הד אנד שולדרס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לוגו המותג
בקבוק שמפו, כפי שנמכר בישראל

הד אנד שולדרסאנגלית: Head & Shoulders, מילולית: ראש וכתפיים) הוא מותג לשמפו נגד קשקשים שמיוצר על ידי התאגיד הרב-לאומי, פרוקטר אנד גמבל. שמפו הד אנד שולדרס בסגנון הקלאסי הוא השמפו הנמכר ביותר בארצות הברית[דרוש מקור]. החומר הפעיל בשמפו הוא אבץ פיריתיון.

חוקרי פרוקטר אנד גמבל החליטו לייצר לראשונה שמפו נגד קשקשים בשנת 1950, כשהדעה השלטת בשוק הייתה שאין מוצר העונה על דרישה זו בשוק. אחרי כמעט עשור של מחקר יוצר השמפו לראשונה בנובמבר 1961. במהלך השנים יוצרו עוד ועוד נוסחאות, ולפני כעשור התחילו לייבא גם לישראל.

בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפי נתונים שפורסמו בכתבה באתר גלובס, הצרכנים העיקריים של מוצרי הד אנד שולדרס בישראל בשנת 2016 הם גברים: 70% לעומת 30% בלבד של נשים.

סקר שערכה חברת פרוקטר אנד גמבל במאי 2016 מצא כי מתוך 750 נשים בגילאי 18 עד 64 בישראל, 44% סובלות מקשקשים או שסבלו מקשקשים בעבר. אף על פי כן, הנשים טענו כי הן מעדיפות לרכוש מוצרים אחרים שאינם של הד אנד שולדרס, גם אם אינם מספקים פתרון לטיפול בקשקשים, זאת מכיוון שההיבט הקוסמטי של המוצר חשוב להן יותר.

כתוצאה מכך, בשנת 2017 החברה השיקה לראשונה שמפו לנשים שגם מטפל בקשקשים וגם לטענתם מציע טיפוח לשיער. זאת במטרה להרחיב את שוק הצריכה גם בקרב אוכלוסיית הנשים בישראל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הד אנד שולדרס בוויקישיתוף