תוכנית ברקת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סמל תוכנית ברקת

תוכנית "ברקת" החלה בשנת 2018 תחת חסות מנט"א- תא אקדמיזציה, במטרה למלא את הצורך במהנדסי נתונים ביחידות הטכנולוגיות של צה"ל. תוכנית "ברקת" היא תוכנית במסגרת העתודה אקדמית של צה"ל המכשירה את חניכיה בתואר שני בהנדסת נתונים בטכניון ובאוניברסיטת בר-אילן. בוגרי התוכנית משרתים בצה"ל תחת חמ"ן ואגף התקשוב כקצינים אקדמאיים ומבצעים שירות צבאי המורכב מ32 חודשי שירות חובה ושלוש שנות שירות קבע. משך התוכנית- בתוכנית ישנם 2 מסלולים: מסלול של 3 סמסטרים ללא תזה ומסלול של 4 סמסטרים כולל תזה.

מהלך התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

התוכנית היא תוכנית אינטגרלית עם מסלול האקדמיזציה, בשיתוף פעולה עם חמ"ן ואגף התקשוב. בסוף השנה הראשונה ללימודים, חניכי התוכנית מבצעים טירונות 02, אשר מטרתה להכשיר את המועמדים לקראת שירותם הצבאי. במהלך הלימודים, חניכי התוכנית מבצעים סיורים ביחידות הטכנולוגיות על מנת ללמוד ולהכיר את מקום שירותם העתידי ולהציג למועמדים את התפקידים אליהם הם מיועדים.

דרישות קבלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דרישות הקבלה לתוכנית הן גבוהות. על המועמדים להיות מתאימים למיון במסלול אקדמיזציה ומצטיינים. דרישות הקבלה הן:

  1. מועמד המתמיין למסלול האקדמיזציה.
  2. קב"א 53, דפ"ר 70 לפחות.
  3. בוגר תואר ראשון במדעים מדויקיםמתמטיקה/פיזיקה/מדעי המחשב.
  4. מעבר תהליך מיון הכולל בין השאר מבחנים אישיותיים וראיונות ביחידות הקולטות.

המועמדים אשר יצאו מתאימים לאחר מעבר תהליך המיון, יכנסו ללימודי התואר השני באוניברסיטת בר-אילן או בטכניון, וימנו על אוכלוסיית העתודאים של צה"ל.

מאפיינים ייחודיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

חניכי התוכנית מקבלים יחס אישי וליווי צמוד הן מחונכים מהיחידות הטכנולוגיות והן מאוניברסיטת בר-אילן והטכניון. במהלך לימודיהם באוניברסיטה, בשל היותה תוכנית מצוינות, בנוסף למענק עידוד העתודה הרגיל בסך 10500 ש"ח זכאים הלומדים בתוכנית למענק הצטיינות בסך של 5000 ש"ח.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]