דף עבודה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף עבודה הוא דף נייר כתוב עם משימות ותרגילים הדורשים בדרך כלל כתיבה ידנית. דפי עבודה מופיעים בצורות רבות, בעיקר עבור ילדים בגילאי הגן ובית הספר. לרוב, מדפיסים את דף העבודה ומבצעים את התרגיל בעזרת כלי כתיבה שונים.

דף עבודה יכול להיות מסוגים שונים למשל: לימוד ותרגול קריאה וחשבון, ארגון וסדר, תרגילי שייכות, פיתוח הדמיון בעזרת ציור, פיתוח מיומנויות חשיבה ומוטוריקה, הבנת הנקרא ועוד.

חינוך[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכיתה, דפי עבודה הם בדרך כלל בהקשר של גיליון נייר עם שאלות או תרגילים המיועדים לתלמידים, בו הם יכולים להשלים ולתעד תשובות.[1] הם שימושיים ברוב המקצועות, ומכילים אוסף של בעיות או תרגילים. מטרת הדפים היא לעזור לתלמידים להיות בקיאים במיומנות מסוימת שלימדו אותם בגן או בכיתה. בדרך כלל הם ניתנים לתלמידים כשיעורי בית או כלימודי העשרה.[2]

דפי עבודה הם חשובים כיוון שמדובר בפעילות אינדיווידאולית שגם הורים זקוקים לה. כך ההורים מבינים מה הילד לומד בבית הספר. עם תוכנית הלימודים המתפתחת, להורים אין בהכרח את ההשכלה הנדרשת כדי להנחות את ילדיהם או לתת להם תמיכה נוספת בבית. שימוש בתבנית נגישה של דף עבודה יכולה לעזור בקידום הלמידה בבית.

בכלליות, מחקרים של חינוך בגיל הרך מצביעים על כך שדפי צביעה מומלצים בעיקר לצורכי הערכה של הילד. דפי עבודה אינם מיועדים להוראה כיוון שבגיל הרך הם לא מתאימים מבחינה התפתחותית לחינוך ילדים רכים.

דפי עבודה יכולים לשמש את המורים ככלי הערכת ידע קודם של התלמידים והם מאפשרים למורים לבחון את תוצאות הלמידה ותהליך הלמידה. בנוסף, ניתן להשתמש בהם כדי לאפשר לתלמידים לעקוב אחר התקדמות הלמידה שלהם.[3]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Worksheet". Cambridge Dictionaries online. Cambridge University Press. נבדק ב-25 בספטמבר 2014. {{cite web}}: (עזרה)
  2. ^ Fauvel, John; Maanen, Jan; van Maanen, J.A. (2000). History in Mathematics Education: An ICMI Study. Springer Science & Business Media. p. 216. ISBN 9780792363996. נבדק ב-25 בספטמבר 2014. {{cite book}}: (עזרה)
  3. ^ Lee, Che-Di (2014). "Worksheet Usage, Reading Achievement, Classes' Lack of Readiness, and Science Achievement: A Cross-Country Comparison" (PDF). International Journal of Education in Mathematics, Science and Technology. 2 (2): 96–106. doi:10.18404/ijemst.38331.
ערך זה הוא קצרמר בנושא חינוך. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.