ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ערכים יתומים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מיזם זה פעיל.

קיצור דרך: וק:עי

ברוכים הבאים למיזם "ערכים יתומים". מטרתו של המיזם היא אימוץ ערכים "יתומים" (שאין ערכים אחרים בוויקיפדיה אשר מובילים אליהם). אחראי ומרכז המיזם: Ovedc.

טוען את הלשוניות...


מיזם הערכים היתומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיזם אימוץ הערכים היתומים נועד לדאוג לאימוץ ערכים "יתומים" (כלומר, שאין ערכים אחרים בוויקיפדיה אשר מובילים אליהם) ולמצוא בעבורם "ערך מאמֵץ", שיקשרו אליהם.

כיום ישנם ערכים רבים (כ-3% מכלל הערכים) אשר אינם מקושרים לשום ערך בוויקיפדיה (במרחב הערכים), וכך אף משתמש לא יגיע אליהם, אלא אם יחפשם במדויק. ערכים אלו מרוכזים בשני מקומות: רשימת האימוץ ורשימת ערכי אישים יתומים, שם הם מחכים לוויקיפד שימצא להם ערך מאמץ.

כיצד יודעים אם הערך יתום?[עריכת קוד מקור | עריכה]

כיצד יודעים האם הערך יתום? פשוט מאוד: בתיבת הכלים מצד ימין לוחצים על "דפים המקושרים לכאן". יפתח לכם דף שיציג לכם את רשימת הדפים שמקשרים אל הערך. ערכים של רשימות (כמו תאריכים), או דפים שאינם ממרחב הערכים (למשל דפי משתמש או דפי שיחה), אינם נחשבים כערכים מאמצים תקינים.

אם בתחתית הערך מוצבת תבנית {{ערך יתום}}, אז באפשרותכם להגיע לדף הנ"ל גם באמצעות לחיצה על הקישור "שמקשרים אליו", בגוף התבנית.

היכן כל הערכים היתומים?[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערכים היתומים מרוכזים (ידנית) בשני מקומות: רשימת האימוץ ורשימת ערכי אישים יתומים, שם הם מחכים לויקיפד שימצא להם ערך מאמץ.

רשימה זו נועדה לרכז את הערכים היתומים (אשר אין ערכים אחרים שמובילים אליהם), לקראת מציאת "ערכים מאמצים" (ערכים שיקשרו אליהם). נכון ליוני 2011 יש כ- 3,000 ערכים יתומים ברשימה.

ברשימה ממוינים הערכים היתומים לפי קבוצות ותחומי עניין.

מה צריך לעשות?[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. בחרו ערך יתום מהרשימה, רצוי מתחום שמעניין אתכם.
 2. מצאו ערך מאמץ וקשרו לערך היתום.
 3. הסירו את הערך היתום מהרשימה (בתקציר העריכה רשמו איזה ערך אימץ).
 4. מחקו מהערך את התבנית {{ערך יתום}} (נמצאת בדרך כלל בסוף, לפני הקטגוריות).

יש להדגיש שאין למצוא אימוץ "מאולץ", אלא רק כזה שבאמת מוסיף מידע לערך המאמץ. קישור מרשימה או מפורטל, אינו נחשב בדרך כלל כקישור מספק. ערך יתום שאומץ, יש להסיר מרשימת האימוץ ולמחוק ממנו את התבנית {{ערך יתום}}.

בגמר הטיפול בערך יתום (קישור פנימי של הערך מכמה שיותר ערכים חיצוניים) ניתן למחוק את הערך מרשימת האימוץ (ולציין בתקציר העריכה את שם הערך המאמץ).

איך לאמץ ערך יתום?[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחילה, יש לגשת לרשימת האימוץ או לרשימת ערכי אישים יתומים ולבחור לכם ערכים לטיפול, בהתאם לתחום המעניין אתכם.

את הערכים היתומים יש לשייך לערכים במרחב הראשי. איך? פשוט יש לאתר את הערכים המרכזיים, להם הערכים היתומים שייכים, ולנסות לקשר אותם לאותם הערכים היתומים (יש לקשר את הערך היתום מתוך ערך אחר על מנת להסיר אותו מהרשימה המיוחדת).

לעתים זהו בסך הכול קישור שבור שיש לתקנו, ובפעמים אחרות אפשר לבדוק הוספת פסקת ראו גם בסוף הערך.

