לדלג לתוכן

ג'ו-און: הקללה 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ג'ו-און: הקללה 2
בימוי טאקאשי שימיזו
תסריט טאקאשי שימיזו
שחקנים ראשיים טארו סוואה
דנדן
יוקו דאיקה
מקוטו אשיקווה
קהורי פוג'י
טאקאקו פוג'י
טאקאשי מאטסויאמה
ריוטה קויאמה
מדינה יפן
חברה מפיצה נטפליקס עריכת הנתון בוויקינתונים
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה, direct-to-video עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 25 במרץ 2000
משך הקרנה 76 דקות
שפת הסרט יפנית
סוגה סרט אימה
סרט קודם ג'ו-און: הקללה
סרט הבא ג'ו-און: הטינה
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

ג'ו-און: הקללה 2יפנית: 呪怨2) הוא סרט אימה על טבעי יפני שנכתב ובוים על ידי טאקאשי שימיזו ומהווה המשך לסרט "ג'ו-און: הקללה".

כמו קודמו, גם סרט זה יצא ישירות בהפצה ביתית לקלטות וידאו וגם הוא הופץ בשנת 2000[1].

חלקו הראשון של הסרט (30 דקות) הוא מעין "תקציר" לעלילת הסרט הקודם ו- 46 הדקות הנוספות מציגות עלילה חדשה עם דמויות חדשות. השוט האחרון בסרט מקשר את עלילת "הקללה 2" לסרט הבא בסדרה "ג'ו-און: הטינה".

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה המוצגת בסרט אינה ליניארית, אך פה היא תוצג לפי הסדר.

שינזוקה קוביאשי הוא מורה בבית ספר יסודי המגיע לבית משפחת סא'אקי לאחר שתלמיד שלו בשם טושיו סא'אקי לא מגיע לבית הספר. בבית, קוביאשי מוצא את גופתה של אמו של טושיו, קיאקו בעליית הגג. במנוסתו מהבית הוא מקבל שיחת טלפון מאביו של טושיו, טאקאו המבשר לו שהוא רצח את אשתו ההרה מנאמי ותלש מגופה את העובר. לאחר מכן קיאקו חוזרת כרוח נקמנית והורגת את קוביאשי ובהמשך הורגת גם את טאקאו במנוסתו ברחוב.

זמן מה לאחר מות משפחת מוראקאמי, אישה בשם קיוקו, הרגישה לעל טבעי עוזרת לאחיה, סוכן הנדל"ן טאטסויה סוזוקי לבדוק את בית משפחת סא'אקי הרדוף לפני שימכור אותו. במהלך הבדיקה קיוקו מבחינה ברוחה של קיאקו ומבקשת מאחיה שיביא לה משקה סאקה. לאחר שהיא לוגמת מהמשקה היא מקיאה אותו ומפצירה באחיה שכל אדם שבא לראות את הבית ישתה מהסאקה הזה, ואם הוא מקיא אותו החוצה זה אומר שהוא לא חזק מספיק להתמודד עם הרוחות שבבית.

לאחר הביקור בבית משפחת סא'אקי, קיוקו מבקרת את אחיינה נובויוקי, המתגורר יחד עם טאטסויה בדירה שהייתה שייכת בעבר לשינזוקה ומנאמי קוביאשי. קיוקו ונובויוקי מבחינים בחיזיון שבו טאקאו סא'אקי הורג את מנאמי ותולש את העובר מבטנה והשניים מקוללים בקללה של משפחת סא'אקי. בעקבות המאורע, נובויוקי עובר להתגורר עם הוריו של טאטסויה, שם הוא הופך לאילם וקיוקו נרדפת על ידי הרוחות. אביו של טאטסויה מאמין שבית משפחת סא'אקי מקולל וטאטסויה יוצא לחקור.

