שקרניות קטנות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
שקרניות קטנות
PrettyLittleLiarsIntertitle.png
סוגה סדרת נעורים
מסתורין
מותחן
חברת הפקה Warner Bros. Television
Alloy Entertainment
יוצרים מרלין קינג (סדרה)
שרה שפרד (ספרים)
שחקנים טרויאן בליסאריו
אשלי בנסון
טיילר בלקבורן
הולי מארי קומבס
לוסי הייל
קיגן אלן
איאן הרדינג
לורה לייטון
צ'אד לאו
שי מיטשל
ג'אנל פריש
סשה פיטרס
ארץ מקור ארצות הברית
שפות אנגלית
מספר עונות 5
מספר פרקים 107
סדרת המשך "רייבנסווד"
הפקה
מפיקים ליסה קוקראן נילן
מפיקים בפועל לסלי מורגנשטיין
בוב לוי
מרלין קינג
אוליבר גולדסטיק
אתר צילומים לוס אנג'לס, קליפורניה
צלמים דיינה גונזלס
אורך פרק 40-42 דקות
שידור
רשת שידור ABC Family
רשת שידור בישראל HOT3
תקופת שידור מקורית 8 ביוני 2010 – רץ
קישורים חיצוניים
אתר רשמי (באנגלית)

שקרניות קטנות ויפותאנגלית: Pretty Little Liars; בישראל נקראת הסדרה שקרניות קטנות), היא סדרת נעורים אמריקאית המבוססת על סדרת ספרים פופולרית בעל שם זהה מאת שרה שפרד. הסדרה עלתה לשידור ב-8 ביוני 2010 בערוץ ABC Family.‏[1] לסדרה נוצר ספין-אוף בשם "ריבנסווד" אשר התחיל ב-22 באוקטובר 2013 והסתיים לאחר עשרה פרקים. ב-10 ביוני 2014, החלו שידורי העונה החמישית ברשת ABC. ב-10 ביוני 2014, חודשה הסדרה לעונה שישית ושביעית.‏[2]

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה עוקבת אחר חייהן של ספנסר הייסטינגס (טרויאן בליסאריו), האנה מרין (אשלי בנסון), אריאה מונטגמרי (לוסי הייל) ואמילי פילדס (שי מיטשל), ארבע חברות המאבדות קשר אחת עם השנייה לאחר היעלמותה של חברתן, מנהיגת החבורה, אליסון דילורנטיס (סשה פיטרס). שנה לאחר לאחר ההיעלמות, הן מתחילות לקבל הודעות מדמות מסתורית המשתמשת בשם "A" ומאיימת לחשוף את סודותיהן. "A" נוהגת לאיים על הבנות בדרכים יצירתיות שרובן מועברות על ידי הודעות בסלולרי, סרטוני וידאו ופתקים. בהתחלה הן חושבות שזאת אליסון עצמה, אבל אחרי שהיא נמצאה מתה, הבנות מבינות שמישהו אחר יודע את הסודות שלהן, כולל סודות שהן חשבו שרק אליסון ידעה. בהמשך מתגלה כי אליסון עצמה הייתה קורבן להטרדותיו של "A" טרם היעלמותה. הבנות חוקרות יותר ויותר לעומק את התעלומה אודות הזהות של "A" ואת ההיעלמות המסתורית של אליסון. הצלחת הרייטינג של 10 הפרקים הראשונים גרמה לסדרת הספרים להתארך מעבר לשמונת הספרים הראשונים. צפויים 7 עונות לשקרניות קטנות‏[3]

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

השקרניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ספנסר הייסטינגס (טרויאן בליסאריו): "הילדה החכמה". היא פרפקציוניסטית קיצונית שתמיד מנסה לרצות את הוריה העשירים המשווים אותה תמיד לאחותה הגדולה, מליסה. ספסנר הייתה השקרנית היחידה שהייתה מספיק אמיצה להתמודד מול אליסון ולכן היא המטרה העיקרית של A וזה מתבטא בכך שהוא מתעלל בה יותר מכל שאר הבנות. ספנסר מנשקת את ארוסה של מליסה וורן, וגורמת לפרידתם. מתגלה גם שלפני תחילת אירועי הסדרה ספנסר התנשקה עם איאן בזמן שהוא יצא עם מליסה.