טיפים למציאת ערכים מאמצים:

 • מומלץ לקרוא בעיון את הערך ולחפש בו ערכים שהוא מקשר אליהם, על מנת לבדוק אפשרות שהם יקשרו אליו.
 • אפשר לבצע חיפוש במנגנון החיפוש של ויקיפדיה, ולחפש באמצעותו את שם הערך או חלקים ממנו.
 • אפשר לבדוק אילו ערכים מקשרים לערכים דומים לערך היתום (כאלה שנמצאים בקטגוריות שבהן נמצא הערך, למשל).
 • אפשר לבדוק אילו ערכים מקשרים אל הערך המקביל בוויקיפדיה בשפה אחרת.
 • אפשר להסתייע בכותבי הערך, המתמצאים (כנראה) הכי טוב לגביו. ניתן להשאיר בדף השיחה שלהם בקשה שהנוסח שלה מובא אוטומטית עם כתיבת התבנית {{יתום|שם הערך}}.

מודגש שאין למצוא אימוץ "מאולץ", אלא רק כזה שבאמת מוסיף מידע לערך המאמץ. אין מניעה כי הערכים ישבו ברשימת האימוץ עד שיימצא להם הורה ראוי.

קישור מרשימה או מפורטל, אינו נחשב בדרך כלל כקישור מספק.

מה לעשות לאחר אימוץ הערך?[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגמר הטיפול (קישור הערכים לכמה שיותר ערכים אחרים) ניתן למחוק את הערך מרשימת האימוץ (ולציין בתקציר העריכה נמצא הורה לערך יתום).

ערך יתום שאומץ, יש למחוק ממנו את התבנית {{ערך יתום}}.

אפשר לוודא שהקישור בוצע על ידי לחיצה בערך שאומץ על "דפים המקושרים לכאן" בתיבת הכלים מצד ימין.

לתהליך מציאת ערכים מאמצים לערך יתום מספר תועלות, וביניהן:

תועלת לוויקיפדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחד היתרונות של ויקיפדיה על האנציקלופדיות המודפסות היא הקישוריות הנוחה מערך לערך. לחיצה על מילה "כחולה" מאפשרת להגיע ישירות לערך המבוקש. לערכים שאין אליהם קישור מערכים אחרים (יתומים) לא ניתן להגיע, למעט אם חיפשו אותם ישירות.

הגברת הקישוריות בוויקיפדיה תורמת לאנציקלופדיה כולה ולמשתמשים בה.

תועלת לערכים[עריכת קוד מקור | עריכה]

על ידי קישור ערכים מאמצים לערכים יתומים, אנו מצליחים לקשור ערכים קרובים ולהעלות את איכות המידע הן בערך המאמץ והן בערך היתום (לדוגמה, הוספת ערך יתום על סרט חדש לפילמוגרפיה של שחקן המשחק בו).

לעיתים, תוך כדי חיפוש ערך מאמץ, ניתן לתקן קישורים שגויים בערך המאמץ (ולהפוך אותם מאדומים לכחולים, מספר קטן של דוגמאות ניתן לראות כאן).

תועלת לוויקיגמד[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוויקיגמד שמתמחה בתחום מסוים, אימוץ ערכים יתומים מתחום זה, מגביר את מעורבותו בתחום ומסייע לו להעלות את ערכם של הערכים בתחום זה.

לוויקיגמד המתפרש על פני כמה תחומים בוויקיפדיה, העיסוק באימוץ ערכים יתומים מפגיש אותו עם ערכים מתחומים רבים ומגוונים, וחיפוש הורה מאמץ מאפשר לו ללמוד תחומים חדשים ומעניינים.

אבל הוא מקושר![עריכת קוד מקור | עריכה]

Crystal Clear action loopnone.png

ברוב המקרים הערך מקושר, אך עדיין נחשב יתום. אם הערך מקושר מסוגי הדפים הבאים, הוא עדיין נחשב יתום:

במידה וקישרתם אל הערך, או ראיתם שהוא מקושר, אנא הורידו את תבנית {{ערך יתום}}.

 1. ^ אם יש ערכים שמקשרים אל דף ההפניה הוא לא יתום, אך יש לתקן את הקישור

אימוץ בכוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

יש לציין שאין ליצור אימוץ בכוח. אם אפשר ליצור קישור טבעי וראוי, שמועיל לקורא - מה טוב. אם לא ניתן ליצור קישור כזה, לא נורא אם הערך יישאר יתום, כל זמן שהוא משויך לקטגוריה, המבטיחה שיש מקום שבו הקורא עשוי לפגוש את הערך.

