תבנית:בעבודה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-emblem-development-2.svg
הדף נמצא בשלבי עבודה: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה, אתם מתבקשים שלא לערוך את הדף בטרם תוסר ההודעה הזו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניח התבנית.
אם הדף לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך לפני כן רצוי להזכיר את התבנית למשתמש שהניח אותה, באמצעות הודעה בדף שיחתו.

המידע מטה מוצג מתוך הדף תבנית:בעבודה/תיעוד.


מתי מתאים ולא מתאים להשתמש בתבנית[עריכת קוד מקור]

ניתן להניח את התבנית בראש ערך עליו אתם מתכוונים לעבוד, כדי לבקש מעורכים אחרים להימנע מעריכה עד סיום העבודה, על מנת למזער התנגשויות עריכה. לפני הנחת התבנית, יש לבדוק מספר דברים:

  • אין עורך אחר שעובד כרגע על הערך. בדקו זאת בהיסטוריית העריכות של הדף, ואם עורכים אחרים ביצעו עריכות תוכניות בתקופה האחרונה, בדקו איתם שעבודתם הסתיימה לפני הנחת התבנית (טווח הבדיקה לפחות כאורך העבודה המתוכננת).
  • לא מתנהלת כרגע מחלוקת בדף השיחה. אם יש דיון מחלוקת, תבנית זו אינה כלי נאות להשתלט על הערך, ואין להניחה ללא קבלת הסכמה מכל משתתפי הדיון.
  • זכרו שהתבנית מהווה בקשה, אבל לא מקנה לכם בעלות, גם לא זמנית, על הערך. אם עורך אחר לא מכבד את התבנית, אפשר לפנות אליו ולבקשו שיחדל, אבל העובדה ששמתם תבנית זו בערך לא יכולה לשמש עילה לשחזור אוטומטי של עריכות אחרים.
  • השתדלו להסיר את התבנית ברגע שסיימתם לעבוד על הערך. אם הנחתם את התבנית, אבל נבצר מכם לסיים את העבודה בזמן סביר, שקלו להחליפה בתבנית {{בעבודה מתמשכת}}, שמודיעה לקוראים ולעורכים אחרים שהעבודה על הערך טרם הסתיימה, אבל לא מבקשת מאחרים להימנע מעריכתו.

הוראות שימוש[עריכת קוד מקור]

הכניסו את צירוף התווים {{בעבודה}} לראש הערך עליו אתם עובדים כדי למנוע התנגשויות עריכה. ראו רשימת ערכים בעבודה. התבנית נועדה רק למטרה זו, ויש להשתמש בה זמן קצר ככל האפשר. ויקיפדים ששמו תבנית זו, מתבקשים להקפיד להסירה עם סיום העבודה או ברגע שזיהו שאין ביכולתם להמשיך לעבוד על הערך.

שימושים נוספים
  • אם ברצונכם לעבוד רק על פסקה בערך, הכניסו את צירוף התווים {{בעבודה|פסקה=כן}} לראש הפסקה. זו התוצאה שתתקבל:
  • ניתן לתת הסבר על תוכנית העבודה, באמצעות הפרמטר "הסבר=".
  • ניתן לציין את משך העבודה הצפוי, באמצעות הפרמטר "זמן=", למשל "זמן=5 דקות". דוגמה:
Temporary-locked.png
הדף נמצא בשלבי עבודה, למשך 5 דקות: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה, אתם מתבקשים שלא לערוך את הדף בטרם תוסר ההודעה הזו.
בחלוף 5 דקות, ניתן להסירה.

שימו לב[עריכת קוד מקור]

אם חלף יותר משבוע מאז העריכה האחרונה, ומניח התבנית הוא ויקיפד פעיל, ראוי לתזכר אותו בדף שיחת המשתמש, באמצעות תבנית {{בעבודה מתיישנת}}.

בעת הסרת התבנית, ובתלות במצב הערך, יש לשקול את החלפתה בתבנית תחזוקה חלופית, כגון {{להשלים}}.

ראו גם[עריכת קוד מקור]

אין תיאור.

פרמטרים של תבניות

התבנית הזאת מעדיפה עיצוב פרמטרים בשורה אחת.

פרמטרתיאורסוגמצב
פסקהפסקה

יש לתת ערך כן, אם מציבים את התבנית על פסקה מסוימת

בלתי־ידועלא דרוש
שםשם מניח

שם המשתמש של הויקיפד שעובד על הערך

בלתי־ידועלא דרוש
זמןזמן

אם התבניות מוצבת לזמן מוגדר מראש, יש להזין את הזמן בפרמטר זה

בלתי־ידועלא דרוש
הסברהסבר

הסבר למטרת הצבת התבנית

בלתי־ידועלא דרוש
תאריךתאריך

תאריך הצבת התבנית

בלתי־ידועלא דרוש
ללא קטגוריהללא קטגוריה

אין תיאור

בלתי־ידועלא דרוש