אביאל בסין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אביאל בסין
אביאל בסין
לידה 9 ביוני 1997 (בן 24)
מידע אישי
שם אביאל בסין
מקום מגורים תל אביב
מידע יוטיוב
תקופת הפעילות 30 ביוני 2013 – הווה (8 שנים ו־30 שבועות)
ז'אנר גיימינג, קומדיה, טרנדים, ואימה
רשומים 57.2k‏ (SpicyCrap666)
305k (אביאל בסין)
11.8k (הפורצים)
(נכון ל-16 בינואר 2022)
צפיות 6,988,508‏ (SpicyCrap666)
90,522,691 (אביאל בסין)
607,355 (הפורצים)
(נכון ל-16 בינואר 2022)
שם הערוץ אביאל בסין
כפתורים
YouTube Silver Play Button.png 100,000 רשומים   2017



אביאל בסין, ידוע גם בשמו לשעבר, SpicyCrapעברית: "חרא חריף")[1] הוא ערוץ תוכן, קומדיה וטרנדים שמופעל על ידי אביאל בסין. בשנת 2017 היה ערוץ היוטיוב הגדול בישראל בתחום הגיימינג,[2] עם כ-304 אלף רשומים, נכון לנובמבר 2021. הערוץ נקרא כך בעבר מכיוון שאביאל, בעל הערוץ, כינה את קהילת יוצרי התוכן הישראלית "חרא" ואת עצמו החשיב כ-"חריף" או לוהט. בנוסף לערוץ הראשי, הפעיל בסין את הערוצים "SpicyCrap666" ו-"הפורצים". בדצמבר 2018 שינה את שם הערוץ לשם "אביאל בסין", שמו האמיתי.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספייסי קראפ החל לפעול ב-2010 ביוטיוב, ובשם SpicyCrap רק ב-2013. לאחר פתיחת הערוץ, השם הוחלף ל-SpicyCrap666 שמרמז על התוכן של הערוץ מכיוון שהמספר 666 מוזכר לרוב בהקשר של השטן ושל אימה. ואכן, עיקר התוכן של הערוץ היה תוכן אימה לאוהבי הז'אנר בלבד. הוא היה ידוע בין היתר בסיפור "קריפיפסטות" - אגדות אורבניות מז'אנר האימה. קהילת המנויים שלו הייתה קהילה סגורה יחסית לפעיל יוטיוב וכללה יותר מ-52,000 מנויים. SpicyCrap הוא דמות מוכרת בקהילת ה-FXP הישראלית.

SpicyCrap666[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך פעילותו של הערוץ SpicyCrap666 שכלל תחתיו את ז'אנר האימה, אביאל היה ידוע בקהילת העוקבים שלו בתור "ספייסי הקריפי". הערוץ כלל את הסדרות הבאות:

 1. סיפור לפני השינה - סדרה בת שתי עונות הכללה 27 פרקים בסך הכל, כך נקראה סדרת הקריפי-פסטות שלו (שהן אגדות אורבניות מז'אנר האימה). הסיפורים בסדרה תורגמו על ידי בסין, אך רובם הועלו בחו"ל הרבה לפני שאביאל העלה אותם לערוצו בשפה העברית.
 2. הצד האפל של המשחקים - סדרה בת שלוש עונות שכללה 17 פרקים בסך הכל, כך נקראת הסדרה שחושפת צד אפל למשחקים מוכרים כמו "מריו", "מיינקראפט" "GTA" ועוד. בדומה לסדרה סיפור לפני השינה, גם סדרה זו הייתה למטרות אימה בלבד.
 3. טופו קריספי - סדרה בת עונה אחת שכללה 3 פרקים בסך הכל, סדרה זו הייתה במקום השלישי בערוץ של ספייסי, הסדרה עסקה בחמישה דברים הכי מפחידים בנושא מסוים כמו סרטוני יוטיוב, אך הסדרה החלה מאוחר יחסית, קצת לפני שנפתח הערוץ החדש, אביאל החל להעלות את הסדרה, ולכן יש לה אך ורק 3 פרקים.
 4. Amnesia - The Small Horse - סדרה בת עונה אחת ו-9 פרקים בסך הכל, סדרה זו פתחה את ערוצו של ספייסיקראפ במתכונתו הישנה, במהלך הסדרה אביאל משחק במשחק "Amnesia".
 5. מיינקראפט האימה - סדרה בת עונה אחת ו-3 פרקים בסך הכל, במהלך הסדרה, ספייסי משחק במוד המוסיף למשחק דמות מפחידה הנקראת "הירובריין" שתפקידה להרוס לשחקן את חוויית השלווה והשפיות.
 6. בית האימים - סדרה בת עונה אחת ו-10 פרקים בסך הכל, במהלך הסדרה אביאל משחק במשחק Half life 2 עם מוד הנקרא "Nightmare House 2" שמוסיף אימה למשחק המפורסם Half life.
 7. מיינקראפט גרסת הסיפור - סדרה בת עונה אחת ו-5 פרקים בסך הכל, במהלך הסדרה ספייסי משחק במשחק פופולרי שיצא באותה התקופה, מיינקראפט סטורי מוד.