עם זאת, קיימים ערכים רבים, אשר כן ניתן לשייכם: אם כהוספת "ראו גם", אם באמצעות תיקון קישור שבור, ואם בצורת הוספת פסקה/או הרחבת ערך נוסף - ותפשנו שתי ציפורים במכה אחת. וזוהי אחת ממטרות המיזם.

אימוץ אישים בכוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאישים שעלה עליהם ערך בוויקיפדיה יש (על פי ההגדרה) חשיבות אנציקלופדית, ולכן בדרך כלל כן אמור להיות ערך כלשהו שאפשר לקשר אליהם מהם. עם זאת, כפי שראית, יש הרבה אישים שלא ניתן כעת לקשר לערך כלשהו, ולצערי, הם ייאלצו להמתין עד שימצא להם בעתיד מאמץ. אבל זה לא אומר שהעבודה לחפש להם מאמץ היא לשווא. ויקיפדים שמכירים את האיש יכולים בכל זאת למצוא לו ערך מאמץ, או לשפר ערך אחר, כך שיקשר אל האיש. מהנסיון שלי, מזה כחצי שנה, אני מצליח למצוא מאמץ לרוב האישים. האישים המופיעים ברשימת האימוץ, הם כאלה שאני נכשלתי למצוא עבורם מאמץ... אז אל ייאוש והמשך לנסות!

אליהו זהבי[עריכת קוד מקור | עריכה]

האם אפשר להוסיף בערך: "קול ישראל" בפיסקה: "רשת ב'": תת כותרת "כתבים בתחנה:" בתוכה לשים את רשימת הכתבים שעבדו/עובדים בתחנה ומי שהוא יתום, ממילא יזכה להורים?

אני מבין את הרעיון, אבל לא נהוג אצלנו "למצוא בכוח" ערך מאמץ. אני משתדל גם להימנע מלהעמיס ערכים ברשימות, אך ורק כדי שלא יהיו ערכים יתומים. שירבוב שמו של כתב, יכול להיעשות רק אם זה תורם לערך. ראי לדוגמה בערכים: רשת א', רשת ב' ורשת ג', שם מצוינים הכתבים והשדרנים העיקריים בלבד. לגבי אליהו זהבי, הייתי מחכה ומשאיר אותו ברשימת האימוץ, עד שתוזכר אולי כתבה שלו באחד הערכים, ואז כבר לא יהיה יתום.

קישור מרשימות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדרך כלל, מקובל במיזם הערכים היתומים שהשתתפות ברשימות, אינה מקנה זכאות "לצאת" מהיתמות. אני בטוח שעם מעט מאמץ תוכל למצוא ערך מאמץ ראוי. אם לא תמצא, אין דבר, לא צריך לאמץ "בכוח", נחכה שיגיע ערך מאמץ... בכל אופן, תודה!

כיצד נוצרה רשימת האימוץ?[עריכת קוד מקור | עריכה]

רשימת האימוץ נוצרה באופן ידני, לאחר מעבר יומיומי על הדף האוטומטי מיוחד:דפים יתומים. אחראי המיזם עובר עליה מידי יום וממיין על פי הקריטריונים הרשומים בדף המיזם.

רעיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

אולי כדאי להכין רשימת המתנה לערכים שכרגע ככל הידוע לנו אי אפשר לקשר אליהם כדי למנוע נסיונות חוזרים של מספר ויקיפדים שיגיעו לתוצאה דומה?

למעשה, רשימת האימוץ מייצגת בדיוק מה שאתה מציע. זאת "רשימת ההמתנה", שיש לבקר מידי תקופה. אין מניעה שויקיפדים אחרים יבדקו את הערכים, מפני שלכל אחד יש מידע אחר וניסיון שונה עם הערכים השונים. ככה זה גם לגבי אותו ויקיפד בזמנים שונים. אני מציע שתסקור את שאר הערכים ברשימה (יש למטה גם כאלה שאינם אישים) ואולי יקפוץ לך לעין ערך יתום נוסף שתוכל לאמץ...

מה נחשב אימוץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

נקודת המוצא היא כי שיקול הדעת תמיד יהווה גורם מכריע. האם הפנייה היא אימוץ (כדוגמת פורטיס (יצרן שעונים))? האם דף פירושונים (כדוגמת הוריקן גוסטב)?