 • האנה מרין (אשלי בנסון): "הילדה הפופולרית". נחשבת לבחורה הפופולארית בתיכון רוזווד לאחר היעלמותה של אליסון. מגיל צעיר הוריה לא חיים יחד והייתה לה בעיה של עודף משקל בתור ילדה, בזכות אליסון הפכה האנה לרזה, אליסון לימדה אותה איך להקיא. אחרי שאביה עזב אותה ואת אמה היא החלה לגנוב מחנויות כדי שישים לב אליה. כמו כן בעקבות עזיבותו של אביה נוצרים בעיות כלכליות במשפחתה. אחרי שנמצאה גופתה של אליסון היא פחות מתעניינת בהיותה פופולארית, והקשר בינה לבין ארבע האחרות מתחזק בעקבות פחד מ"A". מאוחר יותר מפתחת מערכת יחסים עם קיילב. האנה מתגלה כבחורה אמיצה, חמה, רגישה ואוהבת שתעשה הכול למען האנשים שהיא אוהבת.
 • אריאה מונטגומרי (לוסי הייל): "הילדה האמנותית". שבה לרוזווד יחד עם משפחתה, לאחר ששהו שנה באיסלנד. בבר, היא פוגשת את עזרא פיץ ומנשקת אותו, ולאחר מכן ביום הראשונה של בית הספר היא מגלה שהוא המורה שלה לאנגלית. הם מחליטים להמשיך את מערכת היחסים שלהם בסוד במשך זמן, עד שבסופו של דבר הם מגלים להוריה של אריאה שהם זוג. לאריאה ואליסון הייתה מערכת יחסים נייטרלית ולכן A הכי פחות מקשה עליה.
 • אמילי פילדס (שי מיטשל): "הילדה הספורטיבית". שחיינית תחרותית אשר הייתה מאוהבת באליסון אשר שיחקה ברגשות שלה. אמילי ואליסון שמרו יחד בסוד על כך שאמילי לסבית. מתיידדת עם מאיה, נערה חדשה ברוזווד, שעברה לגור בביתה לשעבר של אליסון. אמילי היא ה"חוליה החלשה" של החבורה ולכן גם היא קורבן אהוב על A.
 • אליסון דילורנטיס (סשה פיטרס): "מלכת הדבורים". הנערה הכי פופולרית בבית הספר שהייתה מגעילה לכל מי ש"לא הצליח להשתלב בחברה" וקראה להם בשמות וכתוצאה מכך רבים מהם שנאו אותה, והמנהיגה לשעבר של החבורה. שלטה בקבוצה ביד רמה, אליסון המרשעת אך הכריזמטית נעלמה במהלך מסיבת פיג'מות; שנה מאוחר יותר, היעלמותה עדיין לא נפתרה, אבל גופתה נמצאה. לא ידוע הרוצח של אליסון. בתחילת העונה השלישית נחטפה גופתה של אליסון ובמהלך העונה גופתה מתגלה ונקברת שוב. בפרק סיום העונה השלישית אליסון מתגלה כחיה ומחלצת את הבנות מאכסניה בוערת אך לא ידוע אם אליסון באמת הצילה את הבנות, או שזו הייתה "מעיל אדום" עם "מסכת אליסון". לאורך העונה הרביעית, הבנות חושדות שאליסון בחיים. בסוף מחצית העונה הרביעית נרמז בכבדות שאליסון כנראה בחיים.