לחיות עם דרק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: מיעוט קישורים פנימיים, סגנון.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
לחיות עם דרק
LifeWithDerek.jpg
סוגה קומדיה משפחתית
יוצרים דפני באלון
שחקנים אשלי לאגט
מייקל סאטר
ג'ורדן טודוסי
דניאל מגדר
אריאל וואלר
ג'וי בורסקי
ג'ון ראלסטון
ארץ מקור קנדה
מספר עונות 4
מספר פרקים 70
הפקה
אורך פרק כ- 22 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ המשפחה (קנדה)
ערוץ דיסני (ארצות הברית)
ערוץ הילדים (ישראל)
תקופת שידור
מקורית
18 בספטמבר 2005

לחיות עם דרקאנגלית: Life with Derek) היא סדרת טלוויזיה קומית שנוצרה על ידי "Family Channel" ו-"VRAK.TV" הקנדיות ושודרה בישראל בערוץ הילדים. הסדרה סובבת סביב סיפורם של שתי משפחות שעוברות לגור יחד וצריכות ללמוד להסתדר.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה מספרת על שתי משפחות: משפחת מקדונלד (נורה, ליזי וקייסי) ומשפחת ונטורי (ג'ורג', דרק, אדווין ומרטי). כשנורה וג'ורג' מתחתנים ילדי המשפחות נאלצים ללמוד לחיות יחד. דרק וקייסי עוינים מאוד אחד כלפי השני מכיוון שאופיהם שונים לחלוטין והם לומדים באותה כיתה. דרק מרדן וכושל בלימודים ואילו קייסי תלמידה מצטיינת, מסודרת וחרוצה. כמו כן קייסי לא במעמד גבוה בסולם החברתי ואילו דרק נחשב לאחד ה"מקובלים". ניגוד אחר בין השניים נובע מכך שקייסי תבוא לעזרת כולם תמיד, בעוד דרק חושב רק על עצמו. סיבה נוספת לקשיים בקשר המשפחתי היא אדווין וליזי. אדווין מעריץ את דרק וממלא את פקודותיו, והוא מנצל אותו. ליזי תישאר נאמנה לקייסי אך קייסי לא מנצלת אותה ולעתים מתייעצת עמה. הבת האחרונה, מרטי, נשארת לרוב נטרלית בריבים המשפחתיים. הסדרה גם עוקבת אחרי קשריה הרומנטיים של קייסי וחברותיו הרבות של דרק.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דרק ונטורי (מייקל/מיטשל ג'יימס סאטר): דרק פופולרי מאוד בבית הספר למרות שהוא נכשל לרוב בלימודים. דרק עוין מאוד כלפי קייסי, הוא נוהג למתוח אותה ולהציק לה. הוא קפטן נבחרת ההוקי של בית הספר ומספר פרקים מתמקדים בכך. לדרק היו חברות רבות (האחרונה שבהן הייתה סאלי), אך הדמות שכיהנה כחברתו לזמן הרב ביותר הייתה סנדרה. דרק מתחיל עם כל חברותיה של קייסי, דבר שמעצבן אותה מאוד. הוא מנצל את אדווין שמעריץ אותו ומשתמש בו פעמים רבות, וכן משקר לו פעמים רבות. לדרק יש גם קשר טוב עם מרטי, שמחבבת אותו. חברו הטוב ביותר הוא סם, ויחד איתו הקים להקת רוק בשם די-רוק.
 • קייסי מקדונלד (אשלי לאגט): קייסי היא ההפך הגמור מדרק: היא תלמידה מצטיינת, חנונית ואינה פופולרית בכתה. קייסי נאלצה לעבור דירה ובית ספר כאשר נורה וג'ורג' התחתנו, והתחברה עם אמילי. בפרקים רבים קייסי משתפת את יועץ ביה"ס פול בבעיותיה והוא פותר לרוב את בעיותיה. לקייסי היו שלושה חברים במהלך הסדרה: האחד סם - חברו הטוב של דרק, השני מקס - קפטן קבוצת הפוטבול ויריבו של דרק, והשלישי הוא "טרומן" - תלמיד המגיע מבית ספר אחר ונהג להציק לה. לקייסי קשר טוב עם ליזי והיא לא מנצלת אותה, ולעתים מתייעצת איתה בבעיות ואף עוזרת לה בבעיותיה.
 • ליזי מקדונלד (ג'ורדן טודוסי): ליזי מקדונלד היא אחותה הקטנה של קייסי. היא נאמנה לה לרוב והשתיים לא נוהגות לריב ועוזרות אחת לשנייה. ליזי לעתים חוברת אל אדווין כדי להשיג את מבוקשם ולפתור את בעיותיהם המשותפות (לדוגמה: המעמד שלהם כילדים האמצעיים במשפחה). ליזי בעלת ציונים טובים, היא חובבת קראטה וכדורגל ואופייה מעיד על כך שהיא נאמנה.
 • אדווין ונטורי (דניאל מגדר): אחיו הקטן של דרק(עושה כל מה שדרק אומר לו), אחיה הגדול של מרטי ואחיהם החורג של ליזי וקייסי, ואף הרגל במהרה לכך שיש לו עוד שתי אחיות. הוא וליזי לעתים מתחברים ויחד הם מתמודדים עם בעיותיהם המשותפות. אדווין כושל בספורט ובמערכות יחסים עם בנות, דבר שמביך את דרק("אתה מבייש את משפחת ונטורי.."). דרק נוהג לנצל את אדווין, שמעריץ אותו ועושה כל מה שהוא מבקש.
