Evaru (סרט)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Evaru
מבוסס על אורח בלתי נראה עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה הודו עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה PVP Cinema
חברה מפיצה האחים וורנר עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 15 באוגוסט 2019 עריכת הנתון בוויקינתונים
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Evaruטלוגו: מי) הוא סרט מתח פשע הודי, בבימויו של וונקאט רמג'י, המהווה גרסה מחודשת לסרט הספרדי "אורח בלתי נראה".[1][2][3][4][5] הסרט הופק על ידי פרל ו. פוטלורי, פאראם ו. פוטלורי וקווין אן, בכיכובם של אדיווי סש, רג'ינה קסנדרה ונייב צ'נדרה ועוקב אחר סיפורו של שוטר מושחת בשם ויקראם וסודב כשהוא חוקר מקרה פתוח שנסגר לכאורה של אישה שהרגה את האנס שלה. המוזיקה הולחנה על ידי סריצ'אראן פקאלה.[6] הסרט יצא לאקרנים ב-15 באוגוסט 2019.[7]

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קונור, מדינת טַאמִיל נַאדוּ, הודו. סאמירה מהא, רעייתו של איש העסקים הנודע ראול מהא יורה למוות בקצין המשטרה אשוק קרישנה, שלכאורה אנס אותה. התיק מוגש כמעשה של הגנה עצמית אך המשטרה ומשפחתו של אשוק שוכרים את רטנקאר, עורך דין פלילי מכובד. עורך דינו של סאמירה, באנרג'י, פונה למפקח המשטרה המושחת ויקראם וסודב, שממוקם בקונור. הוא לוקח שוחד מסאמירה כדי לוודא שרטנקאר לא יגלה ראיות מפלילות.

ויקראם פוגש את סאמירה בחדר במלון ולוחץ עליה לחשוף באופן מלא את פרטי המקרה כדי שיידע היכן הם עומדים להגנתם. סאמירה מכריזה ללא הרף שאשוק כפה את עצמה עליה עד שויקראם מראה לה הוכחה לכך שראול הוא הומוסקסואל. סאמירה חושף אז שהיא רק בת לוייתו של ראול, מה שמאפשר לו לשמור על הופעתו כגבר הטרוסקסואלי נשוי תוך שהוא מתמכר לאינטרסים המיניים האמיתיים שלו באופן פרטי. לטענתה, היא התיידדה עם אשוק לאחר נישואיה אך הוא ניסה לנצל אותה. ויקראם חושף אז תמונה של סאמירה עם אשוק משנות הלימודים באוניברסיטה ומכריח אותה להתוודות שהיא הכירה אותו עוד בקולג'. השניים היו מאוהבים אך נפרדו כאשר הוריו של אשוק לא קיבלו את מערכת היחסים שלהם בגלל מעמדה של סאמירה אז. שנתיים לפני כן הם נפגשו במקרה והתחילו מחדש את מערכת היחסים שלהם.

ויקראם מספר לסאמירה על מקרה היעדרות שהוא עובד עליו. לפני שנה, חולה סרטן בגיל העשרה, אדרש ורמה, הגיש תלונה על היעדרות של אביו וינאי. בתחילה העדיף ויקראם החל לטפל בתיק כאשר אדרש שיחד אותו מרות לחץ מאוחר יותר מצד הממונים עליו לדחות את התיק. ויקראם גילה כי וינאי קיבל שיחות מתחנת משטרה בפנג'אגוטה לעיתים קרובות לפני היעלמותו ומכוניתו הושארה פגומה מחוץ לבניין של אתר הנופש שבבעלותו. אדרש ואמו גם נתנו הקפיצו נערה בשם וישנבי בליל היעלמותו של וינאי. מהטלפון של וינאי עקב ויקראם אחר הצילום האחרון שצילם בכביש בקונור, שם גילה מראה צדדית מנותקת ממכונית שחורה. ויקראם עקב אחר המכונית השחורה לסוכנות השכרה בהיידראבאד ומצאה שהיא הושכרה על שם ווישנבי קרישנה על ידי בעלה, אשוק, שממוקם בתחנת משטרת פנג'אגוטה. מאוחר יותר נודע לו שאדרש התגנב לאירוע בהיידראבאד שאשוק עבד בו כדי להתעמת איתו. אשוק אישר שלא בכוונה שהוא מכיר את וינאי והתכונן לירות באדרש, אך ויקראם הציל אותו. לפני שעזבו את האירוע הבחין אדרש והצביע על "וישנבי", שהיא למעשה סאמירה.