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טובי קאוונה (קיגן אלן): נער מתבודד שהיה פעם חבר טוב מאוד של אליסון. אך החברות הפכה ליריבות כאשר טובי שמע אותה מעירה הערה מעליבה על אימו. מאז אליסון מכנה אותו פריק. אליסון טענה שטובי נהג להציץ להן בחדרים מהחלון לפני שאליסון נעלמה. אריאה, ספנסר, האנה ואמילי חושדות בו שהוא "A" ושהוא יצא עם אליסון, הן יודעות שאליסון ידעה סוד כלשהו עליו ובגלל זה הוא הודה באשמה על העניין עם ג'נה. טובי מתיידד עם אמילי לאחר שהוא חוזר לבית הספר. הוא נעצר באשמה לרצח של אליסון,אך הריאיות נגדו מתגלות כמזויפות והוא משוחרר. בסוף העונה הראשונה מתחיל לצאת עם ספנסר. בעונה השלישית הוא מתגלה כחבר השני בנבחרת A. בפרק האחרון של העונה השלישית הוא סיפר שהוא הצטרף לנבחרת כדי לרגל לטובת השקרניות. בעונה הרביעית הוא "פוטר" מהקבוצה של A ומתחיל חקירה כדי לגלות מה באמת קרה לאימו. האם היא התאבדה כמו שאמרו או האם מישהו הרג אותה?
 • ג'נה מרשל (תמין סורסוק): אחותו החורגת של טובי. היא הייתה היריבה של אליסון. כשאליסון חשבה שטובי מציץ לבנות, היא החליטה לנקום בו וזרקה פצצת סירחון לתוך המחסן של הבית. אך עקב שיבוש זה גרם לשריפה שעיוורה את ג'נה. אחרי שגופתה של אליסון נמצאה ג'נה חוזרת לבית הספר ומתגלה כאיום עבור הבנות. ג'נה היא נערה חכמה שגם בעיוורונה נראה שהיא קשורה ל-"A". בסוף העונה השנייה היא עוברת ניתוח בעיניים שאמור להחזיר לה את הראייה. אך עקב ניסיון רצח היא משקרת ואומרת שהניתוח לא הצליח אף על פי שהוא כן. הבנות מגלות את זה ולכן ג'נה חושפת את השקר בפני שאר חבריה. בסוף העונה השלישית היא עוזבת את רוזווד כדי ללמוד בפנימיה עקב ניסיון הרצח. חוזרת לרוזווד בסוף העונה השלישית, ומתגלה שיש ברית מסתורית בינה לבין מליסה ושאנה. בעונה הרביעית ביום ההולדת של אמילי היא מותקפת על ידי אדם מסתורי שמנסה להטביע אותה באגם,אך היא ניצלת בזמן, ולאחר מכן ספנסר מגלה משאנה שג'נה פוחדת מסיסי.
 • כיילב ריברס (טיילור בלאקבורן): החבר של האנה. כיילב הוא נער שאביו נטש אותו ואימו נעלמה באופן מסתורי כשהוא היה בן חמש. כיילב התגורר בבית הספר מכיוון שלא הסתדר עם משפחתו האומנת. האנה הציעה לו לגור איתה והוא הסכים ובהמשך הופכים לזוג. הם נפרדים אחרי שהאנה גילתה שג'נה שכרה אותו כדי לרגל אחריה. בעונה השנייה האנה מבינה שכיילב באמת אוהב אותה ולכן היא חוזרת אליו. קיילב הוא האקר והוא מספר פעמים בסדרה פורץ לטלפונים ומחשבים תמורת תשלום. לעתים משתף פעולה עם טובי ופייג' על מנת לגלות מידע על A.
