על התבנית + אני עובד הוספת הערכים החשובים ביותר בנושא שעדיין חסרים בוויקיפדיה העברית. לפי דעתי הבלבול בנושא הזה בקרב דוברי עברית ביחס למושגים השונים עשוי כנראה לנבוע בעיקר מכך שהמילה באנגלית "Diet" באנגלית קרובה יותר למילה "תזונה" בעברית מאשר למילה "דיאטה" בעברית. WikiJunkie - שיחה 03:08, 12 בפברואר 2020 (IST)
נסיונות וחצאי עבודה עושים במרחב המשתמש. אנחנו בוויקיפדיה העברית ולא בוויקיפדיה האנגלית, ולכן השפה האנגלית לא קשורה כאן.
לא משנה אם דיאטה זו תזונה, אבל ייתכן שאתה מערבב מושגים. יש צמחונות וטבעונות שהן אסכולות תזונתיות (אנשים שמבחינה בריאותית אוכלים רק צומח וכו'), אבל הערכים שהכנסת עוסקים באתיקה ומוסר. אלו שלא אוכלים בשר מן החי גם מתנגדים לשחיטה של בעלי חיים (לא קשור לתזונתיות), מתנגדים לשימוש בחלב ושומן של בעלי חיים להדלקת נרות (לא קשור לתזונתיות), לא לובשים נעלי עור ולא יושבים על ספות מעור (לא קשור לתזונתיות) וכהנה וכהנה. לא בדקתי את התבנית האנגלית, אבל זו כמובן לא טענה: מה שאצלם לא מחייב אותנו, וייתכן (לא בדקתי) שהטבעונות והצמחונות שם מדברים על תזונה טבעונית וצמחונית כעניין בריאותי. דגש חזק - שיחה 03:17, 12 בפברואר 2020 (IST)
בכל מקרה, זו נראית תבנית שיש מה לדון אודותיה. אבקש שתדון עליה בוק:תבנית/אולם דיונים. דגש חזק - שיחה 03:21, 12 בפברואר 2020 (IST)
האמת, במחשבה שנייה – יש מקום לתבנית ולערכים הללו בה, אבל לא בטוח שדיאטה זה השם המוצלח. למה לא תזונה? דגש חזק - שיחה 03:29, 12 בפברואר 2020 (IST)
אני מסכים איתך שיש מקום להמשיך ולשפר את התבנית ככל הניתן בכוחות משותפים. במיוחד אני מקווה שויקיפדים נוספים בעלי ידע רב בנושא יבחרו לסייע לפתח את התבנית ואת הערכים החשובים ביותר בנושא שעדיין חסרים, ולספק משוב חיוני שיאפשר לנו לוודא שהתבנית הסופית תהיה מוצלחת. אפתח דיון על התבנית בהמשך היום או מחר. WikiJunkie - שיחה 12:14, 12 בפברואר 2020 (IST)

משחק ירי בגוף שלישי[עריכת קוד מקור]

היי, אפשר לדעת למה החלפת את התמונה? המטרה של התמונה (שנלקחה מויקיאנגלית במקור) היתה להמחיש את ההבדל בין פרספקטיבת גוף ראשון לבין פרספקטיבת גוף שלישי. היה יותר מתאים להוסיף את מה שהוספת במסקה אחרת במקום להחליף את מה שהיה כבר TheStriker - שיחה 16:47, 4 במרץ 2020 (IST)

החלפתי את התמונה בגלל ש (1) התמונה מצויירת בסגנון לא מוצלח, כאילו שילד בן 8 צייר אותה, שלפי דעתי לא מתאים לאנציקלופדיה ומבלבל את הקוראים (2) אני סבור שלכידת מסך של משחק ירי בגוף שלישי ממחישה בצורה מיידית ובאופן ויזואלי בדיוק במה מדובר. WikiJunkie - שיחה 14:23, 5 במרץ 2020 (IST)
שיהיה. אני גם שקלתי להעלות תמונה משלי, אבל שימוש הוגן וכו'. עם זאת, לדעתי, אם התמונה הנ"ל (שהועלתה לויקישיתוף לפני 5 שנים) התאימה לסטנדרטים של ויקיאנגלית ומופיעה לא רק בערך הספציפי הזה, אני לא מוצא סיבה שלא תופיע כאן. אני יכול למצוא לך בלא מעט ערכים איורים שמצוירים בצורה גרועה יותר. TheStriker - שיחה 00:21, 6 במרץ 2020 (IST)