הדיירים הנוכחיים בבית משפחת סא'אקי, הירושי ויושימי קיטאדה מקוללים בקללה השוררת בבית. יושימי הורגת את בעלה בעזרת הכאתו במחבת רותחת ולאחר מכן הורגת את טאטסויה כאשר הוא בא לבקר בבית. כל משפחת סוזוקי, מלבד נובויוקי נהרגים בגלל הקללה. חודש לאחר מכן, נובויוקי עדיין אילם ושני שוטרים בשם קאמיו ואיזוקה (שבסרט הקודם חקרו את מותן של קאנה והיסאו) עוקבים אחריו. שני השוטרים מבקרים שוטר בשם יושיקאווה, שבעבר חקר את המיתות סביב בית משפחת סא'אקי ואיבד את שפיותו. לאחר שהשוטרים עוזבים, קיאקו הורגת את יושיקאווה ואת אשתו. בתחנת המשטרה, קאמיו נבהל כאשר הוא רואה את רוחה של קיאקו. איזוקה ושוטרת נוספת נכנסים לבדוק את המשרד שאליו קיאקו נכנסה ומוצאים את מותם. קאמיו נשאר בחוץ, מבועת מפחד ונהרג על ידי קיאקו.

בחלקו האחרון של הסרט, נובויוקי נמצא בבית הספר ומבחין בקיאקו מטפסת על קיר המבנה ונכנסת לכיתה דרך החלון. נובויוקי בורח באימה בזמן שקיאקו רודפת אחריו במסדרונות בית הספר, אך במהרה קיאקו שנייה מופיעה והשתיים מכתרות אותו והורגות אותו. בסצנה האחרונה, רוחה של קיאקו מחבקת את גופתו של נובויוקי בזמן שצבא שלם של כפילות של קיאקו משוטטות מחוץ לבית הספר, דבר המעיד על התפשטות הקללה.

הסרט מסתיים בשוט שמתמקד בבית משפחת סא'אקי. קבוצת של נערות תיכוניסטיות נכנסות אל הבית, מוצאות את הסאקה ומנסות ללגום ממנו, אך מקיאות אותו. במהרה, הן שומעות ייללות של חתול ואחת מהן, איזומי מחליטה לברוח מהבית במהרה. שאר הבנות שומעות את חרחורי הגסיסה של קיאקו והסרט מסתיים.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקן.ית דמות
יוקו דאיקה קיוקו סוזוקי
מקוטו אשיקווה טאטסויה סוזוקי
קהורי פוג'י יושימי קיטאדה
יוראי יאנאגי שינזוקה קוביאשי
ריוטה קויאמה טושיו סא'אקי
טאקאקו פוג'י קיאקו סא'אקי
טאקאשי מאטסויאמה טאקאו סא'אקי
קאי אוקאינה הירושי קיטאדה
טומוהירו קאקו נובויוקי סוזוקי
הארומי מאטסוקאזה פומי סוזוקי
יואה מנאמי קוביאשי
דנדן יושיקאווה
טארו סוואה קאמיו

המשכיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • חלקו הראשון של הסרט מהווה תקציר לסרט הקודם ומספר על היווצרות הקללה בבית המשפחה ועל מותם של שינזוקה ומנאמי קוביאשי. לאחר מכן הסרט מרחיב את סיפורם של בני משפחת סוזוקי, שגם נדבקו בקללה.
  • השוט האחרון בסרט מציג חבורת תיכוניסטיות שמבקרות בבית משפחת סא'אקי. אחת מהתלמידות היא איזומי, בתו של הבלש נאקאגאווה ואחת מגיבורות הסרט "ג'ו-און: הטינה". אותו השוט מחבר את הסרט ישירות לסרט הבא בסדרה, ג'ון-און: הטינה.

טריוויה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • יושימי קיטאדה הורגת את בעלה בעזרת הכאתו עם מחבת רותחת. דמותה של טריש קימבל מהסרט "הטינה 2" הורגת באותה הדרך את בעלה ביל.
  • נובויוקי הוא האדם האחרון במשפחתו שנשאר חי עד סוף הסרט בדומה לדמותו של ג'ייק קימבל מהסרט "הטינה 2".
  • הבלש וילסון מהסרט "הטינה" משנת 2020 איבד את שפיותו בגלל הקללה בדומה לבלש יושיקאווה.

הפצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט שוחרר להפצה ביתית על גבי קלטות וידאו ב-25 במרץ 2000.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Ju-on 2, 2004-04-01, נבדק ב-2022-08-24