 • עזרא פיטץ (איאן הרדינג): עזרא נפגש עם אריאה בבר שליד בית הספר. שם הם מתאהבים. אך ביום למחרת מתגלה שהוא המורה שלה. השניים ממשיכים את הזוגיות שלהם ומסתירים אותה עד לעונה השנייה שהם חושפים אותה להוריה של אריאה. עקב כך עזרא מפוטר מהעבודה שלו. בעונה השלישית מתגלה שהוא מגיע ממשפחה מאוד עשירה ושהוא הכניס את החברה שלו מהתיכון להריון ואמו שילמה לה כדי שתפיל את התינוק ותיעלם. אריאה מגלה שהיא לא הפילה את התינוק ומגדלת אותו ובהמשך גם עזרא מגלה על כך. בעונה הרביעית מתגלה שעזרא היה במערכת יחסים עם אליסון בעבר והוא כתב עליה ספר וניצל את הבנות (בעיקר את אריה) למטרת הכתיבה.
 • מליסה הייסטינגס (טורי דה ויטו): אחותה הגדולה של ספנסר. היא נחשבת כ"מושלמת" על ידי הוריה. ספנסר תמיד קינאה בה על ה"מושלמות" שלה. בהמשך מתגלה שגם למליסה היה עבר לא טוב עם אליסון. לאחר מותו של איאן היא משוכנעת שספנסר משקרת לה ושאיאן חיי. אחרי שהתגלתה גופתו מליסה, שהייתה בהירון, איבדה את התינוק אך שיקרה שהיא עדיין בהריון. השקר מתגלה בעונה השלישית. בתחילת העונה הרביעית מתגלה שהיא וווילדן לבשו את תחפושת "מלכת הלבבות".נאמר בהודעה מ"A" בפירוש שמליסה היא לא חלק מ"נבחרת A".
 • ג'ייסון דילורנטיס (דרו ואן אקר): האח למחצה הגדול של אליסון, ספנסר ומליסה. בעברו הוא, איאן וגראט השתייכו למועדון N.A.T CLUB. מועדון אשר ריגל וצילם בני נוער בשכונה ברגעים אינטימיים. בנוסף ג'ייסון נהג לשתות ולעשן סמים. אחרי מותה של אליסון הוא החליט להפסיק עם האלכוהול והסמים והפך ליועץ בבית הספר לנוער בסיכון. הוא קינא באליסון מפני שחש שההורים שלו "איבדו את הילד הלא נכון". בעונה השנייה הוא מגלה לספנסר שהם אחים והשניים מחליטים לגלות לבד מי רצח את אליסון. בעונה השלישית הוא מתחיל לחשוש לחייו אחרי מותם של גארט ואיאן והוא מבין ש"A" רוצה את חברי המועדון מתים. אחרי תאונת מעלית שממנה בקושי יצא בחיים, נעלם מבית החולים וגורלו נשאר לא ידוע.
 • לוקאס גוטסמן (ברנדן רובינסון): לוקאס הוא נער רגיל הנחשב לחנון אשר ספג השפלות מצידה של אליסון. אחרי מותה מעמדו החברתי השתפר והוא התיידד עם האנה והתאהב בה. אך היא לא הרגישה אותו הדבר כלפיו אך עדיין נשארו ידידים. בעונה השלישית הוא מגלה צד אפל והוא אינו מדבר עם האנה על כך והוא גם נהפך לחשוד ב"נבחרת A". בעונה הרביעית מונה מספרת שהוא היה חבר בקבוצה של A.
 • איאן תומאס (ריאן מרימן): איאן היה החבר של מליסה אך היא נפרדה ממנו אחרי שגילתה שהוא בגד בה עם אליסון. אחרי שנתיים הוא חוזר לרוזווד והופך למאמן נבחרת ההוקי של בית הספר ובמקביל מתחתן עם מליסה. "A" שלוח לבנות סרט וידאו המראה שאיאן רצח את אליסון. אך כאשר הן רוצות לפנות למשטרה עם הסרטון הן מגלות ש"A" גנב את המחשב של ספנסר ומחק אותו. בסוף העונה הראשונה הוא מתעמת עם ספנסר בכנסייה ומנסה להרוג אותה במגדל הפעמונים. אך לפני שהוא מצליח "A" מגיע ודוחף אותו אל מותו. בעונה השנייה גופתו נגנבת ו-"A" יוצר אשליה שהוא עדיין חי. אך מסתבר ש"A" זייף התאבדות ומכתב התאבדות. הבנות מאוחר יותר מגלות את ההמשך של הסרטון ומסתבר שאיאן הוא לא זה שרצח אותה. הוא היה חבר במועדון N.A.T CLUB יחד עם גארט וג'ייסון.