סאמירה מכחישה שהייתה בקונור באותה תקופה, אך ויקראם מגלה שהטלפון הנייד הישן שלה נמצא עם הדם של וינאי וקשר אותה ואת אשוק למקרה וינאי ורמה. סאמירה מגלה שלפני שנה היא ואשוק נסעו לקונור למפגש כאשר היא התנגשה בטעות עם וינאי. אשוק השיכור התמודד עם וינאי עד שסאמירה גרמה לו לעצור. הם הגיעו לבניין נופש שאשוק תכנן לקנות ופגשו שוב את וינאי, שהיה הבעלים של הנכס. עם זאת, בהתבסס על המפגש הקודם שלהם, וינאי סירב למכור אותו. סאמירה ניסתה להרגיעו, אך וינאי גילה שהוא חבר משפחה של ראול ויודע שהיא ארוסתו. הוא ממליץ לסאמירה לסיים את הרומן עם אשוק. לפתע, אשוק זועם הכה באגרוף את וינאי וגרם לו למעוד מעל הגדר וליפול לתוך היער, בעומק מאה מטרים.

וינאי בקושי היה בחיים כאשר מיהרו למטה אז אשוק מנע מסאמירה להתקשר לאמבולנס והרג את וינאי. כשנפטר מהגופה, סאמרה ברח מהיער ולקח טרמפ עם אישה ובנה הסובל מסרטן, כשפניו מכוסות. עד מהרה היא הבינה שהם משפחתו של וינאי לאחר שגילתה שהיא הרימה את הטלפון שלו במקום שלה. עם הגעתו לביתם השאיר סאמירה את הטלפון ברכב ונמלטה. היא התקשרה לאשוק ממכשיר טלפון נייד והוא אסף אותה, ולאחר מכן הם עזבו את קונור. שנה לאחר מכן, הם נסחטו על ידי אלמוני כדי להביא שתי נשים לאתר הנופש של וינאי. בחדר החליטו סאמירה ואשוק במקום להתוודות בפני משפחתו של וינאי ולהצהיר שהם זקוקים זה לזה בלבד. הם החלו לקיים יחסי מין כאשר אשוק ניסה להרוג את סאמירה כדי להציל את עצמו, אך היא נלחמה בחזרה והרגה אותו.

ויקראם לא מאמין לה ומאמין כי סאמירה באמת הרגה את וינאי מאחר שהיה לה יותר רווח מהרצח. ויקראם מגלה שהוא היה הסחטן, שרצה כסף שיעזור לטיפולו של אדרש, ויודע שאשוק תכנן להודות מראש; אשוק התקשר לוויקראם (בתור הסחטן) לפני שנכנס לאתר הנופש והחזיק אותו בטלפון בכיס האחורי במהלך שיחתו עם סאירה. היא הרגה את אשוק כשסיפר לה את כוונותיו וביים את הסצנה כדי שיראה כאילו הוא אנס אותה. בידיעה שוויקראם מתכוון לעזור לאדרש, סאמירה מציעה לו כסף כדי להסיר את הגופה ולהפיל את מותו של וינאי על אשוק כדי להשמיד את הראיות של רטנקאר נגדה בבית המשפט. כדי להבטיח את שיתוף הפעולה שלו, מאיימת סאמירה לחשוף בפני הממונים על ויקראם את השוחד הראשוני שלקח כדי לעזור לה.

ויקרם שואל היכן גופתו של וינאי וסאמירה מסבירה כי לאחר שדחפה את וינאי מהמעבר, הוא נעלם כשירדה ליער. סאמירה אמרה לאשוק לברוח במכונית בזמן שהיא מחפשת אחר וינאי, ובסופו של דבר מצאה שהוא הגיע לכביש. סאמירה ארבה לווינאי, הרגה אותו וקבר את גופתו באתר בנייה סמוך ליד מקדש לפני שנסעה בטרמפ עם משפחתו. בהלם על אכזריותה, מגלה ויקראם מיקרופון ששתל בחדר. לאחר מכן סאמירה כוונת אליו אקדח אך המשטרה מגיעה ועוצרת אותה על מעשי הרצח של וינאי ואשוק כשויקראם עוזב. היא מוחה כי ויקראם מושחת אך השוטר הראשי מגלה שהוא ויקראם וסודב והאיש שרק עזב הוא למעשה אדרש ורמה.