באוגוסט 2016, הערוץ הפסיק את פעילותו, אך בספטמבר 2017 חזר בסין להעלות סרטונים הערוץ. ב-25 בנובמבר עלה סרטון בערוצו הראשי ושם אמר כי הערוץ SpicyCrap666 יחזור לפעול עם סרטונים חדשים בכל שבוע.

אביאל בסין[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוגוסט 2016 החליט אביאל בסין, יוצר הערוץ, לפתוח את הערוץ החדש שלו לצד הערוץ הישן שלו אך עם הזמן זנח את הערוץ הוותיק והחל להעלות תוכן שונה ולפתוח בהדרגה את קהילת המנויים שלו. מספר המנויים עלה בקצב של כ-500 עד 1,000 מנויים ליום מאז ספטמבר למשך תקופה קצרה, ונכון לאוגוסט 2019, היו מנויים אליו כ-321 אלף משתמשים.[3]

באוקטובר 2017 הערוץ הפך לערוץ הפריסטייל הגדול ביותר בישראל, הערוץ שמר על התואר במשך שנתיים עד שבאוגוסט 2019 הערוץ "Brain Damage" של יוני טובים עקף אותו.

הערוץ החדש תוכנן לז'אנר הגיימינג בלבד. בהתחלה נקרא "SpicyCrapG", אולם בשלב מאוחר יותר האות "G" בשם שהייתה קיצור של "Gaming" הושמטה. החל מאותו הרגע, ערוצו של בסין הפך לערוץ "פריסטייל" שעסק בכל תחום: משחקים, טריקים, עובדות ועוד. הצעד גרם למעריצים הוותיקים יותר של SpicyCrap להתלונן על הזנחת הערוץ הוותיק ולהאשים אותו בקליקבייט ובהעתקת תוכן מערוצים אחרים מחו"ל. עם הזמן אותם מעריצים החליטו להוריד את ההרשמות שלהם לערוץ, מה שהפעיל על אביאל לחץ וגרם לו להפעיל במקביל את הערוץ הישן "SpicyCrap666" אף על פי שזה לא רווחי בשבילו (לטענתו).

הערוץ אביאל בסין כולל את התכנים הבאים:

 1. סרטונים מעניינים - סדרה בת עונה 1 הכוללת 20 פרקים העוסקת בסרטוני עובדות, וסרטונים "מספקים".
 2. אתם הולכים להיות בשוק - סדרה בת עונה 1 הכוללת 26 פרקים העוסקת במבחנים על אישיותכם וגם כמו הסדרה "סרטונים מעניינים", כוללת סרטוני עובדות.
 3. נסו לא לצחוק - סדרה בת עונה 1 הכוללת 24 פרקים העוסקת באתגרים שעושה אביאל, וסרטונים מצחיקים בערוץ ספייסי-קראפ.
 4. טריקים לחיים - סדרה בת עונה 1 הכוללת 17 פרקים שבהם בסין מדבר על פעולות יומיומיות שאנחנו מבצעים בצורה לא תקינה, ודברים שיעזרו לנו ביום-יום.
 5. הקרב על המפה - סדרה בת עונה 1 הכוללת 8 פרקים, ששני הפרקים הראשונים שודרו עוד בערוץ הקודם, ומשם המשיכו לערוץ החדש, בסדרה זו ספייסי וחברו אריאל שורדים במפה מיוחדת, עד שהיוטיובר מורט מתחבר לשרת, ומתחילה יריבות בין השחקנים.
 6. פוקימון גו - סדרה בת עונה 1 הכוללת 4 פרקים הלוקחת את משחק חיפוש הפוקימונים והופכת אותו למשחק אימה בסגנון "חמישה לילות אצל פרדי".
 7. מיינקראפט הישרדות - סדרה בת עונה 1 הכוללת 5 פרקים שבהם אביאל שורד יחד עם חברתו, דניאלה במיינקראפט הישרדות.

בספטמבר 2017 הכריז אביאל שהקים צוות של עורכים, שיערכו את הסרטונים שהוא מקליט, ברמה שהוא מצפה לה, מה שמבטיח סרטונים יומיומיים וזמן לערוץ הישן. ב-25 בנובמבר הודיע כי מעתה ואילך יעלו כ-2 סרטונים בכל יום.

עם הזמן זנח בסין את העלאת הסרטונים ליוטיוב וסרטונו האחרון הועלה ב-24 בדצמבר 2019. ב-11 בינואר 2022 אביאל חזר להעלות תוכן

הפורצים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-25 בנובמבר הודיע בסין כי הוא פותח ערוץ חדש בשם "נובה", שבו הוא מתכוון להעלות סרטונים קצרים בכל יום בנושאי מדע, היסטוריה, סקופים ונושאים אחרים. בשלושת הימים הראשונים צבר הערוץ מעל ל-14 אלף רשומים. הערוץ נסגר זמן קצר לאחר מכן ושינה את שמו ל-"הפורצים".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]