הטילדה הרביעית גיליון 32[עריכת קוד מקור]

שלום רב. לאחר הפסקה קצרה, יצא גיליון חדש של העלון הוויקיפדי, "הטילדה הרביעית". אתם מוזמנים ליהנות ממנו ולעיין בו בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 12:33, 6 במרץ 2020 (IST)

מי היה מאמין[עריכת קוד מקור]

A broken pencil.jpg עיפרון בשבילך!
רק עכשיו גיליתי שטרם נכתב ערך על ג'ון וויק, שזה חתיכת חור בעיניי, ושמחתי לראות שאתה בדיוק משלים את זה Face-smile.svg. מו סיזלאקהטברנה 04:55, 28 במרץ 2020 (IDT)
חסרים גם הערכים ג'ון וויק 2 וג'ון וויק 3 (ואשמח אם תוכל לסייע לי לכתוב אותם). WikiJunkie - שיחה 14:00, 28 במרץ 2020 (IDT)

מדליית זהב עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal.png נחמדות (: יום מקסים 90Desertboy - יום נעים - שיחה 17:08, 28 במרץ 2020 (IDT)
תודה WikiJunkie - שיחה 13:40, 29 במרץ 2020 (IDT)

אפליה מעמדית[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום WikiJunkie,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אפליה מעמדית" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • ז' בניסן ה'תש"ף • 13:43, 1 באפריל 2020 (IDT)

תודה על התזכורת. WikiJunkie - שיחה 17:12, 1 באפריל 2020 (IDT)

העברת שם ערך ללא דיון[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהוזזת את הערך דיק קלארק (סנאטור) שכתבתי תחת השם "דיק קלארק" לשם "דיק קלארק (סנאטור)", בשביל הערך דיק קלארק שהעלית אתמול. דבר ראשון, משתמש ותיק כמוך היה צריך לדעת שיש לערוך דיון בדף השיחה של הערך ולא לעשות על דעת עצמך. אולי היה אפשר להפוך את "דיק קלארק" לדף פירושונים. מי קבע שהערך שלך לא צריך להיות "דיק וו. קלארק" או "דיק קלארק (שחקן)"? דבר שני, אתה לא יכול לשנות שמות של ערכים אחרים בשביל שהערך שלך יהיה הראשי. ניב - שיחה 20:28, 11 באפריל 2020 (IDT)

שלום ניב. תודה על ההערה. לפי מיטב ידעתי דיק קלארק המנחה הוא האדם הנודע ביותר בעולם עם השם דיק קלארק. הדבר ברור במיוחד כאשר בודקים את קישורי הבינוויקי של דיק קלארק המנחה מול דיק קלארק הסנאטור - לסנאטור דיק קלארק יש 7 קישורי בינוויקי ובאף אחד מהם לא נעשה השימוש בשם "דיק קלארק" בלבד (כל מהדורות הויקי בחרו להוסיף "סנאטור" או פוליטיקאי" בקישורי הבינוויקי, או לרשום "ריצ'ארד סי. קלארק"). מנגד, למנחה דיק קלארק יש 22 קישורי בינוויקי, וכ-ו-ל-ם משתמשים בכיתוב "דיק קלארק" אפילו בלי סוגריים. אף על פי כן, אני יכול להבין איך עבור ישראלים מסוימים המנחה האמריקני דיק קלארק עשוי להיראות אישיות זניחה (במיוחד עבור אנשים שאינם קוראים את הערך שכתבתי), וזאת משום שהתוכניות אותם דיק קלארק הנחה לאורך השנים לא שודרו בישראל (אם אינני טועה). בכל מקרה, אם הנושא עדיין מציק לך, אין לי בעיה שנפתח דיון מחלוקת לגבי שם הערך וניתן לקהילה להחליט מה הכי כדאי לעשות. מה דעתך? WikiJunkie - שיחה 14:49, 14 באפריל 2020 (IDT)