 • ג'ורג' ונטורי (ג'ון ראלסטון): אביהם של דרק, אדווין ומרטי, אביהן החורג של קייסי וליזי ובעלה השני של נורה. ג'ורג' מנסה לרוב להשתלט על דרק ועל התנהגותו הפרועה, אך לרוב לא מצליח. לעתים ג'ורג' מתנהג כמו נער, כאשר מייעץ לילדיו, ועל כך סופג עלבונות מנורה. ג'ורג' דומה במעט לדרק: מתברר שגם הוא היה יוצא לרוב עם בנות בבית ספרו וגם הוא שיחק הוקי. כמו דרק ואדווין הוא חובב סרטי אימה. ג'ורג' התבלבל מספר פעמים בין נורה לאשתו הקודמת - דבר שהכעיס את נורה עד מאוד. ג'ורג' לא נותן עצות טובות במיוחד ולרוב מי שמייעצת במשפחה היא נורה.
 • נורה מקדונלד (ג'וי בורסקי): אימן של קייסי וליזי, אימם החורגת של דרק, אדווין ומרטי ואשתו השנייה של ג'ורג'. נורה מצליחה להשתלט על בנותיה (בניגוד לג'ורג') ופעמים מעטות אף משתלטת על דרק. נורה היא האמא הטובה, הדאגנית והמסודרת שתעשה הכל למען ילדיה. פעמים רבות היא מביכה את קייסי ליד חברותיה. מקס ואמילי מחבבים מאוד את נורה. בעונה הרביעית נורה גילתה שהיא בהריון מג'ורג'.
 • מרטי ונטורי (אריאל וואלר): אחותם הקטנה של דרק ואדווין, ביתו של ג'ורג', אחותן החורגת של קייסי וליזי וביתה החורגת של נורה. מרטי היא הקטנה ביותר במשפחה (היא בכתה א') ואופייה האופטימי והנאיבי משפיע על הסדרה. לרוב נורה, ג'ורג', קייסי ודרק לא מצליחים לסרב לבקשותיה.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מקס: תלמיד בכתתם של קייסי ודרק. מקס התאהב בקייסי בעונה השנייה (בעוד היא התאהבה בו) ובעונה השלישית הפכו לחברים. בפרק האחרון לעונה השלישית נפרדה קייסי ממקס. מקס אהב את קייסי, אך לעתים קייסי התרגזה עליו ולרוב הוא מחפה על כך. הוא ראש קבוצת הפוטבול ולפעמים ביריבות עם דרק.
 • אמילי: תלמידה בכתתם של קייסי ודרק, שכנתם וחברתה הטובה של קייסי. בעונה הראשונה אמילי הייתה מאוהבת בדרק אך דרק לא אהב אותה. היא אוהבת את משפחתה של קייסי וחושבת שהם מצחיקים. במהלך שתי עונות אמילי יצאה עם שלדון.בפרק "הפתעה" אמילי החלה לצאת עם דרק.
 • סם: חברו הטוב ביותר של דרק ומשחק הוקי בנבחרת בית הספר. הוא לא תלמיד מצטיין, אך הוא תלמיד טוב יותר מדרק וכמו כן גם אחראי ממנו. בעונה הראשונה סם יצא עם קייסי - דבר שהרגיז את דרק. סם גם ניגן בלהקה של דרק, "די-רוק".
 • סאלי: סאלי עובדת במסעדת Smelly Nelly יחד עם דרק. דרק התאהב בסאלי במהירות, אבל היא דחתה אותו. סאלי יצאה במשך תקופת זמן עם פטריק, אך הוא נפרד ממנה במהלך העונה השלישית. לקראת סוף העונה השלישית סאלי התאהבה בדרק והשניים הפכו לזוג. משפחתו של דרק מחבבים את סאלי מאוד.
 • שלדון: שלדון לומד בכתתם של קייסי ודרק. בדומה לקייסי הוא מסודר ותלמיד מצטיין. שלדון התאהב באמילי וגם היא בו והשניים הפכו לחברים בעונה השנייה. בעונה השלישית, מאחר שמשפחתו עברה דירה, הוא הציע לאמילי נישואין אך היא סירבה לו.
 • קנדרה: קנדרה היא חברתו של דרק בעונה השנייה. בדומה לדרק - גם היא תלמידה פופולרית. הפיצה שמועות בבית הספר ואחד הפרקים מדגיש זאת.
 • ראלף: אחד מחבריו הטובים של דרק. ראלף לא חכם במיוחד ותלמיד גרוע יותר מדרק. הוא מתופף בלהקה של דרק "די-רוק".
 • טרומן:החבר של קייסי בעונה הרביעית,לאחר שהוריו התגרשו הוא סולק מבית הספר בטורונטו ובגלל זה לא הצליח להתחבר לאף אחד.

נופש עם דרק[עריכת קוד מקור | עריכה]

נופש עם דרק הוא סרט טלוויזיה המבוסס על הסדרה "לחיות עם דרק". בסרט, דרק וקייסי חוזרים וממשיכים לריב במהלך חופשה משפחתית, בה מבקרת המשפחה את הסבתא המתגוררת על שפת האגם. העניינים מתחממים כאשר קייסי פוגשת את ג'סי, הרקדן הצעיר. דרק פוגש את רוקסי, הילדה העשירה המתגוררת ליד האגם. כאשר אביה של רוקסי מאיים להרוס את האגם, המשפחה מתאחדת כדי להציל אותו. הסרט צולם בקנדה בין 14 בספטמבר ל-7 באוקטובר 2009, ושודר לראשונה ביוני 2010.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]