 • גארט ריינולדס (יאני גלמן): גארט הוא קצין במשטרה שהיה חבר במועדון N.A.T CLUB יחד עם ג'ייסון ואיאן. גארט ניצל את העובדה שהבנות סומכות עליו וכך בעצם ריגל אחריהן לטובת ג'נה. בעונה השנייה הוא מואשם ברצח של אליסון (ובעונה השלישית מואשם גם ברצח של מאיה). באמצע העונה השלישית הוא משתחרר אחרי שהתברר שהראיות היו מזויפות. בליל כל הקדושים על רכבת האימה, גארט מספר לספנסר שהוא ראה את אליסון ואבא של אריאה רבים בלילה שבו היא מתה. אך מאוחר יותר באותו הלילה, גארט נורה למוות על ידי חבר מ"נבחרת A" אשר לבש את תחפושת "מלכת הלבבות". בדומה לרציחות של אליסון ואיאן, גם הרצח של גארט לא נפתר.
 • סיסי דרייק (ונסה ריי): סיסי הייתה חברה טובה מאוד של אליסון וככל הנראה אליסון למדה ממנה איך לתפעל אנשים והיא שימשה לה דמות של אחות גדולה. הבנות לא ידעו על סיסי אבל סיסי כן הכירה את הבנות וסודות שלהן. סיסי חזרה לרוזווד ופתחה חנות בגדים. סיסי היחידה שידעה שאליסון הייתה בהריון. סיסי יודעת על אליסון הרבה יותר ממה שהיא מספרת ואפילו נתפסה כמה פעמים מספרת שקרים. בעונה הרביעית מתגלה כ"מעיל אדום". בעונה החמישית סיסי נמלטת מאמריקה ונוסעת לספרד עם תעודת זהות על שם ויויאן דארקבלום, שם התעודת זהות המזויפת של אליסון.
 • מונה ונדרוואל (ג'אנל פאריש): מונה הייתה נערה חנונית ודחויה ללא חברים שאליסון נהגה ללעוג לה. אחרי היעלמותה של אליסון והתפרקות החבורה, מונה והאנה התחברו, עשו שינוי תדמית והפכו לשתי הבנות הפופולריות בתיכון. בסוף העונה השנייה מתגלה שמונה היא "A" ושהיא חברה ב"נבחרת A". אחרי שמונה מנסה להרוג את ספנסר, היא מתגלה בסובלת מבעיה נפשית ש"הסירה" את הגבול בין דמיון למציאות. בעונה השלישית היא עוברת שיקום בבית חולים פסיכיאטרי "ראדלי" ובסופו היא חוזרת לבית הספר אך עדיין ממשיכה להיות "A". בסוף העונה השלישית היא "מפוטרת" מהנבחרת של A והיא מצטרפת לשקרניות כדי לגלות מי זו ה-A החדשה. נרצחת באמצע העונה החמישית.
 • נול קאהן (בראנט דוהרטי): נול הוא הנער הכי פופולרי בתיכון. אריאה הייתה מאוהבת בו שנה לפני היעלמותה של אליסון. כשאריאה חוזרת מאיסלנד נול מתאהב בה אך מגלה שאריאה במערכת יחסים עם עזרא. נול מתגלה כמישהו אגואיסט ומגעיל שנהנה לסחוט אחרים. הוא התחיל לסחוט את אריאה ועזרא אך בעזרת התערבות של "A" נול מושעה מבית הספר. בעונה השנייה הוא חבר של מונה עד אשר הוא זורק אותה לטובת ג'נה. הוא גם מתחיל לגלות צדדים אפלים באישיות שלו ונראה כאילו הוא יודע יותר ממש שהוא מגלה. עוזר לאליסון מכיוון שהיא יודעת עליו משהו והיא סוחטת אותו שאם הוא לא יעזור לה היא תגלה לכולם.
