איגוד ההתעמלות בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
איגוד ההתעמלות בישראל
איגוד ההתעמלות בישראל.jpg
ענפי ספורט התעמלות מכשירים, התעמלות אומנותית, טרמפולינה, אקרובטיקה, ארובי
מיקום המטה שטרית 6, תל אביב
יושב ראש רז פלד
http://www.gym.org.il/index.asp

איגוד ההתעמלות בישראל הוא עמותה ציבורית שלא למטרות רווח, העוסקת בענף ההתעמלות בישראל. האגודה היא אגודת בת של ההתאחדות לספורט בישראל, האגודה מרכזת את ענפי ההתעמלות טרמפולינה, התעמלות אומנותית לבנות, התעמלות מכשירים לבנים ובנות, אקרובטיקה, אירובי ופס אקרובטי. משרדיה ממוקמים ברחוב שטרית 6, בתל אביב. יושב ראש האיגוד הנוכחי הוא רז פלד.

מטרות האגודה לפתח ולקדם את ענף ספורט ההתעמלות בישראל, לרכזו ולנהלו, זאת על ידי קביעת תקנות ונהלים, יישום חוקים של ההתאחדות הבינלאומית של הענף, ארגון תחרויות ליגה וגביע ומפעלי ספורט, וארגון של נבחרות שתייצגנה את ישראל, בתחומים עליהם היא אחראית.

באיגוד חברות אגודות הספורט שעוסקות בענף, והוא מוציא לאור פרסומים ועיתונות מקצועית בתחום, ויוזם השתלמויות עבור כל העוסקים בענף, ספורטאים, מאמנים ושופטים.

מבנה האיגוד מורכב מיו"ר, חברי הנהלה, ועדת ביקורת, ועדה לקשרים בינלאומיים, סמנכ"ל, ויו"ר עבור כל אחת מחמש הוועדות המקצועיות בתחומים אותם האגודה מרכזת, וכן מנהלי נבחרות של שלושת התחומים בהם קיימות נבחרות המייצגות את ישראל בתחרויות בינלאומיות (התעמלות אמנותית, התעמלות מכשירים בנים ובנות).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]