לדעתי הפניה אינה אימוץ אך דף פירושונים כן.
לטעמי אימוץ הוא קישורו של ערך יתום לערך אחר במרחב הראשי, בערכים הללו אני לא מחשיב את דפי הפירושונים, שאף שישנם מושקעים ביותר, אינם ערך בהגדרתם.

מה נחשב כאימוץ תקין?[עריכת קוד מקור | עריכה]

שאלה: מצאתי לערך היטל בצורת קישור בסוף הערך משק המים בישראל. האם הוא נחשב מאומץ? ואם כן, לגרוע אותו מהרשימה? תודה לעונים.

אכן, עשית נכון כשהוספת את היטל בצורת לפרק ראו גם בערך משק המים בישראל. פעולה זו אכן גורמת לאימוץ של הערך היתום, ובכך מאפשרת הסרתו מהרשימה. אתה יכול לעשות זאת, תוך ציון בתקציר שהמחיקה נובעת ממציאת הורה לערך יתום. דרך אגב ובאופן כללי, שילוב של ההפנייה לערך היתום בתוך הערך מומלצת יותר מאשר הפנייה מהפרק "ראו גם". במקרה הספציפי הזה, גם אני לא ראיתי מקום מתאים יותר.

מה נחשב אימוץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

שאלה: האם התהליך הבא נקרא אימוץ: ערך יתום: מרדכי הרטל. חיפשתי ברחבי המרשתת ומצאתי, שהוא כתב ספר: "מן הטעם הפשוט". האם לסַפר אודות הספר ולקשר אל מחברו נקרא אימוץ?

שלום! אכן, כתיבת ערך חדש על ספר של סופר, וקישור מהערך החדש של הספר לערך של הסופר שכתב אותו, מהווה אימוץ של ערך יתום. עם זאת, מומלץ לבדוק לפני כתיבת כל ערך חדש אם יש לו חשיבות אנציקלופדית עצמאית.

האם זה נחשב אימוץ?[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיים אזכור של אריקה צוכולד בתמונה המופיעה תחת הערך ורה צ'סלבסקה. האם זה נחשב אימוץ?

השאלה אם קישור נחשב כאימוץ היא שאלה סוביקטיבית. אחד יגיד שהזכרת שמו של אדם ברשימת "נולדו" בערך של תאריך הולדתו מספק, והשני יתעקש שרק אם ייכתב שמו בערך מיוחד, המוקדש ליצירתו של אותו אדם ייחשב אימוץ מספק. מתוך מגוון הדעות, העדפתי, כמנהל המיזם הנוכחי, לבחור בעמדה הטוענת כי איזכור ברשימות (תאריכים וכד') ובפורטלים אינה מספקת. במקרים כאלה אני משאיר את ההכרזה על הערך כיתום (וברור שיהיו כאלה שיחלקו עליי), עד למציאת מאמץ טוב יותר. ומהצד השני, לדעתי, אם קיים קישור ליתום, באופן לא מאולץ מתוך ערך אחר, והדוגמה שהבאת מתאימה כאן, אני מכריז על אימוץ, ומתפנה הלאה לטיפול בשאר אלפי היתומים ממש ברשימה. מקווה שתשובתי עזרה.

אימוץ זמני של ספורטאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בערכי הספורטאים עלולים להווצר מצבים של אימוץ זמני מול אימוץ קבוע. לדוגמא, לאריק פיאטקאוסקי מצאתי אימוץ קבוע, אצל דיקמבה מוטומבו. אך נוצרים מצבים כמו לדוגמא ארסאן אילייסובה המשחק במילווקי באקס, אך אם יעבור קבוצה, יחזור להיות יתום. לכן לדעתי יש ליצור איזה הבדל בין המאומצים זמנית, אותם יש לציין כי נמצא להם אימוץ, אך לא למחוק אותם כליל מהרשימה כי הם בסיכון לחזור להיות יתומים, לבין המאומצים באופן קבוע אותם ניתן למחוק.

תודה על העזרה. אתה צודק לגבי האימוץ הזמני. הרעיון שלך מעולה, ואני אאמץ אותו.

שלום[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני מעוניין לאמץ שני ערכים כרגע, ויש לי מספר שאלות בנושא. עד כמה ערכים מותר לאדם אחד לאמץ? האם ברגע שאימץ אותם, האם באחריותו עד שימצא להם פתרון ראוי? האם בעוד ערך מאומץ, אדם אחר יכול לאמץ אותם גם? היתכן שני מאמצים (או יותר) לערך אחד?