 • מאיה סט. ג'רמיין (ביאנקה לוסון): מאיה עברה לגור עם משפחתה בבית משפחת דילורנטיס. היא נפגשת עם אמילי והשתיים מתאהבות אך מתחילות את הזוגיות שלהן לאחר שאמילי יוצאת מהארון. הזוגיות לא נמשכת זמן רב מכיוון שהוריה של מאיה מגלים שהיא מעשנת סמים מדי פעם ולכן שלחו אותה לגמילה. מאיה חוזרת לרוזווד בעונה השנייה וממשיכה את הזוגיות עם אמילי. אך היא חורת לעשן והשתיים רבות ולכן מאיה בורחת. בסוף העונה השנייה מוצאים את הגופה של מאיה.
 • לינדון ג'יימס/נייט סט. ג'רמיין (סטארלינג סולימאן): לינדון מצטרף בעונה השלישית לאחר מותה של מאיה והוא מציג את עצמו כנייט סט. ג'רמיין, בן דודה של מאיה. הוא ואמילי מתחברים במהירות. נייט מציעה לאמילי לצאת איתו ועם ההורים שלו לחופשה בצימר שלהם. שם היא מגלה שהשם האמיתי שלו הוא לינדון ג'יימס ולא נייט ושהוא היה עם מאיה בגמילה והתאהב בה. אבל מכיוון שמאיה חזרה לאמילי, נייט החליט לנקום והוא רצח את מאיה ותכנן לרצוח את אמילי ופייג'. אחרי מרדף קצר ביער, אמילי הורגת אותו כהגנה עצמית.
 • פייג' מקולרס (לינדזי שו): פייג' היא חברה בנבחרת השחייה של בית הספר. היא הייתה מאוהבת באמילי, דבר שאליסון ידעה ולכן סחטה אותה על זה. אחרי שאליסון נעלמה מעמדה החברתי של פייג' השתפר. אמילי ופייג' יצאו יחד לתקופה קצרה אבל בסופו של דבר נפרדו מפני שהיה לאמילי קשה לנהל מערכת יחסים עם מישהי בתוך הארון. בעונה השלישית פייג' יוצאת מהארון והשתיים חוזרות. גם פייג' יודעת על "נבחרת A" ולכן היא אחת משני האנשים היחידים (חוץ מהשקרניות) שיודעים על זה. השני הוא כיילב.
 • מייק מונטגומרי (קודי אלן כריסטיאן): מייק הוא אחיה הצעיר של אריאה. הוא לוקח את הגירושים של הוריו באופן קשה מאוד. דבר הגורם לו להיות אלים, תקיף והוא מתחיל לבצע פריצות ובין היתר פרץ לביתם של אמילי, ספנסר, גארט וג'ייסון. הוא נתפס ומתחיל לקחת טיפול פסיכולוגי ואובחן כסובל מדיכאון.
 • רן קינגסטון (ג'וליאן מוריס): רן הוא החבר לשעבר של מליסה אשר נפרדה ממנו בגלל התאהבותו בספנסר. הוא רופא בבית החולים.
 • אשלי מארין (לורה לייטון): אימה החד הורית של האנה. בתחילת הסדרה כאשר האנה נתפסת בגנבות, אשלי מחליטה לצאת עם השוטר דארן ווילדן כדי לבטל את האישומים על האנה. אך בסופו של דבר היא נפרדת ממנו כי גילתה שהוא משתמש בה כדי לרגל אחרי האנה. אשלי נאבקת נגד המצב הכלכלי הקשה שלה. חשודה עיקרית ברצח של ווילדן.
