אנדראה רוסי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אנדראה רוסי (Andrea Rossi; נולד ב-1950 במילאנו, איטליה) הוא ממציא הטוען כי הצליח לפתח תהליך היתוך קר יציב המייצר אנרגיה, וכי הוא משיק מוצר מסחרי המבוסס על התהליך. המוצר נקרא Energy Catalyzer או E-CAT.

אודות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדראה רוסי מחזיק בתואר בפילוסופיה משנת 1975 באוניברסיטה של מילאן. התיזה של אנדראה רוסי עוסקת בין היתר בתורת היחסות של אלברט איינשטיין.

משנות העשרים של חייו הקים אנדראה רוסי חברות העוסקות בהפקת אנרגיה ממקורות שונים, ביניהן חברת Petroldragon שעסקה בהפקת נפט ממקורות מבוזבזים. ההתעניינות של רוסי בהיתוך קר, החלה רק בשנת 1989. בשנה זו היה הניסוי המפורסם של פונס ופליישמן.

בשנת 2006 הגיע אנדראה רוסי לנקודה קריטית במחקרו, כאשר הצליח לאחר אלפי קונפיגורציות שונות שנוסו למצוא נוסחה יציבה, בת שחזור המאפשרת להפיק אנרגיה מתהליך היתוך קר הנקרא LENR.

רוסי, יצר איפוא קשר עם פרופסור סרג'יו פוקרדי מאוניברסיטת בולוניה, פיזיקאי המתמחה בתהליכים המשלבים ניקל ומימן, ומנקודה זו עד היום, אנדראה רוסי וצוותו מפתחים מוצר מסחרי המבוסס על התהליך. מחירו של המוצר משקף מחירי אנרגיה נמוכים בהרבה ממחירי האנרגיה כיום. ב-28 באוקטובר 2011 נערכה הדגמה בנוכחות מדענים ועיתונאים של ה-E-CAT. ל-E-CAT יש נכון לעכשיו 2 גרסאות, שניהם מספקים חום:

1. מתקן של 1MW- מיועד למפעלים (נמכר כעת)

2. מתקן של 10KW- מיועד לבתים (עתיד להימכר ב-2013)

אנדראה רוסי וצוותו עורכים ניסויים על גרסה מיוחדת של E-CAT המגיעה לטמפ' של 1000 מעלות צלזיוס, דבר שיש לו שימושים רבים, במיוחד ייצור חשמל. בספטמבר עתיד רוסי לפרסם דו"ח בן 140 עמודים על ההתקדמות במחקר הנ"ל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]