צ'אט בוויקימסע?[עריכת קוד מקור]

Dekel E - שיחה  •  סוואט-די קראפ! הצטרפו למיזם תאילנד :) 19:08, 15 באפריל 2020 (IDT)

"בנוסף לכך פעמים רבות מעטרת תמונתו או ציורו של אייקון הפופ מופיע על בגדים וחפצים ואנשים נוהגים לצטט את דבריו"[עריכת קוד מקור]

הסבר לי בבקשה כיצד המשפט העילג, המסורבל והלא תקין הזה עדיף על המשפט המוגה. --פופ - שיחה 19:45, 28 באפריל 2020 (IDT)

ביצעתי שינוי נוסף. מה דעתך על השינוי האחרון? WikiJunkie - שיחה 20:19, 28 באפריל 2020 (IDT)
יותר טוב. שיניתי גם. פופ - שיחה 20:22, 28 באפריל 2020 (IDT)

ערכי מאות[עריכת קוד מקור]

שלום חבר, מקווה שאתה בקו הבריאות והשפיות בימים טרופים אלו Face-smile.svg עם הזמן שהתפנה לי בסגר קצת חזרתי לערוך בעשורים, והשלמתי את עריכתי בהאלף השני, והיום התחיל לדגדג לי להמשיך את העבודה שעשיתי באלף השני ולהרחיב את ערכי המאות, שחלקם מאוד חסרים (בטח שמה שנוגע לעולם שמחוץ לאירופה וארצות הברית).
כמו שאתה אולי זוכר, קל לי יותר לעבוד בערכים שנמצאים במבנה אחיד יחסית, וחשבתי להתחיל לאט-לאט (או יותר מהר, תלוי איך יימשך הסגר Face-smile.svg) לערוך בתור התחלה את המאות ה-11 עד ה-19, וליצור בהם מבנה יחסית אחיד (המאה ה-20 מיוחדת מדי ואני מעדיף לחכות איתה).
אני הופך בדעתי לגבי המאה ה-19 איתו אני רוצה להתחיל, ואני חושב שיהיה מתאים לערך מבנה די דומה לזה שעשינו לעשורים של המאה העשרים, כלומר:

  • אירועים עולמיים
  • אירועים פוליטיים/צבאיים - בחלוקה לפי אזורים
  • פרקים של כלכלה, מדע וטכנולוגיה, סביבה ואסונות, תרבות (כמובן שכל הפרקים בזום-אאוט לעומת פרקי העשורים ויכילו רק מידע "בולט" מספיק מהסתכלות של מאה שנים. אגב, יכול להיות שחלק מהפרקים האלו אאחד לתוך הפרק של האירועים העולמיים, נראה)
  • לבסוף פרקים מיוחדים כמו ערים חדשים או אישים - שכבר קיימים

המשמעות של זה תהייה לפרק לגורמים את הפרקים הקיימים של "אירועים בולטים בעולם" (וכמובן להרחיב אותם על הדרך פי כמה וכמה), באופן שלדעתי ישדרג מאוד את הערך. לפני שאני נכנס בזה, חשבתי לעצור לרגע ולשמוע את דעתך, אם יש לך תובנות כלשהן לפני שאני מתחיל.
התכנית ארוכת הטווח שלי, אגב, היא להגיע למצב שאני עושה עבודה מקבילה על עשורים במקביל למאות הרלוונטיות, ועובד באופן יעיל יותר. איש השום (Theshumai) - שיחה 23:46, 7 במאי 2020 (IDT)

ערכי המאות מאוד מוזנחים ובשל כך לפי דעתי הרחבה מהותית מצדך תהיה מבורכת וללא ספק תסייע רבות לקוראים להבין טוב יותר את האירועים והמגמות הבולטים ביותר בעולם לאורך ההיסטוריה. אני כמובן סומך באופן מוחלט על שיקול דעתך. אשמח לעזור אם אראה דברים שונים שניתן לשפר. WikiJunkie - שיחה 00:39, 8 במאי 2020 (IDT)
שמח על האמון Face-smile.svg האמת שעצם כתיבת ההודעה אליך עזרה לי מאוד לעשות לעצמי סדר בתכנון, אז למעשה עזרת Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - שיחה 19:47, 8 במאי 2020 (IDT)
אני שמח שאני מצליח לספק לך מוטיבציה כולשהי להרחיב ערכים חיוניים בויקיפדיה. בהצלחה חבר Face-smile.svg WikiJunkie - שיחה 00:34, 9 במאי 2020 (IDT)