 • ביירון מונטגומרי (צ'אד לאו): אביהם של אריאה ומייק ובעלה לשעבר של אלה. ביירון הוא מרצה במכללת הוליס אשר היה לו רומן עם תלמידה שלו. אריאה ואליסון היו עדות לכך. בלילה שבו אליסון נרצחה הוא נפגשת איתה. מתגלה שאליסון סחטה אותו שאם הוא לא ישלם לה היא תספר לאלה. ביירון לא סיפר על אירוע זה לאף אחד כי ידע שהוא יתגלה כחשוד. אחרי ש"A" גילה לאלה על הבגידה, הם נפרדים אבל חוזרים. בעונה השנייה יש בעיות חדשות. הפעם עם הילדים שלהם. בעונה השלישית הם כבר מתגרשים.
 • אלה מונטגומרי (הולי מארי קומבס): אימם של אריאה ומייק ואשתו לשעבר של ביירון. היא מורה לאנגלית בבית הספר והיא מתיידדת עם עזרא. אחרי שאריאה ועזרא סיפרו לה שהם זוג, אלה הייתה מבולבלת ורצתה לקבל תשובות על העניין. בסופו של דבר היא הבינה שעזרא אוהב את אריאה ותחילה לקבל את הזוגיות. בעונה השלישית מתחילה לצאת עם ז'אק, בעל בית הקפה שבו אמילי עובדת.
 • פיטר הייסטינגס (נולאן נורת'): אביהם של ג'ייסון, מליסה וספנסר. הוא עורך דין מצליח המגיע ממשפחה עשירה ורוצה שמשפחתו תהיה משפחה מושלמת וטובה ביותר. פיטר ניהל רומן בעברו עם ג'סיקה, אימה של אליסון ועקב כך ג'ייסון נולד. פיטר גם שכר חוקר פרטי שירגל אחרי מליסה כי הוא חשש שאולי היא קשורה להיעלמותה של אליסון.
 • ורוניקה הייסטינגס (לסלי פרה): אימן של מליסה וספנסר. עורכת דין משכילה ואם מסורה לשתי בנותיה. ורוניקה ייצגה את גארט כשהוא הואשם ברצח של אליסון. מכיוון שהיא מצליחה בעבודה שלה היא גילתה שהראיות נגדו היו מזויפות ובזכותה גארט השתחרר.
 • אן סאליבן (אנבת' גיש): פסיכולוגית נוער. נבחרה לטפל בבנות ולעזור להן במטרה להתגבר על האובססיה למותה של אליסון ולרצח של איאן. היא זוכה באמון של הבנות אשר מספרות לה על "A" (וכך הופכת לאדם הראשון שהם מספרות לה). אחרי מחקר קטן היא מגלה ש"A" מטופל אצלה. אך לפני שהיא מספיקה לספר את זה לבנות "A" חוטף אותה. "A" שולח לבנות מסר שהיא עדיין בחיים ושיש להן זמן מוקצב של יום לבצע משימות כדי להציל אותה. הבנות עומדות במשימות ומגלות שדוקטור סאליבן נקברה בחיים. כשהן מגלות את המיקום הן מתחילות לחפור רק כדי לגלות שבובת ראווה נקברה. בסוף העונה השנייה אחרי שמונה התגלתה כ"A", דוקטור סאליבן מתגלה בחיים והיא מסבירה שהיא נאלצה לעזוב את רוזווד כיוון שמונה איימה על הבן שלה. בעונה השלישית דוקטור סאליוון ממשיכה את הטיפול באמילי. בעונה השלישית מטפלת בספנסר אחרי שהיא נכנסת לראדלי.