מדובר בערכים מאמצים, לא בבני אדם מאמצים. הכוונה לקשר ערך שאינו מקושר לשום ערך לערכים אחרים.
את זה הבנתי. אבל הרי מדובר כרגע על אימוץ ערכים- למצוא להם בית. בתכלס, להיות עובד סוציאלי של אותם הערכים, ולמצוא להם הורים מאמצים. השאלות שלי עומדות בעינן.
שלום! תודה על רצונך להשתתף במיזם. כמו שכתוב למעלה, תהליך האימוץ של הערך נמשך בדרך כלל רק כמה דקות: או שאתה מוצא לו ערך מאמץ, או שלא (ואז הוא נשאר ברשימה ומחכה להזדמנות הבאה - אחרי יום או שנה). אין צורך להמשיך ולהיות "עובד סוציאלי" שלו - לא לאחר שנמצא מאמץ וגם לא כאשר נשאר יתום. מתשובתי תוכל להבין לכן, שתוכל לעזור בתהליך האימוץ של כמה ערכים שתרצה, כל ערך בנפרד (ותהייה ה"עובד הסוציאלי" שלו למשך כמה דקות).

תבנית "ערך יתום"[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. האם יש בוט שמניח אותה באופן אוטומטי (ואם כן - לפי מה? באיזו רשימה הוא משתמש)?
 2. האם כאשר אני מעבירה מהרשימה הלא-ממוינת לרשימה הממוינת, יש להניח תבנית "ערך יתום"? האם זה נורא אם לא עשיתי זאת?
אכן יש בוט (שכתב עבורנו בנדיבותו משתמש:מתניה), שאם נותנים לו רשימה של ערכים, הוא מצמיד להם {{ערך יתום}}. בוט זה היה שימושי כשעסקנו עם רשימות גדולות, בזמן שהתבנית נוצרה. עם זאת, כעת, כאשר מטפלים במספר קטן של ערכים, אפשר ואף רצוי (אך לא חייבים) לשים את התבנית באופן ידני. לא נורא אם לא הנחת תבנית, מישהו (אולי אפילו אני) יעשה זאת אחרייך...

קבוצה נפרדת[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוף סוף מצאתי מאמץ לערך ספריית אלגרו, ואז התברר לי שגם הוא (אייסי טאוור), יתום. כרגע שניהם לא יתומים לפי ההגדרה, אבל מקושרים רק אחד לשני (בפרט: בקבוצה נפרדת משאר ערכי ויקיפדיה). יש נסיונות לבדוק דברים כאלה?

על פי ההגדרה הפשוטה, שני ערכים המפנים אחד לשני (ואין ערך אחר מלבדם המפנה אליהם), נחשבים למאומצים, למרות שברור שניתן לשפר את איכות ויקיפדיה אם יימצא להם מאמץ נוסף (לפחות).
עם זאת, מאחר ויש לנו במיזם מספיק ערכים יתומים ממש, אני ממליץ לוותר על המאמץ בגינם, ולהשקיע אותו במציאת מאמצים לערכים אחרים - יתומים ממש.
דרך אגב, מקרה כזה שייך למרכיבי קשירות (ראו שיחת משתמש:עוזי ו./ארכיון11#מרחב אוריסון אוניברסלי)

הערה ליד הערכים[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחלתי לעבור על ערכים (מהסוף דווקא...)וכמה שאלות:

 1. יש ערכים שכמה שלא מחפשים לא מוצאים להם ערך לקשר אותם. האם כדאי לכתוב הערה ליד הערך ברשימה ש"ניסיתי ונכשלתי" כך שאחרים יתאמצו על ערך אחר?
 2. יש ערכים שלא ברור למה נכתבו בכלל - לרוב מתאימים יותר כסעיף בערך אחר. הם גם כאן לציין הערה לידם?
 3. כמה קישורים נחשבים כמספיקים? לינק אחד זה טוב?
 1. אפשר ורצוי לכתוב ליד הערך הערות שיעזרו למאמץ הבא, למרות שאם אתה נכשלת, יכול להיות שאדם אחר כן יצליח (אולי מאוחר יותר לכשיכתבו ערכים חדשים).
 2. על ערכים שלדעתך רצוי לאחד עם ערכים אחרים, ניתן להציב תבנית {{איחוד}}. ראה שם את אופן השימוש. כמובן שלאחר שיאוחדו תיפתר גם בעיית יתמותם...
 3. כמות מספקת של קישורים היא סוביקטיבית. אחד יגיד שקישור אחד מספק ושני יגיד שצריך יותר. כמי שאחראי כעת על המיזם, החלטתי שקישור אחד איכותי (לא מאולץ) מספק. יש כמה אלפי ערכים יתומים שגם קישור אחד אין להם...