אדרש במקור הגיע עם המקרה של אביו לויקראם וסודב האמיתי, וחשד בסאמירה כשראה אותה במגזין וזיהה אותה כ"וישנאבי". לאחר שוויקראם סירב לטפל בתיק בגלל לחץ מצד הממונים עליו, אדרש אסף את הראיות בעצמו במשך למעלה משנה כשהוא מחלים מסרטן. לאחר רצח אשוק, הציע אדרש לוויקראם שייקח את זהותו של הקצין ויפגש עם סאמירה במטרה לגרום לה להתוודות. הסרט מסתיים בכך שאדרש ואמו מגיעים לאתר בו קברה סאמירה את גופת אביו.

שחקנים ודמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אדיווי סש כמפקח משנה ויקראם וסודב / אדרש ורמה
 • נווין צ'נדרה בתפקיד קצין המשטרה אשוק קרישנה
 • רג'ינה קסנדרה בתפקיד סאמירה 'סם' מהא
 • מורלי שארמה בתפקיד וינאי ורמה
 • ניהל קודהאטי בתפקיד אדרש ורמה
 • פאוויטרה לוקש כאמא של אדרש ורמה
 • ראג'ה רווינדרה כמפקח סורש
 • פאמי סאי בתור השוטר רדי
 • סאסידהר כשוטר
 • וינאי ורמה בתפקיד באנרג'י, עורך הדין של סאמירה
 • סייד אירפן אחמד בתפקיד ראול מהא, בעלה של סאמירה

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט צולם בהיידראבאד ובקודאיקנאל, עד יולי 2019.[8]

שיווק[עריכת קוד מקור | עריכה]

הטיזר הרשמי של הסרט הועלה ב-4 באוגוסט 2019 על ידי חברת PVP Cinema.[9]

קבלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פורטל Firstpost נתן 3.5 מתוך 5 כוכבים ואמר "זהו סרט שדוחף אותך לעמוד בקצב הפעולה, הדרמה והשיחות בין הדמויות הראשיות, כי השטן טמון בפרטים."[10]

טיימס אוף אינדיה נתן 3 מתוך 5 כוכבים שקבעו "Evaru מותח לעומקו ויש לו כמה ערכים טכניים ראויים, אבל הסרט כן מרפה מעצמו עם פערים בקריינות".[11]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "Evaru", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "Jersey to Brochevarevarura: 7 best films of Telugu cinema in 2019". India Today. 2019-12-29. נבדק ב-2019-12-30.
 2. ^ "Best of Telugu cinema 2019: From 'Oh! Baby' to 'Mallesham', here are our picks". The News Minute. 2019-12-29. נבדק ב-2019-12-30.
 3. ^ https://www.hindustantimes.com/regional-movies/telugu-hit-thriller-evaru-to-soon-get-kannada-adaptation-report/story-qkmO1mZF2mP8uJm3IGYWJN.html
 4. ^ "Confirmed: Adivi Sesh lines up 'Major' and 'Goodachari 2' after 'Evaru'". Times of India. 10 ביולי 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 5. ^ "Adivi Sesh's Evaru inspired from Hollywood film". Telugu Sira. 7 ביוני 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 6. ^ "The film is an official adaptation of the Spanish film 'The Invisible Guest'". The Times Of India.
 7. ^ "Evaru: Adivi Sesh announces the release date of his next film". Times of India. 17 ביולי 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 8. ^ "Regina's next is Evaru, a thriller". Times of India. 8 ביוני 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 9. ^ "EVARU Theatrical Trailer - Adivi Sesh - Regina Cassandra - Naveen Chandra - Venkat Ramji -PVP Cinema". YouTube. PVP Cinema. 4 באוגוסט 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 10. ^ "Evaru movie review: Adivi Sesh, Regina Cassandra's mystery thriller springs a pleasant surprise". Firstpost.
 11. ^ "EVARU MOVIE REVIEW". TimesofIndia.