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת - תחרות כתיבת ערכים • ראיון עם מפעיל מערכת • פורטלים • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם יחסי החוץ • מיזם בית ספר ויקיפדיה • מפגש חורף 2020 • קרב איגרוף • טור אישי • ויקימימז • תפזורת • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png


הארי פוטר 73 - שיחה - הטילדה הרביעית - מיזם העיטור השבועי 18:12, 31 במאי 2020 (IDT)

זרזורה[עריכת קוד מקור]

אנא, השאֵר את הכיתובים לתמונות בערך זרזורה כפי שהיו. זרזורה היא מקום אגדי, ולא ממשי. התמונות רק נועדו לתת מושג על הנופים שבהם חיפשו אותה (לשווא), ולכן אי אפשר לדבר על "החלק של זרזורה ב ---". ממליצה על קריאה בכתבים הרלוונטיים. שבת שלום Drz - שיחה 01:09, 6 ביוני 2020 (IDT)

NUMBEROF[עריכת קוד מקור]

Hello from enwiki. I upgraded Template:NUMBEROF so it pulls data from Wikicommons which is updated every 6 hours and no longer uses the /data page.

   תבנית:NUMBEROF/data 
I wanted to let you know about the change.

-- GreenC - שיחה 21:17, 9 ביוני 2020 (IDT)

ערכי עשורים/מאות[עריכת קוד מקור]

מה שלומך? Face-smile.svg אשמח לדעתך לגבי התלבטות קטנה שיש לי. אני רוצה להכניס בקרוב מידע על זרמים פילוסופיים שהשפיעו במאה ה-19 או בכלל, דוגמת האידאליזם הגרמני. אני מאוד אוהב את מבנה השלד שאתה ואני הנחלנו לערכי העשורים/מאות, אבל לא בטוח איפה זה נכנס - תרבות פופולרית? תנועות חברתיות ופוליטיות? זה קצת לא יושב בדיוק באף אחת מהקטגוריות. מה דעתך? איש השום (Theshumai) - שיחה 18:04, 15 ביוני 2020 (IDT)

אתה רוצה לשלב את זה בערכי העשורים או בערכי המאות ? האם המידע הספציפי הזה שולב בערכים המקבילים בויקיפדיה האנגלית, בויקיפדיה הגרמנית, או אולי בויקיפדיה אחרת? (אם כן, תחת איזה כותרת הם בחרו לשלב את המידע?) WikiJunkie - שיחה 18:16, 15 ביוני 2020 (IDT)
תודה על כיווני המחשבה! אני מתכנן להכניס גם לעשורים וגם למאות כל מאורע מרכזי מספיק (כלומר יותר לעשורים ולמאות רק את המשפיעים ביותר). ניסיתי לחפש בויקיפדיות אחרות ולא מצאתי איפה הכניסו פילוסופיות במאות הרלוונטיות, אבל תוך כדי הרהרתי במקרים נוספים של פילוסופיה שכן הכנסתי, והכנסתי לפי השפעות, למשל פילוסופים כלכליים בפרק הכלכלה, פילוסופיים שגרמו לתנועות פוליטיות בפרק הזה, ופילוסופים שהשפיעו על אומנות ותרבות לפרק הזה. אני מניח שזו אולי התשובה המתאימה ביותר - לנסות ולזקק מתוך תקופות פילוסופיות בולטות רק את ההשפעה עצמה ואותה להכניס לפרק הרלוונטי. איש השום (Theshumai) - שיחה 20:07, 15 ביוני 2020 (IDT)

תזונה מבוססת צמחים[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום WikiJunkie,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "תזונה מבוססת צמחים" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ידידיה צבאןשיחה • כ"ז בתמוז ה'תש"ף • 11:57, 19 ביולי 2020 (IDT)