פירוש נוסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

עוד שאלה עובד, לדוגמה בערך פוליסה יש תבנית פירוש נוסף המקשרת לערך היתום פוליסה (עיתון), זה מספיק?

בוקר טוב! אתה בהחלט צודק. הערך פוליסה (עיתון) הוא עדיין יתום. במיזם אנחנו לא מתייחסים לקישור "טכני" כאל אימוץ. אימוץ צריך להיות רק אם הוא "תוכני", כלומר שההפניה משלבת את התוכן של ערך אחד עם התוכן של ערך אחר (וכמובן, לא באופן מאולץ...). למשל בדוגמה שלעיל, אם היה קיים ערך על העיתונאי אריה לביא, זה היה נחשב אימוץ ראוי. מקווה שהבהרתי את ההבדל. אני מאוד מודה לך על עזרתך הרבה!
1
#888888
#cccccc


מיזם ערכים יתומים

פעולות המשתתפים במיזם[עריכת קוד מקור | עריכה]

מציאת מאמצים לערכים יתומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחילה, יש לגשת לרשימת האימוץ ולבחור לכם ערכים לטיפול.

את הערכים היתומים יש לשייך לערכים במרחב הראשי. איך? פשוט יש לאתר את הערכים המרכזיים, להם הערכים היתומים שייכים ולנסות לקשר אותם לאותם הערכים היתומים (יש לקשר את הערך היתום מתוך ערך אחר על מנת להסיר אותו מהרשימה המיוחדת). לעתים זהו בסך הכול קישור שבור שיש לתקנו, ובפעמים אחרות יש צורך בהוספת פסקת ראו גם בסוף הערך.

טיפים למציאת ערכים מאמצים:

 • יש לקרוא את הערך ולחפש בו ערכים שהוא מקשר אליהם, על מנת לבדוק אפשרות שהם יקשרו אליו.
 • אפשר לבצע חיפוש במנגנון החיפוש של ויקיפדיה, ולחפש באמצעותו את שם הערך או חלקים ממנו.
 • אפשר לבדוק אילו ערכים מקשרים לערכים דומים לערך היתום (כאלה שנמצאים בקטגוריות שבהן נמצא הערך, למשל).
 • אפשר לבדוק אילו ערכים מקשרים אל הערך המקביל בוויקיפדיה בשפה אחרת.
 • אפשר להסתייע בכותבי הערך, המתמצאים (כנראה) הכי טוב לגביו. ניתן להשאיר בדף השיחה שלהם בקשה שהנוסח שלה מובא אוטומטית עם כתיבת התבנית {{יתום|שם הערך}}.

בגמר הטיפול (קישור הערכים לכמה שיותר ערכים אחרים) ניתן למחוק את הערך מרשימת האימוץ (ולציין בתקציר העריכה נמצא הורה לערך יתום).

בכל מקרה, אין לפעול באופן מאולץ, על מנת שהערכים יכילו את הקישורים לערכים היתומים. אין מניעה כי הערכים ישבו ברשימת האימוץ עד שיימצא להם הורה ראוי.

הפצת רעיון האימוץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשתתפים במיזם יעזרו לוויקיפדים אחרים להבין את שיטת העבודה לאימוץ יתומים ויעודדו אותם לעזור במיזם.

פעולות אחראי ומרכז המיזם[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ערכים יתומים/הנחיות לאחראי המיזם

אחראי ומרכז המיזם ידאג לעניינים השוטפים של תפעול המיזם, יפעל אצל הוויקיפדים להבהרת החשיבות במציאת מאמצים לערכים יתומים ויפעיל את המשתתפים במיזם.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

משתתפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Wiki letter w.svg ויקיגמד זה מאמץ ערכים יתומים

מקבלי עיטור מאמץ ערכים יתומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

"עיטור המְאַמֵץ/צת" לוויקיפד/ית שפועל/ת לקישור ול"אימוץ" ערכים יתומים