ויקיפדיה:ביכורים/Shirxd

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

Shirxd[עריכת קוד מקור]

שיחת ביכורים

שלום לכולם, חדשים גם ישנים. אני שיר, מושבניק בן 16.

המניעים לכתיבתי[עריכת קוד מקור]

אמנם יש שייחסו את הכתיבה באנציקלופדיה החופשית לאסקפיזם - מה שכנראה נכון במקרה שלי - אך אני חושב שעצם ההשתייכות הפרטית שלי לקהילה הוויקיפדית (שזוהי המטרה העיקרית בכתיבה, כך נראה לי), מספקת אותי. הרעות וביקורת העמיתים הם שני התחומים החשובים ביותר בקהילה, ואפילו שלעתים נראה כי השני גובר על הראשון - אין דבר. במקום לנסות ולהמעיט בביקורת, כדאי לנו לעבוד בכיוון ההפוך - להתייחס בנחמדות לאחרים.

כעת אסביר: חלק גדול מבני האדם נוטים לשייך עצמם למשהו שבסופו של דבר - גדול מהם. כך זה עם דת, תנועת נוער, חברה מסוימת או חבורה מסוימת. כל מעגל כזה נותן לנו כוח, וככל שהמעגל מאמין יותר בצדקת דרכו - כוחו מתחזק. השיוך לקהילה הנפלאה כאן מאפשר לי להשתייך לעוד מעגלים. חוץ מכך שאני זכר, ישראלי, יהודי, דתי, לאומי וכן הלאה, אני גם חבר בתנועת בני עקיבא, אוהד את מכבי תל אביב בכדורסל ואת ליברפול, וכעת גם חבר בקהילת ויקיפדיה העברית. איזה דבר נשגב הוא הרעיון להנחיל לעולם כולו את הידע השייך לו. עכשיו גם אני מנסה להיות חלק מזה.

הכתיבה עצמה[עריכת קוד מקור]

אמנם הייתי עורך מעט מכתובות IP שונות כבר לפני זמן רב מאוד, אך פתיחת החשבון שלי נעשתה רק לפני זמן קצר - שנה ומעט. פעילות בעצימות גבוהה מצדי התחילה לאחר שלקחתי על עצמי לכתוב את הערך פאולה היברניאנס, שנגדה שיחקה קבוצה ישראלית במסגרת מוקדמות ליגת האלופות. שעות רבות השקעתי בניסיון להבין את דקויות הכתיבה והתכנות בקוד מדיה ויקי, אך כעת נראה לי שאני בקי מעט יותר. לאחר מכן הייתה הפסקה, עד שהגיע סיום שנת הלימודים. השבוע האחרון שלי בישיבה התיכונית השנה הוקדש, רובו ככולו, למתקפת האיכות המדהימה שריכז Ovedc. פעלתי רבות בעניין ואף החלטתי (עוד קודם) לשדרג מספר ערכים נוראיים בתחום הכדורסל והכדורגל שבהם נתקלתי לפני ואחרי העבודה.

נאה בעיני פעילותם של מספר משתמשים המשדרגים וכותבים ערכים בתחומי הכדורסל והכדורגל. הרשימה ארוכה מכדי לפרט. נפל בחלקי גם לעזור למספר מוסדות לימוד להבין מהי מטרתם ומהו המידע הקיים עליהם. תנועות נוער, ויישובים קרובים ללבי ולמיטתי גם קיבלו מספר רפרופים.

בסך הכל מאוד נחמד כאן.