 • דארן ווילדן (רייס ג'ונסון): שוטר במשטרת רוזווד. הוא מאוד נחוש להאשים את הבנות ברצח של אליסון מסיבה לא ידועה. בהמשך מתגלה שהיה לו רומן קצר עם אליסון ושאולי הכניס אותה להריון. הבנות חושדות שהוא זה שרצח את אליסון עקב ההריון ולכן הוא נחוש להפליל את הבנות. מטרתו העיקרית היא האנה. בתחילת העונה הרביעית מונה מגלה שהוא לבשת את תחפושת "מלכת הלבבות" יחד עם מליסה. נרצח בתחילת העונה הרביעית.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליהוק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ABC Family החלו בליהוק לפרק הפיילוט של הסדרה באוקטובר 2009.‏[4] לוסי הייל לוהקה כאריאה מונטגומרי לסדרה,‏[4] ובעקבותיה טרויאן בליסאריו ואיאן הרדינג כספנסר הייסטינגס ועזרא פיץ בנובמבר 2009.‏[5] בדצמבר 2009, נבחרו אשלי בנסון כהאנה מרין ושי מיטשל כאמילי פילדס, וכן לורה לייטון כאשלי מרין, אלקסיס דניסוף כטום מרין, וביאנקה לוסון כמאיה.‏[6][7] The Hollywood Reporter גם ציין כי טורי דה ויטו וסשה פיטרס קיבלו תפקידים חוזרים בפיילוט.‏[7] אתר האינטרנט The Alloy אישר מאוחר יותר כי פיטרס תשחק את אליסון דילורנטיס ודה ויטו תהיה מליסה הייסטינגס, וכן הזכיר את ליהוקה של ג'אנל פריש כמונה.‏[8] באפריל 2010, התפקיד של אביה של אריאה, ביירון, לוהק מחדש עם צ'אד לאו,‏[9] והולי מארי קומבס לוהקה כאלה, אמא של אריאה.‏[10]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Gorman, Bill (June 9, 2010). ""Pretty Little Liars" Stands as ABC Family's No. 1 Series Launch on Record Across Target Demos". TV by the Numbers. Zap2it. Retrieved June 24, 2010. 
 2. ^ Sandra Gonzalez, 'Pretty Little Liars' Renewed for 2 More Seasons, June 11, 2014, Mashable
 3. ^ Armstrong, Jennifer (December 8, 2010). "'Pretty Little Liars': Four new books on the way, starting in July". Entertainment Weekly. Time Inc. Retrieved December 27, 2010. 
 4. ^ 4.0 4.1 Andreeva, Nellie (October 19, 2009). "ABC Family nears 'Little Liars' pickup". The Hollywood Reporter. Prometheus Global Media. Archived from the original on January 27, 2010. Retrieved November 24, 2009. 
 5. ^ Andreeva, Nellie (November 11, 2009). "ABC Family fills comedy, Liars roles". The Hollywood Reporter. Prometheus Global Media. Archived from the original on January 28, 2010. Retrieved November 24, 2009. 
 6. ^ "ABC Family announces additional casting for its upcoming pilots". ABC Family. December 7, 2009. Archived from the original on January 28, 2010. Retrieved January 28, 2010. 
 7. ^ 7.0 7.1 Andreeva, Nellie (December 7, 2009). "Laura Leighton joins 'Pretty Little Liars'". The Hollywood Reporter. Prometheus Global Media. Archived from the original on January 28, 2010. Retrieved December 7, 2009. 
 8. ^ "Pretty Little Liars on TV!". Alloy Entertainment. January 28, 2010. Archived from the original on May 30, 2012. Retrieved January 29, 2010. 
 9. ^ Andreeva, Nellie (April 1, 2010). "Chad Lowe joins ABC Family series". The Hollywood Reporter. Prometheus Global Media. Retrieved April 4, 2010. 
 10. ^ Ausiello, Michael (April 10, 2010). "Exclusive: Holly Marie Combs joins 'Pretty Little Liars'". Entertainment Weekly. Time Inc. Retrieved June 15, 2010.